Close

Dobre żelazko – Ranking 2019: najlepsze żelazko do 250zł

Dobre żelazko – narzędzie, którego potrzebujemy, by cieszyć się z dokładnie wyprasowanej koszuli. Urządzenia, których koszt nie przekracza 250 zł, również sprawnie uporają się z zagnieceniami. Jakie żelazka parowe z tego przedziału warto kupić?


Przede wszystkim trzeba skupić się na kilku kluczowych parametrach. Głównym sprzymierzeńcem żelazka w walce z nierównościami jest para wodna, a najlepiej silne jej uderzenie. Moc jest ważna, ale sprzęt powinien również delikatnie obchodzić się z tkaninami. Biorąc te kryteria pod uwagę,
przygotowaliśmy ranking: najlepsze żelazko do 250 zł.

5. Żelazko BOSCH QuickFilling TDA2365 – model na co dzień

Niemiecka marka od lat kojarzona jest z niezawodnością i nie inaczej jest w tym przypadku, żelazko Bosch QuickFilling TDA2365. Jego cena nie przekracza nawet połowy przewidywanego budżetu, a w zamian otrzymujemy wytrzymałe urządzenie do wieloletniego użytku. Długa żywotność to zasługa sprawnego systemu antywapiennego, którego zadaniem jest zapobieganie osadzania się kamienia. Na bezawaryjność wpływa też odpowiednia konserwacja. Funkcją do dbania o właściwe działanie jest możliwość samooczyszczenia.Polega na wyrzuceniu dużej dawki pary, która usuwa kamień i zanieczyszczenia ze stopy żelazka.

Żelazko BOSCH QuickFilling TDA2365

Żelazko Bosch znalazłby się w naszym rankingu wyżej, jednak spośród wszystkich polecanych żelazek charakteryzuje się najmniejszą dostępną ilością pary wodnej, która pomaga radzić sobie z dużymi zagnieceniami, a także podczas prasowania grubszych materiałów, jak dżins. Opisywany model ma też mniej mocy, co niekiedy może stanowić problem.

Możesz je kupić tutaj.


4. PHILIPS GC3802/20 – dobre i tanie

Szybko, prosto i sprytnie – tak określa Philips żelazko GC3802, zachęcając do kupna ich produktu. Patrząc na parametry tego żelazka oraz jego możliwości, trudno się z tym hasłem nie zgodzić. Sprzęt od Philipsa jest doskonałym przykładem budżetowego rozwiązania dla naszego domu. Za kwotę oscylującą w granicach 150-180 zł, otrzymujemy urządzenie, które podoła większości domowych zadań. Strumień pary na poziomie 40 g/min można śmiało określić mianem przyzwoitego. Jeśli prasując grube materiały, taka ilość okaże się niewystarczająca, żelazko Philips dysponuje również dodatkowym uderzeniem pary w postaci 140 g. Dzięki 2400 W mocy urządzenie szybko się nagrzewa i niemal od razu jest gotowe do pracy.

Żelazko PHILIPS GC3802/20

Sporą zaletą tego modelu jest kształt stopy, a konkretnie czubek stożka parowego. Duże zwężenie na przedzie zapewnia dokładne prasowanie newralgicznych miejsc, jak kołnierzyk koszuli czy okolice guzików. O to, żeby nie przesadzić z parą podczas użytkowania Philipsa, dba automatyczny regulator pary, który dobiera jej ilość do stopnia nagrzania żelazka.

Możesz je kupić tutaj.


3. RUSSELL HOBBS 20630 – największa moc

Brytyjska marka produkująca tzw. małe AGD, która powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych, powoli ugruntowuje swoją pozycję na polskim rynku. Jednym z ich reprezentatywnych modeli jest żelazko 20630, które za cenę nieprzekraczającą 200 zł, oferuje solidny i mocny sprzęt. Wyróżniającym się parametrem Hobbsa jest moc. Russell 20630 oferuje 3100 W, a więc dużo jak na przedział cenowy do 250 zł. Gwarantuje to błyskawiczne nagrzanie, a my nie czekamy długo, nawet jeżeli chcemy pracować z maksymalną temperaturą. Moc przekłada się także na radzenie sobie z poważnymi zagnieceniami. Do tego Russell Hobbs posiada niezłą porcję pary (45 g/min) oraz dodatkowe uderzenie na poziomie 210 g.

 RUSSELL HOBBS 20630

System dostarczania pary do stopy uwzględnia także prasowanie w pionie. Dzięki temu żelazko skutecznie odświeży firany czy długie suknie. Jeśli zechcemy skorzystać z tej opcji i wyprasować zasłony, operowanie urządzeniem nie powinno sprawić kłopotu dzięki długiemu, trzymetrowemu przewodowi. Tym, co wyróżnia ten model, na tle wymienionych wcześniej jest blokada kapania, dzięki której unikniemy wilgotnych plam wody podczas prasowania.

Możesz je kupić tutaj.


2. Żelazko parowe: PHILIPS Azur Performer Plus GC4527/00

Najkrócej można by scharakteryzować to żelazko Philips jako mocniejszą i bardziej rozbudowaną wersję opisywanego wcześniej modelu GC3802/20. Azur Performer Plus jest przedstawicielem najnowszej technologii, wykorzystywanej żelazkach z generatorem pary. Nie będzie zatem dużej mocy, zaledwie 2600 W, ale skuteczność działania jest na najwyższym poziomie. Komfortowe prasowanie umożliwia przede wszystkim duża ilość pary, dostępnej cały czas (50 g/min) oraz dodatkowy wyrzut o mocy 220 g. Żelazko Philips posiada stopę wykonana z najwyższej jakości surowców. T-ionicGlide zawiera tlenek tytanu, co zmienia jakość tarcia, sprawiając równocześnie, że żelazko Philips jest bardziej odporne na zarysowania.

PHILIPS Azur Performer Plus GC4527/00

Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, niezwykle wygodna końcówka Triple Precision ułatwi pracę tam, gdzie inne urządzenia miałyby trudności, a więc przy mankietach czy kołnierzu. Przed zakamienieniem uchroni nas natomiast pojemnik na kamień, który zbiera szkodliwe dla stopy i materiału cząsteczki w trakcie użytkowania. Żelazko Philips posiada też funkcję samooczyszczenia.

Możesz je kupić tutaj.


Zobacz także: Jaki odkurzacz piorący – Ranking


1. Najlepsze żelazko: BOSCH TDA703021A z generatorem pary

Dlaczego nasz ranking wygrywa żelazko Bosch TDA703021A? Ponieważ oprócz wysokich osiągów charakteryzuje się również wyjątkowym systemem bezpieczeństwa. Jednak po kolei. Ceramiczna stopa prezentuje się bardzo solidnie. Niełatwo ją zarysować, natomiast niezwykle prosto prowadzi się po niemal każdym rodzaju materiału. Kanały pary rozmieszczone są tak, aby równomiernie rozprowadzać ją po całym obszarze prasowania. Żelazko Bosch ma moc wynosząca 3000 W, zapewnia szybkie nagrzewanie oraz temperaturę, dzięki której Bosch poradzi sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Skuteczny system antywapienny zapewnia długą żywotność i brak plam po kamieniu na tkaninach.

żelazko: BOSCH TDA703021A

Prasowany materiał jest też chroniony przed przeciekającą wodą dzięki systemowi blokowania kapania nawet w niskich temperaturach. Wisienką na torcie tego modelu jest jednak funkcja SensorSecure, która zapobiega wypadkom związanym z pozostawieniem włączonego żelazka. Działa ona w ten sposób, że zaraz po zdjęciu ręki z uchwytu urządzenia, automatycznie się ono wyłącza. Z kolei, gdy tylko złapiemy żelazko w dłoń, błyskawicznie się nagrzewa.

Możesz je kupić tutaj.


Podsumowując, dysponując budżetem do 250 zł, możemy śmiało wybrać dobre żelazko, sprawdzające się podczas większości domowych prac. Najważniejsze różnice dotyczą mocy żelazka oraz ilości pary, jaką generują. Nie powinniśmy również zapomnieć o systemach bezpieczeństwa oraz konserwacji, dzięki którym będziemy mogli dłużej cieszyć się wygodnym prasowaniem.

Zobacz także ranking 2019 na najlepszy nawilżacz powietrza!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mirkaolga s. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olga s.
Gość
olga s.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest żelazko parowe. Już dwa lata jestem szczęśliwą posiadaczką. Sama przyjemność w prasowaniu!

Mirka
Gość
Mirka

Odkąd mam żelazko parowe marki Braun, nie chcę już nawet słyszeć o tradycyjnym żelazko 🙂 Koniec męczarni. Nareszcie prasowanie stało się przyjemnością.

Close