Close

Dobre żelazko – Ranking najlepsze żelazko do 250zł

Dobre żelazko - narzędzie, którego potrzebujemy, by cieszyć się z dokładnie wyprasowanej koszuli. Urządzenia, których koszt nie przekracza 250 zł, również sprawnie uporają się z zagnieceniami. Jakie żelazka parowe z tego przedziału warto kupić?

Aktualizacja: Lipiec 2024

Przede wszystkim trzeba skupić się na kilku kluczowych parametrach. Głównym sprzymierzeńcem żelazka w walce z nierównościami jest para wodna, a najlepiej silne jej uderzenie. Moc jest ważna, ale sprzęt powinien również delikatnie obchodzić się z tkaninami. Biorąc te kryteria pod uwagę, przygotowaliśmy ranking na najlepsze żelazko.

Które żelazko wybrać? Jakie są rodzaje żelazek? 

ŻELAZKA STANDARDOWE PRZEWODOWE ŻELAZKA STANDARDOWE PRZEWODOWE
+ proste w obsłudze
+ atrakcyjna cena
+ duża dostępność
- brak generowania pary
- przewód może utrudniać prasowanie
ŻELAZKA PROGOWE I GENERATORY PARY ŻELAZKA PROGOWE I GENERATORY PARY
+ posiadają zbiornik na wodę
+ para ułatwia prasowanie
- wyższa cena
- konieczność odkamieniania
ŻELAZKA PIONOWE ŻELAZKA PIONOWE
+ prasowanie od razu na wieszaku
+ możliwość szybkiego odświeżania ubrań
- brak możliwości dociskania tkaniny do płaskiej powierzchni
ŻELAZKA SYSTEMOWE ŻELAZKA SYSTEMOWE
+ bardzo duże ciśnienie pary
+ duży zbiornik na wodę
- zajmuje dużo miejsca
- zbiornik najczęściej jest osobnym elementem
ŻELAZKA BEZPRZEWODOWE ŻELAZKA BEZPRZEWODOWE
+ brak niewygodnego przewodu
- konieczność częstego odkładania żelazka na podstawę grzewczą

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu żelazka?

MOC ŻELAZKA
MOC ŻELAZKA

Wyższa moc umożliwi żelazku szybsze osiągnięcie pożądanej temperatury stopy. Nie oznacza ona jednak, że żelazko będzie w stanie nagrzać się do wyższej niż inne modele temperatury. Do zastosowań domowych najlepiej jest wybrać żelazko o mocy co najmniej 2000W.

RODZAJ STOPY ŻELAZKA
RODZAJ STOPY ŻELAZKA

Żelazka dostępne w sprzedaży różnią się rodzajem zastosowanych w nich stóp. Popularnym rozwiązaniem jest stopa ceramiczna. Jest gładka i trwała, jednak nie czyści się najlepiej. Stopy stalowe są mniej gładkie, przez co obsługa urządzenia jest mniej przyjemna. Dość trudno się czyści. Stopę szafirową znajdziemy w najdroższych modelach. Jest bardzo gładka i wytrzymała. Modele żelazek ze stopami emaliowanymi świetnie się czyszczą, jednak są najbardziej podatne na uszkodzenia. Stopy aluminiowe i teflonowe mogą natomiast się rysować. Wynagradzają to natomiast łatwym utrzymaniem w czystości.

ILOŚĆ/WYRZUT PARY
ILOŚĆ/WYRZUT PARY

Gorąca para wodna doskonale poprawia właściwości prasowania. Dzięki niej nawet najbardziej pomięte ubrania szybko się wyprostują. Większość żelazek z generatorem pary umożliwia wytworzyć chwilową dużą ilość pary. Nazywane jest to uderzeniem pary. To szczególnie przydatne rozwiązanie.

RODZAJ ŻELAZKA
RODZAJ ŻELAZKA

Rodzaj żelazka znacznie wpływa na jego walory użytkowe takie jak mobilność, łatwość obsługi czy funkcjonalność. Obecnie najbardziej popularne są żelazka parowe. Bardziej zaawansowane modele nazywane są żelazkami z generatorem pary.

Jakie żelazko wybrać? Ranking najlepszych żelazek

Żelazko RUSSELL HOBBS 20630

Żelazko RUSSELL HOBBS 20630

Brytyjska marka produkująca tzw. małe AGD, która powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych, powoli ugruntowuje swoją pozycję na polskim rynku. Jednym z ich reprezentatywnych modeli jest żelazko 20630, które za cenę nieprzekraczającą 200 zł, oferuje solidny i mocny sprzęt. Wyróżniającym się parametrem Hobbsa jest moc. Russell 20630 oferuje 3100 W, a więc dużo jak na przedział cenowy do 250 zł. Gwarantuje to błyskawiczne nagrzanie, a my nie czekamy długo, nawet jeżeli chcemy pracować z maksymalną temperaturą. Moc przekłada się także na radzenie sobie z poważnymi zagnieceniami. Do tego Russell Hobbs posiada niezłą porcję pary (45 g/min) oraz dodatkowe uderzenie na poziomie 210 g.

System dostarczania pary do stopy uwzględnia także prasowanie w pionie. Dzięki temu żelazko skutecznie odświeży firany czy długie suknie. Jeśli zechcemy skorzystać z tej opcji i wyprasować zasłony, operowanie urządzeniem nie powinno sprawić kłopotu dzięki długiemu, trzymetrowemu przewodowi. Tym, co wyróżnia ten model, na tle wymienionych wcześniej jest blokada kapania, dzięki której unikniemy wilgotnych plam wody podczas prasowania.

Zalety
duża ilość wytwarzania pary przy uderzeniu
dobry stosunek jakości do ceny
wygodny uchwyt
wysoka moc jak na tę półkę cenową
Wady
dość niewielka wydajność generowania pary w trybie ciągłym

Żelazko BOSCH TDA703021A

Żelazko BOSCH TDA703021A

Dlaczego nasz ranking wygrywa żelazko Bosch TDA703021A? Ponieważ oprócz wysokich osiągów charakteryzuje się również wyjątkowym systemem bezpieczeństwa. Jednak po kolei. Ceramiczna stopa prezentuje się bardzo solidnie. Niełatwo ją zarysować, natomiast niezwykle prosto prowadzi się po niemal każdym rodzaju materiału. Kanały pary rozmieszczone są tak, aby równomiernie rozprowadzać ją po całym obszarze prasowania. Żelazko Bosch ma moc wynosząca 3000 W, zapewnia szybkie nagrzewanie oraz temperaturę, dzięki której Bosch poradzi sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Skuteczny system antywapienny zapewnia długą żywotność i brak plam po kamieniu na tkaninach.

Prasowany materiał jest też chroniony przed przeciekającą wodą dzięki systemowi blokowania kapania nawet w niskich temperaturach. Wisienką na torcie tego modelu jest jednak funkcja SensorSecure, która zapobiega wypadkom związanym z pozostawieniem włączonego żelazka. Działa ona w ten sposób, że zaraz po zdjęciu ręki z uchwytu urządzenia, automatycznie się ono wyłącza. Z kolei, gdy tylko złapiemy żelazko w dłoń, błyskawicznie się nagrzewa.

Zalety
inteligentny system działania grzałki tylko wtedy, gdy trzymamy urządzenie w dłoni
pełny zestaw zabezpieczeń i blokad
łatwe uzupełnianie pojemnika na wodę
Wady
dość duża waga

Żelazko BOSCH TDI 903231A - największa moc

Żelazko BOSCH TDI 903231A

Bosch TDI 903231a, to nowoczesne żelazko do prasowania na parze. Zintegrowany silnik kieruje parę do podeszwy, a tym samym kompensuje brak ciśnienia pary, który charakteryzuje stanowiska prasowania przed żelazkiem. Ponadto żelazko bosch TDI903231a jest wyposażone w wiele opcji prasowania tkanin. Ogromną zaletą, jaką ma żelazko Bosch jest to, że para jest kierowana na stopę pod ciśnieniem do 5,5 bara, a nie, jak to zwykle bywa z żelazkiem, tylko na samej podstawie. Bosch żelazko jest wyposażone w tak zwaną technologię „i-Temp Advanced”. Ta funkcja zapewnia poziom temperatury / pary, dzięki któremu możemy prasować prawie wszystkie tkaniny.

Jeśli szukamy urządzenia dla kogoś, kto rzadko prasuje w domu i nie jest to czynność, w której czuje się „profesjonalistą”, to idealnym rozwiązaniem jest żelazko bosch TDI 903231a. Opinie na jego temat pod tym względem są jednoznaczne. To doskonały wybór, jeśli szukamy maksymalnie wygodnego urządzenia. Na uwagę zasługuje również inna funkcja o nazwie „SensorSecure”. Bosch wytwarza parę i ciepło tylko wtedy, gdy czujnik wbudowany w uchwyt rejestruje rękę użytkownika. Gdy tylko żelazko zostanie zwolnione, praktycznie przełącza się w tryb gotowości.

Zalety
bardzo wysoka moc
dość dobre parametry wytwarzania pary jak na tego rodzaju konstrukcję
automatyczny wyłącznik, blokada kapania, system antywapienny
Wady
głośna praca pompki wodnej

Żelazko generator stacja pary PHILIPS GC9660/30

Żelazko generator stacja pary PHILIPS GC9660/30

Ten model żelazka z generatorem pary to urządzenie z górnej półki. Jego cena to aż ok. 1300zł. Co otrzymujemy za tę kwotę? Przede wszystkim bardzo dobre parametry takie jak ciągłe wytwarzanie pary 155g/min oraz 520g/min dla silnego uderzenia pary. Żelazko parowe Philips posiada system automatycznej regulacji pary. Nie musimy zatem regulować temperatury. Nie przypalimy także żadnych tkanin. Istotnym dodatkiem jest funkcja automatycznego wyłączania żelazka bez nadzoru. Nie musimy się zatem martwić o pozostawienie żelazka po wyjściu z domu. Zbiornik wody jest duży (pojemność 1,8l) i odłączany. Żelazko z generatorem pary posiada także odpowiedni system pomiaru, który poinformuje nas o konieczności dolania wody.

Zalety
bardzo dobre parametry
schowek na przewód
elegancki design i świetna jakość wykonania
Wady
bardzo wysoka cena – ponad 1000zł

Żelazko parowe Philips Azur GC4909/60

Kolejną pozycję w rankingu zajmuje zaś żelazko Philips Azur GC4909/60 o mocy 3000W. Żelazko wyróżnia się specjalnie zaprojektowaną stopą w technologii SteamGlide Elite, dzięki czemu żelazko może dokładnie prasować większe powierzchnie ubrań. Jednocześnie, specjalnie zaprojektowany, smukły nos stopy żelazka Philips Azur GC4909/60 pozwala na bezproblemowe dotarcie do najtrudniej dostępnych elementów ubrań. Żelazko te posiada automatyczny wyłącznik, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Dla zachowania trwałości żelazko Philips Azur GC4909/60 zostało wyposażone także w specjalną technologię odkamieniania. Nadmiar osadzającego się kamienia jest teraz możliwy do usunięcia przez dedykowany i wbudowany w strukturę żelazka pojemnik na osadzający się kamień. Dodatkowe funkcje to przede wszystkim automatyczna regulacja ciągłego wytwarzania pary w zakresie 0-55 g/min. Maksymalne uderzenie pary dla tego modelu wynosi natomiast 250 g/min. Regulacja temperatury żelazka Philips Azur GC4909/60 odbywa się zaś poprzez dedykowany obrotowy suwak. Ogólnie model żelazka Philips Azur GC4909/60 prezentuje się bardzo atrakcyjnie i z pewnością jest dobrą pozycją do rozważenia.

Zalety
poręczna konstrukcja
wysoka moc
pełny zestaw zabezpieczeń
Wady
dość ciężkie

Generator pary - żelazko TEFAL SV7030 5,5 bar 2200 W

Generator pary - żelazko TEFAL SV7030 5,5 bar 2200 W

Żelazko z generatorem pary marki Tefal to produkt o dobrym stosunku jakości do ceny. Za mniej niż 500zł otrzymujemy urządzenie zdolne do wytworzenia 310g/min pary w trybie silnego uderzenia. Urządzenie wyposażono w szereg udogodnień i funkcji m.in. automatyczne wyłączanie czy zabezpieczenie na czas przenoszenia. Stopa z powłoką ceramiczną gwarantuje gładki i płynny poślizg, a także wyrównaną dystrybucję pary na całej powierzchni. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,5l, co wystarczy na ponad godzinę prasowania. W żelazku znajduje się antywapienny wkład, dzięki któremu usunięcie kamienia z bojlera będzie prostsze. 

Zalety
atrakcyjna cena – poniżej 500zł
dobry stosunek jakość/cena
automatyczne wyłączanie
Wady
brak wskaźnika konieczności napełnienia zbiornika na wodę

Dodatkowe funkcje żelazek - które mogą istotnie poprawić funkcjonalność?

Oczyszczanie z kamienia

Ta funkcja wydmuchuje pod ciśnieniem wodę ze zbiornika. Razem z nią usuwany jest zebrany w kanalikach kamień. Warto jest jednak dodatkowo przetrzeć stopę żelazka szmatką nasączoną specjalnym środkiem czyszczącym. 

Automatyczne wyłączanie

Zwane funkcją strażak, to system automatycznie wyłączający urządzenie po upływie pewnego czasu. Zwykle wykrywany jest sposób ustawienia żelazka. Żelazko pozostawione w pozycji poziomej wyłącza się po upływie ok. 30s. Jeśli natomiast stoi pionowo, wyłączenie następuje po kilku minutach. 

Blokada kapania

Zbyt zimna woda może przedostawać się przez otwory w stopie i skapywać na ubrania. W dobrych żelazkach znajdziemy jednak zabezpieczenie blokujące dopływ wody, jeśli ma ona zbyt niską temperaturę. Nie wystąpi zatem sytuacja, w której woda przedostaje się na prasowane ubrania lub deskę. 

System antywapienny

Ma on zwykle postać filtra. Blokuje on osadzanie się kamienia we wnętrzu żelazka, wydłużając jego bezawaryjną pracę. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne, gdy do żelazka wlewamy nieprzefiltrowaną wodę z kranu.

Żelazko przewodowe czy bezprzewodowe - które lepsze? Porównanie

To jeden z często pojawiających się dylematów podczas dokonywania zakupu żelazka. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. 

Żelazko przewodowe nieco ogranicza nasze ruchy. Manewrowanie nim wiąże się z przekładaniem kabla, który także wymusza na nas prasowanie w pobliżu gniazdka elektrycznego. Zaletą tego rozwiązania jest jednak nieprzerywana ciągłość pracy. Praca z żelazkiem przewodowym jest szybsza. 

Urządzenia bezprzewodowe często zasilane są specjalnymi akumulatorami. Tak jednak nie mogło być w przypadku żelazek, gdyż grzałka w nich się znajdująca wymaga dostarczenia ogromnej ilości energii. Urządzenie nagrzewane jest zatem na specjalnej stacji dokującej. To w niej znajduje się prądożerna grzałka, która przekazuje ciepło stopie żelazka, gdy te umieszczone jest na stacji. Rozwiązanie to pozwala nam nieskrępowanie poruszać żelazkiem, a także móc prasować w miejscu nieco bardziej oddalonym od gniazdka elektrycznego. W pobliżu źródła zasilania musi znajdować się jedynie stacja. Ten rodzaj żelazka wiąże się jednak z koniecznością odkładania urządzenia na stację co kilka – kilkanaście minut. To spowalnia naszą pracę.

Żelazko przewodowe - wady i zalety

Zalety
ciągłość pracy
niska cena
małe gabaryty
Wady
plączący się przewód
konieczność prasowania w pobliżu gniazdka el.

Żelazko bezprzewodowe - wady i zalety

Zalety
łatwiejsze i mniej ograniczone manewrowanie
prasowanie w dowolnym miejscu
Wady
przerywana praca
duże gabaryty zestawu
wyższa cena

Żelazko czy generator pary? Jaka jest różnica i co sprawdzi się lepiej w domowych warunkach?

Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem są żelazka parowe. To urządzenia, w których znajduje się niewielki zbiornik na wodę (np. o pojemności 300ml). Podgrzewana w nim ciecz zamienia się w parę, która wyprowadzana jest z żelazka specjalnymi dyszami. Nieco bardziej skomplikowanym, droższym, ale i skuteczniejszym rozwiązaniem są żelazka z generatorem pary. Urządzenia te dzielą się na dwa moduły: żelazko i generator pary. W drugim w nich znajduje się duży zbiornik na wodę (nawet o pojemności 2l), z której podczas podgrzewania powstaje para. Ta następnie transportowana jest do żelazka specjalnym przewodem. Rozwiązanie to umożliwia tworzenie większej ilości pary i podawanie jej pod większym ciśnieniem. Jest ono skuteczniejsze i pozwala skrócić czas prasowania. Wadą są natomiast duże gabaryty urządzeń.

Które żelazko lepsze? Philips czy Bosch - czyli czy marka ma znaczenie?

Najpopularniejszymi firmami wśród sprzedawanych obecnie żelazek są Philips oraz Bosch. Firmy te produkują dobre i sprawdzone produkty, które znajdziemy w wielu domach. Są jednak inne firmy takie jak Gorenje, Tefal, Zelmer, Electrolux i wiele innych. Produkty innych marek także sprawują się dobrze i sprawdzą się przez wiele lat. Zamiast na markę, w przypadku żelazek lepiej jest zwracać uwagę na funkcjonalność oraz parametry takie jak moc czy natężenie wyrzutu pary. 

Jak wyczyścić żelazko - porady dla użytkowników

Czasem zdarza się nam przybrudzić stopę żelazka, a w gorszym przypadku nawet ją przypalić. Taka stopa może brudzić prasowane przez nas ubrania. Nie możemy zatem używać żelazka w tym stanie. Czyszczenie nie jest jednak trudne. Używamy do tego ściereczki nasączonej octem, który możemy dodatkowo zmieszać z sodą oczyszczoną. Możemy oczywiście użyć również specjalnych środków czyszczących. Zabrudzenia ze stopy żelazka powinny schodzić już po kilku przetarciach. 


Te produkty nie są już dostępne

Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Najkrócej można by scharakteryzować to żelazko Philips jako mocniejszą i bardziej rozbudowaną wersję opisywanego wcześniej modelu GC3802/20. Azur Performer Plus jest przedstawicielem najnowszej technologii, wykorzystywanej żelazkach z generatorem pary. Nie będzie zatem dużej mocy, zaledwie 2600 W, ale skuteczność działania jest na najwyższym poziomie. Komfortowe prasowanie umożliwia przede wszystkim duża ilość pary, dostępnej cały czas (50 g/min) oraz dodatkowy wyrzut o mocy 220 g. Żelazko Philips posiada stopę wykonana z najwyższej jakości surowców. T-ionicGlide zawiera tlenek tytanu, co zmienia jakość tarcia, sprawiając równocześnie, że żelazko Philips jest bardziej odporne na zarysowania.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, niezwykle wygodna końcówka Triple Precision ułatwi pracę tam, gdzie inne urządzenia miałyby trudności, a więc przy mankietach czy kołnierzu. Przed zakamienieniem uchroni nas natomiast pojemnik na kamień, który zbiera szkodliwe dla stopy i materiału cząsteczki w trakcie użytkowania. Żelazko Philips posiada też funkcję samooczyszczenia.

Bosch TDA2024010 Sensixx'x DA20

Bosch TDA302401W to solidne żelazko parowe o przemyślanej obsłudze i bardzo dobrej wydajności prasowania za pomocą pary w niskiej cenie. Żelazko Bosch jest dostępne w 4 różnych kolorach, które różnią się tylko na zewnątrz i dwiema ostatnimi cyframi nazwy produktu. Podstawa Bosch żelazko jest wykonana z materiału o nazwie CeraniumGlissée. Aby szybko rozgrzać stopę żelazka, żelazko Bosch sensixx zużywa do 2400 watów i jest gotowy do użycia, gdy tylko zgaśnie migająca lampka kontrolna. Przy wadze prawie jednego kilograma jest to jedno z lżejszych urządzeń w porównaniu, nawet jeśli waży ponad 1300 gramów z pełnym zbiornikiem wody. Zbiornik mieści maksymalnie 320 ml i jest zawsze dobrze widoczny dzięki przezroczystemu materiałowi.

żelazko Bosch TDA2024010 Sensixx

Temperaturę wybiera się klasycznie za pomocą bezstopniowej regulacji obrotowej pod uchwytem, od której zależy funkcja pary, dostępna tylko przy wyższych ustawieniach. Żelazko Bosch Sensixx x TDA3026110 z łatwością radzi sobie z najbardziej złożonymi zadaniami dzięki mocy 2,6 kW, która zapewnia natychmiastowe nagrzewanie do wymaganej temperatury, a także dzięki wysokiej wydajności pary i uderzenia pary. Specjalna forma podstawy urządzenia zapewnia łatwe przesuwanie w dowolnym kierunku. Doskonale nadaje się do prasowania poprzecznego, które pozwala usuwać duże fałdy z gęstych tkanin. Sterownik elektroniczny automatycznie wyłącza element grzewczy, jeśli urządzenie znajduje się w pozycji poziomej lub na boku przez ponad 30 sekund. System 3 AntiCalc znacznie spowalnia tworzenie się osadów mineralnych, a także ułatwia czyszczenie zbiornika na wodę.

Żelazko BOSCH QuickFilling TDA2365 - model na co dzień

Niemiecka marka od lat kojarzona jest z niezawodnością i nie inaczej jest w tym przypadku, żelazko Bosch QuickFilling TDA2365. Jego cena nie przekracza nawet połowy przewidywanego budżetu, a w zamian otrzymujemy wytrzymałe urządzenie do wieloletniego użytku. Długa żywotność to zasługa sprawnego systemu antywapiennego, którego zadaniem jest zapobieganie osadzania się kamienia. Na bezawaryjność wpływa też odpowiednia konserwacja. Funkcją do dbania o właściwe działanie jest możliwość samooczyszczenia.Polega na wyrzuceniu dużej dawki pary, która usuwa kamień i zanieczyszczenia ze stopy żelazka.

Żelazko BOSCH QuickFilling TDA2365

Żelazko Bosch znalazłby się w naszym rankingu wyżej, jednak spośród wszystkich polecanych żelazek charakteryzuje się najmniejszą dostępną ilością pary wodnej, która pomaga radzić sobie z dużymi zagnieceniami, a także podczas prasowania grubszych materiałów, jak dżins. Opisywany model ma też mniej mocy, co niekiedy może stanowić problem.

Podsumowując, dysponując budżetem do 300 zł, możemy śmiało wybrać dobre żelazko, sprawdzające się podczas większości domowych prac. Najważniejsze różnice dotyczą mocy żelazka oraz ilości pary, jaką generują. Nie powinniśmy również zapomnieć o systemach bezpieczeństwa oraz konserwacji, dzięki którym będziemy mogli dłużej cieszyć się wygodnym prasowaniem.

PHILIPS GC3802/20 - dobre i tanie

Szybko, prosto i sprytnie – tak określa Philips żelazko GC3802, zachęcając do kupna ich produktu. Patrząc na parametry tego żelazka oraz jego możliwości, trudno się z tym hasłem nie zgodzić. Sprzęt od Philipsa jest doskonałym przykładem budżetowego rozwiązania dla naszego domu. Za kwotę oscylującą w granicach 150-180 zł, otrzymujemy urządzenie, które podoła większości domowych zadań. Strumień pary na poziomie 40 g/min można śmiało określić mianem przyzwoitego. Jeśli prasując grube materiały, taka ilość okaże się niewystarczająca, żelazko Philips dysponuje również dodatkowym uderzeniem pary w postaci 140 g. Dzięki 2400 W mocy urządzenie szybko się nagrzewa i niemal od razu jest gotowe do pracy.

Żelazko PHILIPS GC3802/20

Sporą zaletą tego modelu jest kształt stopy, a konkretnie czubek stożka parowego. Duże zwężenie na przedzie zapewnia dokładne prasowanie newralgicznych miejsc, jak kołnierzyk koszuli czy okolice guzików. O to, żeby nie przesadzić z parą podczas użytkowania Philipsa, dba automatyczny regulator pary, który dobiera jej ilość do stopnia nagrzania żelazka.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olga s.
olga s.
5 lat temu

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest żelazko parowe. Już dwa lata jestem szczęśliwą posiadaczką. Sama przyjemność w prasowaniu!

Mirka
Mirka
4 lat temu

Odkąd mam żelazko parowe marki Braun, nie chcę już nawet słyszeć o tradycyjnym żelazko 🙂 Koniec męczarni. Nareszcie prasowanie stało się przyjemnością.

anka
anka
2 lat temu

Od lat jestem wierna marce Braun. I nie żałuję 🙂 Prasuje bez wysiłku, nie psuje sie i jest niezawodne. Działa bez zarzutu.

Zamknij