Close

Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Latem, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, wzrasta zainteresowanie różnymi formami chłodzenia pomieszczeń, zarówno w biurach jak i w mieszkaniach oraz domach. Doskonałą alternatywą dla klimatyzacji stacjonarnej są klimatyzatory przenośne, które zapewniają bardzo wysoką wydajność chłodzenia i posiadają wiele zalet. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów klimatyzatorów przenośnych, różniących się pomiędzy sobą funkcjonalnością. Jaki klimatyzator wybrać, aby zapewnić sobie chłodne powietrze, a przy okazji nie zrujnować domowego czy też firmowego budżetu?

Aktualizacja: Maj 2024

Ofertę klimatyzatorów przenośnych Uni-lux możesz sprawdzić tutaj.

Najlepsze klimatyzatory przenośne

Wybierając klimatyzator przenośny, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność, która decyduje o wydajności chłodzenia powietrza. Nie bez znaczenia są także dodatkowe opcje, takie jak możliwość oczyszczania lub osuszania powietrza - dzięki nim klimatyzator nabiera wielofunkcyjnego charakteru i pozwala zaoszczędzić na zakupie dodatkowych urządzeń. Ciekawą propozycją tym zakresie jest model Fral Super Cool FSC 14.1, który posiada dużą moc chłodniczą, sięgającą aż 4 kW i jest w stanie schłodzić nawet duże pomieszczenie o powierzchni 40 m2. Ten przenośny, kompaktowy klimatyzator może także być wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń: urządzenie pracuje bardzo wydajnie, ponieważ na każdy kW pobranej energii elektrycznej otrzymujemy aż 2,5 kW energii cieplnej, podczas gdy tradycyjne urządzenia grzewcze zapewniają jedynie około 1 kW. Ten klimatyzator może także pracować jako niezależny osuszacz powietrza, odprowadzając wodę do specjalnego zbiornika, a dzięki zastosowaniu aż 2 filtrów powietrza, zapewnia jego oczyszczanie na naprawdę wysokim poziomie.

Prosty montaż i bogata funkcjonalność

Niezwykle ważną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę wybierając klimatyzator przenośny, jest to, jakie mamy możliwości jego montażu. Warto pamiętać, że nawet mały klimatyzator ustawiony w pomieszczeniu zajmuje powierzchnię, dlatego warto postawić na niewielkie urządzenia o obudowanie wyprofilowanej w taki sposób, aby można było umieścić je bezpośrednio pod ścianą. Większość klimatyzatorów przenośnych musi stać wewnątrz pomieszczeń, które chłodzi, odprowadzając ciepłe powietrze na zewnątrz za pomocą specjalnej rury, wyprowadzonej przez ścianę, okno lub otwarte drzwi. Jeżeli jednak planujemy schłodzenie pomieszczenia, w którym trudno znaleźć miejsce na klimatyzator, warto sięgnąć po model, który może być zamontowany na zewnątrz- w sąsiednim pomieszczeniu lub np. na balkonie. Przykładem takiego klimatyzatora jest Fral Super Cool FSC 14.1, odporny na warunki pogodowe, o klasie odporności IP23. Może on stać na balkonie i pracować w wysokiej temperaturze nawet do 450 C, tłocząc zimne powietrze rurą do wnętrza pomieszczenia. Taki proces jest nawet o 30% bardziej efektywniejszy od montażu klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia, a dodatkowo o wiele cichszy, ponieważ w pomieszczeniu nie słychać pracy urządzenia, a jedynie szum zimnego powietrza.

Wysoka efektywność chłodzenia

Ciekawą propozycją są klimatyzatory przenośne takie jak model Fral Super Cool FSC 14.1, który może zostać zamontowany na zewnątrz pomieszczenia, również na balkonie, a dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych rur wtłacza on zimne powietrze do wewnątrz pomieszczenia, jednocześnie usuwając ciepłe powietrze na zewnątrz. To niezwykle wydajna opcja, zapewniająca chłodzenie nawet o 60 % bardziej efektywne w porównaniu do klimatyzatora umieszczonego wewnątrz pomieszczenie, który odprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz. Taki sposób montażu klimatyzatora przenośnego gwarantuje wydajność porównywalną z tradycyjną klimatyzacją stacjonarną.

Aby dobrać idealny klimatyzator zapraszamy do kontaktu ze specjalistycznym sklepem Uni-Lux.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hubi3
Hubi3
3 lat temu

świetny pomysł z tym klimatyzatorem przenośnym, szczegolnie jesli ktos mieszka w wynajmowanym mieszkaniu 😉

Zamknij