Close

Jaki odkurzacz pionowy będzie najlepszy? Ranking odkurzaczy pionowych i porady przy wyborze

Nowoczesne odkurzacze pionowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy workowych! Zdecydowaną zaletą takich modeli jest niezwykle skuteczna filtracja oraz lekka, ergonomiczna konstrukcja, która ułatwia wychwytywanie nawet najmniejszych zanieczyszczeń. W sklepach można znaleźć zarówno uniwersalne odkurzacze jednoczęściowe, jak i wielofunkcyjne modele z dodatkowymi, wymiennymi końcówkami. Jakie modele odkurzaczy pionowych cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu do odkurzania? Zapoznaj się z poniższym artykułem i wybierz najlepszy odkurzacz pionowy do swojego domu lub mieszkania!

Aktualizacja: Czerwiec 2024

#1
Samsung VS20A95973B
Samsung VS20A95973B

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Wspaniały odkurzacz! Zaskakująco cicho pracuje, a do tego czyści obłędnie. Polecam!”

Sprawdź cenę
#2
Dyson V15 Detect Absolute
Dyson V15 Detect Absolute

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Bateria trzyma bardzo dobrze i na jednym ładowaniu można mieszkanie posprzątać.”

#3
Philips AquaTrio XW9383/01 z funkcją aktywnego mycia
Philips AquaTrio XW9383/01 z funkcją aktywnego mycia

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Bardzo fajny sprzęt i do tego funkcja mycia sprawdza się naprawdę dobrze. Jak najbardziej polecam.”

Co to jest odkurzacz pionowy i czym różni się od pozostałych odkurzaczy?

Odkurzacz pionowy to nowoczesne urządzenie elektryczne, przeznaczone do oczyszczania wybranych, najczęściej płaskich powierzchni z kurzu, brudu, okruchów, sierści i wielu innych, trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Zdecydowaną zaletą odkurzaczy pionowych jest ich lekka i ergonomiczna konstrukcja, która ułatwia docieranie do ciasnych, zaciemnionych i trudno dostępnych miejsc w domu, mieszkaniu, a nawet w samochodzie!

Większość popularnych odkurzaczy pionowych to modele bezprzewodowe, nie wymagające podłączenia sieciowego. Takie rozwiązanie gwarantuje nam maksymalną wygodę i swobodę ruchów podczas sprzątania. W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy workowych, modele pionowe posiadają wydajne systemy filtracji oraz wbudowane, wielorazowe zbiorniki na kurz, które minimalizują nasz kontakt z zebranymi zanieczyszczeniami.

Jakie są rodzaje odkurzaczy pionowych?

Dobry odkurzacz pionowy powinien być lekki, mobilny i wygodny w użytkowaniu. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli, różniących się od siebie wielkością, konstrukcją, mocą, a także obecnością dodatkowych końcówek, ułatwiających usuwanie zanieczyszczeń z różnorodnych powierzchni. W zależności od indywidualnych potrzeb, można dokonać wyboru pomiędzy modelami jednoczęściowymi, dwuczęściowymi oraz nowoczesnymi odkurzaczami z silnikiem przy rączce.

ODKURZACZ PIONOWY JEDNOCZĘŚCIOWY ODKURZACZ PIONOWY JEDNOCZĘŚCIOWY
+ Lekka budowa
+ Uniwersalny wybór
+ Bezprzewodowy
+ Wygodny w użyciu
- Nie posiada odłączanego odkurzacza ręcznego
ODKURZACZ PIONOWY 2W1 ODKURZACZ PIONOWY 2W1
+ Szerokie zastosowanie
+ Lekka konstrukcja
+ Odłączany odkurzacz ręczny
+ Dodatkowe końcówki przeznaczone do odkurzania różnych powierzchni
- Wyższa cena
ODKURZACZ PIONOWY Z SILNIKIEM PRZY RĄCZCE ODKURZACZ PIONOWY Z SILNIKIEM PRZY RĄCZCE
+ Wysoka moc działania
+ Pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc
+ Wygodny w użyciu
+ Mobilna konstrukcja
- Wymaga odstawienia do bazy po zakończonej pracy

Jak wybrać odkurzacz pionowy? Najważniejsze parametry

Wybór odkurzaczy pionowych, które są obecnie dostępne na rynku jest ogromny! Poszczególne modele różnią się od siebie mocą, wymiarami, wagą, poziomem emitowanego hałasu, a także obecnością dodatkowych końcówek, które mogą ułatwić usuwanie zanieczyszczeń z różnych, nawet trudno dostępnych powierzchni. Przy wyborze odkurzacza, warto wziąć pod uwagę również pojemność wbudowanego pojemnika na kurz, a także możliwość rozłożenia sprzętu na mniejsze elementy.

Rodzaj zasilania
Rodzaj zasilania

Jednym z najważniejszych czynników, jakie warto wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego jest rodzaj zasilania urządzenia! W zależności od indywidualnych potrzeb, można wybrać pomiędzy mobilnymi odkurzaczami bezprzewodowymi oraz tradycyjnymi modelami zasilanymi sieciowo. Obecnie ze względów praktycznych największą popularnością cieszą się odkurzacze bezprzewodowe, które umożliwiają odkurzanie rolet, sufitu, ścian, wszelkich szczelin, a nawet wnętrza samochodu!

Moc odkurzacza pionowego
Moc odkurzacza pionowego

Przy wyborze odkurzacza pionowego, warto zwrócić szczególną uwagę na moc silnika, wpływającą w dużym stopniu na siłę ssania zakupionego sprzętu. Modele o wyższej mocy wyróżniają się wyższą skutecznością i wydajnością, dzięki czemu są w stanie zbierać znacznie więcej zanieczyszczeń niż modele o niższej mocy. W większości przypadków uniwersalnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia o mocy wynoszącej od 300 do 600 W, natomiast w sklepach można znaleźć również znacznie wydajniejsze modele o mocy przekraczającej 700 W. Warto dodać również, że maksymalna moc odkurzaczy wprowadzonych do sprzedaży na terenie UE nie powinna przekraczać 900 W.

Wbudowane filtry i ich rodzaje
Wbudowane filtry i ich rodzaje

Odpowiedni stopień filtracji to jeden z najważniejszych czynników, jakie warto uwzględnić przy wyborze odkurzacza pionowego! Wydajny system filtracji zabezpiecza silnik urządzenia przed uszkodzeniami, jednocześnie wpływając na wydłużenie żywotności całego odkurzacza. Dzięki skutecznej filtracji, wszelkie zanieczyszczenia nie wydostają się z pojemnika na kurza, co wpływa na zmniejszenie ilości szkodliwych cząsteczek w naszym domu lub mieszkaniu!

Rodzaj końcówek w zestawie
Rodzaj końcówek w zestawie

Większość popularnych odkurzaczy pionowych posiada dodatkowe końcówki, przeznaczone do usuwania zabrudzeń z wąskich szczelin, tapicerowanych mebli lub wnętrza samochodów. Niektóre modele są wyposażone w specjalne końcówki dedykowane usuwaniu sierści, co może stanowić świetne rozwiązanie dla opiekunów zwierząt domowych, zwłaszcza w okresie linienia! Z tego względu przy wyborze odkurzacza do domu lub mieszkania, warto zwrócić uwagę nie tylko na ilość, ale również na rodzaj dołączonych końcówek. Odpowiedni zestaw pozwoli dokładnie oczyścić nawet najtrudniej dostępne zakamarki w naszym domu lub mieszkaniu!

Pojemność pojemnika na kurz
Pojemność pojemnika na kurz

W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy workowych, modele pionowe posiadają specjalne pojemniki na kurz, w których gromadzone są wszystkie zebrane zanieczyszczenia. Przy wyborze odkurzacza, warto zwrócić uwagę na pojemność wbudowanego pojemnika. W sklepach można znaleźć zarówno kompaktowe odkurzacze wyposażone w niewielkie pojemniki o pojemności wynoszącej od 0,2 do 0,5 litra, jak i znacznie większe modele z dużymi pojemnikami o pojemności przekraczającej 2 litry!

Poziom hałasu
Poziom hałasu

Dobry odkurzacz pionowy powinien zapewniać nam komfort i wygodę podczas sprzątania. Niestety dokuczliwe odgłosy emitowane przez większość tradycyjnych odkurzaczy domowych stanowią spore utrudnienie dla rodziców małych dzieci, a także dla opiekunów zwierząt domowych! Z tego względu przy wyborze nowego odkurzacza, warto zwrócić szczególną uwagę na poziom hałasu emitowanego przez wybrane urządzenie! Niektóre, nowoczesne modele posiadają kilkustopniową redukcję hałasu, gwarantującą cichą pracę urządzenia. W przypadku wątpliwości, warto zdecydować się na model generujący hałas w przedziale od 60 do 70 dB.

Funkcja wspierająca mycie
Funkcja wspierająca mycie

Niektóre nowoczesne odkurzacze pionowe posiadają dodatkową funkcję mycia, umożliwiającą dokładne oczyszczanie wybranych powierzchni płaskich na mokro! Takie rozwiązanie pozwala umyć podłogę po zakończonym odkurzaniu, co stanowi znaczne udogodnienie w życiu codziennym! Warto podkreślić jednak, że wielofunkcyjne odkurzacze wyposażone w funkcję wspierającą mycie są z reguły droższe od standardowych modeli pionowych, a ich cena mieści się najczęściej w przedziale od 700 do 2000 zł.

Waga odkurzacza pionowego
Waga odkurzacza pionowego

Dobry odkurzacz pionowy powinien być lekki i wygodny w użyciu! Zbyt ciężkie i masywne urządzenia mogą być niewygodne i trudne w obsłudze, a w dłuższej perspektywie czasu mogą przyczyniać się do nawracających bólów w obrębie pleców, szyi lub karku. Planując zakup odkurzacza pionowego, najlepiej wybierać spośród lekkich modeli o wadze wynoszącej od 2,5 do 5 kg. Na szczęście wybór modeli pionowych, które są obecnie dostępne na rynku jest naprawdę duży, więc znalezienie sprzętu dostosowanego do naszej wagi nie powinno stanowić większych trudności.

Wymiary odkurzacza pionowego
Wymiary odkurzacza pionowego

Moc, wydajność i skuteczność odkurzacza pionowego to nie wszystko! Dobry sprzęt powinien być również wygodny w użyciu i łatwy w przechowywaniu. Z tego względu, przy wyborze warto zwrócić uwagę na wymiary wybranego odkurzacza. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się sprzęty modułowe, które można z łatwością złożyć na mniejsze części. Przy zakupie, warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrany model posiada dodatkowy uchwyt do przenoszenia lub zamocowania na ścianie. Takie rozwiązanie ułatwia ustawianie odkurzacza w stabilnej pozycji, bez obaw o uszkodzenie lub zarysowanie sprzętu.

Ranking najlepszych odkurzaczy pionowych

1. Samsung VS20A95973B

★★★★★
1. Samsung VS20A95973B
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,5 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Tak
Sprawdź cenę

Wysoka moc i doskonałe parametry

Multifunkcyjny odkurzacz bezprzewodowy Samsung BESPOKE Jet to absolutny lider w rankingu najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych na rynku. Na uwagę w szczególności zasługuje mocny silnik HexaJet oraz wielopoziomowy system filtracji. Silnik o mocy 580 W, sile ssania do 210 W i prędkości obrotowej 135 000 obr./min gwarantuje, że zbierze najmniejsze drobinki kurzu, roztoczy i sierści z każdej powierzchni — od twardych podłóg po miękkie dywany i wykładziny. Wielowarstwowy system filtracji zatrzymuje do 99,999% kurzu i alergenów. Nie zabrakło tu również dwóch baterii w zestawie, które pozwolą Ci na 120 minut pracy bez konieczności ładowania!

Stacja czyszcząca All-in-One

Odkurzacz BESPOKE Jet pro extra otrzymasz w zestawie z inteligentną stacją czyszczącą All-in-One. Koniec z ręcznym opróżnianiem pojemnika na kurz! Stacja All-in-One opróżnia go automatycznie, dzięki technologii Air Pulse™. To higieniczna i niesamowicie wygodna opcja dla alergików. Wystarczy, że po zakończonym odkurzaniu odstawisz na stację i wciśniesz przycisk, a kurz i inne zanieczyszczenia zostaną zassane do specjalnego worka ukrytego wewnątrz stacji czyszczącej. Co więcej, stacja odpowiada również za ładowanie akumulatora, dzięki czemu Twój odkurzacz szybko będzie ponownie gotowy do sprzątania, a Ty nie musisz podpinać go ręcznie za każdym razem do ładowania.

Lekki, poręczny i łatwy do utrzymania w czystości

Odkurzacz bezprzewodowy od firmy Samsung wyróżnia się również niesamowicie lekką konstrukcją. Urządzenie waży tylko 1,44 kg! Jest więc na tyle lekki, że możesz go wykorzystać do odkurzania schodów, pionowego czyszczenia zasłon, a nawet wniesiesz go na piętro bez męczenia pleców i nadwyrężania nadgarstków. Świetnie zdaje egzamin również jako odkurzacz dla osób starszych, które nie mogą się przemęczać. To jednak jeszcze nie wszystko. Zarówno filtr, jak i pojemnik na kurz możesz wyczyścić w kilka sekund pod bieżącą wodą. Dzięki temu filtr pracuje zawsze z najwyższą wydajnością, a czyszczenie urządzenia nie zabiera Ci dużo czasu.

Cyfrowy wyświetlacz dla całkowitej kontroli nad urządzeniem

Samsung Bespoke Jet jest wyposażony w cyfrowy wyświetlacz LCD, na którym pojawiają się informacje o stanie baterii, mocy ssania, ostrzeżenia o pojawiających się problemach, a nawet przypomina Ci, gdy nadejdzie najwyższy czas na wyczyszczenie filtra!

Nowoczesne końcówki do wszystkich powierzchni

Nie możemy oczywiście zapomnieć o zestawie końcówek, który sprawia, że odkurzacz Samsung bezbłędnie radzi sobie sprzątaniem całego domu i mieszkania. Jakie szczotki znajdziesz w zestawie? Przede wszystkim to uniwersalna elektroszczotka Jet Dual. Posiada ona zarówno nylonowe włosie do zbierania sierści zwierząt z dywanu, jak i miękki wałek do czyszczenia twardych powierzchni. W zestawie jest też elektroszczotka Slim Action, która sprawnie dociera do wąskich przestrzeni pod meblami. Dodatkowo model wyposażony jest w końcówkę myjącą Spray Spinning Sweeper, która usuwa zabrudzenia na mokro i poleruje oczyszczoną powierzchnię. Dla większej wygody dołączono do zestawu także elastyczną końcówkę, szczotkę szczelinową i do kurzu, a także wielorazowe antybakteryjne mopy.

ZALETY
WADY
+ Regulacja mocy ssania
+ Stacja czyszcząca i ładująca w jednym
+ Funkcja pracy na mokro
+ Cyfrowy wyświetlacz LCD
+ Doskonały wybór dla alergików
- należy wygospodarować sporo przestrzeni na ścianie na stację czyszczącą All-in-One, gdyż zajmuje dużo miejsca
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami zdecydowałam się na zakup tego modelu i jestem zachwycona! Samsung VS20A95973B posiada bardzo dużą moc ssania i świetnie radzi sobie zarówno z podłogami, jak i dywanami. Zauważyłam nawet, że powietrze w mieszkaniu jest czystsze i przyjemniejsze. Zdecydowanie polecam” - Anna, Wrocław
“Samsung Bespoke Jet to zdecydowanie jeden z najlepszych odkurzaczy, z jakimi miałem do czynienia. Sprzęt posiada specjalne funkcje, które ułatwiają usuwanie sierści zwierząt, co dla mnie - jako alergika stanowi znaczne ułatwienie na co dzień. Duży plus za końcówkę do mycia, bo teraz mogę odświeżyć podłogi w kilka minut bez męczenia się z mopem. Polecam!” - Marcin, Mińsk Mazowiecki

2. Dyson V15 Detect Absolute

★★★★☆
2. Dyson V15 Detect Absolute
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,76 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Nie

Doskonały wybór

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Dyson V15 Detect Absolute to niezawodny sprzęt wyposażony w zaawansowany system filtracji zanieczyszczeń. Model zapewnia bardzo wysoką moc ssania, dzięki czemu jest w stanie usunąć nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu z otoczenia. Odkurzacz z łatwością wyłapuje wszelkie alergeny, bakterie, a także sierść zwierząt, dlatego stanowi świetny wybór dla alergików! Model jest przeznaczony do oczyszczania wszystkich rodzajów powierzchni, dzięki czemu można odkurzyć z nim zarówno twarde podłogi, jak i materace, dywany, czy wykładziny.

Komfort i wygoda użytkowania

Wielofunkcyjny odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute został wyposażony w 3 tryby pracy: Auto, Boost i Eco, dzięki którym z łatwością dostosujesz moc ssania do własnych potrzeb. Model wyposażono w innowacyjną elektroszczotkę Digital Motobar, która zbiera długie włosy i sierść zwierząt, jednocześnie zapobiegając ich plątaniu. Wszelkie elementy modelu Dyson V15 Detect Absolute, takie jak wałek, filtr, pojemnik, czy końcówki są bardzo łatwe do oczyszczenia, dzięki czemu odkurzacz jest bardzo wygodny i łatwy w konserwacji. Zdecydowanym atutem odkurzacza jest obecność ściennej stacji ładującej, dzięki której odkurzacz jest zawsze naładowany i gotowy do ponownego użycia!

ZALETY
WADY
+ Wysoka moc ssania
+ Skuteczny system filtracji zanieczyszczeń
+ Regulacja mocy ssania
+ Wskaźnik naładowania baterii
- Brak funkcji pracy na mokro
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobry odkurzacz, wysoka moc ssania i wydajne działanie. Duży plus za bardzo skuteczne usuwanie sierści zwierząt z dywanów. Polecam!” - Michalina, Szczecin
“Świetny sprzęt, który z łatwością oczyszcza zarówno podłogi, jak i dywany. Szacowany czas pracy na jednym ładowaniu wynosi w tym przypadku około 60 minut, co spokojnie wystarcza na posprzątanie całego mieszkania. Wszystko zgodne z zamieszczonym opisem.” - Katarzyna, Gorzów Wielkopolski

3. Philips AquaTrio XW9383/01 z funkcją aktywnego mycia

★★★★☆
3. Philips AquaTrio XW9383/01 z funkcją aktywnego mycia
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,45 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Tak

Wielofunkcyjny wybór

Bezprzewodowy odkurzacz Philips AquaTrio XW9383/01 to multifunkcyjny sprzęt 3w1. Model łączy w sobie 3 urządzenia: odłączany odkurzacz ręczny, bezprzewodowy odkurzacz z podświetleniem i bezprzewodowy odkurzacz z funkcją mycia. Obecność innowacyjnej stacji dokującej 2w1 pozwala na wygodne przechowywanie odkurzacza, jednocześnie umożliwiając automatyczne oczyszczanie urządzenia oraz wymiennych szczotek PowerBrush. Model zapewnia do 45 minut ciągłej pracy na jednym naładowaniu, dzięki czemu pozwala z łatwością odkurzyć cały dom lub mieszkanie bez konieczności wymiany akumulatora.

Funkcja aktywnego mycia

Pionowy odkurzacz bezprzewodowy Philips AquaTrio XW9383/01 został wyposażony w unikatową nasadkę AquaSpin, która jednocześnie odkurza i myje twarde powierzchnie. Zastosowana technologia skutecznie usuwa brud, kurz, sierść i rozlane płyny przy każdym ruchu odkurzaczem, dzięki czemu sprzątanie jest niezwykle szybkie i wygodne! Model posiada wbudowane diody LED, które ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń z zaciemnionych i trudno dostępnych powierzchni. Zdecydowanym atutem tego modelu jest podświetlany ekran LCD, który pozwala monitorować stan urządzenia, jednocześnie ułatwiając zmianę poszczególnych parametrów.

ZALETY
WADY
+ Możliwość wymiany baterii
+ Automatyczny cykl samoczyszczenia
+ Podświetlana szczotka
+ Stacja dokująca 2w1
- Wyższa cena
- Stacja bazowa nie posiada funkcji ładowania
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Odkurzacz ma bardzo dobrą moc ssania, dzięki czemu z łatwością usuwa wszelkie zanieczyszczenia z różnych powierzchni. Duży plus za funkcję auto czyszczenia, która znacznie ułatwia codzienne porządki. Polecam!” - Joanna, Białystok
“Sprzęt spełnia swoje zadanie i bardzo skutecznie usuwa zanieczyszczenia z podłóg, dywanów i wykładzin. Obsługa odkurzacza na początku nie jest zbyt intuicyjna, ale po już po kilku użyciach można się do niej przyzwyczaić. Zakup uważam za udany.” - Tomasz, Olsztyn

4. Deerma DX118C

★★★★☆
Deerma DX118C
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 1,2 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Nie

Praktyczny wybór

Uniwersalny odkurzacz pionowy Deerma DX118C to tradycyjny model zasilany sieciowo. Odkurzacz został wyposażony w praktyczny, 5-metrowy kabel, który umożliwia swobodne użytkowanie w warunkach domowych! Model został wyposażony w dodatkowe, wymienne szczotki, pozwalające usunąć zabrudzenia z dywanów, zasłon, wykładzin, a nawet tapicerowanych mebli! Sprzęt posiada odłączany odkurzacz ręczny, który może okazać się bardzo przydatny do oczyszczania zaciemnionych i trudno dostępnych zakamarków! Odkurzacz został wyposażony w solidny zbiornik na kurz o pojemności wynoszącej 1,2 litra.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Ergonomiczny odkurzacz pionowy Deerma DX118C to najwyższa jakość w przystępnej cenie. Model posiada wydajny silnik, który może pracować z prędkością wynoszącą nawet 28 000 obrotów na minutę! Odkurzacz został wyposażony w nowoczesny filtr HEPA, który dokładnie filtruje kurz, jednocześnie minimalizując nasz kontakt z zebranymi zanieczyszczeniami! Wbudowany pojemnik na odpady jest bardzo łatwy do opróżnienia i nadaje się do mycia pod bieżącą wodą. Odkurzacz waży niecałe 2 kg i zajmuje mało miejsca, dzięki czemu jest bardzo wygodny w przechowywaniu.

ZALETY
WADY
+ Lekka konstrukcja
+ 5-metrowy kabel
+ 3 wymienne szczotki
+ Efektywny filtr HEPA
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny sprzęt w bardzo niskiej cenie! Odkurzacz miał początkowo służyć do sporadycznego czyszczenia podłogi w kuchni, ale jest tak wydajny, że używam go do sprzątania całego mieszkania!” - Anna, Elbląg
“Super wybór, duża moc ssania i cicha praca silnika. Zdecydowanie polecam!” - Michalina, Białystok

5. Dreame V11

★★★★☆
Dreame V11
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,5 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Nie

Wygodne rozwiązanie

Bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy Dreame V11 o mocy 450 W to świetny wybór dla osób, którym zależy na zakupie mobilnego sprzętu, umożliwiającego odkurzanie różnorodnych, nawet zaciemnionych i trudno dostępnych powierzchni! Niezwykle praktyczna, dwuczęściowa konstrukcja urządzenia pozwala wykorzystywać odkurzacz do usuwania zabrudzeń z balkonu, tarasu, a nawet z wnętrza samochodu! Model posiada dodatkowy wyświetlacz, który ułatwia odczytanie i ustawienie poszczególnych parametrów i trybów pracy odkurzacza!

Wielofunkcyjny wybór

Nowoczesny odkurzacz pionowy Dreame V11 z wydajnym akumulatorem o pojemności 3000 mAh to kompaktowy, ultralekki sprzęt umożliwiający nieprzerwalne odkurzanie w trybie Eco nawet do 90 minut. Model posiada również dwa inne tryby: Strong i Super Strong, które odpowiadają za maksymalne przyspieszenie obrotów silnika, co pozwala dokładnie oczyścić wybraną przestrzeń w znacznie krótszym czasie! Odkurzacz został wyposażony w nowoczesny, 5-stopniowy system filtracji, który skutecznie usuwa nawet najmniejsze zanieczyszczenia.

ZALETY
WADY
+ Wbudowany wyświetlacz
+ Wskaźnik stanu akumulatora
+ System chłodzący
+ Wydajny silnik
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Lekki, niezwykle wygodny odkurzacz z solidnym silnikiem. Świetna alternatywa dla popularnych modeli, dostępnych w dwukrotnie wyższej cenie. Polecam!” - Mateusz, Kraków
“Rewelacyjny odkurzacz, zdecydowanie wart swojej ceny. Wszystko zgodne z zamieszczonym opisem!” - Karolina, Gdynia

6. Deerma DX115C

★★★★☆
Deerma DX115C
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 1,2 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Nie

Praktyczny wybór

Czarny odkurzacz pionowy o mocy 600 W to uniwersalny model zasilany sieciowo. Sprzęt został wyposażony w praktyczny, 5-metrowy kabel, który umożliwia swobodne przemieszczanie się po wybranym pomieszczeniu. Odkurzacz emituje hałas nieprzekraczający 76 dB, dzięki czemu jest dość cichy i wygodny w użytkowaniu. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesny system filtracji, odpowiadający za usuwanie nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Model posiada wbudowany pojemnik na kurz o pojemności 1,2 litra.

Wymienne szczotki

Uniwersalny odkurzacz pionowy Deerma DX115C to wydajny sprzęt w niskiej cenie! Model został wyposażony w 3 dodatkowe, wymienne szczotki, które umożliwiają odkurzenie nawet zaciemnionych i trudno dostępnych miejsc! Możliwość wymiany końcówek pozwala oczyścić nie tylko podłogi, ale również dywany, schody, rolety okienne, a także wykładziny i tapicerowane meble. Wbudowany zbiornik na kurz o pojemności 1,2 litra pobiera i zatrzymuje wszystkie nieczystości, a dodatkowo jest bardzo łatwy do opróżnienia, co skraca nasz kontakt z zebranymi zanieczyszczeniami do minimum.

ZALETY
WADY
+ Niska cena
+ Nowoczesny system filtracji
+ 3 wymienne szczotki
+ Odłączany odkurzacz ręczny
- Głośna praca silnika
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Lekki, poręczny odkurzacz w bardzo niskiej cenie. Nie mam żadnych zastrzeżeń do zakupu.” - Zuzanna, Ełk
“Odkurzacz jest naprawdę mocny, sprawdza się świetnie do odkurzania samochodu. Polecam!” - Magdalena, Gorzów Wielkopolski

7. Xiaomi G10

★★★★☆
Xiaomi G10
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,6 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Tak

Najwyższa jakość wykonania

Nowoczesny odkurzacz pionowy Xiaomi G10 o mocy 450 W to multifunkcyjny, bezprzewodowy model z funkcją mycia podłogi. Urządzenie zostało wykonane z połączenia aluminium i solidnego tworzywa sztucznego, wyróżniającego się ponadprzeciętną odpornością na powstawanie uszkodzeń mechanicznych. Odkurzacz z łatwością odkurzy wszelkie ukryte zakamarki w domu lub mieszkaniu. Sprzęt nadaje się do usuwania zanieczyszczeń z podłogi, dywanów, szczelin, wykładzin, a nawet tapicerowanych mebli! Odkurzacz został wyposażony w solidny pojemnik na kurz o pojemności 0,6 l.

Wielofunkcyjny wybór

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Xiaomi G10 z wbudowanym wyświetlaczem to nowoczesny sprzęt o ponadprzeciętnych parametrach! Model został wyposażony w dodatkowy przycisk, odpowiadający za uruchomienie trybu MAX, czyli praktycznej funkcji zwiększającej obroty silnika. Do zestawu została dołączona kompaktowa turboszczotka, która sprawdzi się świetnie do odkurzania kanap, krzeseł, tapicerowanych mebli, a nawet pościeli! Całkowity czas ładowania akumulatora wynosi w tym przypadku około 210 minut, co pozwala używać odkurzacz w trybie bezprzewodowym nawet do 65 minut!

ZALETY
WADY
+ Wskaźnik ładowania
+ Wbudowany wyświetlacz
+ Wskaźnik stanu akumulatora
+ Funkcja mycia
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Odkurzacz jest solidny, mocny i bardzo wygodny w użytkowaniu. Z łatwością wciąga wszystkie zabrudzenia z podłogi i dywanu. Super sprzęt!” - Klaudia, Olsztyn
“Używamy odkurzacza już od kilku miesięcy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko zgodne z zamieszczonym opisem.” - Kamil, Zielona Góra

8. MPM MOD-38

★★★☆☆
MPM MOD-38
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,8 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Nie

Praktyczny wybór

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy MPM MOD-38 o mocy 100 W to doskonały wybór dla osób, poszukujących solidnego sprzętu w rozsądnej cenie. Dzięki niezwykle wygodnej i lekkiej konstrukcji, model umożliwia odkurzanie różnorodnych powierzchni w domu lub mieszkaniu, w tym zaciemnionych i trudno dostępnych miejsc! Model został wyposażony wydajny akumulator 22,2V, który zapewnia nawet do 40 minut pracy na jednym ładowaniu. Szacowany czas pełnego naładowania akumulatora wynosi około 240 minut.

Odłączany odkurzacz ręczny

Ergonomiczny odkurzacz bezprzewodowy MPM MOD-38 posiada 2 tryby pracy, które umożliwiają dostosowanie parametrów urządzenia do rodzaju odkurzanej powierzchni! Model posiada wygodną rączkę, która ułatwia usuwanie zabrudzeń z dywanów, wykładzin, a nawet szczelin między meblami. Praktyczna, składana konstrukcja umożliwia odłączenie odkurzacza ręcznego, który sprawdza się świetnie do oczyszczania tapicerowanych mebli, a także wnętrza samochodów osobowych! W zestawie oprócz odkurzacza znajduje się szczotka szczelinowa, szczotka do żaluzji, elektroszczotka z oświetleniem LED oraz baza ładująca z miejscem do przechowywania dodatkowych końcówek!

ZALETY
WADY
+ Dodatkowe szczotki w zestawie
+ Wskaźnik ładowania
+ Wskaźnik stanu akumulatora
+ 2 tryby pracy
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo pozytywne zaskoczenie! Super moc jak na tak mały i tani sprzęt. Polecam!” - Joanna, Piaseczno
“Odkurzacz świetnej jakości, moc ssania zaskakująco dobra. Wszystko zgodne z opisem.” - Anita, Kołobrzeg

9. Riwall Pro

★★★☆☆
Riwall Pro
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,3 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Tak

Uniwersalny wybór

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Riwall Pro o mocy 200 W to doskonały wybór dla osób, poszukujących solidnego, wielofunkcyjnego sprzętu w rozsądnej cenie! Model został wyposażony w funkcję umożliwiającą regulację mocy ssania, co pozwala dostosować parametry urządzenia do wielkości i rodzaju odkurzanej powierzchni. Sprzęt posiada dodatkową turbo szczotkę z podświetleniem LED, która ułatwia sprzątanie zaciemnionych i trudno dostępnych zakamarków w naszym domu lub mieszkaniu. Wydajny akumulator pozwala użytkować odkurzacz nawet do 41 minut na jednym ładowaniu.

Funkcja mycia

Multifunkcyjny odkurzacz pionowy Riwall Pro z wbudowanym oświetleniem LED to nowoczesny model akumulatorowy, wyposażony w praktyczne wskaźniki, informujące o stopniu naładowania akumulatora oraz poziomie zapełnienia pojemnika na kurz. Model został wyposażony w praktyczny mop, który umożliwia jednoczesne mycie i odkurzanie podłogi! Wbudowany pojemnik z wodą jest bardzo łatwy do zamontowania i zdemontowania, co stanowi znaczne ułatwienie na co dzień. Odkurzacz został wyposażony w dodatkową elektroszczotkę, przeznaczoną do zbierania sierści. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo pomocne dla właścicieli zwierząt domowych!

ZALETY
WADY
+ Oświetlenie LED
+ Wskaźnik zapełnienia worka
+ Wskaźnik ładowania
+ Szerokie zastosowanie
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Lekki, bezprzewodowy odkurzacz w rozsądnej cenie. Polecam!” - Marlena, Wrocław
“Sprzęt jest solidny, wydajny i świetnie sprawdza się do oczyszczania podłogi w mieszkaniu. Duży plus za możliwość pracy na mokro. Super wybór!” - Basia, Jelenia Góra

10. TurboTronic TT-VS6

★★★☆☆
TurboTronic TT-VS6
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,5 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Nie
PRACA NA MOKRO: Nie

Szerokie zastosowanie

Czerwony odkurzacz pionowy TurboTronic TT-VS6 o mocy 600 W to solidny sprzęt w niskiej cenie. Model jest lekki i niezwykle wygodny w użyciu, dzięki czemu pozwala dotrzeć do różnorodnych, w tym trudniej dostępnych miejsc w domu lub mieszkaniu. Odkurzacz składa się z 2 rur aluminiowych o łącznej długości 74 cm, które w zależności od potrzeb, można stosować razem lub oddzielnie. Model został wyposażony w długi, 7-metrowy kabel, który pozwala osiągnąć promień sprzątania aż do 14 metrów! Odkurzacz posiada wbudowany, kompaktowy pojemnik na kurz o pojemności 0,5 l.

Technologia cyklonowa

Odkurzacz pionowy TurboTronic TT-VS6 to tradycyjny model zasilany sieciowo. Urządzenie posiada wydajny silnik o mocy 600 W, gwarantujący ponadprzeciętną wydajność ssania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii cyklonowej, odpowiadającej za równomierne rozkładanie zanieczyszczeń wewnątrz pojemnika na kurz, odkurzacz nie traci mocy działania nawet wtedy, gdy zbiornik jest prawie zapełniony! Model posiada zintegrowaną szczotkę podłogową, która pozwala usuwać zabrudzenia z podłóg, dywanów, wykładzin, a nawet z tapicerowanych mebli!

ZALETY
WADY
+ Łatwe opróżnianie pojemnika na kurz
+ Wygodny w obsłudze
+ Lekka konstrukcja
+ Uchwyt ścienny w zestawie
- Nie posiada bezprzewodowej końcówki do odkurzania ręcznego
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Poręczny, wydajny odkurzacz w rozsądnej cenie. Polecam!” - Michał, Goleniów
“Sprzęt jest solidny, cichy i szybki w czyszczeniu. Wszystko zgodne z opisem.” - Paulina, Myślibórz

11. Bosch BSC711

★★★☆☆
Bosch BSC711
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,3 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Nie

Najwyższa jakość wykonania

Nowoczesny odkurzacz pionowy Bosch BSC711 to multifunkcyjny model zasilany akumulatorowo. Urządzenie zapewnia taką samą wydajność i skuteczność działania jak tradycyjne modele przewodowe, a dodatkowo wyróżnia się niezwykle lekką i mobilną konstrukcją, która umożliwia dotarcie do różnorodnych, w tym zaciemnionych i trudno dostępnych miejsc! Model posiada wydajny silnik o prędkości obrotowej wynoszącej aż 66 000 obrotów na minutę, gwarantując przy tym maksymalną szybkość i skuteczność działania.

Wielofunkcyjny wybór

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Bosch BSC711 to wielofunkcyjny sprzęt o ponadprzeciętnych parametrach! Model został wyposażony w elastyczną, zginaną rurę, która umożliwia bezproblemowe odkurzanie pod łóżkiem, kanapą i innymi meblami. Odkurzacz posiada wydajną elektroszczotkę z wbudowanym podświetleniem LED, ułatwiającą dotarcie do ciemnych i trudno dostępnych zakamarków. Model posiada również praktyczny przycisk, umożliwiający odłączenie odkurzacza ręcznego w niezwykle wygodny i szybki sposób! Odkurzacz został wyposażony w wydajny akumulator Bosch Power for All, który pozwala odkurzyć do 100 metrów kwadratowych na jednym naładowaniu!

ZALETY
WADY
+ 2 tryby pracy
+ Wydajny silnik
+ Szerokie zastosowanie
+ Podświetlenie LED
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Cichy, dobrze wyposażony odkurzacz bezprzewodowy. Duży plus za dodatkowe końcówki w zestawie. Polecam!” - Jakub, Warszawa
“Rewelacyjny sprzęt do odkurzania trudniej dostępnych powierzchni. Wszystko zgodne z opisem!” - Tomasz, Katowice

12. Medion MD 18418

★★★☆☆
Medion MD 18418
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 0,5 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Nie

Uniwersalny wybór

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Medion MD 18418 to wielofunkcyjny sprzęt w niskiej cenie! Model posiada możliwość odłączenia odkurzacza ręcznego, przeznaczonego do usuwania zabrudzeń z zasłon, tapicerowanych mebli, a nawet z wnętrza naszego samochodu. Urządzenie jest w pełni bezprzewodowe, dzięki czemu umożliwia dotarcie w dowolne miejsce domu lub mieszkania bez zasilania sieciowego! Odkurzacz został wyposażony w kompaktowy i łatwy do wyczyszczenia pojemnik na kurz o pojemności 0,5 l.

Oświetlenie LED

Nowoczesny odkurzacz pionowy Medion MD 18418 z turboszczotką skutecznie usuwa kurz i sierść z podłóg, wykładzin oraz dywanów. Model został wyposażony w dodatkowe diody LED, które skutecznie oświetlają podłogę, jednocześnie ułatwiając dostrzeżenie nawet najmniejszych zabrudzeń w zaciemnionych i trudno dostępnych kątach naszego domu lub mieszkania! Przy produkcji odkurzacza wykorzystano nowoczesną technologię cyklonową, która odpowiada za zatrzymywanie wszystkich zebranych zanieczyszczeń w wyznaczonej komorze, co może stanowić znaczne udogodnienie dla alergików!

ZALETY
WADY
+ Dodatkowe końcówki w zestawie
+ Łatwe czyszczenie
+ Wbudowane diody LED
+ Składany uchwyt
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Odkurzacz jest lekki, wydajny i bardzo wygodny w użyciu. Nie mam żadnych zastrzeżeń.” - Monika, Toruń
“Super sprzęt w niskiej cenie. Polecam!” - Ewelina, Bydgoszcz

13. Orfeld EV696 PRO

★★★☆☆
Orfeld EV696 PRO
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA KURZ: 1 l
ODŁĄCZANY ODKURZACZ RĘCZNY: Tak
PRACA NA MOKRO: Nie

Wielofunkcyjny wybór

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Orfeld EV696 PRO to nowoczesny model zasilany akumulatorowo. Urządzenie zostało wyposażone we wskaźnik stanu akumulatora, który informuje o konieczności naładowania sprzętu. Dzięki wygodnej, dwuczęściowej konstrukcji model umożliwia odłączenie odkurzacza ręcznego, który sprawdzi się świetnie do usuwania zabrudzeń mieszczących się w zaciemnionych, wysokich i trudno dostępnych przestrzeniach. Orientacyjny czas ładowania akumulatora wynosi w tym przypadku około 180 minut.

Solidne wykonanie

Nowoczesny odkurzacz pionowy Orfeld EV696 PRO o mocy 200 W to wysoka jakość w przystępnej cenie! Model został wyposażony w wygodny, dotykowy wyświetlacz, który ułatwia odczytywanie i ustawienie wybranych parametrów oraz trybów pracy urządzenia. Sprzęt posiada kilkustopniową regulację ssania, co pozwala dostosować wydajność sprzętu do rodzaju oraz wielkości odkurzanej powierzchni. Uruchomienie trybu automatycznego pozwala zoptymalizować moc urządzenia do panujących warunków, dzięki czemu proces sprzątania jest jeszcze bardziej oszczędny i efektywny!

ZALETY
WADY
+ Nowoczesny design
+ Wskaźnik ładowania
+ Wskaźnik stanu akumulatora
+ Lekka konstrukcja
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny odkurzacz, sprawdza się świetnie do odkurzania podłogi w domu, ale używam go również w aucie! Polecam!” - Daria, Szczecin
“Super sprzęt w rozsądnej cenie. Odkurzacz jest cichy, wydajny i bardzo wygodny w użyciu. Wszystko zgodne z opisem!” - Ewa, Myślibórz

W jakich przypadkach odkurzacz pionowy okaże się szczególnie przydatny i skuteczny?

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy to świetny wybór dla osób, które chcą ułatwić sobie codzienne sprzątanie! Większość modeli pionowych to urządzenia bezprzewodowe, które nie wymagają podłączenia sieciowego przy pomocy długiego, plączącego się kabla.  Ponadto odkurzacze pionowe są najczęściej lekkie i niezwykle wygodne w użyciu, a dodatkowo są łatwe do wyczyszczenia i skutecznie filtrują wszelkie zebrane zanieczyszczenia!

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się dwuczęściowe odkurzacze pionowe, które można rozdzielić na dwie części. Takie rozwiązanie pozwala odłączyć rurę teleskopową i używać jedynie odłączanego odkurzacza ręcznego, który sprawdza się świetnie do oczyszczania zaciemnionych i trudno dostępnych przestrzeni, takich jak szczeliny między meblami czy wnętrza samochodów osobowych. Odkurzacze pionowe mogą służyć również do usuwania zanieczyszczeń z wykładzin, dywanów, rolet okiennych, a nawet tapicerowanych mebli!

Jakie rodzaje filtrów powinien mieć odkurzacz pionowy?

Dobry odkurzacz pionowy powinien posiadać odpowiedni system filtrujący, odpowiadający za wychwytywanie i neutralizowane zebranych zanieczyszczeń. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem może okazać się wybór odkurzacza wyposażonego w filtry klasy HEPA, które z łatwością radzą sobie z wszelkimi bakteriami, roztoczami, kurzem oraz nieprzyjemnymi zapachami!

W sklepach można znaleźć odkurzacze wyposażone w dwa rodzaje filtrów HEPA: zmywalne i niezmywalne. Jeśli zależy nam na zakupie sprzętu, który posłuży nam na długie lata, to lepiej zdecydować się na odkurzacz wyposażony w filtr zmywalny z możliwością samodzielnego oczyszczania. Z kolei mniej ekologiczne filtry niezmywalne są z reguły znacznie tańsze, natomiast wymagają regularnej wymiany na nowe, czyste modele. 

Odkurzacz pionowy z funkcją rozkładania - jeszcze większa wygoda

Multifunkcyjne odkurzacze pionowe to urządzenia przeznaczone dla osób, ceniących sobie wygodne i nowoczesne rozwiązania! Obecnie rosnącą popularnością cieszą się modele z funkcją rozkładania, która umożliwia dostosowanie długości rury teleskopowej do naszego wzrostu oraz indywidualnych potrzeb! Niektóre odkurzacze posiadają nawet 8 poziomów regulacji wysokości, co pozwala dostosować długość rury do potrzeb osób dorosłych, a także dzieci, które często chcą pomagać opiekunom w codziennym porządkach!

Możliwość regulacji rury teleskopowej może okazać się również doskonałym rozwiązaniem dla osób zmagających się przewlekłymi bólami kręgosłupa. Takie rozwiązanie zapobiega konieczności schylania się podczas sprzątania, co może stanowić znaczne udogodnienie w życiu codziennym. Przy wyborze odkurzacza z funkcją rozkładania, warto zwrócić szczególną uwagę na obecność dodatkowych końcówek, które ułatwią sprzątanie różnorodnych powierzchni, takich jak wykładziny, dywany, rolety okienne, szczeliny między meblami czy wnętrza samochodów osobowych!

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia podłogi - czy ta funkcja jest warta uwagi?

Wiele nowoczesnych odkurzaczy pionowych posiada dodatkową funkcję mycia, która umożliwia jednoczesne mycie i odkurzanie podłogi! Uruchomienie trybu mopowania jest niezwykle proste - wystarczy podłączyć końcówkę mopującą do turboszczotki, a następnie wlać odpowiednią ilość wody do wyznaczonego zbiornika. Takie rozwiązanie pozwala zrezygnować z dodatkowego mopa oraz wiadra przeznaczonego do mycia wody, co pozwala zaoszczędzić ilość miejsca zajmowanego w szafie czy przedpokoju!

Możliwość mycia podłogi przy użyciu wielofunkcyjnego odkurzacza pionowego to również znaczna oszczędność czasu i pieniędzy! Jednoczesne odkurzanie i mycie wybranych powierzchni płaskich sprawia, że codzienne sprzątanie jest znacznie szybsze i wygodniejsze. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne dla rodziców małych dzieci lub opiekunów zwierząt domowych, przy których codzienne mycie podłogi bywa koniecznością, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym!

Jaki odkurzacz pionowy będzie najlepszy? Podsumowanie

Nowoczesny odkurzacz pionowy to lekki, ergonomiczny sprzęt, przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń z różnorodnych, nawet trudno dostępnych powierzchni! W sklepach można znaleźć wiele modeli odkurzaczy pionowych, różniących się od siebie wymiarami, mocą, wagą, także obecnością dodatkowych funkcji, takich jak możliwość mycia podłóg czy obecność wyjmowanych końcówek, przeznaczonych do czyszczenia dywanów, tapicerowanych mebli, a nawet wnętrza samochodów. W powyższym rankingu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane odkurzacze pionowe na rynku. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy z łatwością znajdzie wśród nich najlepszy sprzęt do swojego domu lub mieszkania!

Artykuł powstał przy współpracy z Samsung Electronics Polska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij