Close

Grzejnik elektryczny czy olejowy? Ranking i opinie

Grzejnik elektryczny konwektorowy w polskim klimacie jest popularnym gadżetem. W sezonie grzewczym uruchamiane są urządzenia, które docieplają domy i sprawiają, że nawet mroźną zimą można czuć się w nich komfortowo. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest coraz bardziej popularny grzejnik elektryczny z termostatem lub bez. Urządzenie takie można ustawić w niemal każdym miejscu w domu. Jaki grzejnik wybrać do swojego wnętrza? Ten poradnik z pewnością pomoże podjąć odpowiednią decyzję.

Aktualizacja: Wrzesień 2024

Jakie są rodzaje grzejników elektrycznych?

GRZEJNIK ELEKTRYCZNY KONWEKTOROWY GRZEJNIK ELEKTRYCZNY KONWEKTOROWY
+ największa dostępność
+ efektywność
+ mobilność
+ niewielka waga
- szybko stygnie po wyłączeniu
GRZEJNIK ELEKTRYCZNY CERAMINCZNY GRZEJNIK ELEKTRYCZNY CERAMINCZNY
+ szybko się nagrzewa
+ długo utrzymuje temperaturę
- większa waga
- mniejsza mobilność
GRZEJNIK ELEKTRYCZNY OLEJOWY GRZEJNIK ELEKTRYCZNY OLEJOWY
+ wkład olejowy oddaje ciepło przez pewien czas po wyłączeniu grzania
- wolniejsze nagrzewanie
- niższy stopień bezpieczeństwa

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu grzejnika elektrycznego?

KLASA ENERGETYCZNA I ZUŻYCIE ENERGII
KLASA ENERGETYCZNA I ZUŻYCIE ENERGII

To bardzo istotny parametr w przypadku urządzeń elektrycznych, które przez długi czas pozostawiamy włączone. Nawet niewielka różnica w ilości pobieranej energii wpłynie na wielkość rachunków za prąd. W przypadku grzejników ilość zużytej energii jest wprost proporcjonalna do ustawionej mocy urządzenia. Ten parametr może być jednak nieefektywnie zarządzany przed układ sterowania. Grzejniki elektryczne z termostatem i zaawansowanym układem sterującym z pewnością zużyją zauważalnie mniej energii niż prostsze modele, przy tej samej łącznej ilości energii.

MOC
MOC

Im wyższa moc, tym większa wydajność osiągniemy. Grzejnik elektryczny o wysokiej mocy nagrzeje się szybciej oraz odda do otoczenia więcej energii cieplnej w tym samym czasie w porównaniu do grzejnika o niskiej mocy. Zakup grzejnika o zbyt wysokiej mocy spowoduje jednak niepotrzebnie wysokie zużycie prądu. Najlepiej jest zatem zakupić grzejnik o mocy dobranej do wielkości pomieszczenia, które będziemy ogrzewać.

SPOSÓB MONTAŻU
SPOSÓB MONTAŻU

Grzejniki elektryczne znajdziemy w wersji stacjonarnej lub przenośnej. Grzejniki stacjonarne montujemy na stałe poprzez powieszenie na ścianie, a grzejniki przenośne ustawiamy w danym pomieszczeniu w zależności od potrzeb.

PRZEZNACZENIE GRZEJNIKA
PRZEZNACZENIE GRZEJNIKA

Do zwykłego pokoju dziennego czy sypialni sprawdzi się każdy rodzaj grzejnika. Jeśli jednak kupujemy urządzenie z myślą o używaniu go w łazience czy miejscu o wysokim zapyleniu, to powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj grzejnika. Modele przeznaczone do użytku w łazienkach często mają konstrukcję, która pozwala na wieszanie na niej ręczników. W miejscach o podwyższonym zapyleniu najlepiej sprawdzą się natomiast grzejniki olejowe, gdyż inne konstrukcje przypalałyby drobiny kurzu.

TERMOSTAT I SYSTEM STEROWANIA
TERMOSTAT I SYSTEM STEROWANIA

Obecnie w wielu grzejnikach znajdziemy już terowanie w trybie Smart – z panelem dotykowym lub nawet z możliwością sterowania zdalnego. Precyzja dokonywania ustawień pozwala dokładnie dostosować moc urządzenia. Wiele modeli grzejników posiada dwa – trzy poziomy mocy. Nowoczesne urządzenia wyposażone są natomiast w termostat i cyfrowy panel sterowania. Ustawiamy na nim pożądaną temperaturę w pomieszczeniu, a grzejnik dostosowuje swoją pracę dynamicznie, aby osiągnąć wyznaczony cel. Oczywiście modele z tradycyjnymi pokrętłami charakteryzują się niższą ceną, na co warto zwrócić uwagę.

BEZPIECZEŃSTWO
BEZPIECZEŃSTWO

Korzystanie z grzejnika elektrycznego musi być bezpieczne. Najważniejsze jest zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcja automatycznego wyłączania w grzejnikach przenośnych, które mogą się przewrócić. Przydatne okaże się również zabezpieczenie przed przepięciem, które odetnie zasilanie. Funkcje te podnoszą bezpieczeństwo i chronią np. przed pożarem.

MATERIAŁ I RODZAJ KONSTRUKCJI
MATERIAŁ I RODZAJ KONSTRUKCJI

Tworzywo, z którego została wykonana obudowa, wpływa na trwałość grzejnika. Ma to szczególne znaczenie, gdy grzejnik miałby pracować w miejscach takich jak warsztat czy magazyn. Sama konstrukcja natomiast może być przystosowana do zawieszenia na ścianie lub ustawienia na podłodze. Znajdziemy także modele uniwersalne, które posiadają odłączaną podstawę. Miłym dodatkiem w przypadku grzejników wolnostojących są kółka oraz rączka.

ROZMIAR GRZEJNIKA
ROZMIAR GRZEJNIKA

To kwestia indywidualna. Zwykle mniejsze grzejniki mają mniejszą moc, jednak nie warto kupować do niewielkiego pomieszczenia grzejnika, który zabierze większość dostępnej wolnej przestrzeni.

WYGLĄD I ESTETYKA WYKONANIA
WYGLĄD I ESTETYKA WYKONANIA

Obecnie grzejniki elektryczne znajdziesz w naprawdę wielu wersjach kolorystycznych i bardzo różnych designach. Wybór zależy od Ciebie – warto, by grzejnik estetycznie wpasował się w pomieszczenie i nie był tylko funkcjonalny, ale tez elegancki.

Grzejnik elektryczny - ranking

Grzejnik elektryczny drabinka z termostatem

★★★★★
Grzejnik elektryczny drabinka z termostatem
SPECYFIKACJA
MOC: 500 W
SPOSÓB MONTAŻU: Stały
SPOSÓB STEROWANIA: Panel z przyciskami
Sprawdź cenę

Na chłodniejsze dni

Ten model grzejnika doskonale sprawdzi się przy konieczności dogrzania pomieszczenia podczas chłodnych dni. Sprawdzi się w większości gospodarstw domowych. Wykonany jest z aluminium, dzięki czemu będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Uniwersalny design

Produkt ma klasyczny design i uniwersalną białą barwę, dzięki czemu wpasuje się w wystrój większości pomieszczeń. Montaż grzejnika nie wpłynie negatywnie na wygląd Twojego otoczenia.

ZALETY
WADY
+ uniwersalny design
+ możliwość rozwieszenia prania lub ręczników
+ wygodny panel sterowania
- konieczność montażu na stałe
- nie nada się do dużych pomieszczeń
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Grzejnik jest taki, jaki miał być, spełnia oczekiwania” - Marek, Łeba
“Bardzo ładny grzejnik, funkcjonalny i ekonomiczny” - Sylwia, Bydgoszcz

LTC Elektryczny grzejnik konwektorowy Eco Energy

★★★★★
LTC Elektryczny grzejnik konwektorowy Eco Energy
SPECYFIKACJA
MOC: 2000 W
SPOSÓB MONTAŻU: Przenośny
SPOSÓB STEROWANIA: Pokrętła
Sprawdź cenę

Gwarancja bezpieczeństwa

Ten model grzejnika został wyposażony w system zabezpieczający przed przegrzaniem oraz wysokiej jakości termostat. Dzięki temu nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo podczas użytkowania grzejnika.

Szybkie nagrzewanie

Grzejnik LTC posiada duże otwory wentylacyjne, co pozwala na stosunkowo szybkie nagrzanie pomieszczenia nawet o dużej powierzchni. Pomocne mogą być też trzy poziomy mocy.

ZALETY
WADY
+ duże otwory wentylacyjne
+ regulowany pobór mocy
+ turbo nawiew
- dość głośny podczas pracy
- obudowa jest podatna na wygięcia
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobra jakość wykonania, polecam” - Jan, Słupsk
“Grzejnik tani, prosty i bardzo funkcjonalny” - Bożena, Ostróda

Transa Electronics TE-02

★★★★★
Transa Electronics TE-02
SPECYFIKACJA
MOC: 2000 W
SPOSÓB MONTAŻU: Przenośny
SPOSÓB STEROWANIA: Pokrętła
Sprawdź cenę

Wygoda użytkowania

Poręczny, przenośny grzejnik konwektorowy, ma trzy stopnie regulacji grzewczej i termostat, dzięki czemu łatwo można dopasować temperaturę do swoich upodobań. Podwójne zabezpieczenie termiczne ochrania przed przegrzaniem.

Wydajny i bezpieczny

Ten model jest przenośny, co oznacza, że być może będziesz chciał go przemieścić zaraz po zakończeniu pracy. Dobrym rozwiązaniem są więc bezpieczne uchwyty. Dodatkowo urządzenie jest wydajne, ponieważ utrzymuje w pomieszczeniu stałą temperaturę.

ZALETY
WADY
+ bezpieczne uchwyty
+ 3 stopnie mocy
+ termostat z płynną regulacją temperatury
- niektóre modele posiadają drobne niedociągnięcia lakiernicze
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Jestem bardzo mile zaskoczony, działa miesiąc bez zarzutu” - Wojciech, Legnica
“Mocny z dobrą cyrkulacją, grzeje lepiej niż olejak” - Robert, Kraków

N’Oveen CH9000 LCD Smart White

★★★★☆
N’Oveen CH9000 LCD Smart White
SPECYFIKACJA
MOC: 2300 W
SPOSÓB MONTAŻU: Przenośny
SPOSÓB STEROWANIA: Panel z przyciskami + pilot
Sprawdź cenę

Do domu i do biura

Ten grzejnik z termostatem sprawdzi się w biurze i w domu, a dzięki opcji Turbo nawiew wyjątkowo szybko ogrzeje pomieszczenie. Posiada trzy stopnie regulacji mocy oraz timer, co pozwala łatwo dopasować temperaturę, a zabezpieczenie przed przegrzaniem to dodatkowa ochrona.

Zaprogramuj czas pracy

Programator czasowy umożliwia ustawienie czasu pracy termowentylatora. Dzięki temu urządzenie automatycznie wyłączy się o wskazanej godzinie. Wygodny panel LCD pozwoli sprawdzić zaprogramowaną oraz aktualną temperaturę w pomieszczeniu.

ZALETY
WADY
+ wyświetlacz LCD, wygodny panel sterowania
+ zajmuje niewiele miejsca
- dość wysoki pobór prądu
- ne trzyma temperatury po wyłączeni
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Szybko się nagrzewa i dobrze oddaje ciepło do pomieszczenia” - Damian, Piła
“Estetyczny, szybko się nagrzewa, łatwy w obsłudze” - Ewelina, Lublin

N’Oveen CH8000

★★★★☆
N’Oveen CH8000
SPECYFIKACJA
MOC: 2000 W
SPOSÓB MONTAŻU: Przenośny
SPOSÓB STEROWANIA: Panel z przyciskami + pilot
Sprawdź cenę

Wyświetlacz LCD

Urządzenie posiada wygodny panel sterowana z przyciskami i wyraźnym wyświetlaczem LCD. Znajdziesz na nim aktualną oraz zaprogramowaną temperaturę w pomieszczeniu. Ustawisz tu jeden z trzech stopni mocy i zaprogramujesz automatyczne wyłączenie.

System ANTI-FROST

W trybie czuwania, gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej 5°C, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb ogrzewania 2000 W, który zapobiega zamarzaniu. Gdy temperatura podniesie się do 9°C, ogrzewanie zostaje wyłączone.

ZALETY
WADY
+ wygodny panel sterowania
+ wyświetlacz LCD
+ system ANTI-FROST
- dość wysoki pobór prądu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Fajnie, że pilot w zestawie i można z kanapy klikać” - Eryk, Toruń
“Wszystko ok, działa jak należy” - Dominika, Gniezno

N’Oveen CH7100 LCD Smart Black

★★★★☆
N’Oveen CH7100 LCD Smart Black
SPECYFIKACJA
MOC: 2000 W
SPOSÓB MONTAŻU: Przenośny
SPOSÓB STEROWANIA: Panel z przyciskami + pilot
Sprawdź cenę

Regulowany termostat

Wbudowany w grzejnik termostat pozwala na regulowanie mocy urządzenia, co umożliwia sterowanie temperaturą w pomieszczeniu. Dzięki tej funkcji sprzęt pobiera mnij energii elektrycznej, dziki czemu dbasz o środowisko i zmniejszasz rachunki.

Szybsze nagrzewanie

Dzięki zastosowaniu wentylatora możesz szybciej rozprzestrzenić w pomieszczeniu ciepłe powietrze, więc nagrzewanie pokoju zajmie mniej czasu.

ZALETY
WADY
+ wentylator
+ regulacja mocy
+ system ANTI-FROST
- dość szybko stygnie
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Grzejnik spełnia swoją rolę w 100%” - Karol, Gdynia
“W bardzo krótkim czasie nagrzewa wychłodzone pomieszczenia” - Alicja, Wrocław

Thermeco Basic P

★★★☆☆
Thermeco Basic P
SPECYFIKACJA
MOC: 2000 W
SPOSÓB MONTAŻU: Przenośny
SPOSÓB STEROWANIA: Panel z przyciskami
Sprawdź cenę

Elegancki design

Na eleganckiej i smukłej obudowie znalazł się wyświetlacz wraz z kilkoma przyciskami, za których pomocą ustawiamy pożądaną w pomieszczeniu temperaturę. Elektroniczny układ z termostatem zadba natomiast o ustawianie parametrów grzania w taki sposób, aby zadana temperaturę jak najszybciej została osiągnięta i utrzymana.

Wygodny transport i użytkowanie

Użytkownik ma możliwość dostosowania pożądanej temperatury z dokładnością do 1°C. Istotnym elementem konstrukcyjnym tego modelu są nóżki z kółkami, dzięki którym przesuwanie grzejnika po podłodze nie sprawi żadnego problemu.

ZALETY
WADY
+ nóżki z kółkami
+ wysoka moc
+ elektroniczne sterowanie z dokładnością do 1°C
- brak pilota
- stosunkowo wysoka cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Grzejnik estetycznie wykonany, szybko nagrzewa pomieszczenie” - Anna, Warszawa
“Dużą zaletą jest fakt, że przy nagrzewaniu nie jest głośny” - Antoni, Poznań

Weberg Lugo

★★★☆☆
Weberg Lugo
SPECYFIKACJA
MOC: 600 W
SPOSÓB MONTAŻU: Stały
SPOSÓB STEROWANIA: Pokrętło
Sprawdź cenę

Do małych pomieszczeń

Grzejnik marki Weberg to urządzenie przeznaczone typowo do łazienek i małych pomieszczeń o wielkości około 4-6 m2. Matowa powierzchnia i układ drabinkowy zwiększają funkcjonalność tego modelu.

Dowolność montażu

W zestawie znajdziesz grzejnik, grzałkę elektryczną, zaślepkę oraz odpowietrznik do samodzielnego montażu. Grzałkę możesz zamontować w wygodny sposób – z prawej lub lewej strony w zależności od upodobań.

ZALETY
WADY
+ niewielki rozmiar
+ możliwość montażu grzałki z obu stron
+ estetyczne wykończenie
- niewielka moc
- nadaje się tylko do małych pomieszczeń
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“W marketach budowlanych ciężko o grzejnik takiej jakości” - Mateusz, Rzeszów
“Grzeje sprawnie szybko susząc ręczniki, idealny do łazienki” - Oliwia, Sopot

Thermeco Glasso 20 WiFi

★★★☆☆
Thermeco Glasso 20 WiFi
SPECYFIKACJA
MOC: 2000 W
SPOSÓB MONTAŻU: Stały
SPOSÓB STEROWANIA: Panel z przyciskami + sterowanie zdalne
Sprawdź cenę

Solidny i stylowy

Ten model to elegancki konwertor elektryczny, który idealnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Świetnie prezentuje się zarówno w łazience, jak i pokoju dziennym. Grzejnik wykonany jest z wysokiej jakości blachy, a przedni panel – ze szkła.

Zdalne sterowanie

Nowoczesne rozwiązanie w tym modelu to moduł WiFi, który pozwala na zdalne sterowanie temperaturą pomieszczenia przy pomocy aplikacji Tuya Smart. Można z niej korzystać na smartfonie lub tablecie.

ZALETY
WADY
+ zdalne sterowanie przez aplikację
+ elegancki szklany panel
+ duża moc
- stosunkowo wysoka cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Wygląda bardzo ładnie, solidnie wykończone elementy” - Dagmara, Pobiedziska
“Już kilka minut po włączeniu daje się wyczuć ciepło” - Kamila, Słubice

Carruzzo grzejnik elektryczny 2300 W

★★★☆☆
Carruzzo grzejnik elektryczny 2300 W
SPECYFIKACJA
MOC: 2300 W
SPOSÓB MONTAŻU: Przenośny
SPOSÓB STEROWANIA: Panel z przyciskami + pilot
Sprawdź cenę

Duża moc i wydajność

Dzięki mocy 2300 W grzejnik marki Carruzzo to naprawdę wydajna propozycja. Pilot i timer z możliwością programowania na 24 h dają jeszcze większe możliwości i zwiększają wygodę użytkowania.

Tryb dogrzewania pomieszczenia

Jeśli korzystasz z grzejnika elektrycznego jako dodatkowego źródła ciepła, ten system powinien Cię zainteresować. Urządzenie włącza się, jeśli temperatura otoczenia spadnie poniżej 5°C, a wyłącza się, kiedy temperatura podniesie się do 9°C.

ZALETY
WADY
+ wygodne sterowanie
+ wysoka moc
+ wydajność
- niezbyt solidne wykonanie
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Ładny, schludny, zdalnie sterowany” - Norbert, Olsztyn
“Bardzo dobry grzejnik, nieźle się prezentuje” - Filip, Bytom

Który grzejnik elektryczny wybrać?

Ze względu na kilka rodzajów urządzeń, pojawia się oczywiste pytanie - jaki grzejnik elektryczny wybrać, by działał jak najbardziej efektywnie. Obecnie najbardziej popularne są następujące modele:

  • grzejnik elektryczny konwektorowy,
  • elektryczny ceramiczny,
  • grzejnik elektryczny olejowy.

Konwektory są najchętniej kupowanymi grzejnikami, przede wszystkim ze względu na efektywność, mobilność i lekkość, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnych miejscach. Te kaloryfery pozwalają szybko nagrzać całe pomieszczenie, ale po wyłączeniu szybko stygną. Grzejnik ceramiczny w środku ma ceramiczny wkład, który po podłączeniu do prądu urządzenia nagrzewa się. Dzięki temu, że ceramika nagrzewa się szybko i długo stygnie, takie urządzenie zapewnia ciepło także po odłączeniu z prądu. Grzejnik olejowy nagrzewa się wolniej niż pozostałe dwa typy, a w jego wnętrzu znajduje się olej. Wkład ten oddaje ciepło jeszcze przez pewien czas. To, który grzejnik wybrać uzależnione jest od oczekiwań - każdy typ ma swoje wady i zalet, ale również każdy pozwoli dobrze ogrzać pomieszczenie.

Jak działa grzejnik elektryczny konwektorowy?

Grzejnik elektryczny działa na dwa sposoby - poprzez promieniowanie lub poprzez konwekcję. Te sposoby różnią się nie tylko sposobem ogrzewania, ale również konstrukcją urządzeń. Grzejnik konwektorowy ociepla powietrze krążące w pomieszczeniu, a od niego ciepło pobierają ściany i meble. Ciepłe powietrze unosi się w górę, ponieważ jest lżejsze niż chłodne. Zimne zasysane jest dołem, a ciepłe wydostaje się górą grzejnika. Promieniowanie zaś polega na tym, że ciała ciepłe emitują fale elektromagnetyczne. Im element jest cieplejszy, tym więcej energii wytwarza. Grzejniki, które wypromieniowują duże ilości ciepła, ogrzewają nawet większe pomieszczenia. Nawet mały grzejnik elektryczny może zapewnić przyjemną temperaturę zimą.

Gdzie ustawić grzejnik elektryczny konwektorowy?

Grzejnik elektryczny przenośny ma ogromną zaletę - możliwe jest ustawienie go praktycznie wszędzie, a grzejnik elektryczny konwektorowy ścienny można także umieścić w łazience Aby urządzenie jak najlepiej spełniało swoje funkcje, trzeba pamiętać o kilku kwestiach: 

  • grzejnik powinien stać na równej powierzchni,
  • najlepiej ustawić urządzenie na środku pokoju, aby ciepło rozchodziło się równomiernie,
  • grzejnika nie należy stawiać obok mebli czy przedmiotów, które mogłyby się stopić pod wpływem temperatury,
  • urządzenie powinno stać co najmniej pół metra od innych przedmiotów - po bokach i od góry.

Jaki grzejnik elektryczny do łazienki?

Nowoczesny grzejnik elektryczny łazienkowy może być ekonomicznym rozwiązaniem, jak również prezentować się elegancko w łazience. W sytuacji, kiedy potrzebne jest dogrzanie tylko w łazience na czas kąpieli lub suszenia ręczników, nie ma potrzeby rozpalania całego kotła, a jedynie uruchomienie grzejnika. A jakie urządzenie sprawdzi się w tym pomieszczeniu? Warto postawić na grzejnik drabinkowy elektryczny, która poza dogrzaniem łazienki może służyć jako suszarka na ręczniki po kąpieli. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Jaki rodzaj zużywa najmniej prądu?

Każdy elektryczny grzejnik pozwala oszczędzać energię. Należy jedynie dobrać sprzęt do pomieszczenia - w tych mniejszych sprawdzi się olejowy, w większych (ale nie bardzo wysokich) - konwektorowy. Warto także zwracać uwagę na takie opcje jak timer, które pozwalają łatwo zarządzać zużyciem energii i wyłączać ogrzewanie, gdy nie jest potrzebne. Oszczędny grzejnik elektryczny nie będzie jednak prawdziwie energooszczędny, jeśli w pomieszczeniu ustawione zostanie kilka urządzeń. 

Jaki grzejnik do garażu?

Grzejnik konwektorowy elektryczny doskonale sprawdzi się w garażu. Nie trzeba inwestować w dodatkowe ogrzewanie w tym miejscu - warto postawić na grzejnik konwekcyjny elektryczny, którym łatwo można dogrzać się dokładnie wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Grzejnik elektryczny czy olejowy?

To, czy wybrać grzejnik elektryczny olejowy czy konwektorowy, zależy przede wszystkim od osobistych preferencji, jak również od wielkości pomieszczenia, które ma być ogrzewane. Urządzenie konwektorowe sprawdzi się w większych pomieszczeniach, jednak nie w tych, które są wysokie - wtedy ciepło nie będzie wykorzystywane w całości i nawet grzejnik elektryczny energooszczędny nie zapewni odpowiednio ekonomicznego zużycia prądu. Grzejniki olejowe elektryczne doskonale ogrzeją mniejsze pomieszczenia i będzie ogrzewać jeszcze przez pewien czas po jego wyłączeniu. Grzejnik konwektorowy nagrzewa się szybciej, ale również szybciej ostyga. 

Jaki grzejnik elektryczny do domku letniskowego?

Do domku letniskowego nie ma potrzeby doprowadzać ogrzewania, ale trzeba pamiętać, że lata bywają chłodne. Na takie zimniejsze dni idealny będzie grzejnik elektryczny przenośny. Pozwoli on gościom ogrzać się, gdy zaskoczy ich letni chłód, a właścicielom domków nie wygeneruje wysokich, stałych kosztów. Mini grzejnik elektryczny łatwo umieścić nawet w niewielkim domku, a dzięki temu, że swobodnie można go przenosić, łatwo ogrzać pomieszczenie, które tego akurat potrzebuje, na przykład łazienkę. Dobrze pamiętać, by taki grzejnik charakteryzował się mocą powyżej 100 W/m², szczególnie jeśli jest to domek murowany. 

Gdzie kupić?

Grzejnik elektryczny mały czy duży najlepiej kupować w sprawdzonych źródłach, takich jak sklepy z elektroniką, z materiałami budowlanymi, wyposażeniem domowym, czy te internetowe na Allegro. Decydując się na zakup trzeba pamiętać, że sklepy online powinny budzić zaufanie. Jeśli masz wątpliwości - powinieneś mieć możliwość zapytać o każdą kwestię związaną z produktem oraz jego użytkowaniem. Warto sprawdzić przed zakupem, jak oceniają dany grzejnik elektryczny opinie użytkowników. Jeśli chodzi o grzejnik elektryczny, cena kształtuje się na poziomie 200, 300 zł, a modele nowoczesne, z dodatkowymi opcjami czy o wyższej mocy są zwykle droższe. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij