Close

Jaki watomierz do gniazdka wybrać? Ranking watomierzy do gniazdka i poradnik przy wyborze

Rosnące ceny prądu wpływają na podwyższenie kosztów użytkowania większości urządzeń elektronicznych. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z watomierzy, czyli praktycznych urządzeń, przeznaczonych do monitorowania poboru prądu w domach i mieszkaniach. Jak działa watomierz i jakie dane pozwala uzyskać? O czym warto pamiętać przy wyborze miernika poboru prądu do gniazdka? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Aktualizacja: Maj 2024

Watomierz do gniazdka - co to jest i jak działa miernik poboru prądu montowany w gniazdku?

Watomierz do gniazdka, określany również jako miernik poboru prądu to proste urządzenie, przeznaczone do monitorowania i optymalizacji ilości zużywanej energii elektrycznej w domach i mieszkaniach. Działanie watomierzy jest bardzo proste i wymaga jedynie podpięcia miernika pomiędzy gniazdko a urządzenie elektryczne, którego zużycie energii chcemy zmierzyć. 

Zakup watomierza to doskonałe rozwiązanie dla osób, które od jakiegoś czasu borykają się ze stale rosnącymi rachunkami za zużycie prądu. Użycie watomierza pozwala wykryć, które urządzenia w największym stopniu przyczyniają się do wzrostu comiesięcznych rachunków za energię elektryczną. Oprócz danych dotyczących poboru prądu, watomierze pozwalają również uzyskać informacje dotyczące mocy, napięcia prądu, aktualnego obciążenia gniazdka oraz sumy zużycia energii elektrycznej.

Jakie są rodzaje watomierzy?

Watomierze, które są obecnie dostępne w sklepach można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: analogowe, klasyczne i nowoczesne modele WiFi Smart. Obecnie największą popularnością cieszą się standardowe watomierze z wbudowanym wyświetlaczem LCD, natomiast coraz więcej osób decyduje się również na wybór rozbudowanych urządzeń WiFi z możliwością zdalnego sterowania poprzez aplikację mobilną.

WATOMIERZ DO GNIAZDKA KLASYCZNY WATOMIERZ DO GNIAZDKA KLASYCZNY
+ Uniwersalny wybór
+ Przystępna cena
+ Duży ekran LCD
+ Możliwość zapisywania pomiarów
- Brak
WATOMIERZ ANALOGOWY WATOMIERZ ANALOGOWY
+ Dokładny pomiar
+ Prosty mechanizm działania
+ Lekka konstrukcja
+ Wodoodpona obudowa
- Niska dostępność w sklepach
- Brak dodatkowych funkcji
WATOMIERZ DO GNIAZDKA WI-FI SMART WATOMIERZ DO GNIAZDKA WI-FI SMART
+ Zdalne sterowanie
+ Możliwość połączenia z aplikacją mobilną
+ Zabezpieczenie antyprzepięciowe
+ Sterowanie głosowe
- Wyższa cena

Jak wybrać miernik poboru prądu do gniazdka? Najważniejsze parametry

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli watomierzy, różniących się od siebie ceną, mocą, zakresem pomiaru, a także materiałem i jakością wykonania. Przy wyborze miernika poboru prądu, warto wziąć pod uwagę także obecność atestów i certyfikatów, które świadczą o zgodności produktu z aktualnymi wymogami technicznymi oraz obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Rodzaj watomierza
Rodzaj watomierza

Pierwszym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przy wyborze watomierza jest typ urządzenia. W przypadku osób, które poszukują uniwersalnego sprzętu w niskiej cenie, dobrym rozwiązaniem powinien okazać się zakup klasycznego watomierza cyfrowego z wbudowanym wyświetlaczem LCD. Osoby, które chcą zakupić nowoczesny sprzęt z możliwością zdalnego sterowania powinny rozważyć zakup watomierza WiFi Smart. Z kolei proste modele analogowe, cechujące się ponadprzeciętną dokładnością pomiaru wykorzystywane są głównie przez wykwalifikowanych elektryków.

Oferowane funkcje pomiaru
Oferowane funkcje pomiaru

Watomierz powinien cechować się wysoką dokładnością wykonywanego pomiaru. Przy wyborze takiego sprzętu, warto zwrócić uwagę na zakres tolerancji błędu, który w większości przypadków nie powinien przekraczać od 1 do 2 %. Przed zakupem, warto sprawdzić również, jakie funkcje pomiaru oferuje wybrane urządzenie. Większość nowoczesnych watomierzy pokazuje nie tylko ilość prądu pobieranego podczas pracy konkretnego urządzenia, ale również wiele innych danych, takich jak napięcie sieci, natężenie energii czy koszt zużycia prądu w przeliczeniu na kWh.

Materiał i jakość wykonania
Materiał i jakość wykonania

Watomierz powinien posiadać solidną i najlepiej wodoodporną obudowę, która zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Z tego względu, przed zakupem warto zwrócić uwagę na materiał wykonania miernika, a także na obecność dodatkowych zabezpieczeń antyprzepięciowych, odpowiadających za ochronę urządzenia przed negatywnymi skutkami wyładowań atmosferycznych. W przypadku wątpliwości, warto upewnić się, czy wybrany model został oznaczony atestami i certyfikatami, świadczącymi o wysokiej jakości wykonania i zgodności z obowiązującymi wymogami dotyczącymi jakości i bezpieczeństwa.

Posiadane certyfikaty i atesty
Posiadane certyfikaty i atesty

Miernik poboru prądu to urządzenie mające bezpośredni kontakt z gniazdkami i różnorodnymi sprzętami elektronicznymi. Z tego względu, przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na solidność i jakość wykonania wybranego urządzenia. W przypadku wątpliwości, warto sprawdzić czy wybrany model posiada certyfikaty i atesty świadczące o wysokiej jakości wykonania i zgodności z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Do najpopularniejszych odznaczeń przyznawanych takim urządzeniom można zaliczyć certyfikaty CE i RoHs.

Watomierz do gniazdka - ranking najlepszych mierników zużycia prądu

Retoo FGFDER43

★★★★★
Retoo FGFDER43
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNA MOC: 3680 W
CZĘSTOTLIWOŚĆ: 50 Hz
PRZYCISK RESET: Tak
Sprawdź cenę

Kontrolowanie zużycia prądu

Uniwersalny watomierz Retoo FGFDER43 o mocy 3680 W to doskonały wybór dla osób, które chcą ograniczyć zużycie prądu w firmie, domu lub mieszkaniu. Model pozwala zweryfikować, które urządzenia elektroniczne zużywają najwięcej prądu, a które z nich mogą być podłączone do gniazdka zarówno w trakcie pracy, jak i w stanie spoczynku. Urządzenie cechuje się lekką i poręczną konstrukcją, dzięki czemu nie stanowi trudności w transporcie.

Wysoka jakość wykonania

Cyfrowy watomierz Retoo FGFDER43 został wyposażony w czytelny ekran LCD o wymiarach 50x55 mm, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje, dotyczące częstotliwości, aktualnego obciążenie gniazdka, a także natężenia i napięcia sieci. Model posiada 4 wygodne przyciski, przeznaczone do ustawiania poszczególnych parametrów i trybów pracy urządzenia. Model posiada przycisk RESET, który znajduje się bezpośrednio pod wyświetlaczem.

ZALETY
WADY
+ Duży wyświetlacz
+ Lekka konstrukcja
+ Łatwy w obsłudze
+ Przycisk reset
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Watomierz spełnia swoją funkcję i jest bardzo łatwy w obsłudze. Polecam!” - Karol, Szczecin
“Sprzęt bardzo fajny, prosty i intuicyjny w obsłudze. Działa bez żadnych zarzutów, wszystko zgodne z opisem.” - Piotr, Ełk

HITELO Power

★★★★★
HITELO Power
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNA MOC: 3680 W
CZĘSTOTLIWOŚĆ: 60 Hz
PRZYCISK RESET: Tak
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Watomierz HITELO Power to wydajny miernik zużycia energii elektrycznej o mocy 360 W. Zdecydowaną zaletą urządzenia jest lekka konstrukcja, dzięki której model jest bardzo poręczny i wygodny w użyciu. Urządzenie pozwala monitorować ilość energii elektrycznej, zużywanej przez poszczególne sprzęty elektroniczne, takie jak lodówki, pralki czy zmywarki. Korzystanie z watomierza pozwala określić, które sprzęty zużywają najmniej prądu, a które z nich wymagają wymiany na nowsze, energooszczędne modele.

Wyświetlane wartości

Uniwersalny watomierz HITELO Power to proste urządzenie, przeznaczone do monitorowania i kontrolowania ilości energii elektrycznej, zużywanej przez poszczególne sprzęty elektroniczne w domach i mieszkaniach. Model posiada duży ekran LCD, na którym wyświetlane są najważniejsze dane oraz informacje dotyczące aktualnego poboru energii, częstotliwości, wysokości opłat, a także natężenia i napięcia zużywanego prądu.

ZALETY
WADY
+ Czytelny wyświetlacz
+ 7 trybów pracy
+ Łatwa obsługa
+ Wygodne przyciski
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo przydatny sprzęt, pozwala monitorować ilość zużywanego prądu i kontrolować comiesięczne rachunki. Super wybór!” - Patryk, Kołobrzeg
“Dobry sprzęt w rozsądnej cenie. Wszystko zgodne z zamieszczonym opisem.” - Marcin, Poznań

Goldex EC-LZ01

★★★★★
Goldex EC-LZ01
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNA MOC: 3680 W
CZĘSTOTLIWOŚĆ: 50 Hz
PRZYCISK RESET: Tak
Sprawdź cenę

4 duże przyciski

Watomierz Goldex EC-LZ01 to dobry wybór dla osób, którym zależy na obniżeniu kosztów związanych z zużyciem prądu. Model został wyposażony w 4 wygodne, duże przyciski, które ułatwiają ustawienie poszczególnych parametrów i trybów pracy urządzenia. Prosty panel sterowania sprawia, że model jest bardzo wygodny w użyciu, co może stanowić duże ułatwienie dla osób starszych, które mogłyby mieć trudności z obsługą większej ilości, mniejszych i nieporęcznych przycisków.

Obniżenie kosztów rachunków

Uniwersalny watomierz Goldex EC-LZ01 o mocy 3680 W wyróżnia się prostą i lekką konstrukcją. Model jest bardzo łatwy w użyciu i wymaga jedynie podłączenia do gniazdka oraz wybranego urządzenia elektronicznego. Miernik może służyć do monitorowania zużycia prądu przez poszczególne urządzenia, a w efekcie do wykrycia najmniej ekonomicznych sprzętów, które zużywają zbyt dużo prądu. Takie rozwiązanie może zachęcić do dokonywania bardziej świadomych wyborów i obniżenia kosztów związanych z zużyciem energii w codziennym życiu.

ZALETY
WADY
+ Dokładny pomiar
+ Polskie menu
+ Łatwa obsługa
+ Zabezpieczenie przed dziećmi
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobry watomierz z dużym, czytelnym wyświetlaczem. Wszystko działa jak należy bez żadnych zarzutów. Polecam!” - Magdalena, Mińsk Mazowiecki
“Precyzyjny licznik, łatwa obsługa i duży wyświetlacz. Wszystko zgodne z zamieszczonym opisem. Zakup uważam za udany.” - Tomasz, Olsztyn

Iso Trade 12155

★★★★★
Iso Trade 12155
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNA MOC: 3680 W
CZĘSTOTLIWOŚĆ: 50 Hz
PRZYCISK RESET: Tak
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Miernik poboru prądu Iso Trade 12155 to uniwersalny wybór do domu, mieszkania lub biura. Model o mocy 3680 W został wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz, który ułatwia odczytywanie poszczególnych danych, dotyczących zużycia prądu, napięcia, mocy, częstotliwości oraz kosztów związanych z poborem energii. Zdecydowaną zaletą urządzenia jest lekka i wygodna konstrukcja, która stanowi znaczne ułatwienie w transporcie. Całkowita waga modelu wynosi jedynie 0,25 kg.

Ekonomiczne rozwiązanie

Uniwersalny watomierz Iso Trade 12155 to proste urządzenie, które pozwala na bieżąco kontrolować poziom zużycia energii podpiętych do niego urządzeń. Takie rozwiązanie ułatwia monitorowanie i optymalizowanie poboru prądu przez poszczególne sprzęty elektroniczne, co może skutkować obniżeniem comiesięcznych rachunków za zużycie energii. Watomierz wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca podłączeniu do gniazdka.

ZALETY
WADY
+ Wygodne przyciski
+ Lekka konstrukcja
+ Łatwy w obsłudze
+ Alarm przeciążeniowy
- Brak opcji minimalnego i maksymalnego odczytu mocy
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Watomierz działa dokładnie i wykonuje precyzyjne pomiary. Wyświetlacz jest duży i wyraźny co ułatwia obsługę sprzętu. Polecam!” - Michał, Piaseczno
“Sprzęt jest lekki, poręczny i prosty w obsłudze. Wszystko działa bez zarzutów.” - Wojtek, Dębno

AX Technology

★★★★☆
AX Technology
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNA MOC: 3680 W
CZĘSTOTLIWOŚĆ: 50 Hz
PRZYCISK RESET: Tak
Sprawdź cenę

Dokładny pomiar

Watomierz cyfrowy AX Technology to praktyczne urządzenie, przeznaczone do dokonywania pomiaru napięcia, natężenia i obciążenia prądu zużywanego przez podłączone urządzenia elektroniczne. Model mierzy koszty zużycia energii w dwóch indywidualnych taryfach, co ułatwia oszacowanie rachunków za pobór prądu. Urządzenie posiada dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi, które chroni najmłodszych przed dotykaniem urządzeń podłączonych do sieci.

Wysoka jakość wykonania

Uniwersalny watomierz AX Technology to model wyróżniający się wysoką jakością wykonania. Urządzenie posiada solidną obudowę, cechującą się ponadprzeciętną wytrzymałością i wysoką odpornością na powstawanie uszkodzeń mechanicznych. Model posiada możliwość zaprogramowania progu maksymalnej mocy, co zmniejsza ryzyko powstawania awarii lub trwałego uszkodzenia sprzętu. Całkowita waga urządzenia wynosi jedynie 0,3 kg.

ZALETY
WADY
+ Duży wyświetlacz
+ Alarm przeciążeniowy
+ Możliwość zaprogramowania progu maksymalnej mocy
+ Przycisk reset
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Watomierz jest bardzo pomocy przy sprawdzaniu ile dane urządzenie pobiera prądu w kWh. Duży plus za dokładne pomiary. Polecam!” - Maciej, Gdynia
“Sprzęt jest lekki i bardzo łatwy w obsłudze. Korzystamy z niego już dłuższy czas i działa bez zarzutów.” - Mateusz, Warszawa

GreenBlue GB202

★★★★☆
GreenBlue GB202
SPECYFIKACJA
MAKSYMALNA MOC: 3600 W
CZĘSTOTLIWOŚĆ: 50 Hz
PRZYCISK RESET: Tak
Sprawdź cenę

Wyświetlacz LCD

Uniwersalny watomierz GreenBlue GB202 o mocy 3600 W został wyposażony w duży, czytelny ekran LCD o wymiarach 50x55 mm, który ułatwia odczytywanie poszczególnych danych i informacji, dotyczących mocy, częstotliwości, natężenia i napięcia zużywanej energii elektrycznej. Model posiada 4 wygodne przyciski, które zapewniają sprawną i wygodną obsługę urządzenia. W zestawe oprócz watomierza znajduje się również instrukcja obsługi w języku polskim.

Wysoka jakość wykonania

Watomierz GreenBlue GB202 o mocy 3600 W to dobry wybór dla osób poszukujących solidnego miernika poboru prądu w rozsądnej cenie. Model został wyposażony w alarm przeciążeniowy, który pozwala ustawić próg maksymalnej mocy podłączonych urządzeń elektronicznych. Watomierz został oznaczony certyfikatami CE i RoHs, które są przyznawane produktom spełniającym wymogi techniczne i standardy bezpieczeństwa, jakie obowiązują na terenie UE.

ZALETY
WADY
+ 4 duży przyciski
+ Czytelny wyświetlacz
+ Łatwy w obsłudze
+ Certyfikat CE
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Watomierz działa prawidłowo. Wyświetlacz jest duży i czytelny co ułatwia obsługę urządzenia. Wszystko zgodne z opisem.” - Adam, Zamość
“Super sprzęt w rozsądnej cenie. Polecam!” - Katarzyna, Police

Do czego może przydać się watomierz do gniazdka w domu i mieszkaniu?

Watomierze, określane również jako mierniki poboru prądu służą przede wszystkim do mierzenia, monitorowania i optymalizowania ilości energii elektrycznej, pobieranej przez poszczególne urządzenia elektroniczne, takie jak lodówki, zamrażarki, pralki telewizory czy zmywarki. Zdecydowaną zaletą watomierzy jest ich przystępna cena, dzięki której zakupienie nowoczesnego i wydajnego sprzętu wiąże się z wydatkiem w granicach 50-200 zł.

Wybór odpowiedniego watomierza może przyczynić się do znacznego zaoszczędzenia kosztów związanych z opłacaniem rachunków za zużycie energii elektrycznej. Pozyskiwanie danych dotyczących poboru, napięcia i natężenia zużywanego prądu pozwala oszacować, jakie sprzęty zużywają najwięcej prądu, a które z nich mogą zostać podłączone do gniazdka w stanie spoczynku. Większość nowoczesnych watomierzy pozwala również uzyskać informacje dotyczące ceny za kWH czy sumy zużycia energii elektrycznej w określonym czasie.

Jakie dane można zbierać dzięki watomierzom do gniazdka?

Watomierz do gniazdka to proste urządzenie, wykorzystywane głównie do monitorowania ilości energii elektrycznej, zużywanej przez poszczególne sprzęty elektroniczne w naszych domach i mieszkaniach. Warto podkreślić jednak, że czynny pobór prądu to niejedyna informacja, jaką można uzyskać z wykorzystaniem watomierza. Urządzenia te pozwalają uzyskać również inne dane dotyczące mocy, częstotliwości, aktualnego obciążenia gniazdka, a także napięcia i natężenia zużywanego prądu.

Pobór prądu

Podstawową informacją, monitorowaną przez watomierze jest ilość watów pobierana przez urządzenia podłączone do gniazdka, będące zarówno w stanie czuwania, jak i w trakcie aktywnej pracy. Sam proces odczytywania pomiarów zaczyna się od niewielkich wartości, dzięki czemu urządzenia reagują nawet na ograniczony pobór energii przez podłączone słuchawki lub szczoteczki elektryczne.

Natężenie i napięcie prądu

Kolejną informacją, jaką można uzyskać z wykorzystaniem watomierza jest napięcie pobieranego prądu, czyli ciśnienie z jakim energia przepływa przez obwód elektryczny. Parametr ten wyrażany jest w woltach (V). Kolejnym, istotnym parametrem jest natężenie prądu elektrycznego, które odnosi się do ilości ładunku przepływającego w określonym czasie. Natężenie energii wyrażane jest w amperach (A), a jego maksymalna wartość wynosi 16 A.

Częstotliwość

Kolejny parametr, jaki powinien wyświetlać się na ekranie watomierza to częstotliwość napięcia sieci, która odnosi się do liczby okresów sygnału napięcia, jakie przypadają na określoną jednostkę czasu, czyli sekundę. Im większa ilość cykli na sekundę, tym większa jest częstotliwość. Warto podkreślić, że parametr ten jest wyrażany w hercach (Hz) i w większości przypadków wynosi 50 Hz.

Aktualne obciążenie gniazdka

Obciążenie gniazdka elektrycznego informuje o tym, z jaką mocą działają poszczególne urządzenia. Warto podkreślić, że wszystkie mierniki poboru prądu posiadają maksymalną moc obciążeniową, informującą o tym, jakie urządzenia mogą zostać podłączone do watomierza. Większość domowych watomierzy to modele o maksymalnej mocy wynoszącej około 3600-3700 W. W przypadku przekroczenia tej wartości uruchamiane jest zabezpieczenie przeciążeniowe, chroniące przed awarią lub całkowitym uszkodzeniem sprzętu.

Cenę za kWh

Niektóre modele watomierzy posiadają wbudowane kalkulatory, służące do wyliczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Takie rozwiązanie pozwala oszacować koszt rachunków za prąd, a w razie potrzeby ograniczyć zużycie energii w celu obniżenia comiesięcznych rachunków. Aby uruchomić funkcję przeliczania, wystarczy ustawić taryfę za prąd u swojego dostawcy i poczekać na automatyczne przeliczenie kwoty w złotówkach.

Sumę zużycia energii

Watomierze, które posiadają funkcję przeliczania ceny za KWh, umożliwiają również oszacowanie kosztów za zużycie prądu w wybranym tygodniu lub miesiącu. Warto podkreślić przy tym, że większość standardowych urządzeń nie posiada tej funkcji, ze względu na to, że ich pamięć wewnętrzna jest resetowana automatycznie po odłączeniu watomierza od gniazdka.

Czas rejestracji przez urządzenie

Nowoczesne watomierze cyfrowe mogą gromadzić również informacje dotyczące czasu działania podłączonych urządzeń, a także czasu rejestrowania poszczególnych pomiarów w dłuższej perspektywie czasu. Szacowany czas rejestracji danych może wynosić nawet kilka lat, natomiast w większości przypadków będzie on zależny od trwałości i gwarancji wybranego produktu. 

Watomierz do gniazdka WiFi Smart - jakie dodatkowe funkcje posiadają watomierze WiFi?

Nowoczesne watomierze do gniazdka typu WiFi Smart to modele wyposażone w szereg dodatkowych funkcji i udogodnień, stanowiących znaczne ułatwienie w codziennym życiu. Wśród najbardziej przydatnych, dodatkowych funkcji, występujących w nowoczesnych miernikach poboru prądu, można wyróżnić udogodnienia, takie jak:

  • Zdalne sterowanie - urządzenia połączone z kompatybilną aplikacją mobilną umożliwiają pobieranie przeprowadzonych pomiarów i zarządzanie pracą podłączonych sprzętów elektronicznych z dowolnego miejsca na świecie.
  • Przesyłanie danych - większość modeli WiFi Smart umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych na dedykowaną aplikację mobilną.
  • Zapisywanie danych - watomierze z wbudowaną pamięcią pozwalają zapisywać pomiary zebrane w ostatnich tygodniach lub miesiącach, co pozwala monitorować i kontrolować ewentualne zmiany w zużyciu energii elektrycznej.

Jak użytkować miernik poboru prądu do gniazdka? Porady dla nowych użytkowników

Watomierze to urządzenia, wyróżniające się niezwykle prostym mechanizmem działania. Z tego względu samo podłączenie urządzenia jest nieskomplikowanie i wymaga jedynie znajomości kilku prostych zasad. Na samym początku, warto podkreślić, że przed każdym użyciem watomierza należy go zresetować. Takie rozwiązanie daje nam gwarancję, że po podłączeniu do nowego urządzenia uzyskamy dokładny i wiarygodny wynik pomiaru.

Kolejnym istotnym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przed pierwszym uruchomieniem sprzętu, jest zapewnienie odpowiednich warunków. Mierniki poboru prądu mają bezpośredni kontakt z gniazdkami elektrycznymi i urządzeniami zasilanymi na prąd, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa i w związku z tym unikać użytkowania watomierza w miejscach narażonych na działanie wilgoci, wiatru, szkodliwych substancji oraz skrajnie niskich i wysokich temperatur.

Jaki watomierz do gniazdka wybrać? Podsumowanie

Watomierz, określany również jako miernik poboru prądu to praktyczne urządzenie, przeznaczone do monitorowania ilości zużywanej energii elektrycznej w naszych domach i mieszkaniach. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli watomierzy, różniących się od siebie ceną, mocą, dokładnością pomiaru, a także materiałem i jakością wykonania. W zależności od indywidualnych potrzeb, można dokonać wyboru pomiędzy modelami analogowymi, nowoczesnymi watomierzami WiFi smart oraz uniwersalnymi modelami z wbudowanym wyświetlaczem LCD. W powyższym rankingu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane modele mierników poboru prądu. W zestawieniu znalazły się produkty w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy z łatwością znajdzie wśród nich sprzęt dostosowany do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij