Close

Jaki odkurzacz piorący? – ranking odkurzaczy piorących

Jaki odkurzacz piorący wybrać? Gdy zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza, rozważasz przeważnie czy ma on być workowy czy też bezworkowy. Nie są to jednak jedyne możliwości. W ciągu ostatnich lat popularność szturmem zdobywa odkurzacz piorący. Urządzenie które pozwala zadbać o czystość i sterylność naszego domu, znacznie skuteczniej niż jego leciwy kuzyn. 

Aktualizacja: Maj 2024

Jakie są rodzaje odkurzaczy piorących?

ODKURZACZ PIORĄCY ODKURZACZ PIORĄCY
+ możliwość czyszczenia na mokro
+ dogłębne czyszczenie dywanów i tapicerki
- wysoka cena
- duży rozmiar urządzenia
ODKURZACZ WODNY ODKURZACZ WODNY
+ filtr wodny zamiast worka
+ dodatkowe filtry innych typów
- zwykle tylko do prania na sucho
- konieczność regularnego czyszczenia
- ryzyko rozwoju bakterii i pleśni

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza piorącego?

MOC
MOC

Wyższa moc oznacza lepszą wydajność. To przekłada się na krótszy czas odkurzania dywanu. Do dużych domów z wieloma wykładzinami i dywanami najlepiej jest zatem kupić odkurzacz o dużej mocy, dzięki czemu odkurzanie nie zabierze przesadnie dużo czasu. Wysoka moc niestety idzie także w parze z wysoką ceną.

SIŁA SSĄCA
SIŁA SSĄCA

Ten parametr przekłada się na sprawność zasysania zanieczyszczeń do zbiornika. Parametr ten czasem podawany jest w watach (W), a czasem w paskalach (Pa). Im wyższa ta wartość, tym mocniejsza będzie siła ssąca.

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA

Pojemność zbiorników na wodę przekłada się na częstotliwość koniecznej ich wymiany. Im większe pojemniki, tym rzadziej musimy dolewać wodę czystą i opróżniać wodę zabrudzoną. To bardzo przydatne w przypadku długich prac.

DODATKOWE FUNKCJE I WYPOSAŻENIE
DODATKOWE FUNKCJE I WYPOSAŻENIE

W zestawach z odkurzaczami często znajdziemy różne końcówki i nasadki. Zdarzają się jednak także specjalne płyny i środki chemiczne do czyszczenia. Duża ilość elementów zestawu może zwiększyć użyteczność odkurzacza, jednak wymaga także więcej miejsca na przechowywanie.

Jeśli masz problem z utrzymaniem czystości dywanu, lub chciałbyś ułatwić sobie to męczące i czasochłonne zadanie, urządzenie zwane odkurzaczem piorącym z pewnością Cię zaintryguje. To odpowiedź na potrzeby osób cierpiących na alergie oraz dla posiadaczy zwierząt. Jego konstrukcja umożliwia nie tylko tradycyjne odkurzanie, ale również pranie dywanów, zasłon, tapicerki, kanapy, itp. a także szybkie pozbycie się z domu kurzu i roztoczy. W jaki sposób?

Jaki odkurzacz piorący wybrać? Ranking

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001

Odkurzacze piorące marki Karcher to profesjonalny sprzęt najwyższej jakości. Co nie znaczy wcale, że muszą mieć kosmiczne ceny, ponieważ model SE 4001 można kupić już za 750 zł.

To model stworzony przede wszystkim do odkurzania na mokro, będzie doskonały do mycia podłóg i prania dywanów czy tapicerki. Zwolenników tradycyjnych metod, zadowala jednak możliwością klasycznego odkurzania na sucho po założeniu worka. Do odkurzacza dołączony jest także zestaw akcesoriów dostosowanych do różnych rodzajów powierzchni. Dużą zaletą tego modelu jest jego konstrukcja, dzięki uchwytowi 3 w 1 z łatwością opróżnimy odkurzacz z brudnej wody, nie martwiąc się, że ją rozlejemy. Jednak jego największym atutem, jest specjalna dysza ekstrakcyjna która redukuje czas schnięcia mytej powierzchni nawet o 50%.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na jego zakup cenią w nim przede wszystkim skuteczność w praniu dywanów i tapicerek, także prostotę i niezawodność.

Zalety
wygodny uchwyt do przenoszenia
dobry stosunek jakość/cena
dobra sprawność pracy
niezła jakość wykonania obudowy
Wady
dość głośny
niezbyt solidne rury

Odkurzacz piorący Riwall Pro Hartmann

Odkurzacz piorący Riwall Pro Hartmann

Riwall Pro Hartmann należy do tej kategorii, jaką są odkurzacze piorące o dużej uniwersalności wykorzystania. Może być stosowany do prania dywanów, wykładzin, a także, jeśli chodzi o odkurzanie powierzchni mokrych i suchych. Może być też stosowany jako dmuchawa. Moc urządzenia to 700-1400W i możemy ją samodzielnie regulować w zależności od naszych potrzeb.

Przepływ powietrza - 2 m3/min. W urządzeniu są dwa zbiorniki: na czystą wodę o pojemności 10 litrów i na brudną wodę o pojemności 20 litrów. W zestawie znajduję się też ssawka szczelinowa 2w1, ssawka do podłóg, ssawka piorąca wodna. Odkurzacz ma dwa filtry – Hepa oraz zmywalny. Urządzenie zbiera zanieczyszczenia suche i mokre. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Podstawka z kołami i miejscem na akcesoria ułatwia codzienną pracę. Mocna siła ssania zapewnia suchą i czystą powierzchnię w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo funkcja nadmuchu przydatna w każdym ogrodzie, tarasie czy podjeździe. Ergonomiczny uchwyt ułatwia przenoszenie odkurzacza. Odkurzacz może pracować z workiem lub bez niego (w zależności od klasy pyłu). Jeśli pracujesz z workiem, filtr jest mniej podatny na zabrudzenie.

Zalety
Mocy i wydajny silnik o mocy 1400 W
Wysoka jakość wykonania i duża funkcjonalność
Wady
Konieczność mycia i osuszania niektórych części urządzenia

Odkurzacz piorący KANWOD SUPER WASH 10w1 XXL

Odkurzacz piorący KANWOD SUPER WASH 10w1 XXL

Kanwod Super Wash, to odkurzacz piorący, który jest przeznaczony do skutecznego czyszczenia podłóg twardych, wykładzin tekstylnych, a także tapicerki (meblowej/ samochodowej). Odkurzacz doskonale sprawdza się w przypadku użytkowników którzy cierpią z powodu alergii oraz dla posiadaczy wszelkich zwierząt domowych. Czyści skutecznie jednakowo dywany oraz wykładziny. Jest tutaj stosowane czyszczenie ekstrakcyjne które polega na spryskaniu powierzchni roztworem środka czyszczącego, który jest następnie odessany wraz z brudem.

Łatwy do napełniania zbiornik wody czystej pozwala kontrolować poziom wody. Urządzenie może też pełnić funkcję odkurzacza na mokro/sucho. Do zbierania suchych śmieci należy stosować worki filtracyjne. W produkcie znajdziemy wąż ssąco-spryskujący, szeroką ssawkę podłogową, ssawkę spryskującą – piorącą oraz ssawkę wąską 2w1. Dodatkowo ma on zamontowany filtr gąbkowy, HEPA oraz wylotowy. Odkurzacz posiada regulację mocy w zakresie 700-1400W. Ponadto odkurzacz Kanwod Super Wash obsługuje się w niezwykle prosty sposób. Mamy tutaj wąż ssący, który wystarczy zamontować, dzięki czemu uzyskujemy bardzo mocną dmuchawę, która może nam służyć do oczyszczenia schodów, tarasu z liści czy nawet zdmuchnięcia pyłu. Dzięki zamontowanym czterem kółkom odkurzacz bardzo łatwo się prowadzi.

Zalety
Szerokie zastosowanie – dywany, tapicerka, schody, materace, siedzenia samochodowe
Szeroki zestaw ssawek
Wady
Krótki przewód
Natężenie dźwięku podczas pracy

Odkurzacz piorący bezworkowy MPM MOD22 Vira 2400W

Odkurzacz piorący bezworkowy MPM MOD22 Vira 2400W

Ten odkurzacz piorący bezworkowy firmy MPM świetnie sprawdzi się w czyszczeniu dywanów, chodników i twardych powierzchni podłogowych. Użytkownik ma możliwość wyboru odkurzania na sucho lub mokro. Urządzenie wyczyści glazurę, okna, terakotę czy PCV. Znajdziemy tu aż 4 - stopniowy system filtracji: pojemnik z wodą, filtr HEPA 13, filtr gąbkowy oraz piankowy. Zbiornik na płyn piorący ma pojemność 4,5 litra, natomiast zbiornik na wodę liczy 10l objętości. Moc maksymalna wynosi aż 2400W, moc ssania to natomiast 210W. Na wyposażeniu znajdziemy m.in. dwie przystawki piorące: dużą i małą, turbo szczotkę, głowicę podłogowo – dywanową, przystawkę szczelinową, odświeżacz powietrza, szampon oraz antyspieniacz. 

Zalety
dobra skuteczność prania
atrakcyjna cena – ok. 600zł
bogate wyposażenie
Wady
dość głośna praca

Odkurzacz Piorący PROFI 50.1C zestaw 1400W

Odkurzacz Piorący PROFI 50.1C zestaw 1400W

Ten odkurzacz piorący marki Profi dostarczany jest z kompletem akcesoriów do prania tapicerek, dywanów i wykładzin. Ten model odkurzacza piorącego dysponuje mocą 1400W oraz siłą natrysku do 4,8bar. Wysoka siła ciągu zapewniona jest dzięki mocnej turbinie generującej podciśnienie do 25kPa. Odkurzacz piorący posiada duży, 9-litrowy zbiornik na czystą wodę oraz łatwo wyjmowalny pojemnik na wodę brudną o pojemności 7l. Ten drugi przykryty jest przezroczystą pokrywą, dzięki czemu łatwo możemy kontrolować poziom zabrudzeń. Urządzenie łatwo przeniesiemy lub przewieziemy, gdyż jest lekkie i poręczne. W skład wyposażenia wchodzi lanca do prania dywanów, ssawka do prania tapicerki, rury ssące z wężem natryskowym oraz nakładka do ściągania wody.  

Zalety
atrakcyjna cena – ok. 1500zł
dobry stosunek jakość/cena
duży zestaw nakładek i akcesoriów
Wady
jakość wykonania mogłaby być na wyższym poziomie

Odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 Parquet - wygodny i skuteczny

Odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 Parquet

Jak wskazuje nazwa jest to odkurzacz stworzony do parkietów, nie gorzej jednak sprawdzi się także na innych rodzajach powierzchni. Posiada on innowacyjną technologię filtra wodnego AQUA+, dzięki której możesz mieć pewność, że brud zostanie w wodzie i nie wydostanie się na zewnątrz. Dużą zaletą jest także wygodne prowadzenia odkurzacza dzięki specjalnem modułom sterowania. Ponieważ odkurzacze piorące są cięższe od zwykłych ze względu na zbiorniki z wodą, to ważne by manewrowanie nimi było łatwe.


Odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 Parquet dzięki specjalnej ssawce doskonale radzi sobie z czyszczeniem parkietów. Nie zapominajmy jednak, że o urządzenie wielofunkcyjne, które potrafi również ścierać na mokro i odkurzać. Świetnie poradzi sobie także z zabrudzeniami dywanów i obić. Istotną zaletą jest duża pojemność pojemnika na wodę (6 litrów) oraz 8 metrowy kabel, który pozwoli na nawet 11 metrowy zasięg pracy. Dzięki tym atrybutom model świetnie sprawdzi się nawet w dużych mieszkaniach.

To najdroższy model na naszej liście, jego koszt to około 1500 zł, jednak multifunkcyjnośc oraz skuteczność czyni go jednym z najlepszych odkurzaczy piorących na rynku. Potwierdzają to jego użytkownicy, chwaląc jakość wykonania i dużą moc (1700 W).

Zalety
bardzo dobra skuteczność działania
duża moc ssania
łatwość obsługi
solidne wykonanie
Wady
wysoka cena
trochę zbyt głośny

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 1.100-130.0

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 1.100-130.0

Odkurzacz piorący firmy Karcher to model z górnej półki cenowej. Doskonale nada się do profesjonalnych zastosowań. Dzięki licznym nasadkom wchodzącym w skład zestawu oraz dobrym parametrom ten odkurzacz Karcher Puzzi sprawnie i szybko wyczyści niemal każdą powierzchnię. Turbina urządzenia ma moc 1250W, a spryskiwacz podaje wodę pod ciśnieniem 1 bar i w wydajności 1l/min. Bardzo duży, 10-litrowy zbiornik na czystą wodę oraz 9-litrowy pojemnik na wodę brudną pozwalają na długą pracę bez ciągłego wymieniania i uzupełniania ich zawartości. W obudowie odkurzacza znalazło się także miejsce na tabletki czyszczące, włącznik przystosowany do uruchamiania stopą, a także wygodna i solidna rękojeść do przenoszenia odkurzacza.

Zalety
bogate wyposażenie
solidna jakość wszystkich elementów zestawu
duża pojemność zbiorników
Wady
wysoka cena – ok. 3000zł

Odkurzacz piorący NUMATIC GVE370-2 GVE 370

Odkurzacz piorący NUMATIC GVE370-2 GVE 370

Odkurzacz piorący firmy Numatic rzuca się w oczy swoim nietypowym designem. Front urządzenia zaprojektowano tak, by przypominał uśmiechniętą twarz, ponad którą znalazł się duży napis „George” – to nazwa modelu odkurzacza. Urządzenie to jest bardzo poręczne i lekkie. To za sprawą wygodnej rękojeści oraz dość niskiej wagi – 8,8kg. To dobry odkurzacz piorący w niskiej cenie – ok. 1500zł. Moc urządzenia to 1060W, a pompa może wygenerować 2 bary ciśnienia. O bezpieczeństwo i bezawaryjność konstrukcji dba filtr z zaworem pływakowym, który chroni turbinę przed zalaniem wodą. Zbiorniki odkurzacza parowego na wodę czystą i brudną mają pojemność po 6 litrów każdy.

Zalety
rozsądna cena
całkiem dobre parametry
bogate wyposażenie
Wady
zbiorniki na wodę mogłyby być większe

THOMAS TWIN TT Orca

Kolejnym odkurzaczem, który możemy zarekomendować jest Thomas Orca. Jest to model uniwersalny, który sprawdzi się dobrze zarówno podczas odkurzania podłóg drewnianych jak i dywanów.

Dużym atutem tego modelu jest bardzo atrakcyjna jak na odkurzacze piorące cena – około 700 zł. Imponuje również liczba dodatkowych akcesoriów takich jak: ssawka do prania dywanów, ssawka do prania tapicerki, ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka z przełącznikiem parkiet dywan oraz szczotka do mebli.

Dzięki specjalnemu uchwytowi "Vario Clip" jesteśmy w stanie przymocować wszystkie ssawki do węża. Dzięki temu rozwiązaniu możemy mieć pewnośc, że nie zgubią się nawet podczas naprawdę szybkich porządków.

Odkurzacz jest niewielki i kompaktowy, w sam raz do niewielkich mieszkań czy przestrzeni biurowych. Mimo niepozornego rozmiaru posiada bardzo przyzwoitą moc 1600 W, co jest tylko jednym z jego wielu atutów. Klienci wychwalają w nim jakość wykonania oraz moc, a wielu z nich podkreśla, że to jeden z najlepszych modeli na rynku w tym przedziale cenowym.

Zalety
atrakcyjna cena
stosunkowo cichy
duża ilość akcesoriów w zestawie
Wady
przeciętna jakość wykonania

Bosch AQUAWELT BWD421 PRO

Bosch AQUAWELT BWD421 PRO

Bosch AQUAWELT BWD421PRO to odkurzacze do pracy na mokro i na sucho. Bosch BWD421PRO AquaWash & Clean czyści dywany, zbiera wodę, czyści wszystkie rodzaje podłóg. Zawiera szereg specjalnych akcesoriów, które pozwalają odkurzać nawet najbardziej zabrudzone i niedostępne powierzchnie. Silnik o mocy 2100 W gwarantuje moc wystarczającą do utrzymania idealnie czystego domu. Doskonałe wyniki zapewnia turbo szczotka - specjalna szybka obrotowa szczotka do bardziej wydajnego czyszczenia dywanów, która pozwala na sprawne usunięcie włókien, nici, włosów i innych drobinek. Szczotka spłaszcza, a następnie prostuje włókna, dzięki czemu czyszczenie dywanów oraz tapicerek jest dużo bardziej wydajne.

Bosch AQUAWELT BWD421PRO wykorzystuje pojemnik na kurz w celu zmniejszenia kosztów lub higieniczny worek w celu zminimalizowania kontaktu z kurzem. Filtr higieniczny Ultra HEPA (High Efficiency Particulate Air) jest idealny dla alergików. Powietrze wywiewane jest czystsze niż normalne powietrze w twoim domu. Filtr skutecznie zatrzymuje zdecydowaną większość zanieczyszczeń mechanicznych. Pozwala też wyeliminować komórki pierwotniaków, grzybów oraz bakterii czy wirusów. Wedle badań producenta wydmuchiwane powietrze zostaje oczyszczone praktycznie w stu procentach.

W urządzeniu zostały zamontowane dwa zbiorniki. Jeden na brudną wodę o pojemności pięciu litrów oraz drugi, który jest przeznaczony na czystą wodę o pojemności 1,8 litra. Dodatkowo znajdziemy tutaj bardzo wygodny schowek na akcesoria. Imponuje też zasięg pracy urządzenia, który wynosi aż dwanaście metrów. Dzięki temu nawet duże porządki i czyszczenie jest możliwe bez uciążliwego przepinania urządzania do kolejnych gniazdek elektrycznych.

Bosch AQUAWELT BWD421PRO został wyposażony w wiele akcesoriów, które pozwalają na czyszczenie rozmaitych powierzchni tak na sucho, jak też na mokro. Odkurzacz jest znakomitym wyborem, gdy w naszym domu znajdują się zwierzęta, a zwłaszcza kiedy są to psy lub koty. Sierść i włosy są zbierane za pomocą specjalnej końcówki, która zwija je w kłębek, co ułatwia szybsze usunięcie zanieczyszczeń, a jednocześnie nie pozwala na trwałe uszkodzenie powierzchni czy dywanu.

Zalety
Duża liczba akcesoriów, pozwalających wyczyścić każdą powierzchnie
Wysoka moc urządzenia
Wady
Mała pojemność pojemników na wodę czystą i brudną

Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące składają się przeważnie z dwóch pojemników. To właśnie dzięki nim brud nie wydostaje się na zewnątrz. W jednym pojemniku znajduje się woda i środki czyszczące, natomiast do drugiego trafia brudny płyn.

Na czyszczoną powierzchnie nakładamy specjalny środek rekomendowany przez producenta odkurzacza, który wytwarza pianę wyłapującą brud. Po takich przygotowaniach możemy przejść do działania i uruchomić urządzenie. Specjalna rurka doczepiona do szczotki odkurzacza, wystrzeliwuje wodę pod wysokim ciśnieniem. Strumień wody w połączeniu z pianą dokładnie oczyszcza powierzchnie z wszelkich zabrudzeń. Następnie zostaje wessany powrotem do odkurzacza, wraz ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Dzięki temu dwuetapowemu działaniu odkurzanie jest znacznie dokładniejsze i pozwala oczyścić powierzchnie, przy których zwykły odkurzacz by nie wystarczył.

Czym różni się odkurzacz piorący od normalnego odkurzacza?

Odkurzacze piorące, w odróżnieniu od modeli standardowych, odkurzają na mokro. Czyszczona powierzchnia jest spryskiwana roztworem wody oraz środka czyszczącego, dzięki czemu powstaje piana. Absorbuje ona brud i następnie jest wciągana z powrotem przez odkurzacz, a ostatecznie trafia do odpowiedniego zbiornika przeznaczonego na zabrudzenia. Jest to bardzo skuteczny rodzaj sprzątania dywanów i wykładzin, który jest również przyjazny dla alergików. Co więcej, nowoczesne odkurzacze piorące zazwyczaj posiadają także funkcje sprzątania na sucho – tak jak standardowy odkurzacz. 

Odkurzacz piorący czy odkurzacz wodny? Czym się różnią?

Odkurzacz wodny różni się od piorącego. Ten pierwszy nie wykorzystuje worka, a jedynie posiada filtr wodny. Odkurzacze wodne wykorzystywane są zwykle do sprzątania na sucho. Woda jest w ich przypadku wykorzystywana do zbierania i filtracji brudu. W odkurzaczach tych często znajdziemy również dodatkowe filtry innych typów, które poprawiają skuteczność sprzątania. Konieczne jest regularne czyszczenie odkurzacza wodnego, aby zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni. Odkurzacz piorący może zwykle odkurzać w podobny sposób, jednak oferuje również możliwość czyszczenia na mokro. Ten sposób odkurzania polega na pokrywaniu powierzchni roztworem, z którego powstaje piana, a następnie wciąganiu piany z brudem z powrotem do odkurzacza. 

Odkurzacz piorący do domu - co można nim czyścić i do czego może się przydać?

Odkurzacz piorący to zaawansowane urządzenie, które daje duże możliwości czyszczenia różnych powierzchni. Odkurzanie piorące to najlepszy rodzaj czyszczenia tapicerek, dywanów i innych rodzajów podłoży. Ich obsługa jest łatwa i intuicyjna. Odkurzacz piorący zastąpi także tradycyjny odkurzacz, gdyż zdecydowana większość modeli piorących umożliwia czyszczenie powierzchni także na sucho. 

Odkurzacz piorący do tapicerki - czyszczenie tapicerek z odkurzaczem piorącym

Odkurzanie piorące to jedna z najlepszych metod skutecznego przywracania tapicerkom dobrego wyglądu. Najlepiej przed wykonaniem właściwego odkurzenia z praniem wcześniej jest odkurzyć tapicerkę standardowym odkurzaczem wyposażonym w małą ssawkę. Następnie ustawiamy odkurzanie piorące i w kilkanaście minut nasz materiał będzie wyglądał jak nowy. Po wykonaniu czyszczenia najlepiej jest osuszyć i wyczyścić wszelkie elementy urządzenia, przez którą przepływała woda.

Odkurzacz piorący do dywanów - jak poradzi sobie w takim przypadku?

Dywany, podobnie jak tapicerki, doskonale czyszczą się przy użyciu odkurzacza piorącego. Przed wykonaniem „prania” nasz dywan poddajemy standardowemu, suchemu odkurzaniu. Możemy je wykonać przy użyciu tradycyjnego odkurzacza bądź odkurzacza piorącego z funkcją czyszczenia na sucho. Kolejno wykonujemy czyszczenie piorące i po kilku chwilach cieszymy się nieskazitelnym wyglądem dywanu. Podobnie jak w przypadku prania tapicerki, po wyczyszczeniu dywanu pamiętajmy o wysuszeniu wszelkich części odkurzacza i akcesoriów, które miały kontakt z wodą. 


Alergicy są uczuleni na wszelkie roztocza i nadmierny kurz. Konieczny jest dla nich zatem jak najlepszy rodzaj filtracji. W tej kategorii szczególnie polecamy modele odkurzaczy wyposażone w filtry HEPA H13 oraz H14. Podczas poszukiwania odpowiedniego modelu odkurzacza, zwracajmy uwagę na jego klasę reemisji. Odkurzacz pracujący w domu alergika musi posiadać tę klasę na poziomie A. Poza odkurzaczami piorącymi z filtracją HEPA, alergicy docenią także odkurzacze wodne. Te również dobrze sprawdzają się w zbieraniu wszelkich zabrudzeń. 

Jak używać odkurzacza piorącego? Podstawowe wskazówki dla nowych użytkowników

Użytkowanie odkurzacza piorącego jest bardzo łatwe. Składa się ono z kilku prostych kroków. Każdorazowo przed przystąpieniem do używania odkurzacza piorącego musimy odkurzyć naszą powierzchnię na sucho. Użyjemy do tego odkurzacza standardowego lub trybu czyszczenia na sucho w odkurzaczu piorącym. Czynność ta poprawi wydajność wykonywanego następnie prania. 

Kolejno przygotowujemy nasz odkurzacz piorący do pracy. W urządzeniu montujemy filtr do pracy na mokro. Wyjmujemy przed tym filtr do pracy suchej, jeśli czyszczenie na sucho wykonywaliśmy tym samym sprzętem. Do odkurzacza podłączamy wszelkie niezbędne przedłużki i ssawki ekstrakcyjne. Następnie konieczne jest stworzenie roztworu piorącego. W tym pomoże nam dołączona etykieta. Przygotowany płyn wlewamy do odpowiedniego zbiornika na czystą wodę w odkurzaczu.

Rozpoczynamy pranie. Dobrą i skuteczną metodą jest powolne przesuwanie ssawki w jednym kierunku. Pozwoli to usunąć praktycznie wszystkie zabrudzenia przy jednym przejściu roboczym. Podczas tej czynności spryskujemy oraz odsysamy roztwór w tym samym czasie. Nasze ruchy muszą być dokładne i wykonywane na dość krótkich odcinkach. Jeśli nie uda nam się usunąć wszystkich zabrudzeń od razu, czynność możemy powtórzyć. Po zakończeniu prania opróżniamy zbiorniki, a także suszymy wszystkie elementy odkurzacza, które miały kontakt z wodą. Zapobiegniemy w ten sposób powstawaniu grzybów.   

Odkurzacz piorący - czy warto? Wady i zalety

Odkurzacz piorący to prawdziwy przyjaciel domu, garażu, myjni i wielu innych miejsc. Urządzenie to ma ogromną funkcjonalność, dzięki której jest w stanie wyczyścić niemal każdą powierzchnię.  Łatwa obsługa, duża skuteczność działania, liczne elementy ułatwiające pracę dołączane do zestawów czy niska awaryjność to cechy tych urządzeń. Odkurzacz piorący idealnie sprawdzi się w środowisku domowym, a także w firmie i przedsiębiorstwie. Nowoczesne modele zastąpią także tradycyjne odkurzacze. Za wadę możemy jedynie uznać relatywnie wysoką cenę tych urządzeń, a także konieczność zagospodarowania znacznej ilości przestrzeni do przechowywania odkurzacza wraz ze wszystkimi jego akcesoriami.

Zalety
duża funkcjonalność
poradzi sobie nawet z głębokimi i mocnymi plamami
łatwy w obsłudze
dobry do wielu powierzchni
liczne końcówki i inne elementy ułatwiające użytkowanie dodawane w zestawach
niska awaryjność dobrych modeli
możliwość zastąpienia tradycyjnego odkurzacza (tryb pracy na sucho)
Wady
wysoka cena
wymagają dużo miejsca do przechowywania

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

ZELMER Aquawelt ZVC762SP

ZELMER Aquawelt ZVC762SP

Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które nie tylko imponuje nowoczesnym i eleganckim wyglądem ale też ma wiele niezwykle pożytecznych funkcji, które pozwalają skutecznie czyścić większość powierzchni. Samo urządzenie zostało wyposażone w bardzo wydajny silnik EcoPower o mocy 1700W.

Dodatkowo został tu zamontowany podwójny system filtrowania. Za ten proces odpowiada filtr HEPA oraz wodny. Oba są gwarancją zachowania czystego powietrza w odkurzanym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o wykorzystanie odkurzacza, to możemy za jego pośrednictwem wyczyścić podłogi na sucho, a także wyprać dywan czy tapicerki. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP nadaje się też do zbierania błota, a nawet wody. Cyfrowa regulacja mocy oraz duży wybór rozmaitych ssawek pozwala nam pracować wygodnie i komfortowo. Do wyboru mamy też modele z końcówkami ZK/ST/ZT/ZK/ZP.

Zalety
Przyjazny dla alergików
Wysoka jakość wykonania i duży wybór akcesoriów
Wady
Brak turbo szczotki w zestawie

Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZT

Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZT jaki odkurzacz piorący

Ten model odkurzacza piorącego Zelmera to przykład doskonałego wielofunkcyjnego urządzenia i kosztuje jedynie około 700 zł. Jaki odkurzacz piorący w atrakcyjnej cenie? Właśnie ten!

Odkurzacz aquawelt doskonale poradzi sobie zarówno ze standardowym odkurzaniem na sucho przy użyciu worka, jak i odkurzaniem na mokro. Dodatkowe funkcje umożliwiają również czyszczenie rozlanych płynów czy błota, a także pranie tapicerek i dywanów.

Dzięki niezwykłej uniwersalności i niewielkiemu rozmiarowi, będzie to idealny wybór dla osób, które cenią sobie miejsce i mają dość odkurzaczy zajmujących całą szafę. Zelmer jest kompaktowy, a przy tym naprawdę wydajny.

Z pewnością zdarzyło się wam kiedyś niechcący wciągnąć do odkurzacza coś czego nie chcieliście. Dzięki specjalnej ssawko-szczotce dołączonej do zestawu, nie musicie się dużej tym martwić. Specjalny separator drobnych przedmiotów wychwyci wszystkie drobne przedmioty do specjalnego koszyczka.

Dodatkowo w zestawie dostajemy także: ssawkę do zbierania wody, ssawkę małą, ssawkę szczelinową oraz szczotkę do parkietów. Klienci polecają ten odkurzacz ze względu na dużą siłę ssania i uniwersalność.

Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT - multifunkcyjny odkurzacz piorący

Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT

Ten model polskiej marki Zelmer to prawdziwy odkurzacz orkiestra. Potrafi doskonale radzić sobie ze zwykłym odkurzaniem parkietów i wykładzin oraz praniem dywanów czy tapicerek. To jednak nie wszystko, urządzenie posiada także specjalną funkcje zbierania wody. Dzięki niej sprzątanie rozlanych płynów czy błota z podłogi nie będzie już dłużej problemem.

Ze względu na specjalną szczotkę z Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT  to doskonały wybór dla posiadaczy zwierząt. Obracający się wałek z łatwością zbierze wszelkiego rodzaju sierść i włosy z dywanów. Ten model oferuje również możliwość odkurzania na sucho, przy użyciu standardowego worka, posiada także wskaźnik jego zapełnienia.

Niewątpliwie jednym z największych atutów zelmera jest jego moc, aż 1900 W. To najmocniejszy odkurzacz w naszym zestawieniu, a to wszystko za mniej niż 900 zł. Posiadacze tego modelu komplementują jego moc i uniwersalność, która pozwala poradzić sobie z brudem na każdym podłożu.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
23gosia23
23gosia23
5 lat temu

odkurzacz piorący przy dzieciach i psie – TRZEBA GO MIEĆ 😀

Gosia
Gosia
5 lat temu
Reply to  23gosia23

ja mam dwa koty i dziecko i u nas sprawdza się robot roomba który świetnie sprząta. nie trzeba prać 😉

Ivonne
Ivonne
4 lat temu
Reply to  Gosia

to samo chciałam powiedzieć że roomba lepiej się sprawdza bo sprząta za nas więc jest mnie pracy w domu a doceni to każda mama

Zamknij