Close

Który spieniacz do mleka wybrać? Ranking najlepszych

Przyrządzenie pysznej kawy kojarzy się nam zwykle z udaniem się do kawiarni lub zakupem drogiego ekspresu. Istnieje jednak tańsza i równie dobra alternatywa – spieniacz do mleka wraz z dobrej jakości kawą. To proste urządzenie sprawi, że nasza kawa nabierze jakości niczym ta serwowana w restauracji. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze modele spieniaczy oraz odpowiadamy na kilka związanych z tym tematem, popularnych pytań.

1. Który spieniacz do mleka wybrać? Co jest istotne przy wyborze?

– spieniacz do mleka indukcyjny

Indukcyjne spieniacze do mleka wykorzystują w swoim działaniu zjawisko indukcji elektromagnetycznej, które znaleźć można także w płytach indukcyjnych. Urządzenia te są zwykle najdroższe, jednak ich wygoda użytkowania i wydajność stoi na bardzo wysokim poziomie.

– spieniacz do mleka elektryczny

Elektryczny spieniacz do mleka to urządzenie bardzo wygodne. Wystarczy do niego wlać mleko i włączyć urządzenie. Wbudowana grzałka podgrzewa zawartość pojemnika, po czym automatycznie rozpoczyna się proces spieniania. Niektóre modele oferują także możliwość spieniania mleka zimnego.

– spieniacz do mleka ręczny

Spieniacz do mleka ręczny to rozwiązanie proste i całkiem tanie. Do jego zasilania używane są zwykle baterie. W jego konstrukcji nie ma pojemnika na mleko. Zawartość należy wlać do osobnego naczynia, do którego dopiero wkładamy ręczny spieniacz do mleka.

– spieniacz do mleka tłokowy

Najprostsze w działaniu urządzenie, a zarazem najtańsze. Nie posiada żadnej elektroniki, a jego konstrukcja to niemal w całości szczelny pojemnik, do którego wprowadzony został tłok. Ręczny spieniacz do mleka napędzany jest siłą mięśni.

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli spieniaczy, które różnią się funkcjami i parametrami. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka z nich:

moc – ten parametr nie dotyczy oczywiście modeli tłokowych. Im większa jest moc spieniacza, tym mleko szybciej zostanie przyrządzone, a my prędzej będziemy się cieszyć pyszną kawą.

pojemność – W parametrach urządzeń zwykle znajdziemy dwie wartości pojemności. Jedna z nich dotyczy mleka spienianego, a następna dla ilości mleka podgrzewanego. Druga z nich zawsze jest ok. 2 razy większa od pojemności mleka spienianego, gdyż podgrzewanie nie ma wpływu na objętość, a spienianie ma.

ilość nasadek – dodatkowe nasadki dołączone do urządzenia pozwolą wytwarzać mniejszą lub większą pianę, w zależności od naszych upodobań.

2. Jaki spieniacz do mleka? Ranking spieniaczy do mleka

– SPIENIACZ DO MLEKA AMICA FD3011

AMICA FD3011 elektryczny spieniacz do mleka ranking

Ten elektryczny spieniacz do mleka Amica to dobre i proste w obsłudze urządzenie w konkurencyjnej cenie. Za ok. 150zł. otrzymujemy estetycznie wyglądającą konstrukcję o kształcie dzbanka w kolorze białym z czarnymi akcentami. Moc to 450W. Można wlać do 100ml mleka, które ma zostać spienione. Do wyboru jest spienianie z lub bez podgrzewania. W przypadku samego podgrzania mleka bez spieniania możemy wprowadzić do 200ml zawartości.

Zalety
rozsądna cena
elegancki wygląd
możliwość spieniania z lub bez podgrzewania
Wady
pojemność tylko do 100ml mleka spienianego
długi czas pracy urządzenia

– SPIENIACZ DO MLEKA PODGRZEWACZ Latte Creme STUDIO

latte creme studio

Spieniacze do mleka Studio to produkty o dobrych parametrach w niskiej cenie – niewiele ponad 100zł. Urządzenie ma prosty kształt dzbanka w kolorze chromowanym z czarnymi dodatkami, pokrywka jest przezroczysta. Ułatwieniem w obsłudze jest wewnętrzna skala ilości płynu. Możemy spienić do 150ml mleka, a podgrzać można do 300ml płynu. Moc to 500W. Wśród zalet wymienić teżnależy krótki czas przygotowywania mleka.

Zalety
niska cena
krótki czas przygotowywania mleka
Wady
rączka wykonana z niskiej jakości plastiku
chromowany kolor wychodzi z mody, przydałaby się wersja z matowym wykończeniem

– PIENIO BOTTI SPIENIACZ ELEKTRYCZNY

spieniacz elektryczny do mleka

Ten spieniacz do mleka elektryczny to produkt o parametrach podobnych do poprzednio omawianego Studio. Mamy tu również moc 500W oraz pojemnik pozwalający na spienienie do 150ml i podgrzanie do 300ml mleka. Czas pracy wynosi od 90 do 110 sekund. Odmienna jest natomiast stylistyka. Spieniacz do mleka Botti wygląda nowocześnie, gdyż jest koloru czarnego. Znajdziemy tu funkcję spieniania na zimno, spieniania z podgrzewaniem oraz samego podgrzewania. Cena to nieco ponad 100zł.

Zalety
rozsądna jakość w stosunku do ceny
możliwość spieniania na zimno
Wady
tylko jedna wersja kolorystyczna
przeciętnej jakości materiały użyte do obudowy

– SPIENIACZ DO MLEKA SI 500 PODGRZEWANIE ELDOM

SI 500 PODGRZEWANIE ELDOM do robienia kawy czarny

To kolejny elektryczny spieniacz do mleka w naszym rankingu. Podobnie jak poprzednio przedstawione modele, ten również dostępny jest w bardzo niskiej cenie ok. 100zł. Moc wynosi 500W, a dzbanek pozwala przygotować nam 150ml mleka spienianego oraz podgrzać do 300ml płynu. Na czarnej obudowie znalazł się włącznik z lampką kontrolną. Do wyboru mamy 2 funkcje: spienianie mleka z podgrzewaniem oraz podgrzewanie z mieszaniem. Nie ma możliwości spienienia zimnego mleka. Spieniacz mleka dostępny jest w 2 kolorach: czarnym i białym.

Zalety
niska cena
2 wersje kolorystyczne
Wady
brak możliwości spieniania na zimno
wykonany całkowicie z plastiku

– Spieniacz do mleka Krups XL20004E

najlepszy spieniacz do mleka

Elektryczny spieniacz do mleka firmy Krups to urządzenie bardzo wysokiej jakości. Bardzo nowoczesny design oraz obudowa wykonana niemal w całości ze stali nierdzewnej to zalety tej pozycji. Dodatkowo znajdziemy 3 automatyczne programy: cappuccino – do 150ml pianki, latte – do 200ml pianki, podgrzewanie mleka – do 300ml. Moc spieniacza to 500W. Niestety za tę jakość przyjdzie nam zapłacić aż ponad 400zł.

Zalety
wysoka jakość wykonania
3 automatyczne programy sprofilowane do odpowiednich napoi
Wady
bardzo wysoka cena
tylko 1 wersja kolorystyczna

– Indukcyjny Spieniacz do Mleka DeLonghi EMF2.BK

spieniacz d elonghi

Indukcyjny spieniacz do mleka firmy De’Longhi jest bardzo prosty w czyszczeniu. Dzięki indukcyjnej konstrukcji, możliwe jest wyjęcie wirującego elementu i umycie urządzenia jak zwykłego dzbanka. Obły design jest prosty i elegancki. Kolor obudowy to czerń, a pokrywka jest przezroczysta. Dostępne są 3 tryby pracy: mleko gorące i spienione, mleko spienione zimne, mleko gorące i niespienione. Pojemność grzewcza wynosi od 100 do 250ml. Ten indukcyjny spieniacz mleka również posiada moc 500W.

Zalety
indukcyjna konstrukcja
możliwość spienienia na zimno
Wady
bardzo wysoka cena – ok. 500zł
dość mała pojemność

– Spieniacz do mleka VAVA mleko ciepłe/zimne 240 ml

speiniacz vava srebrny

Vava spieniacz do mleka elektryczny to elegancki produkt w dobrej cenie – ok. 150zł. Chromowana obudowa ma prosty kształt, a znajdujący się na niej panel sterujący oraz zamocowana rączka są koloru czarnego. Spieniacz mleka pozwala wprowadzić od 75 do 115 mleka do spienienia – to niewiele na tle konkurencji. Do podgrzania można wprowadzić do 240ml płynu. Zaletami są cicha praca oraz dołączone po 2 różne mieszadełka do spieniania i podgrzewania.

Zalety
możliwość spieniania na zimno
atrakcyjna cena
Wady
niewielka pojemność
występuje jedynie w kolorze chromowanym

3. Po co spieniacz do mleka? Czyli do czego może się nam przydać w domu?

Praktycznie każdy elektryczny spieniacz do mleka posiada poza funkcją spieniania także możliwość podgrzewania zawartości. Ta druga funkcja jest w rzeczywistości niezwykle przydatna, gdyż dzięki niej spieniacza możemy użyć nie tylko podczas przygotowywania kawy. Spieniacz do mleka z podgrzewaczem może zatem posłużyć nam jako podgrzewacz, dzięki któremu przygotujemy gorące mleko w ilości idealnie odmierzonej na jedną szklankę napoju.

4. Spieniacz do mleka jak działa? Podstawowe informacje o działaniu spieniaczy do mleka

Spieniacz do mleka działa w dość prosty sposób. Do uzyskania gęstej pianki potrzebne jest szybkie napowietrzenie wirującej konsystencji mleka. Zachodzi proces denaturacji biała, a w efekcie mleko zamienia się w sprężystą piankę, która uprzyjemni nasze rozkoszowanie się pyszną kawą.

5. Spieniacz do mleka jak używać? Krótkie i uniwersalne informacje dla użytkowników spieniaczy.

Spieniacze do mleka to jedne z najłatwiejszych w obsłudze urządzeń spośród akcesoriów kuchennych. Do dzbanka nalewamy odpowiednią ilość mleka. Pomoże nam w tym znajdująca się zazwyczaj w urządzeniu miarka, która wskazuje najczęściej maksymalną dopuszczalną ilość płynu. Następnie włączamy odpowiedni program za pomocą znajdującego się na obudowie przycisku sterującego. Po zakończonym procesie, elektryczny spieniacz do mleka automatycznie wyłączy się. Dzbanek jest bezprzewodowy i łatwo zdejmiemy go z podstawy, aby przelać jego zawartość do filiżanki.

6. Spieniacz do mleka i czekolady? Czyli czy spieniacz do mleka nadaje się tylko do kawy?

Spieniacz do mleka stworzony jest z myślą o przygotowywaniu puszystej pianki do kawy. Każdy elektryczny model posiada jednak także możliwość podgrzewania zawartości bez spieniania. Można zatem go użyć do podgrzania mleka, którego użyjemy do przygotowywania gorącej czekolady czy kakao. Jest to zatem również niewielki podgrzewacz, dzięki któremu przyrządzimy pyszną gorącą czekoladę.

spienione mleko

7. Spieniacz do mleka czy warto go zakupić? Wady i zalety

Spieniacz do mleka cechuje się niezwykłą prostotą użytkowania. Poprawia jakość naszej kawy, a w dodatku jest dość łatwy w czyszczeniu. Większość urządzeń jest dość niedroga oraz trwała. Nieduża obudowa nie zabiera wiele miejsca w kuchni, jednak ogranicza nas maksymalną objętością przygotowywanej pianki. W przypadku przygotowywania wielu kaw dla całej rodziny naraz, proces wytwarzania pianki zajmie dość długo i konieczne będzie odczekanie dodatkowych kilku minut. Poza funkcją spieniania, urządzenie to może posłużyć nam jako podgrzewacz np. do mleka na czekoladę. Dodatkowo, jak w przypadku każdego urządzenia kuchennego, będziemy musieli wyznaczyć dodatkową przestrzeń na blacie lub w szafkach, w których spieniacz mleka będzie przechowywany.

Zalety:

  • łatwy w obsłudze
  • łatwy w czyszczeniu
  • większość urządzeń jest niedroga oraz trwała
  • niewielka obudowa zajmuje niewiele miejsca
  • funkcja podgrzewacza

Wady:

  • ograniczająca objętość
  • konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni

8. Spieniacz do mleka – podsumowanie

 Spieniacze do mleka do niedoceniony przyrząd. To proste i tanie urządzenie pozwoli nam stworzyć pyszną piankę do kawy o świetnym aromacie bez wychodzenia do kawiarni oraz bez konieczności zakupu drogiego i dużego ekspresu do kawy. Niewielka obudowa kryje bardzo przydatną funkcjonalność, która wspomoże nas nie tylko podczas przygotowywania kawy, ale i również innych napoi. To zatem dobre urządzenie dla osób gustujących w kawie, gorącym mleku czy czekoladzie.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wioletta:)
Wioletta:)
6 miesięcy temu

mam spieniacz do mleka amica i uważam, że to rozsądne urzadzenie w stosunku ceny do jakości
działa dobrze

Zamknij