Close

Jak wybrać grzejnik olejowy? Ranking i poradnik zakupowy

Grzejniki olejowe to urządzenia elektryczne, z którymi zaprzyjaźniają się wszystkie zmarźluchy jesienną porą. Bo czy jest coś gorszego, niż poranna pobudka, w październikowy poniedziałek i poczucie chłodu jesieni, ponieważ grzejniki jeszcze nie grzeją? Na takie chwile zwątpienia, czy ubrać się do pracy, czy może uciec z powrotem pod kołdrę – przybywa z pomocą grzejnik elektryczny olejowy. Jest świetny w okresie przejściowym, kiedy nie uświadczymy jeszcze włączonego centralnego ogrzewania, a także, kiedy potrzebujemy dodatkowego grzejnika, gdyż moc już posiadanych jest niewystarczająca do naszych potrzeb. Jest to najlepszy przyjaciel wielu kobiet, ale nie tylko. Ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do mieszkań, gdzie moc ogrzewania jest za słaba, ale i na przykład w domkach letniskowych czy na działce, kiedy wyjeżdżamy na weekend zadbać o nasz piękny ogród.

Aktualizacja: Październik 2024

Jakie są rodzaje grzejników olejowych?

GRZEJNIK OLEJOWY Z TERMOSTATEM GRZEJNIK OLEJOWY Z TERMOSTATEM
+ potrafią osiągnąć i utrzymać określoną temperaturę
+ możliwość dopasowania temperatury do potrzeb
+ większa kontrola nad zużyciem energii
- wyższa cena od modeli bez termostatu
GRZEJNIK OLEJOWY Z OŻEBROWANIEM GRZEJNIK OLEJOWY Z OŻEBROWANIEM
+ ożebrowanie zwiększa powierzchnię grzania
+ pionowe ustawieniu żeber zapewnia równomierne nagrzewanie się powietrza
- przestarzały wygląd
- trudny w czyszczeniu
GRZEJNIK OLEJOWY PANELOWY GRZEJNIK OLEJOWY PANELOWY
+ uznawany za bardziej estetyczny
+ możliwość powieszenia na ścianie
+ łatwy w czyszczeniu
- mniej popularny od modeli żebrowych

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu grzejnika olejowego?

Moc ogrzewania
Moc ogrzewania

Większość grzejników dostępnych w sprzedaży posiada moc z przedziału 700-3000 W. Tak szeroki zakres z pewnością usatysfakcjonuje każdego użytkownika.Ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie tego parametru do wielkości pomieszczenia, w jakim będzie działał nasz nowy grzejnik. Wyższa moc oznacza szybsze nagrzanie się i oddawanie większych ilości energii w tym samym czasie.

Zabezpieczenia i certyfikaty
Zabezpieczenia i certyfikaty

Urządzenia grzewcze przeznaczone do pracy w domu muszą posiadać różne zabezpieczenia. Elementarna jest ochrona przed przegrzaniem, która wyłącza grzanie w przypadku przekroczenia bezpiecznej temperatury. Markowe produkty mogą posiadać także certyfikaty, które świadczą o wysokiej jakości urządzenia.

Opcja zdalnego sterowania
Opcja zdalnego sterowania

To jedno z największych udogodnień w grzejnikach domowych. Dodawany do zestawów pilot zdalnego sterowania umożliwia zmianę parametrów z dowolnego miejsca pokoju. Dzięki temu nie musimy za każdym razem podchodzić do grzejnika

Wydajność
Wydajność

Jest to cecha najważniejsza. To właśnie wydajność determinuje to, jak duże pomieszczenie i jak szybko jest w stanie ogrzać dany grzejnik. Najbardziej popularne grzejniki nie mają problemu z nagrzaniem pomieszczeń powyżej 30 metrów kwadratowych czy nawet kawalerek w ustawieniu na pełnej mocy.

Termostat
Termostat

Ta funkcja jest obecna w każdym grzejniku olejowym lepszej jakości. Może ona być ustawiana ręcznie, ale może być również automatyczna. W pierwszym przypadku to my ustawiamy konkretną temperaturę, jaką ma utrzymać grzejnik w pomieszczeniu. Automatyczny termostat sam mierzy temperaturę pokoju i ustawia optymalną temperaturę dla nas i naszego domu.

Timer
Timer

Element, który bardzo ułatwia życie. To dzięki niemu możesz wyliczyć i ustawić, kiedy urządzenie ma się wyłączyć. Pozwoli to na regulację odpowiedniej temperatury w ciągu dnia i nocy, a także w momencie, kiedy nie ma nas w domu.

Ranking grzejników olejowych

Elektryczny GRZEJNIK olejowy YOER 10 żeber 2500W

Elektryczny GRZEJNIK olejowy YOER

Zaczniemy od najdroższej propozycji na liście, mianowicie grzejniki olejowe z programatorem marki YOER, a dokładniej model 10-żeberkowy o mocy 2500W. Cena tego urządzenia nie jest niska, gdyż wynosi od 600 złotych. Może to zniechęcić, jednak funkcjonalność samego grzejnika jest tak szeroka, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Cała nawigacja odbywa się za pomocą dotykowego panelu z wyświetlaczem LED, ale mamy też możliwość zdalnej regulacji za pomocą pilota.  Ponadto jest to jeden z nielicznych grzejników ze wbudowanym efektem naturalnego komina, który zasysa powietrze od dołu, a następnie ogrzane przez żeberka - wydmuchuje poprzez górne dziurki w przestrzeń pokoju. Przyspiesza to znacznie proces grzewczy.

Na wyżej wspomnianym wyświetlaczu możemy kontrolować aktualną temperaturę pomieszczenia, a także ustawienie trybu ECO. Zapewne zastanawia Cię, jak grzejniki olejowe a zużycie prądu mają się do siebie? To właśnie między innymi rola trybu ECO! Polega on na tym, iż maszyna sama dostosowuje poziom mocy do temperatury, jaką ustaliliśmy wcześniej. Jest to grzejnik olejowy z termostatem elektronicznym, który regulować możemy między 10 a 30 stopni. Do wyboru mamy również 3 poziomy mocy – 1000W, 1500W, a także najwyższą, 2500W. Dzięki temu możemy optymalizować zużycie energii, a tym samym – oszczędzamy pieniądze. Jak więc widzisz, ten grzejnik olejowy z programatorem to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają energooszczędnego sprzętu na długie lata! Urządzenie obejmuje zasięgiem swojego ogrzewania aż 35 metrów kwadratowych, co oznacza, że ogrzeje nie tylko jeden pokój, ale wspomóc może całe mieszkanie typu kawalerka. Z funkcji dodatkowych nowoczesny grzejnik olejowy z pilotem posiada 24-godzinny programator, bezpiecznik chroniący przed przegrzaniem urządzenia, lampkę kontrolną, a także wygodne uchwyty ułatwiające przesuwanie urządzenia na wbudowanych kółkach.

grzejnik olejowy yoer

W kwestii samych danych liczbowych grzejnik jest dosyć ciężki, gdyż waży aż 11 kilogramów, a jego wymiary to 27,5 cm x 66,5 cm x 52 cm, co działa na korzyść samego urządzenia. Dzięki temu nasz grzejnik olejowy z czujnikiem temperatury szybciej nagrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje. Wydajność całego urządzenia to 2,5kW.

Zalety
Obsługa za pomocą panelu LED lub pilota
Efekt naturalnego komina
Tryb ECO
Zasięg grzania do 35 mkw
24-godzinny programator
Wbudowany bezpiecznik
Uchwyty i kółka ułatwiające przemieszczanie urządzenia
Wady
Wysoka cena
Waga

Ravason OH-07 - najtańszy w rankingu

Ravason OH-07 grzejnik elektryczny

Nastał czas przedstawić nasz najtańszy grzejnik olejowy z listy. Za urządzenie marki Ravason zapłacimy zaledwie 100złotych, co sprawia, iż jest to urządzenie na każdą kieszeń! Posiada on wszelkie standardowe funkcje, w tym termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie posiada on co prawda wyświetlaczy LCD, zdalnego sterowania czy nawiewu, ale świetnie się sprawdzi dla osób, którym zależy na tanim sprzęcie do dogrzania mniejszych powierzchni. Składa się on z 7 żeberek, a całe urządzenie ma wymiary 13cm x 37,5cm x 53cm co jest plusem przy małych pomieszczeniach. Moc grzejnika to 1500W, tak więc mimo swoich gabarytów nie jest tak słabym, jakby się mogło wydawać, sprzętem. Jego minusem może być brak czasowyłącznika, jednak za tak niską cenę nie można oczekiwać zbyt wiele. Najważniejsze funkcje mimo to posiada, tak więc polecamy dla osób mniej wymagających.

Zalety
Najtańszy w zestawieniu
Wbudowany termostat
Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Wady
Brak wyświetlacza LCD
Brak nawiewu
Brak czasowyłącznika

Zasady działania grzejników olejowych

Wyjaśnijmy więc sobie, jak działają takie uniwersalne grzejniki olejowe do pokoju. W skrócie napisaliśmy już wcześniej, jak działa ten mechanizm, jednak rozwińmy temat. Grzejnik może być panelowy lub być zbudowany z żeberek, które wypełnione są olejem. Jest to substancja, która najbardziej się nagrzewa, a także długo studzi, przez co jest idealna do urządzeń grzewczych. Grzejniki te są elektryczne, co oznacza, że podłączamy je do gniazdka, pod standardową sieć 230V. W porównaniu do grzejników konwektorowych – nie wypuszczają nagrzanego powietrza górną częścią. Jest to świetna wiadomość dla alergików, gdyż brak ruchów powietrza oznacza mniej roztoczy i bakterii krążących w otoczeniu.

Nagrzany olej ogrzewa wnętrze płyt, a te – oddają ciepło na zewnątrz, ogrzewając nasz dom.  W zależności od mocy grzejnika, a także regulacji ręcznej, grzejnik może rozgrzewać się od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Jest to istotny parametr, jeśli zależy nam, aby pomieszczenie zostało nagrzane dosyć sprawnie.

Grzejniki olejowe panelowe, czy z żeberek, są w różnych wariantach kosztowych, a ich cena potrafi wahać się od około 80 do nawet 1000 złotych! Z racji tej ogromnej rozpiętości, warto wiedzieć, czym się one różnią względem siebie i czy faktycznie potrzebujemy drogiego modelu do naszego domu. Dziś zagłębimy się nieco w ten świat i spróbujemy wyjaśnić, czym są i jak działają grzejniki olejowe elektryczne. Spróbujemy także pomóc w samym wyborze urządzenia, gdyż rynek grzejników olejowych rozrasta się z roku na rok, wprowadzając potencjalnych nabywców nierzadko w konsternację. Wyjaśnimy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, czy moc jest faktycznie tak ważnym aspektem, a także jak wybrać urządzenie bardziej ekonomiczne dla domów nieogrzewanych centralnym czy miejskim ogrzewaniem.

No dobrze, a więc czym są grzejniki olejowe a konwektorowe? Czy grzejnik olejowy do łazienki będzie bezpieczny? A lepsze są grzejniki olejowe z wentylatorem, czy zwykłego typu? A w końcu, jaki wybrać – typowy grzejnik elektryczny czy olejowy elektryczny?

Grzejniki olejowe - czy warto w nie inwestować?

Jeśli nie chcemy z jakiegoś powodu zakupić grzejnika elektrycznego, mamy jeszcze alternatywne wyjścia w postaci małych farelek, a w bogatszej wersji możemy zainwestować w klimatyzator wielofunkcyjny z opcją grzania.

Dlaczego warto więc inwestować w grzejniki olejowe i ogrzewanie nimi całego domu, skoro mamy tyle alternatyw na rynku? I w czym grzejnik olejowy do warsztatu czy mieszkania różni się od grzejnika konwektorowego?

Warto zwrócić uwagę na to, że cena tych urządzeń jest bardzo niska względem jakości i wydajności. Są to urządzenia stosunkowo niedrogie, a ich moc ogrzewania sprawi, że Twój dom będzie bił nie tylko od ciepła rodzinnego. Ponadto w przypadku małego mieszkania przechowywanie takiego urządzenia nie powinno być kłopotliwe – możemy wybrać model panelowy, który z łatwością schowamy za szafą, kiedy na zewnątrz, jak i środku nastanie wiosenne ciepło.

Rynek zapełniony jest produktami różnej jakości, a my chcemy wybrać ten jedyny. Aby to zrobić, musimy mieć skalę porównawczą i jakiekolwiek rozeznanie w sprzętach. Możemy również postawić na konkretny model i się go trzymać. Jak to zrobić? Jakie właściwości mają konkretne grzejniki olejowe? Ranking najlepszych modeli przybywa z pomocą! Wybierz egzemplarz idealny dla Ciebie i Twojego domu!

Grzejnik olejowy - jak długo trzyma ciepło?

Wiemy już, że grzejniki olejowe z termostatem mimo wszystko nagrzewają się długo. A jak to wygląda w kwestii trzymania i oddawania ciepła do otoczenia po wyłączeniu samego urządzenia? Na szczęście działa to w dwie strony. Rozgrzanie samego grzejnika do maksymalnej mocy może trwać kilka, a nawet kilkadziesiąt minut, co jest minusem. Jednak olej, którym wypełniony jest sprzęt, ma tendencję do bardzo długiego stygnięcia, co jest ogromnym, ekonomicznym plusem. Dobrym rozwiązaniem są również grzejniki olejowe z wyłącznikiem czasowym, dzięki którym oszczędzimy energię, ustawiając wyłącznik na przykład na pół godziny przed naszym porannym przebudzeniem, aby ciepło utrzymało się do naszego przebudzenia. Sam czas stygnięcia urządzenia jest bardzo długi, z powodu tego, iż grzejnik nie ma w środku pojedynczej grzałki. Olej nagrzewa się na całej powierzchni, a także nagrzewa metalowe płyty, w jakie jest opakowany. Dlatego też, zanim ostygnie olej,  a następnie płyty – mija bardzo dużo czasu.

ranking  grzejników olejowych
źródło: prom.ua

Grzejnik olejowy do mieszkania jak uzupełnić olej?

W większości dostępnych na rynku modeli nie ma potrzeby wymiany oleju. Jednakże czasami tegoż oleju brakuje, ponieważ sprzęt jest stary, może gdzieś przecieka. W takim przypadku warto najpierw zweryfikować, jaki olej został użyty pierwotnie w naszym urządzeniu i dokupić ten sam. Jeśli jednak nie mamy możliwości sprawdzenia – trzeba wybrać jeden z dostępnych na rynku. Najbardziej popularnym i prawidłowym jest olej transformatorowy, czyli elektroizolacyjny, jednak jest to również najdroższa opcja. Niektóre sprzęty korzystają również z oleju mineralnego, który jest nieco tańszy. 

W przypadku uszkodzenia i przecieku oleju – najpierw polecamy zaspawanie dziury, a następnie uzupełnienie olejem. Robimy to poprzez rozkręcenie grzejnika i wlanie płynu do nagrzewnicy. Ilość nie może być większa niż 4/5 pojemności, gdyż podczas podgrzewania – olej zaczyna działać pod ciśnieniem i może wystąpić ryzyko uszkodzenia poprzez za dużą ilość płynu. W kolejnym kroku należy przez około pół godziny przeprowadzić odparowanie oleju w temperaturze 90 stopni, a następnie zakręcić urządzenie i voilà! Grzejnik jest gotowy do użytku.

Czy można zostawić grzejnik olejowy do pokoju bez nadzoru?

Ostatnia kwestia, jaka pojawia się w pytaniach na forach internetowych, to czy można zostawić grzejnik olejowy bez nadzoru. Jak zauważyliście, w każdym modelu opisanym przez nas w rankingu powyżej – jest zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jeśli urządzenie osiąga niebezpieczną dla niego temperaturę – funkcja przeciwpożarowa wyłącza je chwilowo lub permanentnie, aby zapobiec właśnie przegrzaniu, uszkodzeniu, czy w najgorszym przypadku – pożarowi. Dlatego też spokojnie możemy nastawić timer urządzenia na autowyłączenie i wyjść z domu lub pójść spać. Te funkcjonalności gwarantują nam bezpieczeństwo sprzętu, jak i całego naszego mieszkania wraz z całym dobytkiem.

Mamy nadzieję, że zarówno nasze wskazówki dotyczące funkcjonalności, jak i ranking konkretnych produktów pozwolił przybliżyć nam temat grzejników olejowych do domu i ułatwi Ci to wybór urządzenia idealnego dla Ciebie.

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE:

Transa Electronics grzejnik olejowy SN-G03 - termostat elektroniczny

Transa Electronics SN-G03 olejowy

Kolejną propozycją jest dużo już tańszy model od firmy Transa Electronics. Moc maksymalna urządzenia to 2000W, jednak tak jak w przypadku poprzedniego modelu – możemy regulować ją na 3 poziomach – 100W, 1500W i 2000W. Jest to również grzejnik olejowy z termostatem elektronicznym, co zapewnia komfort użytkowania. Jego cena jest dużo niższa niż poprzednio prezentowany model i wynosi około 200 złotych. Zbudowany jest aż z 11 żeber, co ułatwia rozprowadzanie ciepła, a także posiada bezpiecznik termiczny, dzięki czemu mamy pewność, iż nie dojdzie do przegrzania. Waży on 10 kilogramów, a jego wymiary to 47cm x 55cm x 12cm. Na szczęście posiada również obrotowe kółka i uchwyt usprawniający przenoszenie czy przesuwanie, tak więc przemieszczanie urządzenia nie powinno sprawić nam żadnego problemu.

Zalety
Wbudowany termostat elektroniczny
11 żeber
Bezpiecznik termiczny
Niska cena
Obrotowe kółka i uchwyt ułatwiający przemieszczanie
Wady
Trudno dostępny

HB OFR2201 - łatwy w obsłudze

 HB OFR2201 grzejnik  olejowy

Grzejnik olejowy HB OFR2201 to sprzęt w podobnej półce cenowej co dwa poprzednie modele z zestawienia. Cena tego urządzenia to około 120złotych. Jest to 11-żeberkowy sprzęt o trzypoziomowej mocy – 1000W, 1200W i 2200W. Jest dosyć ciężki, gdyż waży 12,6 kilogramów, ale przy tym jego wymiary to 14cm x 63cm x 65cm. Posiada standardowe zabezpieczenie przed przegrzaniem i wbudowany termostat. To, co ciekawe, to funkcja ANTIFROST, która pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu minimalnej, stałej temperatury na poziomie 4 stopni Celsjusza. Opinie, jakie można znaleźć w sieci na temat urządzenia, skupiają się przede wszystkim na jednej cesze – łatwości obsługi. Dzięki temu, że urządzenie regulujemy pokrętłami, osoby starsze łatwiej mogą obsługiwać grzejnik samodzielnie, w porównaniu do kłopotliwych wyświetlaczy LCD obsługiwanych dotykowo. Oprócz tego wyczytać możemy również, iż sprzęt bardzo szybko się nagrzewa, co również jest plusem przy grzejnikach olejowych. Tak więc, jeśli stawiasz na prostotę użytkowania – ten sprzęt jest dla Ciebie!

Zalety
11 żeberek
Zabezpiecznie przed przegrzaniem
Wbudowany termostat
Funkcja ANTIFROST
Wady
Stosunkowo ciężki

GRZEJNIK OLEJOWY AEG RA 5589 - prosty w obsłudze

GRZEJNIK OLEJOWY AEG ranking

Trzecia nasza propozycja to koszt około 250 złotych. Jest to cena za 11-żeberkowe urządzenie grzewcze z wyświetlaczem LED.  Tak jak wcześniejsze modele – posiada on 3 opcje zasilania, z czego najwyższa to 2500W. Waga samego urządzenia to 13,2kg, a wymiary 50 x 62 x 29 cm. Jest to bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze sprzęt. Ma on funkcję czasowyłącznika 24-godzinnego jak inne grzejniki olejowe z timerem tej klasy, ale wyróżnia się tym, iż możemy na nim ustawić wyświetlanie temperatury zarówno w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenheita. Z funkcji dodatkowych warto również wspomnieć o przełączniku bezpieczeństwa w celu ochrony przeciwpożarowej, a także funkcji zapobiegania zamrażaniu. To właśnie dzięki dużej ilości żeber grzejnik jest w stanie w szybki i wydajny sposób ogrzać Twój dom w chłodny, jesienny dzień!

Zalety
11 żeber
Wyświetlacz LED
Czasowyłącznik 24-godzinny
Możliwość wyświetlania temperatury w stopniach Celsjusza i Fahrenheita
Ochrona przeciwpożarowa
Funkcja zapobiegająca zamrażaniu
Wady
Cena

Sencor SOH 4009BE - zaokrąglone krawędzie

Sencor SOH 4009BE grzejnik olejowy

Ta propozycja spodoba się z pewnością osobom, które na grzejnik przeznaczyły mniejszy budżet.  Jeden z najtańszych modeli w naszym zestawieniu, gdyż jego cena to zaledwie 110 złotych. To, co go wyróżnia już na pierwszy rzut oka, to interesujący design. Jest on zaokrąglony, bez ostrych krawędzi, co sprawia, iż jest to idealny grzejnik żeberkowy dla rodzin z małymi dziećmi. Odznacza się również bardzo cichą pracą, co pozwala na pracę w sypialni lub pokoiku dla dziecka. Producent na stronie gwarantuje, iż przez cały czas działania urządzenia niewymagana jest zmiana oleju ani inne zabiegi konserwacyjne. Grzejnik olejowy do domu marki Sencor posiada 2 poziomy ochrony przed przegrzaniem. Pierwszy to chwilowe wyłączenie urządzenia po osiągnięciu 100 stopni Celsjusza. Drugi to stałe wyłączenie po osiągnięciu pułapu 140 stopni. Dzięki temu nie ma możliwości na przegrzanie i uszkodzenie termiczne grzejnika.

Zalety
Niska cena
Cichy
2 poziomy ochrony przed przegrzaniem
Wady
Stosunkowo niewielka ilość żeberek

AEG RA5520 - mały i lekki

AEG RA5520 grzejnik żeberkowy ranking

Czas na coś nieco mniejszego i lżejszego. Cena grzejnika AEG RA5520 to około 200 złotych, a gabarytami przypomina mniejszego brata poprzednich modeli. Jego wymiary to 24,5cm x 37,5cm x 64cm. Jest on również dużo lżejszy od poprzedników, gdyż waży zaledwie 7 kilogramów i posiada 7 żeberek. Ten idealny grzejnik olejowy do garażu, sypialni czy pokoju dziecięcego posiada oczywiście termostat, dzięki któremu pomieszczenie nie zostanie przegrzane lub niedogrzane przez urządzenie. To, co łączy go również z poprzednimi modelami, to fakt, iż posiada 3 poziomy mocy. Są to jednak niższe parametry – 600W, 900W i maksymalny 1500W. Jeśli więc uważasz, że tak silne urządzenia nie są Ci potrzebne, może ten model niemieckiej firmy AEG będzie idealny właśnie dla Ciebie.

Zalety
Wbudowany termostat
Lekki
Mały
Wady
Stosunkowo mała moc

Elpe 1500 W - budowa panelowa

Elpe 1500 W grzejnik olejowy

Czas na ostatni, droższy model z naszego zestawienia. Tym razem dla odmiany typ panelowy, którego cena zaczyna się od 350 złotych. Urządzenie ma moc 1500W i wypełnione jest olejem mineralnym. Skoro moc jest niższa niż w poprzednich, to skąd ta wyższa cena? A właśnie z budowy panelowej, która to ułatwia przechowywanie, a także zapewnia większą czystość i łatwość czyszczenia. Wymiary to 78cm x 66cm, co jest większym powierzchniowo panelem, jednak pamiętajmy, iż jest to urządzenie płaskie, co oszczędza mimo wszystko miejsce w kwestii łatwiejszego składowania, a także głębokości samego sprzętu. Dlatego też waga wynosi 12 kilogramów, choć wydawać by się mogło, że przy takiej wielkości – grzejnik powinien być trochę lżejszy. Wiele osób pyta na forach internetowych, czy mógłby taki grzejnik olejowy do powieszenia na ścianie się nadać. Wiedząc, ile waży, odpowiedź chyba jest dosyć oczywista.

Zalety
Budowa panelowa
Łatwość w czyszczeniu
Wygodny w przechowywaniu
Wady
Bardzo wysoka cena
Stosunkowo niska moc
Waga

Adler AD 7803 - ozdobny i designerski

Adler AD 7803 grzejnik żeberkowy

Wracając do grzejników olejowych z żeberkami, przedstawiamy nieco tańszy Adler AD 7803. Jest to urządzenie o unikalnym, ozdobnym designie, w cenie od 190 złotych. Dla odmiany ma on regulację na 2 poziomach mocy, z czego najwyższa to 2000W. Zbudowany jest on aż z 11 żeberek i definitywnie przykuwa wzrok nietypową, czerwono-czarną kolorystyką, a także ozdobnym wzorem na obudowie. Dzięki temu nie musimy go ukrywać, gdyż może zostać również swoistą ozdobą salonu czy innego pomieszczenia, w którym się znajduje. Ponadto posiada on oczywiście wbudowany termostat, zabezpieczenie antypożarowe przed przegrzaniem, lampkę kontrolną, a także schowek na kabel. Waga całego urządzenia to 12 kilogramów. Według zapewnień producenta – jest to sprzęt idealny w przypadku nagłych awarii ogrzewania lub jako dodatkowy ogrzewacz na przykład w domkach letniskowych.

Zalety
Nowoczesny wygląd
11 żeberek
Może pełnić funkcję ozdobną
Wbudowany termostat
Zabezpieczenia przeciwpożarowe
Schowek na kabel
Wady
2 poziomy mocy
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomasz
tomasz
4 lat temu

jak grzejnik olejowy to tylko z nawiewem…

Zamknij