Close

Ranking zabezpieczeń do szafek i szuflad przed dziećmi

Zabezpieczenia do szafek i szuflad to niezbędny element wyposażenia każdego domu i mieszkania, w którym na co dzień przebywają raczkujące i ciekawe świata maluchy. Jednym z najprostszych sposobów na zabezpieczenie mebli przed dziećmi jest użycie blokady, która w zależności od rodzaju może przybierać formę taśmy, rzepu, sprężyny lub elastycznej blokady narożnej. W poniższym rankingu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane modele zabezpieczeń do szafek i szuflad. W zestawieniu znalazły się produkty w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich skuteczne i solidne zabezpieczenie do swojego domu lub mieszkania.

Aktualizacja: Czerwiec 2024

Zabezpieczenie do szafek i szuflad przed dziećmi - wzmocnij bezpieczeństwo dzieci w domu i mieszkaniu

Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w domu i mieszkaniu to priorytet każdego rodzica. Jednym z kluczowych czynników, które mogą zwiększyć poziom bezpieczeństwa malucha w warunkach domowych jest odpowiednie zabezpieczenie szafek i szuflad, w którym przechowujemy leki, środki chemiczne, sztućce, talerze oraz inne ciężkie, ostre i niebezpieczne przedmioty, do których dziecko nie powinno mieć dostępu.

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie mebli przed dostępem dziećmi jest użycie blokady, która w zależności od rodzaju i wariantu może przybierać formę standardowej blokady przyklejanej lub występować w formie bardziej zaawansowanych zabezpieczeń rzepowych, sprężynowych, narożnych, taśmowych i magnetycznych. 

Zabezpieczenia do szafek i szuflad przed dziećmi - jakie są rodzaje?

BLOKADA DO SZUFLAD BLOKADA DO SZUFLAD
+ Niska cena
+ Łatwa w użyciu
+ Nie wymaga korzystania z narzędzi
+ Wysoka skuteczność działania
- Może nie pasować do szuflad o niestandardowej grubości
BLOKADA DO SZAFEK BLOKADA DO SZAFEK
+ Ochrona dziecka
+ Łatwa w montażu
+ Przystępna cena
+ Pasuje do większości standardowych szafek i mebli
- Brak
BLOKADA NA RZEP BLOKADA NA RZEP
+ Uniwersalny wybór
+ Łatwa w użyciu
+ Niska cena
+ Duży wybór w sklepach
- Stosunkowo niska trwałość
BLOKADA SPRĘŻYNOWA BLOKADA SPRĘŻYNOWA
+ Solidne wykonanie
+ Wysoka trwałość
+ Dwa tryby pracy
+ Funkcja spoczynku
- Wymaga użycia dodatkowych narzędzi
BLOKADA PRZYKLEJANA BLOKADA PRZYKLEJANA
+ Łatwy montaż
+ Mocny klej
+ Niska cena
+ Pasuje do większości mebli
- Warstwa klejąca wysycha z upływem czasu
BLOKADA MAGNETYCZNA BLOKADA MAGNETYCZNA
+ Łatwy montaż
+ Niewidoczna na zewnątrz
+ Trwała
+ Wysoka skuteczność działania
- Brak
ZABEZPIECZENIE NA ROGI ZABEZPIECZENIE NA ROGI
+ Wykonane z elastycznego, miękkiego materiału
+ Niska cena
+ Łatwe w użyciu
+ Zabezpiecza rogi i kanty mebli
- Brak
ZABEZPIECZENIE SZAFEK Z DRZWIAMI POJEDYNCZYMI ZABEZPIECZENIE SZAFEK Z DRZWIAMI POJEDYNCZYMI
+ Łatwe w użyciu
+ Przystępna cena
+ Ochrona dziecka
+ Duży wybór w sklepach
- Nie sprawdzi się w przypadku szafek z podwójnymi drzwiami
ZABEZPIECZENIE SZAFEK Z DRZWIAMI PODWÓJNYMI ZABEZPIECZENIE SZAFEK Z DRZWIAMI PODWÓJNYMI
+ Praktyczne rozwiązanie
+ Elastyczny materiał
+ Wysoka jakość wykonania
+ Szerokie zastosowanie
- Brak

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabezpieczeń do szafek i szuflad?

Rodzaj zabezpieczenia
Rodzaj zabezpieczenia

Zabezpieczenie do szafek i szuflad powinno być trwałe, solidne i łatwe w użyciu. Planując zakup blokady do mebli, warto zastanowić się, jaki rodzaj zabezpieczenia będzie pasował do wielkości i rodzaju posiadanych przez nas mebli. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy dokonać wyboru pomiędzy standardowymi blokadami w formie taśm, samoprzylepnymi zatrzaskami na meble, magnetycznymi zamknięciami, kotwicami meblowymi oraz zabezpieczeniami sprężynowymi.

Skuteczność rozwiązania
Skuteczność rozwiązania

Głównym zadaniem blokad do szafek i szuflad jest zabezpieczenie mebli przed dostępem dzieci. Zamontowana blokada ma chronić malucha przed przytrzaśnięciem palców, uderzeniem się o kant komody lub stołu, a także przed wyciągnięciem z szafki ciężkich i niebezpiecznych przedmiotów, takich jak porcelana czy środki chemiczne. Z tego względu niezwykle istotna jest jej jakość oraz skuteczność działania. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany produkt został wykonany z trwałych i wytrzymałych materiałów a także, czy posiada certyfikaty, świadczące o wysokiej jakości wykonania oraz zgodności z obowiązującymi wymogami i normami technicznymi.

Sposób i łatwość montażu
Sposób i łatwość montażu

Planując zakup zabezpieczenia do szafek i szuflad, warto zwrócić uwagę na rodzaj i łatwość montażu danej blokady. Ze względów praktycznych, najlepiej wybierać spośród produktów, które są łatwe i szybkie w montażu. Do takich produktów można zaliczyć między innymi standardowe blokady w formie taśmy, rzepu, a także popularne obecnie zabezpieczenia magnetyczne. Przed zakupem, warto również zwrócić uwagę na to, czy dane zabezpieczenie wymaga użycia dodatkowych narzędzi i czy można je w krótkim czasie zdemontować.

Ilość sztuk w zestawie
Ilość sztuk w zestawie

Zabezpieczenia do szafek i szuflad najczęściej sprzedawane są w zestawach. W zależności od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych można wybierać spośród zestawów składających się z kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu blokad. Przed zakupem, warto zastanowić się, jakie meble chcemy zabezpieczyć i ile pojedynczych blokad będziemy potrzebować. W wielu przypadkach dobrym pomysłem może okazać się zakup jednego dużego zestawu składającego się z wielu uniwersalnych blokad, ale warto rozważyć również zakup kilku małych zestawów, składających się z mniejszej ilości zabezpieczeń o różnym przeznaczeniu.

Ranking zabezpieczeń do szafek i szuflad - najlepsze zabezpieczenia do szafek i szuflad przed dziećmi

Blokada magnetyczna Piambo

★★★★★
Blokada magnetyczna Piambo
SPECYFIKACJA
ILOŚĆ: 4 sztuki
KOLOR: Biały
Sprawdź cenę

Łatwy montaż

Magnetyczne zabezpieczenia do szafek marki Piambo są bardzo łatwe w montażu. Wystarczy umieścić je w wewnętrznej, górnej lub bocznej części wybranej szafki lub szuflady a następnie przymocować za pomocą taśmy lub śruby. Blokady posiadają dwa tryby pracy: tryb działania i tryb spoczynku. Gdy zabezpieczenie jest odblokowane, to otwarcie wybranych szafek i szuflad nie wymaga użycia klucza, a gdy uruchomiony jest tryb pracy, wtedy możliwość otwarcia mebli ma jedynie osoba posiadająca klucz.

4 blokady w zestawie

Kupując jedno opakowanie blokad do mebli marki Piambo otrzymujemy cztery pojedyncze zabezpieczenia, które pasują do większości szafek i szuflad o grubości frontów nieprzekraczającej 3 cm. Zamontowanie blokad zapewnia wybranym członkom rodziny stały dostęp do zawartości wybranych mebli, jednocześnie zabezpieczając je przed dostępem dzieci.

ZALETY
WADY
+ Łatwa w montażu
+ Niewidoczna z zewnątrz
+ Dwa tryby pracy
+ Pasuje do większości standardowych szafek i szuflad
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny sposób na zabezpieczenie szafek! Blokada łatwo się montuje, jest dyskretna - nie widać nic z zewnątrz. Bardzo polecam!” - Ewa, Katowice
“Super zabezpieczenie! Wszystkie szafki są pozamykane a nie widać żadnych elementów na zewnątrz. Wszystko zgodne z opisem.” - Paweł, Kostrzyn

Zabezpieczenie na rogi KIKI

★★★★★
Zabezpieczenie na rogi KIKI
SPECYFIKACJA
ILOŚĆ: 10 sztuk
KOLOR: Przezroczysty
Sprawdź cenę

Zabezpieczenie ostrych krawędzi

Zestaw dziesięciu blokad narożnych marki KIKI to doskonały sposób na zabezpieczenie zawartości szafek i szuflad przed rozbieganymi i ciekawymi świata maluchami. Przezroczyste blokady mogą służyć do zabezpieczania stołów, komód, szafek, łóżek oraz wielu innych mebli, które przechowujemy w domu. Zamontowanie blokad może zapobiec zderzeniu dziecka z ostrymi, twardymi kantami i ochronić malucha przed powstawaniem siniaków i zadrapań.

Uniwersalny wybór

Przezroczyste nakładki narożne są prawie niewidoczne, więc nie powinny wpłynąć negatywnie na wystrój kuchni, salonu czy sypialni. Zabezpieczenia marki KIKI zostały wykonane z miękkiego i elastycznego tworzywa PVC, dzięki czemu są łatwe do nałożenia i wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nakładki posiadają dodatkowe paski taśmy klejącej, które ułatwiają i przyspieszają proces montażu zabezpieczenia.

ZALETY
WADY
+ Elastyczny materiał
+ Przystępna cena
+ 10 sztuk w zestawie
+ Przezroczysty kolor
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Zabezpieczenia spełniają swoje zadanie i bardzo dobrze się trzymają. Polecam.” - Adrian, Kartuzy
“Prosty, tani i skuteczny sposób na zabezpieczenie szafek przed maluchami. Świetny produkt.” - Michał, Szczecin

Blokada magnetyczna Mensen

★★★★★
Blokada magnetyczna Mensen
SPECYFIKACJA
ILOŚĆ: 10 sztuk
KOLOR: Biały
Sprawdź cenę

Łatwa instalacja

Magnetyczna blokada do szafek i szuflad marki Mensen to prosty i sprawdzony sposób na zabezpieczenie mebli przed dostępem dzieci. Blokada jest bardzo łatwa do samodzielnego zamontowania, a w zestawie znajdują się wszystkie wymagane akcesoria, przydatne w przymocowaniu zabezpieczeń. Montaż blokady nie wymaga użycia żadnych, dodatkowych narzędzi, a cały proces nie powinien zająć więcej niż 30 sekund.

Wysoka jakość wykonania

Uniwersalna blokada magnetyczna Mensen jest całkowicie niewidoczna na zewnątrz, więc nie wpłynie negatywnie na wystrój sypialni, kuchni czy salonu. Zabezpieczenie chroni dziecko przed przytrzaśnięciem paluszków i zapobiega wyciąganiu przez malucha ciężkich i ostrych przedmiotów. W zestawie znajduje się 10 pojedynczych blokad o wysokości 4.4 cm i szerokości wynoszącej 3.5 cm.

ZALETY
WADY
+ Trwały klej
+ Estetyczne wykonanie
+ Niewidoczna z zewnątrz
+ 10 sztuk w zestawie
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo fajne blokady, są łatwe w montażu i nie widać ich po zewnętrznej stronie mebli. Polecam!” - Julia, Wrocław
“Dobra jakość, łatwy i intuicyjny montaż, taśmy naprawdę dobrze się trzymają. Wszystko zgodne z opisem.” - Karol, Poznań

Zabezpieczenie do szafek Mensen

★★★★★
Zabezpieczenie do szafek Mensen
SPECYFIKACJA
ILOŚĆ: 6 sztuk
KOLOR: Biały
Sprawdź cenę

Łatwy montaż

Zdecydowaną zaletą blokady Mensen jest łatwy i szybki montaż zabezpieczenia. Mocowanie blokady odbywa się przy pomocy trwałej taśmy 3M. Działanie zabezpieczenia jest bardzo intuicyjne i wymaga jedynie odblokowywania i zablokowywania wbudowanego pokrętła. Zamontowana blokada uniemożliwia dziecku otwierania szafek i wyciągania z nich ciężkich i ostrych przedmiotów, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo malucha w domu.

Szerokie zastosowanie

Zestaw 6 blokad do mebli o uniwersalnym zastosowaniu to świetny wybór dla osób poszukujących solidnego zabezpieczenia do szafek, szuflad, okien, piekarników czy toalet. Zamontowana blokada może ochronić dziecko przed przytrzaśnięciem paluszków i wyciąganiem z szafek środków chemicznych, porcelany i innych przedmiotów, do których dzieci nie powinny mieć bezpośredniego dostępu.

ZALETY
WADY
+ Uniwersalny wybór
+ 6 sztuk w zestawie
+ Łatwy montaż
+ Pasuje do większości szafek i szuflad
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetne zabezpieczenie do szuflad! Bardzo udany zakup.” - Tomasz, Mińsk Mazowiecki
“Blokada mocno trzyma się mebli i jest bardzo łatwa do zamontowania. Polecam.” - Magdalena, Ełk

Blokada do szuflad 3M Peltor

★★★★★
Blokada do szuflad 3M Peltor
SPECYFIKACJA
ILOŚĆ: 10 sztuk
KOLOR: Biały
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Wielozadaniowe blokady marki 3M Peltor to świetny wybór dla osób poszukujących solidnego, dyskretnego i przystępnego cenowo zabezpieczenia do szafek, szuflad i wielu innych, domowych mebli. W zestawie znajduje się 10 pojedynczych blokad o wymiarach 10 x 3.5 cm, nadających się do zabezpieczania większości mebli oraz sprzętów AGD. Blokady zostały wykonane z solidnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu są elastyczne i odporne na uszkodzenia.

Łatwy montaż

Zabezpieczenia do szafek i szuflad 3M Peltor są bardzo proste do samodzielnego zamontowania. Przed umieszczeniem blokady, należy dokładnie oczyścić wybrane miejsce i pozbyć się ewentualnych nierówności a następnie oderwać taśmę zabezpieczającą i przytwierdzić blokadę od strony warstwy klejącej. Po odczekaniu kilkunastu sekund blokada powinna być przymocowana i gotowa do użytku.

ZALETY
WADY
+ Uniwersalny wybór
+ Niska cena
+ Prosty montaż
+ Szerokie zastosowanie
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Tanie, solidne i skuteczne zabezpieczenie. Polecam!” - Julia, Toruń
“Zabezpieczenia pasują do większości mebli w naszym domu. Produkt spełnia swoją rolę.” - Karolina, Polkowice

Zabezpieczenie do szafek i szuflad

★★★★★
Zabezpieczenie do szafek i szuflad
SPECYFIKACJA
ILOŚĆ: 10 sztuk
KOLOR: Biały
Sprawdź cenę

Regulacja długości

Uniwersalne zabezpieczenia do szafek i szuflad posiadają regulację długości, dzięki czemu można dopasować je do większości posiadanych w domu mebli. Maksymalna długość pojedynczego zabezpieczenia wynosi 19 cm, natomiast szerokość każdego paska wynosi 3,5 cm. W zestawie znajduje się 10 pojedynczych blokad w kolorze białym. Zabezpieczenia są bardzo łatwe do zamontowania i nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi.

Szerokie zastosowanie

Regulowane blokady nadają się do zabezpieczania większości posiadanych w domu mebli. Można używać ich zarówno do blokowania szuflad, komód, okien, jak i mniej oczywistych przedmiotów, takich jak toaleta, pralka czy kosz na śmieci. Dzięki elastycznej, regulowanej konstrukcji, blokady mogą być stosowane w niemalże wszystkich meblach i akcesoriach domowych, do których dostępu nie powinny mieć najmłodsze dzieci.

ZALETY
WADY
+ Łatwa w montażu
+ Nadaje się do zabezpieczania podwójnych drzwi
+ Regulacja długości
+ Wysoka jakość wykonania
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Blokada naprawdę dobrze się trzyma. Duży plus za łatwy montaż. Polecam.” - Maciej, Dębno
“Taśmy chronią nasze meble kuchenne i na ten moment świetnie się sprawdzają. Polecam.” - Łukasz, Białystok

Blokada do szafek Spinel

★★★★☆
Blokada do szafek Spinel
SPECYFIKACJA
ILOŚĆ: 25 sztuk
KOLOR: Biały
Sprawdź cenę

Ochrona dziecka

Zestaw 25 pojedynczych blokad do szafek marki Spinel to prosty i skuteczny sposób na zabezpieczenie mebli przed dostępem dzieci. Umiejętne i przemyślane zamontowanie blokad zapewni dziecku bezpieczeństwo w trakcie codziennych zabaw w domu, jednocześnie chroniąc i zabezpieczając zawartość szafek i szuflad, w których przechowujemy kosmetyki, porcelanę, ceramikę oraz wiele innych, cennych i podatnych na uszkodzenia przedmiotów.

Łatwy montaż

Blokada do szafek i szuflad marki Spinel składa się z elastycznego i łatwego do rozciągnięcia paska, dzięki czemu można umieścić ją w dowolny sposób na większości posiadanych w domu mebli. Dzięki uniwersalnej i prostej konstrukcji, zabezpieczenia są bardzo łatwe do zamontowania i nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi. Zamontowanie blokady wymaga jedynie wcześniejszego oczyszczenia powierzchni danego mebla, ściągnięcia taśmy zabezpieczającej i uciskania blokady przez kilkanaście sekund.

ZALETY
WADY
+ 25 sztuk w zestawie
+ Przystępna cena
+ Elastyczny materiał
+ Solidne wykonanie
- Taśmy są widoczne na meblach
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Tanie, skuteczne i szybkie w montażu. Polecam.” - Mateusz, Gorzów Wielkopolski
“Duży zestaw w rozsądnej cenie. Blokada spełnia swoją rolę. Wszystko zgodne z opisem.” - Mikołaj, Częstochowa

Magnetyczna blokada Remikon

★★★★☆
Magnetyczna blokada Remikon
SPECYFIKACJA
ILOŚĆ: 4 sztuki
KOLOR: Biały
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Magnetyczna blokada do szafek i szuflad marki Remikon to doskonały wybór dla rodziców, którzy poszukują sprawdzonego i solidnego zabezpieczenia, zapewniającego dziecku najwyższy poziom ochrony i bezpieczeństwa. W zestawie znajdują się cztery pojedyncze blokady o wymiarach 3 x 3 cm oraz jeden magnetyczny klucz, przeznaczony do otwierania zabezpieczonych szafek i szuflad.

Praktyczne rozwiązanie

Zabezpieczenie magnetyczne Remikon nie wymaga wiercenia oraz używania jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. Sam proces montażu blokady jest bardzo prosty i wymaga jedynie przyklejenia odpowiednich części zabezpieczenia do powierzchni wybranych mebli. Dzięki uniwersalnej konstrukcji, blokada Remikon pasuje do wszystkich szafek i szuflad w dowolnej konfiguracji. Zabezpieczenie posiada tryb spoczynku, który można uruchomić, gdy dziecko ma drzemkę lub przebywa w innym miejscu.

ZALETY
WADY
+ Wysoka jakość wykonania
+ 4 sztuki w zestawie
+ Pasuje do większości szafek i szuflad
+ tryb spoczynku
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Blokada spełnia swoje zadanie w stu procentach, jest łatwa w użyciu i skutecznie zabezpiecza nasze szafki przed maluchem. Świetny produkt!” - Monika, Myślibórz
“Skuteczne i wytrzymałe zabezpieczenie w rozsądnej cenie. Polecam.” - Wiktor, Kołobrzeg

Ranking zabezpieczeń do szafek i szuflad przed dziećmi - podsumowanie

Zabezpieczenia do mebli to najprostsze i najskuteczniejsze akcesoria, chroniące dziecko przed przytrzaśnięciem palców oraz wyciąganiem z szafek sztućców, środków chemicznych oraz wszystkich innych ciężkich i ostrych przedmiotów, do których maluch nie powinien mieć dostępu. W zależności od własnych preferencji oraz od rodzaju posiadanych mebli, można dokonać wyboru pomiędzy standardowymi blokadami w formie taśmy lub rzepu, a także między bardziej zaawansowanymi zabezpieczeniami sprężynowymi, narożnymi lub magnetycznymi. W powyższym zestawieniu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane zabezpieczenia do szafek i szuflad w różnych cenach, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych wymagań i możliwości finansowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij