Aktualizacja: Wrzesień 2024
Jeżeli mamy pecha blender ręczny wymieniamy zdecydowanie zbyt często. Najczęstszą przyczyną ponownej wizyty w sklepie jest przegrzanie silnika, który nie sprostał porcji lodu czy orzechów. Dlatego w naszym zestawieniu polecanych blenderów uwzględniamy te o mocy do 1000 W.
Jakie są rodzaje blenderów ręcznych?
Jaki blender ręczny wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wyższa moc blendera przełoży się na sprawniejsze i płynniejsze miksowanie produktów spożywczych. Urządzenie zużywa co prawda więcej prądu, ale jego działanie będzie krótsze. W efekcie zaoszczędzimy czas przy podobnym zużyciu energii.
Podstawowe blendery posiadają dwa noże. Modele z wyższych półek posiadają ich 4, a nawet 6. Większa liczba noży przekłada się na skuteczniejsze działanie i powolniejsze zużywanie każdego z ostrzy.
Wszystkie modele blenderów posiadają tryb normalnej pracy, w której możemy kontrolować prędkość obrotową. Niektóre urządzenia wyposażono natomiast również w tryb Turbo, który pozwala na krótki czas uruchomić najwyższe możliwe obroty silnika.
Wysoka jakość wykonania oraz solidna obudowa sprawią, że urządzenie szybko się nie zniszczy. Jego wygląd przez lata nie ulegnie zmianie, a w razie upuszczenia lub uderzenia blendera, nie powstaną znaczące uszkodzenia.
Dołączane do urządzeń wyposażenie znacznie podnosi ich użyteczność. Blender standardowo posiada co najmniej 2 noże. Mogą być one wymienne. Dobry blender daje możliwość odłączenia końcówki roboczej i wymienienia jej na inny element. Mogą być to np. końcówki do ubijania, dzięki którym przygotujemy sztywną pianę czy krem. Rozdrabniacz to natomiast zwykle pojemnik, który wpinamy do głównej sekcji blendera. Rozdrabniacz na swoim dnie posiada dwa duże ostrza, które równo tną i szatkują produkty. Producenci do swoich modeli blenderów dostarczają także inne, ciekawe akcesoria. Warto się z nimi zapoznać, dokonując zakupu.
Ranking blenderów ręcznych
Kerch Quick HB1200
Wysoka jakość wykonania
To wielofunkcyjny blender ręczny w niskiej cenie. Wykonanie urządzenia stoi na wysokim poziomie. Nasadka miksująca w pełni wykonana jest ze stali nierdzewnej, a plastikowe elementy akcesoriów nie mają w swoim składzie chemicznym niechcianego bisfenolu.
Wielofunkcyjność i prostota
Wspomogą nas także akcesoria dołączone do zestawu takie jak trzepaki, mieszadła, minimalakser 860ml z zestawem noży tnących oraz kielich z podziałką o pojemności 600ml. Atutem blendera Kerch jest także możliwość mycia elementów zestawu w zmywarce.
Kerch Active HB1200
Wielofunkcyjny bestseller
Blender Kerch Active HB1200 to bliźniaczy model wersji Quick. Oba te urządzenia są absolutnymi bestsellerami na rynku. Omawiany Active to bardzo uniwersalne urządzenie, które z pewnością zainteresuje niejednego kucharza.
Wiele zalet w niskiej cenie
Model ten doskonale sprawdzi się w kruszeniu lodu, mieleniu, krojeniu, mieszaniu, ubijaniu, szatkowaniu, wyrabianiu ciasta czy ucieraniu. To za sprawą ogromnej ilości akcesoriów, jakie dołączone są do jego zestawu. Za ten ogromny zestaw przyjdzie nam zapłacić mniej niż 200zł!
Lafe BRK-003A
Solidne materiały
Blender Lafe został wykonany z trwałych materiałów. W eleganckiej obudowie znajdziemy silnik o mocy 800 W, a same ostrza stworzone zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Odłączaną końcówkę blendującą można bez problemu myć w zmywarce.
Funkcja ubijania piany
Dzięki zaawansowanemu systemowi ubijanie piany tym blenderem ręcznym to błahostka. Ubijanie przebiega szybko i skutecznie, niezależnie od tego, czy planujesz ubić śmietanę, krem do ciasta czy białka jajek.
Bosch CleverMixx MSM2610B
Czysta i przyjemna praca
Ergonomiczny kształt blendera Bosch CleverMixx zapewnia jego optymalne ułożenie w dłoni. Dodatkowo nowa konstrukcja stopy blendera zapobiega rozpryskiwaniu się produktów podczas miksowania. Końcówkę ze stali szlachetnej oraz pojemnik można myć w zmywarce.
Doskonałe rezultaty
Blender jest cichy i lekki, a dzięki silnikowi o mocy 600 W jest wdajny na tyle, że pozwala na przygotowanie podstawowych potraw. Innowacyjny nóż Quattro Blade z czterema ostrzami pozwala na szybkie miksowanie składników i zagarnianie ich do środka.
Łucznik JK2020
Zawsze czysta kuchnia
Końcówka blendera Łucznik, wykonana ze stali nierdzewnej INOX, o specjalnie zaprojektowanym kształcie zapobiega rozpryskiwaniu się potraw, dziki czemu utrzymanie kuchni w czystości jest jeszcze łatwiejsze. Sam blender również jest łatwy w czyszczeniu.
Prostota obsługi
Ten model blendera ręcznego został wyposażony w dwustopniową regulację prędkości. W parze z jego mocnym silnikiem idzie wytrzymała konstrukcja, co zapewnia wytrzymałość na lata. Prostota, jakość i funkcjonalność to największe zalety tego blendera.
Transa Electronics Simply Fresh BT-14
Duży zestaw
Transa Simply Fresh BT-14 to urządzenie dostarczane w bardzo dużym zestawie elementów. Poza samym blenderem znajdziemy tu duży pojemnik, rozdrabniacz, końcówki do ubijania, końcówkę blendującą, tarczę do krojenia, a także malakser i oczywiście wymienne noże.
Zakres prędkości
Obudowa została solidnie wykonana. Tradycyjnie na jej górze znalazło się pokrętło do regulacji prędkością obrotową. Użytkownik może dobrać ten parametr od wartości 7000 do 18000 obr/min.
Retoo blender turystyczny
Zabierz go ze sobą
Turytyczna wersja blendera to świetne rozwiązanie dla osób dbających o zdrową dietę. Dzięki niemu przygotujesz koktajl lub pyszne owocowe smoothie w każdych warunkach – w pracy, szkole czy dowolnym innym miejscu. Szybko przyrządzisz też kremy dla małych dzieci.
Lekki i wygodny
Blender nie wymaga baterii – nie musisz martwić się, że nie będziesz miał gdzie ich kupić w trakcie podróży. Wbudowany akumulator pozwala na długi czas pracy bez ładowania, a dzięki zastosowaniu portu USB naładujesz go powszechnie dostępnymi ładowarkami.
Kalorik TKG MX 2000 BASIC
Płynna regulacja prędkości
Dzięki płynnej regulacji prędkości praca z blenderem ręcznym Kalorik jest niezwykle precyzyjna i wygodna. Podczas pracy urządzenia masz pełną kontrolę nad jego działaniem, a system sterowania opierający się na stopniowym wciskaniu przycisku jest banalnie prosty.
Miksuj, blenduj i mieszaj
Dzięki zestawowi wymiennych końcówek blendera Kalorik możesz używać jako malaksera, zwykłego blendera, a także miksera, zarówno z hakami, jak i trzepaczkami. Dzięki tym funkcjom przygotujesz pyszne dania, którymi zaskoczysz rodzinę i znajomych.
LUND 67700
Wysoka jakość pracy
Dzięki zastosowaniu w blenderze LUND solidnego silnika o mocy 1100 W, jakość pracy jest naprawdę zadowalająca. Bezproblemowo zblendujesz i poszatkujesz składniki, ubijesz pianę oraz przygotujesz pyszne owocowo-warzywne napoje. Zaletą jest też płynna regulacja prędkości.
Łatwość przechowywania
To, co odróżnia model LUND od pozostałych blenderów w rankingu, to wygodna i niezwykle praktyczna podstawka na ostrze i trzepaczkę. Dzięki nim przechowywanie urządzenia jest proste i nie stwarza ryzyka uszkodzenia elementów.
Bosch ErgoMixx MS6CM4150
Bogate wyposażenie
Kolejna propozycja Bosch to blender z bogatym wyposażeniem. Mimo mocy tylko 800 W jest to sprzęt mocny i niezawodny. Pracuje cicho i bez nadmiernych wibracji, nawet przy maksymalnej prędkości. Aż 12 poziomów prędkości pozwoli Ci dopasować pracę do swoich potrzeb.
Perfekcyjne rezultaty
Wytrzymały i wyjątkowy nóż Quattro Blade pozwoli uzyskać bardzo dobre efekty miksowania w krótkim czasie. Zastosowana funkcja AntiSplash pozwoli Ci przygotować potrawy szybko i bez nadmiernego bałaganu, co jest naprawdę dużą zaletą.
Jaki powinien być dobry blender ręczny?
Blender ręczny do zastosowań domowych nie musi być urządzeniem z najwyższej półki. Do zwyczajnego użytku powinien wystarczyć model ze średniej półki cenowej. Produkty te są zwykle dobre jakościowo, a producenci nie decydują się w ich przypadku na zbyt duże cięcia kosztów postaci słabego silnika czy ostrzy ze słabego materiału. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dołączone do blendera wyposażenie, gdyż to ono decyduje, w jakich sytuacjach urządzenie będzie dla nas przydatne. Moc silnika powinna być nie mniejsza niż 600W – zapewni to całkiem dobrą wydajność i brak momentów „zapychania się” noży. Zwróćmy również uwagę na okres trwania gwarancji. W końcu blender to urządzenie elektroniczne, może zatem zdarzyć się jego awaria.
Blender ręczny co można zrobić i jakie jest jego zastosowanie?
Blender ręczny to urządzenie, które umożliwia łatwe rozdrabnianie produktów spożywczych. Dzięki swej wąskiej konstrukcji łatwo umieścimy go w niemal każdym naczyniu. Przyda się on podczas tworzenia różnych sosów, przystawek czy deserów. Blender może także nadawać się do rozdrabniania lodu. Jego możliwości są ściśle związane z dołączonym do niego wyposażeniem.
Do czego blender ręczny może przydać się w domu?
Blender to narzędzie wielozadaniowe. Bez trudu ubijemy nim pianę, przygotujemy krem, koktajl, sos. Blendowanie jest także bardzo przydatne podczas przygotowywania posiłków dla dzieci. Dodawane często w zestawach rozdrabniacze służą natomiast do szatkowania suchych produktów spożywczych, nawet tak twardych jak migdały. Blender może być zatem przydatny częściej, niż mogłoby się to wydawać.
Jak działa blender ręczny?
Blender ręczny jest urządzeniem o stosunkowo prostej budowie. Wewnątrz swojej konstrukcji posiada on silnik elektryczny, który zamienia energię elektryczną w ruch obrotowy. Silnik taki łatwo możemy kontrolować, zmieniając jego prędkość obrotową za pomocą odpowiedniego pokrętła lub przełącznika. Blender pod względem zasady działania bliski jest zatem np. wiertarce. Zamiast wierteł mamy w nim jednak różnego rodzaju końcówki robocze.
Blender ręczny jak używać? Porady dla nowych użytkowników
Użytkowanie blendera to czynność bardzo prostą. Początkowo musimy zebrać składniki przygotowanej przez nas potrawy. Mogą być to np. owoce na koktajl. Układamy je w dzbanku lub szklance. Podłączamy blender do prądu i umieszczamy końcówką w naczyniu. Im niżej, tym lepiej. Uruchamiamy blender ręczny i wykonujemy nim delikatne ruchy na boki, a także w pionie. Zawartość naczynia stopniowo zacznie zamieniać się w napój. Uważajmy na zbyt wysokie wyjęcie urządzenia, gdyż łatwo się wtedy popryskać. Na szczęście większość końcówek roboczych wyposażonych w ostrza posiada specjalne kołnierze, które ograniczają zasięg wydobywanych się kropli.
Blender ręczny z akcesoriami - jakiego rodzaju akcesoria mogą być przydatne?
Blendery ręczne dostarczane są z różnego rodzaju akcesoriami. Zwykle nazywamy je końcówkami roboczymi. Podstawową jest końcówka wyposażona w noże tnące. Zwykle mamy 2,4 lub nawet 6 ostrzy. Często spotykamy również blendery posiadające końcówki do ubijania. Producenci dostarczają często również różnego rodzaju pojemniki np. zwykły, otwarty do miksowania oraz malakser. Ten drugi to zamykane naczynie przenoszące ruch obrotowy z blendera na spód naczynia, gdzie znajduje się para dużych noży tnących. Występują również malaksery ze specjalnymi metalowymi tarczami wyposażonymi w ostrza. Różnego rodzaju mieszadła i trzepaki przydadzą się natomiast podczas robienia kremów.
Blender ręczny czy kielichowy? Który lepszy
Blender ręczny to główny rywal konkurencyjnego rozwiązania, jakim jest blender kielichowy. Ten drugi to urządzenie stacjonarne, integrujące dzbanek z ostrzami i ich napędem. Dobry blender ręczny jest jednak znacznie poręczniejszy, mniejszy, a także ma większą funkcjonalność. Za jego pomocą np. ubijemy pianę, czego nie zrobimy blenderem kielichowy. Dodatkowe akcesoria dodawane przez producentów jeszcze bardziej zwiększają wielozadaniowość blendera ręcznego. Należy jednak pamiętać, że urządzenie opisywane w tym artykule wymaga więcej czynności przy składaniu i rozkładaniu. Do wykonania koktajlu musimy zamontować odpowiednią końcówkę, a także przygotować odpowiednie naczynie. Blender kielichowy były w tym przypadku szybszym rozwiązaniem. Po więcej informacji dotyczących blenderów kielichowych zapraszamy do artykułu LINK.
Zalety i wady blendera ręcznego
Jaki blender ręczny wybrać? Podsumowanie
Blender ręczny to przyjaciel każdego kucharza. To uniwersalne urządzenie umożliwia przygotowywanie różnego rodzaju dań: od koktajli, przez pianę po posypkę z rozdrobnionych orzechów. Jego funkcjonalność jest na tyle duża, że prawdopodobnie zaczniemy używać go na co dzień. Blender jest niedrogi, prosty w obsłudze oraz łatwy w czyszczeniu. Trudno znaleźć urządzenie kuchenne o lepszych cechach.
TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE
Blender ręczny Zelmer ZHB1304B - jakość w parze z ceną
Na rynku małego AGD od lat solidną pozycję utrzymuje polski Zelmer. Blender ręczny tej marki nie jest wyjątkiem. Model ZHB1304B to tak naprawdę wielofunkcyjne narzędzie, które sprawdzi się w wielu kuchennych zadaniach. Najnowsza seria zrywa z charakterystycznym dla Zelmera topornym wyglądem i kusi opływowymi kształtami. Kusząca jest także moc, urządzenie ma 700 W, dzięki czemu śmiało możemy zabrać się za rozdrabnianie twardszych elementów. Specjalna końcówka do lodu umożliwia kruszenie, w zestawie znajdziemy też ubijaczkę do piany oraz minimalakser. W przeciwieństwie do Boscha, w Zelmerze możemy decydować o intensywności pracy urządzenia za sprawą pokrętła. Do dyspozycji mamy aż 15 poziomów, co jest szczególnie przydatne w rozdrabnianiu delikatniejszych składników jak zioła czy dojrzałe owoce.
Homekraft SUNT - blender ręczny z wachlarzem dodatków
Podczas gdy rodzimy Zelmer jest z nami od lat, markę Homekraft nadal rozpoznaje dużo mniejsza część konsumentów. Tymczasem z pewnością warto zapamiętać tę nazwę, ponieważ od jakiegoś czasu urządzenia AGD od Homekraft mocno konkurują z największymi firmami na rynku. Przykładem jest blender ręczny Sunt Simple, łączący dużą moc z bogatym wyposażeniem. Co ciekawe nominalna moc tego blendera to 600 W, jednak maksymalnie możemy zwiększyć ją do 1000 W. To, z jakiej siły korzystamy, zależy wyłącznie od nas.
Na górnej części urządzenia znajdziemy pokrętło do płynnej regulacji używanej prędkości. Blender ręczny Sunt Simple zastępuje nam wysłużony mikser, który zajmował sporo miejsca w kuchennej szafce. Dzięki zawartym w zestawie pojemnikom i końcówkom wszystkie funkcje zawierają się w tym blenderze. Mamy zatem pojemnik 700 ml, zamykany kubek 1,5 L, noże tnące, dwie pary mieszadeł (do ubijania śmietany i zagniatania ciasta) oraz oczywiście końcówkę blendującą. Urządzenie jest poręczne, nawet jeżeli montujemy parę końcówek mieszających.
Blender ręczny 1000W Homekraft S+
Skoro na najniższym stopniu podium znalazł się blender ręczny Homekraft Sunt Simple, to nie może dziwić, że jego bogatsza wersja Sunt Plus triumfuje w naszym zestawieniu dobrych blenderów ręcznych 2019. Samo urządzenie to bliźniacza wersja Simple. Moc wyjściowa wynosi 600 W, natomiast jeżeli zachodzi taka potrzeba, np. podczas kruszenia lodu, można ją podkręcić do 1000 W.
Takie rozgraniczenie ma na celu wydłużenie żywotności sprzętu, który nie musi za każdym razem wchodzić na najwyższe obroty. Do tego mamy możliwość płynnej regulacji, co przyda się przy miksowaniu ziół bądź kremów. Homekraft zapewnia o wysokiej jakości poszczególnych stalowych elementów, które wykonano z wysokiej jakości kwasoodpornej stali nierdzewnej. Jednak największą zaletą modelu S+ jest wyposażenie dodatkowe, które znajdziemy w zestawie.
W skład wchodzą dwa pojemniki (2 L i 700 ml), które można stosować zamiennie, w zależności od wielkości rozdrabnianej porcji. Ponadto do dyspozycji mamy dwa rodzaje noży tnących (zależnie od rozmiaru pojemnika). Kubek z dziubkiem i pokrywką uwalnia nas od konieczności przelewania wszystkiego, co przygotujemy. Oprócz tego w zestawie znajdują się również: końcówka do blendowania oraz dwa rodzaje mieszadeł do ciasta i ubijania białek lub śmietany. Wreszcie przechodzimy do trzech tarek, każda o innym przeznaczeniu. Dzięki nim możemy szatkować, ciąć i siekać.
Co być może najważniejsze, wszystkie te urządzenia dostępne są za mniej niż 200 zł, a w zamian otrzymujemy praktycznie blender oraz mikser w jednym. Jakość wszystkich zaprezentowanych sprzętów gwarantuje efektywne działania przez długi czas. Z pewnością są to blendery godne polecenia do każdej kuchni.
Po co kupować multicookera, jak blender z odpowiednimi dodatkami poradzi sobie ze wszystkim? 😉
Wszystkie blendery ręczne działają tak samo. Najważniejsze cechy jakie musi spełniać ten “robot kuchenny” to wysoka moc urządzenia i przydatna też jest możliwość kilku ustawień prędkości.
Ja mam blender Philips, którego nie ma w waszym rankingu i jest całkiem fajny. Niestety nie pamiętam jaki to model. Ma masę ustawień i w zupełności wystarczy jeżeli robimy coś z stylu smoothie z warzyw czy owoców. Do blendowania zup również się świetnie sprawdza. Trudniejszych dla niego potrwa jeszcze nie próbowałam, ale od roku jest bez zarzutu 🙂
W zestawieniu brakuje mi blendera braun multiquick 9,. Może nie należy do najtańszych, ale jest bardzo praktyczny, a przede wszystkim wytrzymały. Korzystam z niego prawie codziennie nawet kilka razy i nigdy jeszcze nie odmówił posłuszeństwa.
Też jestem zdania, że blender marki Bosch MSM 67170 wygrywa w całej swej okazałości. Akurat trafiłam na niego przez przypadek przeglądając rankingi. Polecam je każdej osobie, która nie potrafi się zdecydować.
Mam ten Homekraft S+, który zajmuje tu pierwsze miejsce… Zepsuł się po roku, co ciekawe, przy blendowaniu jogurtu i właśnie otrzymałam “protokół nienaprawialnosci”…
Ja mam Braun Multi Quick, w formie bardzo podobny do HomeKrafta. Doskonały dla osób, którym potrzebny jest dobry bledner ręczny, ale muszą też coś od czasu do czasu zmiksować w kielichu. 🙂