Close

Jaką pilarkę tarczową wybrać? Ranking pilarek tarczowych

Samodzielne majsterkowanie w domu wymaga pewnych zasobów sprzętowych. Wyposażając się w nie, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, które wydalibyśmy na zatrudnianie fachowców. Dobre umiejętności i wysokiej jakości sprzęt umożliwią nam wykonanie profesjonalnych prac zupełnie samemu. Jednymi w takich urządzeń są pilarki tarczowe. Znajdziemy je w warsztacie każdego fachowca i majsterkowicza. A więc dlaczego warto kupić pilarkę tarczową i jak wybrać najlepszy dla nas model? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym artykule!

Pilarka tarczowa co to jest i do czego służy?

Pilarka tarczowa to urządzenie służące do cięcia różnych rodzajów materiałów. Dzięki swojej budowie zapewnia ona dużą precyzję obróbki i niespotykaną niezawodność. Pilarki używane są najczęściej do przycinania paneli podłogowych, desek czy słupków ogrodzeniowych. Są to więc zadania wymagające powtarzalnych wyników. Narzędzia te mogą się jednak świetnie spisać także przy materiałach innych niż drewno. Uniwersalne modele pilarek dobrze spiszą się przy cięciu tworzywa sztucznego czy metalu. 

Jakie są rodzaje pilarek tarczowych?

Podział ze względu na rodzaj zasilania:

Pilarka elektryczna

To najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny wariant pilarki. Urządzenia te wymagają stałego podłączenia do prądu podczas działania, są proste w budowie i najbardziej atrakcyjne cenowo. 

Pilarka spalinowa

Napędzana paliwem pilarka jest wykorzystywana zwykle do ciecia drzew. Urządzenia te są mobilne i nie sprawdzają się tak dobrze przy codziennych pracach i remontach. Zamiast tarczy wykorzystuje się w nich łańcuch. To specjalistyczne narzędzia, które nie są tematem dzisiejszego artykułu. 

Pilarka akumulatorowa

Urządzenia zasilane akumulatorowo zyskują ostatnio na popularności. Niewątpliwą zaletą tych rozwiązań jest możliwość ich używania w każdym miejscu, bez znaczenia na dostęp do gniazdka elektrycznego. Musimy jednak zawsze pamiętać o naładowaniu akumulatorów przed używaniem pilarki. Urządzenia akumulatorowe są ponadto zauważalnie droższe. 

Podział ze względu na budowę:

Pilarka tarczowa ręczna 

Pilarkę tarczową ręczną bez większego problemu zabierzemy ze sobą do remontowanego mieszkania. Mobilne urządzenie jest w stanie ciąć twarde materiały i charakteryzuje się całkiem dużą mocą.  

Pilarka tarczowa stołowa/stacjonarna

Ten rodzaj pilarek występuje jako zintegrowane ze całym stołem urządzenie. Tarcza umieszczona jest na środku drewnianego blatu. Możliwe jest także wyposażenie w prowadnicę. To rozwiązanie charakteryzuje się jeszcze większą mocą niż modele ręczne, a przy tym jest stabilniejsze i wygodniejsze. Nie mamy jednak możliwości łatwego transportu takiej pilarki.


ZOBACZ TEŻ: Jaką szlifierkę kątową wybrać? Ranking kątówek


Jaką pilarkę tarczową wybrać? Ranking pilarek tarczowych

1. Pilarka tarczowa Boxer 2650W 185mm

Pilarka tarczowa Boxer 2650W 185mm

Pilarka tarczowa z laserem marki Boxer to jedno z najlepszych urządzeń na rynku pod względem stosunku jakości do ceny. W zestawie z maszyną znajdziemy nawet 2 tarcze widiowe o średnicy 185mm. Elektryczny silnik urządzenia dysponuje bardzo dużą mocą 2650W i wytwarza do 4500obr/min. Pilarka jest bardzo solidnie wykonana. Posiada grubą osłonę i długi wyrzut trocin. Głębokość nacięcia może wynosić do 65mm, a przy tym możemy wykonywać je pod kątem do 45 stopni. Wysoką precyzję nacięć zapewnia laserowy wskaźnik, który jest zasilany dwoma bateriami AAA. Te trzeba będzie już dokupić we własnym zakresie. W zestawie znajdziemy natomiast zapasowe szczotki do silnika, dzięki którym zwiększymy żywotność maszyny. Cena jest całkiem atrakcyjna – wynosi mniej niż 200zł.

Zalety
świetny stosunek jakości do ceny
dwie tarcze w zestawie
wskaźnik laserowy
Wady
przeciętna jakość tarcz w zestawie

2. Pilarka tarczowa MAGNUM MG-PT-001 2600W 185mm

Pilarka tarczowa MAGNUM MG-PT-001 2600W 185mm

Ta pilarka ręczna jest kolejnym produktem w naszym rankingu z przedziału cenowego do 200zł. Jesteśmy pewni, że ten model będzie świetnym wyborem. Dowodem tego są niezłe parametry silnika (moc 2600W, prędkość obrotowa 5800 obr/min), dobre wyposażenie czy solidne wykonanie. Wraz z pilarką otrzymujemy 3 tarcze o średnicy 185mm. Każda z nich ma innej wielkości zęby, przez co każda z nich sprawdzi się w nieco innym zastosowaniu. Pilarka Magnum 26000 posiada również wskaźnik laserowy zasilany dwoma bateriami, które znajdziemy w zestawie. Są też zapasowe szczotki, które przydadzą się do poprawienia wydajności silnika po pewnym czasie. Maksymalna głębokość cięcia tej pilarki wynosi 55mm. Kąt pracy ustawiamy w zakresie 0-45 stopni. Oba te parametry dostosujemy bez użycia jakichkolwiek narzędzi. 

Zalety
3 tarcze w zestawie
wskaźnik laserowy
niska cena
Wady
nie najlepszej jakości obudowa lasera

3. Pilarka tarczowa ukosowa Riwall 210mm

Pilarka tarczowa ukosowa Riwall 210mm

Ta pilarka tarczowa wyróżnia się podwójnie łożyskowanym wysięgnikiem, który umożliwia przesuw głowicy. Umieszczone po obu stronach podpórki poprawiają wygodę pracy z dużymi przedmiotami. Ta nietypowa konstrukcja pilarki wymaga więc stabilnego umieszczenia jej na stole. Bez trudu jednak zabierzemy ją ze sobą do remontowanego domu czy pracy w warsztacie. Uznajemy więc tę pilarkę tarczową za model hybrydowy.

Piła tarczowa Riwall jest wyposażona w silnik o mocy 2000W. Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 5000obr/min. Średnica tarczy w tym modelu to aż 210mm. Jest też oczywiście płynna regulacja kąta cięcia w zakresie 0-45 stopni i laser wskazujący linię cięcia. W zestawie znajdziemy dwie tarcze do cięcia, worek na zanieczyszczenia i przedłużki do stołu. Ta piła tarczowa, dzięki swojej budowie, nadaje się do cięcia nie tylko drewna, ale i płyt gipsowych czy materiałów sztucznych. Jej cena to ok. 650zł.

Zalety
solidna, obrotowa podstawa
w zestawie worek na pył
płynna regulacja kąta cięcia i stołu
Wady
waga aż 18kg utrudnia przenoszenie

4. Pilarka tarczowa EINHELL TC-CS 1400W 190mm

Pilarka tarczowa EINHELL TC-CS 1400W 190mm

Piła tarczowa ręczna cenionej marki Einhell TH-CS 1400/1 to podstawowy model w ofercie producenta. Rozpoznajemy to po niezbyt wysokiej mocy względem produktów konkurencyjnych – ta wynosi 1400W. Jest to jednak wartość wystarczająca do znacznej większości domowych prac takich jak np. przycinanie paneli drewnianych. Kąt cięcia regulujemy tradycyjnie w zakresie od 0 do 45 stopni. Przy ustawieniu pionowym możemy działać na głębokości do 66mm, a przy maksymalnym kącie – 45mm. Średnica kompatybilnych tarcz do tej pilarki wynosi 190mm. Jedną z nich otrzymujemy w zestawie. Ta jest wyposażona w 24 zęby.

Piła tarczowa do drewna Einhell jest świetnie wykonana i sprzyja pracy w czystych warunkach – na obudowie znajdziemy otwór do podłączenia odkurzacza, który wciągnie wszelkie powstające przy pracy wióry. Cena tego modelu pilarki wynosi mniej niż 250zł.

Zalety
poręczna i lekka konstrukcja – waga ok. 4kg
dobra jakość materiałów obudowy
płynna regulacja kąta pochylenia
Wady
moc silnika jest dość niska
brak wskaźnika laserowego

5. Pilarka tarczowa Black 42351 Professional Series 2600W 185mm

Pilarka tarczowa Black 42351 Professional Series 2600W 185mm

Piła tarczowa ręczna Black to niedrogie i niezłe urządzenie do zastosowania w domu. Produkt ten może pochwalić się niską ceną, dobrym wyposażeniem i niezłą funkcjonalnością. Model ten jest kompatybilny z tarczami o średnicy 185mm. Aż 3 z nich znajdziemy w zestawie. Pilarka ręczna została wyposażona w kilka udogodnień. Jednym z nich jest wskaźnik laserowy, który jest zasilany dwiema bateriami AAA. Przydatna okaże się również blokada włącznika – zwiększa ona bezpieczeństwo.

W podobnym celu zastosowano tu bardzo grubą osłonę tarczy, której używamy po skończeniu pracy z pilarką. Piła tarczowa Black może osiągnąć maksymalne obroty 5800 na minutę i pobrać do 2600W mocy. Produkt ten kupimy już za niecałe 200zł, co w połączeniu z dobrymi parametrami i bogatym wyposażeniem (3 tarcze, zapasowe szczotki, prowadnica równoległa) czyni go jednym z najbardziej opłacalnych na rynku.

Zalety
dobre wyposażenie
blokada włącznika
solidna osłona tarczy
Wady
słabej jakości tarcze w zestawie

6. Pilarka tarczowa Bosch PKS 55 1200W 160mm

Pilarka tarczowa Bosch PKS 55 1200W 160mm

Piła tarczowa do drewna firmy Bosch to idealne narzędzie do każdego warsztatu lub garażu majsterkowicza. Produkt ten, charakterystycznie dla marki Bosch, został świetnie wykonany. Wygodna rękojeść przenosi minimum wibracji, a cała obudowa jest całkiem kompaktowa i lekka (waga poniżej 4kg), dzięki czemu bez trudu przeniesiemy tę piłę w dowolne miejsce. PKS 55 swoje małe gabaryty zawdzięcza mniejszej średnicy tarcz, z którymi jest kompatybilna. Ta wynosi 160mm.

Mniejsze tarcze pozwoliły natomiast na zastosowanie słabszego silnika. Tutaj znajdziemy motor elektryczny o mocy 1200W, który jest w stanie rozpędzić się do 5600 obrotów na minutę. Parametry te nie brzmią może świetnie, jednak z powodzeniem wystarczą do obróbki każdego drewna w warunkach domowych. Urządzenie może operować na maksymalnej głębokości 55mm. Pilarka tarczowa Bosch zapewnia oczywiście możliwość pracy pod kątem 90 lub 45 stopni. W tym drugim przypadku maksymalna głębokość cięcia spada do 38mm. Urządzenie wyposażono w prowadnicę wzdłużną oraz układ odsysania pyłu. Do jego działania potrzebny będzie odkurzacz. Cena tego produktu wynosi nieco ponad 350zł.

Zalety
świetna jakość wykonania
wygodna rękojeść
małe wymiary i waga
Wady
słabe parametry silnika

7. Pilarka tarczowa sto łowa Erman EM-TS104

Pilarka tarczowa stołowa Erman EM-TS104

Ta piła tarczowa stołowa to świetny wybór, jeśli zależy nam na niskiej cenie narzędzia. Produkt ten nabędziemy już za ok. 200zł, co czyni go jednym z najtańszych w swojej klasie. Jest to pierwsza piła stołowa w naszym zestawieniu. Cechuje się ona blatem o wielkości 50 x 33,5cm, w którym znajduje się otwór z tarczą o średnicy 20cm. Krajzega posiada elektryczny silnik zdolny zakręcić się z prędkością do niecałych 3000obr/min. Parametry te wystarczą do sprawnego i dokładnego cięcia drewna. Piła może wykonać nacięcia o głębokości do 45mm.

Wbudowano w nią także solidną osłonę oraz wyjście na odciąg wiórów. Po zmianie tarczy z powodzeniem przetniemy także płytki czy tworzywa sztuczne. Ramowa konstrukcja urządzenia jest solidna i wytrzymała – stół roboczy praktycznie w całości wykonano ze stali. Istotnym dodatkiem jest wbudowana prowadnica równoległa czy regulacja ukosu. W zestawie z pilarką stołową znajdziemy popychadło, tarczę, klucze czy przystawkę na stół do precyzyjnego cięcia. 

Zalety
wysoka precyzja pracy
solidna, stalowa konstrukcja
wbudowana prowadnica równoległa
Wady
duża waga 12kg oraz brak składanych nóżek uniemożliwiają przenoszenie

8. Pilarka tarczowa Eurotec KCS2300L

Pilarka tarczowa Eurotec KCS2300L

Pilarki tarczowe Eurotec cechują się wybitnym stosunkiem jakości do ceny. Jest to najtańszy model piły w naszym zestawieniu, a pomimo tego znajdziemy w nim podzespoły o przyzwoitych parametrach. Silnik dysponuje mocą 2300W i jest w stanie zakręcić się z prędkością do 4500obr/min. Głębokość cięcia może wynosić do 55mm, a średnica kompatybilnych tarcz do 185mm. Urządzenie ma możliwość zmiany kąta cięcia w zakresie 0-45 stopni, a jedynym minusem, dzięki któremu możliwe było osiągnięcie tak niskiej ceny, jest brak wskaźnika laserowego. To zmniejsza nieco precyzję naszych nacięć, jednak eliminuje także konieczność pamiętania o dostarczaniu wskaźnikowi zasilania (zwykle to baterie AAA).

Osłona tarczy jest bardzo solidna i wykonana z grubego metalu, a cała obudowa ma kompaktowe wymiary i niewielką wagę. Dzięki temu ta piła tarczowa jest całkiem dobrym wyborem, jeśli zamierzamy ją często przenosić i używać w różnych miejscach. Cena wynosi ok. 140zł.

Zalety
bardzo niska cena
małe wymiary
niezłe jak na tę cenę parametry
Wady
brak wskaźnika laserowego

9. Pilarka tarczowa Wuber 2400W 185mm

Pilarka tarczowa Wuber 2400W 185mm

Ta pilarka tarczowa Wuber jest kolejnym dobrym kompromisem pomiędzy ceną, funkcjonalnością, a dobrymi parametrami. Urządzenie wyposażono w laser zasilany bateriami, który uruchamiamy przyciskiem na osłonie tarczy. Ta ma natomiast średnicę 185mm i może kręcić się z prędkością do 5500obr/min. Dwie takie tarcze do cięcia drewna znajdziemy już w zestawie z pilarką. CO więcej, producent dodaje także zapasowe szczotki silnika. Po wielu godzinach pracy, gdy ten nieco już się zużyje, każdy majsterkowicz będzie w stanie poprawić wydajność swojego urządzenia zupełnie za darmo. W zestawie są jeszcze klucze montażowe i baterie.

Silnik dysponuje mocą 2400W. Dzięki maksymalna głębokość cięcia wynosi 55mm, co z pewnością zaspokoi każdego użytkownika domowego. Konstrukcja pilarki jest całkiem solidna, choć w większości plastikowa. W najistotniejszych miejscach zastosowano jednak metal. Całkiem istotną cechą tego urządzenia jest możliwość ustawienia wysokości podstawy oraz płynna regulacja kąta pracy. Cena wynosi ok. 200zł.

Zalety
2 tarcze w zestawie
przyzwoite parametry
solidna regulacja wysokości i kąta
Wady
gdzieniegdzie słabo wykonana obudowa może powodować niestabilność np. lasera

10. Pilarka tarczowa Powermat PM-RPT-2250M / PM0814 2250W 185mm

Pilarka tarczowa Powermat PM-RPT-2250M / PM0814 2250W 185mm

Powermat PM-RPT-2250M to pilarka ręczna przyciągająca wzrok swoją elegancką estetyką. Niewielka obudowa skrywa silnik o mocy 2250W zdolny do rozpędzenia się do 5000obr/min. Dobrze zaprojektowana konstrukcja umożliwia głębokie cięcie na ponadprzeciętną wartość 64m. Kolejną zaletą jest niewielka waga wynosząca 3,8kg. To naprawdę świetny wynik jak na urządzenie kompatybilne z tarczami 185mm. Niestety osiągnięto to poprzez stosowanie dość przeciętnej jakości materiałów obudowy w niektórych miejscach.

Na szczęście rączka jest solidna i przyjemna w dotyku. Wraz z piłą tarczową otrzymujemy dwie tarcze: jedną z 24 zębami, a druga z czterdziestoma. To świetny wybór do cięcia drewna i innych wyrobów drewnopodobnych. Cena wynosi ok. 180zł.

Zalety
laserowy wskaźnik
niska waga
wygodny uchwyt
Wady
średnia precyzja zintegrowanej prowadnicy

Jak wybrać pilarkę tarczową? Na co zwrócić uwagę?

Moc pilarki

Od tego parametru zależy ogólna wydajność naszego elektronarzędzia. Do typowych domowych zadań, takich jak cięcie drewnianych paneli, wystarczy pilarka o mocy nieco ponad 1200W. Jeśli chcemy często wykonywać głębokie cięcia w twardych materiałach, powinniśmy zdecydować się na zakup urządzenia o mocy co najmniej 2000W.

Rodzaj urządzenia

Czyli pilarka ręczna lub stołowa. Ta pierwsza jest znacznie mniejsza i bardziej mobilna. Z racji swojej konstrukcji, praca przy niej jest na tyle wygodna, na ile solidne będzie otoczenie pilarki. Pilarki stołowe posiadają tarczę umieszczoną pośrodku blatu, na którym dodatkowo znajduje się prowadnica. Daje to świetną wygodę użytkowania, ale jednocześnie uniemożliwia nam transport maszyny (duże wymiary i waga). 

Rodzaj zasilania

Zdecydowana większość pilarek w sprzedaży zasilana jest prądem elektrycznym pobieranym bezpośrednio z gniazdka. Dzięki temu mamy zawsze pewność działania urządzenia w dowolnie długim czasie, o ile znajdujemy się blisko wspomnianego gniazdka. Pilarki akumulatorowe są jeszcze dość rzadkim widokiem w sklepach, jednak umożliwiają nam korzystanie z nich w dowolnym miejscu, także bez dostępu do prądu. Musimy jednak zadbać o naładowanie akumulatorów i ich odpowiednią ilość w przypadku większych prac.  

Dostępne opcje dodatkowe

Większość pilarek posiada wbudowane przyrządy do wyznaczania linii cięcia. Może być to np. wskaźnik laserowy. Bardzo istotna jest także solidna regulacją kąta i wysokości pracy. Sprawdźmy więc jakość wykonania konstrukcji maszyny.

Jakie funkcje warte uwagi mogą mieć pilarki tarczowe?

Pilarka tarczowa to proste narzędzie, którego zadaniem jest rozpędzenie tarczy do wysokich obrotów, prawda? Nic bardziej mylnego! Nowoczesne modele pilarek ręcznych dysponują drobnymi, aczkolwiek znaczącymi dodatkami poprawiającymi komfort i dokładność pracy. 

Pilarka tarczowa z prowadnicą

Prowadnica to mechaniczny dodatek umożliwiający ułożenie ciętego materiału i równe przesuwanie go względem tarczy. Dobrej jakości prowadnica umożliwi nam łatwe i wysokiej jakości cięcie bez poszarpanych krawędzi. 

Pilarka tarczowa z laserem

Laser to elektroniczny dodatek montowany zwykle na osłonach tarcz. Jego zasilaniem są najczęściej dwie baterie AAA. Wskaźnik laserowy wyświetla cienką linię, wzdłuż której nastąpi cięcie. To bardzo przydatny dodatek, o ile jest on solidnie zamontowany. Aby laser dawał dokładne wskazania, musi być idealnie przymocowany do osłony tarczy.  


ZOBACZ TEŻ: Jaką wiertarko wkrętarkę kupić? Porady przy wyborze i ranking


Pilarka tarczowa czy wyrzynarka? Do czego pilarka sprawdzi się w 100%?

Jednym z konkurencyjnych urządzeń dla pilarki tarczowej jest wyrzynarka. To mniejsze i poręczniejsze narzędzie, które również jest całkiem wszechstronne. Z racji na swoją konstrukcję, używamy jej dość podobnie do żelazka – przesuwając całą obudową po obrabianym materiale. Wyrzynarka jest jednak zauważalnie wolniejsza od pilarki, a przy tym z racji sposobu obsługi – mniej dokładna. Elementem tnącym w mniejszym urządzeniu jest brzeszczot. Dość szybko się on zużywa i nagrzewa, co zwiększa ryzyko jego uszkodzenia. Dzięki jego wąskiej konstrukcji możliwe jest jednak cięcie po łuku, co jest niemożliwe w przypadku pilarki. Ta jednak jest zauważalnie trwalsza i mocniejsza. 

Jakiej firmy pilarka tarczowa będzie najlepsza? Czy ma to znaczenie?

jaka pilarka tarczowa

Dokonując zakupu pilarki tarczowej, z pewnością zastanawiamy się nad marką produktu. Każdy z nas może mieć swoją ulubioną firmę. Dużą popularnością cieszy się np. pilarka tarczowa Bosch. Produkty tej firmy słyną z dobrej jakości wykonania i niezłej trwałości. Piła tarczowa Parkside to natomiast synonim dobrego stosunku jakości do ceny. Pod względem dobrych parametrów rewelacyjnie wypada też pilarka tarczowa Dewalt. Nie oznacza to jednak, że modele innych firm są złe. Nawet jeśli sprawdzamy produkt nieznanej nam marki, warto zapoznać się z jego opiniami w internecie. Może się okazać, że będzie on całkiem dobrym wyborem w atrakcyjnej cenie.

Jakie są rodzaje tarcz do pilarek tarczowych?

Znaczna większość pilarek tarczowych jest sprzedawana w zestawie wraz z tarczą widiową. To jeden z popularniejszych wariantów tarcz, który idealnie nadaje się do cięcia w drewnie. Tarcze widiowe mają dużo zębów, dzięki czemu praca z nimi jest płynna i całkiem przyjemna. W sprzedaży znajdziemy jednak także tarcze uniwersalne, które nadają się do użytku z różnego rodzaju materiałami takimi jak drewno, sklejki czy tworzywa sztuczne. Tarcze uniwersalne mogą nie poradzić sobie z cięciem materiałów twardych. Do nich trzeba będzie kupić tarczę specjalistyczną.

Jak używać pilarki tarczowej? Kilka porad i wskazówek

Przed przystąpieniem do użycia pilarki tarczowej konieczne jest zamocowanie do niej tarczy. Tę czynność wykonujemy przy użyciu klucza (zwykle imbusowego). Dokładne informacje z tym związane znajdziemy w instrukcji naszego urządzenia. Po założeniu tarczy skierowanej we właściwym kierunku i sprawdzeniu jej stabilności przystępujemy do uruchomienia maszyny. Układamy ją na ciętym materiale (warto przy tym wykorzystać prowadnicę) i wykonujemy nacięcie wstępne. Kolejno tniemy, wykonując płynne i energiczne ruchy. Unikamy wszelkich zatrzymań.

Maszynę trzymamy oburącz, najlepiej za izolowaną część (w przypadkach, gdy moglibyśmy natrafić na ukryte w materiale przewody). W przypadku zaklinowania się tarczy zawsze wyłączamy pilarkę i czekamy, aż silnik zdąży się zatrzymać. W przeciwnym wypadku mógłby nastąpić odrzut, wskutek czego moglibyśmy się zranić. Na koniec przypominamy jeszcze o stabilnym umocowaniu obrabianego przedmiotu. W żadnym wypadku nie wolno trzymać go na kolanach czy w dłoni.  


ZOBACZ TEŻ: Jaką wiertarkę i młotowiertarkę wybrać? Ranking wiertarek


Jakie akcesoria warto posiadać do pilarki tarczowej?

Praca z pilarką tarczową wymaga zaopatrzenia się w podstawowe przedmioty zapewniające bezpieczną pracę. Są to rękawice, gogle ochronne czy maska przeciwpyłowa. Podczas cięcia drewna i innych materiałów powstają tysiące wiórów, które pędzą z wielką prędkością w różnych kierunkach. Nie możemy dopuścić, aby taki odłamek trafił do naszych oczu. Wraz z obróbką tworzyw sztucznych i drewna towarzyszy nam także powstający w dużych ilościach pył. Ten jest szkodliwy dla dróg oddechowych. Dobre rękawice przydadzą się natomiast podczas korzystania z każdego narzędzia wyposażonego w ostrza. Podnoszą także komfort naszej pracy.  

Jaką pilarkę tarczową wybrać? Podsumowanie

Zakup pilarki tarczowej to świetny pomysł, jeśli lubimy wykonywać różnorodne, samodzielne prace domowe. Urządzenie to przyda się również podczas remontu. Jego ilość zalet jest nieporównywalnie większa od wad, a dzięki bogatemu wyborowi tych produktów w sklepach z pewnością każdy wybierze idealny model dla siebie. Warto jednak nieco zapoznać się z tematem tych elektronarzędzi przed udaniem się do sklepu, aby już wcześniej określić nasze wymagania. W ten sposób podjęcie decyzji będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij