Close

Jaki przedłużacz i listwę zasilającą wybrać? Ranking i porady

Ilość sprzętów elektronicznych, które przechowujemy w naszych domach rośnie z roku na rok, a w efekcie coraz więcej osób narzeka na niewystarczającą ilość gniazdek w domu czy mieszkaniu. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem może okazać się zakup przedłużacza, umożliwiającego korzystanie z kilku urządzeń elektronicznych jednocześnie. Jakie rodzaje przedłużaczy są obecnie dostępne na rynku? Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem listwy zasilającej? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zawarte w poniższym poradniku zakupowym oraz rankingu najchętniej kupowanych, dostępnych obecnie na rynku przedłużaczy.

Aktualizacja: Kwiecień 2024

Przedłużacz do domu i mieszkania - niezbędne akcesorium

Ilość gniazdek elektrycznych w naszych domach i mieszkaniach jest ograniczona. Jednak ze względu na mnogość sprzętów RTV i AGD w miejscach, takich jak kuchnia, salon, łazienka czy biuro, aby móc podłączyć wszystkie potrzebne nam sprzęty potrzebujemy z reguły znacznie więcej gniazdek niż faktycznie mamy w domu. W takich sytuacjach ratują nas przedłużacze, dzięki którym możemy jednocześnie włączyć nawet kilka znajdujących się obok siebie urządzeń, takich jak mikser, toster, czajnik elektryczny czy kuchenka mikrofalowa w przypadku kuchni. Odpowiednio dobrany przedłużacz jest więc niezbędnym elementem wyposażenia wielu domów i mieszkań. Jednak aby zakupiony sprzęt odpowiadał naszym potrzebom i wymaganiom, warto dowiedzieć się wcześniej, jakie rodzaje przedłużaczy są obecnie dostępne w sklepach i na jakie parametry warto zwrócić uwagę przed zakupem listwy zasilającej.

Jakie są rodzaje przedłużaczy?

PRZEDŁUŻACZ BĘBNOWY PRZEDŁUŻACZ BĘBNOWY
+ długi
+ poręczny
+ umożliwia szybkie rozwinięcie kabla
+ posiada dodatkowy uchwyt
- rozwinięte kable mogą się ze sobą plątać
PRZEDŁUŻACZ ZEWNĘTRZNY - OGRODOWY PRZEDŁUŻACZ ZEWNĘTRZNY - OGRODOWY
+ długi
+ wygodny w użyciu
+ idealny do ogrodu
+ nie wymaga uziemienia ochronnego
- nie sprawdzi się w warunkach domowych
PRZEDŁUŻACZ DOMOWY PRZEDŁUŻACZ DOMOWY
+ lekki
+ niska cena
+ wyposażony w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe
+ wygodne rozwiązanie
- może nie pasować do wystroju wnętrza domu lub mieszkania
PRZEDŁUŻACZ LISTWOWY PRZEDŁUŻACZ LISTWOWY
+ duża ilość gniazdek
+ stosunkowo niska cena
+ duży wybór w sklepach
+ praktyczny wybór
- brak zaślepek na kontakty
PRZEDŁUŻACZ WARSZTATOWY PRZEDŁUŻACZ WARSZTATOWY
+ zapewnia bezpieczeństwo w pracy
+ długi
+ odpowiednia izolacja
+ wyposażony w zaślepki na gniazdka
- wyższa cena
PRZEDŁUŻACZ Z USB PRZEDŁUŻACZ Z USB
+ umożliwia naładowanie telefonu lub tabletu
+ wygodny w użyciu
+ funkcjonalny
+ idealny do domu lub biura
- wyższa cena

Jak wybrać przedłużacz?

Rodzaj i przeznaczenie
Rodzaj i przeznaczenie

Pierwszym czynnikiem, który warto rozważyć przed zakupem przedłużacza jest jego rodzaj oraz planowane przeznaczenie. W zależności od tego, gdzie planujemy korzystać z listwy zasilającej, możemy dokonać wyboru pomiędzy standardowymi przedłużaczami listwowymi, bębnowymi, ogrodowymi, a także przedłużaczami z funkcją USB, dzięki którym można naładować urządzenia, takie jak telefon czy tablet.

Ilość gniazd
Ilość gniazd

Decydując się na zakup przedłużacza, warto zastanowić się, ile gniazdek będziemy potrzebować w danym pomieszczeniu. W zależności od modelu oraz rodzaju przedłużacza, możemy wybierać pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w jedno, trzy, pięć a nawet dziesięć gniazdek. Ich ilość będzie wpływała na wielkość oraz końcową cenę przedłużacza.

Uziemienie
Uziemienie

Większość dostępnych w sklepach przedłużaczy to modele z uziemieniem. Tego typu sprzęt świetnie sprawdza się do zasilania większości domowych sprzętów RTV i AGD, w tym urządzeń, takich jak telewizor, komputer czy pralka. Natomiast przedłużacze bez uziemienia mogą okazać się dobrym pomysłem w przypadku mniejszych urządzeń o prostej konstrukcji, takich jak lampka nocna.

Długość przedłużacza
Długość przedłużacza

Długość kabla w danym przedłużaczu powinna być dopasowana do odległości, jaka będzie dzieliła gniazdko elektryczne od urządzeń, które mają być podłączone do prądu. Oczywiście w warunkach domowych odległość ta będzie znacznie krótsza niż w przypadku przedłużaczy, które są przeznaczone do użytkowania w pracy czy w ogrodzie. Warto pamiętać, że kabel nie powinien być ani zbyt krótki ani zbyt długi, ponieważ mógłby się wtedy plątać, co mogłoby doprowadzić do przegrzania przewodów.

Maksymalna dopuszczalna moc podłączenia
Maksymalna dopuszczalna moc podłączenia

W zależności od rodzaju przedłużacza, możemy zdecydować się na model przeznaczony do zasilania urządzeń o mniejszej, jak i większej mocy. Aby uniknąć konieczności zwrócenia produktu lub zakupienia kolejnego przedłużacza, przed dokonaniem zakupu warto zorientować się, ile energii elektrycznej pobierają urządzenia, które planujemy podłączyć do listwy zasilającej i na tej podstawie dobrać odpowiedni przedłużacz.

Możliwość stosowania na zewnątrz
Możliwość stosowania na zewnątrz

Niektóre, dostępne w sklepach przedłużacze przeznaczone są wyłącznie do użytku w warunkach domowych. Inne z powodzeniem można stosować również na dworze. Jeśli planujemy korzystać z przedłużacza poza domem, to warto wybrać model, który będzie odporny na działanie promieni słonecznych, a także wilgoci czy wiatru. Takie przedłużacze wykonane są zazwyczaj z trwalszych, wodoodpornych materiałów i są z reguły nieco droższe niż standardowe modele przeznaczonego do użytku domowego.

Ranking przedłużaczy

Przedłużacz Maclean

★★★★★
Przedłużacz Maclean
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Listwowy
LICZBA GNIAZDEK: 10
DŁUGOŚĆ KABLA: 1,5 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Duża ilość gniazdek

Model Maclean MCE10 posiada aż 10 pełnowymiarowych gniazdek, dzięki czemu można podłączyć do niego jednocześnie naprawdę dużą ilość urządzeń. Tak długa listwa zasilająca może okazać się doskonałym rozwiązaniem do salonu, kuchni, a także innych pomieszczeń, w których przechowujemy większą ilość urządzeń RTV i AGD.

Uziemienie

Przedłużacz Maclean MCE10 to model z uziemieniem. Dzięki temu świetnie sprawdza się do zasilania większych urządzeń RTV i AGD. Warto pamiętać, że przedłużacze z uziemieniem stanowią podstawowe zabezpieczenie sprzętu przed ewentualnym uszkodzeniem, a także chronią nas przed porażeniem prądem.

ZALETY
WADY
+ zabezpieczenie przed wkładaniem palców
+ 10 gniazdek
+ maksymalne obciążenie 3680 W
+ automatyczny bezpiecznik
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo solidna listwa do domowych zastosowań, polecam.” - Szymon, Zielona Góra
“Solidny produkt za dobrą cenę.” - Piotr, Piaseczno

Przedłużacz bębnowy

★★★★★
Przedłużacz bębnowy
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Bębnowy
LICZBA GNIAZDEK: 4
DŁUGOŚĆ KABLA: 50 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Funkcjonalny wybór

50 metrowy przedłużacz marki Onex to niezastąpiona pomoc przy wykonywaniu prac ogrodowych, a także doskonałe narzędzie do wykorzystywania w warsztacie i na budowie. Długość kabla sprawia, że podłączone do przedłużacza urządzenia mogą działać na naprawdę dużych odległościach bez konieczności przestawiania bębna.

Łatwy w obsłudze

Prosta konstrukcja przedłużacza sprawia, że zwijanie oraz rozwijanie kabla przebiega w sposób szybki i bezproblemowy. Aby ułatwić przenoszenie sprzętu, przedłużacz Onex został wyposażony w poręczny uchwyt, który znacznie ułatwia podnoszenie 5 kilogramowej konstrukcji.

ZALETY
WADY
+ długi kabel
+ uziemienie
+ 4 gniazdka
+ idealny do ogrodu
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Jak za tę cenę to naprawdę dobry przedłużacz, polecam.” - Paweł, Warszawa
“Produkt zgodny z opisem, działa bez zarzutów.” - Marek, Stargard Szczeciński

Przedłużacz Boxer

★★★★★
Przedłużacz Boxer
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Bębnowy
LICZBA GNIAZDEK: 4
DŁUGOŚĆ KABLA: 50 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Wysoki poziom szczelności

Przedłużacz Boxer BX-742 to model oznaczony jako urządzenie IP44. Parametr ten świadczy o tym, że przedłużacz cechuje się wysoką szczelnością oraz odpornością na działanie wilgoci i innych czynników zewnętrznych. Dzięki temu świetnie sprawdza się w warunkach zewnętrznych, między innymi do pracy w ogrodzie.

Bezpieczny wybór

Przedłużacz bębnowy Boxer wyposażony jest w specjalne zabezpieczenie, chroniące przed porażeniem prądem w przypadku ewentualnego dotknięcia kontaktu. Jest to rozwiązanie chroniące domowników lub pracowników przed doznaniem uszczerbku na zdrowiu. Zabezpieczenie może okazać się również niezbędne w przypadku, gdy przedłużacz będzie znajdował się w pobliżu małych dzieci.

ZALETY
WADY
+ gruby kabel
+ długość 50 m
+ uziemienie
+ solidne wykonanie
- brak wyłącznika termicznego
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny przemysłowy przedłużacz, warto mieć go w garażu, tym bardziej gdy się ma duże podwórko.” - Karol, Police
“Super wybór, polecam.” - Maria, Jelenia Góra

Przedłużacz ogrodowy

★★★★★
Przedłużacz ogrodowy
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Ogrodowy
LICZBA GNIAZDEK: 1
DŁUGOŚĆ KABLA: 10 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Solidne wykonanie

Przedłużacz Adelid został wykonany z trwałych materiałów. Polwinitowy kabel jest odporny na działanie światła słonecznego, wiatru oraz wilgoci, dzięki czemu sprawdza się nawet przy długotrwałej pracy w ogrodzie, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Funkcjonalny

Model jest lekki i wyposażony w uniwersalny, wytrzymały kabel, który dzięki odpowiedniej grubości jest łatwy do złożenia i rozłożenia. Warto dodać również, że przedłużacz dedykowany jest zasilaniu urządzeń ruchomych, dzięki czemu nie plącze się nadmiernie w trakcie wykonywania prac ogrodowych.

ZALETY
WADY
+ uniwersalny wybór
+ wysoka jakość wykonania
+ lekki
+ idealny do pracy w ogrodzie
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Porządny przedłużacz, polecam.” - Piotr, Olsztyn
“Bardzo dobry polski produkt. Warto.” - Sebastian, Ełk

Przedłużacz Blow

★★★★★
Przedłużacz Blow
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Listwowy
LICZBA GNIAZDEK: 3
DŁUGOŚĆ KABLA: 1,5 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Kompaktowe wymiary

W przeciwieństwie do większości przedłużaczy, które zostały uwzględnione w naszym zestawieniu, model Blow wyróżnia się niewielką wagą oraz kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu bez problemu można go schować lub zabrać ze sobą w podróż.

Trzy gniazdka

Przedłużacz Blow jest wyposażony w trzy pełnowymiarowe gniazdka, które mogą okazać się niezastąpioną pomocą w salonie, kuchni, łazience oraz innych pomieszczeniach w domu lub mieszkaniu. Ze względu na rodzaj urządzenia oraz materiał wykonania, przedłużacz jest przeznaczony wyłącznie do użytku w warunkach domowych.

ZALETY
WADY
+ taki
+ lekki
+ świetny wybór do domu
+ uniwersalny wybór
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dobra jakość, dobra cena, polecam.” - Katarzyna, Toruń
“Solidny kabel, lepszy niż się spodziewałem.” - Jan, Goleniów

Przedłużacz USB

★★★★★
Przedłużacz USB
SPECYFIKACJA
RODZAJ: USB
LICZBA GNIAZDEK: 1
DŁUGOŚĆ KABLA: 150 cm
UZIEMIENIE: Nie
Sprawdź cenę

Łatwy w obsłudze

Przedłużacz USB Interlook działa zgodnie z zasadą Plug & Play, nie wymaga więc żadnego dodatkowego zasilania czy konfigurowania sprzętu. Po podłączeniu, przedłużacz zapewnia dobrą jakość sygnału oraz odpowiedni poziom napięcia, co wpływa na zwiększenie komfortu w trakcie użytkowania urządzenia.

Funkcjonalny

Przedłużacz umożliwia podłączenie do komputera czy laptopa wielu urządzeń wyposażonych w uniwersalne złącze USB. Wśród nich można wymienić między innymi karty sieciowe, myszki, klawiatury, głośniki, aparaty, skanery, a także czytniki kart.

ZALETY
WADY
+ tani
+ lekki
+ nie wymaga dodatkowego zasilania
+ poręczny
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dobra jakość przewodu, kabel spełnia oczekiwania.” - Ewelina, Częstochowa
“Dobry, tani produkt, polecam.” - Piotr, Banie

Przedłużacz Eurobatt

★★★★★
Przedłużacz Eurobatt
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Listwowy
LICZBA GNIAZDEK: 5
DŁUGOŚĆ KABLA: 1,5 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Oszczędny wybór

Listwowy przedłużacz Eurobatt wyposażony jest w pięć gniazd, które można aktywować i wyłączać oddzielnie lub zdecydować się na uruchomienie lub wyłączenie całej listwy. Rozwiązanie to sprawia, że nie musimy wyciągać konkretnej wtyczki z gniazdka, aby przestała zasilać konkretne urządzenie. W takiej sytuacji wystarczy użyć przycisku znajdującego się obok konkretnej wtyczki.

Funkcjonalny

Listwa zasilająca posiada podświetlane wyłączniki oraz wtyczki w różnych kolorach, co ułatwia zapamiętanie, która wtyczka jest podłączona do którego urządzenia elektronicznego. Ze względu na konstrukcję oraz materiał wykonania, przedłużacz przeznaczony jest do użytku w warunkach domowych.

ZALETY
WADY
+ 5 gniazdek
+ uziemienie
+ podświetlane wyłączniki
+ posiada certyfikat CE
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dobry produkt, polecam.” - Adam, Dębno
“Świetny przedłużacz, jest w pełni zgodny z oczekiwaniami.” - Maciej, Gorzów Wielkopolski

Przedłużacz sieciowy

★★★★☆
Przedłużacz sieciowy
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Listwowy
LICZBA GNIAZDEK: 5
DŁUGOŚĆ KABLA: 5 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Listwa zasilająca Blow to uniwersalny przedłużacz składający się z pięciu, pełnowymiarowych gniazdek oraz podświetlanego wyłącznika. Przedłużacz przeznaczony jest do użytku domowego i może okazać się doskonałym rozwiązaniem do zasilania urządzeń RTV i AGD w mieszkaniu, domu lub miejscu pracy.

Prosta konstrukcja

Przedłużacz Blow to standardowy model listwowy z uziemieniem oraz uniwersalnym poziomem szczelności. W związku z tym listwa może być wykorzystywana w miejscach, takich jak kuchnia czy łazienka, natomiast powinna być chroniona przed ewentualnym zachlapaniem czy długotrwałą ekspozycją na działanie wilgoci.

ZALETY
WADY
+ 5 gniazdek
+ 5 metrowy kabel
+ idealny do domu lub biura
+ prosta konstrukcja
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny produkt w niskiej cenie, polecam.” - Magdalena, Gubin
“Bardzo dobry wybór, przedłużacz jest w pełni zgodny z opisem.” - Przemysław, Kostrzyn

Listwa zasilająca

★★★★☆
Listwa zasilająca
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Listwowy
LICZBA GNIAZDEK: 8
DŁUGOŚĆ KABLA: 1,8 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Wielofunkcyjny

Poza trzema, standardowymi gniazdami elektrycznymi, listwa wyposażona jest również w sześć portów USB, które umożliwiają naładowanie urządzeń, takich jak telefon, tablet czy laptop. W przypadku podłączenia mniejszej ilości urządzeń jednocześnie, czas ładowania jest stosunkowo krótki.

Solidne wykonanie

Przedłużacz wykonany jest z trwałych materiałów, które cechują się stosunkowo wysoką odpornością na uszkodzenia i negatywny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć. Warto dodać również, że listwa została wykonana z ognioodpornych materiałów, co stanowi niezawodną ochronę przed nadmiernym nagrzaniem oraz uszkodzeniem przewodów.

ZALETY
WADY
+ gniazdo USB
+ atrakcyjna cena
+ lekki
+ intuicyjny w obsłudze
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Przedłużacz jest estetycznie wykonany, szybko ładuje telefon, polecam.” - Tomasz, Zamość
“Listwa działa jak należy, wszystko zgodne z opisem.” - Paulina, Wrocław

Przedłużacz Aigostar

★★★★☆
Przedłużacz Aigostar
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Listwowy
LICZBA GNIAZDEK: 4
DŁUGOŚĆ KABLA: 3 m
UZIEMIENIE: Tak
Sprawdź cenę

Praktyczny kabel

Przedłużacz Aigostar jest wyposażony w gruby, solidnie wykonany kabel o uniwersalnej długości 3 metrów. Jest to długość, która umożliwi zasilenie nawet trudniej dostępnych urządzeń bez obaw, że nadmiar kabla będzie się plątał i wyglądał nieestetycznie w domu czy mieszkaniu.

Uniwersalny wygląd

Listwa zasilająca jest dostępna w standardowym, białym kolorze, dzięki czemu powinna dopasować się do większości nowocześnie urządzonych wnętrz. Poza tym niewielkie wymiary przedłużacza sprawiają, że w razie potrzeby ewentualne ukrycie listwy nie powinno stanowić większego problemu.

ZALETY
WADY
+ prosta konstrukcja
+ uniwersalny wybór
+ lekki
+ 4 pełnowymiarowe gniazda
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Jakość produktu jest adekwatna do ceny, polecam.” - Joanna, Białystok
“Prosty, uniwersalny przedłużacz.” - Jan, Myślibórz

Przedłużacz do domu i mieszkania - do czego może się przydać?

Przedłużacz to proste urządzenie, które może mieć wiele zastosowań w warunkach domowych. Przez to, że w większości domów i mieszkań znajduje się bardzo dużo różnorodnych urządzeń elektrycznych, to często dzieje się tak, że ich ilość znacznie przekracza liczbę gniazdek, do których można by te urządzenia podłączyć lub dzieli je od dostępnych gniazdek zbyt duża odległość.

Wiele osób decyduje się na zakup przedłużacza, aby móc podłączyć do niego różnorodne urządzenia RTV i AGD, a także inne drobne urządzenia niewymagające uziemienia. Listwy zasilające znajdują zastosowanie zarówno w pokojach dziennych, kuchniach, łazienkach, salonach, biurach i wszędzie tam, gdzie blisko siebie znajduje się co najmniej kilka urządzeń, których nie można podłączyć do gniazdka elektrycznego.

Przedłużacz z USB A i C - dodatkowe udogodnienie

Przedłużacz z funkcją USB A i C to wygodne w użyciu, komputerowe złącze komunikacyjne, do którego można podłączyć urządzenia, takie jak myszka, głośniki, słuchawki, pendrive, laptop czy telewizor. Przedłużacz USB umożliwia przesyłanie plików oraz ładowanie poszczególnych urządzeń i nie wymaga podłączenia do gniazdka. Modele z funkcją USB są powszechnie stosowane w domach, szkołach i różnych miejscach pracy, w których na co dzień korzysta się z laptopów i komputerów stacjonarnych.

Maksymalne możliwe obciążenie przedłużacza - dlaczego jest istotne?

Przed zakupem przedłużacza, warto zorientować się, jakie jest jego maksymalne, dopuszczalne obciążenie i czy będzie ono dopasowane do mocy, jaką pobierają urządzenia elektroniczne, które planujemy zasilać z jego wykorzystaniem. W zależności od rodzaju oraz parametrów konkretnego modelu listwy zasilającej, możemy wybierać pomiędzy przedłużaczami przeznaczonymi do zasilania urządzeń o mniejszej, jak i większej mocy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę maksymalne możliwe obciążenie przedłużacza, to możemy mieć pewność, że podłączone do niego urządzenia będą działały w sposób sprawny i bezpieczny. Ewentualne niedopasowanie urządzeń do konkretnego przedłużacza mogłoby skutkować spięciami, zepsuciem sprzętu, a także przegrzaniem lub uszkodzeniem przewodów.

Przedłużacz do ogrodu - pomoc w pracach przy utrzymaniu ogrodu

Przedłużacze przeznaczone do użytku zewnętrznego różnią się od modeli dedykowanych użytkowaniu w warunkach domowych. W przypadku przedłużaczy ogrodowych, warto zwrócić uwagę na długość kabla, który umożliwi dotarcie z wybranym sprzętem nawet do najdalszych części ogródka czy podwórka. W zależności od wielkości działki oraz indywidualnych preferencji, możemy wybierać pomiędzy przedłużaczami o długości kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu metrów.

Przedłużacze ogrodowe to w większości modele bębnowe, w których kabel zwijany jest na obrotowy bęben. Kable zasilające do użytku zewnętrznego wykonane są z trwałych, odpornych na działanie warunków atmosferycznych materiałów, takich jak poliuretan czy neopren.

Przedłużacz IP20 i IP44 - jaka jest różnica?

Planując zakup przedłużacza, warto zwrócić uwagę na oznaczenie, jakim jest IP, oznaczające poziom szczelności konkretnego urządzenia. W przypadku dostępnych w sklepach modeli, najczęściej spotykane są przedłużacze z oznaczeniem IP20 oraz IP44.

Przedłużacze IP20 to uniwersalne urządzenia, które cechują się stosunkowo wysoką odpornością na działanie wilgoci oraz przenikania ciał stałych. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach, takich jak łazienki czy kuchnie, gdzie istnieje niewielkie ryzyko zachlapania czy ekspozycji na działanie wilgoci. Z kolei przedłużacze IP44 to modele przeznaczone do długotrwałej pracy na zewnątrz. Takie urządzenia wykonane są z trwalszych, odpornych na działanie słońca i wody materiałów.

Jaki przedłużacz wybrać? Podsumowanie

Przed zakupem przedłużacza, warto zastanowić się nad rodzajem oraz planowanym przeznaczeniem sprzętu. Inny przedłużacz będzie nam potrzebny do domu, a inny do stosowania w garażu czy w przydomowym ogrodzie. Poza tym, warto zwrócić również uwagę na długość kabla, stopień szczelności oraz maksymalną dopuszczalną moc podłączenia. Aby ułatwić dokonanie trafnego wyboru, stworzyliśmy powyższy poradnik zakupowy oraz ranking najchętniej kupowanych, dostępnych obecnie na rynku przedłużaczy domowych i ogrodowych. W zestawieniu znalazły się modele o różnych długościach i parametrach, dzięki czemu każdy powinien znaleźć wśród nich przedłużacz dostosowany do własnych potrzeb i preferencji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij