Close

Jaki czajnik elektryczny wybrać? Ranking i opinie

Czajnik elektryczny w nowoczesnym wydaniu to przede wszystkim urządzenie bezproblemowe. Ważna jest trwałość, brak rdzewienia, brak przeciekania, szybkość uzyskania maksymalnej temperatury 100 stopni C. Coraz częściej istotny jest dla nas wygląd tego małego sprzętu agd. Nie zapominajmy również o dodatkowych funkcjach, które pojawiły się w związku z rozwojem technologii. Nasze oczekiwania jako użytkowników wciąż rosną, a producenci starają się im sprostać i dać nam to, co mają najlepsze. W związku z tym stajemy przed coraz większym dylematem podczas wyboru najlepszego czajnika elektrycznego. 

Najlepsze czajniki 2019

Najlepszy Czajnik 2019
Esperanza EKK026
Esperanza EKK026

Moc

2200W

Wygląd

bardzo dobry

Pojemność

1.7L

Cena

80PLN

Prosty i użyteczny
ZELMER CK1020
ZELMER CK1020

Moc

2200W

Wygląd

bardzo dobry

Pojemność

1.7L

Cena

129PLN

Najlepszy design
Xiaomi Mi Smart Kettle
Xiaomi Mi Smart Kettle

Moc

1800W

Wygląd

doskonały

Pojemność

1.5L

Cena

179PLN

Najlepszy Czajnik 2018
Philco PHWK 2002
Philco PHWK 2002

Moc

2400W

Wygląd

bardzo dobry

Pojemność

1.7L

Cena

317PLN

Jaki czajnik elektryczny kupić? Na co musisz zwrócić uwagę?

Oczywiste jest, że najważniejszą rzeczą, jaka nas interesuje przy zakupie nowego czajnika jest funkcja gotowania wody. Jest jednak wiele innych czynników, które pozycjonują zakupione urządzenie jako „dobre” lub „złe”.

Przypomnijmy sobie nasz poprzedni czajnik. Dlaczego już go nie mamy? Możliwości jest wiele, jednak zdecydowanie dominującym powodem jest po prostu przeciekanie. Na początku wszystko jest dobrze, a po niedługim czasie okazuje się, że podczas zalewania herbaty, wrzątek cieknie nam po rękach. Drugą z kolei najczęstszą wadą są gromadzące się ogromne ilości kamienia. Z pomocą przychodzą nam najnowsze technologie oraz unowocześnienie dotychczasowych cech.

Najlepsze porady i wskazówki przy wyborze czajnika

Moc czajnika - jaka najlepsza?

Nowy rodzaj grzałek pozwolił na zwiększenie mocy urządzenia, a co za tym idzie - skróceniu czasu gotowania wody. Wydawać by się mogło, że wiąże się to z większymi wydatkami na prąd. Jednak jest to złudne, ponieważ wciąż postępuje inteligencja systemów oszczędzających energię nawet w takich urządzeniach jak czajnik. Aktualnie mamy możliwość wyboru mocy na poziomie od 600 W, nawet do 3100 W!

jaki czajnik elektryczny

Grzałka - standardowa (spiralna), czy płytowa?

Od dłuższego już czasu możemy znaleźć na rynku czajniki z nowoczesnymi grzałkami. Są nimi grzałki płytowe. Ukryte są one w obudowie. Nie wystają, nie przeszkadzają podczas mycia, ponieważ najzwyczajniej - nie widać ich, a dno czajnika jest gładkie. Dodatkową i najważniejszą ich zaletą jest to, że nie osadza się na nich kamień tak, jak na poprzednich grzałkach spiralnych. Jako ostatnią przewagę podamy, że w nowoczesnym czajnik elektrycznym możemy zagotować minimalną ilość wody (nawet 100 ml), co w poprzednich modelach było niemożliwe. Wcześniej musieliśmy wlać co najmniej tyle wody, by zakrywała ona całą grzałkę.

Jaki czajnik elektryczny będzie najlepszy? Obudowa ceramiczna, szklana czy z metalu?

Rewolucja. Kto by pomyślał kiedyś, że będziemy mogli zagotować wodę w szklanym dzbanku? Dziś jest to możliwe. I jest to chętnie wybierana opcja przez konsumentów. Wybór szklanego czajnika wiąże się jednak z szybszym nagrzewaniem się ścianek urządzenia oraz z szybszym stygnięciem. Jest również mniej odporny na wszelkie uderzenia - po prostu łatwiej go stłuc. 

Ciekawą alternatywą mogą okazać się modele wykonane z ceramiki. Ich przewaga nad szklanymi jest taka, że wolniej się nagrzewają i łatwiej się je czyści. A wyglądają wręcz rewelacyjnie!

Materiałem, który już się nam z pewnością opatrzył jest stal nierdzewna. Co prawda widać na niej wszelkie zacieki i trzeba poświęcić kilka minut, by je dokładnie wyczyścić. Zdecydowaną zaletą jest ich trwałość oraz odporność na przebarwienia. Są to także najlepiej trzymające ciepło urządzenia. Przez to, że bardzo szybko stały się one bardzo popularne, bardzo łatwo „naciąć się” i kupić czajnik ze złą izolacją termiczną.

jaki czajnik elektryczny

Zabezpieczające systemy termiczne

Dzięki nim przede wszystkim grzałka ma dłuższą trwałość, ponieważ zabezpieczona jest ona przed przegrzaniem. Ten system stosowany jest już powszechnie, we wszystkich nowych modelach czajników. Tym, czego nie posiada każdy model, jest automatyczne wyłączenie się funkcji grzania po podniesieniu urządzenia z podstawki.

Jaki czajnik elektryczny najlepszy dla zdrowia?

Coraz bardziej popularne filtry do zmiękczania wody znalazły swoje miejsce również w czajnikach. Najnowszym trendem są filtry węglowe. Są one stosowane w agd z wyższej póki. Bardziej powszednim rozwiązaniem są filtry ze stali szlachetnej lub nylonu. One już zatrzymują część zanieczyszczeń i kamień osadzający się na dnie czajnika.

Pojemność

Istotna o tyle, by nie zabierać zbyt dużo miejsca na blacie kuchennym. Bardzo łatwo zweryfikować swoje zapotrzebowanie na konkretną pojemność. Sprawdź aktualne możliwości swojego czajnika i przypomnij sobie ostatnią sytuację, w której gotowałeś tyle wody, ile maksymalnie udało się nalać. Odniesieniem może być także ilość kubków, które jednorazowo zalewasz zagotowaną wodą. Jeden lub dwa? Nie szalej z pojemnością i postaw na mniejsze modele, nawet do 1 l. Jaki czajnik elektryczny wybrać? Im więcej domowników w gospodarstwie domowym tym bardziej prawdopodobne jest, że wielkość czajnika powinna być większa, jednak nie bierz nic „na zapas”. W przypadku tych urządzeń ta praktyka raczej się nie sprawdza.

jaki czajnik elektryczny

Dodatkowe funkcje, które mogą przydać się w konkretnych sytuacjach lub ułatwić trochę codzienne czynności związane z czajnikiem, to między innymi:

  • możliwość ustawienia konkretnej temperatury, do której ma zostać podgrzana woda. Przydaje się przy posiadaniu dzieci (ponieważ one niekoniecznie lubią wrzątek) oraz w przypadku, w którym jesteśmy fanami na przykład zielonej herbaty.
  • funkcja utrzymywania temperatury przez dłuższy czas. Pozwoli ona na korzystanie z ciepłej wody podczas na przykład spotkania rodzinnego.
  • programator, pozwalający na zaplanowanie i ustawienie czasu, w którym ma się włączyć czajnik.
  • antypoślizgowa podstawka
  • termoizolacyjna obudowa
  • podświetlenie led informujące o zagotowaniu się wody

Ranking najlepszych czajników

Jaki czajnik elektryczny kupić? Ranking czajników 2019

1. Esperanza EKK026 - zmienia kolor

jaki czajnik elektryczny Esperanza EKK026

Bezprzewodowy czajnik, wykonany z żaroodpornego szkła. Ma funkcję regulowania temperatury 60-70-80-90-100 stopni C. Każdy poziom ciepła charakteryzuje inny kolor podświetlenia. Elektryczny czajnik Esperanza posiada grzałkę płytową oraz podstawkę z przewodem około 75 cm. Jego pojemność, to 1,8 litra, a maksymalna moc kształtuje się na poziomie 2200 W. Ma obły, ponadczasowy kształt.

Czajnik Esperanza EKK026 możemy znaleźć w cenie od 70 zł do 100 zł.

Zalety
Moc

Czajnik posiada dużą moc 2200W

Atrakcyjny design

Czajnik zmienia kolory w trakcie nagrzewania wody informując o stanie gotowania, co oprócz doskonałego wyglądu, jest również użyteczne. Każdy poziom temperatury 60,70,80,90 i 100 stopni charakteryzuje inny kolor podświetlenia.

Pojemność

Duża pojemność 1.7L powinna wystarczyć na przygotowanie wielu napojów przy jednym zagotowaniu wody.

Wady
Długość kabla

Posiada dość krótki, choć często standarowy dla czajników, kabel o długości 75cm.

2. Xiaomi Mi Smart Kettle - trzyma ciepło

Xiaomi Mi Smart Kettle

Xiaomi proponuje nam czajnik wykonany ze stali nierdzewnej, w nowoczesnym designie. Biały kolor ze srebrną listwą świetnie się prezentują. Co więcej, czajnik Mi Smart wyposażony jest w Bluetooth, co pozwala na zdalne połączenie się z naszym smartfonem za pomocą aplikacji. Umożliwia to postawienie go w dowolnym miejscu w naszym mieszkaniu, nawet z dala od gniazdka.

Teraz zamiast zaparzania herbaty w dzbanku, postaw na stole czajnik Xiaomi Smart Kettle i ciesz się rodzinnym spotkaniem przy ciepłej, świeżej herbacie. Ten inteligentny czajnik ma możliwość ustawienia wybranej wysokości temperatury podgrzania wody (od 40 do 100 stopni C) oraz utrzymania temperatury z dokładnością do +/- 1 stopnia C nawet przez 12 godzin! I pobiera przy tym tylko 0,533 kWh mocy. Świadczy to o bardzo dobrze zaprojektowanej izolacji i struktury zmniejszającą utratę ciepła. Do stworzenia tego wyjątkowego urządzenia, producent wykorzystał stal nierdzewną w jakości 304 POSCO GB4806. Jest to niezwykle bezpieczny, stosowany w przemyśle medycznym metal zapewniający brak rdzy, osadzania się kamienia oraz nieprzyjemnych zapachów. Czajnik posiada potrójne zabezpieczenia. Są nimi:

  • brak gotowania się wody po automatycznym wyłączeniu urządzenia,
  • brak możliwości włączenia się urządzenia w sytuacji całkowitego wygotowania się wody,
  • wzmocnienie kabla zasilającego.

Czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle ma pojemność 1,5 litra oraz moc na poziomie 1800 W. Jego cena, to około 150 zł. To urządzenie posiada bardzo dużo opinii, które są po prostu świetne! Z pewnością warto go przetestować we własnym domu.

Zalety
Moc

Czajnik posiada dużą moc 2200W

Atrakcyjny design

Czajnik ma doskonały, nowoczesny i atrakcyjny wygląd

Sterowanie Bluetooth

Czajnik posiada wbudowane zdalne sterowanie aplikacją. Dzięki niej, czajnik posiada możliwość zmniejszania, zwiększania temperatury oraz trzymania temperatury na określonym przez użytkownika poziomie do 12 godzin.

Cena

Jak na oferowaną funkcjonalność, cena czajnika jest niewielka i wynosi 179PLN

Wady
Pojemność

Posiada mniejszą pojemność zbiornika na wodę 1.5L.

3. ZELMER CK1020 ZCK1274 INOX - z obrotową podstawą

ZELMER CK1020 ZCK1274 INOX

Czajnik Zelmer CK1020 charakteryzuje się przede wszystkim dość szeroką gamą kolorów. Ułatwia to dopasowanie i zgranie go z Twoją kuchnią. Materiały wykorzystane do jego produkcji, to wysokiej jakości stal nierdzewna oraz inox. Posiada płaską grzałkę oraz obrotową 360 stopni podstawkę. Posiada schowek na przewód oraz filtr zatrzymujący osady. Jego pojemność, to 1,7 litra oraz moc 2200 W. Wbudowane zostały do niego również systemy zabezpieczeń, takie jak automatyczne wyłączenie po zagotowaniu wody oraz automatyczne wyłączenie się urządzenia po podniesieniu z podstawki, a także blokada uruchomienia przy braku wody. Możemy go znaleźć w cenie poniżej 100 zł.

ZELMER CK1020 INOX posiada dobre opinie. Warto więc zastanowić się nad jego zakupem.

4. Verda SN0617L-6 - z podświetleniem led

Verda SN0617L-6

Verda SN0617L-6, to szklany czajnik z obrotową podstawką 360 stopni. Jest to proste, aczkolwiek bardzo efektowne urządzenie. Posiada podświetlenie led włączające się podczas pracy czajnika. Automatycznie wyłącza się po zagotowaniu wody. Jego maksymalna pojemność, to 1,7 litra i moc 2200 W. Korzysta z płyty grzewczej oraz posiada przewód o długości 70 cm. Znaleźć możemy go w świetnej cenie około 50 zł. 

Zalety
Moc

Czajnik posiada dużą moc 2200W

Atrakcyjny design

Czajnik ma posty i dośc atrakcyjny wygląd. W dodatku posiada podświetlenie LED na czas procesu gotowania wody.

Pojemność

Czajnik posiada pojemność 1.7L.

Cena

Jak na oferowaną funkcjonalność, cena czajnika jest niewielka i wynosi około 50PLN

Wady
Materiał wykonania

Czajnik wykonany jest ze szkła, co może stwarzać ryzyko jego stłuczenia

Kabel

Czajnik posiada bardzo krótki kabel o długości 70cm

5. Yoer EK01BK - o największej mocy 

Yoer EK01BK jaki czajnik elektryczny

Ostatnią propozycją, jaką dla Was mamy jest wykonany ze stali nierdzewnej czajnik Yoer EK01BK. To, co go odróżnia od innych modeli w tym zestawieniu, jest przede wszystkim wygląd. Świetnie prezentuje się zarówno jako pojedynczy sprzęt w kuchni, jak i w zestawieniu z innymi urządzeniami z serii Diamond. Posiada chromowane, wysokiej klasy elementy sprawiające wrażenie elementu bardziej ozdobnego wyposażenia, niż praktycznego i niezbędnego sprzętu. Jego pokrywkę wykończono uchwytem na wzór diamentu. Uchwyty w całej serii tych sprzętów są ergonomiczne, a zarazem piękne. Tym, co jeszcze go wyróżnia, to bardzo wysoka moc. Grzałka 3000 W pozwala na błyskawiczne zagotowanie wody, nawet do 1,7 litra.

Wysoka jakość systemu grzewczego gwarantuje długą żywotność urządzenia oraz zaoszczędzenie cennego czasu. Czajnik Yoer EK01BK posiada praktyczną podstawkę 360 stopni oraz schowek na przewód, który ma 70 cm. Posiada także podświetlany włącznik pozwalający w szybki sposób ocenić, czy woda już się zagotowała. Urządzenie posiada zabezpieczenia takie jak Kontroler Stix, który łączy grzałkę z automatycznym wyłącznikiem, co nie pozwala na przegrzanie się sprzętu. Specjalnie zaprojektowany profil dzióbka ułatwia nalewanie wody bez oblania się wrzątkiem. W czajniku Yoer zastosowano wymienny filtr antywapienny, zapobiegający przedostawaniu się powstającego osadu do kubka lub filiżanki. Czajnik posiada bardzo dobre opinie, jeżeli więc jesteś fanem takiej stylizacji - skuś się na niego.

Zalety
Moc

Czajnik posiada ogromną moc 3000W

Atrakcyjny design

Czajnik wygląda bardzo nowocześnie.

Pojemność

Czajnik posiada dużą pojemność 1.7L.

Wady
Cena

Czajnik jest dość drogi w porównaniu z innymi czajnikami i kosztuje około

Kabel

Czajnik posiada bardzo krótki kabel o długości 70cm

Każdy ze sprzętów wymienionych w top 5 ma swoje zalety oraz swoich zwolenników. Ostateczny wybór zależy jednak od potrzeb Waszych i innych domowników. Możecie zdecydować się na sprzęt smukły i prosty czy może sięgniecie po bardziej rozbudowaną elektronikę, Jeśli priorytetem jest przede wszystkim ciche działanie, to także znajdziecie w naszym zestawieniu idealny model dla siebie.

Podsumowując, dobrze wybrany czajnik będzie wygodnie i komfortowo służył przez lata. Z pewnością ułatwi życie codzienne. Warto przemyśleć ten - pozornie prosty - zakup.

Zobacz też nasz ranking odkurzaczy!


Ranking najlepszych czajników elektrycznych 2018:

5. Czajnik Philips HD4649/00 – system antywapienny

Zestawienie otwiera Philips HD4649/00 – model łączący funkcjonalność, trwałość i przystępną cenę.

 Czajnik Philips HD4649/00  jaki czajnik elektryczny

Posiada wszystkie podstawowe funkcje jakie musi oferować wygodny w obsłudze czajnik. Wskaźnik poziomu wody, automatyczny wyłącznik po jej zagotowaniu, oraz obrotową, antypoślizgową podstawę. Model wyróżnia filtr antywapienny Single Action. Dzięki niemu ewentualne cząsteczki osadu kamiennego nie dostają się do szklanki. Usprawnienie docenią szczególnie użytkownicy borykający się z problemem twardej wody w swoich domach.

To jedyny model w top5 wykonany w całości z tworzywa sztucznego – zazwyczaj stosowanego w czajnikach budżetowych, w tym wypadku jego obecność na liście oznacza wyjątkowo dobrą jakość zastosowanego materiału.

Zalety
Moc

Czajnik posiada dużą moc 2400W

Atrakcyjny design

Czajnik wygląda bardzo nowocześnie.

Pojemność

Czajnik posiada dużą pojemność 1.7L.

Funkcjonalność

Dzięki specjalnemu wskaźnikowi, możesz ugotować tylko tyle wody ile potrzeba na jedną filiżankę.

Cena

Czajnik jest dostępny w atrakcyjnej cenie 129PLN

Wady
Kabel

Czajnik posiada dość krótki kabel o długości 75cm

4. Czajnik Tefal Express Control KI240D30 – co powinieneś wiedzieć

 Czajnik Philips HD4649/00 jaki czajnik elektryczny wybrać

Jeden z najciekawszych modeli w ofercie marki. Klasyczna konstrukcja, pojemność (1,7l) i moc (2400W), a dodatkowo wciąż rzadko spotykana, a jakże przydatna funkcja – regulacja temperatury. Kawa, herbata zielona, biała, a może yerba mate? Możemy dowolnie wybierać spośród 7 różnych temperatur, co więcej – przez następne 60 minut wybraną temperaturę podtrzymywać. Funkcja podtrzymywania temperatury jest kolejną wyróżniającą ten model.

Aparaturą sterujemy za pomocą kilku intuicyjnych przycisków zamontowanych w podstawie. Ale jeśli jedyne czego akurat potrzebujemy to szybko zagotować wodę, sprzęt daje nam i taką możliwość – funkcja „Boil in 1 touch” i po jednym kliknięciu czajnik ekspresowo doprowadza wodę do wrzenia.

Cała elektronika umieszczona jest w podstawie, a sam czajnik charakteryzuje uniwersalne, srebrno-czarne wykonanie ze stali nierdzewnej. Będzie to idealny wybór dla osób, którym zależy nie na wyszukanym designie, a na określonej, wysokiej klasy funkcjonalności.

Zalety
Moc

Czajnik ma dużą moc - 2400W

Atrakcyjny design

Czajnik wygląda dość nowocześnie

Pojemność

Czajnik posiada dość dużą pojemność 1.7L.

Funkcjonalność

Czajnik posiada możliwość regulacji temperatury oraz funkcję podtrzymywania wybranej temperatury przez 60 minut.

Dodatkowe atuty

Czajnik ma wbudowany filtr antyosadowy, a także system dźwiękowego powiadamiania o przegotowaniu wody.

Wady
Cena

Czajnik jest dość drogi - 269PLN

3. Czajnik Philips HD9305/21 –co powinieneś wiedzieć

 Czajnik Philips HD9305/21 jaki czjanik elektryczny wybrać

Podium otwiera model „light”, dla osób ceniących minimalizm. Producent nieco zmniejszył pojemność (1,5l), a co za tym idzie, gabaryty czajnika. Powstał smukły, opływowy model, doskonale pasujący do niewielkich, nowoczesnych kuchni.

Wskaźnik poziomu wody ukryty jest z tyłu, pod rączką, kabel można łatwo schować pod podstawą. Z przodu widoczna jest jedynie gładka powierzchnia z stali nierdzewnej. Producent przemyślał tą pozornie prostą konstrukcję w najmniejszych detalach.

Ciekawostką jest całkowicie zdejmowana pokrywka. Pomimo niewielkiej średnicy, nie będzie żadnych problemów z czyszczeniem wnętrza. Jeśli rozglądamy się za prostym, a wygodnym i niezawodnym sprzętem do domu lub do biura, warto uwzględnić właśnie Philipsa.

Zalety
Moc

Czajnik ma dość dużą moc - 2200W

Prosty design

Czajnik wygląda bardzo standardowo i prosto

Funkcjonalność

Czajnik posiada specjalny wskaźnik poziomu wody. Element grzejny jest płaski oraz ze stali szlachetnej, co w połączeniu z demontowaną przykrywką pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie.

Dodatkowe atuty

Czajnik ma wbudowany filtr antywapienny.

Cena

Czajnik jest dość tani - 129PLN

Wady
Pojemność

Czajnik posiada dość małą pojemność 1.5L.

2. Czajnik Russell Hobbs Buckingham 20460-70 –co powinieneś wiedzieć

Czajnik Russell Hobbs Buckingham 20460-70

Na podium zestawienia nie mogło zabraknąć modelu z serii Buckingham uznanej marki Russell Hobbs. Jego oczywiste atuty to dobra moc (2400W), automatyczny wyłącznik i wysokiej klasy, staranne wykonanie. Model ten posiada również cechę, która stanowczo wyróżnia go spośród innych dostępnych na rynku. Jest to czajnik cichy. Wszystkie pozostałe czajniki mają płaską grzałkę płytową. Podczas gotowania tworzą się na niej i gromadzą bąbelki wody. Stąd to charakterystyczne bulgotanie – główny sprawca hałasu. Model Buckingham posiada specjalnie zaprojektowany pierścień rozpraszający – rozbija bąble i dlatego ogranicza hałas o 75% w stosunku do zwykłego czajnika. Jest to idealny wybór dla osób którym zależy, by zwykłym gotowaniem wody nie zakłócać domowego spokoju. 

Dodatkowo atutem będą strefy szybkiego gotowania, genialne w swojej prostocie rozwiązanie. Zamontowany w środku wskaźnik pokazujący dokładnie ile wody potrzebujemy na jedną, dwie, lub trzy filiżanki, niezależny od zewnętrznego, mało precyzyjnego wskaźnika. Ponadto nie ma tutaj standardowego „minimum pół litra” – czajnik zagotuje wodę już na 235ml wody i zajmie mu to 45 sekund.

Szybki, cichy, precyzyjny – idealny sprzęt dla osób ceniących spokój i wygodę przy przyrządzaniu rozbudzającej porannej kawy.

Zalety
Moc

Czajnik ma dużą moc - 2400W

Pojemność

Czajnik posiada dużą pojemność 1.7L.

Atrakcyjny design

Czajnik wygląda bardzo atrakcyjnie. W dodatku posiada wyświetlacz, co nadaje mu także nowoczesności.

Funkcjonalność

Czajnik posiada wskaźnik poziomu wody, który pozwala zagotować wodę nawet na jedną filiżankę. Czajnik bardzo szybko doprowadza wodę do wrzenia.

Cicha praca

Czajnik ma wbudowany pierścień rozpraszający, który rozbijając bomble powietrza w wodzie, pozwala zredukować hałas.

Cena

Czajnik jest dość tani - 159PLN

Wady
Kabel

Czajnik posiada dość krótki kabel.

Sprawdź też nasz wpis o: ekspresach przelewowych

1. Czajnik Philco PHWK 2002 –co powinieneś wiedzieć

Czajnik PHWK 2002 philco biały jaki czajnik elektryczny

Estetyka wykonania, bezpieczeństwo, szybkość działania, bogactwo funkcji

Po połączeniu wszystkich tych atutów otrzymujemy miejsce pierwsze w zestawieniu – czajnik Philco PHWK 2002. Został przemyślany w każdym calu. Chcemy jednym kliknięciem ekspresowo zagotować wodę? Zrobione. A może potrzebujemy ją tylko podgrzać?

Czajnik pozwala na wybór temperatury w zakresie od 20 do 100st.C. Co więcej, aktualna temperatura będzie się na bieżąco pokazywać na wyświetlaczu, wygodnie zamontowanym na rączce. Doceni to każdy, komu z dowolnych powodów zależy na precyzyjnej temperaturze. Przygotowując konkretny napój, czy na przykład posiłek dla niemowlaka, nie musimy juz czekać na ostygnięcie wody.

Kolejną funkcją, która z pewnością wyróżnia ten model, to możliwość sterylizacji wody przed zagotowaniem. Jeszcze inna – funkcja podtrzymywania temperatury. Wszystkie te opcje można dowolnie łączyć. W efekcie otrzymujemy 6 różnych trybów pracy.

Czajnik sprawdzi się niezależnie od tego czy chcemy jednym kliknięciem zagotować wodę na kawę, zerkając w pośpiechu na zegarek, czy może potrzebujemy przygotować kaszkę z sterylnie czystej wody wystudzonej do 50st.C, która poczeka na nas, nie stygnąc. Filtr antyosadowy, obrotowa podstawa, podświetlany wskaźnik poziomu wody – producent zadbał o wszystkie detale, dlatego zasłużenie plasuje się na pierwszym miejscu zestawienia.

Model Philco PHWk dostępny jest w trzech odcieniach kolorystycznych, co znacznie ułatwi wpasowanie go do nowoczesnej kuchni.

Zalety
Moc

Czajnik cechuje duża moc 2400W

Pojemność

Czajnik posiada sporą pojemność 1.7L.

Atrakcyjny design

Czajnik dostępny jest w kilku kolorach. Wygląda nowocześnie i solidnie.

Funkcjonalność

Czajnik posiada mechanizm regulacji temperatury w zakresie 20-100 stopni. Czajnik ma także wbudowaną opcję podtrzymywania temperatury.

Wady
Cena

Czajnik jest bardzo drogi i kosztuje 329PLN

Dodatkowe funkcje i porady

Jaki czajnik elektryczny jest najbardziej cichy?

Jedną z ważnych cech każdego czajnika jest poziom głośności podczas pracy. Jest to szczególnie istotne w przypadku posiadania otwartej kuchni. Co więcej, jest to ważne w przypadku, w którym posiadamy dzieci, szczególnie małe. Na niewielkich przestrzeniach praca czajnika może powodować ich budzenie się, co prawdopodobnie nie jest największym marzeniem rodziców po całym dniu. Powszechnie uważa się, że ilość kamienia dość mocno wpływa na głośność. Warto więc zwrócić na to uwagę i czyścić czajnik regularnie. 

Wygląd

Atrakcyjny i nowoczesny design zagościł na rynku czajników. Możemy znaleźć modele stylizowane na „stare” - świetnie wpasują się w rustykalną kuchnię. Dostępne są także te o kosmicznym wyglądzie rakiet, czy proste, wręcz wtapiające się w jednolitą ścianę urządzenia. Przekrój dostępnego asortymentu jest ogromny!

czajnik do kuchni - jaki kupić - biały czajnik elektryczny

Gdzie postawić czajnik w kuchni?

Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć sami, jednak mamy dla Was kilka podpowiedzi. Najważniejszą kwestią jest ergonomia użytkowania i pracy. Biorąc pod uwagę to, że przemyśleliście układ swojej kuchni, wystarczy spojrzeć, w której szafce ustawione są kubki. Najbliższy blat będzie najbardziej odpowiednim miejscem. Dlaczego? Ponieważ sięgając po kubek, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy chcieli wlać do niego podgrzaną wodę. W układzie, który podpowiedzieliśmy - wystarczy stać w jednym miejscu i po prostu wyciągnąć raz jedną, raz drugą rękę. Dopełnieniem będzie umieszczenie w pobliskiej szufladzie lub szafce herbaty i kawy. W taki sposób wszystko będziemy mieli pod ręką. Ważne jest też, by czajnik nie stał zbyt płytko na blacie. Jest to uwaga szczególnie dla osób posiadające dzieci. One bardzo chętnie ściągają różne rzeczy z blatów, szczególnie te, których do końca nie widzą. A konsekwencji wylania na siebie wrzątku chyba nikomu nie trzeba przytaczać.

Jaki czajnik elektryczny z regulacją temperatury? Czy warto?

Jeżeli pijemy różne rodzaje herbat i kawę - warto. Żaden z tym napojów tak naprawdę nie lubi wrzątku. Zalewając kawę wrzątkiem, przede wszystkim niszczymy najsmaczniejsze związki w niej zawarte. Nasz napój staje się płaski, wręcz gorzki w smaku. Ogólna zasada co do wysokości temperatury wody, którą zalewać powinniśmy kawę, to 88 - 94 stopni C. Sprawdź, a Twoja poranna i popołudniowa kawa stanie się o wiele smaczniejsza!

Herbaty natomiast lubią temperaturę od 60 - 96 stopni C. Zakres jest większy, jednak tylko dzięki przestrzeganiu zasad prawdziwego parzenia ciepłych napojów możemy uzyskać pełny, wielowymiarowy ich smak.

Jaki czajnik elektryczny: ze stali nierdzewnej czy szklany?

Jak już wspomnieliśmy, te dwa materiały są aktualnie najczęściej wybierane przez użytkowników. Różnice między nimi są jednak znaczne. Szklany czajnik wygląda bardzo nowocześnie. Często te modele są podświetlane, co dodaje dodatkowych wrażeń wizualnych. Nowoczesna technologia pozwoliła nawet na to, by podświetlenie zmieniało się w zależności od wysokości temperatury. Pozwala nam to na otrzymanie informacji o stanie zagotowania wody praktycznie w mgnieniu oka. Szkło jednak dużo szybciej się nagrzewa, niż stal nierdzewna oraz jest bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Stal nierdzewna zastosowana jako obudowa czajnika jest wciąż najbardziej popularnym rozwiązaniem. Przede wszystkim mniej się nagrzewa. Zdecydowaną przewagą jest możliwość (w wybranych modelach) utrzymanie dość wysokiej temperatury przez dłuższy czas. Minusem jego jest jednak dość duża waga w porównaniu ze szklanymi modelami. 

Zobacz także: Ranking 2019 mini-wieża. Poradnik zakupowy.

Jaki czajnik elektryczny zużywa najmniej prądu?

Tutaj powalczymy trochę ze stereotypami. Kiedyś mówiło się o tym, że najmniej kosztuje nas zagotowanie wody na kuchence gazowej. Później nastała era gotowania wody na płytkach elektrycznych. A czajnik elektryczny cały czas stał w cieniu… nie dajcie się zwieźć! Jaki czajnik elektryczny zużywa najmniej prądu? Przy postępie technologicznym, nowe czajniki elektryczne są najbardziej energooszczędnym sposobem na zagotowanie wody. Dodatkowo - ta czynność zajmuje znacznie mniej czasu niż standardowe gotowanie wody na gazie.

Jest jednak pewna zależność. Im większa moc czajnika, tym większy pobór prądu, a co za tym idzie - tym większe wydatki na energię. Kto jednak powiedział, że musimy posiadać najmocniejszy czajnik z tych, które są dostępne? Dzisiejszym standardem jest moc około 2000 W. Mniejsza moc wydłuża gotowanie wody o około 50-100% czasu (a i tak zostajemy na poziomie 4-5 minut). Imbryki o dużej mocy, są w stanie zagotować 2 litry nawet w 2 minuty. Postawmy sobie jednak pytanie - na czym nam zależy?

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aneta
aneta
1 rok temu

dla mnie najlepszy czajnik to philips 🙂 służy przez kilka lat

Tola
Tola
1 rok temu

Ja wybrałam czajnik zelmera i według mnie jest najlepszy

Róza
Róza
1 rok temu

oglądałam szklane ale jakoś niekoniecznie by mi pasował do kuchni. zdecydowałam się na ariete z seri vintage i jestem zadowolona. jest dokładnie taki jak chciałam

Izka
Izka
11 miesięcy temu

Ja polecałabym takie czajniki z wyłącznikiem, ostatnio była u mnie sytuacja, że czajnik stojący na podstawce zaczął płonąć sam z siebie, a nie był jakiś stary czy uszkodzony. Kupiłam z wyłącznikiem w Media Expert, energooszczędny

Zamknij