Close

Kolory w łazience. Nie bój się kontrastów!

Ostatnie lata stoją pod znakiem odważnych aranżacji mieszkaniowych. Rozwój trendów stylistycznych nie ominął również łazienek i także tutaj coraz częściej inwestorzy decydują się na śmiałe, zrywające z tradycją rozwiązania. Dziś zastanowimy się nad tym, czy łazienka jest dobrym miejscem do zabawy kolorami. Zapraszamy do lektury.

Nie tylko pastele

Łazienka z pewnością jest pomieszczeniem wyjątkowym i nacechowanym dużą dozą intymności. Czas spędzany w tej zazwyczaj niewielkiej przestrzeni to nie tylko realizacja funkcji higienicznych, ale też relaks i odpoczynek po trudach dnia codziennego. Doceniamy łazienki, jednak wciąż jeszcze myśląc o ich aranżacji, przedkładamy cechy użytkowe nad estetyczne. Czy słusznie? Z pewnością nie. Może zatem najbliższy remont okaże się właściwym momentem na podjęcie ważnych decyzji, a łazienka odmieni swój charakter i zyska nowy styl?

Kolory, które najczęściej kojarzą nam się łazienką to biel i błękit przywodzący na myśl krystalicznie czystą wodę. Popularne są również ciepłe pastele, szczególnym wzięciem cieszą się beże. Planując kolorystykę łazienki, zazwyczaj unikamy mocnych i kontrastowych barw obawiając się, że niekorzystnie wpłyną one na harmonię pomieszczenia lub też nie będą współgrały z pozostałymi elementami wyposażenia, tym samym negatywnie odbiją się na naszym samopoczuciu. Tymczasem zastosowanie kontrastowych dodatków może przynieść efekt zgoła odwrotny — zyskamy poczucie świeżości i energii. Doskonałym przykładem jest wykorzystanie barwy czarnej. Nie mówimy tu o pomalowaniu wszystkich ścian w tym kolorze, choć w niektórych, specyficznych aranżacjach również tak odważna decyzja może się sprawdzić. Skupmy się na elementach dodatkowych. Co może nam zaoferować rynek?

Przełam rutynę

Bez trudu znajdziemy elementy zabudowy łazienkowej, baterie i akcesoria wykonane w kolorze czarnym. Doskonałym przykładem jest oferta firmy Bravat, która proponuje między innymi czarne kabiny prysznicowe typu walk-in. Połączenie transparentnego szkła z a czarnym matem elementów konstrukcyjnych, pozwala na uzyskanie wyjątkowo eleganckiego, oszczędnego w formie wyglądu. Uzupełnieniem kabin mogą być czarne odpływy liniowe, które w przypadku otwartej przestrzeni prysznicowej stanowią niezbędny element wyposażenia. Warto przy tym zwrócić uwagę, że sięgnięcie po odważną kolorystykę nie naraża nas na konieczność częstego przeprowadzania kosztownych remontów odświeżających wygląd. Kolor ten jest uniwersalny i znakomicie łączy się zarówno z aranżacjami klasycznymi, jak i na wskroś nowoczesnymi. Minimalistyczny design jest ponadczasowy i niezależny od zmieniających się trendów mody.

Dlaczego jako przykład wybraliśmy produkty Bravat? Stało się tak, ponieważ efektywnie łączą one eleganckie wzornictwo z najwyższą jakością wykonania. Wszystkie produkty powstały przy użyciu trwałych i przyjaznych materiałów, a producent ogromną wagę przykłada do staranności montażu. Co ważne, proponowane produkty możemy kupić bez wychodzenia z domu, korzystając z wygodnej i prostej w obsłudze strony internetowej, a to sprawia, że kolorystyczna rewolucja w naszej łazience staje się dostępna dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij