Close

Jaka zamrażarka skrzyniowa będzie najlepsza? Ranking

Co roku na święta Twoja zamrażarka pęka w szwach? Marzysz o jedzeniu pysznych polskich truskawek przez cały rok bez konieczności przepłacania? Zamrażarka skrzyniowa to idealne rozwiązanie na brak dostatecznej ilości miejsca do mrożenia produktów spożywczych! Dowiedz się, która zamrażarka skrzyniowa jest najlepsza? Poznaj popularne rodzaje zamrażarek i wybierz model dla siebie.

Aktualizacja: Maj 2024

Jaka zamrażarka skrzyniowa będzie najlepsza? Jakie są rodzaje?

ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA MAŁA ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA MAŁA
+ świetna do domowych potrzeb
+ nie zabiera dużej ilości przestrzeni
+ łatwiejsza w przenoszeniu dzięki mniejszej wadze
- niewielka pojemność
- mimo mniejszej pojemności, cena często niedużo różni się od dużych modeli
ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA DUŻA ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA DUŻA
+ duża pojemność
+ umożliwia przechowywanie całych partii mięsa i dużych produktów bez rozdrabniania
- większy pobór prądu
- wyższa cena
- zabiera sporą przestrzeń
ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA BEZSZRONOWA ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA BEZSZRONOWA
+ większa efektywność chłodzenia
+ brak lodu wewnątrz urządzenia
- wyższa cena
- większy pobór prądu
ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA DLA GASTRONOMII ZAMRAŻARKA SKRZYNIOWA DLA GASTRONOMII
+ wgląd do środka dzięki wbudowanej szybkie
+ dużo większa pojemność
+ dłuższe trzymanie temperatury w przypadku braku prądu
- zabiera bardzo dużo miejsca
- wysoka cena
- bardzo duża waga urządzenia

Dobra zamrażarka skrzyniowa - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

WYMIARY
WYMIARY

Wybierając nową zamrażarkę skrzyniową, zwróć uwagę na jej wymiary. Weź pod uwagę, w jakim pomieszczeniu w domu lub w mieszkaniu chcesz ją postawić. Zastanów się, czy chcesz wyższą zamrażarkę, czy może posiadasz miejsce na szerszy, ale niższy model. Wszystkie te parametry pomogą Ci zdecydować się na model odpowiedni do przestrzeni, jaką dysponujesz.

POJEMNOŚĆ
POJEMNOŚĆ

W parze z wymiarami idzie oczywiście pojemność zamrażarki - z reguły im większe wymiary, tym większa będzie jej pojemność. Pojemność zamrażarki skrzyniowej jest wyrażana w litrach i określa, jak dużo mrożonej żywności wejdzie do komory. Jeśli posiadasz dużą rodzinę bądź prowadzisz przydomowy ogródek i często mrozisz owoce, warzywa lub mięso - duża zamrażarka o pojemności 300 l będzie optymalnym wyborem. Mniejsze rodziny powinna zadowolić już taka o pojemności od 100 do 200 litrów w zależności od potrzeb.

KLASA ENERGETYCZNA
KLASA ENERGETYCZNA

Każda zamrażarka, niezależnie czy jest wolnostojąca czy wbudowana w lodówkę, pracuje cały czas. Oznacza to, że nieustannie pobiera energię elektryczną, a tym samym generuje koszty. Aby koszt utrzymania zamrażarki nie był zbyt wysoki dla Twojego portfela, zwróć uwagę na klasę energetyczną danego modelu. Klasa energetyczna urządzeń elektrycznych podawana jest od A+++ do G, gdzie niższa litera alfabetu oznacza bardziej energochłonne urządzenie, a więc i droższe w utrzymaniu. W przypadku zamrażarek skrzyniowych polecamy A+, A++ bądź A+++. Im więcej plusów, tym większa szansa, że zamrażarka nie będzie generowała wysokich kosztów podczas pracy. Aczkolwiek zawsze pamiętaj, aby wziąć pod lupę nie tylko ogólne oznaczenia, ale także roczne zużycie prądu konkretnego modelu wyrażone w kilowatogodzinach.

KLASA MROŻENIA
KLASA MROŻENIA

Czytając specyfikację zamrażarek, możesz natknąć się na gwiazdki, które oznaczają nic innego jak właśnie klasę mrożenia. I tak jedna gwiazdka (*) oznacza, że zamrażarka utrzymuje temperaturę ok. -6°C, dwie gwiazdki (**) otrzymują zamrażarki utrzymujące temperaturę ok -12°C, natomiast trzy gwiazdki (***) te, których temperatura wewnątrz spada do -18°C. Najwięcej gwiazdek, bo aż cztery (****), posiadają modele o temperaturze mrożenia do -24°C. Ilość gwiazdek ma także wpływ na długość przechowywania żywności w takiej zamrażarce, dlatego najbezpieczniejszym wyborem jest model z czterema gwiazdkami, w którym możesz przechowywać żywność nawet do 1 roku.

CZAS UTRZYMYWANIA TEMPERATURY BEZ ZASILANIA
CZAS UTRZYMYWANIA TEMPERATURY BEZ ZASILANIA

Jedna gwałtowna burza i już możesz zostać odcięty od prądu na wiele godzin. Nic więc dziwnego, że zamrażarka, również skrzyniowa, powinna posiadać odpowiednio wysoki parametr utrzymywania niskiej temperatury nawet bez dopływu prądu. Im większy czas, tym większa szansa, że nie zmarnujesz dużych ilości zamrożonego jedzenia.

Jaka zamrażarka skrzyniowa będzie najlepsza? Ranking zamrażarek skrzyniowych

Whirlpool WHS 2121 - zamrażarka skrzyniowa z funkcją szybkiego mrożenia

Whirlpool WHS 2121 - zamrażarka skrzyniowa z funkcją szybkiego mrożenia

Zamrażarka skrzyniowa od Whirlpool o pojemności 204 l i zdolności zamrażania 15 kg żywności na dobę. Jej wymiary to 80,6 x 86,5 x 64,2 cm. Warto zwrócić uwagę na poziom hałasu generowany przez zamrażarkę, który wynosi niecałe 40 dB. Zamrażarka posiada regulowaną temperaturę, którą możesz dopasować do typu produktu, a maksymalne roczne zużycie energii wynosi 234 kWh.

Zalety
posiada funkcję szybkiego zamrażania
jest cicha podczas pracy
posiada regulowany termostat
klasa efektywności A+ sprawia, że zużywa mało energii w ciągu roku
w przypadku awarii zasilania utrzymuje temperaturę produktów przez 36 godzin.
Wady
posiada tylko jedną komorę i jeden kosz
nie jest wyposażona w funkcję NoFrost

Zamrażarka skrzyniowa Philco PCF A++

Zamrażarka skrzyniowa Philco PCF A++

Zamrażarka od Philco o pojemności 200 l i wymiarach 90,5 x 80,4 x 55 cm. Zdolność zamrażania tego modelu to 15,5 kg, natomiast  w przypadku awarii zasilania zamrażarka utrzymuje temperaturę do 34 h.

Zalety
posiada oświetlenie LED wewnątrz urządzenia
dołączony klucz pozwala na zamykanie zamrażarki
niski poziom hałasu umożliwia
Wady
nie jest wyposażona w funkcję No Frost

Zamrażarka skrzyniowa HAIER HCE319R - pojemność ponad 300l

Zamrażarka skrzyniowa HAIER HCE319R - pojemność ponad 300l

Model HCE319R to zamrażarka o pojemności 319 l przy wymiarach 84,5 x 110 x 74,5 cm. Zamrażarka nie posiada funkcji No Frost, a w przypadku braku zasilania utrzymuje temperaturę przez następne 35 godzin. Jej zdolność zamrażania wynosi aż 21 kg na dobę, natomiast hałas jaki generuje nie przekracza 43 dB, co czyni ją cichą.

Zalety
posiada funkcję szybkiego zamrażania
jej pojemność to aż 319 litrów
zamrażarka jest cicha podczas pracy
w przypadku problemów z zasilaniem utrzymuje temperaturę przez 35 h
wyposażona w oświetlenie LED
Wady
brak regulowanego termostatu
nie wyposażona w technologię NoFrost

Whirlpool WH1410 A+E - mała zamrażarka skrzyniowa

Whirlpool WH1410 A+E - mała zamrażarka skrzyniowa

Dla poszukujących zamrażarki skrzyniowej na niewielkie potrzeby polecamy model WH 1410 A+E o pojemności 133 litrów. Zamrażarka ma kompaktowe wymiary 86 x 64,8 x 57,2 cm, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. Ze względu jednak na małą szerokość może sprawia problemy w dostaniu się do zapasów położonych na dnie skrzyni.

Zamrażarka nie jest głośna, gdyż generowany przez nią hałas to niecałe 40 dB. Ponadto jej zdolność zamrażania wynosi 13 kg na dobę, a w przypadku braku zasilania utrzyma temperaturę przez 28 h.

Zalety
posiada funkcję szybkiego zamrażania
wyposażona w technologię 6-ty Zmysł, dzięki czemu zamrażarka sama kontroluje temperaturę odpowiednio ją zwiększając, gdy to konieczne
posiada blokadę ochronną
sterowana za pomocą przejrzystego interfejsu elektronicznego
wyposażona w alarm w przypadku braku zasilania lub spadku temperatury
Wady
brak funkcji No Frost
jej zdolność zamrażania wynosi jedynie 13 kg na dobę

Zamrażarka skrzyniowa bezszronowa - czyli funkcja NoFrost w zamrażarce

Technologię NoFrost stosuje się zarówno w lodówkach, jak i zamrażarkach. Pozwala ona ograniczać poziom wilgoci we wnętrzu urządzenia i zmniejszać osadzanie się szronu i lodu na ściankach zamrażarki czy lodówki.

Zamrażarki bezszronowe, czyli modele wyposażone w funkcję NoFrost, nie wymagają czasochłonnego rozmrażania. Oznacza to też, że tego typu zamrażarki cały czas pracują efektywnie i są przy tym bardziej energooszczędne, gdyż pobierają mniej energii.

Zamrażarka skrzyniowa do garażu czy do domu? Gdzie trzymać zamrażarkę skrzyniową w domu?

Znalezienie miejsca na lodówkę w domu lub w mieszkaniu jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku zamrażarek skrzyniowych. Gdzie umieścić więc zamrażarkę w domu? 

Do garażu lub spiżarni

Wolnostojące zamrażarki skrzyniowe możesz umieścić w garażu, piwnicy, spiżarni bądź składziku, w którym znajdziesz odpowiednią ilość miejsca i oczywiście - gniazdko. Pamiętaj jednak, że zamrażarka nie może mieć kontaktu z wodą, dlatego jeśli Twoja piwnica lub garaż ma tendencję do zalewania podczas deszczu - zrezygnuj z tego pomysłu.

Zamrażarka skrzyniowa do zabudowy

Czy zamrażarki skrzyniowe nadaje się do umieszczenia w zabudowie? Niestety nie. Zamrażarka skrzyniowa, jak nazwa wskazuje, otwiera się jak skrzynia, czyli od góry. Ponadto jej wysokość jest z reguły niska przez co trudno będzie ją dopasować do zabudowy. Jeśli jednak koniecznie zależy Ci na urządzeniu wkomponowanym w resztę kuchennych mebli - rozważ kupno zamrażarki szufladowej

Do czego może się przydać zamrażarka skrzyniowa w domu? Jakie są jej wady i zalety?

Po co komu zamrażarka skrzyniowa skoro wszystkie lodówki posiadają nie tylko część chłodzącą, ale także mrożącą? Tak się składa, że w przypadku dużych rodzin, zwykła zamrażarka może nie wystarczyć

Posiadanie dodatkowej zamrażarki skrzyniowej pozwala na mrożenie o wiele większej ilości żywności, co szczególnie docenią posiadacze ogródków, działek czy tuneli foliowych z domowymi warzywami czy owocami. Nie zapominaj, że mrożenie to jeden z najzdrowszych sposobów na przedłużenie świeżości produktów bez utraty drogocennych składników odżywczych.

Posiadanie zamrażarki skrzyniowej przyda się nie tylko podczas sezonu wiosenno-letniego, gdy trwa boom na pachnące truskawki, odżywczy bób czy chrupiące szparagi. W ciągu zimy, a więc i wszystkich świąt czy spotkań rodzinnych, zamrażarka skrzyniowa świetnie nada się do przechowywania resztek z rodzinnych kolacji. Nie musisz więc już marnować i wyrzucać jedzenia. Gdy tylko okaże się, że wszyscy macie dość tych samych dań wystarczy je zamrozić i sięgnąć po nie za tydzień, dwa czy nawet trzy. Nadal będą smakowały tak samo pysznie.

Jakie są zalety i wady tego urządzenia?

Zalety
zamrażarka skrzyniowa jest dostępna zarówno w małych, jak i dużych pojemnościach
pozwala na przechowywanie całych ryb, drobiu czy dużych porcji mięsa
zamrażarki skrzyniowe nie pobierają dużych ilości prądu, a wręcz są energooszczędne i tanie w utrzymaniu
świetnie nadają się nie tylko do domu, ale także do lokali gastronomicznych
możesz ustawić ją w piwnicy, garażu bądź w spiżarni
Wady
musisz znaleźć dodatkowe miejsce na postawienie zamrażarki i rzadko kiedy nadaje się do tego kuchnia
zamrażarka skrzyniowa nie może znaleźć się w piwnicy, w której zdarzają się podtopienia
cena zamrażarki skrzyniowej często dorównuje cenie lodówki.

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa? Które rozwiązanie jest lepsze?

Zamrażarka skrzyniowa sprawdzi się w każdym domu, w którym stawia się na mrożenie dużej ilości lub dużych gabarytowo produktów. Zamrażarka skrzyniowa zajmuje sporo miejsca, dlatego warto wygospodarować dla niej kawałek podłogi w piwnicy lub w garażu. Z drugiej strony, zamrażarka szufladowa pozwala na łatwiejsze segregowanie produktów spożywczych, chociaż zajmuje mniej miejsca, a więc i oferuje mniejszą pojemność. Jaka zamrażarka będzie lepsza - skrzyniowa czy szufladowa? Niestety, na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, gdyż wszystko zależy od Twoich potrzeb!

Jaka zamrażarka skrzyniowa będzie najlepsza? Podsumowanie

Wiecznie wypchana po brzegi zamrażarka, w której nic nie możesz znaleźć? Nie z zamrażarką skrzyniową! Wreszcie znajdziesz miejsce na całe produkty bez konieczności żmudnego porcjowania. Zdecydowanie polecamy ją nie tylko lokalom gastronomicznym, ale i dużym rodzinom, które doceniają zdrowotne walory mrożonek w szczególności zimą, gdy brakuje świeżych owoców i sezonowych warzyw. Dajcie znać w komentarzach, czy skusilibyście się na zamrażarkę skrzyniową.

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE:

HAIER HCE203R - cicha zamrażarka skrzyniowa

HAIER HCE203R - cicha zamrażarka skrzyniowa

Zamrażarka skrzyniowa Haier to model o pojemności 203 l przy wymiarach 84,5 x 94 x 55 cm. Klasa energetyczna A+ oznacza, że zamrażarka zużywa ok. 220 kWh rocznie. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu (40 dB), zamrażarka pracuje cicho i niezauważalnie. Ponadto jej zdolność zamrażania wynosi aż 18 kg na dobę, natomiast w przypadku odłączenia zasilania utrzymuje temperaturę żywności przez 37 godzin.

Zalety
wyposażona w funkcję szybkiego zamrażania
na czas awarii zasilania zamrażarka utrzymuje temperaturę przez 37 h
posiada kontrolki informujące o prawidłowej pracy urządzenia
jest cicha podczas pracy
klasa energetyczna A+ pozwala na oszczędne używanie zamrażarki
Wady
brak funkcji No Frost
nie posiada regulacji temperatury

Zamrażarka MPM 251-SK-08E - z oświetleniem LED

MPM 251-SK-08E - zamrażarka skrzyniowa z oświetleniem LED

Zamrażarka od MPM to model o pojemności 251 litrów i optymalnych wymiarach 85 x 96 x 62,2 cm. W środku znajdziesz jeden pojemnik oraz oświetlenie LED. Poziom hałasu generowany przez zamrażarkę MPM nie przekracza 42 dB, dlatego urządzenie pracuje cicho. Natomiast roczne zużycie energii wynosi ok. 230 kWh. Niestety, podobnie jak inne modele nie została wyposażona w regulowany termostat.

Zalety
posiada funkcję Winter Security, która pozwala na pracowanie urządzenia nawet przy -18°C
wyposażona w oświetlenie LED
możliwość regulowania temperatury za pomocą elektronicznego panelu
jest cicha i nie generuje dużego hałasu
w przypadku braku zasilania utrzymuje temperaturę do 36 h
Wady
brak funkcji No Frost
jej zdolność zamrażania wynosi jedynie 13,5 kg na dobę

Zamrażarka HAIER HCE519R - skrzyniowa o pojemności 500l

HAIER HCE519R - duża zamrażarka skrzyniowa 500 l

Jeśli szukasz pojemnej zamrażarki do domu - HCE519R sprawdzi się fantastycznie, gdyż jej pojemność wynosi aż 519 l. Wymiary tego modelu to 84 x 165 x 74,5 cm, zaś w środku znajdziesz dwa kosze na mrożone produkty. Zamrażarka, ze względu na swoje rozmiary, generuje wyższy poziom hałasu (48 dB), jednak w dalszym ciągu nie powinien on przeszkadzać na co dzień.

Zalety
posiada funkcję Winter Security, która pozwala na pracowanie urządzenia nawet przy -18°C
wyposażona w oświetlenie LED
możliwość regulowania temperatury za pomocą elektronicznego panelu
jest cicha i nie generuje dużego hałasu
w przypadku braku zasilania utrzymuje temperaturę do 36 h
Wady
brak funkcji No Frost
jej zdolność zamrażania wynosi jedynie 13,5 kg na dobę
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jadzia Wiesławska
Jadzia Wiesławska
3 lat temu

Taka zamrażarka to jest zbawienie dla dużej rodziny.
W lodówce zawsze było wszystko upchane przez co często się niedomykała i rozmrażała…
Odkąd mam zamrażarkę w zapaśniku jest wygodnie i komfortowo.

gabryś321
gabryś321
3 lat temu

U siebie w kawiarni mam Whirlpool WH1410 i polecam 🙂

Zamknij