Close

Jaki telewizor 50 cali 4K wybrać? Telewizory 50 cali 4K ranking i najważniejsze wskazówki

Wybór telewizora dla wielu z nas może okazać się dużym wyzwaniem. Mnogość różnych parametrów i funkcji potrafi przyprawić o ból głowy. Jedną z najważniejszych decyzji dotyczących zakupu telewizora, którą podejmujemy na samym początku, jest określenie jego wielkości. Często wybieraną przekątną ekranu tv jest 50 cali. Telewizory tej wielkości są wystarczająco duże, aby dostarczyć wyraźny i przejrzysty obraz każdej osobie siedzącej w salonie, nawet w odległym od tv miejscu. Ich cena pozostaje przy tym dość przystępna, nawet w przypadku modeli z wyższej półki.

Aktualizacja: Maj 2024

Decydując się na zakup telewizora 50 cali, zdecydowanie warto wybrać taki, który posiada ekran o rozdzielczości 4k. Pozwoli to zobaczyć więcej szczegółów niż na telewizorze z matryca FullHD czy HD Ready przy odtwarzaniu obrazu ze źródła wysokiej jakości. Z tego właśnie powodu wszystkie modele wymienione w naszym rankingu telewizorów 50 cali wyposażone zostały w matryce o rozdzielczości 4k.

Jakie są rodzaje telewizorów?

TELEWIZOR SMART TELEWIZOR SMART
+ wielofunkcyjność
+ duży wybór różnych systemów SMART
+ możliwość łączenia telewizora z urządzeniami mobilnymi
- nieco skomplikowana obsługa
TELEWIZOR OLED TELEWIZOR OLED
+ ogromny kontrast
+ idealne do oglądania filmów nocą lub wieczorem
+ najlepiej oddany HDR
- wyższa cena
TELEWIZOR LED TELEWIZOR LED
+ ogromny wybór różnych modeli
+ zwykle atrakcyjna cena
+ dobry stosunek jakości do ceny
- nie najlepszy kontrast
TELEWIZOR QLED TELEWIZOR QLED
+ idealnie oddane kolory
+ bardzo dobra jakość obrazu
+ niezły kontrast
- wysoka cena

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru telewizora 50 cali 4K?

RODZAJ PODŚWIETLENIA
RODZAJ PODŚWIETLENIA

Najczęściej spotykane, a zarazem najtańsze są telewizory z podświetleniem Edge LED oraz Direct LED (DLED). Te pierwsze posiadają diody umieszczone bezpośrednio pod matrycą ekranu. Daje to dobry, równomierny efekt podświetlenia o niezłej jasności. Edge LED polega natomiast na umieszczeniu LED-ów na krawędzi. Pozwala to zmniejszyć grubość panelu telewizora, ale tracimy nieco na wydajności i jakości podświetlenia. Wciąż zapewnia to jednak akceptowalne efekty i zadowoli wielu użytkowników.

SMART TV
SMART TV

SMART TV to funkcjonalność spotykana w niemal każdym telewizorze 50 cali 4k. Jest ona bardzo przydatna i zapewnia znacznie rozszerzenie możliwości każdego ekranu. Zwykle urządzenia SMART TV są wyposażane w Wi-Fi lub port Ethernet (lub oba), dzięki którym telewizor nawiąże połączenie z internetem. To natomiast otwiera nam możliwości na oglądanie seriali i filmów na Netflix’ie, YouTub’ie i innych serwisach. Zwykle otrzymujemy też możliwość wyświetlania zdjęć i filmów z naszego smartfona czy laptopa, a także przeglądarkę internetową i inne funkcje.

SYSTEM OPERACYJNY
SYSTEM OPERACYJNY

Jeśli nasz telewizor posiada funkcjonalność SMART TV, to warto sprawdzić też, z jakiego systemu operacyjnego korzysta. Najczęściej spotykane są Android, Tizen i WebOS. Ten pierwszy daje bardzo duże możliwości, ma np. sklep z aplikacjami, przeglądarkę itp. Ceną rozbudowanych funkcji jest powolne działanie na tańszych telewizorach, które zostały wyposażone w słabsze procesory i niewielką ilość pamięci. W tej kwestii lepiej sprawdza się Tizen i WebOS. To lżejsze systemy o minimalnie okrojonej funkcjonalności, która jednak nadal zadowoli niemal każdego z nas. Znajdziemy w nich takie funkcje jak obsługę serwisów streamingowych, przeglądarki internetowe czy możliwość łączenia się ze smartfonem i innymi urządzeniami mobilnymi w celu przesyłania obrazu.

JASNOŚĆ
JASNOŚĆ

To bardzo ważny parametr, który razem z typem podświetlenia decyduje o kontraście, a przez to o efektowności wyświetlanych scen filmowych. W tym przypadku niestety panuje zasada, że wraz z rośnięciem ceny, rośnie też maksymalna jasność ( z racji na jakość i rodzaj montowanego podświetlenia). W tańszych telewizorach znajdziemy zatem maksymalną jasność na poziomie 200cd/m2, a w droższych nawet kilkukrotnie większą. Jeśli zamierzamy oglądać telewizję w słonecznym pokoju w trakcie dnia, to powinniśmy zwrócić uwagę na ten parametr. Jeśli natomiast planujemy oglądać wieczorami lub w nocy, to ma on mniejsze znaczenie.

CZAS REAKCJI
CZAS REAKCJI

To ważny parametr dla graczy i użytkowników, którzy korzystają z telewizora jak z monitora komputerowego. W grach lub wielu aplikacjach zbyt wysoki czas reakcji będzie nam zauważalnie przeszkadzał, opóźniając nasze działania. Warto więc sprawdzić, czy telewizor posiada tryb gier, a także wartość czasu reakcji jego matrycy. Ten parametr niestety nie zawsze jest podawany. Jeśli jednak uda nam się go odnaleźć, to upewnijmy się, że wynosi on nie więcej niż 20ms.

BLUETOOTH
BLUETOOTH

Większość telewizorów 50 cali 4k posiada SMART TV z Wi-Fi, ale nie każdy ma Bluetooth. To natomiast całkiem przydatny dodatek, który może nam znacznie uprzyjemnić korzystanie z telewizora. Bluetooth pozwala połączyć telewizor z naszym smartfonem, słuchawkami czy bezprzewodowymi głośnikami. Dzięki temu błyskawicznie poprawimy jakość dźwięku czy przeniesiemy go niemal do naszych uszu. To szczególnie przydatne, jeśli zamierzamy oglądać filmy nocą przy zachowaniu pełni wrażeń.

Ranking - telewizory 4K 50 cali

Telewizor LED 50 cali 4K MANTA 50LUA

Telewizor LED 50 cali 4K MANTA 50LUA19

Polski importer I dystrybutor elektroniki radzi sobie bardzo dobrze na naszym rynku. Receptą na sukces okazało się dostarczenie klientom produktów o dobrej funkcjonalności za niską cenę. Takim przykładem jest omawiany właśnie telewizor 50 cali 4k Manta. Wyposażony został on w ekran wspierający technologię HDR, która pozwala wyświetlać obraz o wysokiej rozpiętości tonalnej. Znajdziemy także Wi-Fi, tunery DVB-T2 oraz S2, 3 złącza HDMI oraz 2 USB. Dzięki systemowi operacyjnemu Android telewizor 50 cali Manta jest prosty w obsłudze i oferuje duża funkcjonalność, włączając w to dostęp do serwisów internetowych. Na minus należy zaliczyć wysoki czas reakcji matrycy oraz przeciętne głośniki. Te wady są jednak usprawiedliwione niską ceną produktu i Manta jest dobrym wyborem wśród telewizorów 50 cali 4k za nieco ponad 1000zł.

Zalety
niska cena
system Android
Wady
wysoki czas reakcji matrycy
bardzo słabe głośniki

Telewizor 50 cali 4K Kruger&Matz KM0250UHD-S3

Telewizor 50 cali 4K Kruger&Matz KM0250UHD-S3

Polski importer Kruger&Matz posiada w swojej ofercie wiele produktów w niskich cenach. Ten telewizor 50 cali 4k jest jednym z nich. Już za mniej niż 1400zł cieszyć się możemy dużym ekranem 4k w naszym salonie. Jego zaletą jest możliwość wyświetlenia ponad miliarda kolorów. Dużo gorzej jest jednak z jasnością, jej deklarowana przez producenta wartość to 260 cd/m2. Może to okazać się zbyt mało, aby móc komfortowo obejrzeć film w jasnym pokoju. W tv 50 cali 4k Kruger&Matz znajdziemy funkcjonalność Smart TV. Obejrzymy zatem seriale i filmy znajdujące się w internecie. Zaletą jest niski pobór mocy – jedyne 71W. Pozwoliło to stworzyć tv 50 cali 4k o klasie energetycznej A+. Poza komunikacją bezprzewodową znajdziemy szereg portów do komunikacji przewodowej: 3 x HDMI oraz 2 x USB.

Zalety
niska cena
wsparcie HDR
Wady
przeciętnej jakości głośniki

Telewizor Samsung 50 cali 4K UE50RU7172 SMART UHD

Telewizor Samsung 50 cali UE50RU7172 4K

Ten telewizor Samsung 50 cali 4k to rewelacyjna propozycja w bardzo dobrej cenie. Już za niecałe 1700zł otrzymujemy banalnie proste w obsłudze urządzenie, które dysponuje wieloma funkcjami. Na ekranie wyświetlimy materiały wspierające funkcję HDR. Pozwoli to zobaczyć obraz o niezwykle wysokim kontraście. Odwzorowanie kolorów telewizora Samsung Smart TV 50 cali 4k stoi na wysokim poziomie, a dobrą płynność obrazu zapewnia odświeżanie 1400Hz. Odbiór telewizji zapewniają wbudowane tunery DVB-T2,S2 oraz C. Dostęp do serwisów internetowych i funkcji Smart daje prosty w obsłudze system Smart Hub. Na eleganckiej i smukłej obudowie telewizora 50 cali Samsung 4k znajdziemy 3 złącza HDMI oraz 2 USB, które wystarczą do podłączenia wszystkich urządzeń zewnętrznych w salonach większości użytkowników. To zdecydowanie najlepszy wybór wśród telewizorów 50 cali 4k do 2000zł.

Zalety
wsparcie HDR
dobra cena
odświeżanie 1400Hz
Wady
przeciętnej jakości głośniki

Telewizor LED 50 cali 4K Samsung UE50NU7092 Smart TV

Telewizor LED 50 cali 4K Samsung UE50NU7092 Smart TV

To kolejny świetny wybór. Telewizor Samsung Smart Tv 4k 50 cali kupimy już za około 1600zł. Model ten tylko minimalnie ustępuje swoimi parametrami poprzednio opisanemu RU7172. Jego częstotliwość odświeżania wynosi 1300Hz. To mniej niż w poprzedniku, jednak nadal wciąż bardzo dużo. Wyświetlany obraz jest bardzo płynny. Za odpowiednie odwzorowanie kolorów odpowiada technologia PurColor, a wysoki kontrast osiągany jest dzięki technologii HDR. System Smart Hub w prosty sposób umożliwia odtworzenie ulubionego serialu na Netflix’ie czy teledysku na YouTube’ie, a sterowanie tym telewizorem Samsung 50 cali możliwe jest przy użyciu smartfona tej firmy. Klasyczne programy telewizyjne obejrzymy dzięki tunerom DVB-T2, S2 oraz C. Ten model blado natomiast wypada pod względem ilości złącz. 2 porty HDMI oraz 1 USB mogą okazać się niewystarczające. Jeżeli jednak nie posiadamy więcej niż 2 urządzenia zewnętrzne HDMI, to ten tv Samsung 50 cali 4k okaże się świetnym wyborem.

Zalety
dobra cena
wsparcie HDR
dobra funkcjonalność
Wady
mała ilość złącz HDMI i USB
przeciętnej jakości głośniki

Telewizor 50 cali 4K Thomson 50UD6306 UHD HDR Smart

Telewizor 50 cali 4K Thomson 50UD6306 UHD HDR Smart

Ten telewizor 50 cali 4k firmy Thomson to budżetowa propozycja, jego cena to jedyne ok 1200zł. Usprawiedliwia ona dość podstawowe wartości parametrów i funkcjonalność telewizora. Panel odświeżany jest z częstotliwością 60Hz. Ta wartość wystarczy do przyjemnego oglądania seriali, jednak fanatyk relacji sportowych może poczuć niedosyt. Wbudowane w tv 50 cali 4k tunery pozwolą oglądać telewizję bez konieczności dokupowania dodatkowego urządzenia. Jest łączność bezprzewodowa Wi-Fi, a wśród portów na tylnym panelu znajdziemy m.in. 2 złącza HDMI i 1 USB. To dobry wybór w 2020 roku dla osób, które nie mogą się zdecydować, jaki telewizor 50 cali 4k zakupić, a oczekują wyraźnego obrazu i prostej obsługi.

Zalety
bardzo niska cena
łączność bezprzewodowa Wi-Fi
Wady
przeciętnej jakości głośniki
niewiele złącz HDMI i USB

Telewizor LED 50 cali 4K Philips 50PUS7504 Android TV

Telewizor LED 50 cali 4K Philips 50PUS7504 Android TV

Ten telewizor 50 cali 4k firmy Philips to propozycja z wyższej półki. To oznacza także wyższą cenę urządzenia. Otrzymujemy w niej jednak kilka ciekawych funkcji. Najbardziej widoczną z nich jest oświetlenie Ambilight. Wokół ramki ekranu telewizora 50 cali 4k umieszczone zostały diody, które oświetlają ścianę znajdująca się za urządzeniem. Powiększa to optycznie obraz i sprawia wrażenie, jakbyśmy kupili większy telewizor. W telewizorze 50 cali Philips znajdziemy również szereg funkcji poprawiających obraz takich jak Micro Dimming Pro, Dolby Vision czy wsparcie HDR10+. Funkcjonalność jest ponadto rozszerzalna za sprawą systemu operacyjnego Android 9, w którym istnieje możliwość pobrania i zainstalowania nowych aplikacji. Tradycyjnie wbudowane są tunery do odbioru telewizji, łączność bezprzewodowa oraz szereg portów do łączności przewodowej. W tym modeli znajdziemy aż 4 złącza HDMI. To jeden z najlepszych modeli telewizorów 50 cali do 2500 zł w 2020 roku.

Zalety
oświetlenie Ambilight
system Android 9
aż 4 złącza HDMI
Wady
wyższa cena
telewizor nie odtwarza niektórych formatów plików z pamięci USB

Telewizor LG 50 cali 4K 50UM7500

Telewizor LG 50 cali 4K 50UM7500

Jest to propozycja telewizora 50 cali 4k do 2000zł. Firma LG przygotowała produkt, który świetnie sprawdzi się niw tylko przy oglądaniu kanałów telewizyjnych. Dzięki prostemu systemowi WebOS w prosty sposób przejrzymy materiały internetowe dzięki wbudowanej przeglądarce, obejrzymy filmy na YouTube oraz Netflix’ie. Udostępnimy także ekran telefonu. Telewizor LG 50 cali 4k obsłużymy za pomocą głosu dzięki wbudowanemu asystentowi Google. Całość dopełnia także świetny pilot Magic i czterordzeniowy procesor zapewniający płynne działanie urządzenia. Obraz o szerokiej rozpiętości tonalnej może być wyświetlany dzięki wsparciu technologii HDR. Łączność przewodową zapewniają 3 porty HDMI oraz 2 USB, które umożliwiają także nagrywanie na podłączoną pamięć. Trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych telewizorów 50 cali w 2020 roku do 2000 zł.

Zalety
obsługa głosowa
prosty w obsłudze
pilot Magic
Wady
przeciętne głośniki

Telewizor LED 50 cali 4K SKYMASTER 50SUA2505 UHD AndroidTV

Telewizor LED 50 cali 4K SKYMASTER 50SUA2505 UHD AndroidTV

Skymaster proponuje telewizor o przekątnej 50 cali i rozdzielczości 4k w cenie zaledwie 1100zł. Czy znajdziemy w nim braki funkcjonalności? Niestety tak, a jest nią funkcja HDR. Nie każdemu jednak musi to przeszkadzać, nieobecność HDR w tym TV 50 cali 4k nie przeszkodzi w oglądaniu programów telewizyjnych czy starszych seriali. Nowsze materiały internetowe także obejrzymy, tyle że z nieco gorszym kontrastem. A będzie co oglądać, gdyż telewizor wyposażono w system Android. Umożliwia on dostęp do ogromnych zasobów serwisów takich jak YouTube czy Netflix. Połączenie z internetem nawiążemy za pomocą Wi-Fi lub kabla RJ45. Znajdziemy także 3 wyprowadzenia złącz HDMI oraz 2 USB. Dla osób zastanawiających się jaki tv 50 cali do 1200zł kupić, a poszukujących wyraźnego obrazu i dobrej funkcjonalności w niskiej cenie, z czystym sumieniem możemy polecić ten model firmy Skymaster.

Zalety
niska cena
system Android
dobra ilość złącz
Wady
brak HDR
słabe głośniki

Telewizor Kiano SlimTV 50 cali 4K FrameLess

Telewizor Kiano SlimTV 50 cali 4K FrameLess

Propozycja polskiej firmy Kiano to kolejny produkt z niskiej półki cenowej. Za ok. 1300zł. otrzymujemy podstawowy zestaw funkcji oraz parametrów. Główną różnicą względem poprzednio omawianego modelu Skymaster jest obecność funkcji HDR. Seanse nowych produkcji filmowych i seriali z Netflixa odbędą się zatem z większym odczuciem realizmu. Maksymalna jasność na poziomie 280 cd/m2 nie jest jednak wysoka i nie pozwoli ujrzeć efekty HDR w pełnej krasie. Telewizor 50 cali 4k Kiano pochwalić się może praca pod kontrolą systemu Android. To zapewnia świetną funkcjonalność i możliwości internetowe. Poza łącznością bezprzewodową znajdziemy 3 porty HDMI oraz 2 USB z możliwością nagrywania.

Zalety
niska cena
system Android
wsparcie HDR
Wady
niska jasność podświetlenia
głośnikom nie brakuje mocy, ale w dźwięku jest mało detali

Telewizor LED 50 cali 4K MANTA 50LUA69 UHD Smart TV!

Telewizor LED 50 cali 4K MANTA 50LUA69 UHD Smart TV!

To następny model rodzimego importera z niskiej półki cenowej. Już za około 1000zł cieszyć się możemy dużym ekranem o rozdzielczości 4k w naszym salonie. Na tym jednak nie koniec, pozostałe parametry tego tv 50 cali 4k Manta także świadczą o dobrym stosunku jakości do ceny. Znajdziemy wsparcie technologii HDR, pełen komplet tunerów DVB do odbioru sygnału telewizyjnego, bardzo niski czas reakcji matrycy 9ms, 3 złącza HDMI oraz 2 USB, a także system Android zapewniający rozbudowaną funkcjonalność. Pamięć RAM 1GB może jednak sprawić, że działanie telewizora Manta 50 cali podczas korzystania z funkcji internetowych będzie powolne. Kolejną wadą jest dość niska maksymalna jasność ekranu – 250cd/m2. Mimo tych wad, jest to świetny wybór tv 50 cali 4k za ok. 1000zł.

Zalety
rewelacyjna cena
dobry zestaw złącz
wsparcie HDR
niski czas reakcji matrycy
Wady
słabe podświetlenie ograniczy wrażenia z oglądania materiałów HDR
mała ilość pamięci RAM

Telewizor 50 cali 4K OLED czy LED? Jakie ma to znaczenie?

Niemal wszystkie telewizory dostępne na rynku wykorzystują podświetlenie LED. Charakteryzuje się ono dobrą energooszczędnością, zwykle wysoką jasnością oraz niewielkimi wymiarami. Dzięki temu telewizory LED są smukłe i eleganckie. Wyjątkową odmianą technologii LED jest OLED. Zamiast osobnej warstwy podświetlenia pod matrycą, w telewizorze 50 cali 4k OLED każdy piksel wyposażony jest we własny zestaw diod RGB. Dzięki temu sterowanie jasnością nie odbywa się dla całego ekranu lub jego fragmentu, a dla każdego piksela z osobna. Piksel mający wyświetlić barwę całkowicie czarną pozostanie wyłączony, a kropka obok może wyświetlać obraz z pełną jasnością. Pozwala to w telewizorach 50 cali OLED uzyskać obraz o wybitnie wysokim kontraście. Technologia OLED jest jednak spotykana dopiero w tv o przekątnej 55 cali lub większej, a modele wykorzystujące ją są zdecydowanie droższe od egzemplarzy wykorzystujących tradycyjne podświetlenie LED. Umieściliśmy je w naszym rankingu najlepszych telewizorów 55 cali 4k.

Telewizor 50 cali 4K jaki wybrać?

Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych technologii poprawiających wrażenia z użytkowania ich telewizorów. Dostępne na rynku modele różnią się ilością funkcji, którymi dysponują, a także wyświetlają obraz o różnej jakości. Jaki telewizor 50 cali 4k wybrać? Najważniejsze z parametrów, na które warto zwrócić uwagę, to technologia HDR, łączność bezprzewodowa oraz dostęp do serwisów internetowych, system operacyjny (np. Tizen – Smart Hub lub Android) czy ilość dostępnych złącz HDMI. Praktycznie każdy telewizor 50 cali 4k na rynku oferuje tunery do odbioru telewizji oraz złącze USB do podłączenia pamięci zewnętrznej. Modele dysponujące pełnym wachlarzem funkcji oraz zapewniające obraz najwyższej jakości kosztują zauważalnie więcej od pozycji podstawowych. Istnieją jednak takie przykłady tv 50 cali 4k, które w rozsądnej cenie oferują dobrą funkcjonalność i jakość obrazu – o nich właśnie mówimy w tym rankingu telewizorów 50 cali 4k.

Telewizor 50 cali 4k ultra hd - odpowiednia wielkość i jakość ekranu

Telewizory cały czas tanieją, dzięki czemu modele o dużej przekątnej ekranu (50 cali i więcej) sprzedają się w coraz szybszym tempie. Wraz ze wzrostem rozmiarów panelu, powiększają się piksele, które formują wyświetlany kształt. Przy niskiej ich ilości, mogą być one zauważalne podczas oglądania filmów na dużym ekranie z niewielkiej odległości. Rozdzielczość 4k sprawia, że jest ich 4 razy więcej niż w poprzednio używanym standardzie Full HD, dzięki czemu siatka punktów jest niezauważalna, a obraz ma w sobie 4 razy więcej szczegółów. Oczywiście do tego konieczne jest dostarczenie materiałów o rozdzielczości 4k. O te jednak w obecnych czasach nietrudno, większość nowych filmów i seriali jest nagrywanych właśnie w tej jakości.

Telewizor 50 cali 4k hdr - poprawa kontrastu i kolorów

Funkcja HDR to jedno z najciekawszych rozwiązań wprowadzonych w ostatnich latach. Telewizor 50 cali HDR jest w stanie wyświetlić obraz o wysokiej rozpiętości tonalnej. Oznacza to, że możliwe jest ukazanie sceny o wysokim kontraście w taki sposób, jak wyglądałaby ona na żywo. Przykładowo w pomieszczeniu oświetlonym nieosłoniętą żarówką znajdziemy ostre i głębokie cienie, które powinny byś wyświetlone możliwie jak najciemniej. Sama żarówka natomiast razi nas w oczy i powoduje efekt blasku od przedmiotów znajdujących się najbliżej niej. Takie same wrażenia odczujemy widząc tę scenę wyświetlona na tv 50 cali z HDR. Efekt będzie tym lepszy, im wyższą jasność jest w stanie dostarczyć podświetlenie telewizora.

Telewizor 50 cali 4k - smart tv to niemal obowiązkowe wyposażenie

Smart TV pozwala wykorzystać telewizor 50 cali 4k na wiele więcej sposobów niż samo oglądanie telewizji. Dzięki łączności z internetem, otrzymujemy dostęp do serwisów takich jak YouTube czy Netflix, na których znajdziemy nieograniczona ilość ciekawych filmów i seriali do obejrzenia. Zazwyczaj znajdziemy także wbudowaną przeglądarkę internetową, dzięki której przeczytamy wiadomości. Zintegrowana łączność Wi-Fi daje natomiast możliwość bezprzewodowego zduplikowania obrazu z laptopa czy smartfona na dużym ekranie telewizora, co w znacznym stopniu ułatwia prezentację i wspólne oglądanie treści z tych urządzeń. Wszystkie tv 50 cali 4k wymienione w rankingu posiadają funkcjonalność Smart.

Telewizor 50 cali 4k ranking - podsumowanie

Na rynku dostępnych jest wiele telewizorów 50 cali 4k w rozmaitych cenach. Praktycznie każdy nadaje się do oglądania tradycyjnej telewizji. Wiele świetnie się sprawdzi także w oglądaniu filmów, sportu czy jako drugi ekran komputera. Niektóre modele jednak wyróżniają się na tle konkurencji swoimi możliwościami poprawiającymi wrażenia z oglądania takimi jak HDR, wysoka częstotliwość odświeżania, niski czas reakcji matrycy czy efektowny system oświetlenia tła Ambilight. Wiele z nich oferuje dobre parametry i funkcjonalność w świetnych cenach. Takie właśnie modele znalazły się w naszym rankingu telewizorów 50 cali 4k.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
worker
worker
4 lat temu

pracuje jako doradce klienta w sklepie AGD i potwierdzam wszystkie wymienione powyżej wady i zalety! pełen szacun

Dawid Kownacki
Dawid Kownacki
2 lat temu

Jeżeli do 2 tys. zł. to polecam Telewizor Manta 50LUW121D Niczym nie różni się od TV za 3 tys ! Chyba najlepszy wybór telewizora niskobudżetowego, 50″ Nie znajdziemy nic lepszego, cena idzie w parze z jakością. Chociaż mam też 2x droższy model QLED i oprócz lepszego wykonania obudowy nie widzę różnicy w jakości obrazu i dźwięku.

Zamknij