Close

Jaka antena pokojowa będzie najlepsza? Ranking i porady

Do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej czy radia potrzebna jest antena. Zwykle najbardziej polecanym wyborem są modele anten montowane na zewnątrz, jednak nie zawsze taki zakup jest dla nas możliwy. Jeśli mieszkamy w odległości nie większej niż kilkanaście kilometrów od najbliższego nadajnika sygnały, to dobrym wyborem będzie zakup anteny pokojowej. W tym artykule pokazujemy, jak wybrać odpowiedni dla nas model!

Aktualizacja: Czerwiec 2024

Antena pokojowa – co to jest i jak działa?

Anteny to całkiem proste w budowie (w teorii) urządzenia, których zadaniem jest zbieranie i zamienianie fali elektromagnetycznych występujących w naszym środowisku na sygnał elektryczny, który kolejno jest dekodowany i przetwarzany np. na dźwięk lub obraz. Anteny pokojowe to mniejsza odmiana tych urządzeń dostosowana do podłączenia do naszego telewizora czy radia.

Jakie są rodzaje anten pokojowych?

ANTENA POKOJOWA DVB-T ANTENA POKOJOWA DVB-T
+ zwykle posiada wzmacniacz sygnału
+ odbiera sygnał TV, ale może nadawać się także do radia
+ dostępna w różnych wariantach wielkości, kształtu i mocy
- wymaga dodatkowego zasilania
- może wymagać ustawienia przy oknie i odpowiedniego ukierunkowania
ANTENA POKOJOWA RADIOWA ANTENA POKOJOWA RADIOWA
+ w wersji z i bez wzmacniacza
+ może występować w formie zwykłego przewodu i nie zajmować w ogóle miejsca
+ niedroga
- wymaga odpowiedniego ułożenia długiego przewodu dla dobrego odbioru
- zwykle podatna na zakłócenia z otaczających urządzeń
ZE WZMACNIACZEM ANTENA POKOJOWA ZE WZMACNIACZEM
+ wzmacniany sygnał da lepszy odbiór w niesprzyjającym terenie
+ występują zarówno modele do TV oraz do radia
+ w przypadku lepszych modeli mamy możliwość zmiany wzmocnienia, co da najlepszy kompromis pomiędzy siłą odbioru a szumami
- wymagają dodatkowego zasilania
- są nieco droższe

Jak wybrać antenę pokojowa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

ZYSK ENERGETYCZNY
ZYSK ENERGETYCZNY

Ma zwykle wartość od 25 do 50dB. Im wyższa jest ta wartość, tym lepszej jakości sygnał odbierzemy. Będzie on potem dodatkowo wzmocniony przez wzmacniacz.

REGULACJA WZMOCNIENIA
REGULACJA WZMOCNIENIA

Wzmacnianie sygnału potęguje występujące w nim zakłócenia. Dobrze jest więc móc odpowiednio ustawić ten parametr dla optymalnej ogólnej jakości odbioru.

ILOŚĆ PRZEWODÓW
ILOŚĆ PRZEWODÓW

Najlepiej poszukiwać sprzętu, który ma jeden przewód pomiędzy odbiornikiem a anteną – dzięki temu łatwiej jest zachować porządek i umieścić antenę w bardziej dogodnym dla nas miejscu.

WYGLĄD ANTENY
WYGLĄD ANTENY

Wygląd jest ważnym aspektem pamiętając o fakcie, że antena pokojowa będzie przecież elementem wystroju naszego pokoju.

Jaka antena pokojowa będzie najlepsza? Ranking anten pokojowych

Antena wewnętrzna Libox LBO180

★★★★★
Antena wewnętrzna Libox LBO180
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 40dB
TYP ANTENY: telewizyjna
AKTYWNY WZMACNIACZ: TAK
Sprawdź cenę

Małe wymiary i świetny wygląd

Ta antena pokojowa marki Libox nie zakłóci estetyki żadnego pomieszczenia. Urządzenie jest niewielkie oraz estetycznie wykonane. Prosty i nowoczesny design dobrze wpasuje się do praktycznie każdego wystroju. Antenę pokojową ustawimy na każdej równej powierzchni.

Prosta w podłączeniu

W zestawie z anteną pokojową znajduje się zasilacz oraz kabel antenowy o długości 1,5m. Jednym z nich łączymy antenę z telewizorem lub dekoderem DVB-T, a drugi łączy antenę z naszym gniazdkiem elektrycznym. Są to jedyne podłączenia, jakie będziemy musieli wykonać. Pozostanie jedynie odpowiednie ukierunkowanie anteny i wyszukanie kanałów w naszym telewizorze.

ZALETY
WADY
+ małe wymiary
+ wzmacnianie sygnału
+ elegancki design
+ prostota podłączenia
- utrata sygnału, jeśli ustawiona z dala od okna
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Najlepsza i najtańsza antena pokojowa, jaką miałem. Gorąco polecam. Odbiera programy TV naziemnej bez najmniejszego problemu.” – Jerzy, Szczecin
“Kupiłem antenę przez internet, żeby móc zwrócić w razie takiej potrzeby. Na szczęście nie ma takiej konieczności, bo produkt spełnia wymagania w pełni. Antena odbiera w miejscu, w którym mapa zasięgu wskazuje na niskie tego szanse.” – Adam, Gdańsk

Antena wewnętrzna Sonus Solo

★★★★★
Antena wewnętrzna Sonus Solo
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 12dB
TYP ANTENY: radiowa
AKTYWNY WZMACNIACZ: Nie
Sprawdź cenę

Podłącz, ustaw i zapomnij

Antenę radiową FM Sonus podłączamy do naszego odbiornika radiowego jednym przewodem. Nie ma tu żadnych zasilaczy, ani dodatkowych akcesoriów. Podpiętą antenę rozwijamy możliwie na jak największą długość, a końcówkę ustawiamy np. na regale czy półce. Po włączeniu radia od razu usłyszymy odbierany sygnał lepszej jakości. Nie wykonujemy żadnej konfiguracji, jak ma to miejsce w antenach telewizyjnych.

Małe wymiary, duże możliwości

Długa na 1,7 metra antena jest zakończona estetyczną obudową z nóżką. To niepozorne urządzenie dostarcza nam do 12dB wzmocnienia sygnału, co jest całkiem dobrą wartością. Łącząc te cechy z niską ceną, otrzymujemy więc produkt bardzo dobry, a zarazem tani.

ZALETY
WADY
+ estetyczny wygląd
+ przystępna cenowo
- brak wzmacniacza
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Mam zestaw Technics i standardowo był problem z odbiorem sygnału. Ta antena jednak przywróciła odpowiednią jakość odbioru, a także poprawiła radość z odsłuchu. Produkt zdecydowanie polecam wszystkim, którzy mają problemy z jakością odbioru sygnału radiowego.” – Piotr, Gorzów
“Zauważalnie poprawiła jakość odbieranych stacji. Antena spełnia więc swoją rolę i była warta wydania tych kilkunastu złotych. Solidny produkt za okazyjną cenę. Jestem super zadowolona.” – Natalia, Warszawa

Antena pokojowa Libox DVB-T

★★★★☆
Antena pokojowa Libox DVB-T
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 40dB
TYP ANTENY: telewizyjna
AKTYWNY WZMACNIACZ: Tak
Sprawdź cenę

Prosta konstrukcja

Antena pokojowa telewizyjna firmy Libox nie posiada obudowy. Jej elementy widzimy więc gołym okiem. Design ten sprawia, że urządzenie jest lekkie i skuteczne. Zawiesimy je np. na ścianie. Deklarowany zysk energetyczny to maksymalnie 40dB, a po wzmocnieniu 69dB. Na skuteczność nie powinniśmy więc narzekać.

Estetyka i łatwość podłączania

Dodawany w zestawie zasilacz posiada przewód sięgający do wtyczki antenowej, którą wkładamy do telewizora lub dekodera DVB-T. Pomiędzy odbiornikiem a anteną prowadzony jest więc tylko jeden przewód, który jest gruby i odporny na uszkodzenia. To dobre rozwiązanie zapewniające ład w naszym domu.

ZALETY
WADY
+ skuteczne działanie
+ przystosowana do zawieszenia
+ solidny i odporny na uszkodzenia kabel antenowy
- niezbyt elegancki wygląd
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“W tej cenie istna bomba. Łapie wszystkie programy bez artefaktów. Kiedyś kupiłem droższy model i okazał się on być słabszy. Przy tej antenie sygnał jest świetny, pomimo ponad 20km od nadajnika. Bardzo polecam.” – Marek, Kwidzyn
“Mam sygnał w pokoju bez okien. Tego się nie spodziewałem. Jak na antenę pokojową jest to produkt wybitnie dobry. Istny luksus. Polecam każdemu, kto waha się nad wyborem.” – Cezary, Gdynia

Antena wewnętrzna Maclean MCTV-930

★★★★☆
Antena wewnętrzna Maclean MCTV-930
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 28dB
TYP ANTENY: telewizyjna i radiowa
AKTYWNY WZMACNIACZ: Tak
Sprawdź cenę

Ozdoba każdego salonu

Firma Maclean podczas projektowania tej anteny zdecydowanie postawiła na elegancję i nowoczesność. Szykowny, smukły słupek w czarnym, błyszczącym kolorze będzie świetnie wyglądał przy nowoczesnym telewizorze. Urządzenie nakładamy na podstawkę, która umożliwia stabilne ustawienie anteny na dowolnej poziomej powierzchni. Dzięki temu antena pokojowa nie zajmuje niemal w ogóle miejsca, a przy tym stanowi ciekawy element ozdobny naszego pokoju.

Silny wzmacniacz i filtr LTE

Konstrukcja anteny pokojowej zawiera mocny wzmacniacz, dzięki któremu odbierzemy sygnały nawet w trudniejszych warunkach. Wraz z nimi możemy napotkać zakłócenia, które pochodzą od fal radiowych innych technologii takich jak telefonii komórkowej. Omawiana antena posiada jednak filtr, który je eliminuje, a odbierany sygnał pozostawia wolnym od zakłóceń. Dodatkowe ekranowanie anteny minimalizuje natomiast dodatkowe zakłócenia pochodzące od urządzeń w naszym domu.

ZALETY
WADY
+ bardzo estetyczny wygląd
+ zajmowanie bardzo niewielkiej ilości miejsca
+ posiada filtr LTE
- konieczność równoległego ułożenia przewodu antenowego i zasilającego prowadzi do nieco większego nieporządku
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Antena bardzo dobrej jakości, znalazła 15 kanałów telewizji naziemnej, obraz jest czysty i płynny. Mieszkam na wsi i nie wykorzystałem pełnego zapasu mocy anteny. Do nadajnika mam ok 18km. Nawet długi kabel – to na plus.” - Anastazja, Władysławowo
“Polecam. Antena dobiera bardzo dobrze w miejscu, w którym inna sobie nie radziłą i obraz był zaszumiony i pełen przerw. Działa i ładnie wygląda. A przy tym jest tania. ” - Grzegorz, Młynary

Polska antena pokojowa DVB-T TV Elkam

★★★☆☆
Polska antena pokojowa DVB-T TV
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 33dB
TYP ANTENY: telewizyjna
AKTYWNY WZMACNIACZ: Tak
Sprawdź cenę

Mocny i czysty sygnał

Ta antena pokojowa telewizyjna posiada zysk energetyczny na poziomie 28-33dB. Po jego wzmocnieniu na wyjściu otrzymujemy jednak sygnał o poziomie aż 110-118dBuV. To zatem duża wartość. Konieczne do tego będzie odpowiednie jej odfiltrowanie, co zapewnił producent anteny. Produkt jest odporny na zakłócenia pochodzące z sieci komórkowych, Intenetu, częstotliwości CB itp.

Dobra na półkę

Obudowa tej anteny pokojowej ma niewielką wysokość - 165mm. W połączeniu z niedużą głębokością i nieco większą szerokością, parametr ten sprawia, że antena pokojowa DVB-T nadaje się idealnie do ustawienia na półce ściennej czy regałowej. Możliwość dogodnego ustawienia anteny w wielu miejscach pomieszczenia jest przydatna do dostosowania ustawienia do jak najlepszego odbioru.

ZALETY
WADY
+ mocne wzmocnienie sygnału
+ elegancka i estetyczna obudowa
+ zestaw filtrów przeciwzakłóceniowych
- zajmuje dużą powierzchnię (szeroka na niemal 30cm)
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Wykryła 23 kanały, z czego na większości z nich siła sygnały jest bardzo duża. Czasem zdarza się zakłócenia, gdy ktoś przechodzi, ale to normalne przy antenach pokojowych. Do tego ta moja stoi w pomieszczeniu z dala od okna. Jestem więc zadowolony. ” – Andrzej, Piła
“Obraz żyleta przy odległości od nadajnika 18km to zadowalający efekt. Nieźle wygląda, zajmuje mało miejsca na półce pod telewizorem i nikomu nie przeszkadza. Można ją ustawić i o niej zapomnieć, to chyba dobrze” – Barbara, Gorzów Wlkp

Antena LTC LXDVBT02

★★★☆☆
Antena LTC LXDVBT02
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 36dB
TYP ANTENY: telewizyjna
AKTYWNY WZMACNIACZ: Tak
Sprawdź cenę

Regulowane wzmocnienie

Ta antena, jako jedna z nielicznych, posiada możliwość płynnej regulacji wzmocnienia swojego sygnału. Dzięki temu idealnie dopasujemy tę wartość do satysfakcjonującego nas odbioru. To istotna cecha, ponieważ wzmacniacz sygnały wzmacnia również występujące w rozgłośni szumy. Regulacja mocy tego urządzenia pozwoli zatem ustawić najlepszy kompromis pomiędzy siłą sygnału a ilością znajdującego się w nich szumów. Warto jednak wspomnieć, że urządzenie ponadto zostało wyposażone w zestaw filtrów przeciwzakłóceniowych.

Nietypowy wygląd

Producent LTC zdecydował się zastosować dość nietypową konstrukcję tej anteny pokojowej. Posiada ona stabilną podstawę z regulacją wzmocnienia, kontrolkami oraz portami do podłączenia przewodów. Sama antena jest natomiast wystającym okręgiem z dwoma słupkami o regulowanej długości. Całość obraca się o 150 stopni, dzięki czemu dopasujemy ustawienie urządzenia do najlepszego odbioru.

ZALETY
WADY
+ zestaw filtrów przeciwzakłóceniowych
+ regulacja wzmocnienia
+ możliwość obrotu anteny na podstawie
- niezbyt elegancki wygląd
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku. Polecam. Wykonanie ok, wszystko śmiga bez problemów. Odbiór płynny i bez zakłóceń. Zużywam ok. połowę wzmocnienia, a mieszkam w mieście, gdzie jest dużo zakłóceń sygnału.” – Adrian, Mława
“Dobra antena. Może nie wygląda zbyt elegancko, ale sprawuje się doskonale. Regulacja mocy całkiem przydatna. Mam 22km od nadajnika i mam jeszcze trochę zapasu mocy. W tej cenie trudno wybrzydzać. Polecam.” – Ewa, Iława

Antena wewnętrzna Wiedyska DVB-T SLIM

★★★☆☆
Antena wewnętrzna Wiedyska DVB-T SLIM
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 33dB
TYP ANTENY: telewizyjna i radiowa (DAB)
AKTYWNY WZMACNIACZ: Tak
Sprawdź cenę

Umieść, gdzie chcesz

Malutka antena pokojowa do telewizora marki Wiedyska może być ustawiona w praktycznie każdym miejscu naszego pokoju. Urządzenie dzięki swoim małym wymiarom i wadze może być nawet przymocowane do powierzchni szyby okiennej za pomocą dołączonej przyssawki. Bez trudu ustawimy ją także na ramie telewizora czy innego urządzenia. Cienki kabel antenowy o długości 4m może być łatwo ukryty w listwach podłogowych.

Zasil tak, jak Ci wygodnie

We wspomnianym kablu antenowym zintegrowano także przewody zasilające, które zakończone są wtykiem USB. Antenę podłączymy więc do dowolnego złącza USB w telewizorze, komputerze czy innym urządzeniu z portem USB. Antena nie zajmuje zatem żadnego gniazdka elektrycznego, a przy tym pobiera minimalne ilości energii elektrycznej. Jeśli jednak chcemy zasilić ten produkt z typowego gniazdka, to możemy do tego wykorzystać np. ładowarkę od telefonu.

ZALETY
WADY
+ możliwość zaczepienia na szybie
+ małe wymiary i waga
+ elegancki wygląd
+ zasilanie USB
- urządzenie gorzej sobie radzi z dala od okna
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Antena nie jest może najmocniejsza, ale dzięki niewielkim gabarytom można ją ustawić praktycznie wszędzie. Wiele osób odradzało mi zakup anteny pokojowej, tymczasem ta sprawdza się świetnie. Zasilanie po USB to duży plus.” – Zbyszek, Kraków
“Najfajniejsza antenka na wyjazdy. Mała, lekka, poręczna. Można ją przymocować do każdej szyby czy innej gładkiej powierzchni – czego chcieć więcej. Nie ma może podjazdu do większych, mocniejszych modeli, ale tych nie weźmiemy ze sobą wszędzie.” - Adam, Rzeszów

Antena pokojowa ALPHA

★★★☆☆
Antena pokojowa ALPHA
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 45dB
TYP ANTENY: telewizyjna
AKTYWNY WZMACNIACZ: Tak
Sprawdź cenę

Klasyczna i niezawodna konstrukcja

Antena pokojowa do telewizora Alpha to niezawodne urządzenie do ustawienia na półce czy regale. Dobrej jakości konstrukcja generuje mocny sygnał nawet o wartości 45dB. Urządzenie bez trudu dopasujemy do wystroju naszego pokoju, gdyż te występuje w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym), a także w wersji z podstawką lub do zawieszenia. To zatem uniwersalny i dobry wybór, który nie zawiedzie nikogo.

Tylko jeden przewód pomiędzy anteną a odbiornikiem

Dodawany w zestawie zasilacz posiada regulację wzmocnienia. Ta odbywa się poprzez obrót pokrętła znajdującego się na samej obudowie zasilacza. Przewód zasilający poprowadzono natomiast do wtyku antenowego, który wkładamy do naszego telewizora bądź dekodera. Pomiędzy odbiornikiem a samą anteną prowadzimy zatem już tylko jeden przewód.

ZALETY
WADY
+ duży zysk energetyczny
+ regulacja wzmocnienia
+ tylko jeden przewód pomiędzy odbiornikiem a anteną
- zajmuje dużą powierzchnię
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pozytywnie mnie zaskoczyła. Znalazła aż 50 kanałów telewizyjnych, każdy działa dobrze, bez szumów czy zacięć. Jakość wykonania obudowy nie jest może najlepsza, ale antenę można umieścić w mało widocznym miejscu.” – Artur, Biała Podlaska
“Wszystko zgodne z opisem. Antena działa i zajmuje mało przestrzeni. Trzeba ją ustawić w odpowiednim miejscu, ale zadowalający efekt da się bez problemów uzyskać. Polecenie ode mnie.” – Joanna, Zielona Góra

Antena pokojowa SONUS TV BARCZAK

★★★☆☆
Antena pokojowa SONUS TV BARCZAK
SPECYFIKACJA
ZYSK ENERGETYCZNY: 40dB
TYP ANTENY: telewizyjna i radiowa
AKTYWNY WZMACNIACZ: Tak
Sprawdź cenę

Prosty design

Antena pokojowa marki Sonus już występowała w naszym rankingu. Tamten model był jednak kierowany do odbiorników radiowych, a ten posiada dodatkowy wzmacniacz, dzięki któremu możliwy jest odbiór sygnału telewizyjnego. To, co jednak pozostało niezmienione, to design produktu. Mamy tu do czynienia z poziomym pałąkiem umieszczonym na nóżce. Produkt świetnie będzie wyglądał w praktycznie każdym pomieszczeniu.

Łatwe ukrycie kabla

Przewód antenowy w tym produkcie jest bardzo cienki. Zwiększa to co prawda jego podatność na zakłócenia i uszkodzenia, ale jednocześnie umożliwia jego dobre ukrycie. Być może to właśnie lepsza droga do ochrony przewodu – nie dając możliwości na jego kontakt np. z domowym zwierzęciem.

ZALETY
WADY
+ prosta i elegancka obudowa
+ cienki kabel jest łatwy do ukrycia
+ całkiem duży zysk energetyczny
- brak regulacji wzmocnienia
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super. Miłe zaskoczenie. Długi kabel daje duże pole do manewru. Przyjemny dla oka kształt bez wystających drutów przypominających okres PRL-u. Najlepiej działa ustawiona na oknie, a to jest możliwe dzięki wąskiej obudowie na nóżce.” – Arleta, Kruszyniany
“Bardzo dobra antena. Złapała sporo kanałów, można ją dogodnie ustawić gdzie się chce dzięki długiemu kablowi i małym wymiarom obudowy. Polecam na 100%.” – Krzysztof, Szczecin

Antena pokojowa czy zewnętrzna? Która sprawdzi się lepiej?

Praktycznie zawsze lepiej sprawdzają się anteny zewnętrzne. Umieszczone na wolnej przestrzeni zbierają silniejszy sygnał, który jest blokowany przez ściany naszego domu. Nie zawsze możemy jednak to zrobić. Przykładem takiej sytuacji jest mieszkanie w zabytkowej kamienicy, na której nie wolno umieszczać żadnych anten. Możemy jednak osiągnąć dobre wyniki także z anteną pokojową. Potrzebne do tego będzie odpowiednie jej ustawienie i ukierunkowanie. Antenę pokojową zabierzemy także w podróż do hotelu czy domku letniskowego. Dzięki jej niewielkim wymiarom transport nie powinien stanowić problemu. 

Gdzie ustawić antenę pokojową?

Odpowiednie ustawienie anteny pokojowej to kluczowa kwestia. Bezpośrednio od tego zależy jakość odbieranego sygnału, a więc czystości i płynności obrazu oraz dźwięku naszych audycji telewizyjnych i radiowych. Warto najpierw zapoznać się z położeniem najbliższego nadajnika telewizyjnego sygnału DVB-T. Trzeba także wziąć poprawkę na wpływ ścian, drzwi, szyb itp. na tłumienie sygnału w naszym domu. Im więcej przeszkód, tym gorzej dla jakości sygnału. Najlepszym wyborem jest zawsze umieszczenie anteny pokojowej przy oknie skierowanym na nadajnik.

Antena pokojowa czy warto? Wady i zalety

Antena wewnętrzna to urządzenie o wielu zaletach, jednak posiada także wady. Przyjrzyjmy się im.

Tego typu anteny są niewielkimi i lekkimi konstrukcjami, które możemy bez trudu zabrać w podróż do domku letniskowego. Niektóre z nich mogą być zasilane z przenośnych źródeł energii takich jak powerbank, co umożliwi nam oglądanie telewizji podczas podróży. W sprzedaży znajdziemy ogromną ilość różnych modeli o innej stylistyce i parametrach. Bez trudu powinniśmy więc dopasować idealny produkt dla siebie. 

Należy jednak pamiętać o wadach tych konstrukcji. Wewnątrz naszych domów wszelkie sygnały pochodzące z podwórza są znacznie tłumione. Konieczne jest więc znalezienie optymalnego ustawienia dla anteny. Miejmy również na uwadze, że tanie modele takich anten mają zwykle kiepskie parametry i pomimo zapewnień producentów o ich niesamowitych właściwościach, w rzeczywistości okazują się być dość słabe.

Zalety
małe i lekkie
dobre w podróż
zasilane z gniazdka lub USB (zależnie od modelu)
duża różnorodność modeli
Wady
konieczność szukania odpowiedniego miejsca do ustawienia anteny w domu
tanie modele są nieefektywne

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam wybrać odpowiedni model anteny pokojowej. Urządzenia te stają się coraz bardziej przystępne cenowo, dzięki czemu więcej osób decyduje się na ich zakup. Pamiętajmy jednak, aby zakupu dokonać z rozsądkiem. Przemyślana decyzja z pewnością dostarczy nam wieloletniego zadowolenia z nowej anteny!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij