Close

Parowar ranking – najlepsze parowary

Zdrowa i dietetyczna kuchnia jest niezwykle potrzebna w czasach, gdy wykonujemy coraz więcej czynności i na jedzenie posiłków oraz ich przygotowanie mamy coraz mniej czasu. Dla osób poszukujących sposobu na szybkie oraz łatwe przyrządzenie zdrowych posiłków, które także będą doskonałe w smaku, rozwiązaniem jest parowar do gotowania na parze.

Aktualizacja: Maj 2024

Który parowar wybrać? Jakie są rodzaje parowarów?

PAROWAR WOLNOSTOJĄCY PAROWAR WOLNOSTOJĄCY
+ pozwala na szybkie przygotowywanie potraw
+ można go myć w zmywarce
- zajmuje miejsce przy przechowywaniu
- wymaga przechowywania kilku elementów
PAROWAR DO ZABUDOWY PAROWAR DO ZABUDOWY
+ nie zajmuje miejsce (jest wbudowany w piekarnik)
+ wielofunkcyjny
- wymaga wykorzystania dodatkowych naczyń
- może sprawiać trudności przy czyszczeniu
- dużo wyższa cena

Na co zwrócić uwagę przy zakupie parowaru?

POJEMNOŚĆ I LICZBA POJEMNIKÓW
POJEMNOŚĆ I LICZBA POJEMNIKÓW

Urządzenia posiadające w zestawie dwa lub trzy pojemniki pozwolą Ci na sprawne przygotowanie kilku posiłków jednocześnie. Jeśli masz mało miejsca lub przygotowujesz potrawy dla jednej osoby, powinien wystarczyć Ci tańszy model z dwoma pojemnikami.

SPOSÓB UZUPEŁNIANIA WODY
SPOSÓB UZUPEŁNIANIA WODY

Uzupełnianie wody podczas pracy parowaru jest o tyle ryzykowne, że może prowadzić do poparzenia rąk. Warto wybrać model z możliwością dolewania wody bez konieczności zdejmowania pokrywy.

MATERIAŁ WYKONANIA PODSTAWY PAROWARU
MATERIAŁ WYKONANIA PODSTAWY PAROWARU

Im lepszej jakości tworzywo, tym bardziej wytrzymały będzie parowar. Modele metalowe są bardziej eleganckie i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, Z kolei modele plastikowe są lżejsze i tańsze.

MOC
MOC

Od mocy parowaru zależy szybkość gotowania. Na ten parametr warto zwracać szczególną uwagę przy zakupie, aby wybrać jak najwydajniejszy model. Obecnie na rynky najczęściej znajdziemy modele o mocy do 2000 W.

MECHANIZM STEROWANIA
MECHANIZM STEROWANIA

Choć parowar nie jest skomplikowanym urządzeniem, różne modele posiadają inne systemy sterowania. Od produktów z jednym pokrętłem regulującym tylko czas pracy, po modele z gotowymi programami do przygotowywania konkretnych produktów.

Ranking parowarów

Parowar Tefal VC 1401

Parowar Tefal VC 1401

Ten parowar tefal to idealna propozycja dla osób, które przygotowują nieco mniejsze ilości posiłków oraz oczekują prostoty obsługi, eleganckiego wyglądu i dobrych parametrów w niskiej cenie. W tym urządzeniu znajdziemy 2 pojemniki na żywność ( zazwyczaj są 3), które dają łączną pojemność 6l. Nie mamy zatem możliwości przygotowania do 3 różnych posiłków na raz, jednak tefal parowar vs 1401 nadal powinien wystarczyć większości użytkownikom. Design jest bardzo spójny i elegancki. Przeważają ciemne barwy, które świetnie wpasują się w wystroje nowoczesnych wnętrz.

Obsługa parowaru Tefal VC 1401 odbywa się poprzez przekręcenie pokrętła na odpowiednią pozycję. Ustawiamy w ten sposób czas gotowania (maks. 60min). W zestawie jest pojemnik do gotowania sypkich produktów. Wskaźnik poziomu wody to przezroczyste okno, przez które widać zawartość zbiornika parowaru tefal. Jego uzupełnianie odbywa się na zewnątrz od urządzenia, dzięki czemu nie ma potrzeby przerywania jego pracy. Ten parowar tefal bez bpa ma moc 900W – jak na model z dwoma pojemnikami to wartość wystarczająca. Dużym atutem jest niska cena – poniżej 150zł. To bardzo tanio jak na firmowy produkt. Rewelacyjny także jest system składania. Omawiany tefal parowar vs 1401 posiada wszystkie kondygnacje (włącznie z podstawą) chowające się jedna w drugą. Po złożeniu urządzenie zajmuje ilość przestrzeni porównywalną do jednego garnka. Te wszystkie atuty sprawiły, że tefal parowar do gotowania na parze VC1401 stał się bestsellerem na rynku akcesoriów kuchennych.

Zalety
stosunek cena/jakość
dobry system składania
prosta obsługa
Wady
tylko 2 pojemniki
tylko 1 kolor obudowy do wyboru (ciemny szary)

Parowar Aigostar Fitfoodie Steel 30CFO

Parowar Aigostar Fitfoodie Steel 30INA

Parowar Aigostar Fitfoodie Steel 30CFO – to model budżetowy. Niska cena nie wpłynęła jednak na obniżenie bezpieczeństwa przy korzystaniu z tego urządzenia i materiały użyte do budowy wolne są od niechcianego bisfenolu A. Jest to zatem parowar bez bpa. Podstawa ze zbiornikiem wodnym wykonana została z elegancko wyglądającej stali nierdzewnej. 3 pojemniki do gotowania dają łączną pojemność 9 litrów, co jest dużą ilością. Moc to 800W. Ta wartość mogłaby być większa, choć powinna wystarczyć do normalnego użytkowania.

Parowar elektryczny Aigostar Fitfoodie Steel 30CFO posiada mechaniczny czasomierz, który obsługuje się go poprzez ustawienie pokrętła na odpowiedniej pozycji. Maksymalna dostępna do ustawienia wartość to 60 minut. Wbudowana ochrona przed przegrzaniem powoduje obniżenie temperatury grzałki w koniecznych momentach. Urządzenie także całkiem się wyłączy, jeśli wykryje brak wody w zbiorniku. Dzięki temu parowar elektryczny nie ulegnie uszkodzeniu, gdy zapomnimy o wprowadzeniu wody. Ukończenie gotowania sygnalizowane jest odpowiednim sygnałem dźwiękowym. Do zestawu dołączono pojemnik przeznaczony do gotowania sypkich produktów.

Zalety
dobra pojemność
niska cena
podstawa ze stali nierdzewnej
Wady
niezbyt wysoka moc
pojemniki nie posiadają demontowalnych den

Parowar Amica PT3012

parowar Amica PT3012

Amica PT3012 – ta pozycja w naszym rankingu parowarów jest jedną z najbardziej rozsądnych. Powodem tego jest największa objętość pojemników w całkiem dobrej cenie urządzenia. Ten parowar amica posiada 3 pojemniki na żywność o łącznej pojemności 10,8 litra. W połączeniu z ceną poniżej 200zł czyni to parowar amica bardzo opłacalnym wyborem. Programator jest elektroniczny, a obsługa odbywa się przy pomocy przycisków. Czas gotowania ustawić możemy nawet na 99min. Znajdziemy również wskaźnik powodu wody, system uzupełniania jej z zewnątrz oraz funkcję podtrzymywania temperatury.

Parowar Amica PT3012 ma moc 900W, co nie jest wartością rewelacyjną. Dobrą i niedocenianą funkcją jest zintegrowany w obudowie schowek na przewód. Składanie zostało przez producenta dobrze przemyślane i istnieje możliwość włożenia pojemnika w pojemnik. Omawiany parowar amica nie jest jednak idealny. Za jego wadę uznać można białe elementy wykończenia. Łatwo się one brudzą od przypraw i innej żywności i są trudne w wyczyszczeniu. Oczywiście nie sprawiają one, że ten parowar go gotowania na parze działa w jakikolwiek sposób gorzej, a są jedynie uszczerbkiem estetycznym. Dla osób zastanawiających się, który parowar wybrać w budżecie do 200zł, ten parowar do gotowania na parze będzie świetnym wyborem.

Zalety
duża objętość pojemników
rozsądna cena
schowek na przewód sieciowy
Wady
brudzące się białe elementy
przeciętna moc urządzenia

Parowar Tefal VS 4003

Parowar Tefal VS 4003

Parowar Tefal VS 4003 – to urządzenie cieszy się ogromnym popytem. Analizując recenzje i opinie, łatwo dojść do wniosku, że jest to parowar który polecacie Wy, czyli konsumenci. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż oferuje ono ogromną funkcjonalność i dobre parametry w swoim przedziale cenowym. Za mniej niż 400zł otrzymujemy tefal parowar bez bpa (bez szkodliwego bisfenolu) o bardzo wysokiej mocy 1800W. Tradycyjnych pojemników na żywność mamy 3, a łączna ich pojemność to 10l. W zestawie znajdziemy jednak jeszcze 2 tacki, które służą do gotowania potraw w sosach i marynacie. Na tym nadal nie koniec, gdyż producent dostarcza także 4 szklane kubeczki, w których ugotujemy np. ryż, mus lub deser.

Parowar Tefal VS 4003 jest bardzo prosty w użytkowaniu. Obsługa odbywa się przy pomocy przycisków i wyświetlacza. Do dyspozycji mamy funkcję podtrzymywania ciepła oraz opóźniony start. Automatyczna jest również sygnalizacja braku wody. Dobra konstrukcja parowaru tefal zapobiega przedostawaniu się zapachów pomiędzy sekcjami, a także umożliwia złożenie go do mocno pomniejszonej bryły, co znacznie ułatwia przechowywanie. W zestawie dodawana jest także książka z przepisami kulinarnymi. Ten tefal parowar bez bpa to jeden z najlepszych modeli w cenie do 400zł. 

Zalety
w zestawie tacki oraz kubeczki
przemyślany system składania
łatwa obsługa
Wady
brak możliwości demontażu den i gotowania jednej dużej potrawy
brak funkcji szybkiego startu

Parowar Raven EP001

Parowar Raven EP001

Parowar Raven EP001 – to bardzo dobra propozycja w niższej półce cenowej. Już za mniej niż 200zł otrzymujemy urządzenie posiadające 3 duże pojemniki na żywność o łącznej pojemności 10 litrów. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Na podstawie umieszczono pokrętło, które pełni funkcję programatora czasowego. Ustawienie go w odpowiedniej pozycji pozwoli parowarowi działać przez określoną ilość czasu, maksymalnie jest to 60 minut. Obok pokrętła znajduje się miarka, dzięki której sprawdzić możemy poziom wody w zbiorniku. Uzupełnianie jej możliwe jest także podczas pracy parowaru.

Producent poza 3 standardowymi pojemnikami dostarcza także naczynie na sypkie produkty. Ułatwione przechowywanie jest możliwe dzięki odpowiedniemu kształtowi pojemników pozwalającemu włożyć je kolejno w siebie. Złożony parowar bez bpa zajmuje wtedy ok. 2 razy mniej miejsca niż w pozycji całkiem rozłożonej. Obudowa podstawy wykonana została ze stali nierdzewnej, co zwiększa jej wytrzymałość. Parowar Raven EP001 to jedna z najlepszych propozycji dla tych, którzy poszukują prostego w obsłudze parowaru w niewygórowanej cenie. 

Zalety
stosunek cena/jakość
3 pojemniki o dużej pojemności
prosty w obsłudze
Wady
niezbyt duża moc
brak możliwości zdemontowania den w pojemnikach i gotowania dużych objętościowo dań

Parowar – co to za urządzenie i do czego służy?

Parowar jest to urządzenie do gotowania na parze, które daje szereg różnych możliwości. Za jego pomocą ugotujemy mięso czy warzywa. Czas przygotowania wynosi zwykle od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od ilości i rodzaju włożonej zawartości. Potrawy przygotowane na parze mają mało tłuszczu, są bogate w witaminy i składniki mineralne. Ponadto w zależności od wybranego modelu, parowar pozwala przygotować do kilku dań jednocześnie. Zakup tego urządzenia zatem jest rewelacyjnym pomysłem dla osób, które chciałyby w prosty sposób zacząć zdrowo się odżywiać. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem parowarów.

Parowar jak działa? Podstawowe informacje

Parowar to urządzenie składające się z kilku elementów. Posiada on podstawę, na której zazwyczaj umieszczony jest panel kontrolny. Za jego pomocą ustawiamy czas gotowania. Na lub w podstawie znajduje się zbiornik na wodę. Kolejno umieszczane są pojemniki na żywność (ich ilość jest różna w zależności od modelu, zwykle są 2-3), a na samej górze znajdziemy pokrywę, przez którą podczas pracy wydobywa się para wodna. Po włączeniu parowaru podgrzewana jest woda do temperatury wrzenia. Powoduje to powstawanie pary wodnej, która dzięki zjawisku konwekcji przemieszcza się ku górze, czyli do pojemników z żywnością. W ten sposób gotowane jest nasze jedzenie. Na koniec para wodna opuszcza urządzenie poprzez pokrywę, aby ostatecznie zmieszać się z powietrzem i skroplić w otoczeniu. 

Parowar co można w nim gotować? Podstawowe informacje dla początkujących użytkowników

parowar co można w nim gotować

Gotowanie na parze sprawdza się w przypadku wielu różnych potraw. Czasem jednak możemy mieć wątpliwości, co i jak należy w nim przygotować. Staramy się wtedy znaleźć wtedy odpowiedź w internecie, wpisując frazy takie jak „ parowar co można w nim gotować, parowar jak używać ”. Wyniki wyszukiwania zwykle mają podobne informacje. W parowarze przygotować można np. mięso lub warzywa. Świetnie się nada do przyrządzenia dania głównego takiego jak łosoś z warzywami i sosem czy ryba po grecku, a także sałatek czy zup.

Zanim przystąpimy do gotowania, warto zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, które ułatwią i przyspieszą użytkowanie parowaru. Produkty, których używamy do tworzenia potraw powinny być świeże i nieuszkodzone. Wybierając mięso, najlepiej postawić na drób, cielęcinę czy wołowinę. Jeśli gotujemy danie w wielu kawałkach, zadbajmy o to, by były równej wielkości. Ryby ani mięso nie powinny być zamrożone. W przypadku warzyw nie musimy jednak o to dbać. Ich gotowanie się powiedzie, ale będzie trwało dłużej. Nie powinniśmy zapominać także o przyprawach. Można je dodać do gotowanej wody, aby unosząca się para miała już pewien aromat. Samą żywność także warto przyprawić przed gotowaniem.

Parowar co na jakim poziomie, czyli jak układać produkty w parowarze?

To bardzo istotny aspekt, który może zdecydować o jakości finalnej potrawy. Poza zapewnieniem możliwie równej wielkości kawałków dań, musimy dopilnować odpowiedniego ich ułożenia. Produkty nie mogą się ze sobą stykać, dzięki temu możliwy jest bezpieczny obieg pary wodnej wokół nich. Na samym dole umieszczamy żywność, która wymaga najwięcej energii do ogrzania np. mięso i ryby. Będą one musiały pozostać „na parze” najdłużej, a nie chcemy przecież podczas pracy urządzenia nagle zamieniać pojemników kolejnością.

Na czas gotowania wpływ ma także wielkość kawałków jedzenia. Im większą objętość ma bryła, tym dłużej musi być gotowana. Jeśli zatem chcemy gotować potrawy wymagające różnego czasu obróbki w jednym pojemniku, to te potrzebujące więcej czasu pokrójmy na mniejsze kawałki. Ostatnie porady dotyczą samej wody na spodzie urządzenia. Musimy mieć pewność, że zawsze znajduje się jej pewna ilość w pojemniku. W razie potrzeby musimy ją dolać. Jeśli po gotowaniu trochę jej pozostanie, to wciąż można jej użyć do przyrządzenia np. zupy.

Parowar czy szybkowar? Jaka jest przewaga parowaru?

Z pozoru oba te urządzenia mogą wydawać się podobnymi. W rzeczywistości wspólne jest ich przeznaczenie – podgrzewanie żywności. Oba urządzenia jednak realizują to na zupełnie inne sposoby. W tym rozdziale spróbujemy rozwiać wątpliwości na temat wyboru „parowar czy szybkowar?”. Szybkowar jest szczelnym garnkiem, który stosować możemy na kuchence gazowej lub elektrycznej (w zależności od użytego szybkowaru), natomiast parowar występuje najczęściej jako wolnostojące urządzenie (lub jako dodatkowa funkcjonalność w piekarniku).

Szybkowar działa poprzez podwyższenie ciśnienia w trakcie gotowania, czyli inaczej jak parowar do gotowania na parze. Zanurzone w wodzie produkty spożywcze ogrzewane są przez nią. Podczas trwania gotowania nie ma możliwości otwarcia garnka i sprawdzenia konsystencji potrawy. Parowar natomiast umożliwia równoczesne przygotowanie wielu dań. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze. Możliwy jest także dostęp do gotowanych dań w trakcie trwania procesu. Co zatem jest lepszym wyborem? parowar czy garnek – szybkowar? Jeżeli chcemy przyrządzać nasze dania w całości na parze, to parowar do gotowania na parze jest zdecydowanie lepszym wyborem. 

Parowar czy warto – podsumowanie.

Parowar to bardzo przydatne urządzenie. Posiłki przygotowane za jego pomocą są zdrowe oraz pełne wartości odżywczych. Gotowanie przy użyciu parowaru jest czynnością bardzo prostą. Wystarczy włożyć żywność do pojemników, ustawić programator i odczekać określoną ilość czasu. Nie jest wymagana specjalna wiedza kulinarna ani cierpliwość. Czas potrzebny na gotowanie wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut. Użytkowanie parowaru pozwala zaoszczędzić energię. Dzięki niemu przygotowujemy do kilku dań jednocześnie. Gotowanie zatem jest szybsze, więc zużywany mniejszą ilość prądu niż byśmy zużyli korzystając z typowej kuchenki. Nie narażamy się także na ryzyko przypalenia potraw. W parowarze nie zdołamy natomiast przygotować mięsa w panierce ani posiłków tłustych, gdyż dania gotowane na parze pozbawione są tłuszczu. Jeśli zatem gustujemy w potrawach tłustszych, musimy znaleźć inny sposób przyrządzania posiłków.  Z drugiej strony, być może warto by spróbować zmienić swoje przyzwyczajenie. W ten sposób nasz organizm będzie zdrowszy i pełen energii.

TE PRODUKTY NIE SA JUŻ DOSTĘPNE:

Parowar Zelmer ZSC1100V (37Z010)

Parowar Zelmer ZSC1100V

Parowar Zelmer ZSC1100V (37Z010) – ten parowar zelmer to jedna z tańszych propozycji wśród modeli tego producenta. Jego cena to nieco ponad 150zł. Jego główną cechą jest 5 automatycznych programów gotowania. Dzięki nim obsługa urządzenia jest jeszcze prostsza i szybsza. W zestawie znajduje się aromatyzer na zioła. Dzięki niemu nasze potrawy cechować się będą świetnym aromatem. Ten parowar zelmer posiada dołączoną podstawkę pod jajka, co pozwoli łatwo i wygodnie je ugotować, również w trakcie przygotowywania innych potraw. Woda uzupełniana jest z zewnątrz urządzenia, możliwe jest to także podczas trwania gotowania.

Wbudowane zabezpieczenia przed włączeniem bez wody oraz zapobiegające przegrzaniu sprawiają, że parowar zelmer jest bezpieczny w użyciu. Urządzenie sygnalizuje w sposób dźwiękowy gotowość do pracy oraz moment ukończenia gotowania.  Minusem są materiały, z których stworzono obudowę (tworzywa sztuczne) oraz ich kolor. Ten parowar zelmer częściowo ma barwę fioletową, co może nie pasować estetyką do wystroju wielu kuchni. Moc to 900W, co jest typową wartością w tym przedziale cenowym.

Zalety
dobre wyposażenie
stosunek jakość/cena
Wady
rzucający się w oczy, jedyny dostępny fioletowy kolor
wykonanie w całości z tworzyw sztucznych

Parowar Philips HD9170/91

Parowar Philips HD9170/91

Parowar Philips HD9170/91 to dobra propozycja w przedziale cenowym do 400zł. Podstawowe pojemniki na żywność mają pojemności 2.6, 2.8 oraz 3.2l. Zbiornik wodny pomieści natomiast do 1.5 litra płynu. Dodatkowo wśród elementów wyposażenia znajdują się pojemnik na przyprawy oraz ruszt do jajek. Moc urządzenie to 1350W, to dobry wynik. Ten parowar philips jest bardzo prosty w obsłudze. Za pomocą przycisków i pokrętła ustawiamy czas gotowania, a cyfrowy zegar zasygnalizuje moment ukończenia pracy. Cyfrowy jest także wskaźnik informujący o konieczności uzupełnienia zbiornika wodnego. Jego napełnianie może się odbywać w trakcie gotowania.

Znajdziemy tu również funkcję podtrzymywania ciepła. Omawiany Parowar Philips HD9170/91 posiada części, które nadają się do mycia w zmywarce. Pojemniki posiadają wyjmowane dna, dzięki czemu ugotować możemy np. całego kurczaka. Na plus wymienić należy funkcję Turbo Start, dzięki czemu rozpoczęcie gotowania to kwestia kilku sekund. Ten parowar philips posiada także zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz przed uruchomieniem go bez wody. Do zestawu dołączono broszurę z przepisami.

Zalety
elegancki design
wyjmowane dna pojemników
pojemnik na przyprawy oraz ruszt do jajek
Wady
podwyższona cena
moc mogłaby być nieco wyższa

Parowar Philips HD9140/91

Parowar Philips HD9140/91

Parowar Philips HD9140/91- to propozycja ze średniej półki cenowej poniżej 300zł. Philips do tego modelu parowaru dołącza 3 klasyczne pojemniki do gotowania o pojemności od 2,5 do 3,5l. Łączna pojemność to 9l. Ważną ich funkcją są wyjmowana dna. Dzięki temu ugotować można jedną dużą potrawę, która nie zmieściłaby się do żadnego z pojemników osobno. Poza nimi znajdziemy podstawkę pod jaja, pojemnik na przyprawy oraz do gotowania zupy, gulaszu lub ryżu.

Parowar Philips HD9140/91 jest łatwy w obsłudze, która odbywa się przy pomocy przycisków i wyświetlacza umieszczonych na podstawie urządzenia. Wśród dostępnych funkcji wymienić należy wskaźnik konieczności odkamienienia, zewnętrzny system uzupełniania wody czy schowek na przewód zasilający. Możliwość całkowitego demontażu oraz mycia części w zmywarce ułatwiają eksploatację, a zabezpieczenie przeciw włączeniem pustego urządzenia zapobiegną nieumyślnemu uszkodzeniu urządzenia.

Parowar Philips HD9140/91 ma zbiornik na wodę o pojemności 1,1l. Ważnymi cechami są cicha praca oraz możliwość podtrzymywania temperatury. Jedynymi minusami są przeciętnej jakości materiały użyte do budowy podstawy oraz moc 900W. W urządzeniach o minimalnie wyższej cenie parametr ten jest znacznie wyższy.

Zalety
stosunek jakość/cena
dobre wyposażenie
Wady
nieco zbyt niska moc
przeciętnej jakości materiały obudowy podstawy
system składania nie jest tak dobrze zaprojektowany jak w poprzednim produkcie Tefal

Parowar WMF Kitchenminis

Parowar WMF Kitchenminis 0415090011 – to urządzenie przeznaczone dla osób ceniących sobie design i jakość wykonania ponad wszystko. Ten parowar bez bpa WMF niemal w całości wykonany jest ze stali nierdzewnej i nie posiada przezroczystych pojemników. Jeżeli właśnie w takim wyglądzie przyrządów kuchennych gustujemy, to ten parowar elektryczny jest najlepszym wyborem. Inny jest także kształt urządzenia w porównaniu z konkurencją. Zwykle pojemniki są owalne, tutaj ich kształt jest prostokątny (z zaokrąglonymi kątami). Niewielkie są także wymiary parowaru, jednak kosztem tego jest małą pojemność pojemników. Ta wynosi 4,3 litra. Plusem jest separator, który umożliwia dzielenia powierzchni gotowania i uniknięcie mieszania się smaków.

Moc parowaru WMF Kitchenminis 0415090011 to 900W, biorąc pod uwagę fakt, że gotować będziemy w maksymalnie 2 pojemnikach o dość małej objętości, to jest to wartość w pełni wystarczająca. Obsługa jest prosta i intuicyjna, a programator jest elektroniczny. Do dyspozycji mamy gotowe programy pracy oraz funkcję pamięci. Wodę można napełnić z zewnątrz, a jej zbiornik ma objętość 1,1l. Pokrywa parowaru WMF Kitchenminis wykonana jest ze szkła. Za rewelacyjną jakość wykonania i nietypową konstrukcję przyjdzie nam jednak sporo zapłacić. Cena urządzenia to ponad 600zł.

Zalety
niewielkie wymiary
elegancki design
rewelacyjna jakość wykonania
Wady
mała pojemność pojemników
bardzo wysoka cena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
4 lat temu

parowar to najzdrowsze jak dotąd rozwiązanie 🙂 polecam wszystkim przy zgubieniu wagi oraz w zdrowym stylu życia. ja mam z philipsa od 3 lat i spisuje się ok

Zamknij