Close

Małe ale praktyczne – najlepsze lodówki na napoje

Mała lodówka - coraz częściej ją kupujemy. Znajdują one szerokie zastosowanie w kawalerkach, małych aneksach kuchennych, mieszkaniach studenckich, czy też biurach. Są małe, wygodne, wszędzie można je zamontować i kosztują stosunkowo niewiele.

Ranking małych lodówek

Najlepsza mała lodówka
Mała i pojemna
Cicha i energooszczędna
Mini lodówka

Jaką małą lodówkę wybrać? Jakie są rodzaje małych lodówek?

  • mała lodówka wolnostojąca (tradycyjna) – niewielkie urządzenie, które możemy ustawić w dowolnym miejscu. Taką lodówkę możemy schować np. do szafki pod telewizorem, jeśli mebel jest dobrze wentylowany.
  • mała lodówka do zabudowy – to urządzenia przeznaczone do ustawienia wewnątrz specjalnych szafek. Dzięki temu uzyskujemy doskonałą estetykę naszego wnętrza.
  • mała lodówka podblatowa – lodówki podblatowe mają zwykle ok. 85cm wysokości. Modele to „obudowujemy” po bokach szafkami kuchennymi, a z góry przykrywamy blatem. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu wentylacji.
  • mała lodówka na napoje – to zwykle najmniejsze modele o wysokości do 50cm. Wymiary dopasowane są do pomieszczenia większych butelek.
  • mała lodówka z zamrażalnikiem – pełnoprawny zamrażalnik jest rzadko spotykany w malutkich lodówka. Zwykle możemy jednak spotkać komorę niższych temperatur, w której można uzyskać temperaturę poniżej 0.
  • mała lodówka bez zamrażalnika – zamiast typowego zamrażalnika w małej lodówce często znajdziemy jedynie małą komorę niskich temperatur o pojemności kilku litrów. Wystarczy ona do schłodzenia np. butelki alkoholu.

Jaka mała lodówka będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Klasa energetyczna lodówki

To ważna cecha w przypadku tego typu produktów. Lodówki zwykle są podłączone do prądu przez cały czas. Nawet niewielka różnica w zużyciu energii wpłynie na nasz rachunek za prąd. Warto zatem wybrać lodówkę co najmniej z klasą A+.

Głośność pracy małej lodówki

Mała lodówka na napoje często jest używana w pokojach z aneksami kuchennymi. Istotne jest zatem, aby zwrócić uwagę na jej głośność pracy.

Typ lodówki

Czyli modele wolnostojące lub do zabudowy. Popularniejsze i tańsze są modele wolnostojące. Jeśli jednak chcemy, aby estetyka naszej kuchni stałą na najwyższym poziomie, warto rozważyć model do zabudowy.

Rozmiar małej lodówki

Najmniejsze modele mają mniej niż 50cm wysokości. Pozwolą one na przechowanie butelek z napojami. Większe, o wysokości ponad 80cm, sprawdzą się do schłodzenia także wielu przekąsek.

Pojemność lodówki

Pojemność małych lodówek zwykle wynosi od 40 do 120 litrów. Najmniejsze wystarczą np. na wakacje. Te większe sprawdzą się już przez cały rok.


ZOBACZ TEŻ: Lodówka dwudrzwiowa. Ranking lodówek klasy premium


Jaką małą lodówkę wybrać? Ranking małych lodówek

1. Mała lodówka hotelowa minibar A+ 43l

Mała lodówka hotelowa minibar A+ 43l

To urządzenie to kolejny produkt przygotowany z myślą o przechowywaniu napoi. Lodówka mała Minibar wazy jedyne 14kg, ciężki czemu bez trudu można ją przenieść w inne miejsce. Znalazło się w niej miejsce na symbolicznej wielkości zamrażalnik. Mała lodówka na napoje posiada 2 półki o różnej wielkości umieszczone na drzwiach. Dzięki temu umieścimy na jednej z nich dużą butelkę np. z winem, a w pozostałych miejscach położymy np. puszki z piciem.

Zalety
mobilność
szklana półka
obustronny montaż drzwi
Wady
brak oświetlenia

2. Mała lodówka BEKO TS190330N A+ 86l

Mała lodówka BEKO TS190330N A+ 86l

Niewielka lodówka marki Beko o wysokości 82cm posiada 2 wewnętrzne półki oraz aż 3 półki na drzwiczkach. Urządzenie posiada także komorę niższych temperatur. Istotna zaletą jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Klasyczny wygląd cechuje się malowaniem w białym kolorze. We wnętrzu znajdziemy natomiast mechaniczne pokrętło sterowania. Cena to nieco ponad 500zł.

Zalety
3 półki drzwiowe
wysoka niezawodność
automatyczne odszranianie
Wady
brak sygnalizacji otwartych drzwi
brak półki na butelki

3.SIGMA DESIGN BC95 A++ 

Mała lodówka SIGMA DESIGN BC95 A++

Ta mała lodówa Sigma posiada wymiary 85 x 47,5 x 44,5cm. Choć wydaje się mała, to jej pojemność to niemal 81l w przestrzeni chłodzącej oraz 10l - mrożącej. Bardzo istotnym elementem jest to, że lodówka posiada wyższą klasę energetyczną A++, a także jest bardzo cicha. Stopień głośności plasuje się bowiem na poziomie 39dB. Lodówka jest prosta, estetyczna i bardzo funkcjonalna dla tych, którzy potrzebują lodówki właśnie tych wymiarów.

Zalety
wysoka klasa energetyczna
ciche działanie
estetyczna i prosta
Wady
dla niektórych 10l zamrażalnik może okazać się zbyt mały

4. Lodówka Sigma BC48 biała

Lodówka Sigma BC48 biała

Lodówka Sigma BC48 to kolejna doskonała propozycja od firmy Sigma. Ten model jest zdecydowanie mniejszy od poprzednika i cechuje się pojemnością na poziomie 48l. Ta mała lodówka idealnie nada się do chłodzenia napojów. Lodówka produkuje hałas na poziomie 39dB i cechuje się klasą energetyczną A+. To ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują naprawdę małej, choć pojemnej w swojej klasie lodówki.

Zalety
bardzo mała
pojemna w swojej klasie
Wady
przeciętna klasa energetyczna A+

5. Lodówka jednodrzwiowa PHILCO PTB911 A+ 91l

Mała lodówka jednodrzwiowa PHILCO PTB911 A+ 91l

Mała lodówka firmy Philco dobrze sprawdzi się w niewielkich kuchniach oraz w pokojach hotelowych. Całkowita pojemność wynosi 91 litrów, z czego 79 przypada chłodziarce, a 12 litrów przeznaczonych jest dla komory o dodatkowo obniżonej temperaturze.  Istotną funkcją konstrukcji tego produktu jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Niewielka zamrażarka jest w przypadku tej małej lodówki komorą o nieco obniżonej temperaturze – jej wartość należy do zakresu od -5 do 0 st. Celsjusza. Istotnym dodatkiem jest szuflada na warzywa. 

Zalety
niewielka waga – 20kg
komora o obniżonej temperaturze
obustronny montaż drzwi
Wady
brak oświetlenia

6. Lodówka MPM 46-CJ -01/A A+ 45l

Mała lodówka MPM 46-CJ -01/A A+ 45l

Ta malutka lodówka firmy MPM cechuje się eleganckim, czarnym kolorem oraz wyjątkowo niewielkimi wymiarami. Wysokość urządzenia to jedyne 51cm. Pojemność wewnętrzna to 46 litrów. Jest to mała lodówka bez zamrażalnika, więc cała objętość przeznaczona jest na komorę chłodziarki. Znalazła się w niej mała komora niskich temperatur o pojemności 6l. To dobra mała lodówka na napoje czy przekąski. Półeczki w drzwiach mają wymiary idealnie dopasowane do szerokości puszek czy butelek. Całkiem dobrej jakości komponenty pozwoliły tej lodówce uzyskać klasę energetyczną A+. 

Zalety
wymiary idealnie dopasowane do przechowywania napojów
dodatkowa komora niskich temperatur
Wady
bak oświetlenia
tylko jedna półka, brak szuflad

7. Mała lodówka jednodrzwiowa Beko BK07725

Mała lodówka jednodrzwiowa Beko BK07725

Ten model lodówki beko sprawdzi się doskonale jako mała lodówka dla studenta. Bez trudu umieścimy w niej różne napoje oraz najpotrzebniejsze produkty spożywcze. Lodówkę łatwo przewieziemy, gdyż jej waga to jedyne 15kg. Pojemność użytkowa to 40l. Produkt ten posiada typowe w swojej klasie oznaczenie dot. Efektywności energetycznej – A+. Wartą wspomnienia możliwością tej lodówki jest regulacja kierunku otwierania drzwi. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy lodówkę umieszczamy np. w rogu pomieszczenia. 

Zalety
niska waga
możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi
Wady
brak szuflady
brak oświetlenia
http://clk.tradedoubler.com/click?p(288386)a(3119505)g(24229008)epi(mala lodowka Beko BK07725)epi2(mala lodowka Beko BK07725)url(https://allegro.pl/kategoria/agd-wolnostojace-lodowki-67430?string=Beko%20BK07725&bmatch=cl-dict201214-ctx-ele-1-1-0112)

8. Ravanson LKK90 – dobra lodówka z Polski

Ravanson LKK90 – dobra lodówka z Polski

Ravanson LKK90 to bardzo ciekawy sprzęt, wyprodukowany przez polską markę Ravanson. Jest to chłodziarka o niewielkich gabarytach - 83 x 47 x 44 cm, i całkiem sporej pojemności 83 litry. Ravanson LKK90 posiada klasę energetyczną A+. To nowoczesne rozwiązanie, które na pewno pozwoli nam zaoszczędzić na rachunku za prąd. Lodówkę wyposażono we dwie szklane półki, dwie kieszenie na drzwiach i odpowiednie miejsce do przechowywania żywności mrożonej.

Ravanson LKK90 jest doskonałym sprzętem w bardzo korzystnej cenie – możemy znaleźć oferty już od 499 złotych. Polski produkt zbiera doskonałe opinie internautów, szczególnie cenią oni sobie jakość wykonania, niewielkie gabaryty, a co za tym idzie funkcjonalność i komfort pracy – lodówka jest bardzo cicha. Z zewnątrz urządzenie prezentuje się niepozornie, design jest dosyć minimalistyczny, aczkolwiek na pewno może znaleźć swoje miejsce w przeróżnych kompozycjach.

Ravanson LKK90 jest lodówką przeznaczoną dla mniej wymagających użytkowników, studentów. Urządzenie znajdzie swoje miejsce w biurach, pokojach hotelowych, kawalerkach – wszędzie tam gdzie zależy nam na oszczędności energii i miejsca.

Lodówka firmy Ravanson jest nieco większa niż większość omawianych przez nas dotąd produktów. Jej wysokość wynosi 83cm, dzięki czemu pojemność użytkowa zwiększyła się do 78 litrów. Wysokość tego produktu jest stworzona myślą o zabudowie kuchennej. Mała lodówka do zabudowy może służyć jako samodzielne dla nas urządzenie lub jako uzupełnienie dużej lodówki.

Zalety
zmienna strona zawiasów drzwi
2 półki oraz szuflada na wyposażeniu.
Wady
brak oświetlenia wewnętrznego

9. Candy CCTOS 504WH - lodówka mała i praktyczna A++ 97l

dobra tania lodówka Candy CCTOS 504WH


Candy CCTOS 504WH to bardzo ciekawa lodówka, mała, ale świetnej relacji cena do jakości. Produkt włoskiego producenta świetnie przyjął się na polskim rynku, zbiera bardzo wiele pozytywnych recenzji. Jest to niewielki sprzęt o wymiarach 84 x 50 x 56 cm, co pozwala na wykorzystanie go w mieszkaniach, apartamentach, biurach, miejscach gdzie zależy nam na przestrzeni i oszczędności. Pojemność 84 litry pozwoli nam na przechowywanie sporej ilości produktów, jest to dobre rozwiązanie dla osób mieszkających samotnie i par.

Candy CCTOS 502WH posiada klasę energetyczną A+, co oznacza ekologiczne i tanie eksploatowanie. Nie jest to jednak jedyne tego typu rozwiązanie w tej lodówce. Producent zadbał o każdy szczegół, nawet o energooszczędne oświetlenie typu LED. Candy CCTOS 502WH nie będzie sprawiać problemów podczas czyszczenia. Trzy półki wewnątrz lodówki zostały wykonane ze szkła hartowanego, z którego bardzo łatwo usuwa się brud. Dodatkowo urządzenie posiada szufladę na warzywa i owoce, boczne kieszenie w drzwiach i zamrażalkę o pojemności 13 litrów.

Candy CCTOS 502WH to doskonale wyposażony model, który posiada wszystkie najważniejsze cechy lodówki o niewielkich gabarytach. Jego ceny zaczynają się już od 600 złotych – jest to doskonałe rozwiązanie dla osób o niskim budżecie.


ZOBACZ TEŻ: CZARNA LODÓWKA - ELEGANCKI DESIGN ZMIENI OBLICZE TWOJEJ KUCHNI.ZOBACZ RANKING 8 NAJLEPSZYCH LODÓWEK W KOLORZE CZARNYM!


Mała lodówka bez zamrażalnika czy z zamrażalnikiem?

Małe lodówki najczęściej zamiast typowego zamrażalnika posiadają w chłodziarce specjalną komorę, w której panuje nieco niższa niż w całym urządzeniu temperatura. Zwykle możemy obniżyć jej wartość poniżej zera. W najmniejszych modelach komora ta ma pojemność kilku litrów. Większe lodówki o wysokości ok. 80cm mają już zamrażarki do 20 litrów.

Lodówka mała czy duża? Dlaczego mała lodówka może być dobrym rozwiązaniem i dla kogo?

Mała lodówka to dobre rozwiązanie w wielu przypadkach. Świetnie sprawdzi się w domku letniskowym lub w mieszkaniu studenta. Mała objętość urządzenia przekłada się na zmniejszone zużycie prądu. Lodówki podblatowe dobrze sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach zamieszkiwanych przez jedną osobę. Najmniejsze lodówki na napoje o wysokości ok. 50cm to natomiast dobre rozwiązanie jako dopełnienie dużego urządzenia.

Mała lodówka dla studenta - z pewnością powinna wystarczyć.

Miejsca zamieszkiwane przez studentów zwykle nie są duże, a przestrzeń w nich jest mocno ograniczona. Do tego typu mieszkań z pewnością wystarczy mała lodówka, która nie zużyje dużej ilości prądu, a także wystarczy pod względem pojemności do wymagań jednej osoby.

Mała lodówka w kuchni - czy ma szanse się sprawdzić?

Mała lodówka sprawdzi się w małych kuchniach. Bez trudu możemy ją także wkomponować w estetykę pomieszczenia, jeśli wybierzemy model do zabudowy. Lodówki podblatowe mają pojemność chłodziarki wynoszącą ok. 100 litrów. Jeśli zdecydujemy się zabudować dwa takie urządzenia obok siebie, uzyskamy łączną objętość równą objętości pełnowymiarowej lodówki.

Jak zabudować małą lodówkę? Jakie są rozwiązania?

W sprzedaży znajdziemy modele małych lodówek stworzone z myślą o zabudowie. Obudowujemy je ze wszystkich stron – także od frontu. Dzięki temu uzyskamy idealną estetykę urządzeń oraz mebli w naszej kuchni. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Możemy również zakupić lodówkę podblatową o wysokości ok. 85cm. Doskonale wpasuje się ona wysokością do naszych szafek kuchennych. Ustawiamy ją pomiędzy meblami i przykrywamy blatem. Front lodówki pozostaje niezakryty. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu przestrzeni wentylacyjnej z tyłu urządzenia. 

Mała lodówka - czy warto? Wady i zalety rozwiązania

Mała lodówka to dobre rozwiązanie do mieszkania czy domu, z którego nie korzystamy na co dzień. Jej pojemność wystarczy do schłodzenia najpotrzebniejszych rzeczy, jednak nie pozwoli nam zrobić żadnych zapasów. Zaletą niewielkich lodówek jest małe zużycie energii elektrycznej, a także niska cena. Zwykle są także dość lekkie, dzięki czemu ich transport nie jest trudny. Małe obudowy nie zajmują wiele miejsca, a także często posiadają możliwość zmiany stron otwierania drzwi oraz poziomowania ich podstawy. Nie znajdziemy w nich zwykle różnych funkcji takich jak NO FROST, komór świeżości czy elektronicznego sterowania. Zamrażalnik w tych urządzeniach jest ponadto bardzo mały i dość słaby.

Zalety
Wystarczy do schłodzenia najpotrzebniejszych produktów
Niewielkie zużycie energii elektrycznej
Niska cena
Mała waga
Zajmują niewiele miejsca
Zazwyczaj posiadają możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi
Wady
Brak nowoczesnych funkcji jak NO FROST czy sterowania elektronicznego
Nie pozwolą zrobić zapasów
Dość symboliczny zamrażalnik

ZOBACZ TEŻ: Jaka zamrażarka skrzyniowa będzie najlepsza? Ranking


TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE


MPM 30-MBS-01

Lodówka MPM 30-MBS-01 została stworzona przez MPM agd, polskie przedsiębiorstwo, które wciąż zdobywa kolejne europejskie rynki. Ten konkretny model został stworzony z myślą o niezbyt wymagających użytkownikach, którym zależy na oszczędności miejsca i pieniędzy. MPM 30-MBS-01 to bardzo tania lodówka, jej ceny zaczynają się od około 490 złotych. Charakteryzuje się niewielkimi wymiarami 53 x 40 x 41,5 cm, można więc zamontować ją niemal wszędzie.

dobra lodówka na napoje mała czarna lodówka MPM 30-MBS-01

Łączna pojemność użytkowa tego urządzenia to 28 litrów, co pozwoli nam na przechowywanie w niej podstawowych produktów. MPM 30-MBS-01 posiada dwie duże półki z tworzywa sztucznego i kolejne dwie półki w drzwiach. Dzięki panelowi sterowania możemy regulować temperaturę wewnątrz lodówki.

MPM 30-MBS-01 znajdzie swoje zastosowanie w kawalerkach, małych mieszkaniach i pensjonatach. Jest to tanie i bardzo praktyczne urządzenie. Należy również dodać, że ta lodówka jest produktem polskim, kupując ten model wspieramy nasze lokalne firmy.


Indesit TFAA 5 S – praktyczna i energooszczędna

Lodówka Indesit TFAA 5 S jest mała, lecz bardzo praktyczna. Wyprodukowana przez firmę Indesit, która podlega pod renomowaną markę Whirlpool. Jest to urządzenie, które z łatwością znajdzie swoje miejsce w naszym domu, lub biurze, a zawdzięcza to niewielkim gabarytom - 84 x 50 x 56 cm. Sprzęt ten doskonale nadaje się do przechowywania żywności i napojów. Pojemność użytkowa chłodziarki wynosi 88 litrów, lodówka posiada również zamrażalkę o pojemności 13 litrów. Urządzenie to świetnie sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach, pokojach studenckich, biurach.

mała lodówka na napoje do małej kuchni Indesit TFAA 5 S

Indesit TFAA 5 S posiada klasę energetyczną A+, a co za tym idzie pozwoli nam na ekologiczna i oszczędną eksploatację. Lodówkę bardzo łatwo się czyści, półki wykonane są ze szkła hartowanego. Urządzenie jest ciche, a więc nie będzie stanowiło problemu dla osób, które mieszkają na małej powierzchni.

Indesit TFAA 5 S jest rewelacyjnym sprzętem, który można wykorzystać w bardzo ciekawy sposób. Główne atuty to rozmiar i energooszczędność. Taki sprzęt docenią mało wymagający użytkownicy, którzy potrzebują w pełni funkcjonalnej lodówki w niskiej cenie, oferty zaczynają się już od 750 złotych.

Electrolux ERT1502FOW3 – jakość w rozsądnej cenie

Electrolux ERT1502FOW3 to świetna lodówka, należąca do portfolio renomowanej firmy, obecnej na polskim rynku od lat. To niewielkie urządzenie, przeznaczone do małych pomieszczeń, kawalerek lub mieszkań studenckich. Jej wymiary to 85 x 55 x 61,2 cm. Electrolux ERT1502FOW3 charakteryzuje się dużą jak na ten typ produktu pojemnością chłodzenia – 115 litrów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologi Space Plus. Nie jest to najtańsza lodówka tego typu na rynku, cena oscyluje wokół 900 złotych, ale inwestycja w ten sprzęt szybko może się zwrócić.

jaka lodówka na napoje najlepsza Electrolux ERT1502FOW3

Rewelacyjna klasa energetyczna A++ pozwoli nam zaoszczędzić sporą kwotę na rachunku za prąd. Electrolux ERT1502FOW3 posiada dodatkową przestrzeń (15 litrów) na przechowywanie zamrożonych produktów. Warto wspomnieć, że ten konkretny model cały czas zbiera bardzo pozytywne opinie wśród internautów. Jeśli zaś chodzi o design tej lodówki, to jest on bardzo klasyczny i raczej się nie wyróżnia.

Lodówka Electrolux ERT1502FOW3 to nie tylko niezawodny, wydajny i w pełni funkcjonalny sprzęt, to również inwestycja, która w przyszłości zaowocuje niższymi wydatkami na prąd. Jeśli zwrócimy uwagę na jakość wykonania i parametry Electrolux ERT1502FOW3, wydawać się może, że jest to model „premium” na rynku niewielkich chłodziarek.

Liebherr Tsl 1414

Liebherr Tsl 1414 jest produktem renomowanej szwajcarskiej marki Liebherr, która od lat produkuje sprzęt ciężki. W portfolio tego producenta znajdują się również urządzenia przeznaczone do gospodarstwa domowego, w tym wydajne lodówki. Liebherr Tsl 1414 charakteryzuje się niewielkimi gabarytami - 85 x 50,1 x 62 cm. Ten model został stworzony z myślą o niewielkich kuchniach i innych pomieszczeniach, gdzie taka mała lodówka znajdzie swoje zastosowanie. Jak na swoją wielkość charakteryzuje się ona dosyć dużą pojemnością użytkową – 107 litrów. Liebherr Tsl 1414 wyposażony jest również w zamrażarkę o pojemności 15 litrów.

Liebherr Tsl 1414 – lodówka

Produkt posiada klasę energetyczną A+, a więc nie musimy martwić się o zbyt duże zużycie energii. Lodówka prezentuje się dobrze nie tylko z zewnątrz, ale też z wewnątrz. Stylowe szklane półki dodają modelowi Liebherr Tsl 1414 nutkę powagi i elegancji, a co również ważne, łatwo je wyczyścić.

Lodówka Liebherr Tsl 1414 to ciche, niewielkie i dosyć tanie urządzenie. Znajdzie swoje miejsce w niewielkich kuchniach, kawalerkach, biurach i jako wyposażenie w pokojach hotelowych. Cena tego modelu to coś około 800 złotych.


Haier HTTF-406S


Haier HTTF-406S to ciekawa propozycja od jednej z największych firm AGD na rynku. Jest to lodówka o niewielkich rozmiarach – 84 x 48 x 43 cm, co otwiera przed nami szeroki wachlarz możliwości. Tego typu urządzenie możemy zamontować praktycznie wszędzie, ułatwią nam to obustronnie montowane drzwiczki. Haier HTTF-406S został tak zaprojektowany, abyś mógł go umieścić pod kuchennym blatem. Łączna pojemność lodówki to 82 litry. Produkty możemy przechowywać na dwóch półkach ze szkła hartowanego i w pojemnej szufladzie.

lodówka haier HTTF-406S

Na drzwiczkach znajduje się kieszeń na napoje. Ten model posiada klasę energetyczną A+, a co za tym idzie jest cichy, oszczędny i ekologiczny. Haier HTTF-406 posiada dodatkowo komorę niskich temperatur, możemy więc przechowywać w nim kostki lodu i mrożoną żywność.

Haier HTTF-406S prezentuje się bardzo elegancko, design jest stonowany i prosty. Lodówka może być wykorzystana w naszym biurze, czy też niewielkiej kuchni, szczególnie, że jest to tani sprzęt. Za około 500 złotych możemy nabyć w pełni funkcjonalną energooszczędną chłodziarkę.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ryszard
ryszard
1 rok temu

mała lodowka liebherr jest w mojej przyczepie od 4 lat i ma się dobrze, polecam takie rozwiąznie!

Zamknij