Close

Ranking wież stereo i Poradnik zakupowy. Jaką wybrać?

Wydawałoby się, że era miniwież już dawno za nami… a tu niespodzianka! Pomimo szerokiego asortymentu i dostępności wielu, coraz to nowszych sprzętów - miniwieże wciąż mają swoje miejsce na rynku i w naszych domach. Chętnie są kupowane jako mały i całkiem dobry sprzęt audio. Nowoczesna mini wieża posiada coraz więcej ciekawych funkcji i są w niej umieszczane najnowsze technologie. Stała się ona formą kompaktowego minikina.

Aktualizacja: Czerwiec 2024

Jakie są rodzaje wież stereo?

MINI WIEŻA 2.0 MINI WIEŻA 2.0
+ kompaktowe wymiary
+ dobra jakość dźwięku
+ prostota połączenia i rozmieszczenia
+ idealna do codziennego słuchania
- może nie zadowolić miłośników głębokiego basu
MINI WIEŻA 2.1 MINI WIEŻA 2.1
+ mocniejszy, głębszy bas
+ prosta w połączeniu
+ dobra jakość dźwięku
- zajmuje więcej miejsca
- trudniejsza w rozmieszczeniu
MINI WIEŻA Z DYSKIEM MINI WIEŻA Z DYSKIEM
+ przechowuje tysiące naszych utworów
+ duża pojemność
+ cała biblioteka w jednym miejscu
- wyższa cena
- podatność na uszkodzenia

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wieży stereo?

Pamiętając jeszcze złotą erę miniwież, można by pomyśleć, że wybór jej jest łatwy. Nic bardziej mylnego. Przez lata znana nam wieża muzyczna była udoskonalana. Aktualnie mini wieża potrafi być bardzo dobrze wyposażonym sprzętem audio, zajmującym stosunkowo niewiele miejsca oraz z dobrym designerskim wyglądem.

JAKOŚĆ BRZMIENIA
JAKOŚĆ BRZMIENIA

To oczywisty powód, dla którego kupujemy mini wieżę – aby móc odtworzyć wysokiej jakości dźwięk z telewizora, telefonu czy radia. Dobra jakość dźwięku powinna być zatem na pierwszym miejscu. Na szczęście stosunkowo łatwo jest wyeliminować modele wieży o kiepskim brzmieniu. Rozpoznamy je po małych, płaskich głośnikach z tylko jedną membraną (tzw. głośniki jednodrożne). Dodatkowym ostrzeżeniem będzie niska moc wzmacniacza.

MOC WZMACNIACZA
MOC WZMACNIACZA

Wzmacniacz znajduje się w jednostce centralnej mini wieży stereo. To w nim sygnał dźwiękowy nabiera wystraczającej ilości energii do zasilenia głośników. Mocny wzmacniacz wysokiej klasy wygeneruje nam świetny dźwięk bogaty w wysokie i niskie tony. Nie zauważymy przy tym przyciszania się muzyki podczas uderzeń basu. Podstawowe modele wież mają wzmacniacze o mocy od kilku Watów na kanał. Dobrym wyborem będzie zakup urządzenia o mocy co najmniej 2x20W, a do częstego głośniejszego odsłuchu – 2x50W.

OPCJE ŁĄCZNOŚCI
OPCJE ŁĄCZNOŚCI

Większość mini wież posiada z tyłu złącze AUX. Podłączymy do niego dwa kable Cinch, którymi prześlemy sygnał np. z telewizora lub komputera. Miłym dodatkiem będzie także wyprowadzenie złącza wejściowego Jack na front, co ułatwi podłączenie odtwarzacza MP3 czy telefonu komórkowego. Złącze USB da nam natomiast możliwość komunikacji pen drive’a lub dysku zewnętrznego z naszym zestawem audio. Zwróćmy także istotną uwagę na Bluetooth – to bezprzewodowa łączność umożliwiająca przesyłanie dźwięku z telefonu.

OPCJE INTERNETOWE
OPCJE INTERNETOWE

Jeśli zdecydujemy się zakupić mini wieże wyposażoną w Wi-Fi, to prawdopodobnie będziemy mogli połączyć się z licznymi radiami internetowymi. Rozgłośnia ta zapewnia dobrej jakości odbiór pozbawiony szumów charakterystycznych dla fali FM. Istotną funkcją będzie też komunikacja z serwisami streamingowymi. Wielu z nas korzysta zapewne z aplikacji takich jak Spotify, Deezer czy Tidal. Warto byłoby móc z nich skorzystać także na nowej mini wieży.

Wieża stereo - ranking modeli powyżej 1000 zł

Wieża Yamaha MusicCast MCR-N470D

Wieża Yamaha MusicCast mcr n470d jest określana jako innowacyjny sprzęt łączący w sobie klasyczną mini wieżę oraz nowoczesne urządzenie sieciowe. Ten zestaw stereo Yamaha jest jednym z najnowszych modeli z serii PianoCraft.

mini wieża ranking yamaha

Producent postawił na stworzenie kompaktowego urządzenia wysokiej jakości. Wysokiej jakości amplituner stereo i odtwarzacz CD, połączył z modułami WiFi, Bluetooth, AirPlay. Dołożył również obsługę radia cyfrowego DAB+ oraz kompatybilność z systemem Multiroom. Powyższe funkcje sprawiają, że mini wieża Yamaha mcr n470d będzie świetnym wyborem do Twojego mieszkania. System Yamaha MusicCast daje możliwość odbierania, jak i wysyłania sygnału i innych urządzeń korzystających z tej technologii.

Możesz nimi sterować (mini wieżą, jak i innymi sprzętami z rodziny Yamaha MusicCast) nawet za pomocą smartfona z dedykowaną aplikacją MusicCast Controller. Dodatkową wbudowaną funkcjonalnością jest Bluetooth Output. Dzięki temu wyślesz dźwięk z mini wieży MCR-N470D na przykład na słuchawki lub inne głośniki Bluetooth. Yamaha wyposażyła tę mini wieżę w tuner cyfrowy DAB+, łączący wysoką jakość dźwięku i kompatybilność z DLNA, co pozwala na odtwarzanie udostępnionych plików w sieci domowej. Standardowe wyjście analogowe i słuchawkowe również tam znajdziemy, co utwardza jego pozycję, którą przedstawia nasz ranking - mini wieża.

Znajdujące się w zestawie kolumny Yamaha NS-BP150 o mocy 40 W, wyposażone są w technologię VCSS, powodującą zabezpieczenie ich przed niepożądanymi wibracjami obudowy. Zakłócenia te powodują zniekształcenie dźwięku, co jest oczywiście niekorzystne, biorąc pod uwagę jakość odsłuchu. Ci, których po zakupie Yamaha mini wieża audio MCR-N470D interesuje wzmocnienie niskich tonów, będą mieli taką możliwość, ponieważ producent przewidział specjalne wyjście dla subwoofera.

Mini wieża stereo Denon D-M41

Mini wieża stereo D-M41 DAB+ bazuje na popularnym i wielokrotnie nagradzanym zestawie D-M40. Inżynierowie z firmy Denon jednak bardzo mocno ulepszyli nowy sprzęt, rozpoczynając od funkcjonalności, poprzez cały układ audio, aż do designerskiego wyglądu.

mini wieża denon

W zestawie Denon D-M41 znajdziemy amplituner CD RCD-M41DAB+ oraz głośniki SC-M41. 2-drożny system przetworników o mocy 60 W, z 12 cm przetwornikiem średnio-niskotonowym i 2,5 cm przetwornikiem wysokotonowym z miękką kopułką daje świetne, naturalne brzmienie ścieżki dźwiękowej ze wsparciem programu Denon European Sound Tuning.

Do amplitunera wbudowano moduł Bluetooth, która umożliwia integrację z urządzeniami mobilnymi. Stworzyli analogowy układ wzmacniający dźwięk płynący z innych źródeł, takich jak CD, radio (FM, DAB+) lub innych cyfrowych. Polepsza on czystość ścieżki dźwiękowej. Mini wieża Denon wyposażona jest już w nowoczesne rozwiązania „Simple and Straight”, które upraszczają wszelkie podzespoły dla lepszej jakości całych urządzeń. Dźwięk płynący z CD, radia lub innych źródeł cyfrowych jest dużo czystszy i pozbawiony zakłóceń. Denon przewidział możliwość rozbudowy zestawu D-M41 DAB+ i zamontował wyjście dla subwoofera oraz dwa wejścia optyczne np. dla telewizora.

Denon chce, aby wieża D-M41 integrowała się z najnowocześniejszymi wnętrzami, dlatego zastosował minimalistyczny i industrialny design. Utrzymany jest on w całej linii produktów HiFi nowej generacji marki Denon. Mini wieża dostępna jest w wersji black , premium silver oraz innych, np. imitacja drewna.

Mini wieża Pioneer X-HM36D-B

Mini wieża Pioneer X-HM36D-B wykonana jest ze szczotkowanej czarnej stali. Dzięki temu wygląda elegancko i klasycznie. Jednak niech prosty wygląd Cię nie zwiedzie. Wieża Pioneer została wyposażona w szereg ciekawych funkcji. Jest to standardowa kieszeń na płyty CD, jak również złącze USB oraz tuner FM i cyfrowe radio DAB+.

mini wieża ranking pioneer

Zastosowany moduł Bluetooth pozwala na połączenie mini wieży z urządzeniami przenośnymi, a karta Wifi i złącze LAN umożliwia korzystanie z Internetu. Wieża Pioneer została wzmocniona w zakresie korekcji dźwięku. Teraz możesz dostosować wysokie i średnie oraz niskie tony w zależności od swoich upodobań. W zestawie znajdziemy 2 głośniki o mocy 15 W. Miniwieża posiada również inne ciekawe funkcje, jak np. Sleep oraz budzenie.

Wieża stereo - ranking do 1000 zł

Blaupunkt MS30BT

Mini wieża Blaupunkt MS30BT

Kolejną naszą propozycją jest model MS30BT tego samego producenta. Po co umieszczać dwa razy sprzęt z tej samej firmy w rankingu? A to dlatego, że cena tego urządzenia jest prawie dwukrotnie wyższa, co niekoniecznie musi być w założonym budżecie każdego zainteresowanego tematem. Koszt tego bardziej rozwiniętego modelu to 400 złotych, a co idzie wraz za tym, ma bardziej rozwiniętą funkcjonalność i jakość. Czym w takim razie różni się ten model od dużo tańszego kolegi?

Pierwszą istotną zmianą jest zastosowanie Equalizera. Nic Ci to nie mówi? Już wyjaśniamy.

Ogólnie mówiąc – jest to korektor dźwięku. Działa na zasadzie kilku filtrów, za pomocą których możemy regulować barwę dźwięku, częstotliwości odcięcia czy samo podbicie częstotliwości. Dzięki temu jesteśmy w stanie poprawić znacząco jakość dźwięku zarówno w procesie produkcji dźwięku, jak i reprodukcji. Działają one na zasadzie elektronicznego sprzężenia zwrotnego, czyli podbijają lub tłumią dźwięk w różnych pasmach. Co wykorzystują wyżej wspomniane korektory do filtrowania? Między innymi są to rezystory, cewki i kondensatory, które nie wymagają już dodatkowego zasilania. Ponadto, za tym układem znajduje się dodatkowo wzmacniacz. Tak więc zmiana jest dosyć istotna, gdyż pozwala nam na własnoręczne ustawienie jakości odtwarzanego dźwięku i dostrojenie go do naszych preferencji.

Mówiąc o jakości, nie możemy zapomnieć o sile samego urządzenia. Moc wyjściowa, z jaką działa ten model to 40W, po 20W na każdy głośnik. Moc maksymalna, jaką może osiągnąć każdy z głośników to 60W, co w końcowym rozrachunku daje nam aż 120W. Jest to bardzo duży przeskok względem poprzedniego modelu, gdzie moc wyjściowa to zaledwie 10W a szczytowa 30W. W kwestii innych funkcji wieża MS30BT jest bardzo zbliżona do swojej tańszej siostry. Od sprzętu za 400 złotych można by wymagać jednak nieco więcej funkcjonalności, jak na przykład alarm czy timer, w które zaopatrzone są sprzęty z tego progu cenowego. Jednak jeśli komuś zależy na jakości dźwięku – będzie to dobry wybór.

Mini wieża Sony CMT SBT20B

Sony CMT SBT20B, to proste urządzenie trzyelementowe. Przede wszystkim korzysta z technologii NFC do nawiązywania łączności Bluetooth. Daje to możliwość odtwarzania muzyki z Twojego urządzenia mobilnego. Zastosowanie złącza USB, pozwala na odtwarzanie muzyki oraz ładowanie podłączonego sprzętu. Mini wieża Sony CMT S20B ma również wbudowany tuner FM i DAB. Przetworniki mają moc 12 W. Wspomaga je system Mega Bass, zapewniający dynamiczne wzmocnienie niskich tonów.

 Mini wieża Sony CMT SBT20B

Użytkownicy są zadowoleni z korzystania z wieży Sony CMTSBT20. Zgodnie zgadzając się, że urządzenie to ma bardzo wiele możliwości oraz odtwarza różnorodne formaty muzyczne za niewielką cenę.

Wieża stereo - ranking do 500 zł

Wieża stereo Blaupunkt MC60BT

Wieża Blaupunkt MC60BT jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących karaoke. Jest tak dlatego, że producent dołącza do niej bezprzewodowy mikrofon. Wydaje się to być świetną atrakcją podczas spotkań z przyjaciółmi. W związku z tym wiemy już na pewno, że Blaupunkt MC60BT posiada wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu połączymy się z różnymi urządzeniami mobilnymi. Ma także możliwość odtwarzania płyt CD/CD-R/CD-RW oraz słuchania radia FM z zaprogramowaniem 30 stacji. Wieża Blaupunkt posiada również korektor parametryczny wspierający dostosowanie trybu do preferencji. Przetworniki o mocy 75 W dają bardzo dobre brzmienie.

Wieża stereo Blaupunkt MC60BT

Wizualnie, wieża Blaupunkt MC60BT jest zupełnie odmienna od tego, co prezentują pozostałe miniwieże w naszym rankingu. Trochę kosmiczny wygląd, wykończenie na wysoki połysk i kolorowe podświetlenie dają energetyczny, imprezowy efekt.

Wieża bluetooth Panasonic SC PM250

Mini wieża ranking do 1000 zł posiada także firmę Panasonic SC PM250, który jest bardzo prostym sprzętem. Posiada już technologiczne unowocześnienia. Zastosowana w niej funkcja Bluetooth umożliwia połączenie do niej urządzeń mobilnych oraz odtwarzanie z nich ulubionej muzyki. Posiada również standardowy odtwarzacz płyt CD oraz złącze USB. Ma wbudowane radio FM dające możliwość zapamiętania do 30 stacji. Panasonic PM250, dzięki 10 W głośnikom z szerokopasmowym systemem Bass Reflex oraz korektorowi dźwięku, cechuje się czystym dźwiękiem dostosowanym do Twoich osobistych preferencji.

Wieża bluetooth Panasonic SC PM250

To, co może być bardzo ważne dla niektórych użytkowników, to niskie zużycie energii przez mini wieżę Panasonic. W trybie stand by pobiera zaledwie 0,2 W prądu. Również automatycznie wyłącza zasilanie w momencie, w którym nie jest na nim nic odtwarzane przez dłuższy czas. Panasonic SC PM250 to bardzo dobre rozwiązanie za niewielką cenę.

Mini wieża Blaupunkt MS6BK

Zaczniemy delikatnie, od najtańszej pozycji w naszym zestawieniu. Mini wieża marki BLAUPUNKT kosztuje bowiem jedyne 230 złotych! Jak można się też domyślić, sprzęt za tę cenę nie jest zbyt mocnym urządzeniem. Jego moc wyjściowa to jedynie 10W - po 5W w każdej kolumnie, a maksymalna – zaledwie 15W na każdą, czyli 30W. Wieża posiada dwa wejścia – standardowe AUX i USB, które to pozwala podłączyć nam zewnętrzny dysk lub pendrive, aby posłuchać swojej ulubionej muzyki, którą samodzielnie skompletowaliśmy. Wejście AUX natomiast pozwoli nam bez problemu podłączyć urządzenia starszej generacji jak komputer stacjonarny czy laptop. Ponadto mamy oczywiście standardowe wejście słuchawkowe.

Blaupunkt MS6BK

Bazowy sprzęt ma wbudowany odtwarzacz CD na płyty CD-R, CD-RW z możliwością odczytu zarówno klasycznych plików audio, jak i formatu MP3. Jak w większości mini wież, tak i producent modelu MS6BK zadbał o to, abyśmy mogli korzystać z radia FM z cyfrową syntezą PLL. Radio to wyróżnia pamięć 40 stacji, co pozwoli nam na szybkie ustawienie, czy też powrót do ulubionej stacji. W zamian za żmudne wyszukiwanie konkretnych częstotliwości rozgłośni przy każdym użyciu.

Urządzenie to można wręcz nazwać kompaktowym, ponieważ cały zestaw składa się z głównej wieży o wymiarach 15x15x20 centymetrów, natomiast każdy z głośników ma 14,5x15x17 centymetrów. Dzięki temu waga urządzenia również jest bardzo niska i wynosi jedyne 2,5 kilograma na cały zestaw. W kwestii zasilenia sieciowego mamy tu standardowe 100-240 Volt, 60/50Hz. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo estetyczny design i wyposażenie sprzętu w przejrzysty wyświetlacz LED, aby skromna mini wieża marki BLAUPUNKT lśniła w naszym nowoczesnym salonie. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy pilot do zdalnego sterowania, co pozwala na nawigację naszego urządzenia bez potrzeby ruszania się z kanapy. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem niezbyt kosztownego, acz efektywnego sprzętu audio – wieża MS6BK jest świetnym wyborem dla niezbyt wymagających użytkowników.

GRUNDIG cms 3000

GRUNDIG cms 3000

Miniwieża marki Grundig to stosunkowo niedrogi, ale funkcjonalny I nieźle brzmiący produkt. Dwie kolumny o mocy 15W nagłośnią mniejsze i średnie pomieszczenia, a także zapewnią przyjemną atmosferę podczas spotkań z bliskimi. Jednostka centralna została wyposażona w liczne złącza. Jest USB do podłączania dysków zewnętrznych, wejście aux typu Mini Jack, napęd CD, tuner FM, a nawet DAB+. Jest również Bluetooth, który daje nam możliwość bezprzewodowego połączenia smartfona lub innego mobilnego urządzenia z wieżą. Odtwarzanie muzyki bez kabli jest bardzo wygodne, a przy tym sterowanie nią mamy zawsze pod ręką – na ekranie naszego smartfona. O brzmieniu dźwięku decyduje cyfrowy korektor z pięcioma zaprogramowanymi ustawieniami oraz cyfrowa regulacja głośności. Wśród dodatkowych funkcji wymienimy zegar, funkcja snu oraz timer umożliwiający zaprogramowanie wyłączenia muzyki. Grudnig CMS 3000 to wieża, którą kupimy za ok. 250zł za 30zł nabędziemy wariant CMS 2000 bez obsługi DAB+. W tej cenie znajdą się oczywiście wady takie jak niska moc głośników czy nienajlepsze wykonanie zestawu, jednak są to cechy spodziewane w tym przedziale cenowym.

Jaki system stereo będzie najlepszy do domu i mieszkania?

Jaką wieżę kupić, by być z niej zadowolonym? Przy ilości marek i modeli dobrze by było dostać gotową odpowiedź na to pytanie. Nie jest to takie proste. Przez różnorodność funkcji, które są umieszczane w tym sprzęcie, bardzo często musimy wybierać pomiędzy jedną a drugą. Dobrze, jakbyśmy mieli sprecyzowane, jaka mniej więcej moc nas interesuje. Kiedyś - odtwarzacz płyt CD: ŁAŁ! Bierzemy i nie zastanawiamy się zbyt długo, czy moc głośników jest wystarczająca. Dzisiaj dokonujemy zupełnie innych wyborów. Np. zastanawiamy się, czego będziemy częściej używać lub braku której z funkcji nie odczujmy? Wszystkie te zabiegi są oczywiście po to, by obniżyć cenę, jaką ostatecznie będzie miała wieżą grająca.

Mamy takich producentów, jak Panasonic, Blaupunkt, Sony, Sharp, Yamaha, Onkyo, Pioneer, Denon, Kruger&Matz i wielu innych… w szerokim asortymencie każdej z tych firm znajdziemy już moduł Bluetooth, odtwarzacz płyt CD i Blu Ray, złącze USB. Nie zabraknie też wysokiej jakości głośników i specjalnie zaprojektowanego wykończenia sprzętu. Czy istnieje więc ranking miniwież pod względem wyboru systemu? Odpowiedź chyba znacie już sami (:

Jeżeli już zdecydowaliśmy się za zakup mini wieży, odpowiedzmy sobie na pytanie: Jakie funkcje nas interesują? A dopiero drugim jest: Jaką miniwieżę kupić, by odpowiadała naszym potrzebom?

Mini wieża ranking - jaką wybrać?

Z pewnością wielu z Was wciąż zastanawia się, jaką miniwieżę kupić. Naszą uwagę przyciągnęły najbardziej dwie z całego zestawu. Jest to Yamaha MusicCast MCR-N470D oraz Denon D-M41.

Oby dwa zestawy są bardzo dobrze wykonane. I trzymają wysoki poziom jakości odsłuchu. Do każdego z nich będziemy mieli możliwość podłączenia dodatkowego subwoofera, który jeszcze bardziej zadba o niskie tony w odtwarzanej ścieżce dźwiękowej. Mają wbudowany moduł Bluetooth oraz szereg innych, codziennych funkcjonalności. Jednak trochę się między sobą różnią.

Przede wszystkim model Yamaha należy do większej rodziny urządzeń Yamaha MultiCast pracujących w systemie Multiroom. To jest bardzo duże udogodnienie, jeżeli planujemy poszerzanie naszych domowych zasobów sprzętu audio i utworzenie kina domowego. Możemy nimi sterować za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon - a to w dzisiejszych czasach jest praktyką stosowaną w coraz szerszym zakresie. Dodatkowa technologia VCSS bardzo dobrze niweluje wibracje powstające w obudowie.

Natomiast zestaw Denon zainwestował w rozwój rozwiązań „Simple and Straight”, polegające na coraz większym upraszczaniu podzespołów. Daje to przede wszystkim skrócenie drogi oraz usunięcie niepotrzebnych punktów, które mogą powodować pogorszenie jakości dźwięku. Można powiedzieć, że korzystając z tej drogi, całe zespoły urządzeń Denon zyskują bardzo dużo na jakości odtwarzanych plików i innych funkcji. W związku z tym zastosowane przetworniki 60 W dają świetne, niezakłócone brzmienie.

Yamaha czy Denon - co lepsze?

Reasumując. Stawiając na rozszerzanie wielkości zestawu audio i mając możliwość obsługi za pomocą smartfona, polecamy Yamaha MusicCast MCR-N470D. Jednak w innych przypadkach, ciekawszy wydaje się Denon D-M41. Przede wszystkim pod względem rozwijanych technologii i możliwości dźwiękowych. Będzie to świetna do muzyki!


Te produkty nie są już dostępne

Mikro wieża PHILIPS BTB8000/12

Mini wieża - ranking, na pierwszej pozycji będzie widniał Philips, który ma bardzo ciekawą funkcję, która może stać się wyróżnikiem na tle innych mini wież. Mianowicie, jest to miernik VU, czyli volume unit, wskazujący poziom sygnału wejściowego. Daje nam to  możliwość dostosowania poziomu głośności do jakości dźwięku. Wyświetlane wartości na mierniku informują nas o tym, czy sygnał wejściowy (na przykład z urządzenia mobilnego) jest zbyt wysoki lub niski, by uzyskać jak najlepszą jakość ścieżki dźwiękowej przetwarzaną przez mini wieżę Philips BTB8000/12.

mini wieża ranking

Sprzęt ten posiada zbudowany moduł Bluetooth, pozostający w gotowości cały czas. Przyspiesza i ułatwia to strumieniowe przesyłanie muzyki. Philips wyposażył wieżę BTB8000/12 także w alternatywne wejście audio oraz port USB dający możliwość odtwarzania muzyki, jak również ładowania urządzeń mobilnych. Miniwieża ma zestaw głośników z systemem Bass Reflex, która zapewnia głębokie brzmienie basów. Dzieje się tak dzięki tubie basowej, akustycznie zharmonizowanej z głośnikiem niskotonowym. System Bass Reflex wprowadza w rezonans powietrze znajdujące się w tej tubie, która zaczyna wibrować jak dodatkowy głośnik niskotonowy. W połączeniu z prawidłowym przetwornikiem daje to efekt znacznego wzmocnienia basów. Zastosowane wysokotonowe głośniki zapewniają czysty i szeroki zakres tonów. Co więcej, funkcja korektora dźwiękowego pozwala na dopasowanie mocy poszczególnych dźwięków do naszych upodobań. Wieża Philips zgodna jest również z radiem DAB i FM oraz odtwarza płyty CD, MP3-CD, CD-R/RW. Moc przetworników to 75 W.

Mini wieża Grundig CMS 1050 BT DAB+

Czas na średnią półkę cenową, a mianowicie – wieża GRUDING. Jej koszt plasuje się całkowicie na środku naszej listy i wynosi około 350 złotych. Jest to sprzęt wielofunkcyjny, o rozszerzonych możliwościach względem poprzednich propozycji z rankingu.

Przede wszystkim to nie jest jedynie odtwarzacz płyt. Ta wieża posiada odbiornik Bluetooth, co pozwala nam bezprzewodowo połączyć z urządzeniem naszego smartfona lub tablet i puszczać ulubioną muzykę wprost z niego. Jest to opcja bardzo przydatna w dzisiejszych „zdalnych” czasach, kiedy wszystko jest sterowane aplikacjami, a kable zaczynają być zbędnym przeżytkiem w wielu urządzeniach. Poza opcją połączenia urządzenia za pośrednictwem technologii Bluetooth wieża wbudowane ma złącze USB. Jednak nie jest to zwykłe USB do podłączenia pendrive czy dysku z muzyką. Może ono jednocześnie służyć nam za ładowarkę do smartfona!

To, co warto zaznaczy, to fakt, iż wieża GRUNDING obsługuje oprócz standardowych formatów AUDIO i MP3, format dodatkowy, jakim jest WMA, czyli Windows Media Audio. Ponadto sprzęt posiada oczywiście cyfrowy equalizer z pięcioma wstępnie zaprogramowanymi ustawieniami, przez co można dopasować jakość dźwięku to rodzaju muzyki, jakiej słuchamy. Ostatnią funkcją, nad którą warto się pochylić, jest funkcja alarm i timer. Jest to funkcjonalność, której nie uświadczymy w tańszych modelach z naszego zestawienia, ani nawet w wieży BLAUPUNKT MS30BT. Dzięki temu możemy ustawić dokładny czas, kiedy nasz odtwarzacz automatycznie się wyłączy, ale możemy ustawić również alarm, który nas wybudzi. Świetna opcja dla osób, które lubią zasypiać przy muzyce lub szumie radia.

Żeby nie było za pięknie, jest oczywiście jakieś „ale” – producent, czyli firma eMAG nie podaje parametrów mocy maksymalnej. Nie wiemy więc, ile możemy „wycisnąć” z tego sprzętu. Jedyna informacja, jaka widnieje na stronie to moc wyjściowa, która nie powala na kolana jak za tę cenę i wynosi 30W. Drugą kwestią jest dostępność – aktualnie jest on bardzo ciężko dostępny. Najłatwiej można go złowić w outletach ze sprzętami lub z drugiej ręki od osób prywatnych.

Wieża audio Kruger&Matz KM1598

Wieża audio Kruger&Matz określana jest jako ponadprzeciętna, w cenie poniżej rynkowej. Co w sobie kryje? Przede wszystkim jest to połączenie klasyki i nowoczesności. Drewniane głośniki z jednej strony powoduje wpasowanie się sprzętu praktycznie w każde wnętrze. Z drugiej polepsza jakość odsłuchiwanej ścieżki dźwiękowej, na jaką pozwala mini wieża. Kruger&Matz KM 1598 ma możliwość bezprzewodowego połączenia się przez Bluetooth z funkcją NFC - co przyspiesza i zdecydowanie ułatwia przesyłanie dźwięków z innych urządzeń. Standardową alternatywą jest odtwarzacz CD oraz radio FM. Możesz skorzystać również z portu USB oraz wejścia AUX.

mini wieża ranking

Jakość dźwięku została polepszona dzięki zastosowaniu przedwzmacniacza lampowego, co daje głębszy, pełniejszy i bardziej dynamiczny odsłuch. Kruger&Matz dołączył do zestawu kolumny o mocy 75 W.

Co jest bardzo ważne, mini wieża Kruger&Matz km1598 ma opinie dobre. Niektórzy oceniają niskie tony jako „wymykające się czasami spod kontroli” oraz funkcję USB 2.0 jako nie do końca poprawnie działającą.

Wieża HiFi ONKYO CS-375D

Ta wieża HiFi wydaje się być idealnym połączeniem klasycznego sprzętu jakim jest mini wieża oraz najnowszych technologii dźwiękowych. Wieża Onkyo CS 375D została wyposażona w 2-drożne głośniki z frontem z płyty MDF o mocy 20 W- niskotonowy 130mm i wysokotonowy 25mm. Dodatkowe mocne wzmacniacze impulsowe oraz kalibracja Optimum Audio Control zapewniają niepowtarzalny dźwięk charakteryzujący się energicznym brzmieniem i reprodukcją pełnego pasma akustycznego, dzięki trybowi „Direct”. Z pewnością zauważysz krystaliczny wokal, silny bas i energię płynącą z Twojej nowej wieży Onkyo CS 375D.

Wieża HiFi ONKYO CS-375D

Producent wbudował w wieżę funkcję Bluetooth, by móc słuchać ulubionej muzyki z urządzeń mobilnych, port USB pozwalający na podpięcie pendrive lub innej pamięci. Ułatwienie sterowania plikami możliwe jest za pomocą dedykowanego pokrętła JOG. Dostępne mamy również radio FM oraz tuner DAB+ z RDS z możliwością zapisu 40 stacji w pamięci.

Z naszego rozpoznania wynika, że wieża Onkyo CS 375D ma tylko opinie bardzo dobre, a nawet świetne! Cechuje ją dbałość o jakość dźwięku, szczegóły wykonania i łatwość w obsłudze.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Erra Mood
Erra Mood
5 lat temu

Najbardziej podoba mi się ta czarna Blaupunkt MC60BT.

fiki
fiki
3 lat temu

Osobiście polecam Sony CMT. Mega dźwięk w stosunku do jakości!

Zamknij