Close

Pralka do 2000 zł: Bosch, Samsung, Electrolux

Pralka do 2000zł – jest to spory budżet. Możemy liczyć na dużą wytrzymałość urządzenia, energooszczędność, interesujący design i przede wszystkim innowacyjne rozwiązania, które ułatwią i uprzyjemnią domowe obowiązki związane z praniem. W kwocie do 2000 zł z powodzeniem można wybrać pralkę, która spełni oczekiwania bardzo wymagającej osoby i dużej rodziny. Prezentujemy 5 najlepszych pralek do 2000 zł.


Najlepsza pralka do 2000 zł

Najlepsza pralka 2019
Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect

Ładowność

6,5kgPoziom hałasu

52-76dB

Klasa energetyczna

A+++Cena

1649PLN

Największa ładowność
Samsung WW70J5346FX

Ładowność

7kgPoziom hałasu

62-76dB

Klasa energetyczna

A+++Cena

1699PLN

Największa funkcjonalność
SAMSUNG WW60 K42138 W

Ładowność

6kgPoziom hałasu

54-73dB

Klasa energetyczna

A+++Cena

1699PLN

Najmniejszy rozmiar
Electrolux EWS11064SDU

Ładowność

6kgPoziom hałasu

58-76dB

Klasa energetyczna

A+++Cena

1299PLN

1. BEKO WRE 6511

BEKO WRE 6511 to najlepsza propozycja pralki do 1000zł. Sprawdzi się w każdym domu dzięki prostocie obsługi oraz niskiemu poziomowi generowanego hałasu. Wbudowany program Self Clean automatycznie czyści bęben, rury i inne wewnętrzne części urządzenia. Najlepiej sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy często decydujemy się na pranie w niskiej temperaturze. O redukcję wibracji dba specjalny kształt ściany bocznej pralki, która przypomina literę „S”. Ochronę delikatnych tkanin potwierdza natomiast certyfikat Woolmark. Ciekawe rozwiązania znajdujące się w tej pralce to m.in. elektroniczny system wyważania wsadu, co sprzyja stabilności i generowaniu niewielkiego hałasu podczas działania. Klasa prania A oraz klasa energetyczna A+++ gwarantują wysoką jakość działania przy niskim zużyciu energii. Nieco gorsza, choć często spotykana w tym przedziale cenowym, jest klasa wirowania – C. Do pralki Beko możemy naraz załadować do 6kg materiału. Wspomnieć należy także o zdejmowalnym blacie, dzięki czemu pralka może zostać elegancko wpasowana wśród innych mebli.

Zalety
zdejmowalny blat
klasa energetyczna A+++
15 programów
Wady
klasa wirowania C
podwyższony hałas podczas wirowania (77dB)

2. VarioPrefect BOSCH WAB2028KPL

VarioPrefect BOSCH WAB2028KPL to świetna propozycja niemieckiego producenta w cenie nieco ponad 1000zł. Urządzenie o ładowności 6kg jest w stanie rozpędzić bęben do 1000 obrotów na minutę. Klasa efektywności prania to A, a efektywności odwirowywania to C. Klasa energetyczna A+++. System ActiveWater™ dzięki odpowiedniemu czujnikowi oszczędzą wodę odpowiednio do poziomu załadowania bębna. Dodatkową opcją opracowaną przez firmę Bosch jest funkcja VarioPerfect™. Pozwala ona skrócić czas prania do 40% lub zmniejszyć zużycie energii do 10%, działa on dla większości wybranych programów piorących. Wbudowany timer uruchamia pralkę Bosch w dokładnie zaplanowanym czasie, gdy nie ma nas w domu. Jeżeli natomiast jesteśmy w pobliżu pracującego urządzenia, to nie powinniśmy odczuć dyskomfortu od uciążliwego hałasu, gdyż ten wynosi jedynie 57dB. Podczas wirowania wzrasta do 73 dB, co nie jest złym wynikiem, ale może być już słyszalne. Dopiero w droższych modelach tego producenta znajdziemy ciche silniki z serii EcoSilence Drive. Bosch w swojej pralce nie zapomniał także o programie dla delikatnych tkanin, zatem w pralce możemy wyczyścić każde nasze ubranie i pościel.Zalety
klasa energetyczna A+++
możliwe opóźnienie startu pracy
mnogość programów
Wady
brak tłumienia wibracji
głębokość aż 56cm

3. Amica TAW 6103LSW

Pralka Amica TAW 6103LSW pralka wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Okno bębna posiada dodatkową osłonę termiczną, dzięki której obudowa od strony frontu jest zawsze chłodna. Unowocześniony jest także w ten sposób wygląd pralki Amica. Kolejną wyróżniającą cechą jest niewielka głębokość urządzenia – zaledwie 40,5 cm. W cenie ok. 1000zł otrzymujemy typowe dla tego przedziału cenowego parametry. Ładowność 6kg, maksymalna prędkość obrotowa 1000 razy na minutę. Klasa skuteczności prania A, wirowania – C, a energetyczna to A+++. Na pokładzie znajdziemy aż 16 programów piorących, autoczyszczenie bębna, bardzo czytelny wyświetlacz czy system automatycznego dobierania ilości wody do ilości włożonej zawartości. Pralka Amica jest także przyjazna dla delikatnych włókien czy bawełny. Wartą wspomnienia funkcjonalnością jest możliwość dodania ubrań w trakcie trwającego już prania. Dostępność tej możliwości sygnalizowana jest odpowiednią ikoną na ekranie.

Zalety
termiczna osłona okna
ciekawy design
aż 16 programów
Wady
brak systemu tłumiącego drgania
brak możliwości zabudowy pod blatem

4. Samsung WW60J4060LW1 Eco Bubble

Pralka Samsung WW60J4060LW1 Eco Bubble to propozycja w cenie nieco powyżej 1000zł. Parametry urządzenia są podobne do tych, które oferują produkty konkurencji. Mowa o maksymalnej wadze prania 6kg, prędkości obrotowej do 1000 na minutę, poziomie hałasu podczas prania 61dB oraz 76dB w trakcie wirowania. Klasa energetyczna A+++, a wirowania – C, prania – A. Pralka świetnie nada się do niewielkich pomieszczeń dzięki głębokości jedynie 45cm. Samsung zapewnił wiele programów prania, jednak zabrakło takich pozycji jak pościel czy ubrania sportowe. Nie ma także możliwości dołożenia ubrań w trakcie działającego programu. W pralce Samsung znalazła się natomiast funkcja aktywnej piany, blokada przed dziećmi oraz możliwość opóźnienia zakończenia prania.

Zalety
funkcja aktywnej piany
funkcja czyszczenia urządzenia
niewielkie wymiary
Wady
brak kilku przydatnych programów
brak możliwości dodania ubrań w trakcie prania

4. Samsung WW80J5346MA A+++

Samsung WW80J5346MA A+++ – ta pozycja od razu wyróżnia się na tle innych trzema ważnymi parametrami: ładowność do 8kg oraz maksymalna prędkość wirowania do 1200 obrotów na minutę, co przełożyło się na wyższą klasę wirowania – B. Klasa energetyczności i prania pozostały bez zmian i wynoszą odpowiednio A+++ oraz A. W przeciwieństwie do poprzednio omawianego modelu, w tej pralce Samsung znajdziemy tryb piorący przeznaczony dla pościeli, materiałów delikatnych, a także system Smart Check, który pomaga wykryć usterki i problemy z urządzeniem za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie. Jeżeli zależy nam na tym, aby pralka zajmowała jak najmniej przestrzeni w pomieszczeniu, to wadą okaże się głębokość 55cm.

Zalety
system aktywnej piany
ładowność 8kg
system Smart Check
Wady
zajmuje dużo przestrzeni
brak możliwości dodania ubrań w trakcie prania

5. SHARP ES-HFM6103W3-PL

SHARP ES-HFM6103W3-PL to pralka w świetnej cenie ok. 800zł. Jak wypadnie na tle droższej konkurencji? Podstawowe parametry takie jak ładowność 6kg, maksymalna prędkość obrotowa 1000 obr/min, klasa prania A, wirowania C oraz energetyczna A+++ wskazują na to, że pralka Sharp powinna sprawdzić się równie dobrze jak omówione wcześniej modele. Zachęcający jest również poziom hałasu podczas prania – 58dB. Nieco mniej przyjemny jest wynik przy wirowaniu – już 77dB. Nie otrzymujemy także łączności z telefonem. Nie da się zdjąć górnej pokrywy, aby wkomponować pralkę razem z zabudową. Do wyboru jest 12 programów piorących. Taka ilość powinna wystarczyć większości użytkownikom, ale niektórzy mogą odczuć tu pewien niedosyt. Jest funkcja płukania antyalergiczne oraz autodiagnostyka błędów.Zalety
niska cena
autodiagnostyka błędów
płukanie antyalergiczne
Wady
brak możliwości dodania ubrań w trakcie prania
brak możliwości zdjęcia blatu

6. INDESIT BTWA 51051

INDESIT BTWA 51051 to jedyny w naszym zestawieniu model ładowany od góry. Jako jedyny również nie posiada ekranu i jest sterowany wyłącznie za pomocą pokręteł i przycisków. W efekcie liczba funkcji jest mniejsza niż w przypadku pralek omówionych wcześniej w naszym rankingu. Nie znajdziemy tu funkcji parowych, miękkiego otwarcia drzwi, a programator jest mechaniczny. Automatycznie natomiast dobierana jest ilość wody do załadunku, którego może być maksymalnie 5 kg. Jest to wynikiem o 1kg gorszym niż w przypadku większości produktów w podobnej cenie. Zazwyczaj ładowność wynosi 6kg. Prędkość wirowania jest już na tym samym poziomie jak w produktach konkurencji – 1000 obrotów na minutę. Podobna sytuacja jest z klasą prania – A oraz klasą wirowania – C. Gorzej za to prezentuje się wynik klasy energetycznej – A+. Pozostałe pralki w naszym rankingu uzyskały tu wynik A+++. Ważną dodatkową funkcjonalnością pralki Indesit jest natomiast nakładka dla niewidomych.

Zalety
dobra cena
nakładka dla niewidomych
niewielkie wymiary podstawy – 40x60cm
Wady
klasa energetyczna A+, oczekiwana byłaby A+++
ładowność tylko 5kg

7. Pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect

Pralka Bosch WLT24460PL

Pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect to urządzenie ładowane od przodu o pojemności bębna 6,5 kg załadunku. Wyróżnia się dużą energooszczędnością i cichą pracą. O tym, ile prądu zużyjemy podczas konkretnego programu prania, poinformuje nas wskaźnik zużycia energii EcoInfo. Wysoką energooszczędność gwarantuje nie tylko klasa energetyczna A+++, ale również silnik bezszczotkowy. Ponadto jego użycie w pralce Boscha sprawia, że urządzenie działa bardzo cicho. Odgłosy prania już nigdy nie będą dla domowników uciążliwe.

Oszczędność wody i energii zapewnia również technologia ActiveWater. To za jej sprawą system rozpoznaje zapełnienie bębna pralki i dostosowuje do niego ilość wody potrzebnej na wypranie. Tym sposobem nawet jeżeli zebraliśmy niewiele rzeczy do prania, nie musimy się martwić o straty na wodzie lub energii, uruchamiając nie w pełni załadowaną pralkę.

Pralka Bosch to pralka idealna dla zapominalskich! Jeśli po włączeniu pralki znajdziemy ubrania, które chcemy do niej dołożyć, możemy to zrobić dzięki funkcji Start/Pauza. Nie martwmy się – pralce nie grozi żadna usterka. Dorzucona na szybko rzecz z pewnością zostanie dokładnie wyprana jak cała reszta ubrań.Pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect jest elastyczna względem potrzeb. Dzięki technologii VarioPerfect ustawimy zarówno program szybkiego prania, jak i oszczędnego. Włączając funkcję SpeedPerfect lub EcoPerfect przy wybranych programach, skrócimy czas prania nawet o 65 procent, a zużycie energii o 50 procent. A to wszystko bez obniżania wydajności pracy pralki! Cichą pracę na poziomie 60 dB pralka Bosch zawdzięcza konstrukcji AntiVibration. Dzięki takiej konstrukcji ścianek bocznych i ulepszonej izolacji urządzenie jest bardziej stabilne, a wibracje zredukowane do minimum.

Ze względu na funkcjonalne rozwiązania w postaci rozpoznawania połowicznego załadunku, możliwości dorzucania ubrań w trakcie prania i technologii VarioPerfect pralka WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect Bosch spełni wymagania osób zabieganych i oczekujących oszczędności. A to wszystko w cenie około 1500 zł.

Zobacz także: Tania pralka do 1000 zł – Ranking8. Pralka Samsung WW70J5346FX i WW70J5346FW

Pralka Samsung WW70J5346FX

Pralka Samsung WW70J5346FX(FW) marki Samsung to urządzenie o załadunku maksymalnym 7 kg, ładowana od przodu. Swoją popularność zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom. Jej mocną stroną jest technologia Eco Bubble™, dzięki której detergent zamienia się w pianę. Szybciej wnikając w tkaninę, zdecydowanie łatwiej usuwa bród. Oznacza to możliwość prania w niskich temperaturach bez spadku na skuteczności prania. Z pralką Samsunga, w której zastosowano Eco Bubble™, nie dość, że zaoszczędzimy na rachunkach za prąd, to jeszcze możemy liczyć ubrania wyglądające dłużej jak nowe.

Energooszczędność modelu Samsunga gwarantuje również najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ i silnik Digital Inverter. Certyfikowany silnik odpowiada także za cichą pracę urządzenia, wytrzymałość i długi czas działania. Do tego producent oferuje nam na niego 10-letnią gwarancję.

Dużym udogodnieniem w pralce Samsunga jest opcja dodatkowej aktywnej piany Bubble Soak. Dzięki niej możemy zapomnieć o namaczaniu mocno zabrudzonych ubrań przed wrzuceniem ich do pralki. Urządzenie zrobi to za nas, na wstępie zmiękczając trudne plamy, po czym z łatwością je usunie w trakcie prania.

Ciekawym rozwiązaniem jest system Smart Check, który za pomocą aplikacji mobilnej na smartfony pomaga monitorować stan urządzenia. Wszelkie usterki zostaną wykryte i zdiagnozowane, a na telefon otrzymamy propozycje rozwiązania problemu. Pozwala to zaoszczędzić nasz czas i pieniądze.Pralka Samsung oferuje wszystkie podstawowe programy prania, w tym specjalnie przeznaczone dla ubrań dziecięcych, ekonomiczne i program szybki. Jej dodatkowe funkcje podwyższają komfort użytkowania pralki i ułatwiają codzienne obowiązki, np. Łatwe prasowanie, Szuflada StayClean, Krótkie pranie, Blokada przed dziećmi.

Pralka Samsung WW70J5346FX(FW) należy do sprzętów ekskluzywnych, co podkreśla stylowy design w postaci estetycznie wykonanych drzwiczek Crystal Gloss. Będzie zatem urządzeniem idealnym dla zwolenników zarówno eleganckich, jak i funkcjonalnych sprzętów AGD. Pralkę Samsunga dostaniemy w kolorze białym oraz inox, dzięki czemu łatwo dopasujemy ją do charakteru danego wnętrza. Biały model – jest nieco tańszy, bo kosztuje około 1400 zł. Za pralkę w kolorze inox – musimy zapłacić około 200 zł więcej.

Pralkę WW70J5346FX (w kolorze czarnym) znajdziesz tutaj:Pralkę WW70J5346FW (w kolorze białym) znajdziesz tutaj:

Zobacz także: Najlepsza pralka – Samsung czy Beko?

9. Samsung WW60K42138W AddWash Slim

Samsung WW60K42138W

Pralka Samsung WW60K42138W AddWash Slim oferuje podobne rozwiązania, jak wyżej wymieniony model Samsunga, m.in. technologię Eco Bubble™, która pozwala na skuteczne pranie w niskich temperaturach. Model posiada także opcję dodatkowej aktywnej piany Bubble Soak, dzięki której z ubrań znikną nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Wart uwagi jest również System Smart Check z aplikacją mobilną, która ułatwia diagnozowanie i rozwiązywanie problemów. Jednak to nie wszystkie przydatne funkcje tej ładowanej od przodu pralki o pojemności załadunku do 6 kg.Mocną stroną urządzenia Samsunga są dodatkowe drzwi AddWash, czyli świetne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich i zabieganych! Jeśli znajdziemy ubranie, które zapomnieliśmy wrzucić do pralki przed jej włączeniem, za sprawą drzwiczek możemy to zrobić w trakcie programu! To rozwiązanie można sprytnie wykorzystać również w inny sposób –dorzucając ubrania jedynie np. na czas płukania. To bardzo przydatne, jeśli chcemy rzeczy jedynie odświeżyć.

Pralka Samsung to urządzenie dla oczekujących niskich rachunków za prąd. W tym przypadku gwarantuje nam to wysoka klasa energetyczna A+++ oraz silnik Digital Inverter, który zużywa mniej energii niż tradycyjny silnik. Dzięki temu udogodnieniu, urządzenie pracuje cicho i jest bardzo wytrzymałe.

Pralka Samsung to urządzenie, które zaspokaja potrzeby delikatnej skóry wrażliwej na detergenty. Dzięki funkcji Super Rinse+ detergent zostaje wypłukany przez większą ilość wody i mocniejsze odwirowanie, nie zostaje więc na ubraniach i nie drażni skóry.

Pralka samsung wygodne użytkowanie zawdzięcza szerszemu zakresowi otwierania dość sporych drzwi. Wyjmowanie i ładowanie prania jest przez to sprawniejsze. Jednocześnie pralka jest wąska i nie zajmuje dużo miejsca. Wyróżnia się minimalistycznym białym wykończeniem i drzwiczkami wykonanymi w technologii Crystal Blue, okaże się dzięki temu ładnym elementem każdego wnętrza.Pralka WW60K42138W AddWash Slim to funkcjonalne i eleganckie urządzenie polecane dla osób zabieganych i doceniających innowacyjne rozwiązania oraz współczesny oszczędny design. Jej cena to około 1600 zł.

10. Pralka Electrolux EWS11064SDU

Pralka Electrolux EWS11064SDU

Pralka Electrolux EWS11064SDU to urządzenie bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, które pozwala dostosować programy prania do siebie. Odpowiada za to funkcja TimeManager, dzięki której przy każdym programie prania ustawiamy, jak długo może on trwać. To świetne rozwiązanie, jeśli szybko potrzebujemy danej rzeczy wypranej i świeżej.

System Optisense w pralce Electroluxa pozwala na oszczędne pranie nawet przy nie w pełni zapełnionej pralce! System rozpoznaje wielkość załadunku bębna i dostosowuje do niego ilość wody, energii i czas prania. Dzięki temu oszczędzamy zarówno wodę, jak i energię elektryczną. Nie musimy już więcej czekać z praniem do czasu, aż uzbieramy większą ilość zabrudzonych ubrań.Pralka Electrolux może się poszczycić certyfikatem Woolmark Blue. Co to oznacza dla nas? Jest to gwarancja dbałości o ubrania z wełny. Pranie delikatne sprawi, że wełniane rzeczy będą wyglądały dłużej jak nowe.
Nasze ubrania najczęściej chcemy jedynie odświeżyć, rzadko bywają naprawdę brudne – no chyba że mamy w domu małe dzieci – dlatego nie warto traktować je programami prania dla rzeczy zabrudzonych, które zwykle trwają bardzo długo. Świetną opcją, którą oferuje pralka Electrolux, jest QuickWash. Pozwala skrócić czas prania nawet o 50 procent. Przyciskając na panelu tę funkcję przy wybranym cyklu prania, sprawimy, że rzeczy w krótkim czasie zostaną odświeżone.

Pralka Electrolux ze względu na swoje niewielkie rozmiary, a przede wszystkim wąską konstrukcję, świetnie wpasuje się w małym pomieszczeniu. Mimo tego bęben jest spory, bo maksymalny wsad wynosi 6 kg.

Pralka EWS11064SDU Electrolux cieszy się pochlebnymi opiniami użytkowników, jest dostępna w przystępnej cenie około 1200 zł i doskonałe nadaje się do małych mieszkań. Spełni oczekiwania zarówno singli, jak i rodzin z dziećmi.
Nasze zestawienie potwierdza, że w budżecie do 2000 zł możemy z łatwością znaleźć funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu pralki, które spełnią potrzeby zarówno dużej rodziny, jak i singli. Wybór któregoś z proponowanych modeli z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę!


SKUTECZNIE ODKURZA I CZYŚCI.RANKING NAJLEPSZYCH MODELI ODKURZACZY PIORĄCYCH 2019.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
miroslawa.66
miroslawa.66
1 rok temu

Mam pralkę samsunga z aplikacją mobilną i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie powrotu do starszych modeli! Przede wszystkim: WYGODA

Close