Close

Modna kuchnia – aranżacje i najlepsze trendy kuchenne 2019

Modna kuchnia, to nowoczesne pomieszczenie łączące w sobie najbardziej aktualne trendy i najnowszą technologię. W najbliższym sezonie pojawiają się ciekawe kierunki. Znajdziemy również wiele kontrastów, a nawet można powiedzie, że wykluczających się i przeciwstawnych rozwiązań. Jednym słowem - świeży nurt będzie szedł dwoma torami. Pierwszym będzie kontynuacja oraz rozwinięcie stylu skandynawskiego. Dołączone zostanie do niego więcej filozofii ZEN. Podstawą pozostanie biel i jej odcienie. Wartości nie stracą również gładkie i jasne powierzchnie.

W drugim kierunku rozwoju będzie również niejako zaczerpnięcie z królującego jeszcze chwilę temu stylu skandynawskiego. W tym przypadku jednak zostaną wzmocnione kolory i charakter pomieszczenia. Górowały będą zdecydowane barwy. Zmienią się wykorzystywane materiały. Będziemy poszukiwali elementów nastrojowych, wręcz baśniowych.

Planujesz remont kuchni?

Chcesz ją urządzić na nowo? Marzy Ci się harmonijna kuchnia? A może wolisz zdecydowane kontrasty? Chcesz, aby w Twoim posiadaniu była funkcjonalna i stylowa kuchnia? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość - wszystko przed Tobą! Przeczytaj uważnie nasz artykuł, a dowiesz się wielu ciekawostek związanych z planowaniem, aranżowaniem i remontowaniem nowoczesnej kuchni. Zaskoczymy Cię wieloma rozwiązaniami i dodamy inspiracji. A śledząc najnowsze trendy - z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Modna kuchnia: Harmonia z naturą

Serce naszego domu

Kuchnia w tej konwencji, to przede wszystkim centrum energetyczne i serce każdego mieszkania. To tutaj właśnie dzieje się najwięcej. Spotkania z rodziną, gotowanie, wspólne posiłki i żywe rozmowy. Jest to również pomieszczenie reprezentacyjne, do którego najchętniej zapraszamy znajomych oraz gości. Spędzamy w niej wiele czasu podczas całego dnia.

zioła w kuchni modna kuchnia w stylu rustykalnym z marmurowym blatem
źródło: howican.website

Według zasad antycznej praktyki chińskiej, kuchnia to centralne miejsce naszego domu. Feng shui mówi przede wszystkim o energii. To ona jest motorem naszego życia. A możliwości jej swobodnego przepływu determinują powodzenie w różnych sferach życia. Przede wszystkim chodzi o harmonię z naturą. Dostosowanie swoich wnętrz do naturalnego porządku, gwarantuje poprawę życia we wszystkich płaszczyznach. Nie ma znaczenia, czy mówimy tutaj o miłości, rodzinie, sprawach zawodowych, czy zdrowiu. Wszystko związane jest ze swobodnym przepływem dobrej energii.

Przyjmijmy więc sobie za cel zaaranżowanie takiej przestrzeni, która będzie odpowiadała wewnętrznej harmonii, stanie się funkcjonalna i dopasowana do naszych preferencji. Podstawmy na porządek i równowagę. Dodajmy do tego najnowsze trendy i rozwiązania technologiczne. Idealny efekt gwarantowany!

modna kuchnia w kolorze niebieskim drzewko cytrynowe
źródło: casahaus.net

Modna kuchnia: dobra energia w całym mieszkaniu

Zachowując zasadę, że kuchnia jest centrum naszego mieszkania lub domu, wykorzystajmy maksymalnie ten potencjał. Już tutaj pamiętajmy, że centrum domu nie oznacza „w środku”, a raczej miejsce największej aktywności w ciągu dnia, działania i spotkań z innymi. Jest to miejsce, w którym przebywamy najwięcej oraz najchętniej zapraszamy znajomych. To tu przyrządzamy posiłki i spożywamy je. Rozmawiamy i nierzadko załatwiamy najważniejsze sprawy. Jest to po prostu serce naszego domu. Jeżeli oczywiście mamy możliwość - otwórzmy ją. Oznacza to na przykład przebicie większego otworu drzwiowego lub całkowite zlikwidowanie jednej ze ścian. Pozwoli to nie tylko na swobodniejsze poruszanie się, ale również na przepływ energii i cały dom będzie harmonijnie ze sobą współgrał.

czarno biala modna kuchnia z drewnianymi dodatkami
źródło: ikea.com

Warto zwrócić uwagę na to - o ile to możliwe - by wejście do kuchni nie znajdowało się na przeciwko toalety, sypialni lub na wprost okna. Oddzielmy również to pomieszczenie stosując inny materiał na podłodze, niż w reszcie pokoi.

Moda kuchnia: wykorzystaj moc żywiołów

Aby kuchnia mogła stać się harmonijnym centrum, powinniśmy korzystać w niej ze wszystkich żywiołów - woda, ogień, metal, drewno oraz ziemia. Te, które przeważają, to ogień i woda. Przede wszystkim to one powinny być od siebie oddzielone, ale muszą znajdować się w jednym pomieszczeniu. Ogień, czyli kuchenka, piekarnik, mikrofalówka i woda - lodówka, zmywarka i zlewozmywak, umieść po dwóch stronach kuchni lub brzegach blatu. Zbyt mała kuchnia może utrudniać ustawienie sprzętów - jeśli wszystkie sprzęty muszą stać obok siebie, pogrupujmy je. A jako podziałkę między nimi zastosujmy drewno. Będzie ono neutralizowało przeciwstawną i zwalczającą się nawzajem energię. Jeżeli nie mamy możliwości zastosowania drewnianej szafki lub ścianki, powieśmy po prostu drewnianą łyżkę.

czarna kuchnia zabudowa
źródło: diyideastoday.com

Jako dopełnienie do energetycznej „piątki”, braku nam już tylko metalu i ziemi. W bardzo łatwy sposób jest je umieścić w każdym wnętrzu. Metalowych elementów użyjmy jako wykończenie. Z ziemią najłatwiej (i najprzyjemniej) jest połączyć się za pomocą żywych roślin. Trzeba jednak uważać na wszelkie cięte kwiaty ze względu na wysychanie po przekwitnięciu. Może to spowodować wysuszenie również innych obszarów naszego życia.


Zobacz także: Zioła w kuchni - w doniczce i w ogrodzie

Modna kuchnia: Jeszcze więcej mocy!

Kuchnia w stylu skandynawskim spowodowała znaczące uspokojenie i wyciszenie wnętrz. Z biegiem czasu, coraz śmielej dokładano mocniejszych akcentów kolorystycznych, jak i samej formy. Aż w końcu przekroczyliśmy tą pozostałą cieniutką granicę. Spowodowało to wybuch wyrazistych kolorów… dosłownie wszędzie! Znajdziemy je na podłodze i frontach szafek, w dekoracjach, ozdobnych powierzchniach ściennych i dodatkach.

kolorowa kuchnia i lodówka
źródło: domino.com

Modna kuchnia: czerń i szlachetna moc

Czarne odcienie jeszcze chętniej i dużo odważniej wykorzystywać będą projektanci wnętrz i osoby odpowiedzialne za aranżację. Pamiętajmy, że dodaje ona bardzo dużo elegancji i prestiżu. Świetnym uzupełnieniem będą jaskrawe i zdecydowane dodatki, takie jak miedziana armatura. Na wartości zyskają również wszelkie pomarańczowe wykończenia. Stawiać będziemy na błyszczące zlewy i lampy spełniające rolę jako z jednej strony element użytkowy, z drugiej jako dekoracja pełna designu.

czarna kuchnia w stylu minimalistycznym
źródło: martadusseldorp.com

Wysokiego, wręcz królewskiego prestiżu doda połączenie ze szlachetnymi barwami. Rubinowa czerwień, butelkowa zieleń, fiolet ametystu, czy granat szafiru - wszystkie bezprecedensowo górować będą w naszej nowej kuchni.

Modna kuchnia: baśniowy dramatyzm

Nowo wprowadzone barwy do wnętrza kuchni odzwierciedlać mają przede wszystkim nasz charakter i łączyć się z potrzebną nam energią w ciągu całego dnia, szczególnie przy jego rozpoczęciu. Dramatyzm i pewien rodzaj intrygi będzie powodował pobudzenie naszego organizmu i nastawienie go na wyznaczone przez nas cele na dany dzień. Aby nie zamknąć zbytnio i nie zmniejszyć wizualnie naszej kuchni, będziemy stosowali duże kontrasty. Zarówno w dobieranych kolorach, jak i materiałach oraz strukturze powierzchni. Dominować będą dalej gładkie powierzchnie, jednak coraz częściej aranżacje kuchni będą podążać za nowościami. W nowym kierunku znajdziemy wiele wzorów i innych ciekawych połączeń.

modna kuchnia kolorowe kafelki neon
źródło: instagram.com/kasie_barton

Modna kuchnia: blask i nastrojowa ciemność

Kontrast. Dużo błysku, pojedyncze punkty świetlne, odbicia i ogromna jasność. Jednocześnie możliwość zbudowania romantycznego i uspokajającego nastroju. Jak to połączyć? Punktem wyjściowym będzie coraz częściej stosowana co najmniej podwójna funkcja elementów wystroju. Jak to możliwe? Za pierwszy przykład podajmy wiszącą oprawę świetlną. Wcześniej stonowane, niechętnie uwydatnione, wręcz ukrywane lampy, wywołane będą przed szereg. Zaczniemy poszukiwać wzorów bardzo dekoracyjnych, błyszczących, oryginalnych w formie i w rozmiarze XXL. Koniecznością będzie możliwość regulacji natężenia mocy świecenia i dodatkowo zmiana barwy. Efektem będzie za dnia jasna, bardzo funkcjonalna dająca mocne światło podwieszana rzeźba, wieczorem i w nocy - czynnik budujący nastrój całej przestrzeni.

modna kuchnia w kolorze matowej czerni z drewnianymi elementami
źródło: kuhniclub.ru

Modna kuchnia: złoto we wszystkich odcieniach

W detalu również zdecydowanie wyróżniać się będzie dwie ścieżki. Ukryta, dopasowana i wtapiająca się w swoje otoczenie armatura lub połyskująca i wyróżniający się na tle osprzęt. Pomalowana na złoto stal stanie się bardzo modna. Modny odcień Rose Gold nada szyku, a zarazem delikatności. Wszelkie zmatowione materiały dodadzą delikatności, a zarazem bogactwa i wysokiej rangi naszej nowoczesnej kuchni. Mile widziane będą również wszelkie barwy znajdujące się wokół złota, jak miedź. Wykorzystanie złota zdecydowanie podpowiada nam styl glamour. I słusznie. Idealnie pasować będzie on w naszą nastrojową, gładką bazę.

modna kuchnia retro ze złotą armaturą i szarymi kafelkami
źródło: conexaodecor.com

Modna kuchnia: kolory

Z pewnością udało Ci się już zauważy, że modne kolory tego sezonu będą stały do siebie w zupełnej opozycji. Pamiętaj jednak, że wszystko tak na prawdę zależy od tego, jakiego nastroju oczekujesz. Remontując swoją kuchnię, masz dwa zupełnie skrajne kierunki do wyboru. Na początek zastanów się, jaką funkcję ma sprawować to wnętrze. Niezależnie od tego, jakie przeznaczenie wybierzesz, tendencją jest otwieranie kuchni i integrowanie jej z resztą mieszkania. Teraz wszystko zależy już od tego, w jaki sposób chcesz użytkować przestrzeń. Zastanów się nad takimi rozwiązaniami jak:

nowoczesna kuchnia w stylu minimalistycznym kuchnia z płytkami
źródło: thenewaustralian.org
  • kuchnia z jadalnią
  • kuchnia z miejscem do pracy
  • kuchnia z jadalnią i miejscem do pracy
  • kuchnia z salonem i miejscem spotkań
  • salon z aneksem

Wbrew pierwszym obawom, wszystkie te możliwości są w zasięgu ręki.

Królowa Natura

Twoja kuchnia powinna przede wszystkim charakteryzować się dobrze dobranym nastrojem i odzwierciedlać Twoje potrzeby oraz preferencje. Wybierając aranżację delikatną i harmonijną, tak jak w poprzednim stylu skandynawskim - zostańmy przy bieli i jej odcieniach. Rozjaśni ona naszą przestrzeń i pozwoli na odbicie dużej ilości światła. Niezależnie od tego, czy posiadasz w kuchni okno i będzie to światło dzienne, czy sztuczne.

modna kuchnia drewniana
źródło: remodelista.com

Kość słoniowa, rozbielona wanilia i jasny beż już w pierwszych chwilach musną naszą przestrzeń odrobiną przytulności. Połóżmy ją na ścianie. Na podłodze zastosujmy o ton ciemniejszą barwę. Doda to trójwymiarowości naszemu wnętrzu. Pozostańmy jednak przy rozświetlających kolorach. Dodatkowo możemy wprowadzić inne kolory uzupełniające delikatną bazę. Zwróć koniecznie uwagę na to, by utrzymać kuchnię w ciepłej aranżacji - jak już wspominaliśmy najważniejszą energią w tym miejscu jest ogień. Wszelkie jasne, a jednocześnie ciepłe barwy sprawdzą się idealnie.

A może pastele?

Ciekawe również może okazać się pójście o krok dalej i połączenie białej podstawy z pastelowymi odcieniami wanilii, seledynu, błękitu, zieleni, czy różu ( najlepszy będzie blush pink). Używając chłodnych barw, koniecznie zaaranżujmy nasze wnętrze tak, by znalazły się one w „zimnej strefie”, czyli w okolicach lodówki, zlewu i zmywarki. Jeżeli nie chcemy dobierać żadnej ciepłej farby, po prostu omińmy kuchenkę.

Mocna energia

Drugi trend wymaga od nas więcej mocy. Szlachetne kamieni szlachetnych dodadzą głębi i doniosłości. Śmiało wykorzystajmy je na ścianach lub we frontach szafek. Również przy podłodze możemy pokusić się o ciemne drewno lub ciemne, szafirowe kafle. Zrezygnujmy jednak z wysokiego błysku, a raczej skupmy się na macie lub półmacie. Dodatkowo wpłynie to na elegancję naszej kuchni.

kolorowa modna kuchnia inspiracje rośliny w kuchni
źródło: elledecor.com

Aby wnętrze nie wydawało się zbyt ponure, poszukajmy kontrastów. Biały, kamienny blat do ciemnych szafek. Złote wykończenia witryn. Podświetlone szklane półki. Bogato i bardzo kolorowo zdobione kafelki. Geometryczne, trójkątne lub nieidealne, ręcznie wykonane płytki. Odżyje mozaika do kuchni. To wszystko są połączenia, które śmiało wprowadźmy!

Podejmijmy się również połączenia ciemnych barw z żywymi, nasyconymi tonami. Hitem będzie kolor Living Coral, czyli koralowy odcień pomarańczu. Bardzo dobrym wyborem będą również wszelkie pomarańczowo - morelowe i brzoskwiniowe kolory. Jako uzupełnienie wybierzmy Spiced Honey - karmelowy brąz, może być również kawa z mlekiem, czekolada lub kasztan. Wszystkie z nich są intensywne, a zarazem możliwe do połączenia.

Modna kuchnia: najciekawsze materiały i kształty

Trendy przynoszą nam szeroki wachlarz nowoczesnych materiałów możliwych do wykorzystania w urządzaniu wnętrz. Jest nimi malowana na złoto i szczotkowana lub polerowana stal. Możemy pokusić się też na kamień naturalny. Wciąż też obecne będzie drewno - nie tylko jako panele podłogowe do kuchni. Zmieni się jednak sposób na nie, ponieważ zdecydowanie będziemy je przyciemniać i traktować raczej jako dodatek, a nie podstawę.

Trendy w kuchni: odczarujmy lastryko!

Do łask wraca na przykład stare i prawie zapomniane już lastryko. Terazzo, to właściwie mieszanka wody, cementu, grysu oraz barwnika. Większości z nas kojarzy się jeszcze z latami 70. Wszechobecne parapety i posadzki z lastriko nie były ani ładne, ani przyjemne. Do przygotowania mieszanki stosuje się zazwyczaj marmur, granit lub bazalt. Możliwe jest pozostawienie jego chropowatej faktury (wynikającej z zawartości grysu właśnie) lub szlifu. Odłóżmy jednak już dawne doświadczenia z tym materiałem i zajmijmy się jego aktualnymi możliwościami i wyglądem.

lastryko w kuchni trendy
źródło: ignant.com

Przede wszystkim warto nadmienić, że lastryko jest już bardzo chętnie wykorzystywane w projektach wnętrzarskich i jest coraz bardziej popularne. Przy doborze porządnie wykonanych płytek, możemy nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Terazzo pomoże nam wydobyć więcej trójwymiarowości z przestrzeni, jak również pozwoli na zróżnicowanie gładkich powierzchni. Jeżeli zbytnio nie lubimy „ciapkowatego" wyglądu, a chcemy spróbować polubić się z tym materiałem, możemy zastosować je na przykład jako dodatek. Spróbujmy je wprowadzić jako blat kuchenny. Z ruchomych elementów wybierzmy na przykład tace. Zaletą tego sztucznego kamienia jest też duża odporność na zarysowanie, ścieranie, uderzenia i zmienne warunki pogodowe - zupełnie nie wchłania wody, ani nie działają na nie ostre promienie słoneczne. Jest również nieczułe na wysoką temperaturę i jest bezpieczne dla żywności.

lastryko blat
źródło: apartmenttherapy.com

Aranżacja kuchni: alternatywny kwarc

Innym wyborem może być płyta ze spieków kwarcowych. Jest to mieszanka kwarcu, skał granitowych, iłów łupkowych i pigmentów ceramicznych. One również są bardzo odporne na wszelkie zarysowania, uderzenia i warunki pogodowe. Nie reagują z wodą i wysoką temperaturą. I mogą mieć już 3 mm grubości! Możemy wykorzystać je więc jako delikatne półki lub delikatny, ale trwały blat kuchenny.

Aranżacja kuchni: materiały naturalne

Jak już wspomnieliśmy, drewno pozostaje na tapecie. Zdecydowana większość z nas bardzo je ceni i chce mieć w swoim otoczeniu. Nie wymagane jednak będzie już bielenie go. Zostawmy je w naturalnych odcieniach, a nawet lekko przyciemnijmy. Drewniane elementy świetnie sprawdzą się również jako oddzielenie zwalczających się energii ognia i wody. Nadadzą również ciepłego, przytulnego charakteru naszemu wnętrzu.

aranżacja kuchnia boho biała nowoczesna
źródło: instagram.com/rhiannonlawsonhome

Zobacz także: Łazienka w drewnie - dowiedz się, jak efektywnie wykorzystać drewno również w łazience!

Meble kuchenne: jakie wybrać?

Co pozmieniało się w propozycjach mebli kuchennych? Otóż sporo.

Ciekawostką jest to, że w każdej kuchni, niezależnie od tego, czy jest ona mała czy duża - zaczęto rezygnować z części zabudowy. Po co? Przede wszystkim celem jest „odchudzenie” pomieszczenia z nadmiernej ilości szafek. Ważne stało się również pozwolenie sobie na większą swobodę i i lekkość tych wnętrz. Najbardziej istotne jest jednak to, by nasza nowoczesna kuchnia miała możliwość „wtopić się” w otoczenie.

salon z aneksem boho
źródło: curatedinterior.com

Odwrót od pełnego i jednolitego górnego monolitu pozwolił na zastosowanie dużo lżejszych, otwartych półek. Zastąpiono ją ażurowymi stelażami i przeszklonymi witrynami. Nadano status „półki na ładne rzeczy”, książki kucharskie, rośliny, szkło. Podwieszana zabudowa przestała być już niezbędnikiem w każdej kuchni. Możliwe, że udało się to dzięki otarciu kuchni na mieszkanie, co pozwoliło na powiększenie jej. Dodatkowo plusem takiego rozwiązania jest spotęgowanie efektu większej dekoracyjności kuchni i elementów w niej zawartych. Puste powierzchnie ścian można teraz swobodniej aranżować, powiesić ciekawe oprawy świetlne i umieścić na nich żywą roślinność.


Zobacz także: Jak zaprojektować kuchnię na wymiar?

Zabudowa duotone

Jeżeli nie mamy możliwości zupełnej rezygnacji z górnej zabudowy, zastosujmy tzw. duotone. Jest to użycie ciemniejszego kolory na dolnych frontach w zestawieniu z dużo jaśniejszymi barwami u góry. Ten patent również spowoduje (choć trochę słabsze) wizualne odciążenie wyższych partii pomieszczenia.

modna kuchnia w stylu retro szaro-niebieskie fronty lampa industrialna
źródło: chrislovesjulia.com

Wszystko to sprawi, że stworzy się nam otwarta kuchnia. Będzie przedłużeniem salonu i jadalni. A wieczorem wykorzystamy to do zbudowania przytulnego nastroju.

Modna kuchnia z wyspą

Kolejnym elementem prowokującym większe połączenie przystających do siebie przestrzeni jest moda na zbudowanie wyspy kuchennej. Odejście od dodatkowych górnych szafek w kuchni wymagało znalezienia nowego miejsca na przechowywanie. Idealnym rozwiązaniem stała się wyspa kuchenno-salonowa. Z jednej strony możemy umieścić w niej sprzęty i naczynia, z drugiej wykorzystać jako blat roboczy, czy miejsce spożywania posiłków. Aby utrzymać konwencję dekoracyjności, podświetlmy fantazyjnie naszą wyspę listwami LED, a nad nią powieśmy designerską lampę.

modna biała kuchnia z drewnianymi blatami i wyspą
źródło: frequence3.org

Fronty kuchenne: jaka modna kuchnia?

To co również przeszło bardzo istotną transformację to zmiana frontów kuchennych. Dotychczasowy wysoki połysk, coraz częściej zastępuje się matowym lub półmatowym wykończeniem. Dobrze odbijające dużą ilość światła, jednak niepraktyczne pod względem bardzo łatwego zabrudzenia, meble na wysoki połysk trochę przygaszono. Spowodowało to brak refleksów świetlnych. Jednak dodało więcej spokojnej i stonowanej elegancji. Wszystko w kierunku zintegrowania ze sobą kilku pomieszczeń. Stosując powyższe trendy, nasza nowoczesna kuchnia stanie się bardzo przytulnym miejscem, w którym dzieją się najistotniejsze sprawy w ciągu całego dnia.

czarna modna kuchnia z granatowymi frontami minimalistyczna
źródło: theglitterguide.com

Biorąc pod uwagę rozdzielność aktualnych trendów, w wersji ZEN postawmy na białe i jasne pomieszczenie. Biała kuchnia bardzo dobrze współgra z drewnianymi blatami. Dodatkowo umieśćmy na nowych, „wolnych” przestrzeniach otwarte półki z roślinnością. W tym przypadku wyspa kuchenna z możliwością swobodnego przepływu energii będzie idealna. A umieszczenie na niej kuchenki i płyty grzewczej, pozostawiając jednocześnie zimne sprzęty (takie jak lodówka, zlew, zmywarka) w zabudowanym szeregu pod ścianą, skutecznie oddzieli wyhamowujące się nawzajem siły. W efekcie będziemy mogli czerpać z ich pełnej mocy!

Z kolei wybierając elegancki i nastrojowy glamour, postawmy na ciemne, matowe fronty. A złoty lub miedziany kolor wykończenia półek wiszących dodatkowo podświetlmy LED ’ami lub dobierzmy punktowe oprawy podkreślające naszą nową kuchenną biżuterię.

Modna kuchnia: dodatki

Modna kuchnia: stylowa armatura

Bez względu na to, czy interesuje nas kierunek energetycznej harmonii, czy spotęgowanej mocy powinniśmy zadbać o dodatkowe wyposażenie w stylowej kuchni.

Wybierając baterię kuchenną, kieruj się nie tylko jej stylem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Zwróć uwagę na jej wysokość, długość wylewki oraz materiał wykonania. Nadal modne będą minimalistyczne baterie, o prostych kształtach. Świetną opcją są również baterie stojące, jednouchwytowe. Jeżeli interesują Cię najświeższe modele, rozejrzyj się także za baterią z mobilną wylewką, która ułatwia wykonywanie codziennych czynności w kuchni.

złota bateria kuchenna i marmurowy blat w kuchni
źródło: aglos.pl

Elementy takie jak wykończenia szafek i półek, uchwyty, czy armatura i akcesoria warto połączyć w całość. Malowana i szczotkowana stal świetnie nada się w tym przypadku. Pamiętaj, że najmodniejsze w tym sezonie jest złoto, różowe złoto oraz mosiądz. Scalić je możesz również instalując oprawy świetlne w podobnym tonie. Wybierając o punktowe, skieruj strumień na te właśnie elementy - nada to im dodatkowego blasku, który też zaowocuje jeszcze bardziej prestiżowym look ’iem.

Trendy w kuchni: retro style

jasnozielona kuchnia zabudowa kuchenna z zielonymi frontami
źródło: elle.pl

Wracające do mody obłe kształty i zaokrąglone uchwyty oraz rurki idealnie wręcz wpasowuje się w odżywający styl retro. Dodatkowo stosowanie szczotkowanego lub polerowanego mosiądzu wzmocni ten efekt. Śmiało połącz matowe fronty meblowe i ciemny blat z błyszczącym, metalowym zlewem. Przenieś te wykończenia również na inne wyposażenie. Przykładem mogą być stelaże od hooker ’ów.

Must have: żywa roślinność

W swojej nowej modnej kuchni obowiązkowo zagospodaruj miejsce dla roślin. W przypadku nie posiadania zbyt dużej przestrzeni, dobre będą i małe sukulenty. Aczkolwiek mając większe możliwości, koniecznie postaw na kwiaty w maksymalnym rozmiarze XXL! To właśnie one owładnęły najnowszymi wnętrzami. Oregano, bazylia, mięta, melisa – fantastycznie komponują się z tradycyjnym, ale także nowoczesnym wykończeniem. Dodatkowo możemy takie meble zrobić to samodzielnie - zielnik z palet DIY. Zioła nie tylko ożywią wnętrze, ale będą często świetnym dodatkiem do potraw.

ogródek ziołowy w kuchni zioła w kuchni
źródło: lumanndesign.com

Aranżując swoją kuchnię na nowo, dobierając wyposażenie i dodatki przede wszystkim pamiętaj o spójności stylu. Śmiało łącz różne kolory i materiały oraz kształty, uważaj jednak na przesadę. Dopasowanie i idealny projekt mogący sprostać do zainteresowań naszych i domowników to podstawa. Rozplanuj najpierw funkcjonalność, a dopiero później zamij się stylizacją. Nawet, jeżeli nie myślałeś o najnowszych trendach w swoich pomieszczeniach, zawsze warto je przejrzeć, ponieważ może okazać się, że zainspirujesz się czymś i to doprowadzi do stworzenia idealnego wnętrza. W końcu modna kuchnia ma być też naszym królestwem!

farba tablicowa do kuchni ściana tablicowa
źródło: tuacasa.com.br
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij