Close

Jaki jajowar wybrać? Urządzenie do gotowania jajek – ranking

Jajka to jeden z najpopularniejszych składników śniadań na całym świecie. Możemy je jeść na miękko, na twardo, w koszulce czy po benedyktyńsku. W Polsce jajka jemy szczególnie często w okresie Wielkanocy, kiedy przygotowujemy z nich pisanki lub kraszanki, a także dodajemy do żurku. Dlaczego więc wciąż tak dziwi fakt posiadania jajowaru? Niektórzy uważają go za zbędny gadżet, ponieważ do ugotowania jajka wystarczy też zwykły garnek z wodą. Nie da się zaprzeczyć, że jest to prawda, jednak podobne wątpliwości dotyczyły przecież jeszcze kilka lat temu takich urządzeń, jak na przykład zmywarka. Jakie są zalety jajowaru? Jaki jajowar wybrać?

Aktualizacja: Czerwiec 2024

Jajowar – co to jest i jakie jest jego zastosowanie?

Jajowar, jak można się domyślić z jego nazwy, to urządzenie do gotowania jajek. Podstawowy jajowar składa się z płyty grzewczej z otworami pozwalającymi na bezpieczne umieszczenie jajek bez ich uszkodzenia, zbiornika na wodę oraz pokrywy. Jednak ich główną zaletą jest timer, który sam wyłączy jajowar w odpowiednim momencie, co pozwoli uzyskać wybraną konsystencję białka i żółtka. Nie musisz martwić się, że mając ochotę na jajko na miękko będziesz musiał kolejny raz zadowolić się zbyt późno wyjętym z wody jajkiem na twardo. Jak każde urządzenia AGD, jajowary różnią się od siebie pewnymi parametrami. Jakiego rodzaju jajowary są dostępne na polskim rynku?

Jajowar – jaki wybrać? Jakie wyróżniamy rodzaje jajowarów?

Mimo, że jajowar jest dość prostym urządzeniem, możemy wybrać jego różne wersje – na przykład jeśli chodzi o jego wielkość. I nie jest to kwestia wyłącznie tego, ile miejsca w szafce do przechowywania sprzętów w kuchni zajmie sprzęt – od wielkości zależy też ile jajek będziesz w stanie ugotować jednocześnie. O ile zwykle większa liczba wydaje się korzystniejsza, o tyle w tym przypadku zbyt duży jajowar przy gotowaniu jednego lub dwóch jajek będzie niepotrzebnie zabierał więcej czasu na nagrzanie całego urządzenia. Duży czy mały jajowar – jaki wybrać?

JAJOWAR NA JEDNO JAJKO JAJOWAR NA JEDNO JAJKO
+ kompaktowość
+ mniejsze zużycie prądu
+ szybszy czas przygotowania, niż w przypadku gotowania jednego jajka w większym jajowarze
- możliwość ugotowania tylko jednego jajka jednocześnie
- raczej nie sprawdzi się przy większej ilości domowników
JAJOWAR NA WIELE JAJEK JAJOWAR NA WIELE JAJEK
+ możliwość ugotowania kilku jaj jednocześnie
+ możliwość wyboru najlepszego dla nas rozmiaru jajowaru
+ możliwość ugotowania mniejszej ilości jajek, niż docelowa
- większe zużycie prądu i wody
- dłuższy czas gotowania pojedynczego jajka
- większy rozmiar samego urządzenia

Jak wybrać jajowar? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze?

Jajowary różnią się od siebie nie tylko wielkością i pojemnością. Możemy kupić jajowary mniej i bardziej zaawansowane technologicznie, z dodatkowymi funkcjami czy o ciekawym designie. Najważniejsze jednak, żeby urządzenie dobrze spełniało swoje podstawowe zadanie i było wytrzymałe. Co zatem decyduje o tym, że jajowar jest „dobry”?• moc

Czas gotowania jajek zależy od tego, jaką maksymalną moc ma urządzenie – będzie się to przekładać na czas uzyskiwania pożądanej temperatury przez płytę grzewczą. Jeśli zależy ci na jak najkrótszym czasie gotowania wybierz ten model, który ma największą maksymalną moc. Warto tez pamiętać, że moc powinna być tym większa, im większa jest pojemność samego urządzenia.

MOC
MOC

Czas gotowania jajek zależy od tego, jaką maksymalną moc ma urządzenie – będzie się to przekładać na czas uzyskiwania pożądanej temperatury przez płytę grzewczą. Jeśli zależy ci na jak najkrótszym czasie gotowania wybierz ten model, który ma największą maksymalną moc. Warto tez pamiętać, że moc powinna być tym większa, im większa jest pojemność samego urządzenia.

WIELKOŚĆ I ILOŚĆ PRZYGOTOWYWANYCH JAJEK
WIELKOŚĆ I ILOŚĆ PRZYGOTOWYWANYCH JAJEK

Rozmiar jajowaru ma znaczenie nie tylko jeśli chodzi o ilość gotowanych jajek, ale też o ich wielkość. Zarówno w dyskontach jak i sklepach z ekologiczną żywnością możemy kupić jajka o różnych rozmiarach – zwykle są to S, M lub L. Warto wybrać taki jajowar, w którym zmieści się każdy z tych rozmiarów. Albo przynajmniej ten, który pomieści rozmiar najczęściej przez ciebie kupowany.

CZAS GOTOWANIA, OPCJE REGULACJI GOTOWANIA (NA MIĘKKO, PÓŁMIĘKKO I NA TWARDO)
CZAS GOTOWANIA, OPCJE REGULACJI GOTOWANIA (NA MIĘKKO, PÓŁMIĘKKO I NA TWARDO)

Główną zaletą jajowaru ma być idealne przygotowanie wszystkich jaj w wybranym stopniu twardości. Regulacja gotowania odbywa się za pomocą dobierania czasu gotowania oraz ilości wody, którą dodaje się do urządzenia ręcznie. Skąd wiedzieć jaka ilość wody będzie odpowiednia? Zwykle do zestawu z jajowarem dołączony jest pojemnik z miarką pozwalającą odmierzyć ilość wody niezbędną do ugotowania jajek na miękko, półmiękko i twardo. Warto też sprawdzić, w jaki sposób urządzenie sygnalizuje koniec gotowania – w niektórych modelach jest to zapalające się lub gasnące światełko, w innych sygnał dźwiękowy, a jeszcze w innych – samoczynne wyłączenie się urządzenia.

DOSTĘPNE WYPOSAŻENIE I FUNKCJE DODATKOWE
DOSTĘPNE WYPOSAŻENIE I FUNKCJE DODATKOWE

Wspomnieliśmy już, że do zestawu zwykle dołączany jest pojemnik na wodę z miarką. Czego jeszcze możemy spodziewać się przy zakupie jajowaru? Ważnym elementem, który niestety nie jest obecny we wszystkich modelach, jest termostat. Pozwala on na wyłączenie płyty grzewczej, kiedy sprzęt osiągnie zbyt wysoką temperaturę. Ma to duże znaczenie w kwestii bezpieczeństwa.


ZOBACZ TEŻ: Jaki toster wybrać? Ranking najlepszych tosterów z wadami i zaletami


Jajowar – jaki wybrać? Ranking jajowarów

Zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek produktu AGD, warto wcześniej poznać wszystkie dostępne opcje. Nie inaczej jest w przypadku jajowarów. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli tego urządzenia. Sprawdź, które z nich są najczęściej wybierane przez kupujących:

Garnek turystyczny z funkcją jajowaru

★★★★★
Garnek turystyczny z funkcją jajowaru
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 6
MOC: 600W
MATERIAŁ WYKONANIA: Stal nierdzewna i tworzywo sztuczne
Sprawdź cenę

Nie tylko na biwaku

Zaletą tego urządzenia jest wielofunkcyjność i mobilność. Możemy z powodzeniem korzystać z niego równie dobrze na biwaku, jak i w domu. Nie nagrzewa on powierzchni, na której pracuje, więc może być bezpiecznie używany na każdym rodzaju blatu.

Dobre parametry

Sam garnek wykonany jest ze stali nierdzewnej, posiada kabel zasilający o długości 50 cm. Maksymalna moc urządzenia to 400W. Niestety nie mamy tu możliwości ustawienia pożądanego poziomu twardości jajek. Pamiętajmy jednak, że gotowanie jajek nie jest jedyną funkcją tego urządzenia.

ZALETY
WADY
+ wielofunkcyjność
+ mobilność
+ pojemność do 6 jaj
- brak możliwości ustawienia poziomu twardości
- brak lampki kontrolnej, sygnalizacji dźwiękowej czy funkcji automatycznego wyłączania
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Za te pieniądze bardzo dobry sprzęt, nie ma się czego czepiać” - Sylwester, Człuchów
“Bardzo fajny garnek, szybko gotuje i jest praktyczny, bardzo polecam ” - Ewelina, Ełk

Esperanza Egg Master

★★★★★
Esperanza Egg Master
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 7
MOC: 350W
MATERIAŁ WYKONANIA: Tworzywo sztuczne
Sprawdź cenę

Bogaty zestaw

Jajowar o pojemności do 7 jaj. Ten model wyposażony jest w funkcję automatycznego wyłączania, co niezwykle ułatwia korzystanie z jajowaru. Mamy tu również lampkę kontrolną, a do zestawu dołączona jest miarka na wodę oraz igła do nakłuwania jajek.

Śniadanie w kilka chwil

W tym jajowarze możesz ugotować jajka na trzy sposoby: na miękko, półtwardo oraz twardo. Dzięki dołączonej do zestawu miarce z nakłuwaczem cały proces jest naprawdę sprawny. Maksymalna moc urządzenia to 350W,a długość kabla zasilającego wynosi około 55 cm.

ZALETY
WADY
+ niska cena
+ pojemność do 7 jaj
+ funkcja automatycznego wyłączania
- dość spory rozmiar urządzenia
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Spełnia zadanie gotowania. Szybko i sprawnie gotuje jajeczka tak, jak chcemy” - Emil, Piotrków Trybunalski
“Przydatna rzecz, zaskoczyła mnie niewielka ilość wody potrzebna do gotowania ” - Klaudia, Warszawa

Jajowar Adler AD4459

★★★★★
Jajowar Adler AD4459
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 7
MOC: 450W
MATERIAŁ WYKONANIA: Tworzywo sztuczne
Sprawdź cenę

Idealne jajka za każdym razem

Jajowar firmy Adler pozwoli Ci na przygotowanie jajek zawsze w taki sposób, na jaki masz ochotę. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem jaj na miękko, średnio czy twardo – ten jajowar szybko przygotuje je za Ciebie. Wystarczy pozwolić mu pracować.

Samodzielna praca

Możesz zapomnieć o konieczności stania przy garnku z zegarkiem, by w odpowiednim momencie zakończyć gotowanie – jajowar Adler zrobi to za Ciebie i dodatkowo poinformuje Cię o skończonej pracy sygnałem dźwiękowym.

ZALETY
WADY
+ : lampka kontrolna i sygnał dźwiękowy
+ miarka na wodę i igła do nakłuwania jajek w zestawie
+ możliwość gotowania aż 7 jaj jednocześnie
- sygnał dźwiękowy jest dość cichy
- dość trudny w utrzymaniu w czystości
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo wygodny sposób gotowania jajek bez pilnowania czasu na zegarku” - Basia, Brzeźno
“Super sprzęt, testowałem wszystkie stopnie twardości i wynik zawsze był taki, jak powinien” - Tomasz, Jaworzno

Jajowar Profi Cook

★★★★☆
Jajowar Profi Cook
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 8
MOC: 400W
MATERIAŁ WYKONANIA: Metal i tworzywo sztuczne
Sprawdź cenę

Elegancki dodatek do Twojej kuchni

Jajowar Profi Cook to nie tylko praktyczne, ale także eleganckie urządzenie, które nie będzie burzyło estetyki Twojej kuchni. Jego metalowe, srebrne wykończenie sprawia, że jajowar pasuje stylem do najpopularniejszych sprzętów AGD.

Jajka to nie wszystko

Oprócz tego, że jajowar bez problemu przygotuje idealnie ugotowane jajka, to dzięki dodatkowej nakładce pozwoli na usmażenie zdrowych omletów bez tłuszczu. Wszystko w krótkim czasie i bez Twojego udziału – mechanizm sam poinformuje Cię, kiedy śniadanie będzie gotowe.

ZALETY
WADY
+ krótki czas gotowania
+ możliwość przygotowania beztłuszczowych omletów
+ głośny sygnał dźwiękowy
- nieprecyzyjna miarka
- jednocześnie możemy przygotować tylko 3 omlety
- brak regulacji czasu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super przydatne dla jajożerców, bardzo duży plus za nakładkę do omlecików. I wszystko bez oleju :)” - Tamara, Wałbrzych
“Fajne urządzenie i jajka zawsze takie jakie sobie wymarzysz ” - Zbyszek, Grudziądz

Jajowar First Austria

★★★★☆
Jajowar First Austria
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 3
MOC: 210W
MATERIAŁ WYKONANIA: Stal nierdzewna
Sprawdź cenę

Kompaktowo i ergonomicznie

Jajowar First Austria to idealne rozwiązanie do małego mieszkania czy do gospodarstwa jednej osoby. Pozwala na równoczesne gotowanie trzech jaj, co oznacza, że mniejszą ilość jaj ugotujesz w szybszym tempie, niż w większym urządzeniu. W zestawie znajdziesz też praktyczny pojemnik na wodę i nakłuwacz jaj.

Wysoka jakość w niewielkim wydaniu

Ten model został wykonany z e szczotkowanej stali nierdzewnej, dzięki czemu pięknie się prezentuje i jest łatwy w czyszczeniu. Dużą zaletą urządzenia jest to, że dzięki systemowi parowania nie trzeba myć całego urządzenia po każdym użyciu.

ZALETY
WADY
+ estetyczne wykończenie
+ kompaktowy rozmiar
+ łatwy do utrzymania w czystości
- nieduża maksymalna ilość jajek
- na dozowniku nie ma oznaczonej miarki z docelową twardością jaj
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Jest wygodny, gotuje jaja zgodnie z instrukcją i głośno sygnalizuje koniec pracy ” - Alan, Koszalin
“Super jakość w dobrej cenie, jajka na półtwardo są rewelacyjne! ” - Jan, Kalisz

Jajowar Adler CR4482

★★★★☆
Jajowar Adler CR4482
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 7
MOC: 450W
MATERIAŁ WYKONANIA: Metal i tworzywo sztuczne
Sprawdź cenę

Produkt dla Ciebie

Jeśli nie wiesz, jak długo należy gotować jajka, aby były ugotowane idealnie na miękko lub twardo, dzięki temu jajowarowi nie musisz więcej się tym martwić. Automatyczny jajowar Adler pomoże Ci w szybkim ugotowaniu jajek na miękko, średnio lub twardo.

Porcja dla całej rodziny

Dzięki sporym rozmiarze urządzenia jednocześnie przygotujesz od jednego do siedmiu jaj. Co więcej urządzenie jest na tyle kompaktowe, że zmieści się w każdej kuchennej szafce. O zakończeniu pracy informuje nas gasnąca dioda i sygnał dźwiękowy.

ZALETY
WADY
+ spora pojemność
+ prostota obsługi
+ wężyk do odprowadzania wody
+ tacka na jajka
- dość duże ryzyko poparzenia
- rączka przykrywki odkształca się pod wpływem temperatury
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“No nareszcie jajka na miękko wychodzą! ” - Aleksandra, Ruda Śląska
“Bardzo przydatny w kuchni – nie trzeba go wcale pilnować ” - Emilia, Wrocław

Jajowar Clatronic EK 3497

★★★☆☆
Jajowar Clatronic EK 3497
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 6
MOC: 400W
MATERIAŁ WYKONANIA: Tworzywo sztuczne
Sprawdź cenę

Gwarancja skuteczności

Jajowar na 6 jaj z dźwiękową sygnalizacją zakończenia pracy. W zestawie podobnie jak w innych modelach znajdziemy igłę do nakłuwania jajek oraz miarkę do wody. Maksymalna moc urządzenia to 400W.

Łatwość utrzymania w czystości

Ogromną zaletą jest miseczka grzejna z powłoką antyadhezyjną, która nie pozwala na przywieranie zanieczyszczeń. Sprawia to, że nawet po pęknięciu jajka nie ma problemu z dokładnym umyciem urządzenia. Do utrzymania w czystości wystarczy raz na jakiś czas usunąć kamień.

ZALETY
WADY
+ płyta grzewcza z powłoką antyadhezyjną
+ miarka i igła do nakłuwania w zestawie
+ duża szczelność
- brak funkcji automatycznego wyłączania
- zbierający się na płycie grzewczej kamień
- nieczytelna miarka wody
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Urządzenie robi, co ma robić – jajka rzeczywiście wychodzą takie, jak się zaplanuje” - Tymon, Gliwice
“Z tego jajowaru jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem droższy i jajka dosłownie wychodziły ze skorupki. Ten, mimo że tańszy, nie rozsadza jajek ” - Marek, Katowice

Jajowar Camry CR 4482

★★★☆☆
Jajowar Camry CR 4482
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 7
MOC: 450W
MATERIAŁ WYKONANIA: Stal nierdzewna
Sprawdź cenę

Łatwy w użyciu

Jeśli zapragniesz przygotować śniadanie dla całej rodziny, jajowar Camry wyręczy Cię właściwie w większości zadań. Ugotujesz w nim jednorazowo do 7 jaj – wystarczy wlać wodę, wybrać twardość, umieścić jajka w urządzeniu i poczekać. Urządzenie poinformuje Cię o końcu pracy i samodzielnie się wyłączy.

Nie musisz mu pomagać

Automatyczny system sam zakończy gotowanie w odpowiednim momencie – nie musisz więc biec do urządzenia od razu po usłyszeniu sygnału. Możesz spokojnie dokończyć kawę i pozwolić jajkom ostygnąć. Korzystanie z tego jajowaru jest naprawdę proste.

ZALETY
WADY
+ samoczynne wyłączanie gotowania
+ niezwykła prostota obsługi
+ lampka kontrolna i sygnalizacja dźwiękowa
- kopuła łatwo się nagrzewa
- przewód może okazać się zbyt krótki
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super, używam go codziennie podczas diety jajecznej i nie mam mu nic do zarzucenia” - Amelia, Jaworzno
“Spełnia swoje zadanie, cała rodzina najedzona” - Monika, Łódź

Delimano Utile Egg Master Pro

★★★☆☆
Delimano Utile Egg Master Pro
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 7
MOC: 360W
MATERIAŁ WYKONANIA: Tworzywo sztuczne
Sprawdź cenę

Nie tylko jajka

Kolejne urządzenie wielofunkcyjne. Poza podstawką mieszczącą 7 jaj posiada inne podstawki, na których możemy przygotować na parze jajka sadzone czy całkiem inne potrawy. Gotowanie na parze w tym urządzeniu pomoże Ci utrzymać zdrową dietę.

Solidne wykonanie

Model posiada automatyczny wyłącznik, a w zestawie znajdziesz miarkę do wody z igłą i wiele dodatków, takich jak tackę na jajka na twardo i miękko, tackę na jajecznicę, omlet, warzywa czy ryż, tackę do jajek w koszulkach. To naprawdę duży zestaw pozwalający przygotować wiele pysznych potraw.

ZALETY
WADY
+ wielofunkcyjność
+ aż 4 dodatkowe podstawki
+ funkcja automatycznego wyłączania
+ dioda kontrolna
- stosunkowo wysoka cena
- dość niewielkie miejsca na jajka
- tacki mogą ulegać lekkiemu zniekształceniu pod wpływem temperatury
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Przygotowanie jajek na twardo od teraz to bułka z masłem! Jajka wychodzą idealne, nie pękają i są zrobione w punkt” - Wiola, Sosnowiec
“Ostatnio zrobiłam jajka w Koszulkach i wyszły pyszne, to bardzo pomocny gadżet” - Wiktoria, Tarnów

Jajowar Mesko MS4485

★★★☆☆
Jajowar Mesko MS4485
SPECYFIKACJA
LICZBA JAJ: 3
MOC: 210W
MATERIAŁ WYKONANIA: Stal nierdzewna
Sprawdź cenę

Zmieści się w każdej kuchni

Jeden z mniejszych jajowarów, idealnie nadający się dla singli. Ugotujemy w nim od 1 do 3 jaj. Urządzenie posiada diodę kontrolną, w zestawie znajdziemy miarkę do wody oraz igłę do nakłuwania jajek. Maksymalna moc urządzenia to 350W, co w tym przypadku jest całkowicie wystarczające.

Jeśli masz mało czasu

Ze względu na mały rozmiar, jest to jeden z szybszych jajowarów. W zależności od ilości wody w krótkim czasie przygotujesz jajka na miękko, średnio czy twardo. Wyraźnie widoczna miarka pozwala bez problemu nalać odpowiednią ilość wody, a Ty w czasie gotowania, możesz zająć się innymi czynnościami.

ZALETY
WADY
+ estetyczny wygląd
+ lepsze rozwiązanie dla singli
+ dioda kontrolna
+ niewielki rozmiar urządzenia
- brak funkcji automatycznego wyłączania
- przygotowanie większej ilości jajek zajmie dużo czasu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Fajny gadżet, nie muszę długo czekać, aż jajka się ugotują” - Sławek, Aleksandrów Łódzki
“Naprawdę niewielki, można go zabrać na wyjazd, zmieści się naprawdę wszędzie ” - Błażej, Cieszyn

Jajowar jak działa? Podstawowe informacje

Wiesz już, czym jest jajowar – jak działa to urządzenie? Działanie jajowaru można porównać do zasady funkcjonowania szybkowaru. Urządzenie napełniamy wodą, w specjalnych otworach umieszczamy jajka, zamykamy pokrywę i uruchamiamy proces gotowania. Maszyna poprzez podgrzewanie powoduje parowanie wody, która ogrzewa jajka i powoduje ścinanie się białek. Najważniejszą cechą urządzenia jest to, że w jajowarze temperatura wzrasta stopniowo, co pozwala na bardzo dokładne ugotowanie jajek.

Jajowar – jak używać? Wskazówki dla nowych użytkowników

Mało jest tak intuicyjnych urządzeń AGD jak jajowar. Jak używać tego sprzętu w pełni prawidłowo i zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa? Wszystkie urządzenia wykorzystujące jednocześnie prąd i wodę, a także wytwarzające wysoką temperaturę powinny w instrukcji zawierać umieszczone przez producenta informacje o tym, jak zachować bezpieczeństwo podczas ich używania. Nie inaczej jest w przypadku jajowaru, choć treść instrukcji może różnić się w zależności od konkretnego modelu czy producenta. 

Główne postępowanie wygląda jednak bardzo podobnie: do miarki wlewamy odpowiednią ilość wody, dopasowaną do ilości jajek i pożądanego stopnia ugotowania. Następnie przelewamy ją na płytę grzewczą jajowaru. W otworach umieszczamy jajka, koniecznie czubkiem do góry. Można też delikatnie nakłuć czubek szpilką, by uniknąć pękania skorupki podczas gotowania. Ważną zasadą by nie dopuścić do pękania jajek, jest też gotowanie jajek, które wcześniej miały temperaturę pokojową – jajka gotowane od razu po wyjęciu z lodówki znacznie łatwiej ulegają pękaniu. Po zasygnalizowaniu przez jajowar zakończenia gotowania, wystarczy wyjąć jajka z urządzenia.


ZOBACZ TEŻ: Który opiekacz do kanapek wybrać? Ranking TOP modeli


Jajowar czy warto? Jakie są zalety i wady jajowarów?

Jajowar to jedno z urządzeń AGD, które często wydaje się niepotrzebnym wydatkiem. Jednak równie dobrze można posłużyć się porównaniem, że do ugotowania wody na herbatę również wystarczy garnek z wodą, a mimo to w większości domów znajdzie się czajnik. Jajowar jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które są zabiegane i którym zdarza się zapomnieć o gotujących się w garnku jajkach. Jakie jeszcze wady i zalety ma jajowar? Czy warto zaopatrzyć się w to urządzenie?

Zalety
szybkie ugotowanie jajek o wybranym stopniu twardości
wbudowany minutnik
możliwość gotowania kilku jajek jednocześnie
prostota obsługi
Wady
urządzenie może zostać zastąpione przez garnek z wodą
jajowar wymaga dość dużo miejsca do przechowywania

Jaki jajowar wybrać? Podsumowanie

Jeżeli jesteś osobą, która często je jajka, jest to urządzenie z pewnością warte uwagi. Wiesz już, jak wygląda i jak działa jajowar, co to jest i jakie są jego zalety. Z pewnością jest to sprzęt AGD, który ułatwi organizację chociażby śniadania wielkanocnego dla większej ilości osób – z jego pomocą szybko przygotujesz pisanki, kraszanki czy jajka do świątecznych potraw. Jego działanie docenią tez osoby prowadzące dietę wysokobiałkową czy inną, której ważnym składnikiem są jaja kurze. Nie jest to urządzenie drogie, a naprawdę warte uwagi podczas urządzania własnej kuchni.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kochamżycie
kochamżycie
3 lat temu

urządzenie nadające życiu przyjemności, sprawiając, że bez siedzenia w ręku z minutnikiem, zawsze wyjdzie nam jajeczko na miękko
COŚ PIĘKNEGO

Ela1967
Ela1967
3 lat temu

Od lat używam jajowaru i uważam, że był to świetny zakup 😉

gosiek
gosiek
3 lat temu

Moja znajoma ma caso design i zrobił wrażenie, gdy zarzuciła z niego jajkiem pewnego weekendu na śniadanie 🙂 tego modelu szukałam, dzięki

Zamknij