Close

Ranking odkurzaczy – 10 najlepszych odkurzaczy 2019 roku

 

Po co zastanawiać się nad wyborem odkurzacza do domu lub mieszkania? A jeżeli już się zastanawiamy, to który odkurzacz wybrać? Na rynku jest coraz więcej możliwości. Producenci zalewają nas nowymi modelami i typami nowoczesnych odkurzaczy. Ogromna różnorodność może zakręcić w głowie i skutecznie utrudnić lub nawet uniemożliwić wybór.

Ułatw sobie sprawę i przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego o wielu ciekawych funkcjonalnościach i możliwościach sprzętowych. W naszym rankingu ujęliśmy również różne typy odkurzaczy, więc z łatwością więc je porównasz. Ranking najlepszych odkurzaczy

Najlepszy odkurzacz
XIAOMI VACUUM ROBOROCK S50
XIAOMI VACUUM ROBOROCK S50

Moc

58W

Pojemność zbierania500ml

Bezprzewodwe odkurzanie

TAK

Cena1809PLN

Najciekawszy design
IROBOT ROOMBA 805
IROBOT ROOMBA 805

Moc

58W

Pojemność zbierania480ml

Bezprzewodowe odkurzanie

TAK

Cena1059PLN

Największa funkcjonalność
KARCHER SE 4001
KARCHER SE 4001

Moc

1400W

Pojemność zbierania4l

Bezprzewodowe odkurzanie

NIE

Cena759PLN

Najniższa cena
Turbo Tronic TT-300LUX
Turbo Tronic TT-300LUX

Moc

bd

Pojemność zbierania500ml

Bezprzewodowe odkurzanie

TAK

Cena399PLN

Pierwszym krokiem – jeszcze przed rozglądaniem się za konkretnym modelem – jest zastanowienie się, do czego ma nam służyć nowe urządzenie. Możliwości wykorzystania go mogą być przeróżne. Począwszy od sprzątania domu czy mieszkania, poprzez czyszczenie mebli i tapicerki samochodowej, aż do usuwania rozlanych płynów i wycieków. Jak więc widzisz na wstępie – warto określić co będziemy nim sprzątać.

Następnym krokiem jest dobór odpowiednich parametrów. Niektóre z nich są ze sobą powiązane, jak na przykład siła ssania odkurzacza i poziom głośności. Chcąc być posiadaczem dużego, wielofunkcyjnego sprzętu, musimy liczyć się z tym, że może być on głośniejszy podczas pracy od swoich „kolegów”. Także aby mieć ciche i ekologiczne urządzenie przyjdzie nam się mierzyć z szeregiem zależności, takich jak mniejsza moc lub konieczność dbania o czysty zbiornik na zanieczyszczenia.

Innowacje

Aktualnie, branża odkurzaczy bardzo mocno się powiększa, wprowadzając coraz więcej nowych technologii. Innowacje są coraz bardziej dostępne dla „zwykłych” użytkowników, w związku z czym dostajemy dodatkowe parametry i możliwości do rozpatrzenia. Między innymi mowa tu o odkurzaczach centralnych oraz robotach sprzątających. Te pierwsze są dużym udogodnieniem podczas robienia porządków w domach. Pozbawia nas to targania ciężkiego urządzenia po kolejnych pomieszczeniach oraz na wyższe piętra. Roboty to już zupełnie inna historia. Nowe modele są już sterowane za pomocą aplikacji. Włączają się i pracują w określonym wcześniej zakresie automatycznie, nawet podczas naszej nieobecności w mieszkaniu. Posiadają czujniki, dzięki którym nie obijają się o meble i ściany, a niektóre mają nawet zbiorniki na wodę. Dzięki temu możliwe jest przetarcie podłóg na mokro. Jak widzisz – nie ma już po prostu „odkurzaczy”. Akcesoria do odkurzaczy

Akcesoria

Najbardziej istotnym jest system filtracji. Szczególnie dla alergików i osób posiadających małe dzieci oraz dużo sierści zwierząt w domu. Dostępne są modele nie posiadające filtrów. Możemy jednak znaleźć odkurzacze z filtrem wodnym lub filtrem HEPA. Te ostatnie to specjalistyczne filtry powietrza posiadające wysokie i bardzo wysokie możliwości filtracji. Wykonywane są z włókien szklanych. Zatrzymują cząsteczki powyżej 0,01 µm oraz większość mechanicznych zanieczyszczeń o wielkości 0,3 µm. Pozwala to na skuteczne zatrzymanie rozprzestrzeniania się komórek grzybów, pierwotniaków, bakterii oraz większości wirusów. 

Warto również zwrócić uwagę na parametry takie, jak moc ssania i silnika. Moc silnika w standardowych odkurzaczach waha się pomiędzy 1200 – 2700 W. Już 1200 W zalecane jest do odkurzania paneli, podłóg i innych powierzchni twardych. Im większa moc silnika, tym lepiej możesz sprzątać coraz bardziej miękkie powierzchnie. Ten parametr jest stały i nie mamy możliwości zmiany, ani regulacji go.

Druga cecha jest trochę bardziej istotna. W tradycyjnych modelach, moc ssania to 60 – 500 W. Te urządzenia, które mają wyższe wartości, uważane są już za specjalistyczne. Za dobry odkurzacz można już przyjąć 300 – 350 W. Wszystko zależy jednak od rodzaju sprzętu oraz jego budowy. Poziom głośności również jest ważny. Mało kto lubi donośne dźwięki, szczególnie podczas wykonywania regularnych, codziennych czynności. Ani domownicy, ani tym bardziej nasi sąsiedzi. Najbardziej znane, osiągają hałas na poziomie około 65 – 80 decybeli. Niestety, jego poziom uzależniony jest od mocy urządzeń. Może właśnie dlatego tradycyjny odkurzacz ma tak wiele alternatyw?

W dzisiejszej ofercie różnych producentów możemy znaleźć:

  • odkurzacze samochodowe,
  • odkurzacze tradycyjne,
  • odkurzacze kolumnowe,
  • odkurzacze centralne,
  • roboty sprzątające,
  • odkurzacze piorące,
  • urządzenia wielofunkcyjne. 

Dzięki temu masz możliwość wyboru najbardziej odpowiadających Ci funkcjonalności i sposobu pracy. Oto TOP 5 – najlepsze odkurzacze 2019 roku.

Ranking odkurzaczy1.  ODKURZACZ MOPUJĄCY, XIAOMI VACUUM ROBOROCK S50

Największy hit ostatniego czasu! Od kiedy pojawiła się na rynku druga już wersja robota odkurzającego Xiaomi, praktycznie zawładnęła ona rynkiem. Aktualnie odnotowuje się ogromny poziom jej sprzedaży. Dlaczego?

 

 Przede wszystkim jest to robot sprzątający, czyli nowa generacja odkurzaczy domowych. Posiadanie takiego sprzętu pozwala głównie na oszczędność czasu i wykorzystanie go na inne, przyjemniejsze czynności niż odkurzanie. Dodatkowo, ta wersja jest kompatybilna z Mi Home. Jest to aplikacja pozwalająca na sterowanie robotem z poziomu smartfona. Zdecydowanie ułatwia to zarządzanie nim, a przy tym dostajemy wiele uzupełniających informacji. Przy pierwszym sprzątaniu, Roborock S50 skanuje plan naszego całego mieszkania za pomocą laserów i sensorów LDS. Pozwala to na dokładniejsze sprzątanie, bez pomijania jakichkolwiek pomieszczeń. Wyposażono go w sensor nacisku, co wspiera wykrywanie obiektów i zapobieganie kolizji, a także powoduje, że nie odbija się on od ścian i mebli. 

Podgląd mapy mamy oczywiście w aplikacji. Za jej pomocą możemy również swobodnie zaplanować systematyczne pory sprzątania, w konkretne dni tygodnia, o konkretnych godzinach, jak i „na zawołanie”. Dzięki ustalonym porom pracy, robot będzie uruchamiał się automatycznie. To, co jest świetne – nasz robot nie musi za każdym sprzątać całej zapamiętanej powierzchni. Możemy wybrać strefy, które są na przykład bardziej zabrudzone i na podstawie wprowadzonych konkretnych danych, będziemy mieli posprzątane tam, gdzie tego akurat potrzebujemy.

Jego kolejną fenomenalną funkcją jest mopowanie. Oznacza to, że posiada możliwość odkurzania i przecierania na mokro naszej podłogi. Ma dość dużą pojemność zbiornika na wodę. Zastosowana w nim technologia Plant Bionic powoduje, że z komory pobierane jest tylko tyle wody, ile rzeczywiście jest potrzebne do mycia. Świetne, prawda? Innym udogodnieniem jest to, że robot Xiaomi sprząta zarówno powierzchnie twarde, jak i dywany. Wyposażony jest w miękkie koła z amortyzacją. Automatyczne wykrywa zmianę podłoża i na miękkiej wykładzinie zwiększa moc ssania.

Na obudowie ma jedynie 3 przyciski. Jeden, to włącznik/wyłącznik, drugi odpowiedzialny jest za powrót do bazy, trzeci z kolei pozwala na ręczne uruchomienie odkurzacza w konkretnym miejscu. Przykładem jest rozsypana mąka w kuchni. Zamiast sięgać po smartfon i przywoływać robota, wystarczy przenieść go w konkretne miejsce i nacisnąć guzik. W tym przypadku posprzątana zostanie powierzchnia 3m x 3m liczona od punktu, w którym postawiliśmy sprzęt. Jeżeli o przenoszenie chodzi… to mamy tutaj pierwszą wadę. Roborock nie posiada wygodnego uchwytu do przenoszenia, a nawet… nie posiada żadnego! Chcąc go podnieść, trzeba chwycić go po prostu od spodu. Niewielką, ale jednak wadą o której wspominają użytkownicy jest brakujący wskaźnik zapełnienia pojemnika na kurz. Zmuszeni jesteśmy do systematycznego sprawdzania i opróżniania go. Jeżeli zwróciłeś już uwagę na pojemnik na kurz trzeba również wspomnieć, że w robocie Xiaomi jest on dość mały, mieszczący zaledwie 0,5 litra. Regularne opróżnianie go zatem jest konieczne i dość częste (2-3 razy na tydzień).

Z dodatkowych technicznych parametrów, Roborock S50 posiada filtr HEPA (jest to bardzo ważna informacja dla alergików!). Pracuje na baterii litowej o pojemności 5200mAh. Pozwala to na pracę w trybie standardowym (a mamy ich kilka do wyboru) 2,5 godziny, o maksymalnej powierzchni 250m kwadratowych.

Roborock ma wymiary 35 cm x 9,65 cm,  waży 3,5 kg i posiada moc 55W . Jego cena, to około 1700 zł. 2. ROBOT SPRZĄTAJĄCY ODKURZACZ IROBOT ROOMBA 805

Jest to robot z przedostatniej serii iRobot ’ów. Przede wszystkim ma już możliwość sterowania nim z poziomu aplikacji przez smartfona. A nie jest to spotykana funkcja w każdej Roombie. W stosunku do poprzednich modeli, ma zdecydowanie więcej funkcji i jest znacznie ulepszony.

 

 Już na starcie warto wspomnieć, że iRoomba ma wbudowany system inteligencji pozwalający na bardziej efektywne sprzątanie. Sposób odkurzania powoduje dokładne pracę na całej powierzchni podłogi, wokół nóg, a także wzdłuż ścian. Posiada prawie 40 rodzajów różnych czujników, co w efekcie niweluje zderzanie się ze ścianami i innymi przedmiotami w mieszkaniu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pozbieranie przed odkurzaniem wszelkich przedmiotów z podłogi. To znacznie przyspieszy proces sprzątania. Robot oblicza najbardziej optymalną ścieżkę sprzątania i sam dobiera odpowiedni tryb pracy. Ma do wyboru ruch spiralny, wzdłuż ścian lub krzyżowy. W przypadku, kiedy robot wykryje większą ilość brudu, korzystając z systemu „Persistent Pass Behaviour”, natychmiast przechodzi do bardziej intensywnej pracy na danym obszarze.

Tak samo, jak przy robocie Xiaomi, iRoomba posiada tryb sprzątania w określonym miejscu. Wystarczy przenieść ją w określone miejsce (lub przywołać za pomocą aplikacji) i wybrać tryb sprzątania miejscowego, naciskając przycisk SPOT. Odkurzanie ograniczy się wtedy do pracy w obszarze około 1 metra kwadratowego. 

Ekstra funkcjami (akcesoria z możliwością dokupienia) są wirtualne ściany oraz wirtualne latarnie. Ta pierwsza pozwala na ograniczenie pracy Roomby do wybranego obszaru. Dodatkowe urządzenie wysyła wiązkę światła, która jest nieprzekraczalna dla robota. W taki sposób możemy zabezpieczyć na przykład pokój, w którym aktualnie bawią się dzieci i wszystkie zabawki porozrzucane są po całej podłodze, bez konieczności zamykania drzwi. Z kolei wirtualna latarnia pomaga robotowi poruszanie się po powierzchni mieszkania oraz sprawniejszego przemieszczenia się z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzięki niej, robot nie zostanie przepuszczony do kolejnego obszaru, dopóki nie wyśle sygnału do stacji dokującej, że bieżące pomieszczenie zostało już wysprzątane. Dodatkowo, może pełnić również funkcję wirtualnej ściany. Wirtualna ściana typu HALO jest specjalnym akcesorium świetnie sprawdzającym się w domu, w którym mieszkają zwierzęta. Wysyła specjalną wiązkę promieni ochronnych, wymuszających na robocie delikatną i spokojną pracę wokół misek z pożywieniem i wodą. Ostatnia jest wirtualna ściana DUAL MODE. Tak jak wyżej opisana, ogranicza miejsce pracy iRobota do konkretnej przestrzeni oraz ma możliwość przełączenia jej w tryb wirtualnej ściany.

W porównaniu do poprzedniego sprzętu, ten robot posiada tylko funkcję odkurzania. Tak samo jednak może pracować na różnych typach podłóg. Rozpoczynając od drewnianych, poprzez kafle, aż do wykładzin. W sytuacji najechania iRoomby na dywan ze zbyt długim  i miękkim włosiem, innowacyjny system Anti Tangle zapobiega wplątywaniu się jego frędzli w sprzęt. Automatycznie następuje chwilowe odwrócenie kierunku obracania się szczotek i wyjeżdża z „przedszkody”. Tyczy się to też wszelkich kabli i zasłon lub firan. Będąc przy szczotkach, warto podkreślić, że przy tym elemencie, producent również poszedł  o krok dalej od konkurencji. Zamontowane w iRoombie szczotki, to gumowe szczotki AeroForce™. Pozbawienie owłosienia zdecydowanie ogranicza możliwość zaplątywania się włosów, co z kolei powoduje łatwiejsze w czyszczenie urządzenia. Dodatkowo, skoncentrowana, duża moc ssąca wynikająca z umieszczenia przepływu powietrza bezpośrednio przy powierzchni podłogi pomiędzy wałkami umożliwia lepsze zasysanie zabrudzeń. W efekcie daje to lepszą skuteczność odkurzacza (nawet do 50%) w usuwaniu brudu. Korzysta również z filtra spełniającego normy HEPA – dzięki któremu robot wypuszcza na zewnątrz tylko czyste powietrze. 

Roomba ma wymiary 35,5 cm x 9,1 cm i waży 3,8 kg. Jest więc porównywalna z robotem Xiaomi. Kupić ją można już nawet za niecałe 900 zł.

3.OODKURZACZ PIORĄCY WIELOFUNKCYJNY KARCHER SE 4001

Kolejną propozycją, którą dla Was mamy, jest bardziej standardowy odkurzacz Karcher. Pierwszą z jego zalet jest to, że może służyć jako sprzęt do czyszczenia w wielu różnych sytuacjach. Wykorzystasz go przy odkurzaniu podłóg, dywanów i wykładzin. Sprosta również meblom tapicerowanym oraz innym obiciom, fotelom samochodowym, schodom wyłożonym dywanem i materacom. 

 Świetne jest to, że sprzęt ten jest wielozadaniowy. Możemy nim odkurzać, prać, wycierać, a nawet wciągać rozlane płyny. Pomimo tego, że pierwszy z prezentowanych sprzętów posiada możliwość mopowania, czyli przecierania na mokro, ten model ma dużo większe możliwości. Posiada duży, wygodny i łatwy w użytkowaniu 4 litrowy pojemnik na wodę. Pranie polega na czyszczeniu ekstrakcyjnym, czyli spryskiwaniu powierzchni roztworem ze środka czyszczącego i wody, a następnie odessaniu go wraz z rozpuszczonym brudem. Ten sposób powoduje świetne efekty! I z pewnością nie będziesz już potrzebować wzywać specjalistów do prania dywanów i tapicerki oraz mebli. Specjalistyczna dysza ekstrakcyjna powoduje również redukcję czasu schnięcia czyszczonej płaszczyzny o 50%. Jednak przy chęci prania lub odkurzania na mokro, konieczne jest dokupienie filtra i dodatkowej ssawki – nie jest to duży dodatkowy wydatek.

Również Karcher pomyślał o alergikach oraz osobach posiadających zwierzęta domowe. 

Fenomenalnie sprawdzi się również przy dzieciach, ponieważ urządzenie bardzo dokładnie zbiera piasek, kurze i inne drobne paprochy. Producent zamontował też specjalny filtr RM519 usuwający 99% roztoczy z dywanów, wykładzin i tapicerek. Wszelkie suche zabrudzenia trafiają do worka (pojemność worka, to 18 litrów), nie musimy więc czyścić zbyt często samego pojemnika.Co prawda odkurzacz ten nie jest zbyt mały, za to jest bardzo zwrotny, a dzięki zamontowanym kółkom, wydaje się być bardzo lekki podczas pracy. Powoduje to również bardzo sprawne odwinięcie rury przy w czasie używania go. Pomimo braku posiadania ściągacza kabla (jest on owijany wokół sprzętu), posiada bardzo dużą ilość haczyków przytrzymujących przewód. Szkoda, że obcy jest mu schowek na akcesoria. Zamiast niego również mamy tylko uchwyty.

Zdecydowanym minusem jest głośna praca, między 71 db, a 75 db. Chociaż patrząc na to ze strony wielkości, funkcjonalności i mocy sprzętu – nie jest to wiele.

Odkurzacz Karcher ma wymiary 38,5 cm x 50 cm, waży 7,8 kg i posiada moc 1400W. Kosztuje od około 700 zł.4. ODKURZACZ BEZWORKOWY CYKLONOWY 3200 + TURBOSZCZOTKA

Belgijska firma Turbo Tronic proponuje nam fantastyczny ekologiczny i bezprzewodowy odkurzacz. Linia TT-300LUX charakteryzuje się przede wszystkim lekkością i wygodą przy codziennych porządkach w domu. Posiada dwie końcówki sprzątające. Bardziej standardową – ze szczotką, polecaną do dużych i płaskich powierzchni. Oraz dodatkową szczotkę Pro, jest to tzw. szczotka szczelinowa, która jest specjalnie profilowana i znacznie ułatwia zbieranie kurzu z trudno dostępnych miejsc. 

 

W zestawie jest również mały, odłączany odkurzacz idealnie sprawdzający się przy zadaniach specjalnych, jak czyszczenie tapczanu i kanapy, czy samochodu.  Genialnie rozwiązane jest górne ramię urządzenia. Możemy modyfikować jego położenie, co poprawia nam komfort odkurzania na przykład pod meblami. Możemy również go całkowicie złożyć, a to zdecydowanie ułatwia przechowywanie i absorbujące znacznie mniej miejsca. 

Odkurzacz jest bezworkowy. Posiada bardzo efektywny system filtracji, dzięki zastosowanym filtrom HEPA H13 i silnikowym. Technologia Cyclone zapewnia dużą moc ssania. Jednocześnie oddziela kurz z powietrza w wielu małych cyklonach, dzięki czemu wysoka dynamika zasysania jest niezakłócona i ułatwia opróżnianie zbiornika. Pracować może w trybie bezprzewodowym nawet przez 45 minut, bez straty jakości. Ładuje się tylko 4 godziny. Dobra jest też regulacja mocy ssania (2 poziomy). Zamontowany system LED ułatwia dokładną pracę w trudno dostępnych miejscach. A funkcja THERMO ochrania silnik i zabezpiecza go przed przegrzaniem.

Mówią o nim, że jest idealnym dopełnieniem dużego odkurzacza w każdym domu, czy mieszkaniu.

Prezentowany model marki Turno Tronic jest bardzo lekki i cichy. Waży 3,7 kg. I możesz kupić już od 400 zł.5. ODKURZACZ ZELMER ODYSSEY ZVC307XT

Jest najbardziej standardowym, najzwyklejszym sprzętem w naszym zestawieniu. Bardzo efektywnie czyści zabrudzenia z twardych podłóg. Skutecznie zasysa kurz ze wszelkich szczelin i spomiędzy płytek oraz drewnianych powierzchni. Niestety, przy bardziej miękkich powierzchniach nie radzi już sobie tak dobrze. Posiada klasę C, co wiąże się z możliwością pozostawienia mniejszych drobinek na wykładzinach.

 

 Producent zamontował w nim filtr EPA E11, który potęguje odkurzanie wysokiej jakości, usuwając kurz, bakterie i roztocza, jednocześnie wydmuchując jedynie czyste powietrze. Jest więc wskazany również dla alergików. Ma pojemnik na worek i możliwa jest zmiana jego mocy ssania. Po zakończonej pracy bez problemu schowasz kabel, co ułatwia automatyczna zwijarka. 

Posiada miękkie kółka, które nie rysują parkietów i dodatkowo nie hałasują. Praca na kablu uzależniona jest od jego długości. W tym modelu długość przewodu, to 9 metrów – umożliwia on dość duży zasięg pracy odkurzacza. W zestawie znajdziemy również rurę teleskopową oraz różnego rodzaju końcówki usprawniające odkurzanie. 

Odyssey ma wymiary  32 x 30 x 38 cm i waży 8 kg.  Jego moc, to 890 W, a poziom głośności, to 78 db. Porównując więc z dużo większym i wielofunkcyjnym urządzeniem Karcher, nie są to najlepsze wyniki. Jednak cena jest dobra. Odkurzacz marki Zelmer możemy kupić już od 300 zł.Na dzisiejszym rynku można znaleźć wiele różnych urządzeń odkurzających. Najbardziej popularny wciąż wydaje się być ten tradycyjny, odkurzacz workowy. Zazwyczaj charakteryzuje się one banalnie prostą obsługą, potrafi być dość lekki. Są w raczej w niskiej cenie i nie zajmują dużo miejsca przy przechowywaniu. 

Mają jednak wiele mankamentów, na które klienci coraz bardziej zwracają uwagę. Przede wszystkim na spadającą siłę ssania przy napełnianiu worka oraz poziom głośności.

Inną możliwością są odkurzacze bezworkowe. Plusem jest oczywiście brak worka oraz coraz częstsze stosowanie technologii cyklonowej. Rozwiązanie to unosi zassany kurz, co powoduje brak malejącej siły ssania, nawet przy zapełniającym się pojemniku. Niestety, będziemy zmuszeni do dość częstego czyszczenia filtrów. Jest to dobry wybór dla alergików.

Alternatywą dla bezworkowych, jest odkurzacz z filtrem wodnym. Zmiana jest tylko taka, że zamiast suchego pojemnika, mamy taki, w którym znajduje się woda. Zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić kasetkę z brudem, po prostu pod bieżącą wodą. Pamiętać jednak trzeba o dokładnym usunięciu zanieczyszczeń, by zapobiec rozwojowi bakterii, czy pleśni. Posiadają one też dodatkowe filtry oczyszczające powietrze z kurzu i roztoczy. Coraz bardziej zaczynamy zauważać i cenić inne cechy, jak możliwość automatycznego uruchamiania i obsługa z poziomu aplikacji (jak w przypadku robotów odkurzających) oraz wytwarzany hałas. Zaprezentowane modele Xiaomi i iRobot są bardzo dobrym przykładem. Posiadają niewielkie rozmiary oraz bardzo niski poziom głośności. Pracują na postawie zamontowanych czujników i wysyłanych fal podczerwonych oraz ultradźwiękowych. Pozwalają na dowolne zaplanowanie sprzątania bez naszego udziału. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla zapracowanych, zabieganych osób.

W zależności od potrzeb użytkowników, popularność zyskują sprzęty wielofunkcyjne. Ogranicza to potrzebną przestrzeń do przechowywania, ilość posiadanych urządzeń oraz konieczność poświęcenia czasu na konserwację i czyszczenie. W pakiecie dostajemy dodatkowe możliwości. Na przykład funkcja prania może się okazać bardzo pomocna, jeżeli posiadasz kanapy i inne tapicerowane meble. Przy dobrych modelach, mamy szansę na wyczyszczenie nawet tapicerki samochodowej lub innych trudno dostępnych miejsc poprzez montaż specjalnych końcówek. Coraz częściej pojawia się w zestawach także dodatkowy odkurzacz ręczny. Wadami takich sprzętów jest przede wszystkim waga oraz wyższa cena, chyba że dzielimy koszt na poszczególne funkcjonalności. 

Innym uzupełnieniem w domu lub wystarczającym urządzeniem w małym mieszkaniu – jak przywołane już ręczne modele – są odkurzacze akumulatorowe. W końcu nie będzie nam przeszkadzał ciągnący się za nami kabel podczas sprzątania! Są lekkie i poręczne. Mają możliwość w pracy do około 45 min na jednym ładowaniu. A czas ładowania może osiągać nawet 4 h. Posiadają niską moc silnika, dlatego nie zawsze idealnie wyczyścimy każdą powierzchnię.

Posiadacze małych mieszkań cenią sobie także odkurzacz pionowy lub kolumnowy. Dzięki swojej budowie, jest on bardzo kompaktowy. Pozbawiony został elastycznych rur, przez co użytkownik przesuwa całe urządzenie po podłodze lub wykładzinie. Spora część tych sprzętów ma już wbudowany akumulator, co również pozwala na pracę bez podłączonego i plączącego się kabla. Zakup odkurzacza często bywa sporym wydatkiem i jednocześnie trudnym wyborem. Pamiętajmy o najważniejszych parametrach i naszym zapotrzebowaniu na konkretne funkcje. Przy doborze, istotne mogą się okazać wszelkie możliwe regulacje, na przykład mocy ssania (wówczas możemy dobrać odpowiednią do sprzątanego rodzaju powierzchni). Koniecznie zwróć uwagę również na dołączone akcesoria (jak filtry oraz końcówki czyszczące) lub dostępność i możliwość dokupienia akcesoriów w razie potrzeby. Jeżeli ważny jest dla Ciebie pobór energii podczas pracy, spójrz, jaka klasa energetyczna została nadana wybranemu przez Ciebie urządzeniu.

Popatrz także na ogólną klasę kupowanego urządzenia. Są oznaczone za pomocą liter A-F. Jest to oczywiście bardzo uśredniona ocena, jednak może wpłynąć na ostateczny zakup.

Wierzymy, że nasz ranking najlepszych odkurzaczy okazał się pomocną wskazówką. I teraz dużo łatwiej będzie Ci dokonać najlepszego zakupu.

 Inne ciekawe modele odkurzaczy:


ODKURZACZ ELECTROLUX ULTRASILENCER ZEN EUS8ALRGY

Znamy rozwiązanie na hałaśliwą pracę odkurzacza! UltraSilencer Zen marki Electrolux zapewnia cichą pracę na poziomie 58 dB bez jednoczesnej utraty wydajności. Za tłumienie denerwujących dźwięków odpowiada technologia Silent Air Technology, a także cicha ssawka i wąż dostępne w komplecie. Brak hałasu zawdzięczamy również miękkim kółkom. A dostępność regulacji mocy w odkurzaczu Electrolux pozwala na jego dużo cichszą pracę.

 

UltraSilencer Zen to odkurzacz idealny dla uczuleniowców. Wyposażony jest w antyalergiczny worek na kurz i zmywalny filtr Allergy Plus, co gwarantuje świeże, wolne od alergenów powietrze w domu. Dodatek turbo szczotki ucieszy właścicieli czworonogów, dla których czyszczenie dywanów i tapicerki mebli nigdy już nie będzie trudnością.Zadowoli osoby, które cenią sobie wygodę podczas sprzątania. Dołączone końcówki, specjalna ssawka FlowMotion Parketto Pro i ergonomiczny uchwyt oraz długi na 12 m kabel znacznie ułatwiają proces odkurzania. System Motion Control sprawia, że odkurzacz przemieszcza się płynnie i stabilnie.

ULTRASILENCER ZEN EUS8ALRGY

UltraSilencer to prosty w obsłudze odkurzacz workowy o pojemności 3,5 l. Mimo niewielkiej mocy silnika 740 W zapewnia dużą moc ssania i wydajne sprzątanie. Ogromną zaletą jest też klasyczny design oraz wysoka jakość wykonania. Ze względu na połączenie nowoczesnych technologii i zalet tradycyjnych rozwiązań, UltraSilencer jest wart swojej ceny, która osiąga 1000 zł. Ten cichy i niezwykle funkcjonalny odkurzacz, doskonale sprawdzi się zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, których sen już nigdy nie będą zakłócać odgłosy sprzątania.

ODKURZACZ PHILIPS POWERPRO AQUA 3W1 FC6409/01

PowerPro Aqua marki Philips, to odkurzacz bezprzewodowy i bezworkowy o zastosowaniu 3w1 –jednocześnie odkurza i myje. Posiada także odłączany odkurzacz ręczny! PowerPro Aqua jest idealny dla osób ceniących sobie oszczędność czasu, pieniędzy i miejsca w mieszkaniu.Wyposażono go w nowatorski system czyszczenia na mokro, który zapewnia optymalną wilgotność, ważną zwłaszcza dla podłóg z drewna i paneli. Dołączone wkładki z mikrofibry wystarczą na długo ze względu na możliwość prania w pralce, a zbiornik 0,2 l pozwali na wyczyszczenie do 50 m2 powierzchni.

Wysoką wydajność odkurzania w PowerPro Aqua zapewnia technologia PowerCyclone oraz nasadka TriActive Turbo i turbo szczotka, które doskonale poradzą sobie z czyszczeniem dywanów i tapicerki. Dzięki dodatkowi odkurzacza ręcznego można wygodnie odkurzyć samochód, kanapę czy inne, trudno dostępne miejsca.

Lekki i poręczny odkurzacz bezprzewodowy PowerPro Aqua zapewnia dużą wygodę sprzątania. Możesz zapomnieć o plączącym się pod nogami kablu i konieczności przepinania go z gniazdka do gniazdka, kiedy chcesz wysprzątać cały dom. Akumulator litowo-jonowy 25,2 V pozwala na długie sprzątanie nawet do 1 godziny.

Za urządzenie musisz zapłacić około 1500 zł, co jest już sporym wydatkiem. Wart jest jednak swojej ceny ze względu na wielofunkcyjność, niskie koszty eksploatacji wynikające z braku konieczności wymiany worków i dodatek odkurzacza ręcznego.Urządzenie marki Philips to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędności czasu podczas sprzątania i które nie chcą zagracać swojego mieszkania dużą ilością sprzętu.

ODKURZACZ PHILIPS POWERPRO ULTIMATE LED

PowerPro Ultimate LED, to drugi w naszym zestawieniu bezworkowy odkurzacz marki Philips, chętnie wybierany przez konsumentów właśnie ze względu na brak worków, co zmniejsza koszty utrzymania urządzenia. Przezroczysty pojemnik na kurz o pojemności 2 l opróżnia się bez problemów, a dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest możliwość łatwego sprawdzenia zawartości pojemnika w razie wciągnięcia cennych przedmiotów.

Urządzenie wyróżnia przede wszystkim technologia power cyclone, która zapewnia jeszcze efektywniejsze sprzątanie nawet najdrobniejszego – niewidocznego gołym okiem – kurzu. Komfortowe i jednocześnie dokładne odkurzanie umożliwia silnik o mocy 1800 W, który daje maksymalną moc ssania w wysokości 300 W. Aerodynamiczna, podświetlana nasadka TriActive LED efektywnie odkurza zabrudzenia z każdej powierzchni. Z kolei dodatek turbo szczotki doskonale usuwa zanieczyszczenia z dywanów, zwłaszcza włosy i sierść zwierząt.Philips Ultimate to odkurzacz, który docenią zwłaszcza alergicy. Wyposażono go w efektywny filtr HEPA, który potrafi wyłapać nawet 99,9 procent szkodliwych dla nich alergenów. Ze względu na system bezworkowy model ten polecany jest osobom z dużą alergią na roztocza.

Nowoczesne wzornictwo urządzenia, sprawia, że dobrze zaprezentuje się ono w każdym mieszkaniu. Jednak jeśli wolimy odkurzacz schować, nie powinniśmy mieć z tym problemu ze względu na jego kompaktowe rozmiary.

ODKURZACZ ELECTROLUX EER73BP ERGORAPIDO

Ergo Rapido to właściwie elektryczna szczotka, ale może konkurować z niejednym modelem odkurzacza na rynku! Dla tego urządzenia nie ma miejsc niedostępnych. Potrafi dotrzeć w takie zakamarki naszego mieszkania i na błysk je wysprzątać, do jakich nie dojedzie żaden odkurzacz.Elektryczna szczotka jest chętnie wybierana przez konsumentów ze względu na kompaktowy rozmiar i dużą wygodę sprzątania. Pionowe ustawienie ułatwia przechowywanie, idealnie więc sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu. Obrotowa i dobrze wyważona szczotka ułatwia manewrowanie, a poręczny uchwyt zwiększa komfort podczas sprzątania.

Urządzenie posiada wszelkie zalety odkurzaczy bezworkowych. Gwarantuje niskie koszty eksploatacji, wygodę użytkowania dzięki funkcji Quick&Clean i czyste powietrze wolne od alergenów. O tym, że to doskonały odkurzacz dla alergików, świadczy również zawartość wysoce skutecznego filtru HEPA i zastosowanie 6-stopniowego systemu filtracji.

Szczotka elektryczna Colombina świetnie radzi sobie z odkurzaniem zarówno powierzchni gładkich, jak i bardzo puszystych dywanów, co gwarantuje moc silnika wynosząca 1600 W i duża moc ssania.

Elektrolux deklasuje wiele tradycyjnych odkurzaczy dużą wygodą i dokładnością sprzątania. Dodatkowo może z nimi konkurować niską ceną – około 400 zł i rewelacyjnym designem. Będzie zatem urządzeniem idealnym dla singli lub par dzielących niewielką, ale doskonale przemyślaną pod względem estetycznym przestrzeń.ODKURZACZ HOOVER XARION TXG 1210

Xarion TXG 1210 marki Hoover to kolejny bezworkowy odkurzacz w naszym zestawieniu szczególnie ceniony za niezawodność i wysoką efektywność sprzątania. Charakteryzuje się dużą mocą ssania wynoszącą maksymalnie 250 W i mocą silnika 1200 W. Gwarantuje to wysoce wydajne odkurzanie powierzchni gładkich i wykładzin czy nawet puszystych dywanów. Przydatnym udogodnieniem jest możliwość regulowania mocy ssania przy pomocy przycisku umieszczonego na rączce.

Niskie koszty eksploatacji to mocna strona odkurzacza Xarion TXG 1210. Możemy zapomnieć o wydatkach na worki. Pojemnik o pojemności 1,5 l opróżniamy bez żadnych trudności i to tak często, jak potrzebujemy.

Odkurzacz Xarion TXG 1210 został wyposażony w podwójny filtr HEPA, który gwarantuje wysoce efektywne sprzątanie. Pozostawia oczyszczone powietrze w całym domu. Dużym plusem jest możliwość umycia filtra pod bieżącą wodą. Przedłuża to jego żywotność i ogranicza wydatki na regularne kupowanie nowych papierowych filtrów. Filtr zmywalny wymieniamy po około roku użytkowania.Wybór odkurzacza Xarion TXG 1210 oznacza komfort sprzątania. Model Hoovera wyposażono w teleskopową rurę ssącą TELE ZOOM, szczotkę do parkietów Caresse oraz gumowe kółka. Dobrze usprawniają one poruszanie się i zwiększają wygodę pracy z odkurzaczem.

Zakup odkurzacza często bywa sporym wydatkiem i jednocześnie trudnym wyborem. Mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych odkurzaczy okaże się pomocną wskazówką, czym kierować się przy zakupach.


ZAKUP CZAJNIKA? ZANIM TO ZROBISZ PRZECZYTAJ:
RANKING TOP 5 CZAJNIKÓW WYBRANYCH PRZEZ KONSUMENTÓW
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olkapolka
olkapolka
1 rok temu

Dla mnie najlepszy to odkurzacz electrolux. Polecam samemu przetestować 😉

Gosia
Gosia
1 rok temu

wspomnę jeszcze raz najlepszy jest irobot roomba który sam sprząta, nie trzeba nawet nadzorować, można wyjść z domu i wrócić na gotowe

Olga
Olga
1 rok temu

u mnie hitem jest roomba 980, nie ma lepszego rozwiązania jak dla mnie. mam czyste podłogi bez wysiłku, sama zaplanuję co ma sprzątać, no super normalnie

Daria
Daria
7 miesięcy temu

myślę że Roomba powinna być najlepsza skoro jest na rynku już tyle lat i ma tyle modeli

Marek
Marek
7 miesięcy temu

roborock najdroższy a ma problemy z nawigacją w mieszkaniu, często trzeba go resetować i wtedy zapomina wszystkiego i trzeba uczyć od nowa, więcej zabawy niż pożytku lepiej kupić robota bez aplikacji na telefon, bo przez to że czasem się wifi rozłączy to same problemy są

Close