Close

TOP 5: Wentylator – stojący, biurkowy, podłogowy. Ranking

Wentylator ratuje nas, gdy jest gorąco i duszno. Jeśli panują prawdziwe upały, otwarcie okna nie pomoże. Podejrzewamy też, że jak większość z nas, nie masz w mieszkaniu lub domu klimatyzacji. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest dobry wentylator, który sprawi, że poczujemy przyjemny i chłodzący powiew.


Wentylator wentylatorowi nierówny. Dobry wiatrak domowy powinien spełniać kilka warunków. Warto, aby miał wielostopniową regulację nawiewu, przez co nie będziemy skazani na huraganowy wiatr lub zbyt łagodny powiew. Jeśli to wentylator stojący, pożyteczna będzie opcja automatycznego przesuwania się części z wiatrakiem. Pozwoli to na mieszanie powietrza w całym pomieszczeniu. Solidne wykonanie to cecha oczywista, ale ponadto ważna jest też głośność. Pamiętaj, że działający wentylator będzie Ci towarzyszył przez cały upalny dzień i nie powinien męczyć swoją pracą.

Możemy wybierać pomiędzy wentylatorami biurkowymi, stojącymi i kolumnowymi. Pierwsze dwa to zazwyczaj dosyć proste konstrukcje składające się z jednego wiatraka z regulacją prędkości. Więcej możliwości dają wentylatory kolumnowe, które często posiadają także dodatkowe funkcje, jak oczyszczanie, jonizowanie i schładzanie powietrza. Tego ostatniego nie należy mylić z klimatyzacją. Działa ono na zasadzie odparowywania dyfuzyjnego schłodzonej wody lub lodu. Znajdują się one w pojemniku, który po kilku godzinach działania wentylatora należy napełnić i włożyć do zamrażarki. Wymaga to trochę zachodu, ale przynosi ulgę w upale.

Zobacz nasz wybór najlepszych wentylatorów:1. Wentylator z nawilżaczem Columbia VAC WNC10

Wentylator z nawilżaczem Columbia VAC WNC10

Jest to połączenie wentylatora z nawilżaczem powietrza. Dzięki temu nie tylko oferuje nam przyjemny podmuch, ale i niemalże nadmorską bryzę. Sprzyja to dodatkowemu orzeźwieniu i uczuciu chłodu. Ponadto skutecznie usuwa z powietrza roztocza czy nieprzyjemny zapach. Zalety podstawowe? Niezbyt drogi jak na swoje możliwości, niewielki, biurkowy.


2. Wentylator biurkowy Stadler Form Q

To kolejny mały wentylator biurkowy, który pozornie nie robi nic specjalnego – ot, wieje. Wyróżnia go jednak interesujący design. Wygląda bardzo nowocześnie i minimalistycznie, dzięki srebrnemu kolorowi i niebanalnej nóżce. Wzornictwem przyćmić może na biurku naszego laptopa!

Wentylator Stadler Form QZobacz także: Jaki wentylator kolumnowy kupić?


3. Oldschool’owy, podłogowy Charly Little

Sprzęt z wyższej półki. Działa prawie jak klimatyzacja, ale oczywiście klimatyzacją nie jest. Sprawnie chłodzi powietrze i daje ukojenie w upalne dni. Jest oszczędny i wyposażony w różne tryby działania (np. tryb cichej pracy, trzy poziomy prędkości i wygodna rączka ). Idealnie będzie się komponował w nowoczesnych czy też loftowych wnętrzach.

Wentylator Charly Little


4. Wentylator stojący Sencor 4w1

Kolejny schładzacz-wentylator, ale nie tylko, bo także jonizator! Smukła wieża nie będzie zajmować w pokoju więcej miejsca niż tradycyjny wentylator stojący. Urządzenie jonizuje powietrze i można nim sterować za pomocą pilota. Posiada 3 tryby pracy, timer, wyświetlacz led i filtr wodny.Wentylator stojący Sencor 4w1Może być chłodniej? Może, nawet jeśli nie wyposażymy się w klimatyzację. Ponadto będzie energooszczędnie i znacznie, znacznie taniej. Zatem jeśli lato daje się we znaki, wyposaż się w skuteczną broń na upał.

Zobacz także: Nawilżacz powietrza – jaki wybrać?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
misiek
misiek
1 rok temu

Najlepiej wygląda ten metalowy i czarny. Chociaż ciekawym rozwiązaniem jest też ten z nawilżaczem. Trzeba się zastanowić… 😉

Close