Close

Jak działają grzejniki na podczerwień? Jaki wybrać? Ranking grzejników

Jak działają grzejniki na podczerwień? Odpowiedź na to pytanie może okazać się dla niektórych zaskakująca. O ogrzewaniu domu grzejnikami; olejowy i grzejniki elektryczne już pisaliśmy. Jednak jest jeszcze jeden rodzaj tych urządzeń grzewczych w postaci grzejników na podczerwień. W sezonach przejściowych między jesienią a zimą, a także zimą a wiosną zdarzają się dni „szoku termicznego”, czyli dni nagłego spadku temperatury.

Aktualizacja: Kwiecień 2024

Spółdzielnie mieszkaniowe, jak i miejskie zakłady energetyki cieplnej przykręcają wtedy kurki z nadzieją, iż jest to jednodniowe obniżenie temperatury i tym samym skazując mieszkańców na szczęk zębów. I na nic tłumaczenia, że za zimno, że już czas – administracje bywają nieugięte. Jak sobie radzić w takich kryzysowych sytuacjach? Odpowiedź jest prosta – grzejnik elektryczny. Jednak jaki wybrać? Olejowy? Konwektorowy? Są one co prawda praktyczne, jednak wizualnie mogą odstraszać. W dzisiejszym świecie nie liczy się jedynie praktyka, ale i dobry design. I tu z pomocą przychodzą grzejniki promiennikowe, czyli ogrzewanie podczerwienią.

Czym jednak są takie urządzenia i czemu są bardziej stylowe? Ogrzewanie tego typu opiera się na falach infrared, czyli promieniowaniu elektromagnetycznym, o którym szerzej w dalszej części tekstu. Dziś omówimy sobie przede wszystkim fale używane w urządzeniach do ogrzewania mieszkań i domów, które to wykorzystują podczerwień daleką. To, czym różni się ten rodzaj ogrzewania od innych, to fakt, iż to nie powietrze jest nośnikiem wytworzonej w ten sposób energii, a każdy przedmiot, zwierzę czy osoba znajdująca się w pomieszczeniu. Jak więc dokładniej działają takie grzejniki? Czy jest to bezpieczny sposób uzyskania ciepła? I jaki kaloryfer na podczerwień wybrać do naszego domu? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Na co zwrócić uwagę kupując grzejniki promiennikowe?

MOC
MOC

Wiadomym jest, że im większa, tym lepsza. Jednak nie zawsze potrzebujemy energochłonnego panelu, gdyż i tak kupujemy ich około 3-4, aby ogrzać całe mieszkanie. Moc grzejnika na podczerwień powinna być przede wszystkim dobrana do wielkości mieszkania. Na małe powierzchnie wystarczą urządzenia o mocy około 400-600W. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami dużego loftu z otwarta przestrzenią – warto zainwestować w mocniejszy sprzęt jak na przykład polecane w naszym rankingu Greenie PG800 czy Cronos 720W.

WYMIARY I SPOSÓB MONTAŻU
WYMIARY I SPOSÓB MONTAŻU

Nie sposób ominąć kwestię montażu i wymiarów paneli. Przede wszystkim powinieneś zacząć od wymierzenia przestrzeni maksymalnej, jaką chcesz poświęcić dla swoich nowych grzejników, po czym sprawdzić ofertę pasującą do tych kryteriów. Odwrotna kolejność działania może przynieść opłakane skutki i zamiast dekoracji – nasz panel może zakryć nam pół ściany, tworząc designerski chaos. Te prostokątne urządzenia mają średnio szerokość od 60cm do nawet ponad metra, a montowane mogą być zarówno w pionie, jak i w poziomie. Jeśli mamy bardzo mało miejsca lub nie chcemy umieszczać grzejnika na zaaranżowanej już ścianie – możemy znaleźć model, który montowany jest na suficie.

KLASA OCHRONY
KLASA OCHRONY

Przy grzejnikach na promieniowanie podczerwone często znajduje się oznaczenie IP. Czym ono jest i czy warto zwracać na nie uwagę? IP to z angielskiego International Protection Rating, czyli międzynarodowy wskaźnik ochrony, jaką gwarantuje nam obudowa urządzenia elektrycznego. Urządzenia grzewcze na podczerwień również taki stopień bezpieczeństwa mają nadawany. Warto zwrócić uwagę na ten kod, gdyż pierwsza jego cyfra oznacza poziom ochrony od 0 do 6 w kwestii dostępu ludzi i ciał obcych do niebezpiecznych części wnętrza urządzenia, a druga oznacza w skali od 0 do 8 odporność na wodę. Tak więc, jeśli mamy oznaczenie IP 61, oznacza to, iż zabezpieczenie przed dostaniem się technicznie do części niebezpiecznych jest na najwyższym poziomie, jednak urządzenie nie jest absolutnie wodoodporne.

DESIGN
DESIGN

O tym, jak ważny jest design grzejników, wspominaliśmy już wcześniej, opisując zalety promienników. Faktem jest, iż przy zakupie warto zwrócić uwagę na ogólny wygląd urządzenia. Rynek szaleje, a wzornictwo poszczególnych producentów zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego też warto rozejrzeć się za panelem, który będzie pasować do naszego wnętrza i będzie prawdziwą ozdobą pokoju.

KONSTRUKCJA GRZAŁKI
KONSTRUKCJA GRZAŁKI

Urządzenie grzewcze może posiadać w sobie grzałkę wykonaną np. ze stopu wolframowego. Materiał ten jest także używany w tradycyjnych żarówkach. W promiennikach osiąga on temperaturę ponad 2000 stopni Celsjusza, co jest wartością nieco niższą niż we wspomnianych żarówkach. Podnosi to jednak jego trwałość. Wyróżniamy także grzałki kwarcowe, wewnątrz których znajduje się przewód stanowiący rezystancję. Nazwa jednak wzięła się od osłony ze szkła kwarcowego. Jednymi z droższych są natomiast grzałki karbonowe. Rdzeń wykonany z włókna węglowego jest bardzo wydajny oraz trwały.

OPCJE STEROWANIA RĘCZNEGO I ZDALNEGO
OPCJE STEROWANIA RĘCZNEGO I ZDALNEGO

Promienniki zwykle posiadają panel sterowania na swojej obudowie. Modele kierowane do użytku domowego często posiadają w zestawie dodatkowo pilot zdalnego sterowania, który uprzyjemnia korzystanie z tych urządzeń. Nowoczesne modele mogą być ponadto wyposażone w moduł wi-fi, dzięki któremu połączymy nasz grzejnik z siecią. Daje to możliwość sterowania ogrzewaniem z poziomu smartfona, z dowolnego miejsca na Ziemi.

Jakie są rodzaje grzejników na podczerwień?

PROMIENNIKI KRÓTKOFALOWE PROMIENNIKI KRÓTKOFALOWE
+ fala natychmiast dociera do ogrzewanego miejsca
+ gwarancja ciepła punktowego
- nie nagrzeje powietrza w całym pomieszczeniu
PROMIENNIKI ŚREDNIOFALOWE PROMIENNIKI ŚREDNIOFALOWE
+ idealne do sauny na podczerwień
- najwęższe zastosowanie
PROMIENNIKI DŁUGOFALOWE PROMIENNIKI DŁUGOFALOWE
+ nie emitują światła
+ ciepło rozprowadza się po pomieszczeniu równomiernie
+ idealne do domu i mieszkania
- wysoka cena

Grzejniki elektryczne na podczerwień - RANKING

Jeśli nie wiesz nadal, jakimi grzejnikami na podczerwień wyposażyć swój dom, przejrzyj nasz ranking, który znajduje się poniżej, a na pewno uda Ci się złowić coś idealnego dla siebie!

Panel grzewczy IR WiFi Cronos 480W APP - niskie zużycie energii elektrycznej

apilkacja grzejnik

Przed Wami mniejszy i tańszy brat wersji IR 720W, tym razem o mocy 450W. Koszty tego urządzenia są prawie dwa razy mniejsze i jest to prawie najtańszy sprzęt na naszej liście, gdyż jego koszt to zaledwie 350 złotych. Jego wymiary to 60cm x 60cm, a szerokość to zaledwie 1 cm! Całość waży 5,5 kilograma, co niestety nie pozwala na podwieszenie grzejnika na suficie, jednak nadal jest to bardzo lekkie urządzenie do samodzielnego montażu. Dla odmiany materiały wykorzystywane do budowy to krzemian wapnia, a nie kryształy węgla jak w przypadku droższego modelu. Działa również na technologii zwykłej podczerwieni, nie FIR. W kwestii funkcjonalności ma wbudowany timer 7-dniowy, który pozwala na programowanie temperatury w pomieszczeniu na cały tydzień do przodu.

Grzejnik na podczerwień z termostatem Cronos 480W APP również umożliwia nawigację i sterowanie całym urządzeniem poprzez dedykowaną aplikację. Jego ekonomiczność potwierdzić może użycie technologii ECOPOWER SAVER, która przyspiesza nagrzewanie urządzenia. Jeśli to Cię nie przekonuje, to wiedz, że produkt ten posiada również certyfikat EcoDesign poświadczający dbałość o środowisko i zmniejszone zużycie energii elektrycznej. Podsumowując- jest to świetny wybór dla ludzi, którzy potrzebują małego i eleganckiego dogrzewacza pomieszczeń w swoim domu w przedziale 9 - 12 metrów kwadratowych za niewielką cenę.

Zalety
cena
szerokość tylko 1 cm
wbudowany timer
sterowanie za pomocą aplikacji
technologia Ecopower Saver
posiada certyfikat EcoDesign
Wady
ogrzewa powierzchnie tylko do 12 m2

Grzejnik metalowy na podczerwień z termostatem HD-SWT400 - blokada ustawień

grzejnik metalowy na podczerwień

Kolejną propozycją jest również model z całkiem dobrej półki cenowej, mianowicie grzejnik elektryczny na podczerwień Heat Decor SWT400. Koszt tego modelu to około 600 złotych. Jest to świetny wybór na ogrzewanie podczerwienią do małych pomieszczeń, takich jak nieszczelny ogród zimowy, gdyż powierzchnia ogrzewania wynosi około 8 metrów kwadratowych. Panele te są dosyć ciężkie w porównaniu do modeli z firmy Cronos, a ważą aż 8,5 kilogramów. Wymiary całego grzejnika to 80cm x 37cm x 1,5cm. Z tego też powodu będzie idealną ozdobą ściany, jednak nie ma możliwości podwieszenia sufitowego, jak w przypadku modelu Cronos 720W.

Ma on również najmniejszą moc z opisywanych dziś urządzeń, gdyż grzeje na poziomie zaledwie 400W. Stąd promieniowanie podczerwone i siła jego fal jest w stanie ogrzać jedynie tak małe pomieszczenie. Pozwala to na regulację temperatury pomieszczenia między 5 a 35 stopni Celsjusza, a temperatura samego urządzenia może wynosić między 40 a 95 stopni Celsjusza. Dla zatroskanych rodziców mamy dobra wiadomość – po ustawieniu temperatury, możesz włączyć blokadę ustawień przed dziećmi, aby mieć pewność, że Twoja pociecha nie zmieni ustawień urządzenia, kiedy wyjdziesz z pomieszczenia. Grzejnik podczerwieni Heat Decor są dostarczane wraz z 5-letnią gwarancją producenta, co jest formą zapewnienia o jakości i wytrzymałości sprzętu. Funkcja samoregulacji temperatury pozwala nam na realną oszczędność energii elektrycznej.

Zalety
blokada przed zmianą ustawień, np. przez dzieci
5 -letnia gwarancja
funkcja samoregulacji temperatury
Wady
powierzchnia ogrzewania do 8 m2
ciężki

Jak działają grzejniki na podczerwień? Czy ogrzewanie podczerwienią jest ekonomiczne?

Aby zrozumieć wysoką cenę, a także sens zakupu tego urządzenia, warto odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, jak działają grzejniki na podczerwień i czy jest to opłacalne?

Jak już wspomnieliśmy, ogrzewanie na podczerwień działa na bazie fal infrared, które obejmują długości fal w przedziale od 780 μm do 1 mm, czyli pomiędzy promieniowaniem krótkofalowym a światłem widzialnym przez ludzi. Promieniowanie to dzieli się dodatkowo na 3 grupy – bliska, średnia, a także długa podczerwień. Tak jak wspomnieliśmy – dzisiaj skupimy się na promieniowaniu dalekim i jego zastosowaniu grzewczym w domach. Jak więc uzyskać takie promieniowanie? Najprościej jak się da – poprzez grzałkę przypominającą w działaniu żarówkę, która nagrzewając się i elementy dookoła – tworzy ciepło, które jest oddawane do otoczenia. Podobnie więc jak światło może zostać odbite, czy skupione w jednym punkcie. Może zostać też pochłonięte – i to jest całe clue działania tego typu urządzeń. W kaloryferach konwencjonalnych ciepło przenoszone jest za pośrednictwem powietrza. Energia, jaka zostaje wytworzona przez grzejnik na podczerwień, zostaje pochłonięta przez organizmy żywe, czyli ludzi i zwierzęta i dzięki temu zamienia się w ciepło.

Skoro wiesz już, jak działają te urządzenia, na pewno zastanawia Cię to, jak się mają grzejniki na podczerwień a zużycie prądu, a także jakie są ich zalety jako takie. I tu możemy Cię zaskoczyć – grzejnik elektryczny na podczerwień to bardzo ekonomiczne rozwiązanie dla Twojego domu w porównaniu do grzejników olejowych. Przede wszystkim ich moc jest porównywalna z klasycznymi olejkami, jednak ciepło jakie uzyskujemy tym sposobem, jest odczuwalne natychmiastowo, a urządzenie nie potrzebuje czasu na rozgrzanie. Brak kosztów eksploatacyjnych również nie jest tu bez znaczenia! Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet do 30% pieniędzy z ogrzewania!

grzejniki na podczerwien do lazienki

Główne zalety grzejników na podczerwień

Wiemy już, że grzejniki elektryczne na podczerwień są ekonomiczne, ale czy to ich jedyna zaleta? Definitywnie, te sztuczne, słoneczne promienie niosą za sobą o wiele więcej dobra niż ciepło i ekonomia. Oto kilka głównych zalet tych urządzeń:

  • świetne dla alergików – brak cyrkulacji powietrza i wzbijania kurzu w pomieszczeniu sprzyja osobom z alergiami oddechowymi
  • lecznicze działanie podczerwieni – emitowane fale elektromagnetyczne mogą działać leczniczo na nasz organizm, jednak więcej na ten temat przeczytacie w dalszej części naszego artykułu.
  • ekonomia - bardzo szybkie nagrzewanie pomieszczeń bez potrzeby rozgrzewania grzejnika, długa żywotność bez potrzeby konserwacji, a także brak strat ciepła w porównaniu do klasycznych form ogrzewania
  • elegancki design i praktyczność zagospodarowania miejsca – tak jak wspomnieliśmy we wstępie, w dzisiejszych czasach chcemy mieć rzeczy funkcjonalne, ale i wizualnie pasujące do naszych minimalistycznych wnętrz. Grzejniki na podczerwień są przede wszystkim bardzo przemyślane w design ’ie. W większości są one w formie paneli dekoracyjnych, które można przyczepić na ścianę, a nawet stworzyć z nich ozdobę sufitową! Dzięki temu zyskujemy zarówno miejsce, jak i ciekawy dodatek do wnętrza, który tak naprawdę jest urządzeniem grzejącym.

Czy promienniki podczerwieni są bezpieczne?

Wokół tego tematu krąży wiele kontrowersji, związanych z samym założeniem działania fal elektromagnetycznych. Z założenia, cząsteczki promieniowania podgrzewają cząsteczki wody, co mogłoby wydawać się niebezpieczne dla ludzkiego organizmu, który w końcu z wody w większości się składa. Czy możliwe jest nieświadome przegrzanie naszego ciała promieniowaniem podczerwieni z grzejnika? Na szczęście nie, gdyż do urządzeń tego typu stosuje się fale dalekie, które nie są szkodliwe dla ludzkiego organizmu tak, jak fale bliskie.

Mało tego – ogrzewanie podczerwienią jest nie tylko bezpieczne, ale i ma zbawienny wpływ na dolegliwości alergiczne, o czym wspominaliśmy na początku naszego tekstu. Brak przewodzenia energii cieplnej przez powietrze sprawia nie tylko brak wzbijania roztoczy w przestrzeni, ale też to, iż ciepło trafia bezpośrednio do obiektów w pomieszczeniu, ogrzewając je w trybie natychmiastowym. Ogrzewanie ścian w pokoju sprzyja też działaniu antyseptycznemu i antygrzybicznemu. W pomieszczeniach takich nie ma problemu z wilgocią, a sam grzejnik dzięki swojej budowie nie sprzyja rozwojowi brudu i bakterii.

grzejniki na podczerwien  w salonie

Jakie są koszty związane z grzejnikiem na podczerwień?

Same koszty zakupu urządzenia wynoszą od 150 do nawet 3500 złotych. Jeśli jednak mamy na myśli inne aspekty, takie jak eksploatacja bieżąca – większość producentów zapewnia na stronach swoich produktów, że ich elektryczne grzejniki na podczerwień nie wymagają absolutnie żadnych przeglądów, napraw ani konserwacji podczas całej długości trwania swojego użytkowego życia.

Tak więc wiesz już jak działają grzejniki na podczerwień, jakie są ich wady i zalety, a także, dlaczego są lepsze od klasycznych urządzeń olejowych – nie pozostaje nic innego, jak zadbać o ciepłe powietrze w swoim domu!

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE:

Grzejnik na podczerwień IR CR720W z WiFi - innowacyjna technologia, nowoczesny design

grzejniki na podczerwien na pilot

Pierwszą propozycją będzie znakomity grzejnik na podczerwień IR 720W, który możemy zakupić już od 620 złotych. Jest to ultracienki panel, którym ogrzejemy powierzchnię od 18 do 24 metrów kwadratowych, co jest rewelacyjną opcją dla osób z domami na działkach, lub dla ludzi, którzy zainwestowali w nowy hit mieszkaniowy, jakim jest kontener - dom. Z założenia takie miejsca nie mają podłączenia centralnego ogrzewania, dlatego takie rozwiązanie może być idealnym rozwiązaniem na te większe powierzchnie. Posiada on regulowany termostat, a także sam wykrywa otwarte okno, dostosowując do tego temperaturę w pomieszczeniu. Samym elementem grzewczym w panelu jest kryształ węgla. Jest to innowacyjny materiał wykorzystywany w tego typu grzejnikach zamiast klasycznej grzałki. Wymiary samego urządzenia to 120cm x 60cm, a grubość panelu to zaledwie 2cm! Waga natomiast to 4,8 kilogramów, co pozwala na instalację sprzętu nie tylko na ścianach, ale i na suficie. Ten wykorzystujący promieniowanie podczerwone sprzęt zbudowany jest z aluminium i najnowszego tworzywa wysokiej klasy - synthelithu, co zapewnia trwałość na lata. Używa on dalekiej podczerwieni (FIR) w odróżnieniu od słabszych modeli, które wykorzystują zwykłe promieniowanie podczerwone.

Dzięki technologii iControl System możemy zdalnie sterować funkcjonalnościami paneli poprzez aplikację w telefonie. Ściągając aplikację Tuya Smart nawigujemy i kontrolujemy czas pracy urządzenia, a także temperaturę na wszystkich panelach w domu jednocześnie. Wbudowany programator pozwala na ustawienie tygodniowe innej temperatury urządzenia na każdy dzień. Mają również wbudowany bezpiecznik przed przegrzaniem, który to ogranicza temperaturę powierzchni od 85°C do 95°C, chroniąc przed uszkodzeniem powierzchni panelu. Sama oszczędność w przetwarzaniu energii jest na dosyć wysokim poziomie, gdyż producenci zapewniają o 98% sprawności w tym zakresie. Jest to panel, który dzięki temu, iż posiada nowoczesny design, wpasuje się do każdego mieszkania, dostarczając energię cieplną na najwyższym poziomie.

Zalety
regulowany termostat
kryształ węgla jako element grzewczy
wykonany z aluminium i synthelithu
wykorzystuje technologię opartą na dalekiej podczerwieni
możliwość sterowania przez aplikację w smartfonie
programator
wbudowany bezpiecznik
98 % wskaźnik przetwarzania energii
nowoczesny design
Wady
cena

Panel grzewczy Greenie PG800 - nowoczesny design, certyfikaty

czarny panel grzewczy

Czas na najdroższy model w zestawieniu, czyli grzejniki podczerwieni w nanotechnologii marki Greenie, a dokładniej model PG800. Za tę przyjemność przyjdzie nam zapłacić aż 1200-1300 złotych od sztuki. Skąd tak duża różnica cenowa? Posiada on aż 3 certyfikaty jakości: CE, RoHS i najbardziej znanego europejskiego ośrodka badawczego TUV, co samo w sobie świadczy o najwyższej klasie produktu. Jego wymiary to 60cm x 120cm,waga 11,5 kilogramów. Design czarnego lub białego szkła hartowanego wykończonego aluminium sprawia, iż grzejnik ten dostarcza nie tylko energię cieplną, ale i znajdzie zastosowanie dekoracyjne. Moc promieniowania podczerwonego tego urządzenia wynosi 800W i zapewnia ogrzanie pomieszczeń wielkości od 16 do 20 metrów kwadratowych. Ponadto producent zapewnia, iż mimo gwarancji 5-letniej, żywotność całkowita takiego panelu to aż 30 lat, a także że urządzenie samo w sobie nie wymaga napraw ani konserwacji przez cały okres użytkowania! Tak więc, jeśli marzy Ci się urządzenie wieloletnie z dłuższą gwarancją – wybierz model renomowanej firmy Greenie, aby światło podczerwieni chroniło i ogrzewało Twój dom w mroźne dni.

Zalety
posiada 3 certyfikaty jakości
nowoczesny design
ogrzewanie pomieszczeń do 20 m2
gwarancja 5 -letnia
producent zapewnia o żywotności urządzenia w okresie do 30 lat
Wady
najwyższa cena w zestawieniu

Grzejnik Infrapower IPW600 - ultracienki

grzejniki biale na podczerwien

Nasz następny kandydat od firmy Infrapower również nie jest sprzętem najtańszym. Cena tego produktu wynosi około 1000 złotych za sztukę. Jego wymiary to 90cm x 60cm, a sama głębokość to około 5 milimetrów, co jest rekordem wśród najcieńszych grzejników w naszym rankingu. Jest to panel wykonany z aluminium w kolorze białego matu. Według zapewnień producenta można zamontować go również na suficie. Bez większych problemów ogrzeje powierzchnię o wielkości 12-13 metrów kwadratowych, tak więc spokojnie jeden panel jest w stanie ogrzać większy pokój, jak i ze względu na swoją cienką budowę - może sprawdzić się także w małych domkach letniskowych, gdzie każdy metr użytkowy jest na wagę złota.

Urządzenie to również posiada 5-letnią gwarancję producenta, jak większość sprzętów tego typu. Co ciekawe, w komentarzach użytkowników w sieci zauważyć możemy powtarzającą się informację, iż sprzęt nawet po wyłączeniu urządzenia odczuwają ciepło w powietrzu jeszcze przez długi czas. Posiada ochronę IP44, co umożliwia montaż nie tylko w pokojach dziennych czy sypialniach, ale zapewnia też ogrzewanie na podczerwień w łazience.

Zalety
głębokość to tylko 5 mm
5 -letnia gwarancja
ochrona IP44
Wady
wysoka cena

Grzejniki Saturn ST-HT0498 - duża moc, niska cena

grzejniki saturn

Warto wspomnieć, iż oprócz płaskich, prostokątnych paneli, istnieją promienniki podczerwieni innego typu. Przykładem odmiennego stylu jest model Saturn ST-HT0498. Jest to kaloryfer na podczerwień stojący na stelażu, o mocy aż 2500W! Jest to rekordowa wartość na naszym zestawieniu. Rekordowa jest też oszczędność cenowa, gdyż na tle innych promienników koszt urządzenia wynoszący 140 złotych wydaje się jak półdarmo. Stelaż składający się z 3 nóżek zapewnia stabilizację urządzenia, ale ma również możliwość regulacji do 190 centymetrów wysokości. Jeśli nie jesteśmy fanami stojących urządzeń, które ogrzewają przestrzeń, można również zamontować go na ścianie.

Dzięki wysokiej mocy ogrzewa bardzo duże powierzchnie, jednak z przyczyn wizualnych niełatwo będzie wkomponować go w przytulne wnętrze. Świetnie natomiast prezentować się będzie w surowym, industrialnym stylu. Posiada oczywiście termostat, a także zabezpieczenia przed przegrzaniem. Ponadto, to co jest dosyć istotne – nie zużywa tlenu, tak więc sprawdzi się nie tylko w halach i magazynach, ale i w zamkniętych pokojach domowych.

Zalety
wysoka moc - 2500W
niska cena
stabilny stelaż
możliwość postawienia na stelażu lub powieszenia na ścianie
ogrzeje duże powierzchnie
wbudowany Termostat
zabezpieczenie przed przegrzaniem
Wady
wygląd

Grzejnik na podczerwień Greenie PW450 - emituje naturalne światło, lekki

grzejnik na podczerwień biały

Najlżejszy model w zestawieniu ważący zaledwie 3,5 kilogramów od firmy Greenie możemy zakupić już za około 580 złotych. Jego wymiary całkowite to 60cm x 60cm x 2,5cm. Moc fal grzewczych i całego urządzenia wynosi 400W, co pozwala na ogrzanie od 6 do 9 metrów kwadratowych. Nie jest to duża wydajność, dlatego też zaleca się zakup dwóch paneli do większych pokoi. Urządzenie emituje naturalne, biało-żółte światło, dzięki czemu trudno zauważyć, iż jest to w ogóle urządzenie typu grzejnik. Poza światłem sam panel wygląda schludnie i dyskretnie wkomponowuje się w aranżację całego mieszkania. Ze względu na bardzo małą wagę produktu możemy zainstalować go zarówno na ścianie, jak i poprzez mocowania na suficie. Według zapewnień producenta jest to urządzenie całkowicie darmowe w zakresie eksploatacji, czyli przez cały okres działania nie wymaga ani przeglądów, ani specjalnej konserwacji czy napraw, co jest świetną informacją dla osób, którym zależy na jednorazowym wydatku w perspektywie wielu lat.

Zalety
emituje naturalne światło
lekki
Wady
możliwość ogrzania pomieszczenia tylko do 9 m2
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ogrzewaniemieszkanie
ogrzewaniemieszkanie
3 lat temu

fajne są te grzejniki na podczerwień, mają zdecydowanie dużo zalet, ale trochę przeszkadza mi ich umiejscowienie i wielkość.

sławek
sławek
3 lat temu

Widziałem grzejniki z motywami graficznymi wypalanymi na szkle. To jest Polski producent firma
Vega-Heizungen

Serafinno
Serafinno
3 lat temu

Dla mnie ogrzewanie na podczerwień jest jak najbardziej ok, zdecydowalismy się na panele Infrared polskiej firmy Oxyly. ekologiczne, ekonomiczne , no i ładne bo mamy te z grafikami

Tekka
Tekka
3 lat temu

U nas stanęło tez własnie na panelach na podczerwień, mamy polskie panele Infared Oxyly. Zadowolona jestem bardzo, eko, ładnie w domu wyglądają bo mamy te z grafiką, no i bezpieczne przy małych dzieciach bo się nie oparzy

kristoff
kristoff
3 lat temu

my mamy panele infrared polskiej marki Oxyly, montowane na ścianie, mamy te z grafikami to i obrazy zastąpiły. a na spokojnie mieszkanko ogrzały. ekologicznie i bezpiecznie przy dzieciach . różne wielkości są dostępne jak mi wiadomo

horon
horon
2 lat temu

Rzeczywiście panele na podczerwień sa doskonałym, ekologicznym rozwiązaniem. Sami także mamy panele marki Oxyly, te z grafika. Pięknie wnetrze ozdabiaja, a jednoczesnie sa źródłem ogrzewania

Tedek
Tedek
2 lat temu

Bardzo dobre sa te panele Infrared polskiej marki Oxyly, dobry wybór jeśli chodzi o nie , spoko sie spisują

Terencia
Terencia
2 lat temu

Jak ekologiczne, bezpieczne ogrzewanie to panele na podczerwień są naprawdę ok. Mamy akurat panele Infrared polskiej marki Oxyly. Polecam

Zamknij