Close

Robot odkurzający – czy warto? Poradnik zakupowy i ranking

Tradycyjne odkurzacze coraz częściej zastępuje dziś robot odkurzający. Opinie o tych urządzeniach w kontekście ich skuteczności i komfortu są raczej pozytywne u tych użytkowników, którzy zdecydowali się na ich zakup. Czym się kierować wybierając najlepszy robot odkurzający?

Aktualizacja: Czerwiec 2024

Jakie są rodzaje robotów odkurzających?

ROBOT ODKURZAJĄCY ROBOT ODKURZAJĄCY
+ niższa cena
+ brak konieczności uzupełniania zbiornika na wodę
- brak możliwości wyczyszczenia zabrudzeń na mokro
ROBOT ODKURZAJĄCY Z FUNKCJĄ MOPOWANIA ROBOT ODKURZAJĄCY Z FUNKCJĄ MOPOWANIA
+ znacznie wyższy poziom czyszczenia
+ niektóre modele nadają się do wszystkich rodzajów podłóg
- konieczność uzupełniania zbiornika na wodę
- wyższa cena
- modele bez zbiornika wymagają ręcznego moczenia materiału

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu robota odkurzającego?

POJEMNOŚĆ POJEMNIKA NA ODPADKI
POJEMNOŚĆ POJEMNIKA NA ODPADKI

Tutaj zasada jest niezwykle prosta. Im większa pojemność pojemnika na odpadki, tym wygodniejszym procesem będzie odkurzanie. Jednak duży pojemnik, oznacza konieczność znalezienia miejsca, w którym będzie na co dzień przechowywany. Dlatego wybór podyktowany powinien być możliwościami twojego domu czy mieszkania.

MOC SILNIKA ROBOTA SPRZĄTAJĄCEGO
MOC SILNIKA ROBOTA SPRZĄTAJĄCEGO

Im wyższa moc ssania, tym lepsza wydajność czyszczenia. Jeśli robot jest wyposażony w szczotkę, wystarczy 400-600 Pa, ponieważ pędzel może wykonać połowę pracy ssania, chwytając brud i dostarczając go do wlotu powietrza. Standardem jest już jednak moc silnika między 1200–1400. Jednocześnie wielu producentów produkuje potężne odkurzacze robotów, takie jak robot odkurzający Xiaomi z większą mocą silnika, gdzie moc ssania, pozwala skutecznie czyścić nawet najbardziej zabrudzone powierzchnie.

CZAS PRACY BATERII I CZAS ŁADOWANIA AKUMULATORA
CZAS PRACY BATERII I CZAS ŁADOWANIA AKUMULATORA

Ma to duże znaczenie, jeśli chodzi o wygodę pracy. Choć na rynku znajdziemy odkurzacze, które są w stanie naładować się samodzielnie w stacji dokującej, to nadal pojemność akumulatora decyduje o tym, jak długo trwać będzie odkurzanie. Przy zakupie poszukaj baterii litowo-jonowych. Mają najlepszy czas pracy na jednym ładowaniu.

FUNKCJE
FUNKCJE

Robot, który odkurza i myje, może być wyposażony w rozmaite funkcje. Niektóre mają inteligentne systemy nawigacyjne - Twój robot powinien nauczyć się układu domu w czasie, aby poprawić jego wydajność. Skanowanie przestrzeni pozwala na wydajniejsze odkurzanie pomieszczeń. Większość odkurzaczy robotów wykorzystuje inteligentną technologię czujników, aby pomóc im w poruszaniu się po domu. Na przykład ma trzy czujniki i aparat cyfrowy, aby powstrzymać się przed spadnięciem ze schodów lub zderzeniem z meblami. Z kolei filtr HEPA uniemożliwia ponowne przedostawanie się kurzu do mieszkania. Niektóre roboty mają zdalne sterowanie, dzięki czemu możesz kierować nimi z wygodnej kanapy, a pilot pozwala skierować robota w wybraną przestrzeń mieszkania. Jeszcze inne wyposażone są w zdalne sterowanie za pomocą codzienny urządzeń. Uruchamia i steruje nimi aplikacja mobilna i obsługujemy go za pomocą smartfona. Jaki zatem najlepszy będzie dla nas robot odkurzający? Ranking zaprezentowany poniżej odpowie na to pytanie.

Robot odkurzający - Ranking najlepszych odkurzaczy

W tym rozdziale postaramy się wskazać, najlepszy model, dostosowany do naszych potrzeb robot odkurzający. Ranking został skonstruowany w taki sposób, aby opisać roboty sprzątający i wskazać ich najmocniejsze zalety, a także pokazać wady. Robot odkurzający to kompaktowy, skomputeryzowany odkurzacz, który automatycznie prowadzi się po domu. Zbiera brud za pomocą wirujących szczotek i odkurzacza. Dzięki nim sam proces odkurzania jest dużo wygodniejszy i nie wymaga oczywiście naszego udziału.

iRobot Roomba 805

iRobot Roomba 805

Szukasz odkurzacza do podłóg o niskim poziomie konserwacji i dużej mocy ssania? iRobot Roomba 805 będzie tutaj doskonałym wyborem. W porównaniu do poprzednich modeli nowy iRobot Roomba 805 instaluje system czyszczenia AeroForce. Oferuje wysoką moc ssania powietrza aż do 5xs w porównaniu z poprzednią serią Roomba. Ma trzy okrągłe pierścienie, których krawędź składa się z miękkiego zderzaka ściennego, a wnętrze jest pokryte centralną jednostką przetwarzającą z przyciskiem dostępu przytrzymującym na górnej powierzchni.

iRobot Roomba 805

Aby wykonać funkcję czyszczenia, wystarczy położyć iRobot Roomba 805 na podłodze i kliknąć przycisk. W górnej środkowej części znajduje się czysty przełącznik, aby uruchomić maszynę z zielonkawym kolorem. Podobnie jak wszystkie roboty Roomba, robot 805 ma prześwit 3,6 cala, dzięki czemu porusza się swobodnie pod większością mebli i krawędzi. iRobot Roomba 805 jest wyposażony w nieplączące się odkurzacze, podobnie jak wszystkie inne modele Roomba firmy, aby zapobiec blokowaniu się włosów przez maszynę. Części są łatwe do usunięcia, czyszczenia i wymiany. Ponadto maszyna jest dość lekka.

Zalety
iAdapt Navigation wykorzystuje pełny zestaw czujników do nawigacji i dostosowania się do zmieniającego się domu
3-stopniowy system czyszczenia AeroForce zapewnia do 50% większą wydajność czyszczenia
Wysokowydajny filtr AeroForce wychwytuje do 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości nawet 10 mikronów
Automatycznie się dokuje i ładuje
Automatycznie dostosowuje się do wszystkich rodzajów podłóg - dywanów, płytek, twardego drewna, laminatu i innych
Akumulator litowo-jonowy zapewnia do 3 razy dłuższą żywotność akumulatora
Wady
Model nie jest zgodny z żadnym asystentem głosowym, takim jak Amazon Alexa lub Google Home, i nie można nim sterować głosem
Odkurzacz nie ma aplikacji na smartfona
Nie ma pilota

iROBOT Roomba 980

iROBOT Roomba 980

Robot odkurzający sprzątający irobot roomba 980 czyści podłogi bez konieczności fizycznego manipulowania urządzeniem. To samowystarczalne urządzenie czyszczące. Irobot roomba 980 ma prawie 14 cali średnicy i 3,6 cala wysokości. Istnieją dwie podstawowe obrotowe szczotki i dodatkowa obrotowa szczotka boczna do pokrycia zarówno samych podłóg, jak i klinów podłogi obok ścian. Irobot roomba 980 ma wyjmowany pojemnik na kurz. Jest przyjazny dla użytkownika dzięki centralnie umieszczonym i minimalistycznym przyciskom CLEAN, HOME i SPOT MODE. (CLEAN to największy przycisk, a pozostałe dwa mniejsze przyciski go otaczają.) Za pomocą tych przycisków można ręcznie kontrolować uruchamianie i zatrzymywanie cykli czyszczenia. Ponadto rząd diod LED nad przyciskami wskazuje łączność Wi-Fi, wymagane rozwiązywanie problemów, ładowanie akumulatora, pełny pojemnik na kurz i wykrywanie brudu. Irobot roomba 980 jest wyposażony jest również w dwie wirtualne latarnie zasilane bateriami AA, które można łatwo ustawić tak, aby służyły jako rzutowana granica, przez którą Roomba 980 nie przejdzie. Tryb Halo może być również używany do ochrony wrażliwych obszarów, takich jak karma dla zwierząt domowych i miski na wodę.

robot odkurzajacy iROBOT Roomba 980

Ten robot próżniowy jest wyposażony w łączność Wi-Fi, co oznacza, że możesz kontrolować proces za pomocą aplikacji na smartfony. Możesz zaplanować rutynowe cykle czyszczenia, kontrolować zwiększenie siły ssania dywanów („Carpet Boost”), poprosić o dwa przejścia czyszczenia dla wyjątkowo czystej podłogi, a nawet użyć trybu czyszczenia na obrzeżach („Edge Clean”). Należy zauważyć, że dodane funkcje, takie jak Carpet Boost, wymagają więcej pracy od silnika, co oczywiście skróci żywotność baterii w tym cyklu czyszczenia. Na twardych podłogach iw standardowym trybie czyszczenia Irobot roomba 980 może czyścić w sposób ciągły do 2 godzin.

Zalety
Samowystarczalna odkurzacz robotyczny, który jest praktycznie nie do zatrzymania podczas czyszczenia i który może odróżniać twarde podłogi od dywanów / chodników, automatycznie zmieniając metody czyszczenia w celu uzyskania najlepszego czyszczenia na tego rodzaju podłodze
Łączność Wi-Fi (zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS), która umożliwia zdalne sterowanie próżnią robota za pomocą aplikacji na smartfony i / lub Amazon Alexa
Trwała bateria litowo-jonowa (ulepszenie z akumulatorów NiMH innych modeli Roomba). Ten nowy typ baterii został zaprojektowany w celu utrzymania stałego, silnego zasysania przez dłuższy czas podczas cykli czyszczenia Roomba 980, a także ma dłuższą całkowitą żywotność przed koniecznością wymiany
W połączeniu z dodanymi czujnikami robot Roomba 980 może korzystać z mapowania ruchu opartego na siatce, aby uzyskać większą wydajność i dokładność czyszczenia
Wady
Cena urządzenia
Zaawansowane funkcje są dostępne tylko za pośrednictwem aplikacji iRobot Home
Nie ma pilota z tym odkurzaczem, ponieważ pilotem jest sam smartphone
Wydajność ssania nie jest wystarczająco wysoka w porównaniu z niektórymi poprzednimi modelami Roomba lub innymi robotami na rynku, aby uzasadnić cenę
Wysoki poziom hałasu

EASY HOME HEPA + PILOT

EASY HOME HEPA + PILOT

Easy Home Hepa + Pilot, to dobrej jakości robot z pojemnikiem półlitrowym i stosunkowo mocną baterią Li-ION 14,8V 2600mAh. Easy Home Hepa + Pilot jest wyposażony w sześć programów, ma wmontowany filtr HEPA, a w zestawie dostępna jest stacja ładująca. Easy Home Hepa + Pilot czyści wszelkie rodzajów podłóg – laminaty, parkiety, płytki, a także wykładziny. Za pomocą czujników wykrywa wszelkie przeszkody i jest wyposażony w rolkę szczotkową, a także dwie szczoty boczne. Easy Home Hepa + Pilot ma silnik o mocy 25 watów. Sama bateria pozwala na pracę przez dziewięćdziesiąt minut. Jednak w przypadku niektórych powierzchni, czas pracy może być krótszy.

Zalety
Wygodny i poręczny
Doskonale sprawdza się na wielu powierzchniach
Wyposażony w pilot i stacje ładującą
Wady
Długi czas ładowania
Stosunkowo niska moc

iLife A8

iLife A8 robot

Odkurzacz robot iLife A8 oferuje najlepszą nawigację i automatyczne możliwości dokowania w rozsądnej cenie. Jego niskoprofilowa konstrukcja pozwala mu przenikać pod większość mebli. W przeciwieństwie do najdroższych modeli nie oferuje zaawansowanych funkcji, takich jak sterowanie aplikacją i głosem. Jednak jego doskonałe możliwości połączeń i czyszczenia sprawiają, że iLife A8 jest dobrym rozwiązaniem. Ten elegancki odkurzacz ma głęboki czarny górny panel ze szkła. Przedni zderzak zawiera kamerę panoramiczną i okrągły przycisk Auto. Znajdziesz także czujniki podczerwieni na przednim zderzaku, a kosz na śmieci z tyłu. Pod względem wielkości iLife A8 jest dość kompaktowy.

odkurzacz automatyczny ranking

Pudełko zawiera stację ładującą, dodatkową gumową szczotkę, dwie zapasowe szczotki boczne, narzędzia do czyszczenia, zapasowy filtr i pilot bez baterii. W przeciwieństwie do drogich modeli brakuje wirtualnych barier ograniczających określone obszary dla bota. Całą maszyną robota steruje mały pilot, który ma monochromatyczny ekran do góry i podkładkę kierunkową pod spodem. Możesz przełączać się między czyszczeniem punktowym a czyszczeniem krawędzi i wracać do bota z powrotem do doku. Ponieważ brakuje komponentu aplikacji, musisz po prostu podłączyć stację dokującą, aby w pełni naładować bota. iLife A8 wymaga pięciu godzin do pełnego naładowania. Pod względem wydajności doskonale sprawdza się w mapowaniu pomieszczeń i omijaniu przeszkód.

Zalety
Elegancki, niski profil
Doskonała nawigacja z możliwością dokowania
Duża ilość części zamiennych
Wady
Niska moc
Niewielki pojemnik na śmieci i kurz

iRobot Roomba e5

iRobot Roomba e5 odkurzacz automatyczny

iRobot Roomba e5 to odkurzacz wydany pod koniec 2018 roku. Odpowiedni dla użytkowników, u których powierzchnie podłóg pokryte są wykładzinami. Główny system szczotek jest zdecydowanie jedną z głównych zalet, jakie ma iRobot Roomba e5. Podwójne szczotki przeciwbieżne minimalizują konieczność konserwacji, zapobiegając skręcaniu się włosów. Poza tym wysokość szczotek jest regulowana automatycznie, aby najlepiej pasowała do rodzaju czyszczonej podłogi. Opuszcza się na twardych podłogach i podnosi na grubych dywanach. iRobot Roomba e5 ma zaawansowany czujnik zabrudzenia. Ten sprawia, że iRobot Roomba e5 wykrywa szczególnie brudne obszary i spędza więcej czasu na ich czyszczeniu. W połączeniu z 90-minutową autonomią baterii i adaptacyjną wysokością szczotki, funkcje te zapewniają doskonałą wydajność czyszczenia. iRobot Roomba e5 jest też kompatybilny z większością dostępnych aplikacji.

Zalety
Kompatybilny z Amazon Alexa i Google Home
Filtr wysokiej wydajności
Możliwość kontrolowania urządzenia za pomocą poleceń głosowych Inteligentna funkcja czyszczenia szczególnie zabrudzonych miejsc
Wady
Stosunkowo niewielki kosz na śmieci. Będziesz musiał często go opróżniać, szczególnie jeśli masz zwierzęta
Tylko 1 znacznik graniczny zasilany bateryjnie
Nie można naładować i wznowić czyszczenia

Xiaomi Viomi V2 PRO

Xiaomi viomi v2 cleaning robot

Xiaomi Viomi v2 cleaning robot to tańszy brat bardzo popularnego flagowca Xiaomi Roborock S50. Jest robotem uniwersalnym; zamiatanie, zmywanie i inteligentne planowanie czyszczenia powierzchni. Xiaomi Viomi V2 pro ma moc ssania do 2150Pa i bardzo duży zbiornik na wodę o objętości 560 ml. Wbudowana bateria o pojemności 3200 mAh, która może wystarczyć do dwóch i pół godziny czyszczenia domu, to kolejna rozpoznawalna cecha Xiaomi Viomi v2. Akcesoria, jakie otrzymamy wraz z urządzeniem to kosz na śmieci ze zmywalnym filtrem Hepa + narzędzie do czyszczenia już zainstalowane, stacja ładująca, wtyczka sieciowa UE, dodatkowa szczotka boczna, zestaw do mopa (wspornik + 2 różne tkaniny).

Klasyczny wygląd, szary kolor i wymiary 350 mm * 350 mm * 94,5 mm i waga 3,3 kg, cechują Xiaomi Viomi v2. Mopowanie jest jedną z prac, jakie może wykonywać to urządzenie. Do czyszczenia na mokro dostępne są specjalne dysze wykonane z mikrofibry, których włókna absorbują wodę i zwilżają czyszczoną powierzchnię wykładziny podłogowej. Wewnątrz robota znajduje się laser LDS, który działa jak skaner czyszczonego obszaru i pomaga sporządzić mapę pomieszczenia. Na środku korpusu znajduje się logo. Jeden przycisk fizyczny działa jak przycisk Home i Power. Pod pokrywką znajduje się kosz na śmieci i narzędzie do czyszczenia. Kosz na śmieci można zamienić w zbiornik na wodę. Pod spodem znajduje się szczotka do czyszczenia, która jest mieszanką termoplastycznego elastomeru i wytrzymałych materiałów nylonowych. Dwa duże koła mogą wspinać się na przeszkodę o wysokości do 20 mm. Dodatkowo jest tu zainstalowana szczotka boczna, która chwyta śmieci wzdłuż ścian. Istnieje też dodatkowa zaleta, jaką ma Xiaomi Viomi v2. Cena tego robota jest niższa niż w przypadku wielu urządzeń o porównywalnych właściwościach. Należy też zwrócić na pozytywne recenzje, jakie zbiera Xiaomi Viomi v2. Opinie pozytywne zdecydowanie przeważają nad negatywnymi.

Zalety
Największą zaletą V2 jest prawdopodobnie ogromny zbiornik na wodę o pojemności 560 ml
Duża wydajności ssania na poziomie 2150 Pascal
Duży pojemnik na śmieci
Lepsza wydajność w trybie zmywania dzięki kształtowi Y
W aplikacji można kontrolować przepływ wody
Wady
Stosunkowo krótka żywotność baterii
Tylko jedna mapa w pamięci
Ograniczona liczba czujników
Generuje więcej hałasu niż porównywalne modele innych producentów

Roborock S6

Roborock S6 jaki wybrac

Roborock S6 ma wszystkie cechy swojego poprzednika - Roborock S5 i dodaje kilka unikalnych i imponujących funkcji: występuje tutaj druga mapa i tym samym możliwość podzielenia mapy domu na osobne pokoje, ma obniżony poziom hałasu i ulepszone algorytmy nawigacji, które zapewniają o 10-20% szybsze czyszczenie. Roborock S6 może skutecznie czyścić powierzchnie twarde jak też dywan. Dostępny jest w następujących kolorach: czarny i biały. Użytkownicy doceniają możliwości, jakie ma Roborock S6. Czyszczenie jest niezwykle skuteczne ze względu na zmywalny filtr klasy HEPA E11, który wychwytuje co najmniej 95% cząstek zawieszonych w powietrzu o średnicy 0,3 mikrometra. Bardzo łatwa jest sama obsługa robota, jakim jest Roborock S6. Aplikacja po polsku znacznie ułatwia opanowanie podstawowych funkcji w krótkim czasie. Dok jest czarno-biały, co nie jest zaskakujące ze względu na ogólny minimalistyczny design. Za podstawą znajduje się pomieszczenie, w którym można regulować długość przewodu.

Uwagę zwracają możliwości, jakie ma Roborock S6. Funkcje, które zostały dodane, pozwalają na inteligentniejszą i szybszą nawigację. Wieża na szczycie, w której mieści się LDS (laserowy czujnik odległości), to kolejna zaleta, jaką ma Roborock S6. Opinie o tym rozwiązaniu wśród użytkowników są niezwykle pozytywne. Czujnik LDS obraca się o 360 stopni i skanuje otoczenie. Oprócz trzech potężnych procesorów tworzy on mapę obszaru czyszczenia w czasie rzeczywistym. Czujnik LDS widzi wszystkie przeszkody, meble i ściany wokół robota, więc odkurzacz skutecznie zapobiega kolizjom. Mapowanie pozwala robotowi na szybsze czyszczenie, zapobiegając dwukrotnemu przejściu przez te same już oczyszczone obszary. Należy też zwrócić uwagę na szybkość, z jaką czyści powierzchnie Roborock S6. Dane techniczne pozwalają skrócić czas odkurzania mieszkania o 20% w stosunku do konkurencyjnych modeli. Dodatkowo wskazać należy na czas działania Roborock S6. Bateria jest tu jedną z najwytrzymalszych na rynku.

Zalety
Moc ssania można zmienić w czterech trybach: tryb cichy zapewnia bezszumowe czyszczenie z maksymalnym czasem pracy, ponad dwie godziny ciągłego czyszczenia
Tryb MAX zapewnia maksymalną moc ssania do głębokiego czyszczenia dywanów
Możesz przełączać się między czyszczeniem całego domu, oddzielnych pokoi lub określonej strefy (możesz narysować prostokąt na mapie, aby określić, gdzie powinien on sprzątać)
Może wykonywać mycie i zamiatanie w tym samym czasie
Jedna z najsilniejszych w branży mocy ssących i podnoszących
Potrafi rozpoznać dywany. Gdy robot znajduje się na wykładzinie dywanowej, siła ssania wzrosła do maksymalnego poziomu
Identyfikuje pokoje po czyszczeniu. Po zakończeniu zadania automatycznie dzieli mapę na pokoje
Obsługuje wirtualne zablokowane strefy, co pozwala zabronić robotowi przechodzenia do określonych miejsc w domu
Możesz zaplanować robota do czyszczenia określonych pomieszczeń w określonym czasie
Ma najdłużej działającą baterię (5200 mAh ) na rynku oraz obsługuje ładowanie i wznawianie, dzięki czemu robot nadaje się do większych domów
Wady
Mały zbiornik na wodę, co jest zwłaszcza uciążliwe, kiedy zastosujemy jednocześnie funkcje zmywania i zamiatania
Nie do końca sprawdza się przy mopowaniu powierzchni. Robot może usuwać świeże plamy, ale nie radzi sobie z uporczywymi plamami
Podczas korzystania z aplikacji występują pewne opóźnienia, takie jak komunikaty o błędach połączenia, które czasami się pojawiają, na przykład podczas próby załadowania mapy
Mały kosz. W przypadku dużych domów należy je opróżniać po każdym czyszczeniu, zwłaszcza jeśli masz zwierzęta

Viomi V3

Viomi V3

Viomi V3 to robot sprzątający posiadający aż 3 tryby czyszczenia. Posiada on wiele nowoczesnych funkcji, z których jedna z najciekawszych jest mapowanie pomieszczenia i tworzenie wirtualnego jego odwzorowania. Robot następnie tworzy najefektywniejszą ścieżkę poruszania się po naszym domu. Dobieranie objętości wody jest wykonywane w wysokiej precyzji dzięki elektrycznej mikro pompie MEWP. Moc ssania wynosi 2600Pa – to świetny wynik. Warto także wspomnieć o ogromnym zestawie aż 12 czujników, w jakie wyposażono tego robota. Cena urządzenia to blisko 2000zł.

Zalety
świetny algorytm budowania mapy SLAM
doskonała efektywność i precyzja dobierania parametrów
obsługa 5 map pięter
Wady
wysoka cena

Robot odkurzający czy warto? Najważniejsze cechy

Najnowsze roboty odkurzacze zostały znacznie ulepszone od pierwszych modeli takich marek jak iRobot i Neato, skutecznie zwiększający moc czyszczenia, wygodę i trwałość. Wraz z rozwojem, spada cena tych produktów ze względu na coraz większą popularność wśród użytkowników. Dzięki temu możemy dziś kupić robot odkurzający do 1500 zł, a nawet model za cenę poniżej tysiąca złotych. Jakie zalety ma robot odkurzający? Ranking, który stworzyliśmy wskaże nie tylko ich najmocniejsze strony, ale też pomoże podjąć decyzję, jeśli chodzi o to, jaki model powinniśmy wybrać?

Odkurzacz automatyczny to przede wszystkim oszczędność czasu. Jeśli chcesz, możesz skonfigurować robota do czyszczenia domu każdego dnia tygodnia, a on będzie skutecznie zajmował się sprzątaniem, oszczędzając ci ciężkiej pracy. Pozostaje pytanie, czy obecna technologia robotów odkurzających może zastąpić tradycyjny odkurzacz w domu. Dziś na rynku dostępne są odkurzacze robotów dobrej jakości, które skutecznie czyszczą podłogi i pomagają utrzymać porządek w domu. Nie mogą jednak dotrzeć do obszarów takich jak zasłony lub tapicerka. Co jest główną wadą, jeśli chcemy kupić robot odkurzający do 1000 zł. Odkurzacze automatyczne przeszły długą drogę od pierwszego wprowadzenia na rynek około 2000 roku. W porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami wykorzystują zaawansowaną technologię nawigacji do mapowania pomieszczenia na określone strefy czyszczenia, poprawiając efektywność czyszczenia. Kierowany inteligentnym algorytmem nawigacji robot porusza się z łatwością wokół przeszkód, zmieniając trasę w celu dokładniejszego czyszczenia pomieszczeń. Możesz zostawić robota w spokoju, aby wykonał zadanie, nie trzeba czekać na zmianę do określonych trybów, ponieważ robot ma pamięć GPS i „pamięta” gdzie już sprzątał.

Robot odkurzający - Ranking

Zanim zdecydujemy się na zakup tego urządzenia. Powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Chodzi tu głównie o ograniczenia mieszkania. Między innymi trzeba rozważyć jak wygląda podłoga w naszym mieszkaniu, jaka jest jej powierzchnia, ważnym zagadnieniem jest też to, jak działa robot odkurzający a progi między pomieszczeniami. Badania i testy wykazały, że odkurzacze robotyczne zwykle działają lepiej w domach z krótkimi dywanami lub drewnianymi podłogami. W przypadku większości odkurzaczy dywan z długim włosiem jest po prostu zbyt gruby. W takim przypadku musimy kupić specjalny robot odkurzający do dywanów. Pamiętaj też, że większość oryginalnych robotów odkurzających, została zaprojektowana do czyszczenia jednego pokoju, a nie całego domu. Sierść zwierząt dla niektórych modeli odkurzaczy automatycznych może stanowić poważny problem. Dlatego powinniśmy dokonać racjonalnej oceny sytuacji, zanim zakupimy robot odkurzający. Ranking nasz pozwoli łatwiej podjąć tę decyzję.

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE:

XIAOMI ROBOROCK S50 MI - 2 GEN

XIAOMI ROBOROCK S50 MI - 2 GEN

Już przy pierwszym kontakcie z Xiaomi Roborock S50 MI – 2 Gen zauważymy różnicę między nim a robotami starszej generacji. Robot odkurzający xiaomi jest urządzeniem wszechstronnym. Xiaomi Roborock S50 MI – 2 Gen ma mocniejszy silnik niż jego poprzednik, a także ma funkcje wykorzystania mopa. Robot odkurzający xiaomi mopuje w ten sam sposób, w jaki odkurza - w przewidywalny sposób do przodu i do tyłu. Mopowanie powierzchni odbywa się przy jednoczesnym jej odkurzaniu. Xiaomi Roborock S50 MI – 2 Gen może być kierowany poprzez aplikacje. Daje to również możliwość zaplanowania sprzątania, nawet kilka razy dziennie.

robot odkurzajacy XIAOMI ROBOROCK S50 MI - 2 GEN

Kolejną funkcją, jaką ma Xiaomi Roborock S50 MI – 2 Gen jest to, że pozwala ona wyczyścić określoną część domu bez konieczności fizycznego blokowania jej lub korzystania z wirtualnej ściany. Możesz zatem „poprosić” robota o wyczyszczenie określonej części domu. Nie ma potrzeby umieszczania fizycznej bariery ani żadnych pasków magnetycznych taśmy. Zamontowany na górze laserowy czujnik odległości (lub LDS), który skanuje otoczenie 360 stopni, 180 razy na sekundę, aby wyznaczyć obszar, który będzie czyszczony. Wewnątrz robota znajdują się trzy procesory, które śledzą jego ruchy w czasie rzeczywistym. Algorytm symultanicznej lokalizacji i mapowania (lub SLAM) pomaga mu obliczyć najbardziej wydajną ścieżkę czyszczenia. Bateria litowo-jonowa o pojemności 5200 mAh będzie działać przez około 2,5 godziny lub przed czyszczeniem domu o powierzchni 250 m2

Zalety
Poprawiono ssanie z 1800 Pa do 2000 Pa
Potrafi wspinać się na przeszkody o wysokości do 2 cm
Zmywalny filtr HEPA
Poprawiona moc
Funkcja zmywania
Funkcja APP daje większą kontrolę nad obszarami, które chcesz wyczyścić
Większa pojemność pojemnika na kurz niż w poprzedniej generacji
Aplikacja na smartfony umożliwia zdalny dostęp
Wady
Jest stosunkowo drogi
Choć jest to robot mopujący, to funkcja mopowania nie usuwa suchych plam - jest dobra tylko do czyszczenia mopem na względnie czystej podłodze

ARIETE EVOLUTION DIGITAL DISPLAY 2712

ARIETE EVOLUTION DIGITAL DISPLAY 2712

Ariete Evolution Digital Display 2712 jest idealny dla tych, którzy chcą urządzenia, które można zaprogramować do czyszczenia o żądanej porze dnia i o innej porze każdego dnia tygodnia. Odkurzacz automatyczny Ariete Evolution Digital Display 2712, to rozwiązanie dla osób, które często są poza domem. Za pomocą wyświetlacza LED Ariete Evolution Digital Display 2712 można ustawić:

  • Opóźnione rozpoczęcie cyklu czyszczenia o określonej porze dnia
  • Kierunek robota podczas jego pracy w różnych kierunkach (góra-dół-prawo-lewo)
  • Powrót do bazy ładującej

Odkurzacz roboczy Ariete Evolution Digital Display 2712 jest w stanie samodzielnie czyścić podłogi i dywany oraz samodzielnie powracać do bazy w celu naładowania. Ariete Evolution Digital Display 2712 jest wyposażony w najbardziej zaawansowane czujniki antykolizyjne i zapobiegające przeszkodom, zapewniające dokładne codzienne sprzątanie domu, pokrywając powierzchnię pokoju bez uderzania w meble. Ponadto ten odkurzacz pokonuje przeszkody w domu. Ariete Digital Display Evolution 2712 ma 6 programów, w tym: Auto (losowe ruchy okrężne), zygzak i automatyczne turbo na ograniczonym obszarze 1 metr średnicy.

Funkcja Turbo odkurzacza robota Ariete Digital Display Evolution 2.0 aktywuje się automatycznie, gdy znajdzie brudniejsze obszary, skupiając się na obszarze o średnicy 1 metra z koncentrycznymi ruchami, z większą prędkością i mocą. Poziom hałasu odkurzacza robota wynosi 67,6 dB (A) w trybie Auto, 69,4 dB (A) w trybie Turbo. Digital Display Evolution 2.0 okazuje się odkurzaczem robotem szczególnie przydatnym w domach tych, którzy posiadają zwierzęta, zwłaszcza psy.

Zalety
Doskonała jakość w stosunku do ceny
Możliwość programowania pracy
Wygodny i funkcjonalny wyświetlacz LED
Wady
Ograniczona moc
Brak dodatkowych akcesoriów w zestawie

XIAOMI ROBOROCK S55

XIAOMI ROBOROCK S55

Kolejnym przedstawicielem naszego testu jest robot odkurzający xiaomi – model Roborock S55. Ten model wraz ze swoim poprzednikiem są obecnie najczęściej używanymi modelami w tej kategorii produktów. Zwłaszcza stosunkowo niska cena w porównaniu z innymi modelami, sprawiają, że Xiaomi Roborock S55 jest idealny dla wielu użytkowników. Xiaomi Roborock S55 wygląda jak standardowy odkurzacz zrobotyzowany: ma okrągły kształt i jest dość kompaktowy. Urządzenie ma wymiary 13,9 x 13,78 x 3,8 cala i waży 3,5 kg. Pośrodku górnej pokrywy znajduje się mała „wieża” mieszcząca czujnik laserowy, który pozwala odkurzaczowi odwzorować wnętrze domu. Pod spodem znajdują się dwa duże koła, główna szczotka i boczna zamiatarka. Pokrywa łatwo się otwiera, odsłaniając narzędzie do czyszczenia, pojemnik na kurz i filtr HEPA. Jednym z głównych czynników wygody podczas korzystania z większości inteligentnych urządzeń domowych Xiaomi jest łatwa kontrola za pomocą dedykowanej aplikacji. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji na smartfonie i zarejestrowaniu konta konieczne będzie sparowanie jej z odkurzaczem. Gdy wszystko zostanie skonfigurowane, będziesz mógł kontrolować i monitorować Xiaomi Roborock S55 bezpośrednio na smartfonie. Tryby na ekranie głównym to Dock (robot wraca do stacji ładującej), Pause / Start i Spot Cleaning. Możesz także użyć tych samych elementów sterujących ręcznie - jak wspomniano powyżej, znajdziesz je bezpośrednio na odkurzaczu. Xiaomi Roborock S55, to robot z mopem, a sam proces może zostać zaplanowany przez aplikacje.

robot odkurzajacy XIAOMI ROBOROCK S55

Xiaomi Roborock S55, to robot inteligentny. Robot odkurzający xiaomi ma 13 czujników, które pomagają mu poruszać się po każdym wnętrzu, uważać na ściany, unikać przeszkód i upadków. Korzystając z informacji, próżnia buduje mapę i wykorzystuje algorytm SLAM do obliczenia najlepszego sposobu oczyszczenia obszaru - w aplikacji będzie można zobaczyć utworzony plan.

Dostępnych jest 5 trybów czyszczenia: Mop, Cichy, Zrównoważony, Turbo i MAX. Na pokładzie znajduje się dość duży zbiornik wody o pojemności 150 ml, który wystarcza na około 50 minut czyszczenia na mokro. Pamiętaj, że w trybie mopa próżnia może jednocześnie wycierać i zamiatać. inteligentny odkurzacz Xiaomi Roborock S55: werdykt

Zalety
Mocna siła ssąca, 2000Pa
Duży zbiornik na wodę o pojemności 150ml
Długa żywotność baterii z baterią 5200 mAh
Wiele trybów czyszczenia: mop, cichy, zrównoważony, Turbo i MAX
Inteligentne i łatwe sterowanie za pomocą aplikacji
Wady
Mimo że próżniowy robot Roborock S55 jest dość mocny. Nie będzie w stanie pokonać uporczywych plam, nawet w trybie Turbo
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ania
ania
4 lat temu

brakuje mi robotów typu mamibot, samsung, trifo…
można prosić o uzupełnienie zestawienia? xiaomi z tym mopowaniem nie da rady przy 100m2 z taka mala nakladka wodną ;/

JoaKa
JoaKa
4 lat temu

Złoty medal dla Roomby i7+ of course 😀 Nie ma lepszego robota odkurzającego na rynku.

Aga5
Aga5
3 lat temu

robot odkurzający przy dzieciach to totalny must have
polecam wszystkim mamom!
pzdr

Marcin
Marcin
3 lat temu

Dwa tygodnie temu kupiliśmy z żoną Easy Home SR-01. Pomimo braku mapowania, robot sprawdza się naprawdę świetnie. Wjedzie do każdego pomieszczenia, wysprząta i wróci do bazy z najdalszego kąta w mieszkaniu 😉 co prawda ładuje się około 3 godzin, ale nam to w ogóle nie przeszkadza, bo zaprogramowaliśmy go na jedno sprzątanie dziennie. Ładnie wygląda, dobrze odkurza. Na chwilę obecną nie potrzebujemy robota z wyższej półki cenowej 🙂

Zamknij