Close

Stacja pogodowa do domu – Ranking. Jaki model wybrać?

Nie jest już gadżetem w filmach science-fiction. Większość z nas chętnie sprawdza temperaturę i warunki atmosferyczne przed wyjściem z domu. Bierze się to po prostu z tego, że chcemy dostosować nasz ubiór do aktualnej pogody. Rzadko zdarza się, że lubimy być zaskakiwani przez deszcz lub wiatr. Mało przyjemne jest również noszenie ze sobą kurtki w upalny dzień.

Aktualizacja: Kwiecień 2024

Jakie są rodzaje stacji pogodowych?

INTERNETOWA STACJA POGODOWA INTERNETOWA STACJA POGODOWA
+ duża ilość informacji
+ aktualizacje na bieżąco
+ najczęściej wielokolorowy wyświetlacz
- konieczność połączenia z WiFi
- wyższa cena
CYFROWA STACJA POGODOWA CYFROWA STACJA POGODOWA
+ informacje o prognozie pogody, temperaturze, wilgotności czy prędkości wiatru
- konieczność ustawienia w miejscu z dobrym odbiorem fal radiowych
ANALOGOWA STACJA POGODOWA ANALOGOWA STACJA POGODOWA
+ brak konieczności połączenia z internetem czy odbioru fal radiowych
- trudniejszy odczyt informacji
- tylko podstawowe parametry

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stacji pogodowej?

TEMPERATURA
TEMPERATURA

To, co najbardziej oczywiste i zarazem najważniejsze - każda, nawet najbardziej amatorska stacja pogodowa musi mieć termometr z minimum 1 czujnikiem. Dobrze, jeżeli będziesz miał możliwość także podłączenia dodatkowych czujek. Przy tym parametrze istotny jest możliwy zakres temperatury, jakie są w stanie odczytać czujniki. Im większy, tym lepiej (np. od -20°C do +50°C).

BŁĄD POMIARU
BŁĄD POMIARU

Dość ważną informacją przy dokładności odczytywania temperatury powietrza jest margines błędu, po jakim urządzenie może się poruszać. Bardziej profesjonalna stacja pogodowa będzie miała go na poziomie 0,5°C. Niestety, modele z niższej półki mogą mieć nawet 1,5-2°C błędu. Niezależnie od tego, jaką stację pogodową chcemy kupić - znajdźmy tą informację (najczęściej w instrukcji) i bierzmy ją pod uwagę za każdym razem.

CZUJNIKI
CZUJNIKI

Od tego, ile aktualnie podłączonych czujników ma nasza stacja meteorologiczna, zależy dokładność i wiarygodność odczytanego wyniku. Większa ilość czujników spowoduje uśrednienie wyniku, co jest bardzo dobrze, jeżeli weźmiemy pod uwagę przesuwające się po niebie słońce.

ŁĄCZNOŚĆ
ŁĄCZNOŚĆ

Każda stacja pogody posiadająca zewnętrzne czujniki, musi się jakoś z nimi łączyć. Najbardziej popularna jest stacja pogodowa bezprzewodowa, pracująca za pomocą Bluetooth. Daje duży komfortu użytkowania i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych.

DANE
DANE

Wszelkie informacje, które odczytuje nasza domowa stacja pogodowa, powinny być gdzieś przechowywane. Co prawda, na rynku znajdziemy urządzenia nieposiadające tej możliwości. Warto jednak dopłacić kilka złotych za tą opcję. W przypadku posiadania takiej możliwości stacja zapisuje historyczne dane najczęściej na wirtualnym dysku (tzw. chmurze), a my te dane możemy analizować.

WYŚWIETLACZ
WYŚWIETLACZ

Sposób wyświetlania interesujących nas informacji jest niezwykle ważny, ponieważ to między innymi zrezygnowaliśmy ze standardowego termometru. Zazwyczaj stacje pogodowe mają zamontowane dość duże ekrany. Ułatwia to przeczytanie najważniejszych danych. Dodatkowo możemy spotkać się z graficznym przestawieniem panującej na zewnątrz pogody. Dającym jeszcze więcej komfortu jest podświetlenie. Niektóre ze stacji pogodowych pozwalają również na wyświetlanie informacji na ścianie (mini projektor). Jeszcze bardziej zwiększa to wygodę odczytywania.

ZASILANIE
ZASILANIE

Dowiedzenie się, w jaki sposób zasilana jest nasza stacja pogody, jest bardzo ważne, ponieważ chcąc z niej korzystać nieprzerwanie, przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w zapasowe akumulatory. Te urządzenia najczęściej korzystają z baterii AA lub AAA.

Ranking najlepszych stacji pogodowych

Stacja pogodowa z higrometrem DCF GreenBlue GB141

Stacja pogodowa do domu

Stacja pogody Greenblue GB141 w pierwszym momencie zaskakuje sposobem graficznego przedstawienia aktualnej pogody. Producent zdecydował się na bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim jest wizualizacja 3D!

Poza tym, posiada ekran z kolorowym zapisem danych. Są to: aktualna temperatura (wewnątrz od 0°C do +50°C, zewnątrz od -40°C do +70°C) oraz wilgotność powietrza na zewnątrz i wewnątrz (w zakresie od 20-99%), zegar sterowany sygnałem DCF, kalendarz. Greenblue GB141 posiada również - tak jak poprzednia stacja - funkcję alarmu z przyciskiem SNOOZE. Stacja może być zasilana bateryjnie lub za pomocą zasilacza, który jest dołączony do zestawu.

Stacja pogody Greenblue GB141 posiada opinie dobre, o ile w ogóle uda się nam je znaleźć. Z naszej perspektywy to bardzo dobry objaw - brak opinii w tym przypadku może świadczyć o dobrej pracy urządzenia.

Zalety
Animacje 3D
Szeroki zakres pomiarów
Budzik z opcją drzemki
Kalendarz
Wady
Brak

Stacja pogodowa METEO z DCF HYUNDAI WS 2303

Stacja pogodowa hyundai

Stacja pogodowa 2019 - ranking ten otwiera jedna ze stacji pogodowych z kolorowym wyświetlaczem LED. Ciekawa, dodatkowa opcja z możliwością regulacji natężenia podświetlenia. Na ekranie znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje, a do tego pogoda jest przedstawiana również za pomocą animacji. Wystarczy w przelocie rzucić okiem na stację i od razu wiesz, jaka aktualnie panuje pogoda za oknem.

W zakresie mierników, stacja pogody Hyundai WS 2303 wyposażona jest w jeden czujnik zewnętrzny do monitorowania temperatury (z zakresem -20°C do +50°C) oraz wilgotności powietrza (od 20% do 99%). Posiada również czujnik wewnętrzny, wbudowany w urządzenie główne (z zakresem temp. od 0°C do +50°C).

Z dodatkowych opcji, Hyundai proponuje, by stacja pogody WS 2303 budziła nas co rano z możliwością włączenia przyjemnej drzemki za pomocą przycisku SNOOZE.

Stacja pogody Hyundai WS 2303 ma dobre opinie. Użytkownicy nie zgłaszają żadnych usterek, ani zaburzeń w pracy urządzenia.

Zalety
Kolorowy wyświetlasz z regulacją natężenia jasności
Animacje pogodowe
Budzik z opcją drzemki
Wady
Małe przyciski

Bezprzewodowa stacja pogodowa Omega OWS01

omega Stacja pogodowa do domu

Stacja pogodowa 2019 - ranking ma na kolejnym miejscu model Omega OWS01 jest urządzeniem korzystającym z Wi Fi. Pozbawiona kolorowego wyświetlacza (posiada standardowy ekran podświetlany LED), ma natomiast dodatkową funkcję, której nie mają poprzednie sprzęty. Jest nią prognoza pogody. Omega wbudowała możliwość analizy danych z ostatnich 24 godzin, a stacja pogody wyświetla prognozowany wynik. Wyświetlona jest również graficznie aktualna aura panująca na zewnątrz.

Stacja pogody Omega jest całkowicie bezprzewodowa, zasilana na baterie 2xAA. Ma wbudowany miernik temperatury (od -9,9°C do +50°C) i wilgotności powietrza (od 20% do 95%). Można więc o nim mówić jako termometr higrometr. Czujnik zewnętrzny (również bezprzewodowy) pracuje na akumulatorach 2xAAA. Mierzy on temperaturę w zakresie od -30°C do +70°C.

Stacja pogodowa Omega OWA01 dostaje opinie bardzo dobre. Dotychczasowi użytkownicy zdecydowanie są z niej zadowoleni. Szczególnie, że urządzenie Omega kosztuje około 60zł.

Zalety
Posiada prognozę pogody
Prosty design
Cena
Wady
Czarno-biały wyświetlacz

VORDON dotykowa stacja pogodowa SP-17 3 czujnik

Stacja pogodowa - ranking musi zawierać nowoczesny model Vordon SP 17b. Charakteryzuje się on przede wszystkim dużym ekranem dotykowym wysokiej jakości. Ułatwia to zdecydowanie obsługę sprzętu. Dodatkowo jest to nowoczesna stacja ze świetnym designem. Obudowa tej stacji meteo dostosowana jest w taki sposób, by móc stać na półce lub wisieć na ścianie.

Producent zdecydował się, by stacja pogodowa Vordon SP 17b posiadała funkcję analizy komfortu. Bierze się to z analizy wszystkich danych zbieranych przez czujniki, takich jak temperatura oraz wilgotność powietrza, znajdujących się we wnętrzu. W przypadku wykrycia niskiego komfortu, stacja meteorologiczna sugeruje otwarcie lub zamknięcie okna w celu utrzymaniu odpowiedniego poziomu zadowolenia. Jest to bardzo przydatne szczególnie w przypadku szybkiego tempa życia codziennego.

Zastosowana technologia pozwala na zapisanie w pamięci najniższych i najwyższych wartości temperatury oraz wilgotności. Vordon stacja pogody może współpracować z aż trzema czujnikami bezprzewodowymi. Oczywiście, posiada również zbudowany zegar.

Stacja pogodowa Vordon SP 17b ma opinie bardzo dobre. Osoby używające tego urządzenia są zadowoleni z wbudowanych funkcji i możliwości. Zdecydowanie spełnia ona ich wymagania.

Zalety
Duży, dotykowy ekran
Design
Funkcja utrzymania komfortu
Trzy czujniki bezprzewodowe
Wady
Mało funkcji

Stacja meteo Simpal-T2

Stacja pogodowa do domu

SimPal jest znanym producentem urządzeń wykorzystujących technologię GPS, a wraz z zastosowanymi bardzo wysokiej jakości podzespołami, daje dostęp do świetnych sprzętów. Stacja pogodowa Simpal t2 to określana jest jako zdalny termometr. W przeciwieństwie do poprzednich, nie posiada ekranu. Zamiast tego komunikuje się z nami za pomocą wysyłanych automatycznie wiadomości SMS. Zostają one wysłane do wybranych (maksymalnie 5 numerów dowolnych operatorów) w przypadku alarmu. Funkcję alarmu określamy jako przekroczenie ustawionego zakresu temperatury lub gdy temperatura zmienia się gwałtownie w określonym czasie. Otrzymamy wiadomość tekstową również wtedy, gdy Simpal stacja pogody zostanie odłączona od zasilania komendą SMS. System pozwala więc na wysyłanie prostych komend do urządzenia.

Stacja pogodowa Simpal t2 ma wbudowany czujnik temperatury w urządzenie główne, pracujące w zakresie od -10°C do +50°C. Zasilane jest ono poprzez podłączenie do standardowego kontaktu. Dołączony jest także niezależną sondę możliwą do podłączenia do głównego elementu przez mini jack ’a. Posiada on zasięg 2m i odczytuje zakres temperatury od -30°C do +100°C. Dzięki tak szerokiej rozpiętości temperaturowej, ten zdalny termometr może być wykorzystany w wielu miejscach i pomieszczeniach, na przykład w domu, domku letniskowym, w hali, zakładzie produkcyjnym, szklarni, biurze, czy zagrodzie ze zwierzętami.

Stacja pogodowa Simpal t2 ma opinie dobre. Użytkownicy bardzo dobrze oceniają jakość pomiarów, jednak brakuje im standardowego wyświetlacza. Pamiętajmy, że decydując się na zakup sprzętu nie posiadający ekranu, a później zwracanie uwagi na jego brak jest nieporozumieniem.

Zalety
Prostota użytkowania
Komunikacja SMS
Wady
Mało funkcji
Brak ekranu

Camry CR1166

 Camry CR1166

Stacja pogodowa Camry to proste w obsłudze, wielofunkcyjne I eleganckie urządzenie w niskiej cenie! Produkt ten dostarcza nam informacje na temat temperatury wewnątrz oraz na zewnątrz naszego domu. Zakres pomiaru tej pierwszej zawiera się w przedziale 0-50 stopni, a zakres pomiaru zewnętrznego to od -30 do 70 stopni Celsjusza. Stacja pogodowa wskazuje także poziom wilgotności powietrza, z czego skorzystają w szczególności alergicy. Camry CR1166 przewiduje nadchodzące zachmurzenie. Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy natomiast zegar, alarm czy wyświetlanie daty. Wszystkie dane prezentowane są na dużym i wyraźnym wyświetlaczu znajdującym się po środku minimalistycznej, czarnej obudowy. W zestawie znajdziemy zdalnie sterowaną sondę. Stację pogodową zasilimy bateriami lub przy pomocy dołączonego w zestawie zasilacza sieciowego. Koszt omawianej stacji pogodowej to ok. 70zł.

Zalety
Stosunek jakość/cena
Estetyczny design
Wiele funkcji
Wady
Brak zapamiętywania wprowadzanych danych po wyjęciu baterii

GreenBlue GB523

 GreenBlue GB523 stacja pogodowa

Ten produkt to prawdziwy kombajn wśród stacji pogodowych. Na jego wyświetlaczy wskazywana jest zdecydowanie największa ilość informacji spośród wszystkich urządzeń w naszym zestawieniu. Widok podzielony jest na kilka sekcji. Na samej górze znajdują się informacje o aktualnym dniu tygodnia, godzinie oraz zaplanowanym alarmie. Po lewej stronie wydzielono sekcję danych zewnętrznych. Znajdziemy tu temperaturę aktualną, jak i najwyższą i najniższą zarejestrowaną w danym cyklu pracy. Wskazywany jest również trend wzrostowy, malejący lub stały. Taki sam układ informacji znajduje się poniżej, jednak dotyczy on mierzonej wilgotności powietrza. Prawa sekcja przedstawia się analogicznie, jednak dotyczy danych zebranych wewnątrz przez czujnik w samej stacji pogodowej. Po środku znajdziemy natomiast informacje o pogodzie, fazie księżyca oraz ciśnieniu atmosferycznym. Dodatkowym atutem tego produktu jest automatyczna synchronizacja zegara z czasomierzem atomowym we Frankfurcie. W zestawie znajdziemy oczywiście także czujnik zewnętrzny, który łączy się z bazą bezprzewodowo. Za taką mnogość funkcji i jakość produktu przyjdzie nam zapłacić ok. 130zł.

Zalety
Ogromna ilość podawanych informacji
Czytelny wyświetlacz
Automatyczna synchronizacja zegara
Wady
Cena mogłaby być nieco niższa

Najlepsza domowa stacja pogodowa

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza stacja pogodowa dla Ciebie? Domowe stacje pogody mogą różnić się od siebie wieloma cechami. Początkiem jest zakres interesujących nas i mierzonych przez urządzenie czynników atmosferycznych.

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, jakie informacje nas interesują. Drugim krokiem jest sprawdzenie wytycznych do montażu poszczególnych mierników. Tylko wtedy będziemy mogli otrzymać wiarygodne i nadające się do analizy dane. Zastanów się też, czy interesują Cię takie funkcje, jak WiFi lub Bluetooth. Dopiero w trzecim kroku usiądź do selekcji urządzeń dostępnych na rynku. I dostosuj je przede wszystkim do swoich potrzeb.

Co prawda nawet najlepsza domowa stacja pogodowa nie przekracza kilkuset złotych. A za taką cenę można już posiąść naprawdę świetny „kombajn”. Większość jednak plasuje się w okolicach kilkudziesięciu złotych. Zaś za nie więcej niż 200 zł, kupimy już naprawdę dobrą stację meteo.

Funkcje pomiarowe, jakie może posiadać amatorska stacja meteo, to:

 • pomiar temperatury zewnętrznej oraz wewnętrznej,
 • pomiar ciśnienia (istotna dla osób wrażliwe na jego zmiany),
 • wilgotność powietrza (ważna dla osób z problemami układu oddechowego. Możliwe jest pobranie pomiaru z zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia),
 • prognozowanie na następne dni (niektóre stacje pogody tworzą ją same, inne ściągają dane z internetowych serwisów pogodowych),
 • siła wiatru (musimy mieć możliwość instalacji specjalnego miernika, np. na dachu budynku),
 • miernik opadów (przydać się może w ogrodzie, kiedy chcemy dowiedzieć się o ilości deszczu, która spadła na trawnik. Dzięki tej informacji będziemy wiedzieli, czy musimy jeszcze dodatkowo podlewać nasz ogród danego dnia.),
 • detektor promieni uv,
 • funkcje dodatkowe: budzik, radio, zegar, kalendarz. A te ciekawsze, to na przykład ramka cyfrowa.

Jak ustawić stację pogodową - czyli gdzie zamontować stację pogodową?

Obojętnie, czy posiadamy prosty termometr, czy interesuje nas profesjonalna stacja pogodowa, najważniejszy jest dobry montaż. Posiadając dom, zadanie jest dużo łatwiejsze. Mamy większą swobodę i możemy korzystniej dobrać miejsce, w którym będą się znajdowały czujniki. Będąc właścicielem mieszkania, wykorzystajmy balkon. Istotne jest jednak, by nie znajdował się on od strony południowej. Dlaczego? Przede wszystkim jest to miejsce najbardziej wyeksponowane na słońce i odczyty po prostu będą niewiarygodne. Najtrudniej będą miały osoby posiadające mieszkanie bez balkonu. Mogą mieć problem ze znalezieniem przede wszystkim odpowiedniego miejsca do montażu, chociaż przy odrobinie wysiłku z pewnością i tak się uda.

stacja pogodowa w ogrodzie

Kluczowym aspektem jest również to, by stacje pogodowe były mocowane na ścianie lub balustradzie. Postawienie ich na parapecie szczególnie blaszanym, z pewnością nie wskaże prawdziwych pomiarów.

Montując czujniki w bloku, możemy oszczędzić sobie inwestowanie w czujniki wiatru i opadów. Nawet jeżeli uda nam się umieścić je poza bryłą budynku, podawane wyniki mogą być zniekształcone, co będzie spowodowane osłonięciem miernika z co najmniej jednej strony. W domu zainstalujmy je na dachu tak, by mogły oddać rzeczywistość.

Ogólnie rzecz biorąc, bardziej rozbudowane stacje pogodowe warto montować tam, gdzie znajduje się więcej wolnej, nieosłoniętej powierzchni. Najlepsza instalacja jest na około dwóch metrach nad ziemią. Daje to wynik zbliżony do rzeczywistych warunków atmosferycznych. W taki sposób montowana jest każda profesjonalna stacja pogodowa.

Czujniki w domach można dodatkowo doposażyć. Na przykład poza czujnikiem opadów pomagającym, możemy dokupić także czujnik wilgotności gleby. Da nam to swobodę w odczytywaniu warunków możliwych do wykorzystania przy pielęgnacji ogrodu. Wspomniany już miernik promieniowania uv z pewnością przyda się w okresie letnim. Ciekawostką może być także stacja pogodowa z czujnikiem smogu.

Jaka jest najlepsza?

Jakie funkcje powinna mieć stacja pogody? Co powinna mierzyć domowa stacja meteorologiczna? Które informacje mogą być dla nas przydatne? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania, przygotowaliśmy dla Was poniższy ranking stacji pogodowych.

stacja pogodowa ogród trawnik gdzie ustawić

TEMPERATURA

To, co najbardziej oczywiste i zarazem najważniejsze - każda, nawet najbardziej amatorska stacja pogodowa musi mieć termometr z minimum 1 czujnikiem. Dobrze, jeżeli będziesz miał możliwość także podłączenia dodatkowych czujek. Przy tym parametrze istotny jest możliwy zakres temperatury, jakie są w stanie odczytać czujniki. Im większy, tym lepiej (np. od -20°C do +50°C).

BŁĄD POMIARU

Dość ważną informacją przy dokładności odczytywania temperatury powietrza jest margines błędu, po jakim urządzenie może się poruszać. Bardziej profesjonalna stacja pogodowa będzie miała go na poziomie 0,5°C. Niestety, modele z niższej półki mogą mieć nawet 1,5-2°C błędu. Niezależnie od tego, jaką stację pogodową chcemy kupić - znajdźmy tą informację (najczęściej w instrukcji) i bierzmy ją pod uwagę za każdym razem.

CZUJNIKI

Od tego, ile aktualnie podłączonych czujników ma nasza stacja meteorologiczna, zależy dokładność i wiarygodność odczytanego wyniku. Większa ilość czujników spowoduje uśrednienie wyniku, co jest bardzo dobrze, jeżeli weźmiemy pod uwagę przesuwające się po niebie słońce.

ŁĄCZNOŚĆ

Każda stacja pogody posiadająca zewnętrzne czujniki, musi się jakoś z nimi łączyć. Najbardziej popularna jest stacja pogodowa bezprzewodowa, pracująca za pomocą Bluetooth. Daje duży komfortu użytkowania i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych.

DANE

Wszelkie informacje, które odczytuje nasza domowa stacja pogodowa powinny być gdzieś przechowywane. Co prawda, na rynku znajdziemy urządzenia nieposiadające tej możliwości. Warto jednak dopłacić kilka złotych za tą opcję. W przypadku posiadania takiej możliwości, stacja zapisuje historyczne dane najczęściej na wirtualnym dysku (tzw. chmurze), a my te dane możemy analizować.

WYŚWIETLACZ

Sposób wyświetlania interesujących nas informacji jest niezwykle ważny, ponieważ to między innymi zrezygnowaliśmy ze standardowego termometru. Zazwyczaj stacje pogodowe mają zamontowane dość duże ekrany. Ułatwia to przeczytanie najważniejszych danych. Dodatkowo możemy spotkać się z graficznym przestawieniem panującej na zewnątrz pogody. Dającym jeszcze więcej komfortu jest podświetlenie. Niektóre ze stacji pogodowych pozwalają również na wyświetlanie informacji na ścianie (mini projektor). Jeszcze bardziej zwiększa to wygodę odczytywania.

ZASILANIE

Dowiedzenie się, w jaki sposób zasilana jest nasza stacja pogody jest bardzo ważne, ponieważ chcąc z niej korzystać nieprzerwanie, przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w zapasowe akumulatory. Te urządzenia najczęściej korzystają z baterii AA lub AAA.

Jaka stacja pogody do 100 zł - dobra i tania stacja pogodowa

Nie posiadając jednak zbyt dużych funduszy, nie szukajmy zbyt rozbudowanych konstrukcji. Nawet jeżeli wydawać się będzie na pierwszy rzut oka, że znaleźliśmy „perełkę” może okazać się, że nacięliśmy się na tanią podróbkę, która nie tylko nie będzie mierzyła poprawnie danych, ale również nie będzie możliwe reklamowanie jej. Warto więc wybrać taką, która pochodzi od rekomendowanego producenta i sprzedawcy. Nasze zestawienie - stacje pogody - ranking zawiera jedną taką propozycję - Omega OWS01. Jej cenę obniża przede wszystkim standardowy, monochromatyczny wyświetlacz. Wartość podnosi natomiast możliwość prognozowania pogody. Warto się na nią zdecydować.

Jaka najlepsza stacja pogody - ranking. Jaką kupić?

Najlepsza amatorska stacja meteo to taka, która przede wszystkim spełnia nasze oczekiwania. Tak jak już wspomnieliśmy na początku, usiądź i na spokojnie zastanów się, jakie są Twoje indywidualne preferencje i jakie funkcje Cię interesują. Określ, czy Twoja Twoja domowa stacja pogodowa ma mierzyć temperaturę, czy chcesz aby zbierała więcej danych. Pamiętaj też, że może je po prostu odczytywać lub gromadzić te dane i analizować je. Najlepiej podejmij od razu decyzję, gdzie ma być umieszczony główny element stacji i jak duży ekran jest Ci niezbędny. Może się okazać, że wystarczy mały, a jednocześnie łatwy do odczytania wyświetlacz bez dodatkowych bajerów.

Na co koniecznie zwrócić uwagę? Podsumowanie.

Bardzo ważnymi cechami, na które warto zwrócić uwagę są:

 • margines błędu odczytu temperatury,
 • możliwość mierzenia wilgotności powietrza,
 • funkcja zegara, najlepiej z automatyczną synchronizacją DCF,
 • wyświetlanie daty i dnia tygodnia,
 • jeżeli Wasz nabytek to prawie profesjonalna stacja pogodowa, zainteresuj się urządzeniami takimi jak: stacja pogodowa z barometrem, stacja pogodowa z miernikiem wiatru, stacja pogodowa z czujnikiem opadów, stacja pogodowa z radiem.
TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE:

Dexxer HTC-1

Dexxer HTC-1

Stacja Dexxer to propozycja budżetowa. Produkt ten możemy zakupić już za mniej niż 20zł! Nie oznacza to jednak, że jest to urządzenie niskiej jakości. Na froncie obudowy znajdziemy duży wyświetlacz z wąskimi ramkami po bokach i na górze. Pod nim umieszczono trzy przyciski do sterowania stacją pogodową. Pierwszy z nich odpowiada za wyświetlanie temperatury minimalnej, maksymalnej, a także wilgotności. Przycisk ADJ służy do wyświetlenia godziny lub daty, a MODE do zmiany trybu wyświetlania – godziny bądź ustawiania alarmu. Z tyłu obudowy znalazł się dodatkowy przełącznik zmieniający jednostki ze stopni Celsjusza na skalę Fahrenheita. Wraz z urządzeniem w zestawie znajdziemy instrukcję w języku polskim. Zasilanie stanowi jedna bateria AA. Ciekawą opcją jest możliwość zawieszenia stacji pogodowej na ścianie lub ustawienia np. na stole dzięki rozkładanej nóżce.

Zalety
Bardzo niska cena
Łatwa obsługa
Wady
Brak podświetlenia wyświetlacza

Bezprzewodowa Stacja Pogodowa (Zegar, Termometr, Data)

Bezprzewodowa Stacja Pogodowa Zegar Termometr Data

Ta stacja pogodowa to model z wyższej półki. Wyposażono go w duży, kolorowy wyświetlacz, na którym wskazywanych jest naraz wiele informacji. Są to m.in. temperatura i wilgotność na zewnątrz oraz wewnątrz. Jest także faza księżyca, data, prognoza pogody i aktualne ciśnienie. Wszelkie informacje prezentowane są na wyraźnym, kolorowym tle, które ułatwia ich rozróżnianie. Wraz ze stacją pogody znajdziemy czujnik zewnętrzny, na którym także znajduje się wyświetlacz. Na nim wskazywana jest mierzona temperatura, kanał pracy oraz poziom wilgotności. Łączność pomiędzy modułami zestawu jest bezprzewodowa. Oba urządzenia mogą być zasilane bateryjnie. Główny moduł może jednak czerpać energię z dołączonego do zestawu zasilacza sieciowego. Stację pogodową ustawimy na równej powierzchni dzięki stabilnej, wysuwanej nóżce lub zawiesimy na ścianie. Koszt tego zestawu to ok. 140zł.

Zalety
Elegancki design
Duży, czytelny ekran
Zasilanie bateryjne lub sieciowe
Wady
Cena mogłaby być nieco niższa
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij