Close

Jaki wentylator kolumnowy kupić? Opinie, ranking, poradnik

Jaki wentylator kolumnowy kupić? Letnie miesiące coraz częściej wiążą się z falami upałów, które skutecznie utrudniają życie. Praca w gorących pomieszczeniach nie należy do najprzyjemniejszych, a przebywanie w nagrzanych murach skutecznie zabija wszelką chęć do działania. Długotrwale upały bywają też niebezpieczne dla zdrowia, dlatego warto sobie pomóc. Najlepszym rozwiązaniem na gorące, letnie dni jest cichy wentylator, ale jaki wybrać? Na rynku wiele jest rodzajów tych urządzeń: wentylator podłogowy, wentylator kanałowy… Który będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem?

Artykuł powstał we współpracy z portalem jaki-wiatrak.pl

Najlepszy wentylator kolumnowy
EBERG TORRE
EBERG TORRE

Moc

55WPoziom hałasu

55dB

Bezprzewodowe sterowanie

TAKCena

299PLN

Największa funkcjonalność
FIRST AUSTRIA
FIRST AUSTRIA

Moc

60WPoziom hałasu

51dB

Bezprzewodowe sterowanie

TAKCena

219PLN

Najlepszy design
EBERG ACUM 110
EBERG ACUM 110

Moc

60WPoziom hałasu

58dB

Bezprzewodowe sterowanie

TAKCena

379PLN

Najniższa cena
Teesa TSA8032
Teesa TSA8032

Moc

50WPoziom hałasu

55dB

Bezprzewodowe sterowanie

TAKCena

129PLN

Co to jest wentylator kolumnowy?

Uchodzi on za bardziej nowoczesną wersje klasycznego wiatraka. Jest tak dlatego, że to właśnie te modele wentylatorów są wciąż udoskonalane przez producentów. Wyglądają również bardziej elegancko, niż klasyczne wersje. Kolumnowy wentylator domowy to wentylator o kształcie walca. W jego wąskiej obudowie zamknięto skrzydełka, a wszystko to osadzone jest na ruchomej podstawie. Dostępne są różne rodzaje tych urządzeń: wentylator kolumnowy z pilotem, z chłodzeniem etc.. Nie jest to jednak klimatyzator, czyli nie wytwarza chłodnego powietrza.

Jak działa?

Kolumnowy wentylator domowy działa na podobnej zasadzie, jak wiatrak domowy – czyli za pomocą zamontowanych w nim skrzydełek porusza powietrzem, przynosząc ulgę w gorące dni. Jego przewagą nad tradycyjnymi wiatrakami jest bez wątpienia głośność pracy – te wentylatory są o wiele cichsze niż tradycyjne, można więc postawić je nawet obok śpiącego dziecka bez obaw o przerwanie jego wypoczynku. Producenci dbają o dodatkowe funkcje urządzeń, takie jak wentylator kolumnowy z pilotem, dzięki czemu sterowanie staje się o wiele łatwiejsze.jaki wentylator kolumnowy

Jaki wentylator kolumnowy kupić?

Produktów wytwarzających w pomieszczeniu ruch powietrza jest na rynku coraz więcej. Z tego powodu decyzja, co wybrać, staje się trudniejsza. W dzisiejszych czasach warto stawiać na wygodę, dlatego wentylator kolumnowy z pilotem będzie świetnym i praktycznym wyborem. Jeśli zależy ci na dodatkowych opcjach, zwróć uwagę na jonizację oraz czujnik temperatury. Przydatny jest także timer. Najważniejsza jednak jest wygoda – dobierz urządzenie tak, by skutecznie działało w twoim pokoju.
Wentylator kolumnowy z pilotem ranking

Zastanawiasz się, które urządzenia są warte uwagi i czym się różnią między sobą? Oto pomocny w wybraniu jaki wentylator kolumnowy wybrać -ranking.

1) FIRST AUSTRIA

FIRST AUSTRIA wentylator czarny na pilot

To urządzenie wyposażono w jonizator. Funkcja ta pozwala nasycać powietrze dobroczynnymi dla zdrowia jonami ujemnymi. Znacząco poprawia to jakość powietrza, a także usuwa z niego zanieczyszczenia i bakterie, zapewniając przyjemny zapach w pomieszczeniu. Urządzenie ma również timer, trzy tryby pracy i funkcję oscylacji, a także pilot do zdalnego sterowania. Wentylator jest cichy, nie przeszkadza w pracy i codziennych czynnościach – tylko 52 decybele maksymalnie.

Zalety
Sterowanie pilotem
Jonizacja
Wyświetlacz LCD
Timer
Cichy
Funkcja Aroma Box, która umożliwia nasączenie filtra ulubionym olejkiem eterycznym
Design
Bezpieczny dla dzieci
Wady
Mały rozmiar2) EBERG TORRE

jaki wentylator kolumnowy EBERG TORRE na pilot

To wielofunkcyjny wentylator kolumnowy. Posiada trzy tryby pracy – standardowy, naturalny oraz nocny, dzięki czemu można łatwo dopasować powiew do swoich preferencji. Na ekranie LCD wyświetlają się parametry pracy i wybrane opcje, urządzenie wyposażone jest także w termometr. Funkcja oscylacji, czyli obrotu o 70 stopni pozwala wytworzyć ruch powietrza. Urządzenie posiada pilot do zdalnego sterowania, a także timer pozwalający programować czas pracy.

Zalety
Stosunek ceny do jakości
Sterowanie pilotem
Tryb nocny
Wyświetlacz LCD
Wady
Brak jonizacji

3) Honeywell HYF290E

wentylator na pilot Honeywell HYF290E

Wentylator Honeywell HYF290E ma aż pięć ustawień prędkości, a także funkcję oscylacji o 80 stopni. Wyróżnia się cichą pracą i dalekim zasięgiem działania. Technologia QuietSet Fan, która umożliwia intensywniejsze chłodzenie przy jednoczesnej oszczędności energii. Urządzenie wyposażono w timer oraz pilot do zdalnego sterowania.
Mimo że lato jest ulubioną porą roku wielu z nas, przebywanie w dusznych, nagrzanych pomieszczeniach bywa niekomfortowe. Gorące powietrze, które się nie rusza sprawia, że trudno się skupić, powoduje zmęczenie i ospałość. Zakup wentylatora kolumnowego to najlepsze rozwiązanie tego problemu – wybierz urządzenie dopasowane do swoich potrzeb.

Zalety
5 ustawień prędkości
Duży zasięg działania
Timer
Pilot
Wady
Cena4) EBERG ACUM 110

EBERG ACUM 110

Wentylator firmy EBERG to wielofunkcyjne urządzenie, Dotykowy panel pozwala na prosta obsługę, wyświetla informacje o trybie pracy oraz o temperaturze w pomieszczeniu. Trzy prędkości nawiewu oraz trzy tryby pracy pozwalają dopasować powiew do własnych preferencji. Urządzenie posiada także funkcję jonizacji, timer i funkcję oscylacji oraz pilot zdalnego sterowania. Maksymalna głośność to 58 decybeli.

 EBERG ACUM 110  na pilot
Zalety
Jonizacja
Timer
Pilot
Cichy
Wady
Cena

5) TEESA TSA 8032

wentylator TEESA TSA 8032 na pilot

Sprzęt ten ma trzy tryby pracy – normalny, naturalny oraz nocny, a także trzy tryby prędkości, zatem dopasowanie go do swoich upodobań i potrzeb jest bardzo proste. Wentylator kolumnowy TEESA ma funkcję oscylacji 90 stopni, co zapewnia nawiew na dużą część pomieszczenia. Jest przy tym bardzo cichy, nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. Posiada wyświetlacz, na którym widać aktualne wybrane funkcje. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca i komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Wentylator wyposażono w pilot zdalnego sterowania.

Zalety
Bardzo cichy
Szeroki kąt działania
3 tryby
Pilot
Wady
Brak jonizacji

Zobacz też wentylatory stojące, które przygotował portal jaki-wiatrak.pl!

Funkcje wentylatorów:

Termometr

Jaki wentylator kolumnowy kupić? Nowoczesne wentylatory domowe często wyposażone są w wyświetlacze LCD, które ułatwiają sterowanie urządzeniem oraz dostarczają informacji o otoczeniu. Przydatną funkcją jest termometr, który wskazuje aktualną temperaturę w pomieszczeniu. Aktualnie coraz więcej modeli ma taką funkcję.Jonizator

Poszukując dobrego urządzenia chłodzącego, warto zwrócić uwagę nie tylko na wydajność czy pobór energii, ale również na dodatkowe funkcje. Szczególnie ciekawym rodzajem sprzętu jest wentylator kolumnowy z jonizacją. Taki wentylator nie tylko przynosi ulgę w cieple dni, poruszając powietrze, ale jednocześnie oczyszcza je. Jony ujemne, które wytwarzają się podczas pracy urządzenia usuwają z powietrza grzyby, bakterie i alergeny, podnosząc jakość powietrza. A to z kolei korzystnie wpływa na układ oddechowy. jeśli chodzi o wentylator kolumnowy z jonizatorem, opinie użytkowników wskazują na fakt, że jakość powietrza znacząco się poprawia.

Nawilżacz

Odpowiedni poziom wilgotności w powietrzu jest ważny dla dobrego samopoczucia. Gdy jest zbyt sucho, skóra staje się odwodniona, a oddychanie mniej komfortowe. Dlatego, wybierając wentylator, warto zwrócić uwagę również na to, czy ma funkcję nawilżacza powietrza. Najczęściej wyposażane są w nią wiatraki, można pomyśleć również o klimatorze, czyli sprzęcie, który chłodzi powietrze dzięki wkładom wodnym i jednocześnie je nawilża.

Filtr

Wentylator pokojowy o kolumnowej budowie nie potrzebuje filtrów. Jest zbudowany podobnie jak tradycyjny wentylator stojący – skrzydełka poruszają powietrzem. Z tego względu nie jest konieczne wymienianie filtrów, a samo urządzenie jest niezwykle proste w użyciu.

jaki wentylator kolumnowy

Jaki wentylator: kolumnowy czy stojący?

Wentylator stojący to wciąż najbardziej popularne urządzenie do wytwarzania wiatru w pomieszczeniach. Nie wymagają montażu i można je postawić wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu. Te większe są świetnym rozwiązaniem do większych powierzchni, nie tylko w mieszkaniach, ale także w biurach. Warto rozważyć wentylator stojący z pilotem – ułatwia to sterowanie urządzeniem.Jaki wentylator: kolumnowy czy wiatrakowy?

Gdy tylko rozpoczyna się lato, wiele osób decyduje się na zakup wentylatora. Najczęściej wybór pada na wiatrak elektryczny – ale czy słusznie? Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Najprostszy wiatrak stojący do domu na ogół ma niewiele funkcji, najwyżej kilka trybów pracy i zajmuje sporo miejsca. Mniejszy wentylator biurkowy może natomiast mogą przynieść ulgę podczas pracy. W tym wypadku przewagę ma wentylator wieżowy czy też kolumnowy. Zajmuje mniej miejsca, a nowsze urządzenia wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak timer czy jonizacja.

Wiatraki to nie tylko stojące urządzenia. W biurach często można spotkać wiatrak sufitowy, rozwiązanie to można również wykorzystać we własnym domu. Wentylator sufitowy montuje się na stałe – można połączyć to urządzenie z oświetleniem. Jeśli pracujesz przy laptopie lub jesteś w podróży, ciekawym rozwiązaniem może być natomiast wiatrak USB, który można podłączyć także do telefonu czy power banka.

jaki wentylator kolumnowy

Jaki wentylator wybrać?

Jaki wentylator: kolumnowy czy podłogowy?

Podejmując decyzję zakupową pomiędzy wentylatorem podłogowym i kolumnowym, warto przede wszystkim zastanowić się, czego od sprzętu oczekujemy. Oba rodzaje zapewnią orzeźwiające podmuchy powietrza podczas upalnych dni, jednak to wentylator kolumnowy jest bardziej zaawansowany technologicznie. Standardem jest już timer, możliwość programowania na zadany czas, a coraz częściej spotyka się jonizację. Wentylator podłogowy to najczęściej po prostu wentylator.Klimatyzator

Wentylator kolumnowy nie wytwarza chłodnego powietrza, a jedynie porusza tym wokół. Tym właśnie różni się klimatyzator, który obniża temperaturę w pomieszczeniu.
Klimatyzacja może być zamontowana z wykorzystaniem odpowiednich instalacji, jednak w starszych budynkach wymagałoby to dużej ingerencji, a centrala wentylacyjna może nie być przystosowana. Dlatego powstały klimatyzatory mobilne, które wymagają jedynie wyprowadzenia rury odprowadzającej ciepło na zewnątrz. Zamontowanie takiego urządzenia jest łatwiejsze niż poprowadzenie typowej klimatyzacji – rurę wystarczy wyprowadzić za okno i odpowiednio zabezpieczyć. Klimatyzator ochłodzi powietrze w całym pomieszczeniu, jest jednak przy tym droższy niż wentylator.

A może cyrkulator?

Cyrkulator to coś więcej niż zwykły wentylator wiatrakowy czy kolumnowy. Zwyczajny wiatrak czy cichy wentylator sprawia, że w pokoju nie jest duszno, ale ma ograniczony zasięg – najczęściej są to dwa, trzy metry. Powietrze rozchodzi się zaś tylko w poziomie. Cyrkulator natomiast sprawia, że w pomieszczeniu powstaje obieg powietrza, na przykład góra-dół. Dzięki temu powietrze roznoszone jest równomiernie po całej przestrzeni.

Wentylator kolumnowy – opinie

Wentylator kolumnowy w pokoju będzie źródłem przyjemnego ochłodzenia. Jest to z pewnością niezbędnik dla osób lubiących nowe technologie, które poszukują wytchnienia w upalne dni. Jego działanie jest naprawdę skuteczne i z pewnością poczujesz różnicę. Duszne, gorące pomieszczenia stanął się przeszłością, a my w końcu poczujemy komfortowy przepływ powietrza wokół.

Zobacz także: Najlepszy tani nawilżacz powietrza. Ranking 2019!1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
UlkaPolaKacper Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kacper
Gość
Kacper

Wentylatory kolumnowe świetnie sprawdzają się w mieszkaniach. Sam z miłą chęcią zamieniłem zwykły wiatrak, na taki właśnie wentylator. Ciszej działają, są bardziej ustawne i co chyba najważniejsze – działają na pilota 😉 Obecnie jestem posiadaczem wymienionego w rankingu TEESA TSA 8032 i uważam, że to był najlepszy zakup tego lata 😉

Ulka
Gość
Ulka

@Kacper właśnie szukałam recenzji tego wentylatora 😀 Wiem, że lato powoli się kończy ale nadal w mieszkaniu mam ukrop w słoneczne dni i chyba się skuszę właśnie na ten pionowy, o którym wspominasz 😀

Pola
Gość
Pola

o prosze ja właśnie takiego kolumnowego szukałam i kupiłam w końcu Stadler Peter, wreszcie jakiś co wydaje się być na lata,

Close