Close

Parownica do ubrań – ranking. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Parownica do ubrań to coraz bardziej popularne urządzenie. Dlaczego? Bo któż by nie chciał każdego dnia prezentować się elegancko i profesjonalnie. To jednak trudne bez dobrze uprasowanych ubrań. Sęk w tym, że prasowanie żelazkiem jest dość uciążliwe i czasochłonne. Na szczęście można je zastąpić parownicą do ubrań, która pozwala uporać się z zagnieceniami w prosty, szybki i wygodny sposób. Pytanie tylko, jak wybrać najlepszą parownicę? Osoby, które rozważają zakup parownicy do ubrań zapraszamy do dalszej części artykułu, w którym opiszemy, które urządzenie w danej kategorii warto kupić.

Ranking parownic do ubrań

Najlepsza parownica
Największa moc
Tania i skuteczna
Najlepsza alternatywa

Prasowanie wiąże się z wyciąganiem deski i długim nagrzewaniem żelazka, a przy tym samo w sobie nie zawsze jest skuteczne w walce z zagnieceniami. Tradycyjny sprzęt niekiedy nie radzi sobie w trudno dostępnych fragmentach ubrań, budząc w ten sposób frustrację w użytkowniku żelazka, który potrzebuje szybko założyć elegancką koszulę, bluzkę czy sukienkę. Poza tym nie można go użyć przy niektórych rodzajach tkanin, bez obaw o ich uszkodzenie.

Prasowanie parowe zdobywa coraz większą popularność

Z powyższych względów coraz większą popularność zdobywa prasowanie parowe, które jest bezpieczne dla delikatnych tkanin, a dzięki strumieniowi pary dociera do trudno dostępnych miejsc. Warto wspomnieć, że prasowanie parąusuwa nieprzyjemne zapachy i dezynfekuje – co docenią zwłaszcza osoby, które zmagają się z alergiami czy trądzikiem. Parownicą do ubrań można prasować różnego typu odzież, bieliznę, pościel, poduszki czy ręczniki, a dzięki specjalnym szczotkom – także płaszcze i kurtki, które mogą szybko i skutecznie odzyskać świeżość po długim zaleganiu w szafie. Pytanie zatem, jaką parownicę kupić? W niniejszym artykule przedstawimy parownice do ubrań, ranking tych urządzeń oraz poradnik zakupowy.

Jaka parownica będzie najlepsza? Ranking parownic do ubrań

Oto aktualizowane na bieżąco zestawienie najlepszych parownic.

1. Parownica do ubrań PHILIPS GC362/80 STEAMER 1300W

Parownica do ubrań PHILIPS GC362/80 STEAMER 1300W

Parownica do ubrań Philips Steamer to urządzenie parowe o mocy 1300W i wyrzucie pary sięgającym 24 g/min. Co więcej, dzięki możliwości używania jej zarówno w pionie, jak i poziomie, prasowanie jest nie tylko szybkie, ale i wygodne oraz efektywne. Parownica ręczna Philips jest przy tym gotowa do pracy już po 45 sekundach od włączenia i cechuje się niewielkimi, poręcznymi wymiarami. Dlatego można ją łatwo i komfortowo użytkować oraz przechowywać – bez trudu da się ją również schować do walizki i zabrać w podróż.

Parownica do ubrań została wyposażona w podgrzewaną płytę SmartFlow, dzięki czemu nie pozostawia po sobie mokrych plam na ubraniach. Zdaje ona również egzamin podczas prasowania trudno dostępnych miejsc, a także różnego rodzaju tkanin, nie generując ryzyka ich uszkodzenia. Radzi sobie też z falbankami i plisami. Co więcej, dzięki specjalnym nakładkom, parownicę do ubrań Philips można stosować do odświeżania „grubszej” garderoby – kurtek czy płaszczy. Szczotki otwierają włókna i pozwalają wniknąć parze w głąb tkaniny, natomiast nakładki umożliwiają usuwanie zmechaceń czy pyłków.

Szybkie uzupełnianie wody

Parownica Philips steam&go posiada 70-mililitrowy wyjmowany zbiornik na wodę, który może być zarówno jej wadą, jak i zaletą. Dzięki niemu urządzenie jest lżejsze i dobrze sprawdza się przy szybkim prasowania kilku sztuk odzieży. Jeżeli jednak z jego pomocą trzeba wyprasować wiele elementów, konieczne jest częste dolewanie wody.

Parownica Philips cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników dzięki skutecznemu usuwaniu bakterii i nieprzyjemnych zapachów, wysokiej szybkości działania, a także możliwości wykorzystania wody z kranu.

Zalety
Moc

Parownica posiada moc 1300W

Długi przewód zasilający

W parownicy zamontowany jest 2,5-metrowy przewód zasilający

Wygodne nalewanie wody

Parownica posiada odłączany zbiornik wody

Funkcjonalność:

Parownica jest gotowa do użycia po 45 sekundach - szybko się nagrzewa.

Obfity wyrzut pary

Parownica posiada wyrzut pary 24 g/min, pozwalający na szybkie uporanie się z zagnieceniami. Posiada take poziomy i pionowy strumień pary parownic do ubrań.

Bezpieczeństwo

Parownica jest bezpieczna dla delikatnych tkanin, a w dodatku zabija do 99% bakterii, które nawet po praniu mogą gromadzić się na ubraniu.

Akcesoria dodatkowe:

W skład wyposażenia dodatkowego wchodzą:nakładka ze szczotką, rękawica ochronna przeciw poparzeniom.

Pozostałe istotne funkcje:

Parownica umożliwia prasowanie zarówno w pionie, jak i poziomie. W dodatku jest lekka i posiada ergonomiczny kształt.

Wady
Moc:

Parownicę cechuje stosunkowo niska moc.

Zbiornik:

Parownica posiada mały zbiornik na wodę o pojemności 70ml.

2. Parownica do ubrań Yoer X-Impressive GS01P - potężna moc pary

Parownica Yoer X-Impressive GS01P

Parownica Yoer X-Impressive GS01P to prawdziwy kombajn łączący w sobie wszystkie funkcjonalności żelazka parowego i deski do prasowania. Prasowacz parowy, czyli po prostu parownica Yoer X-Impressive GS01P posiada zintegrowaną deskę o regulowanym kącie nachylenia, na której umieszczamy nasze ubrania. Używanie parownicy Yoer nie jest zatem tak męczące jak innych urządzeń, które zazwyczaj nie posiadają zintegrowanej deski. Wodę, niezbędną do skutecznego działania stacji parowej, umieszczamy w ogromnym, bo aż 1,2-litrowym zbiorniku. Dzięki temu nie ma konieczności ciągłej wymiany i uzupełniania wody, a obszerny zbiornik wystarczy na długi czas prasowania. Obsługa urządzenia i wybieranie funkcji odbywa się natomiast poprzez intuicyjny i łatwy w obsłudze dotykowy panel.

Długi czas generowania pary

Parownica Yoer X-Impressive GS01P może generować parę bez przerwy do 30 minut – to bardzo dobry wynik. Parownica cechuje się wyrzutem pary na poziomie 40g/min, a od włączenia nagrzewanie trwa jedynie 60 sekund. Dzięki temu, bardzo szybko możemy przystąpić do prasowania. Bardzo ważną zaletą, mimo rozbudowanej funkcjonalności parownicy Yoer X-Impressive GS01P jest możliwość złożenia. Dzięki zastosowaniu teleskopowych drążków, urządzenie z wysokości 155,5 cm można złożyć do jedynie 64,5 cm. Przemyślane rozwiązanie sprawia, że parownica zdecydowanie doskonale nada się do każdego domu, a jednocześnie będzie łatwa do przechowywania w czasie oczekiwania do kolejnego prasowania. Ta parownica to zdecydowanie jeden z najlepszych produktów w swoim przedziale cenowym.

Zalety
zintegrowana deska do prasowania
duży zbiornik wody 1.2l
do 30min pracy bez przerwy
moc 2300W
składana konstrukcja
Wady
dostępny jedynie w kolorze śliwkowym
pomimo funkcji składania dla niektórych urządzenie może okazać się zbyt duże

3. Parownica do ubrań MalTec HDS5000W

Parowinica do ubrań MalTec HDS5000W

Parownica o mocy 1500W firmy Maltec to produkt o całkiem dobrych parametrach w niskiej cenie. Urządzenie to wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności 280ml oraz dość długi przewód zasilający o długości 180cm. Użytkownik ma możliwość regulacji wydajności podawania pary w trzech stopniach: 15g/min, 27g/min oraz 32g/min. Żelazko parowe jest poręczne i lekkie – waży jedyne 900gram. Parownica Maltec dobrze sprawdzi się w użytku codziennym. Nie sprawi trudu w przechowywaniu ani w obsłudze.  To dobry wybór dla mniej wymagających użytkowników.

Zalety
atrakcyjna cena
Łatwość obsługi
kompaktowe wymiary
Wady
przeciętnej jakości obudowa
niezbyt wygórowane parametry

4. Parownica do ubrań ZEEGMA Handig 1500W

Niezwykle poręczna i ciekawie wyglądająca parownica do ubrań firmy Zeegma kosztuje jedynie ok. 100zł. Urządzenie to wyróżnia się elegancką, czarną obudową z osobną rękojeścią i zbiornikiem na wodę o pojemności 260ml. W parownicy znalazła się wydajna grzałka o mocy 1500W, która potrzebuje ok. 40 sekund na nagrzanie. Para jest natomiast wyrzucana z wydajnością 30g/min. Długi na 2,4m przewód zasilający daje nam dużą wolność ruchową, a dodawana w zestawie torba świetnie nadaje się do przechowywania i transportu. Do parownicy dostarczana jest także nakładka ze szczotką, która przydaje się w czyszczeniu ubrań z sierści i pyłków. 

Zalety
dołączona nakładka ze szczotką
elegancki design
atrakcyjna cena ok. 100zł
Wady
plastikowa obudowa podatna na zarysowania

5. Parownica do ubrań TEFAL DT8150 1600W

Parownica marki Tefal to solidne i proste w użytkowaniu urządzenie. Jej smukła konstrukcja jest wygodna do trzymania w dłoniach przez długi czas. Nisko umieszczony zbiornik wodny o pojemności 190ml przenosi środek ciężkości na spód urządzenia, co poprawia stabilność w utrzymywaniu. Do parownicy dołączone są przydatne akcesoria takie jak: szczotka ułatwiająca czyszczenie grubszych tkanin, osłona parowa przydatna przy delikatnych tkaninach, zaczep na drzwi, dzięki któremu zawiesimy nasze ubrania w dowolnym miejscu w domu. Producent dodał także etui zabezpieczające akcesoria podczas przechowywania i transportu. Dzięki niemu nie zgubimy także żadnego elementu wyposażenia. 

Zalety
elegancki design i solidna obudowa
duża ilość akcesoriów w zestawie
wydajna grzałka
Wady
dość wysoka cena – blisko 300zł

6. Parownica do ubrań PHILIPS GC299/40

Parownica PHILIPS GC299/40

Parownica do ubrań PHILIPS GC299/40 to żelazko parowe skierowane do osób chcących przeznaczyć na takie urządzenie budżet nieprzekraczający 200 zł. Za tak niewielką kwotę oczywiście musimy spodziewać się nieco gorszych parametrów od wcześniej omawianego modelu parownicy Philips GC440/47. Jednakże, produkt ten jak najbardziej warty jest poświęcenia uwagi w trakcie dokonywania wyboru. Mimo wszystko, jeden parametr pozostał bez zmian, a jest nim różowy kolor obudowy. To jedyna barwa, w której parownica PHILIPS GC299/40 jest dostępna.

Poręczna i praktyczna parownica do ubrań

Pojemnik na wodę urządzenia ma pojemność 60 ml. Oznacza to, że prasując większą ilość ubrań, podczas prasowania będziemy musieli przerywać wykonywaną czynność i uzupełniać zbiorniczek. Wyrzut pary następuje z intensywnością do 20g/min a moc urządzenia to 1000W. Zaletą jest bardzo niewielka obudowa parownicy. W zestawie otrzymujemy także specjalną szczotkę do grubszych tkanin. Wadą jest konieczność obsługi urządzenia jedynie w pozycji pionowej. Jeżeli jednak traktujecie parownicę do ubrań jako dodatkowe urządzenie, które planujecie używać okazjonalnie, to produkt ten jest wart rozważenia.

Zalety
bardzo dobra cena
wysoka mobilność i poręczność w przypadku prasowania niewielkich ilości ubrań
Wady
przeciętne parametry
konieczność obsługi w pionie
ograniczona liczba wariantów kolorystycznych

7. Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601 STEAMER

Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601 STEAMER

Kolejną parownicą w rankingu jest urządzenie marki Blaupunkt. Producent oferuje model o mocy 1600W, wyrzucie pary 30g/min oraz gotowości do pracy w mniej niż minutę. Dzięki tym parametrom parownica Blaupunkt działa szybko, dokładnie pozbywa się uporczywych zagnieceń i nie ulega przegrzaniu nawet podczas długiej pracy. Prezentowane urządzenie parowe jest również łatwe w obsłudze, a przy tym doskonale sprawdza się w roli zarówno parownicy domowej, jak i sklepowej. Zapewnia jej to nie tylko wysoka moc czy wyrzut pary, ale także możliwość regulacji siły oraz duży zbiornik na wodę (260 ml) umożliwiający długą pracę. Dlatego prasowanie koszuli z uporczywymi zagnieceniami, delikatnych jedwabnych bluzek czy spodni z trudnodostępnymi miejscami nie przysparza większych problemów.

Dodatkowe funkcje

Parownica zdobyła pozytywne opinie dzięki kilku przydatnym funkcjom. Anti-calc przeciwdziała odkładaniu się kamienia w kanalikach parowych, gwarantując urządzeniu długą żywotność, anti-drip zapewnia równomierny strumień pary i zapobiega jej skapywaniu na ubrania, a automatyczny mechanizm wyłączania oznacza wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki tej ostatniej opcji parownica ręczna jest też energooszczędna.

Parownica do prasowania Blaupunkt wyposażona została w kilka ułatwiających pracę akcesoriów: szczotkę 2w1, która umożliwia usuwanie kurzu, włosów oraz sierści, nasadkę siatkową zabezpieczającą ubranie przed skraplającą się wodą oraz adapter, pozwalający na podłączenie większego pojemnika z wodą. Urządzenie posiada także pokrowiec, w którym można je wygodnie przechowywać.

Zalety
Moc

Parownica posiada moc 1600W

Długi przewód zasilający

W parownicy zamontowany jest 2,5-metrowy przewód zasilający

Wygodne nalewanie wody

Parownica posiada duży, wyjmowany zbiornik na wodę 260 ml

Funkcjonalność:

Parownica jest gotowa do użycia w mniej niż minutę.

Obfity wyrzut pary

Parownica posiada wyrzut pary 30 g/min. Możliwa jest także regulacja strumienia pary

Bezpieczeństwo

Parownica jest wyposażona w mechanizm automatycznego wyłączania dzięki czemu nie musisz martwić się o bezpieczeństwo. Dzięki wysokiej temperaturze pary, parownica usuwa nieprzyjemne zapachy i bakterie, które mogą gromadzić się na ubraniach.

Akcesoria dodatkowe:

W skład wyposażenia dodatkowego wchodzą:adapter do butelki, nasadka siatkowa, torebka podróżna, szczoteczka 2w1.

Pozostałe istotne funkcje:

Parownica posiada dodatkowe funkcje takie jak:anti-calc: przeciw osadzaniu się kamienia oraz anti-drip: nie pozostawia mokrych plam na ubraniach. W dodatku komfortowa wielkość parownicy, dość niewielka waga i łatwość obsługi pozwalają cieszyć się jej skutecznością.

Wady
Brak dodatkowej ochrony:

Brak rękawicy ochronnejto co prawda nie tak wielki minus, ale takie akcesoria zawsze są mile widziane.

Ograniczona możliwość prasowania:

Parownica prasuje jedynie w pionie.

8. Parownica do ubrań PHILIPS EasyTouch Plus GC527/20

Parownica do ubrań PHILIPS EasyTouch Plus GC527/20

Parownica do ubrań PHILIPS EasyTouch Plus GC527/20 to urządzenie ze zintegrowanym stojakiem, na którym w wygodny sposób ułożyć można ubrania. W dobrej cenie otrzymujemy urządzenie o optymalnie wysokiej mocy 1500W, płytą parową o dużej powierzchni oraz możliwością regulacji natężenia poziomu pary w 5 stopniach. Najwyższa możliwa wartość to 32g/min, co jest optymalnie dobrym wynikiem. Zbiornik na wodę jest największy wśród urządzeń znajdujących się w zestawieniu, bo ma pojemność aż 1,6 litra. Zintegrowana funkcja Easy De-Calc pomaga w czyszczeniu i usuwaniu kamienia. W zestawie poza parownicą Philips i stojakiem znajdziemy wieszak z klamrami na którym powiesimy prasowane ubrania i spodnie, rękawicę zapewniającą dodatkową ochronę, szczotkę, podkładkę i uchwyt do plis.

Zalety
regulowany strumień pary w 5 poziomach
bogata zawartość zestawu
duża powierzchni płyty parowej przyspiesza prasowanie
Wady
wymaga dużej przestrzeni do przechowywania

Zobacz także: Dobre żelazko - Ranking

Jak wybrać parownicę do ubrań? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W ramach poniższego poradnika zakupowego, przedstawiamy najważniejsze parametry, funkcje i elementy, które należy uwzględnić wybierając parownicę do ubrań.

Poradnik zakupowy: parownica do ubrań

Parownice do ubrań stanowią idealne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy nie lubią prasować, jak i dla zapracowanych osób, chcących przeznaczyć czas na inne obowiązki czy przyjemności. Urządzenia parowe nie wymagają rozkładania deski do prasowania, stają się szybko gotowe do pracy – najczęściej w mniej niż minutę, a także są proste w obsłudze i nie niszczą ubrań. Dzięki nim nawet prasowanie wymagających koszul czy marynarek zajmuje krótką chwilę. To znaczne ułatwienie, zwłaszcza w obecnych czasach kiedy każda minuta jest na wagę złota.

Na rynku dostępne są różne modele parownic, co generuje problem z wyborem odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Jaka parownica będzie idealna? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, wymagań względem urządzenia oraz liczby ubrań, które będą prasowane. Oto najważniejsze parametry, na jakie należy zwrócić uwagę.

Moc i wyrzut pary – parownica to efektywne prasowanie

Im wyższa moc, tym urządzenie pracuje bardziej efektywnie i krócej się nagrzewa (jest szybciej gotowe do pracy). Od niej często uzależniony jest inny parametr – wyrzut pary. Im jest on wyższy, tym lepiej parownica radzi sobie z trudnymi zagnieceniami. Moc jest ważna także w kontekście długiej pracy urządzenia, które nie przegrzewa się, nawet jeśli trzeba uprasować wiele ubrań. Dobre, skuteczne i wydajne parownice zaczynają się od 1300W i wyrzutu 24 g/min.

Długość przewodu a komfort pracy

Długość przewodu nie wpływa na jakość pracy, ale na jej komfort. Ten parametr zostanie doceniony dopiero podczas codziennego użytkowania – może sprawić, że prasowanie będzie szybkie i przyjemne, albo, ze względu na krótki przewód, uciążliwe i frustrujące.

prasowanie koszuli

Czy parownica ma system odkamieniania?

Jest różnie określany przez producentów: anti-calc, system antywapienny czy Quick Cals Release, ale zawsze jego celem jest zapewnić bezawaryjną pracę urządzenia przez wiele lat. Dzięki niemu można stosować zwykłą wodę z kranu, bez obaw o uszkodzenie kanalików parowych przez zbierający się w nich kamień. Warto jednak podkreślić, że niektóre urządzenia wymagają stosowania wody destylowanej.

Pojemnik na wodę – jaki najlepszy?

Dobór parownicy pod kątem pojemnika na wodę zależy od rodzaju i liczby ubrań, jakie najczęściej będą prasowane za jednym razem. Jeżeli jest to tylko kilka sztuk – idealnie sprawdzi się 200-260 ml. Trzeba pamiętać, zwłaszcza jeśli chodzi o parownice ręczne, że rozmiar zbiornika wpływa na komfort użytkowania – im mniejszy, tym lżejszy steamer.

Jeśli domownicy dużo prasują albo urządzenie parowe będzie wykorzystywane w sklepie, wówczas lepiej sprawdzi się steamer o większej pojemności zbiornika. Największy posiadają parownice stojące.

Nie mniej ważna jest możliwość wyjęcia pojemnika. Jest to bezpieczniejsze dla urządzenia, ponieważ zapobiega zalaniu mechanizmu parownicy podczas nalewania wody do zbiorniczka.

Zabezpieczenia

Wyposażenie parownicy w zabezpieczenia, takie jak automatyczne wyłączanie, pozwala uniknąć spalenia steamera czy pożaru w mieszkaniu.

Działanie w pionie i poziomie – skuteczna praca

Pozwala na skuteczniejszą pracę, ponieważ umożliwia, dostanie się do trudnodostępnych miejsc, a także odświeżenie na przykład sofy, krzeseł obitych tkaniną, czy poduszek.

Regulacja strumienia pary wodnej – większa kontrola nad urządzeniem

Dzięki regulacji można dostosować strumień pary do rodzaju tkaniny, a także stopnia zagniecenia.

prasowanie z parownicą do ubrań

Akcesoria ułatwiające pracę

Akcesoria takie jak szczotka, nakładki do prasowania mankietów czy rękawica ochronna, znacznie ułatwiają korzystanie z urządzenia parowego. Rękawica pozwala uniknąć poparzeń podczas naciągania tkaniny, natomiast szczotka przydaje się w przypadku odświeżania grubych tkanin, umożliwiając parze wodnej wniknięcie w głąb materiału. Nasadki do prasowania mankietów i kołnierzy ułatwiają prasowanie tych trudnych do wygładzenia elementów.

Rodzaje parownic do ubrań: Ręczna czy stojąca parownica?

Wiele zależy od potrzeb i oczekiwań względem sprzętu. W przypadku wysokiej częstotliwości prasowania lepiej zdecydować się na model stojący, który ma wyższą moc i większy zbiornik wody, umożliwiający dłuższą nieprzerwalną pracę. Co więcej, prasowanie ułatwia wygodny wieszak, który można umieścić na statywie. Tego typu urządzenia zajmują jednak więcej miejsca i nie nadają się w podróż.

Ręczne modele, pod względem jakości prasowania, nie odbiegają od urządzeń stojących. Również są wydajne i niezastąpione, jeśli przed wyjściem do pracy trzeba szybko uprasować koszulę czy spodnie. Zaletą ręcznych parownic jest też fakt, że można nimi wygodnie odświeżyć kanapę, łóżko czy poduszki.

Zróbmy sok! SOKOWIRÓWKA CZY WYCISKARKA?
Co wybrać? Wady i zalety.

Sugerowane rankingi szczegółowe:

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

Parownica do ubrań Tefal IXEO QT1020

Parownica Tefal IXEO QT1020

Parownica TEFAL IXEO QT1020 – to kolejna stacja do prasowania w formie rozbudowanego zestawu zawierająca w sobie parownicę, zbiornik na wodę oraz deskę do prasowania. Stacja Tefal IXEO QT1020 to produkt dla wymagających w cenie ok. 1000 zł. Moc 1600W wystarcza, aby urządzenie było gotowe do pracy już w ok. 45 sekund. Pojemność zbiornika na wodę to 1 litr. Podobnie, jak w przypadku poprzednio omawianej propozycji firmy Yoer, produkt Tefal także posiada mobilny stelaż, na którym umocowana jest deska oraz uchwyt do przechowywania parownicy. Strumień wytwarzania pary to 35 gram na minutę, co wystarczy do wygodnego i szybkiego prasowania. Ciekawą funkcjonalnością jest przypominanie użytkownikowi o cyklicznym usuwaniu kamienia, co pomoże parownicy pracować przez wiele lat.

Zalety
odpowiedni strumień pary
szybkie nagrzewanie 45 sekund
dostatecznie duży zbiornik na wodę 1l
Wady
dość wysoka cena

Parownica PHILIPS GC440/47

Parownica PHILIPS GC440/47

Parownica Philips StyleTouch Pure GC440/47 to produkt firmy Philips wyróżniający się z tłumu. To zasługa wcale nie tylko różowego koloru obudowy urządzenia. Parownica Philips to urządzenie ręczne, które użytkowane może być w pionie i poziomie - nie ma zatem konieczności używania deski do prasowania, a ubranie spokojnie prasować możemy umieszczone na wieszaku. Parownica Philips GC440/47 posiada pojemnik na wodę o pojemności 200 ml. Nie jest to duża pojemność. Mając jednak na uwagę przeznaczenie tego urządzenia do prasowania raczej małych ilości ubrań, wówczas taka pojemność zbiornika powinna okazać się jak najbardziej wystarczająca. Gotowość do pracy po włączeniu parownicy Philips GC440/47 osiągana jest w czasie poniżej minuty, a wyrzut pary następuje z intensywnością do 30g/min. Moc urządzenia to natomiast optymalne 1500W. To jedna z najmocniejszych parownic w gamie produktów Philipsa.

Zalety
małe wymiary, duża mobilność urządzenia
dobre parametry funkcjonalności i jakości do ceny
system odkamieniania
Wady
ograniczona liczba wariantów kolorystycznych

Parownica PHILIPS GC576/60 2200W

Parownica PHILIPS GC576/60 2200W

Parownica Philips GC576/60 o mocy 2200W przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie tylko dużo prasują, ale i nie chcą poświęcać tej czynności zbyt wiele czasu. Dlatego może okazać się ona niezastąpionym elementem wyposażenia domu, sklepu odzieżowego, salonu ślubnego czy butiku. Philips parownica do ubrań usprawnia i przyspiesza prasowanie, dzięki bogatemu zestawowi udogodnień, w jakie została wyposażona.

Parownice Philips GC576 mają silnik o dużej mocy i bardzo pojemny zbiornik na wodę (1800 ml), który pozwala na długą pracę bez obaw o przegrzanie urządzenia. Sprawne i łatwe użytkowanie parowego żelazka gwarantują też takie funkcje jak: AirStretch, podgrzewana płyta SmartFlow czy pięć poziomów natężenia pary.

Bogata funkcjonalność

Ten ostatni parametr umożliwia dostosowanie strumienia pary do rodzaju tkaniny, SmartFlow – swobodne prasowanie bez powstawania mokrych plam, natomiast AirStretch to technologia, która pozwala odpowiednio naciągnąć tkaninę i usprawnić pracę urządzenia. Na uwagę zasługuje też opcja stabilizująca wieszak „powieś i zablokuj”, dzięki której ubranie nie przesuwa się w trakcie prasowania steamerem Philips. Parownica do ubrań, w trosce o bezpieczeństwo użytkownika, automatycznie wyłącza się w razie braku wody w zbiorniku. Jest też wyposażona w rękawicę ochronną, wymienny zbiornik, regulowany stojak, wieszak, uchwyt do plis oraz szczotki. Te ostatnie doskonale radzą sobie z odświeżaniem po zimie płaszczy i kurtek.

Zalety
Moc

Parownica posiada moc 2200W

Długi przewód parowy

W parownicy zamontowany jest długi przewód parowy 1,3 m.

Duży zbiornik wody

Parownicę cechuje duża pojemność zbiornika na wodę 1800 ml. W dodatku zbiornik jest wyjmowany, co ułatwia obsługę urządzenia.

Funkcjonalność:

Parownica szybko się nagrzewa i jest gotowa do pracy w 45 sekund. W dodatku posiada wbudowany spryskiwacz.

Obfity wyrzut pary

Parownicę cechuje 5 poziomów pary, dzięki czemu możliwa jest regulacja strumienia pary. Wyrzut yrzut pary wynosi zaś 42 g/min.

Bezpieczeństwo

Parownica posiada automatyczne wyłączenie w przypadku braku wody. Wysoka temperatura pary skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy i bakterie z ubrań, dzięki czemu ubrania będą zawsze świeże i czyste.

Akcesoria dodatkowe:

W skład wyposażenia dodatkowego wchodzą:szczotka, wieszak na ubrania, rękawica ochronna, stojak.

Pozostałe istotne funkcje:

Parownica wyposażona jest w system antywapienny.

Wady
Duże wymiary:

Duża wielkość parownicy powoduje, że zajmuje ona sporo miejsca.

Brak mobilności

Z racji dużych wymiarów parownicę trudno zabrać w podróż.

Brak niektórych funkcji

Parownica umożliwia jedynie prasowanie w pionie.

Żelazko parowe Saturn ST-CC 0227

Żelazko parowe Saturn ST-CC 0227

Żelazko parowe Saturn to kolejna parownica do ubrań, która zdobywa pozytywne opinie wśród użytkowników. To profesjonalne urządzenie do prasowania oferuje moc 1900W i aż 10 trybów pracy, dedykowanych do różnych rodzajów tkanin. Dzięki temu jest wydajne, szybkie, proste w obsłudze, a także doskonale radzi sobie z trudnymi zagnieceniami. Siła wyrzutu pary jest różna i zależy od wybranego trybu pracy: najsłabsza oscyluje wokół 9,5 g/min, a najmocniejsza – 35 g/min.

Duża pojemność zbiornika na wodę

Wyżej omówione modele należą do grupy parownic ręcznych, natomiast parownica Saturn jest urządzeniem stojącym, które trudno zapakować do walizki i zabrać w podróż. W domu także zajmie sporo miejsca, mimo że można złożyć niektóre jego elementy. Urządzenie parowe składa się z dużego, bo aż 1,5 litrowego pojemnika na wodę, składanego wieszaka oraz 1,45-metrowej rury zakończonej słuchawką parownicy. Jak prasować koszule, spodnie czy żakiet z jego pomocą? Wystarczy umieścić ubranie na wieszaku i przesuwać słuchawką w górę i w dół. Urządzenie działa jedynie w pionie, jednak duża moc oraz regulacja pary sprawiają, że prasowanie jest w pełni skuteczne. Poza tym oferuje akcesoria ułatwiające pracę, takie jak szczotka do ubrań, nasadka do prasowania mankietów i kołnierzy, czy rękawica termiczna.

Zalety
Moc

Parownica posiada moc 1900W

Długi przewód zasilający

W parownicy zamontowany jest 2,5-metrowy przewód zasilający

Wygodne nalewanie wody

Parownica posiada duży pojemnik na wodę 1,5 litra

Funkcjonalność:

Regulowana rura do 1,5 metra pozwala na swobodne operowanie parownicą.

Obfity wyrzut pary

Parownicę cechuje 10 trybów pracy i regulacja wyrzutu pary: 9,5-35 g/min.

Bezpieczeństwo

Parownica posiada istotne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki wysokiej temperaturze pary, urządzenie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów i bakterii.

Akcesoria dodatkowe:

W skład wyposażenia dodatkowego wchodzą:składany wieszak i antypoślizgowe nóżki.

Pozostałe istotne funkcje:

Parownica posiada wbudowane automatyczne podanie wody.

Wady
Duże wymiary:

Parownica ma dość duże wymiary i jest dość ciężka, a w dodatku zajmuje sporo miejsca.

Brak mobilności

Z racji dużych wymiarów parownicę trudno zabrać w podróż.

Brak niektórych funkcji

Parownica umożliwia jedynie prasowanie w pionie (tylko i wyłącznie).

Parownica Philips GC442/87  

napełnianie wodą parownicy

Ranking urządzeń parowych zamyka ręczny steamer Philips. Parownica ze względu na swoje kompaktowe rozmiary jest łatwa w transporcie oraz przechowywaniu. Producent wyposażył ją w moc 1500W, wyrzut pary 30 g/min oraz możliwość pracy, zarówno w pionie, jak i poziomie, dzięki czemu sprawnie pozbywa się zagnieceń. Optymalna wielkość zbiornika (200 ml) zapewnia jej lekkość i długą pracę bez przerw – pewnym minusem jest jednak brak możliwości wyjęcia pojemnika. Za sprawą technologii PureSteam oraz funkcji Quick Cals Release, która zapobiega osadzaniu się kamienia w urządzeniu, strumień pary zachowuje swoją siłę nawet przez wiele lat. Parownica Philips została również wyposażona w matę StyleMat, gwarantującą ochronę i oparcie podczas prasowania.

Parownica Philips GC442/87
Zalety
Moc

Parownica posiada moc 1500W

Długi przewód zasilający

Parownica wyposażona jest w długi kabel 2 m.

Duży zbiornik wody

Parownicę cechuje duża pojemność zbiornika na wodę 1800 ml. W dodatku zbiornik jest wyjmowany, co ułatwia obsługę urządzenia.

Funkcjonalność:

Parownica działa w pionie i poziomie.

Pełna mobilność

Parownica jest lekka, ma kompaktowy rozmiar i można zabrać ją w podróż.

Obfity wyrzut pary

Parownicę cechuje wyrzut pary: 30 g/min.

Bezpieczeństwo

Parownica jest delikatna dla wszystkich tkanin. Dzięki wysokiej temperaturze pary usuwa zapachy i bakterie ze wszystkich ubrań.

Akcesoria dodatkowe:

W skład wyposażenia dodatkowego wchodzą:nakładka ze szczotką (do grubszych tkanin, płaszczy, kurtek), mata StyleMat, podgrzewana płyta SmartFlow (zapobiega powstawaniu mokrych plam), podkładka do odstawiania parownicy podczas prasowania.

Pozostałe istotne funkcje:

Technologia PureSteam i funcja Quick Cals Release przeciwdziała osadzaniu kamienia poprzez silny strumień pary.

Wady
Brak wyjmowanego zbiornika

Parownicę cechuje brak wyjmowanego zbiornika na wodę, przez co nalewanie jej może być kłopotem.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agulec
Agulec
1 rok temu

ja mam ręczną za 100 zł firmy Ariete i jestem zadowolona, robi taką samą robotę jak pionowa ale jednak zajmuje mniej miejsca i można na wyjazd zabrać

Rita
Rita
10 miesięcy temu

Zdecydowałam się na żelazko parowe Braun Texstyle 7 i gratuluję sama sobie dobrego wyboru. Zagniecenia już nie stanowią dla mnie zadnego problemu.

Zamknij