Close

Jaki odkurzacz piorący? – ranking 5 odkurzaczy piorących

Jaki odkurzacz piorący wybrać? Gdy zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza, rozważasz przeważnie czy ma on być workowy czy też bezworkowy. Nie są to jednak jedyne możliwości. W ciągu ostatnich lat popularność szturmem zdobywa odkurzacz piorący. Urządzenie które pozwala zadbać o czystość i sterylność naszego domu, znacznie skuteczniej niż jego leciwy kuzyn. 


Ranking najlepszych odkurzaczy piorących 2020

Najlepszy odkurzacz piorący
karcher SE4001

Moc

1400WPojemność pojemnika

4l

Funkcja prania

TAKCena

729PLN

Drugi wybór
RiwalProHartman

Moc

1400WPojemność pojemnika

20l

Funkcja prania

TAKCena

299PLN

Trzeci wybór
Kanwood

Moc

1400WPojemność pojemnika

20l

Funkcja prania

TAKCena

399PLN

Najlepsza alternatywa
ZELMER Aquawelt ZVC762SP

Moc

1700WPojemność pojemnika

2.5l

Funckja prania

TAKCena

779PLN

Przejdź do pełnego rankingu odkurzaczy piorących

Jeśli masz problem z utrzymaniem czystości dywanu, lub chciałbyś ułatwić sobie to męczące i czasochłonne zadanie, urządzenie zwane odkurzaczem piorącym z pewnością Cię zaintryguje. To odpowiedź na potrzeby osób cierpiących na alergie oraz dla posiadaczy zwierząt. Jego konstrukcja umożliwia nie tylko tradycyjne odkurzanie, ale również pranie dywanów, zasłon, tapicerki, kanapy, itp. a także szybkie pozbycie się z domu kurzu i roztoczy. W jaki sposób?
Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące składają się przeważnie z dwóch pojemników. To właśnie dzięki nim brud nie wydostaje się na zewnątrz. W jednym pojemniku znajduje się woda i środki czyszczące, natomiast do drugiego trafia brudny płyn.

Na czyszczoną powierzchnie nakładamy specjalny środek rekomendowany przez producenta odkurzacza, który wytwarza pianę wyłapującą brud. Po takich przygotowaniach możemy przejść do działania i uruchomić urządzenie. Specjalna rurka doczepiona do szczotki odkurzacza, wystrzeliwuje wodę pod wysokim ciśnieniem. Strumień wody w połączeniu z pianą dokładnie oczyszcza powierzchnie z wszelkich zabrudzeń. Następnie zostaje wessany powrotem do odkurzacza, wraz ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Dzięki temu dwuetapowemu działaniu odkurzanie jest znacznie dokładniejsze i pozwala oczyścić powierzchnie, przy których zwykły odkurzacz by nie wystarczył.

Poradnik przy wyborze najlepszego odkurzacza piorącego

Jaki odkurzacz piorący wybrać i na co zwrócić uwagę?

Wybór konkretnego modelu podobnie jak w przypadku zwykłego odkurzacza, zależny będzie od potrzeb użytkownika, wielkości mieszkania i preferencji. Nasza redakcja stanęła przed nie lada wyzwaniem, porównania i zrecenzowania aż pięciu najlepszych (naszym zdaniem) odkurzaczy piorących, które sprawdzą się w rożnych warunkach. Pamiętaj że odkurzacz piorący, może być też używany jako zwykły odkurzacz. Nie ma więc potrzeby kupowania dwóch urządzeń do jednego mieszkania.1. Karcher SE 4001 – profesjonalny i o dużej mocy

Odkurzacze piorące marki Karcher to profesjonalny sprzęt najwyższej jakości. Co nie znaczy wcale, że muszą mieć kosmiczne ceny, ponieważ model SE 4001 można kupić już za 750 zł.

Karcher SE 4001

To model stworzony przede wszystkim do odkurzania na mokro, będzie doskonały do mycia podłóg i prania dywanów czy tapicerki. Zwolenników tradycyjnych metod, zadowala jednak możliwością klasycznego odkurzania na sucho po założeniu worka. Do odkurzacza dołączony jest także zestaw akcesoriów dostosowanych do różnych rodzajów powierzchni. Dużą zaletą tego modelu jest jego konstrukcja, dzięki uchwytowi 3 w 1 z łatwością opróżnimy odkurzacz z brudnej wody, nie martwiąc się, że ją rozlejemy. Jednak jego największym atutem, jest specjalna dysza ekstrakcyjna która redukuje czas schnięcia mytej powierzchni nawet o 50%.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na jego zakup cenią w nim przede wszystkim skuteczność w praniu dywanów i tapicerek, także prostotę i niezawodność.2.Riwall Pro Hartmann

Riwall Pro Hartmann należy do tej kategorii, jaką są odkurzacze piorące o dużej uniwersalności wykorzystania. Może być stosowany do prania dywanów, wykładzin, a także, jeśli chodzi o odkurzanie powierzchni mokrych i suchych. Może być też stosowany jako dmuchawa. Moc urządzenia to 700-1400W i możemy ją samodzielnie regulować w zależności od naszych potrzeb.

Przepływ powietrza – 2 m3/min. W urządzeniu są dwa zbiorniki: na czystą wodę o pojemności 10 litrów i na brudną wodę o pojemności 20 litrów. W zestawie znajduję się też ssawka szczelinowa 2w1, ssawka do podłóg, ssawka piorąca wodna. Odkurzacz ma dwa filtry – Hepa oraz zmywalny. Urządzenie zbiera zanieczyszczenia suche i mokre. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Podstawka z kołami i miejscem na akcesoria ułatwia codzienną pracę. Mocna siła ssania zapewnia suchą i czystą powierzchnię w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo funkcja nadmuchu przydatna w każdym ogrodzie, tarasie czy podjeździe. Ergonomiczny uchwyt ułatwia przenoszenie odkurzacza. Odkurzacz może pracować z workiem lub bez niego (w zależności od klasy pyłu). Jeśli pracujesz z workiem, filtr jest mniej podatny na zabrudzenie.

Zalety
Mocy i wydajny silnik o mocy 1400 W
Wysoka jakość wykonania i duża funkcjonalność
Wady
Konieczność mycia i osuszania niektórych części urządzenia

3.KANWOD SUPER WASH 10w1 XXL

Kanwod Super Wash, to odkurzacz piorący, który jest przeznaczony do skutecznego czyszczenia podłóg twardych, wykładzin tekstylnych, a także tapicerki (meblowej/ samochodowej). Odkurzacz doskonale sprawdza się w przypadku użytkowników którzy cierpią z powodu alergii oraz dla posiadaczy wszelkich zwierząt domowych. Czyści skutecznie jednakowo dywany oraz wykładziny. Jest tutaj stosowane czyszczenie ekstrakcyjne które polega na spryskaniu powierzchni roztworem środka czyszczącego, który jest następnie odessany wraz z brudem.

Łatwy do napełniania zbiornik wody czystej pozwala kontrolować poziom wody. Urządzenie może też pełnić funkcję odkurzacza na mokro/sucho. Do zbierania suchych śmieci należy stosować worki filtracyjne. W produkcie znajdziemy wąż ssąco-spryskujący, szeroką ssawkę podłogową, ssawkę spryskującą – piorącą oraz ssawkę wąską 2w1. Dodatkowo ma on zamontowany filtr gąbkowy, HEPA oraz wylotowy. Odkurzacz posiada regulację mocy w zakresie 700-1400W. Ponadto odkurzacz Kanwod Super Wash obsługuje się w niezwykle prosty sposób. Mamy tutaj wąż ssący, który wystarczy zamontować, dzięki czemu uzyskujemy bardzo mocną dmuchawę, która może nam służyć do oczyszczenia schodów, tarasu z liści czy nawet zdmuchnięcia pyłu. Dzięki zamontowanym czterem kółkom odkurzacz bardzo łatwo się prowadzi.Zalety
Szerokie zastosowanie – dywany, tapicerka, schody, materace, siedzenia samochodowe
Szeroki zestaw ssawek
Wady
Krótki przewód
Natężenie dźwięku podczas pracy

4. ZELMER Aquawelt ZVC762SP

Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które nie tylko imponuje nowoczesnym i eleganckim wyglądem ale też ma wiele niezwykle pożytecznych funkcji, które pozwalają skutecznie czyścić większość powierzchni. Samo urządzenie zostało wyposażone w bardzo wydajny silnik EcoPower o mocy 1700W.

ZELMER Aquawelt ZVC762SP

Dodatkowo został tu zamontowany podwójny system filtrowania. Za ten proces odpowiada filtr HEPA oraz wodny. Oba są gwarancją zachowania czystego powietrza w odkurzanym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o wykorzystanie odkurzacza, to możemy za jego pośrednictwem wyczyścić podłogi na sucho, a także wyprać dywan czy tapicerki. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP nadaje się też do zbierania błota, a nawet wody. Cyfrowa regulacja mocy oraz duży wybór rozmaitych ssawek pozwala nam pracować wygodnie i komfortowo. Do wyboru mamy też modele z końcówkami ZK/ST/ZT/ZK/ZP.

Zalety
Przyjazny dla alergików
Wysoka jakość wykonania i duży wybór akcesoriów
Wady
Brak turbo szczotki w zestawie

5. Bosch AQUAWELT BWD421 PRO

Bosch AQUAWELT BWD421PRO to odkurzacze do pracy na mokro i na sucho. Bosch BWD421PRO AquaWash & Clean czyści dywany, zbiera wodę, czyści wszystkie rodzaje podłóg. Zawiera szereg specjalnych akcesoriów, które pozwalają odkurzać nawet najbardziej zabrudzone i niedostępne powierzchnie. Silnik o mocy 2100 W gwarantuje moc wystarczającą do utrzymania idealnie czystego domu. Doskonałe wyniki zapewnia turbo szczotka – specjalna szybka obrotowa szczotka do bardziej wydajnego czyszczenia dywanów, która pozwala na sprawne usunięcie włókien, nici, włosów i innych drobinek. Szczotka spłaszcza, a następnie prostuje włókna, dzięki czemu czyszczenie dywanów oraz tapicerek jest dużo bardziej wydajne.Bosch AQUAWELT BWD421PRO

Bosch AQUAWELT BWD421PRO wykorzystuje pojemnik na kurz w celu zmniejszenia kosztów lub higieniczny worek w celu zminimalizowania kontaktu z kurzem. Filtr higieniczny Ultra HEPA (High Efficiency Particulate Air) jest idealny dla alergików. Powietrze wywiewane jest czystsze niż normalne powietrze w twoim domu. Filtr skutecznie zatrzymuje zdecydowaną większość zanieczyszczeń mechanicznych. Pozwala też wyeliminować komórki pierwotniaków, grzybów oraz bakterii czy wirusów. Wedle badań producenta wydmuchiwane powietrze zostaje oczyszczone praktycznie w stu procentach.

W urządzeniu zostały zamontowane dwa zbiorniki. Jeden na brudną wodę o pojemności pięciu litrów oraz drugi, który jest przeznaczony na czystą wodę o pojemności 1,8 litra. Dodatkowo znajdziemy tutaj bardzo wygodny schowek na akcesoria. Imponuje też zasięg pracy urządzenia, który wynosi aż dwanaście metrów. Dzięki temu nawet duże porządki i czyszczenie jest możliwe bez uciążliwego przepinania urządzania do kolejnych gniazdek elektrycznych.

Bosch AQUAWELT BWD421PRO został wyposażony w wiele akcesoriów, które pozwalają na czyszczenie rozmaitych powierzchni tak na sucho, jak też na mokro. Odkurzacz jest znakomitym wyborem, gdy w naszym domu znajdują się zwierzęta, a zwłaszcza kiedy są to psy lub koty. Sierść i włosy są zbierane za pomocą specjalnej końcówki, która zwija je w kłębek, co ułatwia szybsze usunięcie zanieczyszczeń, a jednocześnie nie pozwala na trwałe uszkodzenie powierzchni czy dywanu.

Zalety
Duża liczba akcesoriów, pozwalających wyczyścić każdą powierzchnie
Wysoka moc urządzenia
Wady
Mała pojemność pojemników na wodę czystą i brudną6. Thomas MultiClean X10 Parquet – wygodny i skuteczny

Jak wskazuje nazwa jest to odkurzacz stworzony do parkietów, nie gorzej jednak sprawdzi się także na innych rodzajach powierzchni. Posiada on innowacyjną technologię filtra wodnego AQUA+, dzięki której możesz mieć pewność, że brud zostanie w wodzie i nie wydostanie się na zewnątrz. Dużą zaletą jest także wygodne prowadzenia odkurzacza dzięki specjalnem modułom sterowania. Ponieważ odkurzacze piorące są cięższe od zwykłych ze względu na zbiorniki z wodą, to ważne by manewrowanie nimi było łatwe.

odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 Parquet


Odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 Parquet dzięki specjalnej ssawce doskonale radzi sobie z czyszczeniem parkietów. Nie zapominajmy jednak, że o urządzenie wielofunkcyjne, które potrafi również ścierać na mokro i odkurzać. Świetnie poradzi sobie także z zabrudzeniami dywanów i obić. Istotną zaletą jest duża pojemność pojemnika na wodę (6 litrów) oraz 8 metrowy kabel, który pozwoli na nawet 11 metrowy zasięg pracy. Dzięki tym atrybutom model świetnie sprawdzi się nawet w dużych mieszkaniach.

To najdroższy model na naszej liście, jego koszt to około 1500 zł, jednak multifunkcyjnośc oraz skuteczność czyni go jednym z najlepszych odkurzaczy piorących na rynku. Potwierdzają to jego użytkownicy, chwaląc jakość wykonania i dużą moc (1700 W).7. Thomas Orca – uniwersalny odkurzacz piorący

Kolejnym odkurzaczem, który możemy zarekomendować jest Thomas Orca. Jest to model uniwersalny, który sprawdzi się dobrze zarówno podczas odkurzania podłóg drewnianych jak i dywanów.

Dużym atutem tego modelu jest bardzo atrakcyjna jak na odkurzacze piorące cena – około 700 zł. Imponuje również liczba dodatkowych akcesoriów takich jak: ssawka do prania dywanów, ssawka do prania tapicerki, ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka z przełącznikiem parkiet dywan oraz szczotka do mebli.

Thomas Orca odkurzacz piorący

Dzięki specjalnemu uchwytowi “Vario Clip” jesteśmy w stanie przymocować wszystkie ssawki do węża. Dzięki temu rozwiązaniu możemy mieć pewnośc, że nie zgubią się nawet podczas naprawdę szybkich porządków.

Odkurzacz jest niewielki i kompaktowy, w sam raz do niewielkich mieszkań czy przestrzeni biurowych. Mimo niepozornego rozmiaru posiada bardzo przyzwoitą moc 1600 W, co jest tylko jednym z jego wielu atutów. Klienci wychwalają w nim jakość wykonania oraz moc, a wielu z nich podkreśla, że to jeden z najlepszych modeli na rynku w tym przedziale cenowym.Zobacz także: Dobre żelazko – Ranking

8. Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZT

Ten model odkurzacza piorącego Zelmera to przykład doskonałego wielofunkcyjnego urządzenia i kosztuje jedynie około 700 zł. Jaki odkurzacz piorący w atrakcyjnej cenie? Właśnie ten!

Odkurzacz aquawelt doskonale poradzi sobie zarówno ze standardowym odkurzaniem na sucho przy użyciu worka, jak i odkurzaniem na mokro. Dodatkowe funkcje umożliwiają również czyszczenie rozlanych płynów czy błota, a także pranie tapicerek i dywanów.Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZT jaki odkurzacz piorący

Dzięki niezwykłej uniwersalności i niewielkiemu rozmiarowi, będzie to idealny wybór dla osób, które cenią sobie miejsce i mają dość odkurzaczy zajmujących całą szafę. Zelmer jest kompaktowy, a przy tym naprawdę wydajny.

Z pewnością zdarzyło się wam kiedyś niechcący wciągnąć do odkurzacza coś czego nie chcieliście. Dzięki specjalnej ssawko-szczotce dołączonej do zestawu, nie musicie się dużej tym martwić. Specjalny separator drobnych przedmiotów wychwyci wszystkie drobne przedmioty do specjalnego koszyczka.

Dodatkowo w zestawie dostajemy także: ssawkę do zbierania wody, ssawkę małą, ssawkę szczelinową oraz szczotkę do parkietów. Klienci polecają ten odkurzacz ze względu na dużą siłę ssania i uniwersalność.


ZASTANAWIASZ SIĘ NAD NOWYM TELEWIZOREM?
PRZED TOBĄ SZCZEGÓŁOWY RANKING TELEWIZORÓW 2019.
TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT – polski, multifunkcyjny odkurzacz piorący

Ten model polskiej marki Zelmer to prawdziwy odkurzacz orkiestra. Potrafi doskonale radzić sobie ze zwykłym odkurzaniem parkietów i wykładzin oraz praniem dywanów czy tapicerek. To jednak nie wszystko, urządzenie posiada także specjalną funkcje zbierania wody. Dzięki niej sprzątanie rozlanych płynów czy błota z podłogi nie będzie już dłużej problemem.

Ze względu na specjalną szczotkę z Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT  to doskonały wybór dla posiadaczy zwierząt. Obracający się wałek z łatwością zbierze wszelkiego rodzaju sierść i włosy z dywanów. Ten model oferuje również możliwość odkurzania na sucho, przy użyciu standardowego worka, posiada także wskaźnik jego zapełnienia.

Niewątpliwie jednym z największych atutów zelmera jest jego moc, aż 1900 W. To najmocniejszy odkurzacz w naszym zestawieniu, a to wszystko za mniej niż 900 zł. Posiadacze tego modelu komplementują jego moc i uniwersalność, która pozwala poradzić sobie z brudem na każdym podłożu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
23gosia23
23gosia23
1 rok temu

odkurzacz piorący przy dzieciach i psie – TRZEBA GO MIEĆ 😀

Gosia
Gosia
1 rok temu
Reply to  23gosia23

ja mam dwa koty i dziecko i u nas sprawdza się robot roomba który świetnie sprząta. nie trzeba prać 😉

Ivonne
Ivonne
4 miesięcy temu
Reply to  Gosia

to samo chciałam powiedzieć że roomba lepiej się sprawdza bo sprząta za nas więc jest mnie pracy w domu a doceni to każda mama

Close