Close

Jaki wentylator kolumnowy kupić? Opinie, ranking, porady

Jaki wentylator kolumnowy kupić? Letnie miesiące coraz częściej wiążą się z falami upałów, które skutecznie utrudniają życie. Praca w gorących pomieszczeniach nie należy do najprzyjemniejszych, a przebywanie w nagrzanych murach skutecznie zabija wszelką chęć do działania. Długotrwale upały bywają też niebezpieczne dla zdrowia, dlatego warto sobie pomóc. Najlepszym rozwiązaniem na gorące, letnie dni jest cichy wentylator, ale jaki wybrać? Na rynku wiele jest rodzajów tych urządzeń: wentylator podłogowy, wentylator kanałowy… Który będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem?

Wentylator kolumnowy ranking

Najlepszy wentylator kolumnowy
EBERG FANTO

Moc

60W

Poziom hałasu

60dB

Bezprzewodowe sterowanie

TAK

Cena

299PLN

Największa moc
POWERMAT Pearl Tower 80W

Moc

80W

Poziom hałasu

52dB

Bezprzewodowe sterowanie

TAK

Cena

179PLN

Najcichszy
POWERMAT Black Tower 75

Moc

70W

Poziom hałasu

50dB

Bezprzewodowe sterowanie

TAK

Cena

149PLN

Najlepsza alternatywa
EBERG 110

Moc

60W

Poziom hałasu

58dB

Bezprzewodowe sterowanie

TAK

Cena

269PLN

Co to jest wentylator kolumnowy?

Uchodzi on za bardziej nowoczesną wersje klasycznego wiatraka. Jest tak dlatego, że to właśnie te modele wentylatorów są wciąż udoskonalane przez producentów. Wyglądają również bardziej elegancko, niż klasyczne wersje. Kolumnowy wentylator domowy to wentylator o kształcie walca. W jego wąskiej obudowie zamknięto skrzydełka, a wszystko to osadzone jest na ruchomej podstawie. Dostępne są różne rodzaje tych urządzeń: wentylator kolumnowy z pilotem, z chłodzeniem etc.. Nie jest to jednak klimatyzator, czyli nie wytwarza chłodnego powietrza.

Jak działa?

Kolumnowy wentylator domowy działa na podobnej zasadzie, jak wiatrak domowy - czyli za pomocą zamontowanych w nim skrzydełek porusza powietrzem, przynosząc ulgę w gorące dni. Jego przewagą nad tradycyjnymi wiatrakami jest bez wątpienia głośność pracy - te wentylatory są o wiele cichsze niż tradycyjne, można więc postawić je nawet obok śpiącego dziecka bez obaw o przerwanie jego wypoczynku. Producenci dbają o dodatkowe funkcje urządzeń, takie jak wentylator kolumnowy z pilotem, dzięki czemu sterowanie staje się o wiele łatwiejsze.

jaki wentylator kolumnowy

Jaki wentylator kolumnowy kupić?

Zastanawiasz się, które urządzenia są warte uwagi i czym się różnią między sobą? Oto pomocny w wybraniu jaki wentylator kolumnowy wybrać -ranking.

1. Wentylator kolumnowy EBERG FANTO 120 - z jonizacją

Wentylator kolumnowy EBERG FANTO 120 - z jonizacją

Ten wentylator podłogowy firmy Eberg o wysokości 120cm cechuje się eleganckim, smukłym i nowoczesnym designem. Czytelny wyświetlacz LED wyświetla temperaturę oraz tryby pracy. Elektroniczny panel sterowania pozwala ustawić jedną z trzech prędkości nawiewu, a wbudowany timer daje możliwość zaprogramowania działania urządzenia w zakresie 1-12godzin. Wentylator kolumnowy wyposażony jest w mały pilot zdalnego sterowania. Moc urządzenia to 60W. Zintegrowana funkcja jonizacji neutralizuje znajdujące się w powietrzu jony dodatnie, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Cena wynosi mniej niż 300zł.

Zalety
funkcja jonizacji
funkcja oscylacji
timer do 12h
czytelny wyświetlacz oraz intuicyjny panel sterowania
Wady
tylko 3 prędkości nawiewu
nieco niestabilna konstrukcja urządzenia
krótki przewód zasilający – 130cm

2. Wentylator kolumnowy POWERMAT Pearl Tower 80W

Wentylator kolumnowy POWERMAT Pearl Tower 80W

Wentylator stojący podłogowy Powermat Pearl Tower to wydajne urządzenie o bardzo ciekawej prezencji. Jego 3 tryby pracy umożliwiają dopasowanie parametrów działania do naszych wymagań w każdej chwili, a programowalny timer w zakresie 0,5-6,5h pozwala na dokładne ustalenie czasu działania. Możemy dzięki temu schłodzić nasze pomieszczenie np. przed naszym przyjściem do domu. Ten wentylator podłogowy posiada pilota, czytelny wyświetlacz LED oraz możliwość ruchu oscylacyjnego w zakresie aż do 90 stopni. Wentylator turbinowy zastosowany w tej konstrukcji ma moc aż 80W. Cena jest bardzo korzystna – poniżej 200zł.

Zalety
niska cena
dobra wydajność
pilot zdalnego sterowania
Wady
design nie przypadnie każdemu do gustu
tryb nocny mógłby być cichszy
działanie timera mogłoby być dłuższe

3. Wentylator kolumnowy POWERMAT Black Tower 75

Wentylator kolumnowy POWERMAT Black Tower 75

Wentylator kolumnowy Powermat o mocy 70W to dobry wybór do średniej wielkości pomieszczeń. Dzieki zastosowanym w nim timerze możemy ustawić działanie urządzenia na czas najbliższych aż 12 godzin . Czytelne przyciski i wyświetlacz sprawiają, że zmiana parametrów i obsługa są banalnie proste, a dołączony do zestawu pilot pozwala na wykonywanie tych czynności bez podchodzenia do urządzenia. Wentylator stojący posiada 3 prędkości obrotowe. Zaletą jest niewielka waga 2,1kg. Ułatwia ona przenoszenie. Cena to jedyne ok. 150zł.

Zalety
bardzo niska cena
timer o zakresie działania do 12h
ruch oscylacyjny w zakresie do 70 stopni
Wady
mała stabilność urządzenia
brak termometru
słabe działanie funkcji aromatyzowania

4. Wentylator z jonizatorem EBERG ACUM 110

EBERG ACUM 110

Wentylator firmy EBERG to wielofunkcyjne urządzenie, Dotykowy panel pozwala na prosta obsługę, wyświetla informacje o trybie pracy oraz o temperaturze w pomieszczeniu. Trzy prędkości nawiewu oraz trzy tryby pracy pozwalają dopasować powiew do własnych preferencji. Urządzenie posiada także funkcję jonizacji, timer i funkcję oscylacji oraz pilot zdalnego sterowania. Maksymalna głośność to 58 decybeli.

Należy zwrócić uwagę na jego nieprzeciętny design, na który składają się eleganckie kształty, a także podświetlany pas LED na górze urządzenia. Waga 4kg sprawia, że wentylator kolumnowy jest bardzo stabilny, jednakże utrudnia to jego przenoszenie. Wysokość to aż 110cm, a moc - 60W. Cena to natomiast ok. 250zł.

 EBERG ACUM 110  na pilot
Zalety
Jonizacja
Timer
Pilot
Cichy
Wady
Cena

5. Wiatrak kolumnowy CARUZZO Exclusive Line

Wiatrak kolumnowy CARUZZO Exclusive Line

Ten wiatrak kolumnowy to energooszczędne urządzenie pobierające jedynie do 50W energii elektrycznej. Duża podstawa o średnicy 30cm zapewnia dobra stabilność konstrukcji, a timer programowalny aż do 15 godzin umożliwi na swobodne zaplanowanie pracy urządzenia w trakcie naszej długiej nieobecności w domu. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Ten wentylator stojący ma wysokość ok. 90cm, 3 tryby pracy, a także funkcję oscylacji. Jego cena wynosi ok. 200zł.

Zalety
dobry stosunek jakość/cena
timer umożliwiający zaprogramowanie aż do 15 godzin
energooszczędny
Wady
krótki przewód zasilający (120cm)
niezbyt czytelny ekran LED

6. Wentylator kolumnowy MALTEC WK180WT

Wentylator kolumnowy MALTEC WK180WT

Wentylator stojący firmy Maltec to niewielkie urządzenie o dużych możliwościach. Jego wysokość to jedyne 76cm. W zestawie poza instrukcją obsługi znajdziemy pilota zdalnego sterowania. Montaż przebiega szybko i bezproblemowo, a 3 dostępne prędkości obrotowe wentylatora pozwolą dopasować charakterystykę pracy do naszych potrzeb. Lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie, a wbudowany timer umożliwia zaprogramowanie pracy wentylatora podczas naszego snu lub nieobecności. Ten wentylator kolumnowy należy także pochwalić za energooszczędność – zużycie prądu powinno wynieść jedynie do 45W. Cena to ok. 140zł.

Zalety
energooszczędny
łatwy montaż
niewielkie wymiary
niska cena
Wady
przeciętnej jakości obudowa
brak termometru

7. Wentylator kolumnowy FIRST AUSTRIA

FIRST AUSTRIA wentylator czarny na pilot

To urządzenie wyposażono w jonizator. Funkcja ta pozwala nasycać powietrze dobroczynnymi dla zdrowia jonami ujemnymi. Znacząco poprawia to jakość powietrza, a także usuwa z niego zanieczyszczenia i bakterie, zapewniając przyjemny zapach w pomieszczeniu. Urządzenie ma również timer, trzy tryby pracy i funkcję oscylacji, a także pilot do zdalnego sterowania. Wentylator jest cichy, nie przeszkadza w pracy i codziennych czynnościach - tylko 52 decybele maksymalnie.

Wentylator podłogowy First Austria ma wysokość 109cm oraz wagę wynoszącą 4kg. Dzięki temu konstrukcja jest całkiem stabilna. Obsługa odbywa się przy pomocy przycisków znajdujących się na górnym panelu urządzenia lub za pomocą pilota. Docenić należy specjalny schowek na pilota z tyłu wentylatora. Utrudni to zgubienie urządzenia wskazującego.

Zalety
Sterowanie pilotem
Jonizacja
Wyświetlacz LCD
Timer
Cichy
Funkcja Aroma Box, która umożliwia nasączenie filtra ulubionym olejkiem eterycznym
Design
Bezpieczny dla dzieci
Wady
Mały rozmiar

8. Wentylator kolumnowy Honeywell HYF290E

wentylator na pilot Honeywell HYF290E

Wentylator Honeywell HYF290E ma aż pięć ustawień prędkości, a także funkcję oscylacji o 80 stopni. Wyróżnia się cichą pracą i dalekim zasięgiem działania. Technologia QuietSet Fan, która umożliwia intensywniejsze chłodzenie przy jednoczesnej oszczędności energii. Urządzenie wyposażono w timer oraz pilot do zdalnego sterowania.
Mimo że lato jest ulubioną porą roku wielu z nas, przebywanie w dusznych, nagrzanych pomieszczeniach bywa niekomfortowe. Gorące powietrze, które się nie rusza sprawia, że trudno się skupić, powoduje zmęczenie i ospałość. Zakup wentylatora kolumnowego to najlepsze rozwiązanie tego problemu - wybierz urządzenie dopasowane do swoich potrzeb.

Zalety
5 ustawień prędkości
Duży zasięg działania
Timer
Pilot
Wady
Cena

9. TEESA TSA 8032

wentylator TEESA TSA 8032 na pilot

Sprzęt ten ma trzy tryby pracy - normalny, naturalny oraz nocny, a także trzy tryby prędkości, zatem dopasowanie go do swoich upodobań i potrzeb jest bardzo proste. Wentylator kolumnowy TEESA ma funkcję oscylacji 90 stopni, co zapewnia nawiew na dużą część pomieszczenia. Jest przy tym bardzo cichy, nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. Posiada wyświetlacz, na którym widać aktualne wybrane funkcje. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca i komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Wentylator wyposażono w pilot zdalnego sterowania.

Zalety
Bardzo cichy
Szeroki kąt działania
3 tryby
Pilot
Wady
Brak jonizacji

Zobacz też wentylatory stojące, które przygotował portal jaki-wiatrak.pl!

Funkcje wentylatorów:

Termometr

Jaki wentylator kolumnowy kupić? Nowoczesne wentylatory domowe często wyposażone są w wyświetlacze LCD, które ułatwiają sterowanie urządzeniem oraz dostarczają informacji o otoczeniu. Przydatną funkcją jest termometr, który wskazuje aktualną temperaturę w pomieszczeniu. Aktualnie coraz więcej modeli ma taką funkcję.

Jonizator

Poszukując dobrego urządzenia chłodzącego, warto zwrócić uwagę nie tylko na wydajność czy pobór energii, ale również na dodatkowe funkcje. Szczególnie ciekawym rodzajem sprzętu jest wentylator kolumnowy z jonizacją. Taki wentylator nie tylko przynosi ulgę w cieple dni, poruszając powietrze, ale jednocześnie oczyszcza je. Jony ujemne, które wytwarzają się podczas pracy urządzenia usuwają z powietrza grzyby, bakterie i alergeny, podnosząc jakość powietrza. A to z kolei korzystnie wpływa na układ oddechowy. jeśli chodzi o wentylator kolumnowy z jonizatorem, opinie użytkowników wskazują na fakt, że jakość powietrza znacząco się poprawia.

Nawilżacz

Odpowiedni poziom wilgotności w powietrzu jest ważny dla dobrego samopoczucia. Gdy jest zbyt sucho, skóra staje się odwodniona, a oddychanie mniej komfortowe. Dlatego, wybierając wentylator, warto zwrócić uwagę również na to, czy ma funkcję nawilżacza powietrza. Najczęściej wyposażane są w nią wiatraki, można pomyśleć również o klimatorze, czyli sprzęcie, który chłodzi powietrze dzięki wkładom wodnym i jednocześnie je nawilża.

Filtr

Wentylator pokojowy o kolumnowej budowie nie potrzebuje filtrów. Jest zbudowany podobnie jak tradycyjny wentylator stojący - skrzydełka poruszają powietrzem. Z tego względu nie jest konieczne wymienianie filtrów, a samo urządzenie jest niezwykle proste w użyciu.

jaki wentylator kolumnowy

Jaki wentylator: kolumnowy czy stojący?

Wentylator stojący to wciąż najbardziej popularne urządzenie do wytwarzania wiatru w pomieszczeniach. Nie wymagają montażu i można je postawić wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu. Te większe są świetnym rozwiązaniem do większych powierzchni, nie tylko w mieszkaniach, ale także w biurach. Warto rozważyć wentylator stojący z pilotem - ułatwia to sterowanie urządzeniem.

Jaki wentylator: kolumnowy czy wiatrakowy?

Gdy tylko rozpoczyna się lato, wiele osób decyduje się na zakup wentylatora. Najczęściej wybór pada na wiatrak elektryczny - ale czy słusznie? Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Najprostszy wiatrak stojący do domu na ogół ma niewiele funkcji, najwyżej kilka trybów pracy i zajmuje sporo miejsca. Mniejszy wentylator biurkowy może natomiast mogą przynieść ulgę podczas pracy. W tym wypadku przewagę ma wentylator wieżowy czy też kolumnowy. Zajmuje mniej miejsca, a nowsze urządzenia wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak timer czy jonizacja.

Wiatraki to nie tylko stojące urządzenia. W biurach często można spotkać wiatrak sufitowy, rozwiązanie to można również wykorzystać we własnym domu. Wentylator sufitowy montuje się na stałe - można połączyć to urządzenie z oświetleniem. Jeśli pracujesz przy laptopie lub jesteś w podróży, ciekawym rozwiązaniem może być natomiast wiatrak USB, który można podłączyć także do telefonu czy power banka.

jaki wentylator kolumnowy

Jaki wentylator wybrać?

Jaki wentylator: kolumnowy czy podłogowy?

Podejmując decyzję zakupową pomiędzy wentylatorem podłogowym i kolumnowym, warto przede wszystkim zastanowić się, czego od sprzętu oczekujemy. Oba rodzaje zapewnią orzeźwiające podmuchy powietrza podczas upalnych dni, jednak to wentylator kolumnowy jest bardziej zaawansowany technologicznie. Standardem jest już timer, możliwość programowania na zadany czas, a coraz częściej spotyka się jonizację. Wentylator podłogowy to najczęściej po prostu wentylator.

Klimatyzator

Wentylator kolumnowy nie wytwarza chłodnego powietrza, a jedynie porusza tym wokół. Tym właśnie różni się klimatyzator, który obniża temperaturę w pomieszczeniu.
Klimatyzacja może być zamontowana z wykorzystaniem odpowiednich instalacji, jednak w starszych budynkach wymagałoby to dużej ingerencji, a centrala wentylacyjna może nie być przystosowana. Dlatego powstały klimatyzatory mobilne, które wymagają jedynie wyprowadzenia rury odprowadzającej ciepło na zewnątrz. Zamontowanie takiego urządzenia jest łatwiejsze niż poprowadzenie typowej klimatyzacji - rurę wystarczy wyprowadzić za okno i odpowiednio zabezpieczyć. Klimatyzator ochłodzi powietrze w całym pomieszczeniu, jest jednak przy tym droższy niż wentylator.

A może cyrkulator?

Cyrkulator to coś więcej niż zwykły wentylator wiatrakowy czy kolumnowy. Zwyczajny wiatrak czy cichy wentylator sprawia, że w pokoju nie jest duszno, ale ma ograniczony zasięg - najczęściej są to dwa, trzy metry. Powietrze rozchodzi się zaś tylko w poziomie. Cyrkulator natomiast sprawia, że w pomieszczeniu powstaje obieg powietrza, na przykład góra-dół. Dzięki temu powietrze roznoszone jest równomiernie po całej przestrzeni.

Wentylator kolumnowy - opinie

Wentylator kolumnowy w pokoju będzie źródłem przyjemnego ochłodzenia. Jest to z pewnością niezbędnik dla osób lubiących nowe technologie, które poszukują wytchnienia w upalne dni. Jego działanie jest naprawdę skuteczne i z pewnością poczujesz różnicę. Duszne, gorące pomieszczenia stanął się przeszłością, a my w końcu poczujemy komfortowy przepływ powietrza wokół.

Zobacz także: Najlepszy tani nawilżacz powietrza. Ranking 2019!

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

Czarny wentylator EBERG TORRE kolumnowy

jaki wentylator kolumnowy EBERG TORRE na pilot

To wielofunkcyjny wentylator kolumnowy. Posiada trzy tryby pracy - standardowy, naturalny oraz nocny, dzięki czemu można łatwo dopasować powiew do swoich preferencji. Na ekranie LCD wyświetlają się parametry pracy i wybrane opcje, urządzenie wyposażone jest także w termometr. Funkcja oscylacji, czyli obrotu o 70 stopni pozwala wytworzyć ruch powietrza. Urządzenie posiada pilot do zdalnego sterowania, a także timer pozwalający programować czas pracy.

Zalety
Stosunek ceny do jakości
Sterowanie pilotem
Tryb nocny
Wyświetlacz LCD
Wady
Brak jonizacji
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper
Kacper
1 rok temu

Wentylatory kolumnowe świetnie sprawdzają się w mieszkaniach. Sam z miłą chęcią zamieniłem zwykły wiatrak, na taki właśnie wentylator. Ciszej działają, są bardziej ustawne i co chyba najważniejsze – działają na pilota 😉 Obecnie jestem posiadaczem wymienionego w rankingu TEESA TSA 8032 i uważam, że to był najlepszy zakup tego lata 😉

Ulka
Ulka
1 rok temu
Reply to  Kacper

@Kacper właśnie szukałam recenzji tego wentylatora 😀 Wiem, że lato powoli się kończy ale nadal w mieszkaniu mam ukrop w słoneczne dni i chyba się skuszę właśnie na ten pionowy, o którym wspominasz 😀

Pola
Pola
1 rok temu

o prosze ja właśnie takiego kolumnowego szukałam i kupiłam w końcu Stadler Peter, wreszcie jakiś co wydaje się być na lata,

Piotr
Piotr
8 miesięcy temu

Kupiłem ten 1 polecany wentylator i bardzo dobrze się sprawdza. Polecam

Zamknij