Close

Dobre żelazko – Ranking 2019: najlepsze żelazko do 250zł

Dobre żelazko – narzędzie, którego potrzebujemy, by cieszyć się z dokładnie wyprasowanej koszuli. Urządzenia, których koszt nie przekracza 250 zł, również sprawnie uporają się z zagnieceniami. Jakie żelazka parowe z tego przedziału warto kupić?

Najlepsze żelazka 2020

Najlepsze żelazko 2020
Philips Azur GC4527/00
PHILIPS Azur Performer Plus GC452700

Moc

2600WTechnologia stopy

T-ionicGlide

Max wyrzut pary

220g/minCiągły wyrzut pary

50g/min

Pojemność zbiornika

300mlCena

257PLN

Największa moc
Russell Hobbs 20630-56
RUSSELL HOBBS 20630

Moc

3100WTechnologia stopy

ceramiczna

Max wyrzut pary

210g/minCiągły wyrzut pary

45g/min

Pojemność zbiornika

350mlCena

199PLN

Najlepsza alternatywa
Philips Azur GC4909/60
Philips Azur GC4909/60

Moc

3000WTechnologia stopy

SteamGlide Elite

Max wyrzut pary

250g/minCiągły wyrzut pary

55g/min

Pojemność zbiornika

300mlCena

399PLN

Najlepsza alternatywa
BOSCH TDA703021A
BOSCH TDA703021A

Moc

3000WTechnologia stopy

ceramiczna

Max wyrzut pary

200g/minCiągły wyrzut pary

50g/min

Pojemność zbiornika

340mlCena

267PLN

Przede wszystkim trzeba skupić się na kilku kluczowych parametrach. Głównym sprzymierzeńcem żelazka w walce z nierównościami jest para wodna, a najlepiej silne jej uderzenie. Moc jest ważna, ale sprzęt powinien również delikatnie obchodzić się z tkaninami. Biorąc te kryteria pod uwagę, przygotowaliśmy ranking na najlepsze żelazko.

1. Najlepsze żelazko: Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Najkrócej można by scharakteryzować to żelazko Philips jako mocniejszą i bardziej rozbudowaną wersję opisywanego wcześniej modelu GC3802/20. Azur Performer Plus jest przedstawicielem najnowszej technologii, wykorzystywanej żelazkach z generatorem pary. Nie będzie zatem dużej mocy, zaledwie 2600 W, ale skuteczność działania jest na najwyższym poziomie. Komfortowe prasowanie umożliwia przede wszystkim duża ilość pary, dostępnej cały czas (50 g/min) oraz dodatkowy wyrzut o mocy 220 g. Żelazko Philips posiada stopę wykonana z najwyższej jakości surowców. T-ionicGlide zawiera tlenek tytanu, co zmienia jakość tarcia, sprawiając równocześnie, że żelazko Philips jest bardziej odporne na zarysowania.PHILIPS Azur Performer Plus GC4527/00

Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, niezwykle wygodna końcówka Triple Precision ułatwi pracę tam, gdzie inne urządzenia miałyby trudności, a więc przy mankietach czy kołnierzu. Przed zakamienieniem uchroni nas natomiast pojemnik na kamień, który zbiera szkodliwe dla stopy i materiału cząsteczki w trakcie użytkowania. Żelazko Philips posiada też funkcję samooczyszczenia.

2. RUSSELL HOBBS 20630 – największa moc

Brytyjska marka produkująca tzw. małe AGD, która powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych, powoli ugruntowuje swoją pozycję na polskim rynku. Jednym z ich reprezentatywnych modeli jest żelazko 20630, które za cenę nieprzekraczającą 200 zł, oferuje solidny i mocny sprzęt. Wyróżniającym się parametrem Hobbsa jest moc. Russell 20630 oferuje 3100 W, a więc dużo jak na przedział cenowy do 250 zł. Gwarantuje to błyskawiczne nagrzanie, a my nie czekamy długo, nawet jeżeli chcemy pracować z maksymalną temperaturą. Moc przekłada się także na radzenie sobie z poważnymi zagnieceniami. Do tego Russell Hobbs posiada niezłą porcję pary (45 g/min) oraz dodatkowe uderzenie na poziomie 210 g.

 RUSSELL HOBBS 20630

System dostarczania pary do stopy uwzględnia także prasowanie w pionie. Dzięki temu żelazko skutecznie odświeży firany czy długie suknie. Jeśli zechcemy skorzystać z tej opcji i wyprasować zasłony, operowanie urządzeniem nie powinno sprawić kłopotu dzięki długiemu, trzymetrowemu przewodowi. Tym, co wyróżnia ten model, na tle wymienionych wcześniej jest blokada kapania, dzięki której unikniemy wilgotnych plam wody podczas prasowania.3. Żelazko parowe Philips Azur GC4909/60

Żelazko Philips Azur GC4909/60

Kolejną pozycję w rankingu zajmuje zaś żelazko Philips Azur GC4909/60 o mocy 3000W. Żelazko wyróżnia się specjalnie zaprojektowaną stopą w technologii SteamGlide Elite, dzięki czemu żelazko może dokładnie prasować większe powierzchnie ubrań. Jednocześnie, specjalnie zaprojektowany, smukły nos stopy żelazka Philips Azur GC4909/60 pozwala na bezproblemowe dotarcie do najtrudniej dostępnych elementów ubrań. Żelazko te posiada automatyczny wyłącznik, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Dla zachowania trwałości żelazko Philips Azur GC4909/60 zostało wyposażone także w specjalną technologię odkamieniania. Nadmiar osadzającego się kamienia jest teraz możliwy do usunięcia przez dedykowany i wbudowany w strukturę żelazka pojemnik na osadzający się kamień. Dodatkowe funkcje to przede wszystkim automatyczna regulacja ciągłego wytwarzania pary w zakresie 0-55 g/min. Maksymalne uderzenie pary dla tego modelu wynosi natomiast 250 g/min. Regulacja temperatury żelazka Philips Azur GC4909/60 odbywa się zaś poprzez dedykowany obrotowy suwak. Ogólnie model żelazka Philips Azur GC4909/60 prezentuje się bardzo atrakcyjnie i z pewnością jest dobrą pozycją do rozważenia.4. BOSCH TDA703021A z generatorem pary

Dlaczego nasz ranking wygrywa żelazko Bosch TDA703021A? Ponieważ oprócz wysokich osiągów charakteryzuje się również wyjątkowym systemem bezpieczeństwa. Jednak po kolei. Ceramiczna stopa prezentuje się bardzo solidnie. Niełatwo ją zarysować, natomiast niezwykle prosto prowadzi się po niemal każdym rodzaju materiału. Kanały pary rozmieszczone są tak, aby równomiernie rozprowadzać ją po całym obszarze prasowania. Żelazko Bosch ma moc wynosząca 3000 W, zapewnia szybkie nagrzewanie oraz temperaturę, dzięki której Bosch poradzi sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Skuteczny system antywapienny zapewnia długą żywotność i brak plam po kamieniu na tkaninach.

żelazko: BOSCH TDA703021A

Prasowany materiał jest też chroniony przed przeciekającą wodą dzięki systemowi blokowania kapania nawet w niskich temperaturach. Wisienką na torcie tego modelu jest jednak funkcja SensorSecure, która zapobiega wypadkom związanym z pozostawieniem włączonego żelazka. Działa ona w ten sposób, że zaraz po zdjęciu ręki z uchwytu urządzenia, automatycznie się ono wyłącza. Z kolei, gdy tylko złapiemy żelazko w dłoń, błyskawicznie się nagrzewa.

5. Żelazko BOSCH TDI 903231A

żelazko BOSCH TDI 903231A

Bosch TDI 903231a, to nowoczesne żelazko do prasowania na parze. Zintegrowany silnik kieruje parę do podeszwy, a tym samym kompensuje brak ciśnienia pary, który charakteryzuje stanowiska prasowania przed żelazkiem. Ponadto żelazko bosch TDI903231a jest wyposażone w wiele opcji prasowania tkanin. Ogromną zaletą, jaką ma żelazko Bosch jest to, że para jest kierowana na stopę pod ciśnieniem do 5,5 bara, a nie, jak to zwykle bywa z żelazkiem, tylko na samej podstawie. Bosch żelazko jest wyposażone w tak zwaną technologię „i-Temp Advanced”. Ta funkcja zapewnia poziom temperatury / pary, dzięki któremu możemy prasować prawie wszystkie tkaniny.Jeśli szukamy urządzenia dla kogoś, kto rzadko prasuje w domu i nie jest to czynność, w której czuje się „profesjonalistą”, to idealnym rozwiązaniem jest żelazko bosch TDI 903231a. Opinie na jego temat pod tym względem są jednoznaczne. To doskonały wybór, jeśli szukamy maksymalnie wygodnego urządzenia. Na uwagę zasługuje również inna funkcja o nazwie „SensorSecure”. Bosch wytwarza parę i ciepło tylko wtedy, gdy czujnik wbudowany w uchwyt rejestruje rękę użytkownika. Gdy tylko żelazko zostanie zwolnione, praktycznie przełącza się w tryb gotowości.

6. Bosch TDA2024010 Sensixx’x DA20

Bosch TDA302401W to solidne żelazko parowe o przemyślanej obsłudze i bardzo dobrej wydajności prasowania za pomocą pary w niskiej cenie. Żelazko Bosch jest dostępne w 4 różnych kolorach, które różnią się tylko na zewnątrz i dwiema ostatnimi cyframi nazwy produktu. Podstawa Bosch żelazko jest wykonana z materiału o nazwie CeraniumGlissée. Aby szybko rozgrzać stopę żelazka, żelazko Bosch sensixx zużywa do 2400 watów i jest gotowy do użycia, gdy tylko zgaśnie migająca lampka kontrolna. Przy wadze prawie jednego kilograma jest to jedno z lżejszych urządzeń w porównaniu, nawet jeśli waży ponad 1300 gramów z pełnym zbiornikiem wody. Zbiornik mieści maksymalnie 320 ml i jest zawsze dobrze widoczny dzięki przezroczystemu materiałowi.

żelazko Bosch TDA2024010 Sensixx

Temperaturę wybiera się klasycznie za pomocą bezstopniowej regulacji obrotowej pod uchwytem, od której zależy funkcja pary, dostępna tylko przy wyższych ustawieniach. Żelazko Bosch Sensixx x TDA3026110 z łatwością radzi sobie z najbardziej złożonymi zadaniami dzięki mocy 2,6 kW, która zapewnia natychmiastowe nagrzewanie do wymaganej temperatury, a także dzięki wysokiej wydajności pary i uderzenia pary. Specjalna forma podstawy urządzenia zapewnia łatwe przesuwanie w dowolnym kierunku. Doskonale nadaje się do prasowania poprzecznego, które pozwala usuwać duże fałdy z gęstych tkanin. Sterownik elektroniczny automatycznie wyłącza element grzewczy, jeśli urządzenie znajduje się w pozycji poziomej lub na boku przez ponad 30 sekund. System 3 AntiCalc znacznie spowalnia tworzenie się osadów mineralnych, a także ułatwia czyszczenie zbiornika na wodę.7. Żelazko BOSCH QuickFilling TDA2365 – model na co dzień

Niemiecka marka od lat kojarzona jest z niezawodnością i nie inaczej jest w tym przypadku, żelazko Bosch QuickFilling TDA2365. Jego cena nie przekracza nawet połowy przewidywanego budżetu, a w zamian otrzymujemy wytrzymałe urządzenie do wieloletniego użytku. Długa żywotność to zasługa sprawnego systemu antywapiennego, którego zadaniem jest zapobieganie osadzania się kamienia. Na bezawaryjność wpływa też odpowiednia konserwacja. Funkcją do dbania o właściwe działanie jest możliwość samooczyszczenia.Polega na wyrzuceniu dużej dawki pary, która usuwa kamień i zanieczyszczenia ze stopy żelazka.

Żelazko BOSCH QuickFilling TDA2365

Żelazko Bosch znalazłby się w naszym rankingu wyżej, jednak spośród wszystkich polecanych żelazek charakteryzuje się najmniejszą dostępną ilością pary wodnej, która pomaga radzić sobie z dużymi zagnieceniami, a także podczas prasowania grubszych materiałów, jak dżins. Opisywany model ma też mniej mocy, co niekiedy może stanowić problem.Podsumowując, dysponując budżetem do 300 zł, możemy śmiało wybrać dobre żelazko, sprawdzające się podczas większości domowych prac. Najważniejsze różnice dotyczą mocy żelazka oraz ilości pary, jaką generują. Nie powinniśmy również zapomnieć o systemach bezpieczeństwa oraz konserwacji, dzięki którym będziemy mogli dłużej cieszyć się wygodnym prasowaniem.

Zobacz także ranking 2019 na najlepszy nawilżacz powietrza!


Te produkty nie są już dostępne

PHILIPS GC3802/20 – dobre i tanie

Szybko, prosto i sprytnie – tak określa Philips żelazko GC3802, zachęcając do kupna ich produktu. Patrząc na parametry tego żelazka oraz jego możliwości, trudno się z tym hasłem nie zgodzić. Sprzęt od Philipsa jest doskonałym przykładem budżetowego rozwiązania dla naszego domu. Za kwotę oscylującą w granicach 150-180 zł, otrzymujemy urządzenie, które podoła większości domowych zadań. Strumień pary na poziomie 40 g/min można śmiało określić mianem przyzwoitego. Jeśli prasując grube materiały, taka ilość okaże się niewystarczająca, żelazko Philips dysponuje również dodatkowym uderzeniem pary w postaci 140 g. Dzięki 2400 W mocy urządzenie szybko się nagrzewa i niemal od razu jest gotowe do pracy.

Żelazko PHILIPS GC3802/20

Sporą zaletą tego modelu jest kształt stopy, a konkretnie czubek stożka parowego. Duże zwężenie na przedzie zapewnia dokładne prasowanie newralgicznych miejsc, jak kołnierzyk koszuli czy okolice guzików. O to, żeby nie przesadzić z parą podczas użytkowania Philipsa, dba automatyczny regulator pary, który dobiera jej ilość do stopnia nagrzania żelazka.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olga s.
olga s.
1 rok temu

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest żelazko parowe. Już dwa lata jestem szczęśliwą posiadaczką. Sama przyjemność w prasowaniu!

Mirka
Mirka
9 miesięcy temu

Odkąd mam żelazko parowe marki Braun, nie chcę już nawet słyszeć o tradycyjnym żelazko 🙂 Koniec męczarni. Nareszcie prasowanie stało się przyjemnością.

Close