Close

Jaki blender ręczny wybrać? Ranking i opinie

Blender ręczny to narzędzie, które we wszystkich kuchniach przydaje się bez względu na porę roku. Jak wybrać solidny sprzęt, który poradzi sobie w każdej sytuacji? Latem, żeby skruszyć lód do napoju, zimą, by móc przyrządzić rozgrzewającą zupę krem.

Jeżeli mamy pecha blender ręczny wymieniamy zdecydowanie zbyt często. Najczęstszą przyczyną ponownej wizyty w sklepie jest przegrzanie silnika, który nie sprostał porcji lodu czy orzechów. Dlatego w naszym zestawieniu polecanych blenderów uwzględniamy te o mocy do 1000 W.

Blender ręczny - porównanie i ranking najlepszych blenderów

Najlepszy blender
Niezawodny
Prosty i funkcjonalny
Najlepsza alternatywa

Kliknij by przejść do pełnego rankingu blenderów ręcznych

Blender ręczny który wybrać? Jakie są rodzaje blenderów ręcznych?

Blender ręczny wielofunkcyjny

Ilość możliwych do wykonywania funkcji w przypadku blenderów zależy od dostarczonego wyposażenia. Podstawowe modele poradzą sobie z kruszeniem i rozdrabnianiem. Dodatkowe końcówki takie jak ubijaczka przydadzą się do ubicia piany. Dodatkowe pojemniki z pokrywkami i ostrzami przydadzą się do blendowania, miksowania czy dokładniejszego rozdrabniania.

Blender ręczny gastronomiczny

Blendery gastronomiczne muszą cechować się podwyższoną wydajnością oraz możliwie najwyższą bezawaryjnością w stosunku do modeli podstawowych. Urządzenia te są jednak zwykle mniej estetyczne oraz znacznie droższe. Nie ma potrzeby kupować ich do użytku domowego.

Blender ręczny bezprzewodowy

Standardowe blendery nie występują w wariantach bezprzewodowych. Możemy jednak zakupić rozdrabniacze wyposażone w ostrze i kielich, które zabierzemy w podróż. Zasilane są one akumulatorami. Nie zastąpią jednak w pełni blenderów, gdyż ich funkcjonalność oraz moc są mniejsze.

Blender ręczny profesjonalny

Profesjonalne blendery mogą kosztować nawet 1000zł. To rozwiązania, które wiele łączy z modelami gastronomicznymi. W ofercie sklepów z wyposażeniem profesjonalnym znajdziemy jednak blendery profesjonalne o nietypowych kształtach, wysokiej sprawności czy energooszczędności. Rzadko spotykane są natomiast modele z bogatym wyposażeniem.  

Jaki blender ręczny wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Moc blendera

Wyższa moc blendera przełoży się na sprawniejsze i płynniejsze miksowanie produktów spożywczych. Urządzenie zużywa co prawda więcej prądu, ale jego działanie będzie krótsze. W efekcie zaoszczędzimy czas przy podobnym zużyciu energii.  

Rodzaj i ilość ostrzy

Podstawowe blendery posiadają dwa noże. Modele z wyższych półek posiadają ich 4, a nawet 6. Większa liczba noży przekłada się na skuteczniejsze działanie i powolniejsze zużywanie każdego z ostrzy. 

Rodzaje trybów

Wszystkie modele blenderów posiadają tryb normalnej pracy, w której możemy kontrolować prędkość obrotową. Niektóre urządzenia wyposażono natomiast również w tryb Turbo, który pozwala na krótki czas uruchomić najwyższe możliwe obroty silnika. 

Jakość wykonania i materiał

Wysoka jakość wykonania oraz solidna obudowa sprawią, że urządzenie szybko się nie zniszczy. Jego wygląd przez lata nie ulegnie zmianie, a w razie upuszczenia lub uderzenia blendera, nie powstaną znaczące uszkodzenia.

Dodatkowe końcówki i akcesoria do blendera

Dołączane do urządzeń wyposażenie znacznie podnosi ich użyteczność. Blender standardowo posiada co najmniej 2 noże. Mogą być one wymienne. Dobry blender daje możliwość odłączenia końcówki roboczej i wymienienia jej na inny element. Mogą być to np. końcówki do ubijania, dzięki którym przygotujemy sztywną pianę czy krem. Rozdrabniacz to natomiast zwykle pojemnik, który wpinamy do głównej sekcji blendera. Rozdrabniacz na swoim dnie posiada dwa duże ostrza, które równo tną i szatkują produkty. Producenci do swoich modeli blenderów dostarczają także inne, ciekawe akcesoria. Warto się z nimi zapoznać, dokonując zakupu. 

Ranking blenderów ręcznych

1. Blender ręczny malakser KERCH ACTIVE HB1200

Blender Kerch Active HB1200 to bliźniaczy model wersji Quick. Oba te urządzenia są absolutnymi bestsellerami na rynku. Omawiany Active to bardzo uniwersalne urządzenie, które z pewnością zainteresuje niejednego kucharza. Model ten doskonale sprawdzi się w kruszeniu lodu, mieleniu, krojeniu, mieszaniu, ubijaniu, szatkowaniu, wyrabianiu ciasta czy ucieraniu. To za sprawą ogromnej ilości akcesoriów, jakie dołączone są do jego zestawu. Znajdziemy m.in. rozdrabniacz, końcówkę do ubijania, końcówkę blendującą, wymienne noże, tarczę do krojenia czy malakser. Blender ręczny z akcesoriami posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, 8 poziomów prędkości oraz dwa tryby pracy – normalny oraz Turbo. Duże wrażenie robi na nas atrakcyjna cena. Za ten ogromny zestaw przyjdzie nam zapłacić mniej niż 200zł!

Zalety
dobry stosunek jakość/cena
ogromna ilość elementów wyposażenia
solidna obudowa
Wady
nieco myląca nazwa wskazująca na wyższą moc (1200W) niż ta rzeczywista (800W).

2.Blender ręczny KERCH QUICK HB1200

Blender ręczny KERCH QUICK HB1200

To wielofunkcyjny blender ręczny w niskiej cenie. Maksymalna moc 1200W z możliwością 8-stopniowej regulacji obrotów zapewnia dobre działanie urządzenia w każdym zastosowaniu. Wspomogą nas także akcesoria dołączone do zestawu takie jak trzepaki, mieszadła, minimalakser 860ml z zestawem noży tnących oraz kielich z podziałką o pojemności 600ml. Wykonanie urządzenia także stoi na wysokim poziomie. Nasadka miksująca w pełni wykonana jest ze stali nierdzewnej, a plastikowe elementy akcesoriów nie mają w swoim składzie chemicznym niechcianego bisfenolu. Atutem blendera Kerch jest także możliwość mycia elementów zestawu w zmywarce. Dla ułatwienia obsługi producent przewidział dwa przyciski na obudowie. Jeden z nich uruchamia urządzenie w trybie normalnym, a drugi w trybie Turbo (wysokiej wydajności).

Zalety
dedykowany przycisk Turbo
8 poziomów ustawienia prędkości
dobry stosunek jakość/cena
Wady
ciężka rączka blendera
dołączone naczynia są dość małe

3. Blender ręczny BOSCH MSM 67160 750W

Blender ręczny BOSCH MSM 67160 750W

Ta propozycja niemieckiego producenta to kolejne świetne urządzenie w cenie do 200zł. W nim także znajdziemy specjalny przycisk Turbo, który natychmiast uruchamia urządzenie w trybie najwyższej wydajności. Regulacja prędkości następuje w aż 12 stopniach, a silnik o mocy 750W pozwala przetworzyć każdy produkt w szybkim tempie. Pomaga w tym także poczwórne ostrze umieszczone w specjalnie wyprofilowanej końcówce, która zbiera obrabianą zawartość do swojego wnętrza. Nieregularny kształt stopy zapobiega natomiast zasysaniu narzędzia do dna naczynia. Zwolnienie końcówki blendera Bosch w celu jej umycia następuje poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku. Jest to bardzo szybkie w użyciu i ergonomiczne rozwiązanie. W zestawie otrzymujemy pojemnik do miksowania z miarką oraz końcówkę do ubijania.

Zalety
dobre wyposażenie
12 poziomów ustawienia prędkości
świetnie zaprojektowana końcówka
Wady
szybko nagrzewająca się obudowa
przy dłuższym użytkowaniu występuje ryzyko przegrzania silnika

4. Blender ręczny QuattroBlade BOSCH MSM 66150 

Blender ręczny QuattroBlade BOSCH MSM 66150

Blender ręczny marki Bosch to dobrze wykonane urządzenie o bogatej funkcjonalności. Lekka konstrukcja posiada wyprofilowaną rączkę, dzięki której urządzenie jest wygodne w użyciu. Blender ręczny z akcesoriami dobrze poradzi sobie z rozdrabnianiem czy ubijaniem różnorodnych składników. Wymienne końcówki umyjemy w zmywarce bez ryzyka ich uszkodzenia. Biało – szara obudowa blendera Bosch wygląda natomiast schludnie i nowocześnie. Na topie znajdziemy pokrętło regulacji prędkości obrotowej z aż 12 pozycjami. Na boku umieszczono natomiast dwa przyciski do trybu pracy normalnej oraz Turbo. 

Zalety
dobra jakość wykonania
12 różnych prędkości obrotowych
przemyślana konstrukcja zapobiegająca chlapaniu
Wady
moc mogłaby być nieco wyższa

5. Blender ręczny Simply Fresh BT-14 Transa Electronics  

Transa Simply Fresh BT-14 to urządzenie dostarczane w bardzo dużym zestawie elementów. Poza samym blenderem znajdziemy tu duży pojemnik, rozdrabniacz, końcówki do ubijania, końcówkę blendującą, tarczę do krojenia, a także malakser i oczywiście wymienne noże. Obudowa została solidnie wykonana. Tradycyjnie na jej górze znalazło się pokrętło do regulacji prędkością obrotową. Użytkownik może dobrać ten parametr od wartości 7000 do 18000 obr/min.  Blender jest bardzo lekki i waży jedynie 800 gram. Ułatwia to jego długotrwałe trzymanie.  Cena takiego zestawu jest wyjątkowo niewielka – wynosi ok. 150zł.

Zalety
duża ilość elementów zestawu
solidna obudowa
atrakcyjna cena
Wady
tylko 5 poziomów regulacji prędkości

6. Blender ręczny Simply Fresh BT-13 Transa Electronics

Simply Fresh BT-13 Transa Electronics  blender ręczny ranking

To produkt, którego z powodzeniem użyjemy do blendowania, miksowania, rozdrabniania, szatkowania czy ubijania. Cechą charakterystyczną tego blendera jest możliwość płynnej regulacji prędkości obrotowej w zakresie od 9 do 16 tysięcy obrotów na minutę. Poprzednio przedstawiane blendery oferowały regulację skokową. Urządzenie marki Transa Electronics wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. W zestawie otrzymujemy zarówno kielich do blendowania i ubijania o pojemności 800ml, jak i pojemnik do szatkowania i rozdrabniania o tej samej pojemności. Obsługa jest bardzo prosta. Także w tym modelu znajdziemy specjalny przycisk Turbo uruchamiający blender w trybie wysokiej wydajności.

Zalety
dobre wyposażenie
płynna regulacja prędkości obrotowej aż do 16 tysięcy obr/min
Wady
duża waga 1,7kg
rękojeść wykonana z niegumowanego plastiku

7. Blender ręczny Bosch MSM 66110 - prosty i klasyczny

Blender Bosch MSM 66110

Na początek dobrze znany blender Bosch MSM 66110. Blendery tej niemieckiej marki kupuje się z myślą o latach, a nie jednym wakacyjnym sezonie na smoothies. 66110 to najnowsza odsłona znanej serii, której największym atutem jest niezawodność. W naszym zestawieniu jest tak nisko tylko ze względu na prostotę tego zestawu, w którym dostajemy jedynie narzędzie oraz jeden plastikowy pojemnik. W porównaniu do akcesoriów oferowanych przez konkurencję to trochę mało. Niemniej w przypadku Boscha minimalizm nie musi oznaczać wady.

Jeżeli nie mamy wygórowanych oczekiwań ani np. miejsca na wszystkie dodatkowe elementy, będzie to bardzo dobre rozwiązanie. Skromny zestaw sprawia, że MSM 66110 jest tańszy od pozostałych modeli, natomiast sam blender Bosch będzie spisywał się równie dobrze. Urządzenie ma moc 600 W, co pozwala skutecznie przygotować kremy, rozdrobnić bakalie czy zmiksować warzywa. Teoretycznie możemy nim też kruszyć lód, jednak przy tej mocy może to wpłynąć na blender niekorzystnie, a ostrze stępić. W obsłudze jest bardzo prosty – posiada dwa ustawienia: zwykłe oraz turbo. Końcówka miksująca z czterema ostrzami jest poręczna i do minimum ogranicza rozprysk.

Zalety
niska cena
poczwórne ostrze
Wady
niewielka ilość akcesoriów w zestawie

8. Blender ręczny Esperanza PESTO 450W

Blender ręczny Esperanza PESTO 450W

Ten model firmy Esperanza to zdecydowanie budżetowa konstrukcja. Za ten blender ręczny wraz z akcesoriami przyjdzie nam zapłacić jedyne 70zł, co czyni go jednym z najbardziej atrakcyjnych cenowo modeli na rynku. Niska cena przekłada się niestety na dość kiepską moc silnika – ta wynosi 450W. Urządzenie powinno jednak bez większych problemów poradzić sobie przy większości prac kuchennych. Wraz z blenderem otrzymujemy pojemnik do mieszania o pojemności 500ml, pojemnik do siekania o objętości 750ml wyposażony we własne ostrze i pokrywkę, nasadkę do ubijania oraz oczywiście noże.

Zalety
bardzo niska cena
łatwość obsługi
Wady
przeciętna jakość wykonania
słaba moc silnika
tylko 2 prędkości obrotowe do wyboru

9. Blender ręczny Bosch MSM 67170 - moc i skuteczność

Blender ręczny Bosch MSM 67170

Od wielu lat niezmiennie niemiecki potentat rynku AGD ma swojego przedstawiciela w ścisłej czołówce. Tak jest i w 2019 roku: blender Bosch MSM 67170. Tym razem zrezygnowano z 1000-watowego silnika, decydując się na 750 W mocy. Projektanci uznali, że bez dużego poboru mocy można osiągnąć równie dobry efekt w porównywalnie krótkim czasie. Pomóc w tym mają wykonane ze stali szlachetnej końcówki – miksująca, do ubijania piany oraz do rozdrabniania. Do tego zestaw zawiera również zamykany pojemnik i kielich do miksowania, dzięki którym blendowane składniki nie rozprysną się po całej kuchni. Jeśli nie chcemy korzystać z pełnej mocy, wyregulujemy to 12-stopniowym pokrętłem. Natomiast jeżeli potrzebujemy zadziałać z pełnym impetem, pomoże przycisk turbo. Otrzymujemy więc odmienne podejście do blendera niż w przypadku pozostałych polecanych modeli. Zamiast mocy, blender Bosch stawia na skuteczne ostrza QuattroBlade, które na długi czas mają zapewnić nam skuteczne miksowanie.

Zalety
spiralny kabel
aż 12 stopni regulacji prędkości
poczwórne ostrze
Wady
dość wysoka cena

10.Blender ręczny BOSCH MSM6S50B

Blender ręczny BOSCH MSM6S50B

To blender z nieco wyższej półki cenowej - powyżej 200zł. W tej kwocie produkt marki Bosch wyróżnia się m.in. dołączonym do zestawu mini rozdrabniaczem, który świetnie sprawdzi się do kruszenia kostek lodu oraz obrabiania niewielkich ilości żywności. Dzięki niemu przygotujemy dipy, pesto czy posiekamy zioła i orzechy. Do ubicia białka na bezę czy śmietany na krem przyda się natomiast specjalna końcówka do ubijania, która także jest dołączona do zestawu. Ponadto jest także tradycyjna końcówka wyposażona w aż 4 ostrza. Wygodę użytkowania zapewnia antypoślizgowy uchwyt SoftTouch, a łatwość rozmontowania zapewnia ergonomiczne łączenie końcówki za pomocą zatrzasku. Obroty ustawić można w jednym spośród 12 dostępnych poziomów.

Zalety
dołączony mini rozdrabniacz
mechanizm zatrzaskowy łączący końcówkę i obudowę silnika
Wady
wyższa cena
pojemnik o pojemności 0,6l nie pozwoli załadować większej ilości produktów

Co być może najważniejsze, wszystkie te urządzenia dostępne są za mniej niż 200 zł, a w zamian otrzymujemy praktycznie blender oraz mikser w jednym. Jakość wszystkich zaprezentowanych sprzętów gwarantuje efektywne działania przez długi czas. Z pewnością są to blendery godne polecenia do każdej kuchni.

Zobacz także co należy wiedzieć, gdy kupujesz blender kielichowy!

Jaki powinien być dobry blender ręczny?

Blender ręczny do zastosowań domowych nie musi być urządzeniem z najwyższej półki. Do zwyczajnego użytku powinien wystarczyć model ze średniej półki cenowej. Produkty te są zwykle dobre jakościowo, a producenci nie decydują się w ich przypadku na zbyt duże cięcia kosztów postaci słabego silnika czy ostrzy ze słabego materiału. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dołączone do blendera wyposażenie, gdyż to ono decyduje, w jakich sytuacjach urządzenie będzie dla nas przydatne. Moc silnika powinna być nie mniejsza niż 600W – zapewni to całkiem dobrą wydajność i brak momentów „zapychania się” noży. Zwróćmy również uwagę na okres trwania gwarancji. W końcu blender to urządzenie elektroniczne, może zatem zdarzyć się jego awaria.  

Blender ręczny co można zrobić i jakie jest jego zastosowanie?

Blender ręczny to urządzenie, które umożliwia łatwe rozdrabnianie produktów spożywczych. Dzięki swej wąskiej konstrukcji łatwo umieścimy go w niemal każdym naczyniu. Przyda się on podczas tworzenia różnych sosów, przystawek czy deserów. Blender może także nadawać się do rozdrabniania lodu. Jego możliwości są ściśle związane z dołączonym do niego wyposażeniem. 

Do czego blender ręczny może przydać się w domu?

Blender to narzędzie wielozadaniowe. Bez trudu ubijemy nim pianę, przygotujemy krem, koktajl, sos. Blendowanie jest także bardzo przydatne podczas przygotowywania posiłków dla dzieci. Dodawane często w zestawach rozdrabniacze służą natomiast do szatkowania suchych produktów spożywczych, nawet tak twardych jak migdały. Blender może być zatem przydatny częściej, niż mogłoby się to wydawać.

Jak działa blender ręczny?

Blender ręczny jest urządzeniem o stosunkowo prostej budowie. Wewnątrz swojej konstrukcji posiada on silnik elektryczny, który zamienia energię elektryczną w ruch obrotowy. Silnik taki łatwo możemy kontrolować, zmieniając jego prędkość obrotową za pomocą odpowiedniego pokrętła lub przełącznika. Blender pod względem zasady działania bliski jest zatem np. wiertarce. Zamiast wierteł mamy w nim jednak różnego rodzaju końcówki robocze.  

Blender ręczny jak używać? Porady dla nowych użytkowników

Użytkowanie blendera to czynność bardzo prostą. Początkowo musimy zebrać składniki przygotowanej przez nas potrawy. Mogą być to np. owoce na koktajl. Układamy je w dzbanku lub szklance. Podłączamy blender do prądu i umieszczamy końcówką w naczyniu. Im niżej, tym lepiej. Uruchamiamy blender ręczny i wykonujemy nim delikatne ruchy na boki, a także w pionie. Zawartość naczynia stopniowo zacznie zamieniać się w napój. Uważajmy na zbyt wysokie wyjęcie urządzenia, gdyż łatwo się wtedy popryskać. Na szczęście większość końcówek roboczych wyposażonych w ostrza posiada specjalne kołnierze, które ograniczają zasięg wydobywanych się kropli. 

Blender ręczny z akcesoriami - jakiego rodzaju akcesoria mogą być przydatne?

Blendery ręczne dostarczane są z różnego rodzaju akcesoriami. Zwykle nazywamy je końcówkami roboczymi. Podstawową jest końcówka wyposażona w noże tnące. Zwykle mamy 2,4 lub nawet 6 ostrzy. Często spotykamy również blendery posiadające końcówki do ubijania. Producenci dostarczają często również różnego rodzaju pojemniki np. zwykły, otwarty do miksowania oraz malakser. Ten drugi to zamykane naczynie przenoszące ruch obrotowy z blendera na spód naczynia, gdzie znajduje się para dużych noży tnących. Występują również malaksery ze specjalnymi metalowymi tarczami wyposażonymi w ostrza. Różnego rodzaju mieszadła i trzepaki przydadzą się natomiast podczas robienia kremów. 

Blender ręczny czy kielichowy? Który lepszy

Blender ręczny to główny rywal konkurencyjnego rozwiązania, jakim jest blender kielichowy. Ten drugi to urządzenie stacjonarne, integrujące dzbanek z ostrzami i ich napędem. Dobry blender ręczny jest jednak znacznie poręczniejszy, mniejszy, a także ma większą funkcjonalność. Za jego pomocą np. ubijemy pianę, czego nie zrobimy blenderem kielichowy. Dodatkowe akcesoria dodawane przez producentów jeszcze bardziej zwiększają wielozadaniowość blendera ręcznego. Należy jednak pamiętać, że urządzenie opisywane w tym artykule wymaga więcej czynności przy składaniu i rozkładaniu. Do wykonania koktajlu musimy zamontować odpowiednią końcówkę, a także przygotować odpowiednie naczynie. Blender kielichowy były w tym przypadku szybszym rozwiązaniem. Po więcej informacji dotyczących blenderów kielichowych zapraszamy do artykułu LINK. 

Zalety i wady blendera ręcznego

Zalety
poręczny
uniwersalny
niewielki
niedrogi
łatwy w obsłudze
Wady
konieczność przekładania końcówek, które ponadto wymagają pewnej przestrzeni do przechowywania

Jaki blender ręczny wybrać? Podsumowanie

Blender ręczny to przyjaciel każdego kucharza. To uniwersalne urządzenie umożliwia przygotowywanie różnego rodzaju dań: od koktajli, przez pianę po posypkę z rozdrobnionych orzechów. Jego funkcjonalność jest na tyle duża, że prawdopodobnie zaczniemy używać go na co dzień. Blender jest niedrogi, prosty w obsłudze oraz łatwy w czyszczeniu. Trudno znaleźć urządzenie kuchenne o lepszych cechach. 

Sugerowane rankingi szczegółowe:

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

Blender ręczny Zelmer ZHB1304B - jakość w parze z ceną

blender ręczny Zelmer ZHB1304B

Na rynku małego AGD od lat solidną pozycję utrzymuje polski Zelmer. Blender ręczny tej marki nie jest wyjątkiem. Model ZHB1304B to tak naprawdę wielofunkcyjne narzędzie, które sprawdzi się w wielu kuchennych zadaniach. Najnowsza seria zrywa z charakterystycznym dla Zelmera topornym wyglądem i kusi opływowymi kształtami. Kusząca jest także moc, urządzenie ma 700 W, dzięki czemu śmiało możemy zabrać się za rozdrabnianie twardszych elementów. Specjalna końcówka do lodu umożliwia kruszenie, w zestawie znajdziemy też ubijaczkę do piany oraz minimalakser. W przeciwieństwie do Boscha, w Zelmerze możemy decydować o intensywności pracy urządzenia za sprawą pokrętła. Do dyspozycji mamy aż 15 poziomów, co jest szczególnie przydatne w rozdrabnianiu delikatniejszych składników jak zioła czy dojrzałe owoce.

Zalety
ergonomiczny kształt
akceptowalna głośność pracy
duży pojemnik w zestawie
Wady
niezbyt atrakcyjny design

Homekraft SUNT - blender ręczny z wachlarzem dodatków

Homekraft SUNT

Podczas gdy rodzimy Zelmer jest z nami od lat, markę Homekraft nadal rozpoznaje dużo mniejsza część konsumentów. Tymczasem z pewnością warto zapamiętać tę nazwę, ponieważ od jakiegoś czasu urządzenia AGD od Homekraft mocno konkurują z największymi firmami na rynku. Przykładem jest blender ręczny Sunt Simple, łączący dużą moc z bogatym wyposażeniem. Co ciekawe nominalna moc tego blendera to 600 W, jednak maksymalnie możemy zwiększyć ją do 1000 W. To, z jakiej siły korzystamy, zależy wyłącznie od nas.

Na górnej części urządzenia znajdziemy pokrętło do płynnej regulacji używanej prędkości. Blender ręczny Sunt Simple zastępuje nam wysłużony mikser, który zajmował sporo miejsca w kuchennej szafce. Dzięki zawartym w zestawie pojemnikom i końcówkom wszystkie funkcje zawierają się w tym blenderze. Mamy zatem pojemnik 700 ml, zamykany kubek 1,5 L, noże tnące, dwie pary mieszadeł (do ubijania śmietany i zagniatania ciasta) oraz oczywiście końcówkę blendującą. Urządzenie jest poręczne, nawet jeżeli montujemy parę końcówek mieszających.

Blender ręczny 1000W Homekraft S+

1000W Homekraft S+

Skoro na najniższym stopniu podium znalazł się blender ręczny Homekraft Sunt Simple, to nie może dziwić, że jego bogatsza wersja Sunt Plus triumfuje w naszym zestawieniu dobrych blenderów ręcznych 2019. Samo urządzenie to bliźniacza wersja Simple. Moc wyjściowa wynosi 600 W, natomiast jeżeli zachodzi taka potrzeba, np. podczas kruszenia lodu, można ją podkręcić do 1000 W.

Takie rozgraniczenie ma na celu wydłużenie żywotności sprzętu, który nie musi za każdym razem wchodzić na najwyższe obroty. Do tego mamy możliwość płynnej regulacji, co przyda się przy miksowaniu ziół bądź kremów. Homekraft zapewnia o wysokiej jakości poszczególnych stalowych elementów, które wykonano z wysokiej jakości kwasoodpornej stali nierdzewnej. Jednak największą zaletą modelu S+ jest wyposażenie dodatkowe, które znajdziemy w zestawie.

1000W Homekraft S+

W skład wchodzą dwa pojemniki (2 L i 700 ml), które można stosować zamiennie, w zależności od wielkości rozdrabnianej porcji. Ponadto do dyspozycji mamy dwa rodzaje noży tnących (zależnie od rozmiaru pojemnika). Kubek z dziubkiem i pokrywką uwalnia nas od konieczności przelewania wszystkiego, co przygotujemy. Oprócz tego w zestawie znajdują się również: końcówka do blendowania oraz dwa rodzaje mieszadeł do ciasta i ubijania białek lub śmietany. Wreszcie przechodzimy do trzech tarek, każda o innym przeznaczeniu. Dzięki nim możemy szatkować, ciąć i siekać.

Co być może najważniejsze, wszystkie te urządzenia dostępne są za mniej niż 200 zł, a w zamian otrzymujemy praktycznie blender oraz mikser w jednym. Jakość wszystkich zaprezentowanych sprzętów gwarantuje efektywne działania przez długi czas. Z pewnością są to blendery godne polecenia do każdej kuchni.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
blenduuuje
blenduuuje
1 rok temu

Po co kupować multicookera, jak blender z odpowiednimi dodatkami poradzi sobie ze wszystkim? 😉

Pawel
Pawel
1 rok temu

Wszystkie blendery ręczne działają tak samo. Najważniejsze cechy jakie musi spełniać ten “robot kuchenny” to wysoka moc urządzenia i przydatna też jest możliwość kilku ustawień prędkości.

Marta
Marta
1 rok temu

Ja mam blender Philips, którego nie ma w waszym rankingu i jest całkiem fajny. Niestety nie pamiętam jaki to model. Ma masę ustawień i w zupełności wystarczy jeżeli robimy coś z stylu smoothie z warzyw czy owoców. Do blendowania zup również się świetnie sprawdza. Trudniejszych dla niego potrwa jeszcze nie próbowałam, ale od roku jest bez zarzutu 🙂

Andzia
Andzia
1 rok temu

W zestawieniu brakuje mi blendera braun multiquick 9,. Może nie należy do najtańszych, ale jest bardzo praktyczny, a przede wszystkim wytrzymały. Korzystam z niego prawie codziennie nawet kilka razy i nigdy jeszcze nie odmówił posłuszeństwa.

Kokoszka
Kokoszka
1 rok temu

Też jestem zdania, że blender marki Bosch MSM 67170 wygrywa w całej swej okazałości. Akurat trafiłam na niego przez przypadek przeglądając rankingi. Polecam je każdej osobie, która nie potrafi się zdecydować.

Monika
Monika
1 rok temu

Mam ten Homekraft S+, który zajmuje tu pierwsze miejsce… Zepsuł się po roku, co ciekawe, przy blendowaniu jogurtu i właśnie otrzymałam “protokół nienaprawialnosci”…

Roksana
Roksana
1 rok temu

Ja mam Braun Multi Quick, w formie bardzo podobny do HomeKrafta. Doskonały dla osób, którym potrzebny jest dobry bledner ręczny, ale muszą też coś od czasu do czasu zmiksować w kielichu. 🙂

Zamknij