Close

Ranking lodówek klasy premium

Lodówka klasy premium sprzyja komfortowemu korzystaniu z kuchni. Wraz z nowoczesnymi, umilającymi funkcjami może odmienić nasze kuchenne życie. Rozważasz zakup lodówki z wyższej półki? Nie chcemy, abyś zginął w gąszczu bogatej oferty rynkowej. Specjalnie dla ciebie stworzyliśmy zestawienie 7 najlepszych lodówek klasy premium. Z łatwością wybierzesz idealną dla siebie.

Aktualizacja: Kwiecień 2024

#1
Samsung RF65A977FSG
Samsung RF65A977FSG

Multimedialna lodówka Samsung RF65A977FSG Multidoor o pojemności 637 litrów, wyposażona w wiele dodatkowych funkcji, umożliwiających między innymi robienie zakupów, słuchanie muzyki, sterowanie wybranymi urządzeniami, a także korzystanie z aplikacji internetowych. Model posiada wbudowaną aplikację SmartView, dzięki której lodówka może pełnić również funkcję telewizora. Aplikacja umożliwia wyświetlanie filmów i seriali z podłączonego, kompatybilnego telewizora wyposażonego w system Samsung Smart.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Świetna lodówka! Wiele dodatkowych funkcji, które znacznie ułatwiają życie na co dzień. Duży plus za możliwość kontrolowania zawartości lodówki przez telefon. Polecam! ”

Sprawdź cenę
#2
Samsung RS65R54412C
Samsung RS65R54412C

Dwudrzwiowa lodówka Samsung Side by Side to wielofunkcyjny i nowoczesny model, wykonany z wytrzymałego, czarnego szkła. Pojemność lodówki wynosi aż 635 litrów, dzięki czemu sprawdzi się ona doskonale w przypadku większych rodzin. Urządzenie zostało wyposażone w praktyczny filtr dezodoryzujący, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy poszczególnych produktów żywnościowych, w efekcie poprawiając ogólną jakość powietrza w kuchni.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Elegancka i pojemna lodówka. Duży plus za regulowane i szerokie półki.”

Sprawdź cenę
#3
Samsung RB38A7B6AAP
Samsung RB38A7B6AAP

Lodówka modułowa Samsung RB38A7B6AAP to funkcjonalny model, przystosowany do personalizacji. Konstrukcja lodówki umożliwia aranżację poszczególnych modułów zewnętrznych i wewnętrznych, dzięki czemu można dopasować jej wygląd do własnych preferencji, wystroju kuchni oraz stylu życia. Dużą zaletą tego modelu są szerokie, licowane drzwi. Pojemność lodówki RB38A7B6AAP wynosi 390 litrów.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

" Lodówka jest elegancka i bardzo pojemna. Duży plus za cichą i wydajną pracę. Polecam.”

Sprawdź cenę
#4
Whirlpool WQ9 U1GX
Whirlpool WQ9 U1GX

Amerykańska lodówka side-by-side z systemem Total No Frost. Dzięki zastosowaniu 4 drzwi w tym modelu mamy o 33% więcej przestrzeni na produkty, które chcesz mieć „pod ręką”. Lodówka Whirlpool osiada 591 l pojemności i technologię Zen, dzięki której jest cicha.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Kupiłam tydzień temu, jest piękna i cichutka”

Sprawdź cenę
#5
Samsung RS50N3913BC
Samsung RS50N3913BC

Kolejna lodówka side-by-side to model Samsung, który posiada system elektronicznego sterowania. Dzięki zewnętrznym i wewnętrznym czujnikom wbudowany kompresor Digital Inverter automatycznie dostosowuje swoją pracę do zapotrzebowania na chłodzenie.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni, lodówka ma wszystko, czego potrzebujemy”

Sprawdź cenę
#6
Gorenje NRS9181MX
Gorenje NRS9181MX

Duża lodówka o pojemności 535 l, która idealnie sprawdzi się w domach większych rodzin. Dzięki balkonikom w komorze głównej wygodnie rozmieścisz wszystkie produkty, oszczędzając przy tym miejsce. Dodatkowo znajdziesz tu półkę na butelki czy pojemnik na warzywa.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Bardzo pojemna, wysoka jakość wykonania”

Sprawdź cenę

Lodówka klasy premium - jakie są rodzaje?

LODÓWKA DWUDRZWIOWA SIDE BY SIDE LODÓWKA DWUDRZWIOWA SIDE BY SIDE
+ często mają na drzwiach kostkarkę do lodu lub dystrybutor wody
+ duża przestrzeń
+ nowoczesny design
- przy otwieraniu tak dużych drzwi często drastycznie spada temperatura
- wysoka cena
- niższa klasa energooszczędności
LODÓWKA SIDE BY SIDE FRENCH DOOR (LODÓWKA SIDE BY SIDE Z SZUFLADAMI) LODÓWKA SIDE BY SIDE FRENCH DOOR (LODÓWKA SIDE BY SIDE Z SZUFLADAMI)
+ dolna zamrażarka szufladowa
+ ustawność
+ oddzielenie komór chłodzenia i mrożenia
- trudna dostępność produktów na spodzie zamrażarki
LODÓWKA SIDE BY SIDE MULTIDOOR (LODÓWKI CZTERODRZWIOWE) LODÓWKA SIDE BY SIDE MULTIDOOR (LODÓWKI CZTERODRZWIOWE)
+ dodatkowe funkcjonalne komory
+ ogromna pojemność
+ możliwość strategicznego rozkładania produktów
- lodówka zabiera dużo miejsca w kuchni
- trzeba przemyśleć, czy każde drzwi po otwarciu nie będą obijać mebli czy ścian

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki dwudrzwiowej, multidoor i innej klasy premium?

KLASA ENERGETYCZNA LODÓWKI SIDE BY SIDE
KLASA ENERGETYCZNA LODÓWKI SIDE BY SIDE

Duże lodówki pobierają więcej energii. W ich przypadku klasa energetyczna powinna mieć szczególnie duże znaczenie. Możemy zaoszczędzić nawet 100 kWh rocznie.

TYP I ILOŚĆ AGREGATÓW W LODÓWCE DWUDRZWIOWEJ
TYP I ILOŚĆ AGREGATÓW W LODÓWCE DWUDRZWIOWEJ

Znaczna większość dwudrzwiowych lodówek side by side wyposażona jest w nowoczesny agregat sterowany cyfrowo. Można jeszcze spotkać modele lodówek wyposażone w dwa agregaty. Każdy z nich odpowiedzialny jest za pracę osobnej komory. To rozwiązanie jednak nie sprawdziło się, a lodówki okazywały się zużywać więcej energii elektrycznej, niż zakładano.

ROZMIAR LODÓWKI DWUDRZWIOWEJ SIDE BY SIDE
ROZMIAR LODÓWKI DWUDRZWIOWEJ SIDE BY SIDE

Znaczna większość modeli lodówek side by side jest bardzo dużymi urządzeniami. Szerokość wynosi zwykle ok. 90 cm, a głębokość to 60-70 cm. Pozwala to uzyskać dużą pojemność komór, co jest pożądaną cechą tych modeli lodówek.

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE FUNKCJONOWANIE LODÓWKI DWUDRZWIOWEJ
SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE FUNKCJONOWANIE LODÓWKI DWUDRZWIOWEJ

Chłodziarko – zamrażarki dwudrzwiowe side by side wyposażone są w liczne systemu poprawiające ich pracę. Niemal wszystkie modele posiadają technologię NO-FROST. Sprawia ona, że ścianki lodówki nie zachodzą szronem, a także nie gromadzi się na nich lód. Wiele modeli wyposażone jest także w dodatkowy wymuszony obieg powietrza, który zapewnia świeżość produktów. Standardem jest elektroniczne sterowanie oraz 2 termostaty. Zapewnia to dokładne i energooszczędne działanie lodówki. Przydatny jest także alarm otwartych drzwi lub niespodziewanego podniesienia się temperatury. Miłym dodatkiem jest także kostkarka do lodu oraz dystrybutor wody.

POJEMNOŚĆ POSZCZEGÓLNYCH KOMÓR LODÓWKI SIDE BY SIDE
POJEMNOŚĆ POSZCZEGÓLNYCH KOMÓR LODÓWKI SIDE BY SIDE

Jednym z ważniejszych atutów lodówek dwudrzwiowych side by side jest ich duża pojemność. Modele te dysponują zwykle objętością wnętrza wynosząca co najmniej 500 l, a często także ponad 600 l. Jest to ok. dwa razy więcej w porównaniu do lodówek standardowych. Komory nie są podzielone po równo i zazwyczaj sektor zamrażalnika liczy ok. 200 l, a chłodziarka dysponuje co najmniej 300 litrami objętości.

POZIOM GŁOŚNOŚCI LODÓWKI DWUDRZWIOWEJ SIDE BY SIDE
POZIOM GŁOŚNOŚCI LODÓWKI DWUDRZWIOWEJ SIDE BY SIDE

Modele dwudrzwiowych lodówek side by side generują hałas na poziomie ok. 40 dBi. To wynik podobny do produktów o mniejszych rozmiarach i nie powinien przeszkadzać, nawet jeśli ustawimy lodówkę w salonie z aneksem kuchennym.

Jaką lodówkę klasy premium side by side kupić? Ranking najlepszych lodówek klasy premium i side by side

Lodówka Multidoor Samsung RF65A977FSG

Wielofunkcyjny model Samsung RF65A977FSG to doskonały wybór dla osób poszukujących nowoczesnej, multimedialnej lodówki o ponadprzeciętnych parametrach. Urządzenie zostało wyposażone w duży, dotykowy wyświetlacz umożliwiający odtwarzanie wybranych plików multimedialnych, a także wyświetlanie i udostępnianie komunikatów, wiadomości i notatek przygotowanych dla pozostałych członków rodziny. Model posiada wiele dodatkowych funkcji i udogodnień umożliwiających słuchanie muzyki, przeglądanie zawartości lodówki na ekranie smartfona, a nawet połączenia lodówki z telewizorem lub piekarnikiem. Łączna pojemność modelu RF65A977FSG wynosi 637 litrów.

Zalety
możliwość sterowania smartfonem
nowoczesny design
wbudowana kostkarka
Wady
wyższa cena

Lodówka dwudrzwiowa Samsung RS65R54412C

Wielofunkcyjny model Samsung RS65R54412C to przestronne i niezwykle wydajne urządzenie, które doskonale dopasuje się do nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych kuchni. Przy produkcji modelu Side by Side zastosowano technologię SpaceMax™, która odpowiada za ograniczenie grubości poszczególnych ścianek, a w efekcie zwiększa pojemność lodówki i wpływa bardzo korzystnie na jej wydajność energetyczną. Urządzenie zostało wyposażone w funkcjonalne przyciski Power Cool oraz Power Fresh, które umożliwiają uruchomienie funkcji szybkiego chłodzenia oraz szybkiego zamrażania.

Zalety
automatyczna kostkarka
posiada filtr dezodoryzujący
duża pojemność
Wady
zajmuje dużo miejsca

Lodówka Samsung RB38A7B6AAP

Elegancki i minimalistyczny model Samsung RB38A7B6AAP to doskonały wybór dla osób poszukujących uniwersalnej, wolnostojącej lodówki w rozsądnej cenie. Lodówka cechuje się standardową głębokością wynoszącą 658 mm, dzięki czemu z łatwością dopasuje się do większości nowocześnie urządzonych kuchni. Model RB38A7B6AAP zaliczany jest do najwyższej obecnie klasy energetycznej A, dzięki czemu stanowi bardzo korzystny wybór zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym. Lodówka została również wyposażona w przyciski Power Cool i Power Freeze, które umożliwiają uruchomienie funkcji szybkiego mrożenia i chłodzenia. Z kolei technologia Twin Cooling Plus sprawia, że zapachy nie mieszają się, a Metal Cooling chroni przed skokami temperatury, a tym samym większym zużyciem prądu.

Zalety
ekologiczny wybór
przystępna cena
zapewnia optymalny poziom wilgoci
dwie niezależne komory
Wady
brak dystrybutora wody

Lodówka Samsung RB34A7B5D22

Nowoczesny model Samsung RB34A7B5D22 o łącznej pojemności 344 litrów z łatwością dopasuje się do większości nowocześnie urządzonych kuchni. Przy produkcji urządzenia zastosowano technologię Metal Cooling, która odpowiada za optymalną izolację oraz zapobiega utracie niskiej temperatury nawet przy bardzo częstym otwieraniu lodówki. W dolnej części chłodziarki znajduje się szuflada Humidity Fresh+, która wyróżnia się funkcją regulacji wilgotności, pozwalającej na dostosowanie jakości powietrza do przechowywanych w szufladzie produktów spożywczych. Takie rozwiązanie umożliwia przedłużenie świeżości warzyw i owoców nawet do 80%.

Zalety
elegancki design
możliwość regulacji poziomu wilgotności
krótki czas chłodzenia i zamrażania
Wady
brak dystrybutora wody

Lodówka dwudrzwiowa side by side Samsung RS68N8241B1

Lodówka dwudrzwiowa side by side Samsung RS68N8241B1 A++

Dwudrzwiowa lodówka Side by Side Samsung wykończona jest metalową, elegancką powierzchnią w kolorze czarnym. Prosty i minimalistyczny design tego produktu idealnie wpasuje się do każdej nowoczesnej kuchni. Szerokość urządzenia to ok. 91cm, co przekłada się na dużą pojemność komór. Zamrażalnik ma objętość 210 l, a chłodziarka dysponuje 407 litrami przestrzeni. 2 termostaty umożliwiają dokładne sterowanie temperaturami obu segmentów. Na froncie znalazła się wnęka z dystrybutorem wody oraz kostkarką. 

Zalety
elegancki design
dobra jakość wykonania
zintegrowana kostkarka oraz dystrybutor wody
Wady
wysoka cena – ponad 4000 złotych

Lodówka side by side GORENJE NRS9181VX NoFrost

Lodówka side by side GORENJE NRS9181VX NoFrost

Gorenje lodówka side by side dwudrzwiowa cechuje się eleganckim, stonowanym wyglądem. Jej powierzchnia jest wykończona z metalu w kolorze srebrnym z grafitowymi wstawkami. Na lewym skrzydle drzwi znalazła się kostkarka, dystrybutor wody oraz panel sterowania. 2 termostaty umożliwiły ustawianie temperatury w dwóch strefach. Pojemność chłodziarki wynosi 368l, natomiast zamrażarki – 167l. Razem daje to aż 535 litrów łącznej pojemności. Znajdziemy tu wszelkie nowoczesne funkcje takie jak pełny No-Frost, szybkie chłodzenie i zamrażanie czy wymuszoną cyrkulację powietrza.

Zalety
pełny No-Frost oraz wymuszona cyrkulacja powietrza
elegancki design
Wady
krótki czas utrzymywania temperatury – 8h tylko klasa energetyczna F

Lodówka dwudrzwiowa side by side GORENJE NRS9182VB Czarna

Lodówka dwudrzwiowa side by side GORENJE NRS9182VB Czarna

Ten model lodówki dwudrzwiowej side by side Gorenje jest podobny do poprzednio omawianego produktu. Cechuje się jednak wykończeniem w ciemnym kolorze grafitowym, który idealnie zgra się z ciemnymi frontami meblowymi czy blatem. Powierzchnia jest matowa i łatwo możemy ją wyczyścić. Różnica jest także w ilości pojemników zamrażalnika. W tym modelu wynosi ona aż 5. Jest także niższa cena, która wynika z zastosowania mniej energooszczędnego agregatora. Nieco trudny będzie transport lodówki. Jej waga to aż 107kg. 

Zalety
elegancki design i dobra jakość wykończenia
kostkarka i dystrybutor wody
klasa energetyczna E
Wady
krótki czas utrzymywania temperatury – 8h

Lodówka side by side SAMSUNG RS68N8230S9

Lodówka side by side SAMSUNG RS68N8230S9 No Frost

Ta lodówka side by side Samsung może się pochwalić niezwykle dobrym wykorzystaniem wewnętrznej przestrzeni. Przy zachowaniu szerokości w okolicy 91cm, objętość wewnętrzna całkowita wynosi aż 617l. Chłodziarka oraz zamrażarka zostały wyposażone w 4 półki oraz w 2 szuflady. Na prawych drzwiach znalazło się także miejsce dla 5 balkoników. W przypadku braku dostawy prądu, ta lodówka utrzyma niską temperaturę przez 10h. Ta lodówka dwudrzwiowa Samsung wygląda bardzo elegancko i minimalistycznie. Pomogło w tym zastosowanie podchwytu zamiast tradycyjnej rączki do otwierania drzwi. 

Zalety
duża pojemność
minimalistyczny design
kostkarka oraz dystrybutor wody
Wady
klasa efektywności energetycznej tylko F

Lodówka dwudrzwiowa side by side SAMSUNG RS50N3913BC F 534L

Lodówka dwudrzwiowa side by side SAMSUNG RS50N3913BC A+ 501L

To niezwykle ciekawy produkt. Lodówka side by side Samsung wyróżnia się zastosowaniem barku. Jest to uchylny panel, który jest elementem prawego skrzydła drzwi. Dzięki niemu możemy sięgnąć po ulubione napoje bez konieczności otwierania drzwi.  Jest na tyle stabilny, że bez obaw ustawimy na nim kilka szklanek i przygotujemy drinki. W lewym skrzydle znalazło się miejsce dla kostkarki z dystrybutorem wody. Panel sterowania składa się z wyświetlacza oraz sensorowych przycisków. Jego powierzchnia jest całkiem gładka, dzięki czemu się nie kurzy. Za wadę tego modelu należy uznać mniejszą niż u konkurencji pojemność obu komór. Łącznie mamy tu 534 l objętości. 

Zalety
otwierany w drzwiach barek
dobra organizacja komór wewnętrznych
łatwe czyszczenie zewnętrznej powierzchni
Wady
mniejsza niż u konkurencji pojemność
tylko klasa F

Lodówka side by side Beko GN163131ZXB No Frost

Lodówka side by side Beko GN163131ZXB No Frost A++

Ten model lodówki dwudrzwiowej side by side Beko cechuje się pojemnością wewnętrzną wynoszącą 558 litrów. Pochwalić ja należy za dobrej jakości podzespoły, które oszczędnie zużywają prąd. Pozwoliło to temu produktowi uzyskać klasę efektywności energetycznej F. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu Active Frensh Blue Light. Jego działanie polega na generowaniu światła o lekkim, niebieskim zabarwieniu. Zapewnia to ciągłość zachodzenia procesu fotosyntezy w owocach i warzywach. Front jest bardzo minimalistyczny. Tradycyjne rączki zastąpiono podchwytami, a jedynym wyróżniającym się elementem jest mały panel sterujący. Bardzo dobrym parametrem tej lodówki jest długi czas utrzymywania temperatury bez zasilania -21h. Świadczy to o solidnej izolacji termicznej i mniejszym zużyciu prądu.

Zalety
klasa energetyczna F
bardzo długi czas utrzymywania temperatury
atrakcyjna cena – ok. 3000zł
Wady
brak kostkarki oraz dystrybutora wody
brak trybu szybkiego mrożenia

Lodówka dwudrzwiowa side by side MPM-427-SBS-03 NO FROST

Lodówka dwudrzwiowa side by side MPM-427-SBS-03 NO FROST

Ta lodówka dwudrzwiowa MPM side by side dobrze wpasuje się do płytkich mebli kuchennych. Jej głębokość jest mniejsza niż 60cm. Przekłada się to na nieco mniejszą niż zwykle objętość całkowitą, która wynosi 472l. Atutem tego modelu jest niska cena – ok. 2500zł. 2 termostaty umożliwiają kontrolowanie obu komór jednocześnie. Na szklanym, połyskującym froncie umieszczono panel kontrolny z wyświetlaczem. Istotną funkcją jest alarm, który uruchomi się w razie wykrycia wzrostu temperatury. Znalazł się tu także specjalny tryb Super, który pozwala na szybkie obniżenie temperatury w zamrażalniku. 

Zalety
atrakcyjna cena
tryb szybkiego obniżenia temperatury
Wady
brak kostkarki i dystrybutora wody

Lodówka dwudrzwiowa Liebherr SBSef 7242 Comfort

Lodówka dwudrzwiowa 7242 Comfort marki Liebherr to bardzo przestronna lodówka o funkcjonalnym rozwiązaniu side by side. Ułożenie zamrażarki i chłodziarki obok siebie oznacza łatwy dostęp do produktów spożywczych. Dwudrzwiowa lodówka Liebherr ma największą pojemność wśród lodówek z naszego zestawienia – 696 l.

Lodówka dwudrzwiowa Liebherr SBSef 7242 Comfort

Lodówka dwudrzwiowa SBSef 7242 Comfort posiada osobne obiegi chłodnicze dla zamrażarki i chłodziarki oraz technologię No Frost. Urządzenie charakteryzuje się wysoką zdolnością zamrażania, nawet do 20 kg produktów na dobę. Wysoka klasa energetyczna F gwarantuje niskie rachunki za prąd. Wygodne użytkowanie zapewnia technologia TelescopicRails w szufladach, dzięki czemu mogą być płynnie wysuwane nawet przy dużym obciążeniu.

Na korzyść lodówki przemawia cena 7000 zł oraz nowoczesny design. Ładny stalowy kolor dzięki ochronnej powierzchni SmartSteel nie będą szpecić smugi i odciski palców.

Lodówka dwudrzwiowa SBSef 7242 Comfort marki Liebherr to lodówka o naprawdę dużych gabarytach, która sprawdzi się w większych kuchniach, będzie też idealna dla dużej rodziny lub osób, które lubią wyprawiać przyjęcia.
Wybór nowej lodówki to nie taka prosta sprawa. Jeśli do tego decydujemy się na sprzęt klasy premium, musimy zachować szczególną ostrożność i dokładnie zbadać oferty dostępne na rynku.

Lodówka dwudrzwiowa Hitachi R-BG410PRU6X (XGR)

Lodówka dwudrzwiowa premium Hitachi R-BG410PRU6X (XGR) charakteryzuje się efektownym designem i dużą funkcjonalnością. Wyposażona w podwójny system chłodzenia w postaci 2 wiatraków gwarantuje niezależne chłodzenie w chłodziarce i zamrażarce. O energooszczędność i efektywne chłodzenie dba Eco Thermo Sensor i kompaktowy kompresor inwerterowy. Warto wiedzieć, że modelowi przyznano wysoką klasę F. Opcja szybkiego mrożenia niweluje utratę smaku produktów – po rozmrożeniu będą tak samo smaczne, jak świeże.

Lodówka dwudrzwiowa Hitachi R-BG410PRU6X (XGR)

Hitachi R-BG410PRU6X (XGR) to lodówka niezwykle wygodna w użytkowaniu. Producenci dbają o komfort konsumentów, czego wyrazem jest zastosowanie technologii No Frost czy też duże możliwości dowolnej organizacji przestrzeni wewnątrz – duże pojemniki, wysuwane i regulowane półki, dodatkowa półka na butelki, pojemność 320 l. Lodówkę Hitachi wyróżnia też dystrybutor lodu i wody ze zbiornika. Plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności podłączenia urządzenia do źródła wody, co nie w każdej kuchni jest możliwe.

Dwudrzwiowa lodówka Hitachi to też stylowa elegancka konstrukcja. Front wykonany z czarnego szkła podkreślony jest delikatnym brokatowym połyskiem. Nowoczesności wykonaniu nadaje dodatkowo szklany panel kontrolny, na którym za sprawą dotyku ustawiamy parametry sprzętu. Wygląda niezwykle efektownie i jest bardzo funkcjonalne.

Cena ok. 3500 zł zdecydowanie przemawia na korzyść tego modelu lodówki i sprawia, że Hitachi będzie doskonałym wyborem dla osób, które nie przepłacając, oczekują wszystkich udogodnień sprzętu premium.

Lodówka czterodrzwiowa Hitachi R-WB800PRU6X (XGR)

Czarna lodówka Hitachi R-WB800PRU6X (XGR) posiada podobne technologie, jak w modelu tej samej firmy prezentowanym powyżej. Tutaj też dostajemy kompaktowy kompresor inwerterowy, Eco Thermo Sensor oraz podwójny system chłodzenia. Tym, co wyróżnia Hitachi R-WB800PRU6X (XGR) jest przestronne wnętrze o pojemności aż 637 l i elegancka 4-drzwiowa konstrukcja ze szklanym frontem w gradientowym czarno szarym kolorze, na którym znajduje się też szklany dotykowy panel kontrolny.

Lodówka czterodrzwiowa Hitachi R-WB800PRU6X (XGR)

Duża zaleta, jaką posiada lodówka Hitachi, jest komora dla warzyw i owoców Aero-Care, w której platynowy katalizator utrzymuje wysoki poziom dwutlenku węgla. Takie rozwiązanie sprawia, że warzywa i owoce pozostają świeże na dłużej niż w standardowych komorach w innych typach lodówek.

Cenionym przez konsumentów udogodnieniem w lodówce Hitachi jest kostkarka na drzwiach zamrażarki Easy Twist Ice Maker oraz dystrybutor wody ze zbiornikiem, dzięki czemu nie trzeba podłączać sprzętu do instalacji hydraulicznej. Standardem w tego typu urządzeniach jest też oczywiście technologia No Frost.

Lodówka Hitachi to sprzęt klasy premium, nie kosztuje więc mało – jej cena to około 9500 zł. Lodówka jest funkcjonalna i o ponadczasowym designie, a do tego pozwala na dowolne ustawienie, co sprawia, że będzie idealnym urządzeniem dla osób, które wraz z nową lodówką niekoniecznie chcą zmieniać wystrój całej kuchni.

Lodówka dwudrzwiowa - co to jest lodówka side by side i czym różni się od standardowej lodówki?

Istotą lodówki dwudrzwiowej side by side jest pionowy podział komór chłodziarki oraz zamrażarki. W standardowej lodówce podział ten przebiega poziomo i zwykle zamrażalnik znajduje się pod chłodziarką. W lodówce side by side zamrażalnik zajmuje natomiast najczęściej lewą stronę, a chłodziarka prawą. Lodówki tego typu są szersze. Ich szerokość wynosi ok. 90cm, podczas gdy szerokość standardowej lodówki to najczęściej ok. 60cm. Parametr ten znacznie wpływa na pojemność urządzenia. Szerokie lodówki mają objętość wynoszącą ok. 500-600 litrów. To nawet dwa razy więcej w porównaniu z modelami standardowymi.

Jaka lodówka dwudrzwiowa będzie najlepsza? Wolnostojąca czy do zabudowy?

Jaka lodówka dwudrzwiowa będzie najlepsza?

Lodówki dwudrzwiowe mogą być zakupione w wersji do zabudowy. W przypadku modeli side by side jest jednak nieco trudniej z dostępnością. Zwykle produkty te występują jako zestaw dwóch elementów, które umieszczamy w obudowach meblowych obok siebie. Rozwiązanie to jest bardzo drogie, ceny wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ponadto mamy do czynienia z dwoma osobnymi urządzeniami, które pobiorą więcej energii niż jedna, duża lodówka. Lodówki do zabudowy są także płytsze. Stracimy zatem znaczną ilość objętości chłodziarki. Pojemność zamrażarki pozostanie na podobnym poziomie, jednak jej wymiary zewnętrzne będą o wiele większe. Powodem zakupu dużej lodówki dwudrzwiowej jest zwykle zapotrzebowanie na dużą objętość lub dodatkowe funkcje takie jak kostkarka. Tych funkcji jednak nie znajdziemy w modelach do zabudowy. Duża objętość wewnętrzna będzie natomiast wymagała znacznie większej przestrzeni zewnętrznej. Jedynym atutem tego rozwiązania jest doskonała estetyka. 

Lodówka dwudrzwiowa do zabudowy - w jaki sposób ją zamontować?

Montaż lodówki do zabudowy zawsze wykonujmy po zapoznaniu się z zawartością instrukcji obsługi. Pamiętajmy o zapewnieniu lodówce odpowiedniej wentylacji. Między tyłem szafki a powierzchnią ściany powinno być co najmniej 5cm przestrzeni. Musimy także zapewnić wentylację pod oraz nad lodówką. Powinny się tam znaleźć kratki wentylacyjne. Wybierając lodówkę do zabudowy, warto wyposażyć się także w specjalne meble integrujące w sobie już kanały wentylacyjne. Znajdziemy je m.in. w ofercie sklepu IKEA, przykładem jest seria mebli METOD.  

Jakie są funkcje lodówki side by side dwudrzwiowej i multidoor? 

Flagowym elementem wyposażenia lodówek side by side jest dystrybutor wody z kostkarką. Niemal każda lodówka tej klasy jest w te rozwiązania wyposażona. To bardzo przydatne dodatki, które uprzyjemnią nam życie. Rozwiązania te zaczynają także gościć w mniejszych lodówkach, jednak w ich przypadku zwykle mamy do czynienia jedynie z samym dystrybutorem wody. Ciekawe funkcje niektórych lodówek to także otwierany w drzwiach barek, który służy jako mała półeczka oraz umożliwia szybko sięgnąć po ustawiony we wnętrzu lodówki napój. Lodówki multidoor mogą się natomiast pochwalić obecnością szuflad poniżej drzwi francuskich.

Lodówka dwudrzwiowa side by side czy jednodrzwiowa – porównanie

Lodówki dwudrzwiowe side by side posiadają dwie komory: chłodziarkę oraz zamrażarkę, które osłonięte są osobnymi drzwiami. Lodówka jednodrzwiowa posiada natomiast wyłącznie jedno skrzydło drzwi, które przykrywa całe wnętrze urządzenia. Lodówki jednodrzwiowe nie muszą posiadać dwóch komór – zdarzają się modele składające się wyłącznie z chłodziarki lub wyłącznie z zamrażarki. 

Lodówka side by side czy warto - wady i zalety rozwiązania 

Lodówka side by side to bardzo ciekawe rozwiązanie do dużej kuchni. Jest wygodna w użytkowaniu, ma dużą pojemność, a także wyposażona jest w szereg nowoczesnych funkcji. Zaletą jest możliwość sterowania parametrami dla dwóch komór osobno, a jednym z charakterystycznych dodatkowych rozwiązań obecnych w modelach side by side jest kostkarka do lodu oraz dystrybutor wody, które rzadko spotkamy w innych lodówkach. Nowoczesne lodówki dwudrzwiowe są ponadto bardzo elegancko wykonane i będą stanowiły ciekawy element stylistyczny każdej kuchni. Musimy jednak mieć na uwadze, że zajmują znacznie więcej miejsca niż modele klasyczne, a także zużywają więcej energii elektrycznej.

Zalety
duża pojemność
możliwość sterowania temperaturą obu komór osobno
niektóre lodwyposażona w nowoczesne funkcje
dodatki takie jak kostkarka do lodu i dystrybutor wody
elegancko zaprojektowane i dobrze wykonane
Wady
większe zużycie prądu
zajmują dużo miejsca

Jaka lodówka dwudrzwiowa będzie najlepsza? Podsumowanie

Zakup lodówki dwudrzwiowej side by side nie może być złą decyzją, jeśli tylko posiadamy na to urządzenie wystarczająco dużo miejsca. Ogromna, niemal nieograniczająca pojemność i dodatkowe funkcje poprawią nasz standard życia. Ważne jest jednak, aby zwrócić uwagę na kilka parametrów, które opisaliśmy w niniejszym artykule. Dobrze wybrana lodówka nie zawiedzie nas przez wiele lat. 


DOBRY PIEKARNIK TO FUNDAMENT UDANYCH WYPIEKÓW.
SPRAWDŹ RANKING 2019 NAJLEPSZYCH PIEKARNIKÓW DO ZABUDOWY!


TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

Lodówka dwudrzwiowa AEG RMB86111NX

Lodówka dwudrzwiowa marki AEG to nowoczesna lodówka typu side by side, co oznacza dużą pojemność i komfortową organizację produktów we wnętrzu. Chłodziarka i zamrażarka umieszczone są obok siebie, a 2-drzwiowa konstrukcja umożliwia swobodny dostęp do każdej z tych stref.
Innowacyjnym rozwiązaniem w lodówce AEG jest HomeBar, czyli specjalne okienko, przez które bez konieczności otwierania lodówki można wyciągnąć zimne napoje. Dobry sposób na ograniczenie zarówno energii, jak i strat zimna. Ta lodówka dwudrzwiowa posiada dozownik wody i lodu na drzwiach, dotykowy wyświetlacz umożliwiający ustawienie warunków przechowywanie żywności oraz specjalna szuflada na mięso i ryby, w której zachowana jest niższa temperatura. Standardowo w lodówce zastosowano pełny No Frost, a także funkcje szybkiego schładzania świeżych produktów i szybkiego mrożenia w zamrażarce.

Lodówka dwudrzwiowa AEG RMB86111NX

Podobać się może także front ze stali szlachetnej, który idealnie wpasuje się wśród nowoczesnych sprzętów kuchennych. Plusem jest zastosowanie powłoki Antifingerprint, która ułatwia czyszczenie i niweluje powstawanie nieestetycznych smug i odcisków palców.

Jeśli możesz sobie pozwolić na wydatek rzędu 9000 zł, lodówka AEG jest warta swojej ceny. Będzie doskonałym urządzeniem dla dużej rodziny lub osób, które od częstych zakupów wolą mieć więcej miejsca do przechowywania.

Lodówka Miele KFN 29283 D BB

Lodówka dwudrzwiowa KFN 29283 D BB marki Miele to urządzenie o zaskakującym designie świadczące o dobrym wyczuciu współczesnych trendów. Nie dość, że jest to sprzęt klasy premium, to jeszcze wyróżnia się ekskluzywnym frontem w postaci czarnej tablicy, po której można pisać kredą! Możesz zapomnieć o przyczepianiu magnesami karteczek z informacjami dla rodziny czy listą zakupów.

stylowa czarna Lodówka: Miele KFN 29283 D BB

W lodówce Miele zastosowano nowoczesne technologie, dzięki którym urządzenie pracuje wydajnie, a żywność pozostaje dłużej świeża. Dzięki systemowi DuplexCool, czyli oddzielnemu chłodzeniu dla chłodziarki i zamrażarki, produkty się nie wysuszają i nie mieszają się też ich zapachy. Wentylator DynaCool chłodzi równomiernie. Silence System odpowiada za bardzo cichą pracę – lodówkę bez przeszkód możemy ustawić w kuchni otwartej na salon, dźwięki jej pracy nie będą zakłócać domownikom spokoju. Mocną stroną lodówki Miele jest też najwyższa klasa energetyczna D.

Lodówka KFN 29283 D BB oznacza duży komfort użytkowania.

Zastosowano w niej No Frost, dzięki czemu nie tworzy się lód i co za tym idzie, nie wymaga pracochłonnego rozmrażania. Model ten jest nieco mniejszy niż wyżej prezentowane lodówki – jego pojemność wynosi 343 l – ale dzięki regulowanym półkom i szufladom wnętrze jest bardzo przestronne i wystarczające dla przeciętnej rodziny. Jej koszt to około 7500 zł.

Lodówka marki Miele, ze względu na świetne wykorzystanie frontu urządzenia, to doskonały sprzęt dla rodzin z małymi dziećmi, które na kredowej tablicy będą mogły rozwijać swoją kreatywność.


Lodówka czterodrzwiowa LG GSX961NSAZ

Kolejną 4-drzwiową lodówką w naszym zestawieniu jest GSX961NSAZ marki LG. Model ten jest chętnie wybierany przez konsumentów ze względu na innowacyjne rozwiązania i wysoką energooszczędność. Niespotykane zastosowanie szklanego panelu, który umożliwia zajrzenie do środka bez otwierania lodówki, zmniejsza straty w chłodzeniu nawet o 41 procent i przedłuża świeżość pożywienia. O właściwy poziom wilgotności w szufladzie na warzywa i owoce dba FRESHBalancer i Moist Balance Crisper. Lodówka GSX961NSAZ to zdecydowanie sprzęt na miarę XXI wieku! Nie ma w tym powiedzeniu krzty przesady, gdyż lodówką LG można sterować zdalnie za pomocą smartfona. Technologia Smart ThinQ pozwala na sparowanie sprzętu z telefonem i sterowanie parametrami przy jego pomocy. Będzie to szczególnie przydatne w przypadku usterki urządzenia podczas dłuższej nieobecności.

pojemna Lodówka: LG GSX961NSAZ

Komfort użytkowania lodówki LG zapewnia duża pojemność 601 l, pełny No Frost, dodatek automatycznej kostkarki w drzwiach, duża wygodna półka na wino, która utrzymuje trunek w optymalnej temperaturze oraz specjalny pojemnik na mniejsze produkty, np. ser czy wędliny. O jej oszczędności zaś świadczy klasa F oraz zastosowanie liniowej sprężarki inwerterowej, dzięki której urządzenie zużywa nawet do 32 procent mniej energii niż lodówka z tradycyjną sprężarką.

Cena 6500 zł, którą musimy zapłacić za lodówkę, nie jest wcale wygórowana, biorąc pod uwagę wszystkie udogodnienia sprzętu z górnej półki, które nam daje. Do jej zakupu zachęca też ponadczasowy styl i eleganckie stalowe wykonanie. Lodówka dzięki dużej energooszczędności i możliwości sterowania smartfonem będzie doskonała dla osób oszczędnych i interesujących się nowymi technologiami.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KimKardashian
KimKardashian
4 lat temu

Lodówka dwudrzwiowa widziana tylko u Kardashianów, może kiedyś też będzie mnie stać…

Zamknij