Close

Domowy osuszacz powietrza – jaki wybrać? Ranking najlepszych

Domowy osuszacz powietrza na pierwszy rzut oka może wydawać się zbędny. Warto jednak przyjrzeć się temu urządzeniu, a przede wszystkim temu, co może dziać się w naszych mieszkaniach, jeżeli nie posiadamy osuszacza powietrza.

Ranking najlepszych osuszaczy powietrza

Miejsce 1
Miejsce 2
Miejsce 3
Miejsce 4

Na początek musimy przyjąć jako prawdziwe stwierdzenie, że stężenie wody w powietrzu, czyli naturalna wilgotność powietrza w każdym wnętrzu jest narażona na zachwianie. Z tego powodu określono jej normę. Regułą jest, że wilgoć w domu powinna być utrzymywana na poziomie od 40% do 60%. Po przekroczeniu tych wartości z jednej lub drugiej strony, powinniśmy zastanowić się nad poprawą jakości wdychanego przez nas powietrza. Prowadzi to do dowiedzenia się więcej na temat nawilżaczy lub osuszaczy powietrza.

Do czego może może doprowadzić zbyt suche powietrze?

Suche powietrze w domu nie wydaje się być dużym problemem w domu. Ci, którzy znają stare, babcine sposoby na nawodnienie powietrza - jak mokry ręcznik lub woda w pojemniku powieszona na kaloryferze - w przypadku poczucia dyskomfortu po prostu je stosują. Jakie jednak konsekwencje tak na prawdę może mieć suche powietrze? Najczęściej, z pierwszymi objawami i skutkami spotykamy się w okresie jesienno-zimowym. To wtedy na dworze panuje bliska zeru lub minusowa temperatura, którą rekompensujemy sobie domowym ciepłem.

Mniej chętnie wietrzymy nasze mieszkania w tym okresie, a to jest jeden z powodów utrzymywania się suchości. Z tego powodu, w pierwszej kolejności wysuszają się nasze śluzówki. Następnie - w momencie, w którym organizm czuje niedostatek wody - pobiera ją ze skóry. Przez to jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje, a o to zimą nie trudno. Pierwszym powodem powstawania częstych infekcji są częste i gwałtowne zmiany temperatur. Drugim jest brak wietrzenia pomieszczeń, przez co odkłada się w nich więcej roztoczy i innych. Trzecim jest wysuszenie naszego organizmu, co znacznie ułatwia chorowanie.

Domowy osuszacz powietrza - jak działa?

Pochłaniacze wilgoci można spotkać w wersjach:

 • adsorbcyjny,
 • kondensacyjny,
 • z granulatem.
pochłaniacz wilgoci

Osuszacz adsorbcyjny działa w ten sposób, że urządzenie wychwytuje powietrze, które przelatuje przez rotor. Rotorem jest wirująca część pokryta substancją absorbującą, na powierzchni której osadza się woda wychwytywana z powietrza. Z osuszacza adsorbcyjnego wypuszczane jest suche powietrze. Jest mniej wydajny niż pochłaniacz kondensacyjny, jednak jego skuteczność nie zależy od wysokości temperatury i poziomu wilgotności.

Osuszacz kondensacyjny (pochłaniacz wilgoci elektryczny) posiada wiatrak, który wsysa wilgotne powietrze z pomieszczenia gdzie przepuszcza je wokół rdzenia chłodnicy, gdzie woda skrapla się do specjalnego pojemnika. Osuszone powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz. Posiada wysoką skuteczność, jednak tylko w określonych warunkach. Najlepsza jest wysoka temperatura (około 30 stopni C) i wilgotność około 80%. W związku z czym używanie go w okresie jesienno-zimowym może okazać się mało skuteczne. Te urządzenia można dostać jako oczyszczacz z nawilżaczem - co daje możliwość przestawienia funkcji w zależności od na przykład pory roku.

Domowy osuszacz z granulatem, to worek, który wypełniony jest specjalnym granulatem pochłaniającym wilgoć. Jest to najmniej wydajny pochłaniacz, jednak świetnie sprawdza się w niewielkich wnętrzach, na przykład w samochodach lub szafach. Jest to również najtańsza opcja, która w określonych sytuacjach sprawdzi się znakomicie.

Ranking osuszaczy powietrza - jaki pochłaniacz wilgoci do domu

1. Pochłaniacz wilgoci Maltec

Pochłaniacz wilgoci Maltec

MalTec DH-1000 jest niewielkim, domowym pochłaniaczem wilgoci. Użytkownicy cenią sobie go za niezwykłą łatwość obsługi, skuteczne i bezawaryjne działanie oraz cichą pracę. Posiada niewielkie rozmiary, dzięki czemu zmieści się nawet na parapecie. Świetnie nada się do pralni pokoju dziecięcego, sypialni, piwnicy lub innych pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Jego wydajność to 300 ml/dzień. Urządzenie do pochłaniania wilgoci MalTec jest bardzo proste w obsłudze - wystarczy wcisnąć guzik, by od razu zaczęło pracować. Dodatkowo, sygnalizuje czerwonym światłem, gdy zbiornik na wodę zostanie całkowicie napełniony i w tym momencie wstrzymuje pracę, by uniknąć przelania. MalTec może poszczycić się także dużym zbiornikiem na zebraną wodę - aż 800 ml. Posiada zasilanie sieciowe z kablem o długości 1,5 m.

Zalety
Wydajny
Cicha praca
Solidna obudowa
Kompaktowe wymiary
Przystępna cena
Wydajność 300ml/dzień
Zasilanie sieciowe
Lekki
Wady
Brak innej wersji kolorystycznej

2. Pochłaniacz wilgoci CARRUZZO

Pochłaniacz wilgoci CARRUZZO

Osuszacz powietrza Caruzzo jest kolejnym kompaktowym, lecz wydajnym urządzeniem w naszym zestawieniu. Cechuje go, tak jak u poprzednika, praca na technologii Peltiera, która to zapewnia wysoką skuteczność przy bardzo cichej pracy. Jego wydajność to 220ml/dzień, a pojemność zbiornika wynosi 500ml. Po jego napełnieniu, czujnik informuje o wstrzymaniu pracy i konieczności jego opróżnienia. Posiada przewód długości 1,5m. Jego niewielkie wymiary, sprawiają, że nie będzie zajmował dużo przestrzeni. Łatwość obsługi, skuteczność i przystępna cena uplasowała go na 2 miejscu w naszym rankingu.

Zalety
Cicha praca
Solidna obudowa
Kompaktowe wymiary
Przystępna cena
Zasilanie sieciowe
Lekki
Wady
Dedykowany do pomieszczeń do 20m2

3. Pochłaniacz wilgoci TRANSA ELECTRONICS SN-H140

TRANSA ELECTRONICS SN-H140 domowy osuszacz powietrza

Osuszacz powietrza Transa Electronics SN-H140 ma przede wszystkim nowoczesny design oraz wbudowany został do niego ułatwiający pracę panel LCD. Pracuje bardzo cicho (38 dB), co jest niezaprzeczalną zaletą.

Dodatkowo jest energooszczędny, nie wymaga używania żadnych detergentów ani innych materiałów eksploatacyjnych. Ma wbudowany higrometr, który jest miernikiem przede wszystkim wilgotności powietrza, jak również aktualnej temperatury. Jego wydajność jest na poziomie 500ml/dobę.

Ten elektryczny pochłaniacz wilgoci Transa Electronics SNH140 został wyposażony w system zabezpieczeń oraz czujnik poziomu wody, który świeci się na czerwono i automatycznie wyłącza sprzęt po przekroczeniu maksymalnego dozwolonego poziomy wody w zbiorniku. Sam pojemnik jest duży, jego pojemność, to 1100ml.

Domowy osuszacz powietrza Transa Electronics SN-H140 opinie ma wręcz rewelacyjne! Dotychczasowi użytkownicy są z niego bardzo zadowoleni.

Zalety
Duża pojemność zbiornika
Ekologiczny - bez konieczności używania detergentów
Wbudowany higrometr
Duża wydajność
Cichy
Wady
Brak

4. Osuszacz powietrza BERDSEN BR-70W

domowy osuszacz powietrza berdsen br 70w

Osuszacz powietrza Berdsen br 70w jest to kolejny pochłaniacz wilgoci elektryczny w naszym zestawieniu. Jest on mniejszy niż poprzedni model. Ma również mniejszy zbiornik na wodę - 500ml. Jego wydajność, to 250-300 ml/dzień. Pobiera jednak mniej mocy podczas pracy. Dużą zaletą jest możliwość ustawienia go w pomieszczeniach, w których jest mniej przestrzeni lub nie chcemy, by pochłaniacz wilgoci był widoczny podczas codziennego życia.

Pochłaniacz wilgoci Berdsen br 70w bazuje na technologii Peltiera, co daje bardzo dobrą wydajność przy określonych warunkach. Informuje nas za pomocą zmieniającego się koloru diody kontrolnej o maksymalnym poziomie zapełnienia zbiornika na wodę.

Osuszacz powietrza Berdsen br 70w ma opinie dobre. Osoby, które zdecydowały się za zakup tego urządzenia są zadowolone. Zarówno z wydajności, jak i cichej pracy.

Zalety
Dobra wydajność
Nowoczesny design
Pobiera mało prądu
Wady
Dedykowany tylko do mniejszych pomieszczeń

5. Pochłaniacz wilgoci CARRUZZO

domowy osuszacz powietrza

Pochłaniacz wilgoci CARRUZZO charakteryzuje się przede wszystkim niewielką wagą. Dzięki braku kompresora, urządzenie jest lekkie, a co za tym idzie - możemy go stosować w bardziej specjalistycznych miejscach. Na przykład w szafkach kuchennych, w garderobie, czy szafie. Jest to pochłaniacz wilgoci elektryczny, który posiada wydajność na poziomie 220 ml/dzień i może pracować wydajnie już powyżej 15 stopni C. Osuszacz powietrza CARRUZZO dedykowany jest przede wszystkim dla pomieszczeń poniżej 20 m2.

Domowy osuszacz powietrza CARRUZZO posiada dobre opinie. Użytkownicy są szczególnie zadowoleni z bardzo cichej pracy urządzenia.

Zalety
Lekki
Mały - mieszczący się w szafkach kuchennych czy szafie
Cena
Wady
Dedykowany do bardzo małych pomieszczeń

6. Osuszacz powietrza OPC500

domowy osuszacz powietrza OPC500

Pochłaniacz wilgoci OPC500 JONY jest urządzeniem już z wyższej półki. Przede wszystkim wyposażony jest w lampę UV. Neutralizuje ona szkodliwe drobnoustroje (takie jak bakterie, wirusy i grzyby) znajdujące się w otaczającym nas powietrzu. Niszczy również zarodki pleśni.

Na dodatek, osuszacz powietrza OPC500 JONY ma wbudowany jonizator powietrza. Jest to powszechnie nazywany oczyszczacz powietrza. Przydaje się on przede wszystkim w miejscach szczególnie narażonych na zanieczyszczone powietrze, jednak w obecnych czasach wszyscy jesteśmy coraz bardziej na to wystawieni. Od zanieczyszczeń mogą pojawić się różne dolegliwości zdrowotne, jak również możemy stać się bardziej podatni na wszelkie alergie. Jonizacja jest ważna również w przypadku, w którym posiadamy w pomieszczeniu wiele urządzeń elektrycznych, które również nie najlepiej wpływają na nasz organizm (jonizator obniża poziom niekorzystnych jonów pochodzących z urządzeń elektrycznych).

Dodatkowe funkcje

Columbia Vac OPC500 posiada sterujący panel dotykowy oraz czytelny wyświetlacz, z którego odczytamy aktualny poziom temperatury w pomieszczeniu. Świetna funkcja TIMER pozwala na zaprogramowanie czasu, w jakim pracować ma urządzenie. Pozwala to jeszcze większą energooszczędność.

Pomimo niezbyt niskiej ceny, domowy osuszacz powietrza OPC500 JONY ma różne opinie. Większość użytkowników uważa go jednak za dobry, ale dość głośny sprzęt. Warto więc zastanowić się i ustawić go w takim miejscu, by jak najmniej nas drażnił, szczególnie w nocy.

Zalety
Wyposażony w jonizator powietrza
Wyposażony w lampę UV
Posiada panel dotykowy
Ekologiczna funkcja TIMER
Wady
Cena
Poziom dźwięku

7. Pochłaniacz wilgoci EASYHOME

domowy osuszacz powietrza

Domowy osuszacz powietrza EASY HOME 20L/24H jest świetnym urządzeniem renomowanej niemieckiej firmy. Ma bardzo dużą wydajność 20l / 24h. Za pomocą paska LED ’owego informuje o stanie wilgotności powietrza:

 • > 70% kolor czerwony,
 • 50% - 70% kolor niebieski,
 • < 50% kolor zielony.

Zdecydowanie ułatwia to orientację, na jakim poziomie jakościowym jest powietrze w naszej przestrzeni. Poza tym, posiada wyświetlacz, który w standardowy sposób podaje poziom wilgotności względnej.

Pochłaniacz wilgoci EASY HOME 20L/24H może pracować w trybie ciągłym lub automatycznym. Ten drugi powoduje wyłączenie się urządzenia po osiągnięciu ustawionej wartości wilgotności oraz włączenie się w przypadku przekroczenia tej wartości. Przy pracy ciągłej możliwe jest zamocowanie wężyka odpływowego. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 5,5 litra oraz sygnał ostrzegawczy przy pełnym pojemniku.

Sprzęt EASY HOME dodatkowo posiada filtr zatrzymujący wszelkie nieczystości znajdujące się w powietrzu, jak na przykład sierść i włosy. Pracuje dość głośno (<48 dB) na wyższym poziomie. Mamy jednak możliwość przełączenia go na bardziej cichszą pracę, np. w nocy.

Domowy osuszacz powietrza EASY HOME 20L/24H opinie ma rewelacyjne.

Zalety
Bardzo duża wydajność
Duży zbiornik
Miernik jakości powietrza
Możliwość włączenia funkcji nocnej
Filtr
Wady
Cena
Poziom dźwięku

8. Osuszacz powietrza BLYSS

domowy Osuszacz powietrza BLYSS

Osuszacz powietrza Blyss jest to domowy osuszacz powietrza o wydajności 10l / 24h. Oznacza to, że świetnie poradzi sobie w średnich pomieszczeniach, do 15 m2. Wmontowany do niego został filtr wielokrotnego użytku, który pozwala na oszczędzenie pieniędzy na dodatkowe materiały eksploatacyjne. Posiada intuicyjny interfejs i wyświetlacz LED, co sprawia, że obsłużenie go jest naprawdę proste.

Domowy osuszacz powietrza Blyss ma dobre opinie, jednak jest ich niewiele.

Zalety
Stosunkowo duża wydajność
Filtr
Sprawdzi się do pokoju
Wady
Brak

Zobacz też nasz wpis o roślinach oczyszczających powietrze.

Jak wpływa na nas zbyt nawilżone powietrze?

Skutki zbyt wilgotnego powietrza, czyli przekraczającego 60% wilgotności względnej mogą być bardzo poważne. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że wysokie stężenie wody powoduje bardzo szybki rozwój pleśni. Na poważniejsze i szybsze skutki przebywania w otoczeniu z pleśnią mają alergicy i osoby o obniżonej odporności organizmu (czyli dzieci i osoby starsze). Najczęściej pojawiające się dolegliwości, to:

 • bóle mięśni i stawów,
 • infekcje skórne,
 • zapalenie zatok,
 • nadmierne przemęczenie organizmu,
 • oraz wszelkie choroby układu oddechowego.

Skąd w ogóle bierze się tak dużo wilgoci w naszych mieszkaniach?

Powodów może być kilka. Przede wszystkim z każdej czynności, jaką wykonujemy przy użyciu wody. Między innymi mycie naczyń, kąpiel, gotowanie. Również my sami wydzielamy dość spore ilości wody podczas oddychania (2 litry / dobę).

Dodatkowo, czynnikami mogą być również powódź lub zalanie oraz wysoki poziom wód gruntowych i wady konstrukcyjne budynku i instalacji wod-kan..

Jak widać przyczyn zbyt wysokiego poziomu wody jest wiele, dlatego warto go sprawdzać. Szczególnie, że konsekwencje mogą być bardzo poważne. Zadbaj o zdrowie i życie swoje oraz innych domowników.

Domowy osuszacz powietrza - jaki wybrać do mieszkania?

Jednak przed wyborem rodzaju pochłaniacza, musimy zastanowić się jakie pomieszczenie chcemy osuszyć. Wydajność tych urządzeń określa się w litrach / godzinę lub dobę. Do wilgotnych pomieszczeń takich jak łazienka, kuchnia, piwnica, suszarnia powinniśmy wybrać taki o wydajności min. 10l / 24h. Jeżeli mieszkasz na dużej powierzchni lub posiadasz duży dom, możesz rozważyć zakup takiego o wydajności nawet 20l / 24h.

Gdzie postawić osuszacz powietrza?

Nasz nowy pochłaniacz wilgoci powinniśmy postawić przede wszystkim w miejscu, w którym nie będzie nam przeszkadzał. W zależności od tego, jaki domowy osuszacz powietrza wybierzemy, będziemy mieli różne możliwości ustawienia go w pomieszczeniu. Osuszacze powietrza kondensacyjne zazwyczaj są największe i najgłośniejsze. Zazwyczaj jest to około 45 dB - 50 dB. Świetnie, jakby udało nam się kupić taki pochłaniacz wilgoci, którego praca nie przekroczy 40 dB - da nam to dużo większy komfort i prawdopodobnie nie będzie już tak nas drażniła. Pod tym względem najlepiej wyglądają osuszacze z granulatem, ponieważ brak jest jakiegokolwiek dźwięku podczas ich pracy.

Zwróć również uwagę na to, że bardzo możliwe jest to, że będziesz musiał systematycznie opróżniać pojemnik na wodę oraz włączać i wyłączać urządzenie. Dlatego ważne jest, żeby stał on w dość łatwo dostępnym miejscu.

Jaki osuszacz powietrza wybrać do domu?

To, jaki wybrać pochłaniacz wilgoci do domu, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Chcąc osuszyć powierzchnię miejscowo - na przykład po zalaniu lub dostaniu się wilgoci do piwnicy - należy rozpatrywać trochę inne funkcje i możliwości urządzenia, niż w przypadku chęci zainstalowania osuszacza na stałe.

W tym pierwszym przypadku zwróćmy uwagę przede wszystkim na wydajność sprzętu w jaki chcemy się zaopatrzyć. Przy dużej ilości wody ważne jest, żeby działać dość szybko i sprawnie, by wilgoć nie naruszyła za bardzo na przykład ścian, mebli lub innych elementów. W sytuacji, w której doszło do nagłego, gwałtownego zawilgocenia powinniśmy działać dość sprawnie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W drugiej okoliczności chcąc zdecydować się na osuszacz powietrza do domu zwróćmy uwagę przede wszystkim na powierzchnię całościową oraz głównego pomieszczenia, w którym najczęściej miałby stać pochłaniacz wilgoci. Cała powierzchnia domu ważna jest dlatego, że będzie determinowała ilość godzin pracy urządzenia / dobę. Jednak nie każdy domowy pochłaniacz wilgoci elektryczny będzie mógł pracować non-stop. Powierzchnia pomieszczenia, które osuszamy w danym momencie jest ważna z uwagi na wydajność pomieszczenia. Przykładem może być osuszacz o wydajności 2l / dobę i pokój 50 m2.

Chcąc oczyścić powietrze w tym zestawieniu, wydłużamy czas osiągnięcia rezultatu, ponieważ tak mała wydajność nie jest najlepszym wyborem do tak dużego pomieszczenia. Co więcej, osiągnięcie niskiej wilgotności może w ogóle nie być możliwe do osiągnięcia, jeżeli przyczyny wysokiej wilgotności nie są możliwe do ograniczenia. Dodatkowo, podana wydajność oraz wielkość pokoju spowodują, że będziemy musieli przestawiać nasz domowy osuszacz powietrza po pokoju, co będzie dodatkową pracą dla nas lub innych domowników.

Oczywiście, wiele zależy też od rodzaju pomieszczenia w jakim ma znajdować się osuszacz. Te, które narażone są na większą wilgoć, to łazienka, kuchnia, suszarnia, piwnica. Pomimo nawet mniejszej powierzchni, będą wymagały większej wydajności niż salon.

Jaki osuszacz powietrza do mieszkania?

Mieszkanie pod względem wielkości jest zazwyczaj mniejsze. Zakładając to, dużo łatwiej jest nam przefiltrować osuszacze powietrza pod tym względem. Dochodzi jednak inna, ważniejsza kwestia.

O ile w domach łatwiej jest nam odsunąć zbyt głośne urządzenie od miejsca, w którym aktualnie przebywamy, o tyle w mieszkaniu takie możliwości mamy te mniejsze. Nie zawsze będziemy mogli wynieść pochłaniacz wilgoci, szczególnie ten elektryczny do pokoju oddalonego od nas na tyle, żeby nie przeszkadzała nam jego głośna praca. W średnich i małych mieszkaniach trzeba więc zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia. Przyjrzyj się cichszym osuszaczom kondensacyjnym lub adsorbcyjnym.

Posiadając wilgoć w mieszkaniu w wielu miejscach, warto uzupełnić większy osuszacz na przykład pochłaniaczami z granulatem. Sprawdzą się one na przykład w szafach i garderobach, w szafkach kuchennych i wszelkich pakamerach.

Jaki osuszacz powietrza do mieszkania?

Osuszacz powietrza dla alergików - na co zwrócić szczególną uwagę

Alergicy wiedzą najlepiej, co oznacza przewlekły katar i łzawienie oczu. Są oni narażeni na duszności, kaszel i wszelkiego rodzaju wysypki częściej, niż inni. Są oni również bardziej podatni na infekcje. W dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe jest odcięcie się od wszelkich alergenów. Tym bardziej, że jest coraz więcej substancji, które nas uczulają. Samo powietrze już zawiera coraz więcej różnych związków chemicznych, co spowodowane jest coraz większym zanieczyszczeniem. A nasz organizm bardzo źle potrafi na nie reagować. Jeżeli mieszkasz w dość czystym otoczeniu, doraźnie możesz stosować wietrzenie, częste sprzątanie mieszkania itd. Jednak w dłuższej perspektywie nie to na tyle zadowalającego efektu, jaki by mogło. Jeżeli więc jesteś alergikiem, jako powinieneś bardziej zadbać o dobre powietrze w Twoim otoczeniu.

Najlepszy oczyszczacz powietrza to taki, który łączy pochłaniacz wilgoci (elektryczny) z lampami uv, filtrami i jonizatorem. Zastosowanie tak zaawansowanego urządzenia, podnosi do maksimum skuteczność w podnoszeniu jakości powietrza. Powyższy ranking osuszaczy powietrza zawiera taki przykład. Jest nim OSUSZACZ POWIETRZA OPC500. Dzięki wbudowanej lampie UV neutralizuje drobnoustroje znajdujące się w pomieszczeniu. Dodatkowa jonizacja oczyszcza i obniża poziom niekorzystnych jonów pochodzących ze wszelkich urządzeń elektrycznych.

Obojętnie, jaki osuszacz powietrza wybierzesz, zwróć szczególną uwagę na zastosowane w nich filtry, które zneutralizują szkodliwe substancje i mikroorganizmy.

Gdzie kupić?

Aktualnie pochłaniacz wilgoci do domu można kupić już praktycznie wszędzie. W momencie, w którym pojawił się ruch dbania o swoje otoczenie, sprzęty te stały się dość powszechnie sprzedawane. Jednak uwaga! Trzeba zwracać uwagę na wszelkie podróbki. Bardzo często zdarza się, że nie można znaleźć na nich niektórych ważnych informacji, a są one „zakopane” gdzieś głęboko w instrukcji, do tego małym druczkiem. W większości te dane są dość kluczowe, jak na przykład wydajność i głośność podczas pracy.


Zobacz także: Wentylator kolumnowy - jaki wybrać?

Istotne jest więc dokładne czytanie oraz wiedza, na co szczególnie zwracać uwagę podczas wyboru. Zamiast rzucać się na urządzenia dostępne „od ręki”, warto rozpoznać je w Internecie. Przede wszystkim będziemy mieli możliwość dokładnego odszukania wszystkich interesujących nas informacji. Dodatkowo, robiąc zakupy w sieci, zawsze mamy możliwość zwrotu do 14 dni lub reklamację przy braku zgodności produktu z opisem.

Załóżmy, że wybrałeś już pochłaniacz wilgoci jaki chcesz kupić. Najważniejsze informacje, o których pisaliśmy w akapicie „osuszacz powietrza - ranking” zostały przez Ciebie przeanalizowane oraz dopasowane do Twoich własnych potrzeb. Teraz przyjrzyj się jeszcze jednej ważnej kwestii, którą jest pobór mocy. Przewidując ciągłą pracę, jaką będzie wykonywał pochłaniacz wilgoci (szczególnie elektryczny), jest to istotna dana. Pozwoli Ci ona określić, o ile wyższe będą Twoje rachunki za prąd. Osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne posiadają moc w zakresie około od 200 W do 850 W. Istnieją też wersje „mini” tych urządzeń, które zasilane są na baterie lub akumulatory. Wybór należy do Ciebie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij