Close

Jaką poziomicę wybrać? Ranking poziomic

Przy budowie domu czy drobnych pacach remontowych przydają się urządzenia, które obowiązkowo powinny znaleźć się w skrzynce każdego majsterkowicza. Jednym z nich jest niepozorna, lecz niezwykle praktyczna poziomica. Poziomice cechują się prostotą konstrukcji i działania, choć oferta marketów może cię zaskoczyć – klasyczne poziomice stanowią już mniejszość. Na który model warto się zdecydować?

Aktualizacja: Maj 2024

Co to jest poziomica i do czego przydaje się w pracy?

Poziomica jest przyrządem pomiarowym, przy pomocy którego wyznaczysz płaszczyznę poziomą lub pionową. Klasyczna poziomica posiada libellę rurkową. Możesz znaleźć też modele z większą liczbą libelli. Libellą nazywa się rurkę z cieczą i pęcherzykiem gazu, który służy do określania kąta nachylenia. Z pomocą tego przyrządu możemy sprawdzić więc symetryczność wierconych w ścianie otworów, wypoziomować lodówkę czy wyrównać blat stołu. Inne rodzaje poziomic działają przy wykorzystaniu innych mechanizmów, ale pozwalają na uzyskanie tego samego efektu.

Jakie są rodzaje poziomic?

POZIOMICA BUDOWLANA POZIOMICA BUDOWLANA
+ idealna do prac budowlanych
+ niska cena
- niezbyt uniwersalna
- mniejsza wygoda użytkowania
POZIOMICA SKRZYNKOWA POZIOMICA SKRZYNKOWA
+ lekka
+ wytrzymała
+ odporna na uszkodzenia
- jakość pomiarów zależy od prawidłowego układu libelli
POZIOMICA DWUTEOWA POZIOMICA DWUTEOWA
+ szybki i wygodny odczyt pomiarów
+ lekka
+ poręczna
- często krótsza od innych modeli
POZIOMICA MAGNETYCZNA POZIOMICA MAGNETYCZNA
+ idealne przy pomiarach metalowych elementów
+ sprawdzą się przy montażu instalacji wentylaryjnych lub rusztowań
+ uniwersalność
- wyższa cena
- magnesy mogą przesuwać się wskutek uderzenia
POZIOMICA LASEROWA POZIOMICA LASEROWA
+ dokładność pomiarów
+ wyznacza kąty proste
+ idealnie sprawdzi się w ciemnych pomieszczeniach
- wyrównanie poziomicy może być problematyczne
- wyższa cena
- konieczność wymiany baterii
- nieodpowiednie światło może pogarszać widoczność wiązki lasera
POZIOMICA OCZKOWA POZIOMICA OCZKOWA
+ niewielki rozmiar
+ poręczność
+ uniwersalność
- mniejsza dokładność
- mniej czytelny odczyt pomiaru
POZIOMICA CYFROWA POZIOMICA CYFROWA
+ bardzo precyzyjne pomiary
+ czytelność
+ możliwość pomiaru kątów
- dłuższy czas pomiaru
- konieczność wymiany baterii
- wyższa cena
POZIOMICA KĄTOWA POZIOMICA KĄTOWA
+ uniwersalność
+ dodatkowy pomiar kąta protego
+ wygoda użytkowania
- dość duży rozmiar
- nieporęczna
- zabiera dużo miejsca podczas przechowywania
POZIOMICA SZNURKOWA POZIOMICA SZNURKOWA
+ poręczność
+ przydatna przy dalekich pomiarach
- wymaga zwijania i rozwijania sznurka
- konieczność przywiązania sznurka w ten sam sposób po obu stronach
POZIOMICA DO SŁUPKÓW POZIOMICA DO SŁUPKÓW
+ idealna do ogrodzenia
+ magnes
+ poręczność
- mało uniwersalna
- ciężko znaleźć dla niej dodatkowe zastosowanie

Poziomica budowlana

Poziomica budowlana, zwana inaczej poziomicą murłata, to urządzenie, które najlepiej sprawdzi się podczas prac związanych z płytami kartonowo-gipsowymi lub przy budowaniu murowanych elementów.

Poziomica skrzynkowa

Poziomica skrzynkowa posiada jedną lub kilka libelli zamkniętych w lekkiej, a jednocześnie wytrzymałej obudowie. Zapewnia on sztywność i odporność poziomicy na uderzenia czy uszkodzenia mechaniczne.

Poziomica dwuteowa

Ten rodzaj poziomicy posiada libellę 360°, co pozwala na sprawdzanie wielu płaszczyzn pod różnymi kątami. To bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Poziomica magnetyczna

Poziomica magnetyczna to model wzbogacony o magnetyczne podstawy, które gwarantują idealne pomiary w przypadku montażu elementów stalowych lub wykonanych z innego metalu. Magnesy zapewniają idealne przyleganie do mierzonej powierzchni.

Poziomica laserowa

Najnowocześniejszym rodzajem jest poziomica laserowa. Jak można domyślić się z nazwy, urządzenie to emituje widzialną wiązkę lasera, która wyznacza zwykle prostopadłe linie – pionową i poziomą. Dzięki wyznaczaniu kąta prostego poziomica laserowa ma naprawdę wiele zastosowań, o ile nie zaburza się widoczności wiązki lasera.

Poziomica oczkowa

Oczkowy model poziomicy jest niezwykle poręczny i przyda się w każdym domu. Nie zabierze dużo miejsca podczas przechowywania, a przy pracach remontowych wygodnie zmieścisz go w kieszeni, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką.

Poziomica cyfrowa

Idealna do precyzyjnych prac wykończeniowych poziomica cyfrowa to model elektroniczny, który posiada wyraźny wyświetlacz. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wykonywane pomiary zawsze będą prawidłowe.

Poziomica kątowa

Poziomica kątowa nie tylko pozwoli Ci na dokładne sprawdzenie położenia płaszczyzny, ale dzięki swojej konstrukcji umożliwi dodatkowo dokładne wyznaczenie kąta prostego. Ten model poziomicy jest bardzo wygodny w użytkowaniu, niestety zabiera dość dużo miejsca i jest nieporęczny.

Poziomica sznurkowa

Poziomica sznurkowa to mały, poręczny model z libellą, który służy do zawieszenia na sznurku. W ten sposób możesz sprawdzić równe ustawienie nawet bardzo oddalonych od siebie przedmiotów.

Poziomica do słupków

Poziomica do słupków ogrodzeniowych dokładnie sprawdzi, czy wszystkie elementy ogrodzenia ustawiane są w równy sposób. Często na rynku spotkać można modele magnetyczne, które świetnie sprawdzą się w przypadku metalowych elementów ogrodzenia.

Jak wybrać najlepszą poziomicę? Najważniejsze cechy i porady

RODZAJ I PRZEZNACZENIE
RODZAJ I PRZEZNACZENIE

Rodzaj poziomicy warto wybrać mając na uwadze rodzaj prac, do jakich najczęściej będzie ona używana. Inny model przyda się pracownikom firm budowlanych, a inny lepiej sprawdzi się w domowym użytku. Jeśli zamierzasz korzystać z poziomicy sporadycznie, nie warto wydawać dużej kwoty na najbardziej zaawansowany model.

JAKOŚĆ I MATERIAŁ WYKONANIA
JAKOŚĆ I MATERIAŁ WYKONANIA

Poziomica to urządzenie, które musi sprawdzać się w trudnych warunkach. Często wykorzystywana jest przy pracach na wysokościach, musi być więc odporna na upadki, uszkodzenia mechaniczne czy zanieczyszczenia. Koniecznie zwróć uwagę na wytrzymałość materiałów. Warto też wybrać model o gładko zakończonych krawędziach, co zwiększy bezpieczeństwo.

POSIADANE CERTYFIKATY
POSIADANE CERTYFIKATY

Poziomice mogą posiadać certyfikat VPA, który potwierdza dokładność pomiaru. Ten rodzaj certyfikatu wydawany jest przez niezależny niemiecki instytut. Dość często spotykany jest też certyfikat MID.

DŁUGOŚĆ
DŁUGOŚĆ

Nie zawsze dłuższa poziomica oznacza większą wygodę. Oczywiście z jej pomocą łatwiej sprawdzisz odległość np. pomiędzy dwoma punktami na ścianie, ale będzie ona mniej poręczna. W małych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzi się krótszy model, który dodatkowo nie stwarza problemów podczas przechowywania.

DODATKOWE FUNKCJE
DODATKOWE FUNKCJE

Poziomice nie mają zbyt wielu dodatkowych funkcji. Cenne mogą okazać się możliwości wyznaczania kątów prostych oraz dodatkowe podświetlenie, pomagające odczytać wynik pomiaru przy słabym oświetleniu pomieszczenia.

Jaką poziomicę wybrać? Ranking poziomic

Heckermann 4DL

★★★★★
Heckermann 4DL
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Laser
DŁUGOŚĆ: 10 m
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 16
Sprawdź cenę

Bogaty zestaw

Wybierając ten model poziomicy laserowej otrzymasz naprawdę bogaty zestaw. Znajdziesz tu samą poziomicę, statyw, pilot do zdalnego sterowania, oraz ścienny uchwyt montażowy. Dzięki temu wykorzystasz poziomicę na naprawdę wiele sposobów, w dodatku samodzielnie.

Wysoka precyzja

Obsługa poziomicy laserowej Heckermann 4DL jest niezwykle prosta, a osiągane efekty będą niezwykle precyzyjne. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk by w pomieszczeniu pojawiły się zielone linie horyzontalne lub wertykalne. Urządzenie jest odporne na działanie wody i pyłu.

ZALETY
WADY
+ duża precyzja
+ aż 16 wiązek lasera
+ statyw i uchwyt montażowy w zestawie
- dość niestabilny i niski statyw
- blokada nie blokuje żyroskopu
- krótka żywotność baterii
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Laser super, tylko bateria krótko trzyma” - Krystian, Piła
“Porządna konstrukcja, za tą cenę to marzenie” - Wojciech, Gdynia

Poziomica z dedykacją

★★★★★
Poziomica z dedykacją
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Libella/laser
DŁUGOŚĆ: 19 cm
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 3/2
Sprawdź cenę

Pomysł na prezent

Ta poziomica to w zasadzie poręczny wielofunkcyjny gadżet, który świetnie sprawdzi się jako prezent na urodziny, imieniny czy dzień taty. producent umożliwia wybór oraz personalizację naklejek z dedykacją, dzięki czemu prezent będzie jeszcze lepiej dopasowany do właściciela.

Poręczna i wielofunkcyjna

Ta mała poziomica posiada 3 libelle ustawione w różnych kierunkach oraz laserową poziomicę uruchamianą przy pomocy bocznego przycisku. Przełącznik przy głowicy lasera pozwala wybrać tryb pomiaru – pionowy, poziomy lub krzyżowy. Dodatkiem jest tu miarka.

ZALETY
WADY
+ wielofunkcyjność
+ możliwość personalizacji
+ poręczny rozmiar
- niezbyt precyzyjny laser
- stosunkowo niewielki rozmiar
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dużo akcesoriów, przydaje się w domu” - Adrian, Legnica
“Tata zadowolony i o to chodziło” - Dominika, Kraków

Neo Laser krzyżowy

★★★★★
Neo Laser krzyżowy
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Laser
DŁUGOŚĆ: 10 m
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 2
Sprawdź cenę

Mechanizm samopoziomujący

Zaletą lasera krzyżowego NEO jest przede wszystkim skrócenie czasu potrzebnego na dokonywanie dokładnych pomiarów. Mechanizm samopoziomujący umożliwia regulację w zakresie +/- 5°, co pozwala wyeliminować konieczność samodzielnego ustawiania sprzętu.

Wytrzymała i poręczna

Poziomica laserowa NEO posiada solidną ogumowaną obudowę, która pozwala na stabilne ustawienie sprzętu, a także minimalizowanie ryzyka wyślizgnięcia się z dłoni. Magnetyczny uchwyt pozwala na stabilne przymocowanie poziomicy do powierzchni metalowych.

ZALETY
WADY
+ uchwyt magnetyczny
+ mechanizm samopoziomujący
+ poręczny rozmiar
- czułość na drgania
- opornie działający przełącznik
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Poziomica działa bez zarzutu, wszystko zgodnie z opisem” - Leon, Warszawa
“Dla amatora w zupełności wystarczająca” - Krzysztof, Tarnów

Drel Poziomica do słupków

★★★★☆
Drel Poziomica do słupków
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Libella
DŁUGOŚĆ: 18 cm
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 3
Sprawdź cenę

Do ogrodzenia

Poziomica do słupków i profili, która zmieści się w kieszeni, a dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji zapewni dokonanie wszystkich niezbędnych pomiarów. Wbudowane magnesy ułatwiają pracę, a dzięki gumowemu paskowi umieścisz ją nie tylko na metalowych elementach.

Mała, a skuteczna

Nie dość, że ta poziomica jest niewielka, bo jej długość to zaledwie 18 cm, to model ten jest dodatkowo składany, więc bez problemu zmieści się w każdej kieszeni. Dzięki jej jaskrawemu żółtemu kolorowi nie zgubisz jej pośród innych narzędzi, na trawniku czy chodniku.

ZALETY
WADY
+ jaskrawy kolor
+ niewielki rozmiar
+ wbudowane magnesy
- magnesy nie są bardzo silne
- łatwo uszkodzić zawiasy
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Niezastąpiona pry montażu ogrodzenia” - Tomasz, Lublin
“Za te pieniądze warto, można ustawiać w różnych pozycjach” - Bożena, Bielsko-Biała

Hile S40 PRO

★★★★☆
Hile S40 PRO
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Libella
DŁUGOŚĆ: 50-200 cm
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 2
Sprawdź cenę

Pięć poziomic w zestawie

Zestaw poziomic Hile pomoże Ci dopasować odpowiednią długość do aktualnych potrzeb. Znajdziesz tu 5 poziomic libellowych o długościach 50, 80, 120, 150 oraz 200 cm. Każda z nich wykonana jest ze stopu aluminium o podwyższonej twardości z plastikowymi zakończeniami.

Prostota obsługi

Hile S40 PRO to klasyczne poziomice, które pozwolą Ci na wykonanie pomiarów w dwóch położeniach – pionowym i poziomym. Dzięki obłemu kształtowi libelli odczyt położenia pęcherzyka jest bardzo prosty bez względu na kąt patrzenia.

ZALETY
WADY
+ prostota obsługi
+ wygodny odczyt bez względu na kąt patrzenia
+ aż 5 rozmiarów w zestawie
- brak dodatkowych funkcji
- zabierają dużo miejsca podczas przechowywania
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobre poziomice w super cenie” - Grzegorz, Sopot
“Poziomica zdała egzamin wytrzymałościowy, jedynie na słońcu zachodzi parą” - Dawid, Kętrzyn

Topex 29C501

★★★★☆
Topex 29C501
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Libella
DŁUGOŚĆ: 40 cm
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 2
Sprawdź cenę

Wytrzymały stop

Poziomica Topex 29C501 wykonana została z wytrzymałego stopu aluminium typu 500. Ten model powstał z myślą o profesjonalnym użytku, jednak równie dobrze sprawdzi się w każdym domu. Poziomica jest poręczna, a jej rozmiar nie stwarza problemów z przechowywaniem.

Wyraźny odczyt pomiaru

Poziomica pomalowana jest na żółto, dzięki czemu wyróżnia się na tle remontowego czy budowlanego bałaganu. Dodatkowo odczyt wyniku nie będzie sprawiał problemu dzięki zastosowaniu w libellach cieczy o kolorowym zabarwieniu.

ZALETY
WADY
+ prostota obsługi
+ poręczny rozmiar
+ niewielka waga
- brak dodatkowych funkcji
- mniejsza precyzja przez mniejszy rozmiar
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Mała i poręczna, do domu wystarczy” - Paulina, Tczew
“Wszystko zgodne z opisem, dobrze mierzy” - Aleksander, Gniezno

DexXer Poziomica laserowa

★★★☆☆
DexXer Poziomica laserowa
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Libella/laser
DŁUGOŚĆ: 19 cm
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 3/2
Sprawdź cenę

Niezbędna w każdym domu

Poziomica laserowa marki DexXer to kolejne wielofunkcyjne narzędzie, które przyda się w każdym gospodarstwie domowym. W jednym urządzeniu znajdziesz poziomicę z trzema libellami i laserem krzyżowym, a także linijkę oraz wysuwaną miarkę o długości 250 cm.

Dla każdego

Obsługa poziomicy DexXer jest niezwykle intuicyjna – poradzą sobie z nią nawet dzieci. To świetne rozwiązanie dla osób, które niezbyt pewnie czują się przy wykonywaniu domowych napraw. Jedyną trudnością w przypadku tego modelu może być wymiana baterii AG13.

ZALETY
WADY
+ wielofunkcyjność
+ prostota obsługi
+ poręczność
- konieczność wymiany baterii
- nietypowy rodzaj baterii
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Mała, ale niezwykle skuteczna” - Klaudia, Piaseczno
“Super sprawa, przydaje się przy wieszaniu plakatów” - Martyna, Olsztyn

Geko Poziomica laserowa

★★★☆☆
Geko Poziomica laserowa
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Libella/laser
DŁUGOŚĆ: 24,5 cm
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 3/2
Sprawdź cenę

Praktyczny zestaw

Poziomica Geko to kolejna propozycja praktycznego zestawu domowych narzędzi do majsterkowania. Znajdziesz tu laserową poziomicę krzyżową, trzy libelle, 20-centymetrową linijkę oraz wysuwaną miarkę o długości 1,5 m. To narzędzie przydatne podczas wielu zadań.

Laser krzyżowy

Poziomica została wyposażona w laser, który może wyznaczać linię poziomą, linie krzyżowe lub punkt. Rozwiązanie to pozwala w wygodny sposób przenieść wybrane kąty na ścianę czy inną powierzchnię, na której planujemy ułożyć kafelki, powiesić dekoracje czy namalować wzór.

ZALETY
WADY
+ trzy rodzaje linii lasera
+ wielofunkcyjność
+ poręczność
- libelle nie są sztywno osadzone
- niewystarczająco widoczne światło lasera
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Poziomica lekko przekłamuje, ale w domu jest wystarczająca” - Kamil, Sosnowiec
“Bardzo fajny gadżet jak za te pieniądze” - Renata, Ostróda

Stanley Cubix

★★★☆☆
Stanley Cubix
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Laser
DŁUGOŚĆ: 12 m
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 2
Sprawdź cenę

Kompaktowa sześcienna konstrukcja

Cubix to poręczna poziomica z dwiema wiązkami lasera, umożliwiającymi emisję linii krzyżowych. Można wygodnie wykorzystać ją przy malowaniu ścian, wieszaniu dekoracji, tapetowaniu czy montażu półek i haczyków. Kompaktowość zapewnia wygodę obsługi.

Niewielka, lecz wytrzymała

Cubix posiada wytrzymałą obudowę z gumowanymi krawędziami, które zwiększają odporność urządzenia na wstrząsy i uderzenia. Dokładność poziomowania w tym modelu zapewnia uchwyt Quick Link 2.0, który służy do montażu poziomicy na różnych powierzchniach.

ZALETY
WADY
+ kompaktowość
+ wytrzymałość
+ uchwyt Quick Link 2.0
- kiepskiej jakości statyw dodawany w zestawie
- tylko dwie wiązki lasera
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Laser w porządku, ale statyw poszedł na śmietnik” - Robert, Chojnice
“Jak najbardziej polecam, laser bez żadnych zastrzeżeń” - Hanna, Gdańsk

Lamedia RC016318z1

★★★☆☆
Lamedia RC016318z1
SPECYFIKACJA
METODA POMIARU: Libella
DŁUGOŚĆ: 40 cm
LICZBA LIBELLI/WIĄZEK LASERA: 2
Sprawdź cenę

Elektroniczny kątomierz

Składana poziomica Lamedia posiada wygodny, elektroniczny kątomierz. Z jego pomocą szybko i bezbłędnie odczytasz wynik pomiaru na czytelnym wyświetlaczu LED z niebieskim podświetleniem. Model posiada funkcję HOLD, zapamiętującą wynik pomiaru.

Oszczędność baterii

Model zasilany jest bateryjnie. By zmniejszyć częstotliwość konieczności wymiany baterii, kątomierz wyłącza się automatycznie po 5 minutach bezczynności. Dodatkowym atutem jest alarm niskiego poziomu baterii, który zmniejsza ryzyko wyłączenia sprzętu podczas pracy.

ZALETY
WADY
+ możliwość składania
+ elektroniczny kątomierz
+ oszczędność baterii
- konieczność wymiany baterii
- niezbyt wyróżniający się kolor
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super, mąż zadowolony” - Alicja, Kielce
“Bardzo dokładne pomiary, tak samo jak jakość wykonania” - Stanisław, Katowice

Który rodzaj poziomicy sprawdzi się najlepiej do domowych prac?

Poziomica to jedno z tych urządzeń, których możesz potrzebować w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto mieć egzemplarz w domowej skrzynce z narzędziami. Która poziomica najlepiej sprawdzi się na domowe potrzeby? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się klasyczna poziomica z libellą. Nie wymaga ona baterii, więc będzie gotowa do pracy w każdej chwili. Warto wybrać niewielki model, który bez problemu schowasz nawet w małym mieszkaniu.

Z jakich materiałów mogą być wykonane poziomice?

Profile poziomicy, czyli największa część całego narzędzia, mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Najczęściej są to: tworzywo sztuczne, aluminium, stal lub inny lekki metal. Warto tu zwrócić uwagę przede wszystkim na wytrzymałość materiału, ale też bezpieczne zakończenia – ostro zakończone krawędzie mogą utrudniać pracę.

Poziomica jak używać? Kilka wskazówek

Korzystanie z poziomicy nie jest trudne, jednak wymaga pewnej precyzji. Warto wykonywać pomiary bez pośpiechu, by uniknąć niepotrzebnej pomyłki. Aby sprawdzić kąt płaszczyzny, należy umieścić na niej poziomicę libellową i obserwować pozycję bąbelka gazu. Jeśli chcesz, by płaszczyzna osiągnęła poziom, bąbelek powinien znajdować się idealnie po środku miarki. Z kolei poziomica laserowa pozwoli Ci na określenie płaszczyzn przy pomocy długich kolorowych wiązek lasera. Poziomicę laserową można ustawić na statywie, który pozwala na wygodne malowanie ścian w równe wzory. Wystarczy uruchomić urządzenie i zabrać się do pracy.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć poziomice?

Poziomica to prosty sprzęt, dlatego producenci coraz częściej decydują się na wzbogacenie go o dodatkowe funkcje, które mogą zaciekawić konsumentów. Które gadżety są naprawdę warte uwagi i będą przydatne podczas domowego majsterkowania?

Wskaźnik cyfrowy

Cyfrowy wskaźnik pozwala na uzyskanie najdokładniejszych wyników pomiaru. Dodatkowo takie wyniki można odczytać zdecydowanie łatwiej, niż w przypadku poziomicy libellowej. To świetna propozycja dla osób z wadami wzroku, które mogą mieć problemy z korzystaniem z niewielkich miarek na libellach.

Kątomierz

Kątomierz to chyba najpraktyczniejsza funkcja dodatkowa. Pozwoli Ci w prosty sposób dopasować wszystkie elementy, które wymagają układu pod kątem prostym. To rozwiązanie posiadają zarówno poziomice laserowe, jak i klasyczne.

Możliwość składania

Niektóre modele poziomic mogą mieć długość sięgającą nawet kilku metrów. Dlatego w przypadku domowego sprzętu o takich rozmiarach warto pomyśleć o funkcji składania. Dzięki temu znacznie łatwiej schowasz ją w skrzynce z narzędziami.

Zdalne sterowanie

Niektóre poziomice laserowe mają naprawdę duży zasięg, wówczas niezwykle przydatne mogą okazać się funkcje zdalnego sterowania, na przykład przy pomocy smartfona. To dobre rozwiązanie, jednak przyda się raczej wyłącznie w ogromnych pomieszczeniach – na użytek domowy to zbędny wydatek.

Podświetlenie

Dodatkowe podświetlenie poziomicy eliminuje konieczność trzymania latarki podczas wykonywania pomiarów w ciemnych pomieszczeniach. To niezwykle pomocne, jeśli drobne prace wykonujesz samodzielnie i nie chcesz angażować dodatkowej osoby w pomoc przy podświetlaniu miejsca pracy.

Jaką poziomicę wybrać? Podsumowanie

Poziomica to sprzęt niezbędny w domu każdego majsterkowicza. Może się przydać nie tylko przy drobnych pracach remontowych, ale też dekoratorskich, a nawet przy szkolnych projektach dzieci. Umiejętne posługiwanie się poziomicą pozwoli Ci wykorzystać ją na wiele sposobów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij