Close

DIY – miedziany wieszak na ręczniki / stojak na ubrania

DIY – miedziany wieszak na ręczniki / stojak na ubrania

Wielu trendsetterów stanowczo zaprzecza, by miedź, która szturmem podbiła nasze mieszkania kilka sezonów temu nadal była na topie. Jednak ekipa homelooka, czyli Rozanna i Kasia, twierdzą że niektóre rzeczy zawsze wyglądają stylowo, a należy do nich połysk, różowa kolorystyka i fajne dziewczyny z obcinaczem do rur.


W premierowym poście diy, pokażemy wam jak prosto i przyjemnie wykonać loftowy wieszak na ręczniki, (lub stojący wieszak na ubrania, które są jeszcze do noszenia, ale nie chce nam się włożyć ich do szafy ze świeżynkami prosto z prania).

DIY – ang. /ˌdiaɪˈwaɪ/ – do it yourself <zrób to sam>

Aby wykonać wieszaki do łazienki z rur, potrzebne będą nomen omen rury, i to miedziane. Sugerujemy nie zrywać ich ze ścian, prawdopodobnie wiszą tam nie bez powodu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wycieczka do pobliskiego marketu budowlanego. Nasz wybór padł na leroy merlin-wiedziałyśmy, że oprócz rur, znajdziemy tam absolutny must have wszystkich millenialsów, czyli rośliny zielone mix za 6,50,- . No to w drogę!

W przypadku leroya dostępne długości rur miedzianych to 1 oraz 2,5m. Druga opcja jest zdecydowanie korzystniejsza cenowo, a obcinak do rur znajdujący się półkę niżej rozwiązuje problem transportu.

Potrzebne nam będą:

-obcinak do rur 31.52,-
-3x miedziane rury o średnicy 15mm i długości 2,5m każda – 89.82,-
-klej do metalu
-4x miedziany trójnik (śr. 15mm) ok 8zł
-6x miedziane kolanko kielichowe (śr. 15mm) ok 12zł

Pierwszym etapem jest dokładne wymierzenie i przycięcie rur. Dysponując odpowiednim narzędziem, czyli obcinakiem, jest to dziecinnie proste i bardzo intuicyjne. Wystarczy tylko obracać i obracać, i obracać, aż ukaże nam się idealnie ścięty bok.

Do skonstruowania naszego wieszaka potrzebujemy fragmentów o określonych długościach:

-2x90cm (dłuższe ramię)
-2x70cm (krótsze ramię)
-4x50cm (szerokość naszej konstrukcji)
-6×10 cm (te, najlepiej pozyskać z ogryzków pozostałych do przycinania rur)

Przy odpowiednim rozplanowaniu cięcia, bez problemu uda nam się otrzymać je z 7.5m rur, a pewnie nawet i mniejszej ilości, bo nam sporo zostało. Z pewnością jednak te „ogryzki” zostaną wykorzystane przy następnych projektach diy, zero waste 100%.

Po przycięciu rur pozostaje nam jedynie zmontowanie ich z pomocą trójników i kolanek w pożądaną konstrukcję.

Na tym etapie warto pomóc sobie klejem, aby nasz wieszak łazienkowy na ręczniki (w przeciwieństwie do płynności finansowej) był solidny i stabilny.

Gotowe! Teraz pozostaje nam tylko cieszyć się efektem oraz chwalić znajomym. Do pełnego związania kleju potrzeba kilku godzin, więc najlepiej zacząć korzystać z naszego nowego, stylowego elementu wystroju następnego dnia.

Nasza błyszcząca nowością konstrukcja, sprawdzi się świetnie jako stojak na ręczniki do łazienki, który zastąpi półki łazienkowe w niewielkiej przestrzeni. Roślinoholicy mogą zawiesić na nim makramy z doniczkami, a na czas ich przesadzania z powodzeniem może posłużyć również za niewielki wieszak stojący na ubrania. Słowem, to prawdziwie renesansowe rozwiązanie które doskonale uzupełni wnętrze każdego praktycznego i stylowego człowieka.

Budżet projektu zamyka się w 150 złotych, zostało nam sporo ścinków rur a cena obejmuje również nowe narzędzie do naszej skrzyneczki, czyli obcinak. Mimo że nie planujemy kariery hydraulicznej, z pewnością szybko się z nim nie rozstaniemy. Miedź to szlachetny i naturalny materiał i już zastanawiamy się, w jaki sposób jeszcze można zrobić z niej użytek. Po głowie chodzi nam drabinka, świeczniki i loftowe półki do łazienki? Macie jakieś propozycje? Piszcie w komentarzach!

Podobał Ci się wpis? Udostępnij go na fb!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close