Close

Jaka ławka do ćwiczeń sprawdzi się najlepiej? Porady i ranking ławek do ćwiczeń

Masz dość zatłoczonych i dusznych siłowni? Ćwiczysz w domu, ale nienawidzisz używać zwykłych krzeseł, maty lub kanapy do wyciskania kilogramów? Rozwiązanie jest proste — potrzebujesz dobrej ławki treningowej. Ławka do ćwiczeń nie zajmuje sporo miejsca, ale pomoże Ci wznieść trening na całkowicie nowy poziom. Zwiększysz swój komfort, technikę, a tym samym szybciej zobaczysz pierwsze efekty. To co — ławeczka do ćwiczeń składana czy może model z wyciągiem? Sprawdź, jakie modele czekają na Ciebie w sklepie i jakie ławki treningowe warto wziąć pod uwagę.

Aktualizacja: Kwiecień 2024

Ławka do ćwiczeń do domu i mieszkania — czy to dobry pomysł?

Coraz częściej chodzi Ci po głowie domowa ławeczka do ćwiczeń? Musisz wiedzieć, że to świetny, wielofunkcyjny gadżet. Zajmuje niewiele miejsca, ma możliwość całkowitego złożenia, a więc możesz schować ją nawet do szafy, garderoby, komórki lokatorskiej lub pod łóżko!. 

W ofercie znajdziesz szeroki wybór modeli — od najprostszych po najbardziej zaawansowane i skomplikowane rodem z najlepszych siłowni. Każdy znajdzie ławkę treningową dla siebie. Ławka wielofunkcyjna do ćwiczeń (z dodatkowymi udogodnieniami w postaci wyciągów, uchwytów i pras do wyciskania) zaspokoi wymagania nawet największych fanów intensywnych treningów.

Dlaczego jeszcze warto mieć ławeczkę? Bo nie musisz już tracić czasu na dojazdy, aby później tylko modlić się, żeby ławeczka do wyciskania sztangi lub hantli była wolna. Wreszcie będziesz mógł ćwiczyć, kiedy chcesz i bez wychodzenia z domu. A wszystko to w cenie już dwóch miesięcznych karnetów na siłownię.

Jakie są rodzaje ławek do ćwiczeń?

Wybór ławek do ćwiczeń jest bardzo szeroki, a więc bywa i nieco skomplikowany, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia. W ofercie znajdziesz zarówno podstawowe modele (np. ławka do ćwiczeń składana), jak i modele z bogatym wyposażeniem (np. ławeczka do ćwiczeń z modlitewnikiem). Jakie rodzaje ławek treningowych znajdziesz w ofercie i czym charakteryzują się poszczególne typy?

ŁAWKA SKOŚNA DO ĆWICZEŃ ŁAWKA SKOŚNA DO ĆWICZEŃ
+ cechuje się charakterystyczną, skośną konstrukcją
+ polecana jako ławeczka do brzuszków
+ z reguły dość lekka (ok. 10 kg)
+ może być wyposażona w regulowane siedzisko
+ wiele modeli umożliwia szybkie złożenie ławki, gdy z niej nie korzystasz
- w porównaniu z innymi modelami ma ograniczone zastosowanie
ŁAWKA TRENINGOWA PROSTA ŁAWKA TRENINGOWA PROSTA
+ cechuje się najprostszą budową — proste siedzisko jest osadzone na dwóch nogach
+ przydaje się pod stojak na sztangę, jak i do ćwiczeń w podporze lub na siedząco z ciężarami
+ ze względu na minimalistyczną konstrukcję jest stabilna, wytrzymała i bezpieczna
- ławka jest pozbawiona jakiekolwiek regulacji, dlatego jej zastosowanie jest bardzo wąskie
- wbrew pozorom nie należy do najtańszych
ŁAWKA UNIWERSALNA DO ĆWICZEŃ ŁAWKA UNIWERSALNA DO ĆWICZEŃ
+ dostępna w wersji z dodatkowym sprzętem lub bez
+ zapewnia możliwość regulacji siedziska, oparcia czy dodatkowych elementów do ćwiczeń (np. modlitewnika, prasy do nóg lub rozpiętek, jeśli je posiada)
+ szeroki zakres cen i bogaty wybór modeli
+ sprawdza się przy wykonywaniu nawet ćwiczeń na całe ciało
- brak
ŁAWKA POD SZTANGĘ ŁAWKA POD SZTANGĘq
+ wiele modeli do wyboru — ławki proste, jak i regulowane
+ dostępne ławki z gotowym stojakiem na sztangę
+ szeroki zakres cen sprawia, że każdy znajdzie model dla siebie
- brak
ŁAWKA POD SZTANGĘ Z WYCIĄGIEM I MODLITEWNIKIEM ŁAWKA POD SZTANGĘ Z WYCIĄGIEM I MODLITEWNIKIEM
+ ławka wyposażona w modlitewnik i wyciąg, ale najczęściej posiada również prasę na nogi, uchwyt do rozpiętek oraz stojak na sztangę
+ wyposażona w regulowane siedzisko i oparcie
- zajmuje o wiele więcej miejsca niż klasyczne ławki
ŁAWKA REGULOWANA DO ĆWICZEŃ ŁAWKA REGULOWANA DO ĆWICZEŃ
+ wyposażona w regulowane siedzisko i oparcie
+ może posiadać dodatkowy sprzęt do ćwiczeń w zależności od wybranego modelu
+ ławka może być dopasowana na wielu płaszczyznach w zależności od wzrostu ćwiczącego, budowy jego ciała, a także rodzaju wykonywanych ćwiczeń
- brak
ŁAWKA GRAWITACYJNA (ŁAWKA INWERSYJNA) ŁAWKA GRAWITACYJNA (ŁAWKA INWERSYJNA)
+ specjalny typ ławki do ćwiczeń przeznaczony dla osób z bólem kręgosłupa
+ pomaga odciążyć kręgosłup
+ odpowiednia dla osób w trakcie rehabilitacji, leczenia lub osób, które przez większość dnia siedzą
- ma dość wąskie zastosowanie — nie nadaje się do ćwiczeń

Jak wybrać ławkę do ćwiczeń? Najważniejsze parametry przy wyborze

Znasz już wszystkie dostępne rodzaje ławek do ćwiczeń. Pozostaje jednak pytanie, jaki model najlepiej sprawdzi się w Twoim wypadku. Przy wyborze ławki treningowej musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów — od przeznaczenia ławki, jej rozmiaru i wagi, przez wytrzymałość i jakość wykonania poszczególnych elementów, aż po możliwości regulacji i dodatkowe akcesoria do ćwiczeń.

Rodzaj i przeznaczenie ławki treningowej
Rodzaj i przeznaczenie ławki treningowej

Jak widzisz — istnieje wiele rodzajów ławek do treningów, a każda z nich ma zarówno wady, jak i zalety. Dla jednej osoby idealnym rozwiązaniem będzie najprostsza ławka prosta bez regulacji czy wymyślnych dodatków. Z kolei ktoś w trakcie rehabilitacji lub osoba cierpiąca na schorzenia kręgosłupa najwięcej zyska na ławce grawitacyjnej i inwersyjnej. Zastanów się zatem, do czego potrzebujesz ławki i jakie ćwiczenia masz zamiar na niej wykonywać.

Wymiary
Wymiary

Jaki rozmiar ławki treningowej wybrać? To zależy od dwóch czynników — wzrostu i postury ćwiczącego oraz ilości wolnego miejsca w pomieszczeniu. Ławki treningowe z dodatkowymi stojakami i uchwytami zajmują zdecydowanie więcej miejsca — och szerokość wynosi nawet 150 cm. Z kolei najprostsze ławki bez osprzętu do ćwiczeń mają już nawet 40 cm szerokości i ok. 120 cm długości. Po złożeniu zajmują najmniej miejsca ze wszystkich modeli.

Maksymalne dopuszczalne obciążenie
Maksymalne dopuszczalne obciążenie

Każdy producent musi podać informacje na temat wytrzymałości ławki. Szukaj informacji na temat maksymalnego dopuszczalnego obciążenia oraz maksymalnej wagi użytkownika. Wbrew pozorom, te dwa parametry znacząco się od siebie różnią. Maksymalne dopuszczalne obciążenie uwzględnia nie tylko wagę ćwiczącego, ale i dodatkowe obciążenie w postaci hantli. Co więcej, dodatkowe uchwyty, stojaki lub prasa do nóg również mają określone maksymalne obciążenie.

Stabilność i jakość wykonania
Stabilność i jakość wykonania

Treningowa ławka musi być bezpieczna, wytrzymała, a przede wszystkim stabilna. Od czego zależy czy ławeczka będzie właśnie taka? Od jakości wykonania stelaża, śrub montażowych i siedziska. Zwróć uwagę, czy ławka posiada grube i mocne profile ze stali oraz, czy łączenia są wysokiej jakości. Nie zapomnij o jakości wykonania siedziska i oparcia. Najlepszym sposobem na upewnienie się o jakości wykonania jest przetestowanie ławki — niestety nie zawsze taka możliwość jest. W takiej sytuacji warto zapoznać się z opiniami osób, które już ją mają.

Możliwość i zakres regulacji
Możliwość i zakres regulacji

Najlepsze ławki do ćwiczeń oferują szeroki zakres regulacji. Regulowane powinno być siedzisko, oparcie, a także prasa do nóg, rozpiętki czy modlitewnik, jeśli takie elementy posiada. Zwróć uwagę, czy ławkę można ustawić również w kącie ujemnym, czyli poniżej standardowego poziomu.

Dodatkowe funkcje i akcesoria
Dodatkowe funkcje i akcesoria

Ławki treningowe oferują o wiele więcej niż tylko siedzisko i oparcie do ćwiczenia z hantlami. Na rynku jest dostępnych wiele modeli z dodatkowymi stojakami (np. na sztangę), uchwytami do wykonywania podciągnięć i pompek, wyciągiem, modlitewnikiem, prasą do ćwiczenia nóg oraz uchwytami do trenowania rozpiętek.

Ranking ławek do ćwiczeń

1. K-Sport KSSL062

★★★★★
K-Sport KSSL062
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 190 kg
WAGA URZĄDZENIA: 12 kg
WYMIARY: 43 × 126 × 106 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 7
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: 2
Sprawdź cenę

Regulacja siedziska i oparcia — perfekcyjnie dopasowana do każdego ćwiczenia

Ławka treningowa K-Sport KSSL062 oferuje wielopoziomową regulację siedziska i oparcia. W przypadku siedziska możesz wybrać jedną z dwóch pozycji, a w przypadku oparcia masz do wyboru aż siedem pozycji. Ławka wielofunkcyjna do ćwiczeń idealnie dopasowuje się do Twojego wzrostu oraz ćwiczeń, które wykonujesz. Z jej pomocą wzmocnisz ramiona, plecy, barki, klatkę piersiową, a nawet brzuch.

Z wygodnych i trwałych materiałów

Każda ławka treningowa musi wytrzymać nie tylko wagę ćwiczącego, ale i dodatkowe obciążenie. Ten model spisze się na medal, bo wytrzyma do 190 kg obciążenia. Wszystko za sprawą stelażu wykonanego z wysokogatunkowej stali. Ale to nie wszystko — nie możesz zapomnieć również o komforcie podczas ćwiczeń. W tym modelu znajdziesz wzmocnione poszycia oraz wygodną gąbkę, która jest odporna na odkształcenia, a jednocześnie wspiera Twoje ciało przy każdym ruchu.

ZALETY
WADY
+ bardzo wytrzymała — aż do 190 kg obciążenia maksymalnego
+ regulowane siedzisko w 2 poziomach
+ regulowane oparcie w 7 poziomach
+ wzmacniane poszycie jest odporne na zniekształcenie
+ piankowe siedzisko i oparcie zapewnia wygodę
+ dodatkowy uchwyt na nogi pomaga zachować prawidłową pozycję podczas wykonywania ćwiczeń
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Montaż zajmuje trochę czasu, ale poza tym to model idealny. Dla mnie bez wad.” - Łukasz, Suwałki
“Cena, jakość, stabilność — wszystko na 10! Serio, ćwiczenie na niej to przyjemność.” - Jan, Katowice

2. Funfit Gym&Fitness 2391

★★★★★
Funfit Gym&Fitness 2391
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 110 kg
WAGA URZĄDZENIA: 16,5 kg
WYMIARY: 112 × 42 × 16 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 4
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Prasa na nogi, uchwyt na sztangę i rozpiętki — ćwicz całe ciało

Ten model oferuje o wiele więcej niż samą ławkę do ćwiczeń. Znajdziesz tutaj także rozpiętki, prasę na nogi oraz stojak na sztangę. Może zatem ćwiczyć nie tylko z wolnymi ciężarami, ale i z obciążeniem w postaci sztangi, trenażera do nóg czy bocznych uchwytów do rozpiętek.

Komfortowe oparcie i wygodne uchwyty

Podczas ćwiczeń komfort ma niemałe znaczenie. Ławka Funfit nadaje się zatem znakomicie, bo producent zadbał o wygodne siedzisko i oparcie uchwyty pokryte neoprenową gąbką. Dzięki temu możesz skupić się na technice wykonywanych ćwiczeń bez pocenia się rąk.

ZALETY
WADY
+ wielofunkcyjna ławka treningowa w świetnej cenie
+ wyposażony w prasę do nóg, uchwyt do rozpiętek i uchwyt na sztangę
+ oparcie regulowane w 4 poziomach
+ uchwyty z neoprenową gąbką
+ dodatkowe blokady bezpieczeństwa
- maksymalna WAGA URZĄDZENIA użytkownika to tylko 110 kg
- siedzisko jest wąski, dlatego rekomendujemy je osobom o drobnej budowie
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo funkcjonalny model. Raz-dwa udało nam się go złożyć, serdecznie polecam.” - Michał, Olsztyn
“Fajny sprzęt! Siedzisko wygodne, można dopasować pod siebie. Polecam.” - Karolina, Zakopane

3. Funfit Gym&Fitness 703

★★★★★
Funfit Gym&Fitness 703
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 110 kg
WAGA URZĄDZENIA: 19 kg
WYMIARY: 113 × 119 × 157 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 4
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Dodatkowe uchwyty i modlitewnik do treningu całego ciała

W tym modelu znajdziesz nie tylko tradycyjną ławkę treningową, ale również stojak na sztangę, uchwyt do wykonywania rozpiętek, prasę na nogi oraz modlitewnik, z którym wzmocnisz bicepsy, ale odciążysz kręgosłup. Funfit 703 to idealny wybór dla osób, które chcą wzmocnić całe ciało — nie tylko ramiona, plecy i barki.

Wygodne siedzisko i uchwyty

Wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń na Funfit 703 jest zawsze komfortowe. Wszystko za sprawą wytrzymałego wypełnienia i miękkiej tapicerki oraz uchwytów pokrytych warstwą neoprenowej pianki. Nawet jeśli Twoje ręce często się pocą podczas ćwiczeń, uchwyty nie wyślizgną się z rąk.

ZALETY
WADY
+ ławeczka do ćwiczeń z modlitewnikiem, stojakiem na sztangę, uchwytem do rozpiętek i prasą na nogi
+ oparcie jest miękkie, ale odporne na odkształcenia
+ uchwyty są pokryte dodatkową pianką neoprenową
+ stalina rama ze stali
- maksymalna WAGA URZĄDZENIA użytkownika to tylko 110 kg
- wąskie siedzisko przeznaczone dla osób o drobnej budowie
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Trafiony prezent na urodziny dla męża. Wreszcie nie musisz tracić czasu na dojazdy na siłownię. Polecam.” - Dagmara, Elbląg
“Ławka 9/10. Mogłaby być ciut większa, ale ostatecznie da się na niej zrobić przyzwoity trening.” - Wiktor, Kraków

4. Neo-Sport NS-1200

★★★★☆
Neo-Sport NS-1200
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 200 kg
WAGA URZĄDZENIA: 17,8 kg
WYMIARY: 112 × 160 × 114 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 4
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Regulacja dla największej wygody

Neo-Sport NS-1200 daje szerokie pole do regulacji. Zarówno oparcie, jak i rozpiętki czy modlitewnik są regulowane. Oparcie oferuje cztery poziomy nachylenia, rozpiętki trzy poziomy nachylenia, a modlitewnik trzy stopnie nachylenia. Co więcej, dla większej wygody, możesz zdemontować modlitewnik, jeśli akurat go nie potrzebujesz.

Solidna i stabilna ławka do domu

Neo-Sport zasługuje na uwagę również ze względu na bardzo solidne wykonanie. Konstrukcja stelaża opiera się na stalowych profilach, które dodatkowo zabezpieczono warstwą farby proszkowej. Śruby, dołączone do zestawu, również są mocne i odporne na obciążenie, dlatego ławka wytrzyma nawet do 200 kg całkowitego obciążenia.

ZALETY
WADY
+ regulowane oparcie (4 poziomy), rozpiętki (3 poziomy) oraz modlitewnik (3 poziomy)
+ prasa na nogi w zestawie
+ wytrzymały i stabilny stelaż, który wytrzyma łączne obciążenie do 200 kg
- jeden z droższych produktów w zestawieniu
- przeznaczony dla osób o wadze do 100 kg
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Syn jest bardzo zadowolony z nowego sprzętu. Serdecznie polecam.” - Małgosia, Lubawa
“Spodziewałam się gorszej jakości, ale zupełnie niepotrzebnie. Bardzo dobry model.” - Agnieszka, Wałbrzych

5. Smart Gym SG-11

★★★★☆
Smart Gym SG-11
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 130 kg
WAGA URZĄDZENIA: 12 kg
WYMIARY: 42 × 48 × 119 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 5
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: 3
Sprawdź cenę

Stabilne profile bezpieczne dla każdej podłogi

Ławeczka do ćwiczeń z obciążeniem Smart Gym SG-11 waży 12 kg, a na pewno nieraz będziesz chciał przesunąć ją z miejsca na miejsce. Producent wziął to pod uwagę. Na stalowych nóżkach znajdziesz zaślepi wykonane z miękkiego plastiku. Tym sposobem nie musisz martwić się o kondycję podłogi niezależnie od tego, czy ławeczka stoi na panelach, drewnianej podłodze czy na płytkach.

Duży zakres regulacji

Smart Gym SG-11 idealnie dopasowuje się do Ciebie i ćwiczeń, jakie wykonujesz. Dlaczego? Zarówno siedzisko, jak i oparcie są regulowane. Siedzisko oferuje 3 opcje ustawienia do wyboru, a oparcie ustawisz w jednym z dostępnych 5 poziomów.

ZALETY
WADY
+ możliwość ustawienia oparcia w 5 wariantach a siedziska w 3 wariantach
+ bardzo stabilna konstrukcja o wysokiej jakości wykonania
+ nóżki zabezpieczone przed zarysowaniem podłogi
+ wytrzyma obciążenie do 130 kg
- ławka nie posiada dodatkowych akcesoriów do ćwiczeń
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Spoko cena i super jakość — dla mnie najlepsze połączenie. Polecam.” - Krzysiek, Ełk
“Dobra regulacja, wygodne siedzisko, jakość na 5. Zdecydowanie warto jak ktoś nie potrzebuje dodatkowych bajerów.” - Miłosz, Toruń

6. Marbo-Sport MH-L114

★★★★☆
Marbo-Sport MH-L114
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 200 kg
WAGA URZĄDZENIA: 14 kg
WYMIARY: 45 × 40 × 119 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 9
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: 3
Sprawdź cenę

Najszersza regulacja spośród produktów

Poprzednie modele miały wiele zalet, ale główną zaletą tego modelu jest niesamowicie szeroki zakres regulacji. Marbo-Sport MH-L114 oferuje aż 9 ustawień pozycji — również poniżej poziomu ławeczki. Dzięki temu to świetna ławeczka do ćwiczeń ze sztangą i nie tylko.

Jakość z górnej półki

Nie ukrywajmy — model MH-L114 nie należy do najtańszych modeli w tym zestawieniu. Jeśli jednak zależy Ci na wysokiej jakości, która nie ma nic wspólnego z tanią chińszczyzną, to idealny model dla Ciebie. Dlaczego? Grube stalowe profile, stabilne nóżki z gumowymi zabezpieczeniami, a nawet tapicerka przykręcana za pomocą śrub — to wszystko sprawia, że jakość jest bezkonkurencyjna i zdecydowanie warta swojej ceny.

ZALETY
WADY
+ bezbłędna jakość wykonania i detali
+ aż 9 pozycji oparcia (również poniżej standardowego poziomu ławeczki)
+ 3 pozycje siedziska
+ maksymalne obciążenie 200 kg
+ stosunkowo niska mała urządzenia 14 kg
- jeden z droższych produktów w naszym rankingu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobry zakup. Ławka nie przypomina tanich, chińskich modeli, dlatego na pewno posłuży długo.” - Grzesiek, Poznań
“Jak dla mnie 10/10. Na początek to naprawdę dobry model do ćwiczeń. 🙂” - Monika, Zgorzelec

7. Neo-Sport NS-201

★★★★☆
Neo-Sport NS-201
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 200 kg
WAGA URZĄDZENIA: 122 × 160 × 114 cm
WYMIARY: 19.6 kg
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 4
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Ławka do treningu całego ciała

Neo-Sport NS-201 to kolejny model idealny do ćwiczenia wszystkich grup mięśni. Znajdziesz tutaj nie tylko siedzisko z regulowanym oparciem, ale również uchwyty do rozpiętek, prasę do nóg, jak i stojak na sztangę. Takie połączenie pozwoli Ci na nawet na małej powierzchni stworzyć siłownię w domu.

Wygodna i bezpieczna

W tym modelu producent wziął pod uwagę również bezpieczeństwo i komfort wykonywanych ćwiczeń. Na uchwytach znajdziesz grube gąbki, które chronią przed otarciami, a dodatkowa warstwa pianki pokrytej skórą ekologiczną zapewnia odpowiednie podparcie pleców podczas ćwiczeń.

ZALETY
WADY
+ siedzisko z regulowanym oparciem na 4 poziomach
+ regulowane rozpiętki (3 poziomy)
+ w zestawie zaciski motylkowe, blokada do sztangi i odbijaki do rozpiętek i ciężarów
- maksymalna waga użytkownika to tylko 100 kg
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Właśnie takiej ławki szukałem. Polecam serdecznie za jakość, cenę i tyle przyrządów.” - Robert, Wrocław
“Mąż jest bardzo zadowolony z ławeczki. Trafiony prezent urodzinowy!” - Natalia, Łomża

8. K-Sport KSSL0110

★★★★☆
K-Sport KSSL0110
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 200 kg
WAGA URZĄDZENIA: 30 kg
WYMIARY: 43 × 126 × 115,5 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 7
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: 2
Sprawdź cenę

Mega stabilna i wytrzymała

Największym atutem K-Sport KSSL0110 jest wysoka jakość wykonania. Pod tym względem to jedno z najlepszych urządzeń w naszym zestawieniu. Dlaczego? Znajdziesz tu grube profile z wysokogatunkowej stali, świetnie wyważone stojaki, a także wytrzymałe śruby i mocowania. Nawet miękkie materiały takie jak pianka czy tapicerka są odporne na odkształcenia.

Łatwa w przechowywaniu

Ławka pod sztangę K-Sport nie należy do najmniejszych modeli — jej wymiary to 43 × 126 × 115,5 cm. Warto jednak zwrócić uwagę, że po całkowitym złożeniu ławki jej wysokość wynosi tylko 21 cm! Zajmuje tak mało miejsca, że możesz ją schować do szafy, pod łóżko lub do schowka.

ZALETY
WADY
+ jeden z najlepiej wykonanych modeli w zestawieniu
+ stabilna i wytrzymała
+ stojak na sztangę w zestawie
+ dodatkowa blokada na nogi ułatwia poprawne wykonywanie ćwiczeń
- urządzenie waży aż 30 kg, ale jest to związane z wysoką stabilnością i jakością wykonania
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Ta ławka to klasa! Obładowana sztanga nie robi na niej żadnego wrażenia i jest mega wygodna. Serdecznie polecam.” - Tomek, Giżycko
“Coś wspaniałego, można brać w ciemno. Jakoś mega dobra, montaż błyskawiczny. 10/10” - Roman, Sopot

9. Neo-Sport NS-212

★★★★☆
Neo-Sport NS-212
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 100 kg
WAGA URZĄDZENIA: 13 kg
WYMIARY: 32 × 34 × 136 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: 8
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: 4
Sprawdź cenę

Pełna regulacja do ćwiczenia każdej partii

Ławka do ćwiczeń Neo-Sport NS-212 to bardzo ciekawy model ze względu na duże możliwości regulacji. Możesz używać jej jako tradycyjnej ławeczki pod sztangę, krzesełko do hantli, ale także ławeczkę skośną do ćwiczenia mięśni brzucha i pleców.

Regulowane siedzisko, oparcie i wiele więcej

Model NS-212 to model, który dopasujesz do swoich potrzeb i wymagań. Na szczególną uwagę zasługuje regulowane siedzisko w 4 poziomach, regulowanie oparcie w 8 poziomach, podpory na stopy z regulacją w 3 stopniach oraz możliwość regulowania przedniej i tylnej nogi. Daje Ci to ogromną liczbę różnych wariantów do wyboru.

ZALETY
WADY
+ wiele kombinacji ustawień i regulacji do wyboru
+ dodatkowa podpora na nogi
+ zajmuje mało miejsca po złożeniu
+ waży tylko 13 kg
- brak dodatkowych akcesoriów do ćwiczenia
- maksymalna waga ćwiczącego to tylko 100 kg
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Montaż nie sprawił problemów, wszystkie elementy były w zestawie. Pierwszy trening jeszcze przede mną, ale wydaje się bardzo solidna.” - Ola, Bydgoszcz
“Bardzo dobra ławka w tej cenie. Nic nie klekocze i można spokojnie ćwiczyć z ciężarami. Polecam.” - Mirosław, Opole

10. Neo-Sport NS07

★★★☆☆
Neo-Sport NS07
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 100 kg
WAGA URZĄDZENIA: 11 kg
WYMIARY: 55 × 71 × 136 cm
LICZBA POZYCJI OPARCIA: Nie dotyczy
LICZBA POZYCJI SIEDZISKA: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Ławka skośna do treningu brzucha

Neo-Sport NS07 to jedyna w swoim rodzaju ławka treningowa skośna. Skośny kształt wraz z uchwytem na stopy pozwala na wzmocnienie mięśni brzucha oraz pleców. Dzięki 5 stopniom regulacji nachylenia oraz 2 stopniom regulacji górnej podpory możesz regulować stopień zaawansowania treningu.

Ekspandery i hantle w zestawie

Kupując ten zestaw otrzymasz nie tylko ławeczkę, ale również uchwyty na gumie oraz hantle do ćwiczeń. Z tak skomponowanym zestawem możesz wzmocnić nie tylko plecy i brzuch, ale również barki, ramiona i klatkę piersiową. A dodatkowo to jeden z najtańszych modeli w naszym zestawieniu.

ZALETY
WADY
+ skośna ławka do treningu brzucha i pleców
+ wyposażona w uchwyt na stopy
+ hantle i ekspandery w zestawie
+ 5 poziomów regulacji nachylenia i 2 ustawienia podpory do wyboru
+ jedna z najtańszych ławeczek w zestawieniu
- ma o wiele mniejsze zastosowanie w porównaniu ze standardowymi ławeczkami
- maksymalne obciążenie to tylko 100 kg
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super domowa ławeczka do ćwiczeń! Serdecznie polecam, komfort ćwiczeń o niebo lepszy niż na podłodze.” - Kasia, Szczecin
“Kilkanaście minut i już idzie się zmęczyć. Wykonanie i jakość bez zarzutu. Polecam!” - Błażej, Warszawa

Jak używać ławki do ćwiczeń?

Używanie ławeczki do ćwiczeń nie jest wcale trudne, jeśli tylko pamiętasz o kilku istotnych kwestiach. 

Odpowiednie miejsce do ćwiczeń

Przede wszystkim — wybór odpowiedniego miejsca, w którym będziesz wykonywać ćwiczenia. Ławka musi stać na twardej, prostej powierzchni, a najlepiej zabezpieczonej matą lub dywanem. Zwróć uwagę również na otoczenie, powinieneś mieć swobodny dostęp do całej ławeczki bez ryzyka, że zahaczysz o meble obok lub niechcący coś strącisz.

Ćwiczenie z odpowiednim obciążeniem

Kolejną ważną sprawą jest maksymalne obciążenie ławeczki. Oczywiście, na pewno wybrałeś model, który jest dopasowany do Twojej wagi. Musisz jednak wziąć pod uwagę także ciężary, z którymi masz zamiar ćwiczyć. Sprawdź, jakie maksymalne obciążenie sztangi, prasy na nogi czy motylków jest dozwolone. I pod żadnym pozorem go nie przekraczaj, bo możesz uszkodzić ławkę, a nawet zrobić sobie krzywdę.

Ustawienie i regulacja ławki

Podczas ćwiczeń ważne jest także odpowiednie ustawienie siedziska oraz oparcia. W tej sytuacji wszystko zależy od rodzajów ćwiczeń, jakie wykonujesz. Aby zmienić kąt oparcia, siedziska lub ustawienie modlitewnika czy prasy zawsze kieruj się wskazówkami z instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia. Nie ma tu uniwersalnych rad — wszystko zależy od tego, jaki model posiadasz.

Jak dbać o ławkę do ćwiczeń?

Wiele osób o tym zapomina, a to błąd! O ławkę treningową również musisz dbać, aby sprzęt służył Ci przez wiele lat i był w dalszym ciągu bezpieczny i funkcjonalny. Zawsze pamiętaj o wyczyszczeniu siedziska wilgotną ścierką po każdym treningu. Aby ochronić ławkę przed kontaktem z potem i bakteriami, możesz używać dodatkowego ręcznika do ćwiczeń.

Nie zapomnij również o doglądaniu i kontrolowaniu wszystkich śrub, zawiasów i złączeń. Jeżeli dojdzie do poluzowania któregoś z elementów — dokręć je. Jeżeli któryś z elementów wygląda na uszkodzony lub działa inaczej niż dotychczas — wyślij urządzenie do serwisu. Raz na kilka miesięcy warto także wszystkie elementy porządnie naoliwić, a w szczególności części, które są ruchome.

Jakie ćwiczenia można wykonywać na ławce treningowej?

Ławki do ćwiczeń to bardzo uniwersalne przyrządy, które możesz wykorzystać na wiele sposobów. Największe możliwości zapewnia ławka wielofunkcyjna do ćwiczeń, a także urządzenia z dodatkowym osprzętem (np. ławeczka do ćwiczeń z wyciągiem lub ze sztangą). Jakie partie mięśni możesz ćwiczyć na ławce treningowej?

  • plecy — wiosłowanie sztangą lub hantlami, motyl na skośnej ławce czy inne warianty unoszenia hantli
  • nogi — na ławce wykonasz różnego rodzaju przysiady np. negatywny, bułgarski, częściowy, ale także unoszenie nóg w podporze
  • klatka piersiowa — wyciskanie na ławce skośnej lub prostej oraz wszelkie warianty rozpiętek
  • obręcz barkowa i barki — wyciskanie hantli, uginanie ramion lub wyciskanie hantli w podporze bądź na siedząco

Jakie dodatkowe elementy warte uwagi mogą posiadać ławki do ćwiczeń?

Ławki do ćwiczenia to naprawdę zróżnicowane urządzenia, które występują w przeróżnych wariantach. Niektóre z nich są wyposażone w dodatkowe akcesoria do ćwiczenia, a inne w udogodnienia uprzyjemniające korzystanie z maszyny na co dzień. Przy zakupie zwróć uwagę na:

  • Modlitewnik — pozwala na ćwiczenie ramion i jednocześnie odciążenie pleców.
  • Dźwignia — pozwalają na szybkie dopasowanie wysokości np. stojaków na hantle.
  • Rozpiętki — sprzęt do ćwiczenia rozpiętek i wzmacniania klatki piersiowej oraz okolicznych partii ciała.
  • Haki na hantle — dzięki nim możesz bezpiecznie odłożyć hantle lub talerze.
  • Linki do ćwiczeń — dodatkowe ekspandery to ciekawe urozmaicenie treningu górnych partii ciała.
  • Prasa do nóg — pozwala na wykonanie treningu nóg niemal jak na profesjonalnej maszynie.
  • Blokada na nogi — praktyczny gadżet, który pozwala Ci utrzymać nogi w jednej pozycji i zadbać o poprawną technikę wykonywanych ćwiczeń.

Jaka ławka do ćwiczeń sprawdzi się najlepiej? Podsumowanie

Ławka treningowa to jeden z podstawowych gadżetów, z którym wykonasz trening całego ciała — również w domu. W połączeniu z dodatkowym obciążeniem lub dodatkowymi akcesoriami, domowa ławeczka do ćwiczeń zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do zbudowania mięśni, zrzucenia kilogramów lub zwiększenia siły i wytrzymałości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij