Close

Nowoczesne i energooszczędne AGD w naszym domu

Sprzęt AGD znacząco ułatwia nasze codzienne życie. Producenci tworzą nie tylko bardziej funkcjonalne urządzenia. Starają się także, by były one energooszczędne. Dlatego osoby, które urządzają swoją kuchnię, mają w czym wybierać. Wielość ofert i różnorodność sprzętu sprawiają jednak, że nie jest łatwo podjąć właściwą decyzję. Podpowiadamy więc, na co warto zwrócić uwagę, kupując nowoczesny sprzęt AGD do domu.

Jak sprawdzić, czy sprzęt AGD jest energooszczędny?

Kupując sprzęt AGD, warto inwestować w urządzenia energooszczędne. Jak jednak sprawdzić ich wydajność? Z pomocą przychodzą odznaczenia klasy energetycznej, które wyraża się literami. Sprzęt klasy D cechuje się najniższą jakością, a sprzęt klasy A - najwyższą. Odznaczenia są przyznawane na podstawie średniego, rocznego zużycia prądu przez konkretny model urządzenia. Sprzęt wysokiej klasy może być więc droższy do nabycia, natomiast w perspektywie długoterminowej przyniesie duże korzyści. Warto mieć to na uwadze. Poza tym, urządzenia klasy A będzie także bardziej przyjazne dla środowiska.

Funkcjonalny sprzęt AGD w kuchni

Nowoczesny sprzęt AGD daje naprawdę wiele możliwości. Dużą popularnością cieszą się płyty indukcyjne. Jest to najbardziej energooszczędny typ płyt grzewczych, znacząco redukując sam czas gotowania. Jest to także rozwiązanie praktyczne. Płyta podgrzewa jedynie dno naczynia, znacznie minimalizując ryzyko poparzenia. Nawet jeśli przy okazji gotowania część jedzenia znajdzie się na płycie, nie ulegnie ono przypaleniu. Płyta indukcyjna jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Nie posiada żadnych problematycznych do mycia zakamarków. Szeroki zakres nowoczesnych płyt grzewczych można znaleźć w ofercie firmy Whirlpool: https://www.whirlpool.pl/urzadzenia/gotowanie/plyty-grzewcze.

Wiele możliwości daje także nowoczesny piekarnik elektryczny. Jest on wyposażony w termosondę, która monitoruje temperaturę, by zakończyć pieczenie w odpowiednim momencie. Nie ma więc mowy o przypaleniu czy wysuszeniu potrawy. Urządzenia marki Whirlpool posiadają ciekawą funkcję Cook 4, która umożliwia gotowanie 4 oddzielnych potraw w jednym czasie - i to bez ryzyka pomieszania zapachów! Warto zwrócić uwagę, by piekarnik posiadał powłokę iXelium, która skutecznie chroni przed zadrapaniami i korozją. Innowacyjne urządzenia posiadają też system samoczyszczący, który rozkłada i pochłania tłuszcz poprzez specjalne panele katalityczne.

W każdej kuchni niezbędnym urządzeniem jest oczywiście lodówka. Nowoczesny sprzęt ma wiele do zaoferowania. Po pierwsze posiada on system No Frost, dzięki któremu powstaje minimalna ilość szronu wewnątrz komory. Nie ma więc potrzeby cyklicznego rozmrażania lodówki. Z kolei technologia 6. zmysł pozwala na utrzymanie w chłodziarce odpowiedniej temperatury oraz zachowanie optymalnej wilgoci. Chłodziarki posiadają też funkcję alarmu. Przykładowo, urządzenie powiadomi właściciela, że drzwi komory nie zostały właściwie zamknięte. Alarm włączy się także w przypadku awarii zasilania.

Nowoczesna kuchnia to kuchnia energooszczędna

Wydawać by się mogło, że im bardziej zaawansowane urządzenie, tym więcej energii potrzebuje do pracy. Nic bardziej mylnego. Nowoczesny sprzęt AGD jest energooszczędny, a jednocześnie funkcjonalny. Z tego powodu, warto zakupywać urządzenia u sprawdzonych producentów, jak np. Whirlpool. Jest to gwarancją najwyższej jakości. Lodówka Whirlpool, mikrofala czy płyta grzewcza będą nie tylko działać w trybie ekonomicznym. Znacząco ułatwią one także codzienne przygotowywanie posiłków.

Kupując sprzęt AGD, trzeba więc zwrócić uwagę na producenta, klasę energetyczną urządzenia, a także dostępne funkcje. Warto także zastanowić się, czy sprzęt nie powinien być przeznaczony do zabudowy - to często stosowane rozwiązanie w wielu kuchniach. Na szczęście nowoczesne urządzenia nie tylko działają bez zarzutu, ale również są bardzo estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij