Close

Czarna lodówka – Ranking i poradnik zakupowy

Coraz większą popularnością wśród sprzętów kuchennych cieszą się czarne lodówki. Cenimy je za ich niebanalny design i eleganckie wykończenie. Modele te nierzadko sprawiają, że lodówka staje się bardzo dekoracyjnym elementem w nowocześnie urządzonej kuchni. Estetyczny wygląd to jednak nie wszystko. Warto wybrać sprzęt, który będzie się nie tylko świetnie prezentował, ale również wyróżniał parametrami na wysokim poziomie, co z kolei gwarantuje trwałość i wydajną pracę. Poniżej prezentujemy subiektywną listę sprzętów AGD, które spełniają wymogi nawet najbardziej wymagającego Pana / Pani domu. Najlepsze czarne lodówki 2020.

#1
Whirlpool W7 811I
Whirlpool W7 811I

Ta czarna lodówka cechuje się symetrycznym designem. Jej drzwi mogą otwierać się w dowolną stronę, a chwyty zostały wkomponowane wzdłuż krawędzi paneli. Lodówka czarna Whirlpool o szerokości 60cm ma pojemność całkowitą 341l, z czego 237 przypada na chłodziarkę, a 104 na zamrażarkę. O odpowiednią temperaturę na całej przestrzeni zadba system Multi Flow. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na froncie urządzenia elektronicznego sterowania parametrami lodówki. Tuż pod panelem kontrolnym znalazł się dystrybutor filtrowanej wody. Lodówka czarna szklana Whirlpool kosztuje nieco ponad 2000zł.

"Idealny wybór pod względem jakości i ceny!”

Sprawdź cenę
#2
Samsung RB37K63602C
Samsung RB37K63602C

Elegancka I funkcjonalna czarna lodówka marki Samsung to świetny wybór do każdego mieszkania I domu. Standardowa szerokość wynosząca 60cm to gwarancja, że lodówkę zmieścimy do niemal każdej kuchni. Wysokość to natomiast 200cm – dzięki niej osiągnięto całkiem dużą pojemność obu komór. Zamrażarka ma 98l, a chłodziarka aż 269l. W połączeniu z cyfrowym inwerterem i wygodnym panelem sterującym umieszczonym na froncie, ta czarna lodówka jest godna polecenia do praktycznie każdego domostwa. Cechuje się dobrą energooszczędnością, pojemnością i parametrami, a przy tym świetnie wygląda!

"Świetnie pracuje i wygląda. Bardzo dobry wybór. ”

Sprawdź cenę
#3
GORENJE NRS918EMB
GORENJE NRS918EMB

Ta lodówka Side by Side marki Gorencje to strzał w dziesiątkę dla większych rodzin, fanów robienia zapasów czy większych kuchni. Pionowe rozdzielenie komór jest możliwe dzięki zwiększeniu rozmiarów lodówki. Szerokość nie wynosi tutaj standardowych 60cm, a 91. Znacznie zwiększyła się zatem pojemność komór. Chłodziarka ma ponadprzeciętne 334 litry, a zamrażarka aż 174. Te pojemności wystarczą nam do przechowania ogromnej ilości jedzenia różnego rodzaju. W tym szczególnie przyda się m.in. komora FreshZone. Do tego jest jeszcze Multiflow i NoFrost Plus, który zapobiega powstawaniu lodu wewnątrz urządzenia.

"Pojemności nigdy za mało, jednak ta lodówka oferuje znacznie więcej niż to!”

Sprawdź cenę
#4
Bosch KGN39LBE5
Bosch KGN39LBE5

Smukła I designerska, a przy tym kipiąca funkcjonalnością – taka właśnie jest czarna lodówka Bosch KGN39LBE5. Znajdziemy tu wszystkie możliwe technologie i funkcjonalności, jakie są w stanie zaoferować nowoczesne lodówki. Jest np. funkcja „Superchłodzenie”. Obniża ona temperaturę na krótki czas, dzięki czemu świeże produkty mogą być przechowywane w jak najlepszych warunkach. Ciekawą cechą jest też PerfectFit – czyli konstrukcja umożliwiająca przystawienie lodówki bezpośrednio do stojących obok mebli. Należy jeszcze wspomnieć o wybitnie długim czasie utrzymywania temperatury w przypadku zaniku prądu – aż przez 16 godzin.

"Lodówka najwyższej jakości - zarówno od zewnątrz, jak i w środku. ”

Sprawdź cenę
#5
MPM 427-SBS-03/AA
MPM 427-SBS-03/AA

To kolejna pozycja klasy Side by Side w naszym zestawieniu. Firma MPM w swoim produkcie oferuje sporo funkcji za niewygórowaną cenę. Jak przystało na nowoczesne urządzenie, zastosowano tu kompresor inwerterowy, który zapewnia bardzo cichą pracę. Lodówkę wyposażono w kilka trybów działania m.in. Smart, Super i Eco. Ten pierwszy można traktować jako uniwersalny. Lodówka dobiera przy nim parametry działania inteligentnie, biorąc pod uwagę warunki panujące w otoczeniu. Tryb Super szybko obniża temperaturę na określony czas. Może być ustawiony osobno dla chłodziarki i zamrażarki. Eco to natomiast gwarancja niskiego zużycia energii.

"Dobry wybór za niewygórowaną cenę. Naprawdę polecam!”

Sprawdź cenę
#6
Sharp SJ-BA31IEBG2-EU
Sharp SJ-BA31IEBG2-EU

Minimalistyczna, piękna i dystyngowana – to pierwsze cechy, jakie przychodzą nam na myśl po ujrzeniu tej czarnej lodówki Sharp. Mamy tu do czynienia z gładką, błyszczącą taflą szkła, która nie jest zakłócona żadnym wyświetlaczem, przyciskami czy kostkarką. Jednakże nie tylko wygląd się liczy. Na szczęście czarna lodówka Sharp jest pełna użytecznych rozwiązań. Wykorzystuje ona dwa osobne obiegi powietrza dla chłodziarki i zamrażarki. Zapewnia to izolację zapachową. Nadmuch powietrza jest generowany w taki sposób, aby przy tym nie wysuszyć naszego jedzenia. Jest też kilka trybów pracy i przyjazny dla użytkownika układ półek z możliwością łatwej ich rearanżacji.

"Oczarowała mnie swoim designem, a teraz także kulturą pracy.”

Sprawdź cenę

Jakie są rodzaje lodówek?

STANDARDOWE DWUDRZWIOWE STANDARDOWE DWUDRZWIOWE
+ zajmują niewiele miejsca
+ dobra funkcjonalność
+ dostępne w różnych przedziałach cenowych
- ograniczona pojemność zamrażarki
- niezbyt wygodne wkładanie i wyjmowanie produktów z zamrażarki
DWUDRZWIOWE SIDE BY SIDE DWUDRZWIOWE SIDE BY SIDE
+ duża pojemność
+ dostępne modele z kostkarkami
+ wygodna obsługa obu komór
- wyższa cena
- duże wymiary
JEDNODRZWIOWE JEDNODRZWIOWE
+ prosta obsługa
+ elegancki wygląd
+ zmaksymalizowanie pojemności jednej komory
- tylko 1 komora
- mała uniwersalność
MULTIDOOR MULTIDOOR
+ dostęp do pożądanych partii lodówki bez rozmrażania pozostałych
+ lżejsze otwieranie i zamykanie drzwi
+ duża pojemność
- duże wymiary
- wysoka cena
- konieczność wykonania większej ilości ruchów przy obsłudze

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu czarnej lodówki?

MATERIAŁ WYKONANIA
MATERIAŁ WYKONANIA

Lodówki różnią się między sobą materiałem, z jakiego są wykonane. Zewnętrzna powłoka spełnia nie tylko rolę estetyczną, ale i ochronną. Metalowe fronty w tańszych modelach lodówek często są narażone na wgniecenia od uderzeń o krawędzie mebli. Tworzywo sztuczne pod tym względem wypada lepiej. Dobrą trwałością charakteryzują się także szklane fronty, które jednak łatwo się brudzą i pokrywają odciskami palców.

KLASA ENERGETYCZNA
KLASA ENERGETYCZNA

W przypadku lodówki ma szczególne znaczenie, gdyż mamy do czynienia z urządzeniem niemal zawsze podłączonym do prądu. Większość lodówek w sprzedaży posiada klasę co najmniej A++. Im wyższa klasa, tym mniejsze zużycie prądu.

POJEMNOŚĆ
POJEMNOŚĆ

Jednym z najważniejszych aspektów jest dobranie lodówki o odpowiedniej pojemności do naszych potrzeb. Pojemność wiąże się także z wymiarami zewnętrznymi urządzenia. Nie warto zatem kupować czarnej lodówki o zbyt dużej pojemności, gdyż przez cały czas będzie zajmowała niepotrzebnie dużą przestrzeń. Dla rodziny liczącej 2-4 osoby powinna wystarczyć lodówka o szerokości 60cm i wysokości ok. 200cm.

FUNKCJONALNOŚĆ
FUNKCJONALNOŚĆ

Nowoczesne lodówki cechują się ponadprzeciętną funkcjonalnością. Znajdziemy w nich wygodne, wysuwane półki i szuflady, otwierane na różne strony drzwi oraz komory świeżości, mocnego chłodzenia czy rozmrażania. Wszystko to po to, aby udogodnić nasze życie.

Ranking czarnych lodówek

Czarna lodówka SAMSUNG RB37J501MB1 No Frost A+++ 

Czarna lodówka SAMSUNG RB37J501MB1 No Frost A+++

Czarna lodówka Samsung o eleganckim wyglądzie i dobrym parametrom sprawdzi się doskonale w każdej kuchni. Świetna klasa energetyczności A+++ zapewnia dobrą energooszczędność. Urządzenie wyposażono w funkcję All Around Cooling, co pozwala chłodnemu powietrzu dotrzeć do każdego zakamarka wnętrza konstrukcji. Design idzie w parze z praktycznością – wielkość wnętrza została mocno zmaksymalizowana. Cyfrowy inwerter automatycznie dopasowuje swoją prędkość działania do zapotrzebowania w danym momencie. Lodówka czarna Samsung posiada także komorę świeżości, w której najlepiej przechowywać mięso i ryby. Przemyślano także kwestię ułożenia półek na drzwiach. Dostępne jest wiele poziomów ich regulacji. 

Zalety
elegancki design
energooszczędność
mnogość funkcji i rozwiązań
Wady
brak dystrybutora wody lub kostkarki
wysoka cena

Czarna lodówka SAMSUNG RB 31FDRNDBC No Frost A+ 

Czarna lodówka SAMSUNG RB 31FDRNDBC No Frost A+

Ta elegancka lodówka Samsung wyróżnia się posiadaniem dystrybutora wody w smukłej, wąskiej konstrukcji. Wewnątrz tego urządzenia znajdziemy szereg nowatorskich rozwiązań i udogodnień. Jednym z nich jest np. wysuwana półka, która ułatwia dostęp do znajdujących się na niej produktów. Lodówka czarny mat Samsung posiada liczne przegrody, szuflady, a także wieszak na butelki. Zastosowanie czujników w środku i na zewnątrz urządzenia pozwoliło uzyskać sprawną i szybką regulację wydajności kompresora. Wysoka jakość potwierdzona jest okresem gwarancji trwającym aż 10 lat.

Zalety
dystrybutor wody
elegancki design
ciekawe rozwiązania ułatwiające korzystanie z lodówki
Wady
brak kostkarki

Lodówka czarna side by side GORENJE NRS9182VB A++

Lodówka czarna side by side GORENJE NRS9182VB A++

Czarne lodówki side by side świetnie wkomponowują się w estetykę nowoczesnych pomieszczeń kuchennych. Ten model ma szerokość 90cm. Posiada dwie pary drzwi dające dostęp do niebagatelnej przestrzeni. Pojemność chłodziarki netto to 367 litrów. Pojemność zamrażalnika wynosi natomiast 167 litrów. Elektroniczny panel sterujący znajduje się na froncie urządzenia. Lodówka czarna została wyposażona w kostkarkę automatyczną oraz dystrybutor wody. Elementy te znajdują się tuż pod panelem kontrolnym. We wnętrzu znajdziemy natomiast liczne półki i pojemniki, a także strefę świeżości przeznaczoną na produkty spożywcze takie jak mięso, ryby czy owoce i warzywa. Lodówka czarna z kostkarką kosztuje ok. 3000zł.

Zalety
kostkarka i dystrybutor wody
szybkie zamrażanie
komora świeżości
Wady
wysoka cena

Czarna lodówka AMICA RETRO KGC15634S 208 L A++

Czarna lodówka AMICA RETRO KGC15634S 208 L A++

Czarna lodówka Amica cechuje się ciekawym, obłym designem w stylu Retro. Urządzenie to jest stosunkowo niewielkie. Jego wysokość to 144cm, a szerokość to 55cm. Idzie za tym niestety mała pojemność komór: 164l dla chłodziarki oraz 44l dla zamrażarki. Klasyczny, mechaniczny sterownik znalazł się wewnątrz urządzenia. Lodówka czarna Amica posiada zamrażarkę położoną nad chłodziarką, co jest bardzo nietypowym rozwiązaniem. W zestawie otrzymujemy 3 półki oraz jeden wysuwany pojemnik do chłodziarki, 3 półki drzwiowe oraz jedną półkę do zamrażalnika. W przypadku utraty zasilania czarna lodówka Amica utrzyma odpowiednią temperaturę nawet przez 12 godzin. 

Zalety
długie utrzymywanie temperatury bez zasilania
ciekawy design
Wady
brak funkcji NO FROST
sterowanie mechaniczne

Czarna lodówka Samsung RB31FERNDBC

Model RB31FERNDBC Samsunga to wolnostojąca, wygodna i estetycznie wykonana lodówka w czarnym kolorze. Dzięki wyposażeniu w kompresor Samsung Digital Inverter lodówka ma 5 cykli pracy i utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz urządzenia. Oznacza to też cichą pracę sprzętu i niższe rachunki za prąd w porównaniu do lodówek z tradycyjnym kompresorem.

Samsung RB31FERNDBC

Funkcja True No Frost w modelu Samsunga odpowiada za równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza. Dzięki niej lód nie odkłada się na ściankach lodówki. Do tego urządzenie nie wymaga od nas pracy przy rozmrażaniu.

Możliwość dostosowania wnętrza dwudrzwiowej lodówki do przechowywanych produktów to wygoda użytkowania. Funkcjonalności modelowi Samsunga dodaje wysuwana półka, dzięki której z łatwością sięgniemy po produkty stojące z tyłu. Lodówka wyposażona jest też w pełni wysuwaną szufladę, dużą półkę na drzwiach idealną na wysokie butelki oraz zamrażarkę ustawioną na dole. Komfort zapewnia również duże wnętrze o pojemności całkowitej 310 l.

Zalety
Atrakcyjna cena
Produkt wiodącej marki
Cicha praca urządzenia
Funkcja TrueNoFrost
Wady
Delikatna obudowa podatna na zarysowania

Jak zaaranżować czarną lodówkę w kuchni? Porady

Ustawienie lodówki w kuchni to bardzo istotna kwestia. Urządzenie to jest bardzo duże , przez co ma mocny wpływ na estetykę naszego pomieszczenia, a także konieczny jest łatwy dostęp do drzwi i komór lodówki. Istotnym aspektem jest także umieszczenie lodówki w miejscu zacienionym oraz oddalonym od różnych źródeł ciepła takich jak piekarnik czy grzejnik. Często wybieranym miejscem jest róg pomieszczenia. Ten sposób aranżacji powoduje, że kształt lodówki w mniejszym stopniu wpływa na estetykę kuchni, a także nie odbiera jej wrażenia przestrzenności.

Lodówka czarna z kostkarką - do czego może przydać się kostkarka?

Kostkarka to element wyposażenia niektórych lodówek z wyższej półki cenowej. Często nie zauważamy potrzeby posiadania kostkarki do czasu, aż się w nią wyposażymy. Możliwość dodania lodu do napoi w upalny dzień jest niezastąpiona. Czarna lodówka z kostkarką będzie ulubieńcem dzieci oraz amatorów drinków. Lód w kostkach można przygotować także przy pomocy odpowiedniej foremki, do której nalejemy wody, a następnie ją zamrozimy. Kostkarka jednakże zawsze jest gotowa do pracy i przygotuje świeże kostki lodu. Nie musimy zatem zaprzątać sobie nią głowy. 

Lodówka czarny mat czy błyszcząca? Które rozwiązanie jest bardziej efektywne?

Lodówki w kolorze czarnym różnią się także strukturą powłoki zewnętrznej. Wyróżniamy modele o wykończeniu matowym oraz błyszczącym. Te pierwsze z nich dobrze wkomponują się do kuchni wyposażonej w matowe, czarne elementy takie jak zlew czy kran. Powierzchnia matowa jest dość odporna na zabrudzenia oraz łatwa w czyszczeniu. Lodówka czarny mat nabiera jednak masywności i bardzo mocno obciąża estetycznie nasza przestrzeń. Lodówka czarne szkło natomiast wygląda jak ciemne lustro. Pojawiające się na niej odbicia wyglądają ciekawie oraz nadają temu urządzeniu lekkości. Gładka powierzchnia jest jednak trudniejsza w czyszczeniu i łatwo się palcuje. 


TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE:

Lodówka czarna Whirlpool W7

Lodówka czarna Whirlpool W7 921O K AQUA A++ o pojemności 237/104 l

Ta czarna lodówka  cechuje się symetrycznym designem. Jej drzwi mogą otwierać się w dowolną stronę, a chwyty zostały wkomponowane wzdłuż krawędzi paneli. Lodówka czarna Whirlpool o szerokości 60cm ma pojemność całkowitą 341l, z czego 237 przypada na chłodziarkę, a 104 na zamrażarkę. O odpowiednią temperaturę na całej przestrzeni zadba system Multi Flow. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na froncie urządzenia elektronicznego sterowania parametrami lodówki. Tuż pod panelem kontrolnym znalazł się dystrybutor filtrowanej wody. Lodówka czarna szklana Whirlpool kosztuje nieco ponad 2000zł.

Zalety
dystrybutor wody
szybkie chłodzenie
brak osadzania się lodu na ściankach
Wady
brak kostkarki

Czarna lodówka SAMSUNG RS68N8241B1 A++ | pojemność 617l  

Czarna lodówka SAMSUNG RS68N8241B1

Duża lodówka Samsung o szerokości 96cm może pochwalić się pojemnością wynoszącą aż 617l netto. Pojemność chłodziarki to 407, a zamrażarki – 210l. Ta duża objętość została rozdzielona na aż 8 komór zamrażalnika. Design paneli zewnętrznych jest niezakłócony przez przyciski ani wyświetlacz. Te elementy znalazły się na górnej ściance wewnątrz lodówki. Na froncie lewych drzwi umieszczono jedynie kostkarkę oraz dystrybutor wody. Lodówka czarna Samsung posiada 2 lata gwarancji oraz aż 10 lat tej usługi na kompresor. 

Zalety
10 lat gwarancji na kompresor
kostkarka oraz dystrybutor wody
duża pojemność
Wady
zmiana ustawień oraz kontrola temperatury wymaga otwierania drzwi
wysoka cena – ponad 4000zł

Lodówka czarna side by side HOTPOINT E4D AA B C

Lodówka czarna side by side HOTPOINT E4D AA B C

Lodówka czarna szklana Hotpoint wyróżnia się swoim przyciągającym wzrok designem. Na czarnej, błyszczącej powierzchni umieszczono duże, jasne uchwyty. Szerokość urządzenia to 70cm. Drzwi chłodziarki zostały podzielone pionowo na dwa skrzydła otwierane ku zewnętrznym stronom lodówki. Drzwi zamrażarki także składają się z dwóch części, jednak ich podział nastąpił poziomo. Istotną cechą tej czarnej lodówki jest obecność komory „3 w 1”.   Pozwala ona przechowywać każdy rodzaj żywności, chroniąc go przed rozwojem bakterii. Działanie tej szuflady może zostać ustawione w tryb super chłodzenia, a także bezpiecznego rozmrażania. 

Zalety
pojemne szuflady
komora „3 w 1”
pełny NO FROST
Wady
brak dystrybutora wody i kostkarki
wysoka cena – blisko 3000 zł

Czarna lodówka Indesit LR8 S1 K

Wolnostojąca lodówka LR8 S1 K Indesit w czarnym kolorze to niedrogie rozwiązanie dla osób, którym zależy na nowoczesnym, estetycznym wyglądzie sprzętu AGD. Lodówka oferuje innowacyjne technologie, wysoką jakość i dużą wytrzymałość.

czarna lodówka Indesit

Praca urządzenia będzie ledwo słyszalna dzięki technologii Silent Cooling. Głośność na poziomie 38 dB sprawia, że lodówka Indesit bez problemów może stać w kuchni otwartej na salon lub w bezpośredniej bliskości z sypialnią.

Lodówka Indesit jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Umieszczona na dole zamrażarka Open Space umożliwia wyjęcie dwóch górnych szuflad, przez co bez problemów większe produkty zmieszczą się w szufladzie dolnej. Funkcja ta okaże się nieoceniona zwłaszcza podczas urodzin, kiedy to wysoki tort lodowy powinien się z łatwością zmieścić bez uszczerbku dla dekoracji.

Zalety
Atrakcyjna cena
Design
Polecana przez internautów
Bardzo cicha praca czyni z niej doskonałe uzupełnienie aneksu kuchennego
Wady
brak funkcji no frost

Czarna lodówka GORENJE ORK192bk

Modna stylistyka czarnego AGD w duchu retro i duża funkcjonalność charakteryzuje czarną lodówkę ORK192bk marki Gorenje. Urządzenie będzie wyróżniającym się i oryginalnym elementem w każdej kuchni. Do stworzenia modelu wykorzystano nowoczesne technologie, dzięki którym urządzenie jest wydajne i bezawaryjne.

Lodówka ORK192bk posiada praktyczną funkcję IonAir, która odpowiada za proces jonizacji we wnętrzu urządzenia. Dzięki niej w urządzenie gwarantuje idealne warunki chłodnicze na każdej półce lodówki i dłuższą świeżość produktów. Funkcja No Frost Plus oznacza, że nie będziemy zmuszeni do żmudnego rozmrażania lodówki.

GORENJE ORK192bk


 
Dwudrzwiowe urządzenie oferuje duże wnętrze o całkowitej pojemności 329 l, z zamrażarką na dole. Klasa energetyczna A++ przekłada się na niskie rachunki za prąd. Możliwość elektronicznego sterowania parametrami lodówki to z kolei wygoda użytkowania.

Zalety
Design w stylu retro
Funkcje No Frost i IonAir
Wysokiej jakości podzespoły
Wady
Cena
Dostępność

Czarna lodówka Bosch KGN39MB3A

Czarna lodówka KGN39MB3A marki Bosch to niebanalne wykonanie i zachowanie świeżych produktów na dłużej. O optymalne warunki przechowywania dba funkcja FreshSense, która bez przerwy kontroluje i ustawia temperaturę wewnątrz i na zewnątrz chłodziarki i zamrażarki. To rozwiązanie gwarantuje stałą temperaturę wewnątrz urządzenia. Produkty zachowują swoją świeżość, konsystencję i dobry smak na dłużej.

czarna lodówka bosch


W lodówce Boscha zastosowano funkcję SuperCooling, dzięki której temperatura będzie dostosowana do świeżych produktów dopiero umieszczanych w chłodziarce. Z kolei No Frost to udogodnienie, które pozbawia nas wątpliwej przyjemności regularnego rozmrażania lodówki.
Nieprzyjemne zapachy wydobywające się po otwarciu lodówki to już przeszłość. Dzięki airfreshFilter z technologią antiBacteria w urządzeniu Boscha nieprzyjemne zapachy są neutralizowane, a bakterie wychwycone.

Zalety
Funkcje: FreshSense, SuperCooling i NoFrost
Specjalna komora do przechowywania żywności VitaFresh
Filter wyłapujący nieprzyjemne zapachy
Wady
Stosunkowo głośna praca
Dostępność

Czarna lodówka LG GBB60MCFFS

Czarna wolnostojąca lodówka GBB60MCFFS LG to gwarancja dobrego wykonania, oryginalnego designu i wysokiej jakości. Zastosowane technologie pozwalają na dużą funkcjonalność i energooszczędność.

Dzięki zastosowaniu sprężarki liniowej Inverter Linear Compressor w lodówce LG oszczędzamy nawet o 32 procent energii więcej od lodówek z tradycyjnymi sprężarkami. Do tego to rozwiązanie gwarantuje też optymalne warunki wewnątrz sprzętu, a przez to dłuższą świeżość produktów. O trwałość produktów dbają również takie funkcje lodówki LG jak: FRESH Balancer, FRESH Converter i NatureFRESH Cooling.

czarna lodówka LG


Rewolucyjnym rozwiązaniem jest Smart Diagnosis™. Technologia umożliwia w urządzeniu LG bardzo łatwe zdiagnozowanie usterek. Jeśli z lodówką dzieje się coś nieprawidłowego, wystarczy zadzwonić na infolinię LG. Teraz pozostaje nam tylko przyłożyć smartfona do lodówki. Dedykowana aplikacja skontaktuje się z komputerem urządzenia, który momentalnie diagnozuje usterkę i proponuje rozwiązanie problemu.

Na wygodne użytkowanie lodówki LG wpływa duża swoboda aranżacji jej wnętrza. Komfort zapewnia składana półka, stojak na wino i dużo większa niż w innych lodówkach przestrzeń zamrażarki. Pojemność całkowita lodówki wynosi 343 l.

Zalety
Energooszczędna
Pojemna
Swoboda w rearanżacji wnętrza lodówki
Atrakcyjny Design
Wady
Stosunkowo głośna praca

Czarna lodówka: Sharp SJ-BA31IEBG2-EU

Wolnostojąca lodówka SJ-BA31IEBG2-EU Sharp oznacza komfort użytkowania i dłuższą świeżość produktów. Mocną stroną urządzenia jest również designerskie wykończenie w kolorze czarnego szkła.

czarna lodówka sharp

Lodówki Sharp nie trzeba rozmrażać dzięki systemowi No Frost. To dobra wiadomością dla tych, którzy nie przepadają za tym obowiązkiem. Z kolei system AdvancedNoFrost zapewnia dwa obiegi wentylacyjne – osobno dla zamrażarki i chłodziarki. Dzięki temu i funkcji OdourNeutral zapachy się nie przenoszą. Żywność zachowa swoją świeżość na dłużej za sprawą funkcji szybkiego schładzania oraz systemowi cyrkulacji powietrza GentleAirFlow.

Pojemność 324 l i duża swoboda w organizacji przestrzeni wewnątrz to kolejna zaleta urządzenia. Dzięki przesuwnej półce i dowolnie zmienianym położeniu półek na drzwiach, lodówka Sharp należy do sprzętów wysoce komfortowych. Oszczędności w naszym portfelu gwarantuje również wysoka klasa energetyczna A++ i funkcja Wakacje. Dzięki tej funkcji w trakcie dłuższej nieobecności w domu temperatura w chłodziarce będzie zmniejszona. Nie ma potrzeby zatem wyłączania sprzętu przed wyjazdem wakacyjnym, w celu oszczędzenia prądu.

Zalety
System cyrkulacji powietrza
Wygodne rozplanowanie półek
Funkcja OdourNeutral wyłapująca nieprzyjemne zapachy
Wady
Szkło wymaga czyszczenia

Czarna lodówka Amica FK339.6GBDFZAA

Lodówka FK339.6GBDFZAA firmy Amica oferuje wysoce estetyczne wykończenie w czarnym macie. Sprzęt idealnie odnajdzie się w kuchniach urządzonych elegancko i nowocześnie. Będzie świetną ozdobą wnętrza zaaranżowanego minimalistycznie, przyciągając całą uwagę do swojego oryginalnego wyglądu.

najlepsza czarna lodówka


Design to nie wszystko, co oferuje nam sprzęt Amica. Lodówkę wyposażono w alarm niedomkniętych drzwi. Ta prosta funkcja niweluje straty temperatury we wnętrzu i zapewnia dłuższą świeżość produktów. Dużym udogodnieniem jest również funkcja szybkiego zamrażania tzw. funkcja party. Sprawdza się zwłaszcza podczas wizyt gości, kiedy chcemy w kilkanaście minut zmrozić np. napoje. Lodówkę wyposażono także w funkcję wakacje. Działa ona na tej samej zasadzie, co w modelu Sharpa z naszego zestawienia. Funkcja ta i klasa energetyczna A++ pozwala na oszczędność na rachunkach za energię elektryczną.

Dużą wygodę użytkowania zapewnia system No Frost, dzięki której nie trzeba rozmrażać lodówki. Pojemność wnętrza wynosząca 294 l oraz półki z hartowanego szkła.

Zalety
Polska Marka
Atrakcyjny design - matowe Wykończenie
Funkcje dodatkowe wykorzystujące najnowsze technologie
Wnętrze pokryte powłoką antybakteryjną
Wady
W przypadku szklanych frontów musimy uważać na zarysowania

Czarna lodówka Hitachi R-BG410PRU6X

Wolnostojąca lodówka R-BG410PRU6X marki Hitachi to gwarancja efektywnego chłodzenia, ekskluzywnych udogodnień i eleganckiego wykończenia w postaci gradientowego - czarno stalowego szkła.

Za efektywne chłodzenie, a do tego energooszczędność, w lodówce Hitachi odpowiada kompaktowy kompresor inwerterowy oraz mikrokomputer Eco Thermo Sensor. Wydajną cyrkulację powietrza umożliwia podwójny system chłodzenia. Polega on na niezależnym chłodzeniu zamrażarki i chłodziarki. Innowacyjne technologie zastosowano w celu przedłużenia świeżości i smaku żywności przechowywanej w lodówce Hitachi.

czarna lodówka

Dystrybutor wody i lodu ze zbiornika, który udostępnia lodówka Hitachi, to ekskluzywne rozwiązanie. Doceni je każdy z nas, przede wszystkim w upalne dni. Możliwość samodzielnego uzupełniania zbiornika wodą sprawia, że lodówka nie musi być podłączona do źródła wody, przez co może zostać ustawiona w dowolnym miejscu w kuchni.

Zalety
Niebanalny design - szkło z efektem gradientu
Cicha praca urządzenia
Wysokiej jakości podzespoły
Dystrybutor wody i kostkarka do lodu
Wady
Cena
Dostępność


Dostępność lodówek w ofercie sklepów ze sprzętem RTV/AGD sprawia, że możemy mieć mętlik w głowie podczas szukania idealnego urządzenia. Nie inaczej jest, jeśli szukamy lodówki o eleganckim czarnym wykończeniu doskonałej do nowocześnie urządzonej kuchni. W naszym zestawieniu przedstawiliśmy czarne lodówki o najwyższych parametrach i najchętniej wybierane przez konsumentów. Mamy nadzieje, że dzięki niemu uda Ci się wybrać najlepszą, czyli taką, która spełni wszystkie twoje oczekiwania!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kateXX
kateXX
3 lat temu

czarna lodówka dodaje kuchni pazura! jestem na tak

beti2s
beti2s
3 lat temu

lodówka czarna jest fajna, ale w szczególności jak przedni panel jest zrobiony z czarnego szkła

Zamknij