Close

Jaka huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci? Ranking i porady

Szukasz alternatywy dla klasycznej huśtawki dla dziecka? A może wpadł Ci w oko elegancki fotel wiszący w stylu boho? W każdym z przypadków, najlepszym wyborem jest huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci. Dowiedz się, jakie modele najlepiej nadają się na zewnątrz, a jakie do salonu. Poznaj najważniejsze parametry, które pozwolą Ci wybrać bocianie gniazdo, na którym Twoje dzieci będą bawić się nie tylko przednio, ale i bezpiecznie. Jaką huśtawkę bocianie gniazdo wybrać? Sprawdź!

Najlepsza huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci - ranking

Najlepsze bocianie gniazdo
Drugi wybór
Eleganckie
NIezwykle kolorowe

Jaka huśtawka bocianie gniazdo będzie najlepsza? Jakie są rodzaje?

Huśtawka bocianie gniazdo to równie dobry, co szeroki wybór. Aby co nieco Ci go ułatwić, przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje foteli wiszących typu bocianie gniazdo.

Ze względu na miejsce zawieszenia huśtawki wyróżniamy:

Huśtawka bocianie gniazdo wewnętrzna

Fotel bocianie gniazdo przeznaczony wyłącznie do montażu wewnątrz domu lub mieszkania. Stanowi fantastyczne uzupełnienie aranżacji wnętrza, nadaje mu wyjątkowego charakteru, a przy tym pozwala na spędzanie czasu w wygodnym, wiszącym fotelu w typie bocianiego gniazda.

Huśtawka bocianie gniazdo zewnętrzna

Bocianie gniazdo może zastąpić klasyczną huśtawkę ogrodową lub tarasową, jeśli jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Huśtawka bocianie gniazdo zewnętrzna jest wykonana z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu jest bardziej odporna na niesprzyjające warunki pogodowe.

Ze względu na budowę huśtawki wyróżniamy:

Huśtawka bocianie gniazdo z oparciem

Bocianie gniazdo może być wyposażone w oparcie. Wówczas taka huśtawka może zastąpić nawet klasyczny fotel, gdyż dodatkowe oparcie, podtrzymując plecy, zwiększa wygodę odpoczynku. Bocianie gniazdo z oparciem wspaniale nadaje się do czytania książek, oglądania filmów czy bajek.

Huśtawka bocianie gniazdo z namiotem

Czyli bocianie gniazdo dla dzieci. Huśtawka wyposażona w namiot świetnie nadaje się do zabaw dzieci nawet od 3. roku życia. Namiot podnosi bezpieczeństwo zmniejszając jednocześnie szansę na wypadnięcie poza huśtawkę. Ponadto ochrania przed deszczem, owadami czy wiatrem. 

Huśtawka bocianie gniazdo z poduszką

Jeśli szukasz wygodnego miejsca do odpoczynku, szukaj huśtawki bocianie gniazdo wyposażonej w wygodną poduszkę. Poduszka nie tylko chroni przed twardym stelażem, ale także pełni funkcję dekoracyjną. 


ZOBACZ TEŻ: Krzesło brazylijskie – ranking najlepszych. Jakie wybrać i jak zamontować?


Jak wybrać huśtawkę bocianie gniazdo? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Żaden wybór nie powinien być przypadkowy i tak samo jest z fotelem wiszącym a’la bocianie gniazdo. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy wykaz najważniejszych parametrów, które zapewnią Tobie lub Twoim dzieciom zabawę i odpoczynek na wiszącej huśtawce w typie gniazda. Na co musisz zwrócić uwagę?

Wytrzymałość i dopuszczalne obciążenie

Każda huśtawka, aby była bezpieczna, musi być wytrzymała. Nie inaczej jest z fotelem typu bocianie gniazdo. Przed zakupem upewnij się, że do produkcji danego modelu użyto wytrzymałych materiałów. Sprawdź także maksymalne dopuszczalne obciążenie danej huśtawki, które da Ci precyzyjną informację na temat wytrzymałości huśtawki.

Atesty bezpieczeństwa

Produkty dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać określone wymogi bezpieczeństwa. Mimo to, upewnij się, że kupowana przez Ciebie huśtawka posiada wszystkie certyfikaty, które pozwalają na bezpieczne korzystanie z niej przez choćby dzieci. Zwróć uwagę na certyfikaty takie jak TUV, GS czy CE. Pamiętaj, bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego zawsze bądź w tej kwestii dociekliwy!

Materiał wykonania

Materiał, z którego wykonana jest huśtawka ogrodowa, ma bezpośredni związek z bezpieczną zabawą, a także żywotnością huśtawki. W dużej mierze zależy on od tego, czy huśtawka ma być przeznaczona do użytku zewnętrznego czy do domu.

Huśtawki bocianie gniazdo na zewnątrz powinny być wykonane z prefabrykatów odpornych na działanie warunków atmosferycznych takich jak deszcz lub słońce. Z kolei modele do pomieszczeń mogą posiadać bawełniane lub lniane poduszki czy być zawieszone na mniej odpornej na wilgoć linie mocującej.

Wielkość i kształt

Zarówno kształt, jak i wielkość bocianiego gniazda zależy od potrzeb Twojej rodziny. Owalne bocianie gniazda o dużej średnicy wspaniale nadają się dla rodziców dwójki (bądź więcej) dzieci. Natomiast mniejsze fotele typu bocianie gniazdo z oparciem to najlepszy wybór dla dorosłych, którzy szukają miejsca do odpoczynku z książką czy wypicia porannej kawy.

Możliwość regulacji

Opcja regulacji długości lin mocujących jest szczególnie ważna, jeśli posiadasz niestandardowo wysoko zawieszony sufit, bądź jesteś rodzicem małych dzieci. Regulacja lin pozwala na dostosowanie wysokości zawieszenia samej huśtawki. W praktyce oznacza to, że możesz dostosować wysokość siedziska  do wieku i wzrostu Twojego dziecka, dzięki czemu będzie mogło samodzielnie wejść na huśtawkę. Zmniejsza to też szansę, że ewentualny upadek będzie mniej bolesny.

Jaka huśtawka bocianie gniazdo będzie najlepsza? Ranking

1. Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci średnica 100cm, obciążenie 150kg

Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci średnica 100cm, obciążenie 150kg

Wytrzymała huśtawka gniazdo od firmy Funfit. Nadaje się wspaniale zarówno do użytku wewnątrz domu, jak i na zewnątrz w ogrodzie. Średnica huśtawki to 100 cm, natomiast jej maksymalne obciążenie wynosi aż 150 kg. Cała konstrukcja została oparta o stalowy stelaż, który został zabezpieczony dokładnie poliestrowym sznurkiem. Dodatkowo, liny mocujące może dopasować do pożądanej długości.

Zalety
maksymalne obciążenie to aż 150 kg
huśtawka jest lekka, ale i wytrzymała
możesz ją zamontować zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie
odporna na wilgoć i promieniowanie
posiada szerokie siedzisko o szerokości 100 cm
Wady
siatka z poliestrowych włókien może nie być wygodna podczas dłuższej zabawy

2. Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci średnica 110cm, obciążenie 150kg

Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci średnica 110cm, obciążenie 150kg

Kolejna propozycja od firmy Funfit. Tym razem jest to bocianie gniazdo z gładkim, wygodnym siedziskiem o średnicy 110 cm. Gniazdo wykonano ze stalowego stelaża i pokryto odpornym na wilgoć poliestrem, dzięki czemu maksymalne obciążenie huśtawki wynosi 150 kg. Huśtawka może być zamontowana zarówno w pokoju, jak i w ogrodzie czy na tarasie. Podczas montażu możesz wybrać mocowanie na jeden lub dwa punkty, zależnie od swoich potrzeb.

Zalety
dopuszczalne obciążenie to aż 150 kg
huśtawka jest lekka, ale i wytrzymała
średnica siedziska to aż 110 cm
odpowiednia do montażu w pomieszczeniu bądź na zewnątrz w ogrodzie
Wady
huśtawka nie posiada oparcia ani poduszki

3. Huśtawka bocianie gniazdo do pokoju

Huśtawka bocianie gniazdo do pokoju

Idealny dodatek do mieszkania, domku letniskowego czy na taras. Bocianie gniazdo z oparciem, którego siedzisko posiada 60 cm szerokości na 60 cm głębokości. Ten model również daje możliwość wyboru, gdyż możesz zamontować go na złączonych albo rozłączonych uchwytach. Ozdobne frędzle sprawiają, że fotel nadaje się świetnie do wnętrz w stylu kalifornijskim i boho. 

Zalety
elegancki i minimalistyczny design
posiada oparcie
maksymalne obciążenie fotela to 150 kg
możesz zamocować go na jednym bądź na dwóch punktach
Wady
liny mocujące nie są regulowane
brak poduszki w zestawie

4. Kolorowa huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci średnica 100cm, obciążenie 150kg

Kolorowa huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci średnica 100cm, obciążenie 150kg

Huśtawka idealna do dziecięcych zabaw w ogrodzie. Posiada średnicę 100 cm i wytrzymałość aż do 150 kg. Dzięki regulowanym linom mocującym, możesz dostosować wysokość siedziska według własnego uznania lecz maksymalnie do 160 cm. Stelaż huśtawki wykonano z wytrzymałej stali i pokryto wygodną miękką pianką, która dodatkowo podnosi bezpieczeństwo. Huśtawka nadaje się do montażu zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz w ogrodzie. 

Zalety
posiada atest CE
możliwość regulacji wysokości huśtawki i dostosowania jej do wzrostu i wieku dzieci
oporna na deszcz i słońce, a więc odpowiednia do montażu w ogrodzie
posiada udźwig aż do 150 kg
Wady
huśtawka nie posiada dodatkowych poduch czy oparcia

5. Bocianie gniazdo dla dzieci Briff POWERMAT PM-HBG-110 - huśtawka ogrodowa zewnętrzna

Bocianie gniazdo dla dzieci Briff POWERMAT PM-HBG-110 - huśtawka ogrodowa zewnętrzna

Huśtawka bocianie gniazdo do montażu na zewnątrz. Siedzisko fotela wykonano z wytrzymałej stali i pokryto dodatkowo pianką ochronną. Liny, na których zawieszone jest gniazdo, posiadają regulację. Ponadto dzięki zastosowaniu wytrzymałego poliestru, cała konstrukcja jest odporna i utrzyma do 150 kg obciążenia.

Zalety
posiada regulowane liny mocujące
maksymalne obciążenie wynosi aż 150 kg
posiada siedzisko pokryte miękką pianką zabezpieczającą, która dodatkowo jest wodoodporna
Wady
brak informacji na temat atestów czy certyfikatów bezpieczeństwa

6. Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci z poduszką i oparciem

Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci z poduszką i oparciem

Fotel ogrodowy wiszący wykonany z ręcznie plecionej makramy. Średnica siedziska wynosi 60 cm, natomiast wysokość oparcia to 45 cm. Chociaż bocianie gniazdo jest lekkie, to jego maksymalne obciążenie wynosi aż 150 kg. Wraz z huśtawką otrzymasz także wygodną poduszkę na siedzisko, wykonaną z naturalnej bawełny.

Zalety
maksymalne obciążenie fotela to aż 150 kg
posiada wygodną poduszkę na siedzisko w zestawie
fotel posiada efektowne frędzle, idealne do ogrodów czy wnętrz w stylu skandynawskim i boho
Wady
brak regulowanej długości linek mocujących
bawełniana poduszka nie jest wodoodporna, dlatego może chłonąć wilgoć podczas deszczu

7. Bocianie gniazdo dla dzieci Malatec

Bocianie gniazdo dla dzieci Malatec

Huśtawka typu bocianie gniazdo z owalnym siedziskiem o średnicy aż 100 cm. Konstrukcja siedziska oparta jest o stelaż ze stali nierdzewnej dodatkowo zabezpieczonej pianką, dzięki czemu jest i bezpieczny, i wytrzymały. Ten model bocianiego gniazda przeznaczony jest przede wszystkim do użytku zewnętrznego, ze względu na zastosowanie odpornych na pogodę materiałów. Dopuszczalne obciążenie tego fotela wiszącego to 120 kg.

Zalety
lina mocująca posiada regulację do 180 cm wysokości
huśtawka idealnie nadaje się na zewnątrz, gdyż jest wodoodporna
posiada obszerne siedzisko o średnicy 100 cm
Wady
maksymalne dopuszczalne obciążenie to 120 kg, czyli mniej od innych modeli

Huśtawka bocianie gniazdo w domu czy ogrodzie? Gdzie najlepiej ją umieścić?

Zastanawiasz się, gdzie lepiej zawiesić huśtawkę bocianie gniazdo? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Huśtawka bocianie gniazdo w mieszkaniu to świetny pomysł, jeśli tylko posiadasz odpowiednią ilość miejsca w pokoju dziecięcym lub w salonie. Bocianie gniazdo w domu pozwoli cieszyć się huśtawką przez cały rok.

Jeśli natomiast nie masz warunków do zamontowania huśtawki w domu, a posiadasz odpowiedni stelaż lub zadaszony taras - postaw na bocianie gniazdo na zewnątrz domu. To świetna alternatywa dla klasycznych hamaków, ławek ogrodowych czy klasycznych huśtawek dla dzieci.


ZOBACZ TEŻ: Jaki domek ogrodowy dla dzieci będzie najlepszy? Ranking


Huśtawka bocianie gniazdo do pokoju i w salonie - o czym należy pamiętać?

Zdecydowałeś się na zamontowanie bocianiego gniazda w domu? W takim wypadku musisz pamiętać o odpowiednim montażu huśtawki do sufitu. Aby to zrobić, kup odpowiednie, wytrzymałe kotwy, które będą odporne na naprężenia pojawiające się podczas bujania. Pamiętaj, że od odpowiedniego montażu będzie zależało bezpieczeństwo i wytrzymałość całej konstrukcji w pomieszczeniu.

Huśtawka bocianie gniazdo w salonie lub w domu powinna też być dobrze dobrana pod względem dekoratorskim. Ten niedrogi, sprawiający wiele radości gadżet może podnieść wrażenia wizualne i zaakcentować styl panujący w salonie lub pokoju dziennym. Z drugiej strony, jeśli wybierasz huśtawkę gniazdo specjalnie do bawialni swojego dziecka - design nie ma aż takiego znaczenia. Ważne, aby była wytrzymała, bezpieczna, ale i kolorem przyciągała wzrok.

Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci - kolejny powód na doskonałą zabawę

Huśtawka bocianie gniazdo dla dzieci

Skoro już przy huśtawkach dla dzieci jesteśmy - bocianie gniazdo dla najmłodszych to jedna z lepszych huśtawek do zabawy. Wszystko dlatego, że pozwala ona na bujanie się z rodzeństwem i przyjaciółmi. I nie musi to być wcale klasyczne huśtanie się na siedząco! Fotel bocianie gniazdo daje ogrom możliwości do zabaw, z którego Twoje dziecko na pewno zrobi niezły użytek. Wszystko jednak w granicach bezpieczeństwa, oczywiście! 

A jeśli zdecydujesz się na powieszenie bocianiego gniazda w ogrodzie, dodatkowo zadbasz o odpowiedni poziom dotlenienia rosnącego, młodego organizmu. Twoje dziecko nie będzie już spędzać wielu godzin przed ekranem telewizora lub komputera. Dodatkowy ruch poprawi także jego wydolność czy zdolność koordynacji ruchowej, czyli wpłynie na zrównoważony rozwój motoryczny dziecka.

Jak zamontować huśtawkę bocianie gniazdo? Istotne porady i wskazówki

Huśtawka bocianie gniazdo to model, który jest dedykowany przede wszystkim do zawieszenia pod sufitem. Istnieje też możliwość zamontowania gniazda na specjalnym stelażu do huśtawek - ten scenariusz nie wymaga wiercenia i jest o wiele prostszy, dlatego poświęcimy mu dzisiaj mniej uwagi.

Jak zamontować więc bocianie gniazdo do sufitu?

Najpierw wybierz się na małe zakupy, gdyż do mocowania fotela wiszącego typu bocianie gniazdo potrzebujesz:

  • wiertarki
  • kołki rozporowe
  • haki dedykowane do huśtawek i foteli wiszących

Jeżeli już posiadasz wszystkie elementy - możesz zabrać się do wiercenia. W wywierconych otworach umieścić kołek i hak, powtórz to z drugim otworem.

Zamiast klasycznych haków możesz też postawić na bardziej profesjonalne kotwy chemiczne (inaczej - łączniki iniekcyjne), które są wytrzymalsze i bardziej odporne na naprężenia, które powstają w trakcie huśtania się na fotelu. Montaż na kotwach chemicznych jest jednak bardziej czasochłonny, gdyż wymaga zaaplikowania dodatkowej warstwy kleju, który utrzyma kotwę w miejscu.

Jak zrobić huśtawkę bocianie gniazdo? Porady DIY

Jeśli masz trochę czasu, uwielbiasz ręcznie zrobione akcesoria do ogrodu i posiadasz w domu nieużywaną, małą trampolinę dla dzieci - możesz stworzyć bocianie gniazdo samemu! 

Czego potrzebujesz do zrobienia huśtawki bocianie gniazdo z trampoliny?

  • trampolina o odpowiedniej średnicy;
  • makaron pływacki bądź podłużną gąbkę do zabezpieczenia metalowych brzegów
  • lina o dużej wytrzymałości, najlepiej z włókien syntetycznych;
  • materiał do obłożenia brzegów stelaża;
  • nożyczki bądź nóż;
  • klej.

Jak wykonać bocianie gniazdo krok po kroku?

W pierwszym kroku musisz przygotować starą trampolinę do stania się bocianim gniazdem, a więc zdemontuj nogi trampoliny. Gdy już to zrobisz możesz przejść do pozbycia się siatki ochronnej z zewnętrznej części stelaża. Usuń ją przy pomocy nożyczek bądź scyzoryka uważając jednak, aby nie naciąć wewnętrznej siatki.

W drugim kroku natnij wzdłuż gąbkę/makaron pływacki, jednak nie przecinaj jej całkowicie.  Nałóż gąbkę/makaron pływacki na zewnętrzny stelaż trampoliny. Tak zabezpieczone krawędzie pokryj dokładnie warstwą kleju. Teraz pora na wykorzystanie przygotowanego materiału - obłóż gąbkę starannie tkaniną.

Siedzisko jest już prawie gotowe. Teraz wystarczy, że wykorzystasz część zakupionej liny do owinięcia brzegów trampoliny, które przed chwilą pokryłeś materiałem. W zależności od upodobań możesz zrobić to bardziej dokładnie bądź mniej. Ważne jest jednak, aby w równych odstępach pozostawić odpowiednio długie fragmenty liny, które później będą służyły do zawieszenia całego siedziska na haku.

Pora na finalne dodatki - tak przygotowane siedzisko możesz ozdobić poduszkami bądź dodatkową warstwą materiału, która umili przebywanie na bocianim gnieździe. 

Jaka huśtawka bocianie gniazdo będzie najlepsza? Podsumowanie

Jak widzisz, huśtawka typu bocianie gniazdo to nie tylko świetny wybór do przydomowego placu zabaw, ale także do salonu czy na taras. Z tej huśtawki może śmiało korzystać cała rodzina co sprawia, że jest niesamowicie uniwersalna i dostarcza mnóstwo frajdy. Nie zapomnij też o modelach do wypoczynku, czyli o bocianim gnieździe w kształcie fotela - użytecznym i eleganckim dodatku do wnętrz! A Wy co uważacie o wiszącym bocianim gnieździe - warto czy nie? :)

Sugerowane rankingi szczegółowe:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij