Close

Jaki ekspres do kawy automatyczny do 2000 zł – Ranking 2019

Ekspres do kawy automatyczny to przyjaciel każdego kawosza. A dobra kawa – to kawa zaparzona pod odpowiednim ciśnieniem. Najlepiej ze świeżo zmielonych ziaren. Pijąc kawę poza domem, na mieście, w kawiarniach, uznajemy to już za standard, czemu by więc będąc we własnym domu pić kawę pośledniej jakości?

Ranking najlepszych ekspresów automatycznych

Najlepszy ekspres 2019
DeLonghi ECAM 350.55.B
DeLonghi ECAM 350.55.B

Moc

1450WCiśnienie

15bar

Programator przycisków

TAKCena

2349PLN

Prosty i użyteczny
DeLonghi ECAM 23.460S
DeLonghi ECAM 23.460S

Moc

1450WCiśnienie

15bar

Programator przycisków

TAKCena

1984PLN

Najlepszy design
Krups Roma EA8160
Krups Roma EA8160

Moc

1450WCiśnienie

15bar

Programator przycisków

TAKCena

1117PLN

Dobra alternatywa
DeLonghi Magnifica ESAM 3000 B
DeLonghi Magnifica ESAM 3000 B

Moc

1450WCiśnienie

15bar

Programator przycisków

NIECena

1113PLN

Istnieją różne sposoby na własnoręczne przyrządzenie dobrej kawy. Możemy sięgnąć po kawiarkę lub ekspres przelewowy i parzyć w nich kawę kupioną-już zmieloną, lub dołożyć do zestawu młynek do kawy i za każdym razem samodzielnie mielić ziarna. Jednak w pierwszym przypadku trzeba liczyć się z tym że aromat i smak kawy zmielonej dużo wcześniej, będzie nieporównywalnie słabszy, w drugim – jest to kolejna czynność do wykonania, więcej pracy dla nas. Nie wspominając o liście czynności, jakie trzeba wykonać przy wykorzystywaniu i czyszczeniu kawiarki, czy innych manualnych urządzeń.

źródło: echodnia.eu

Jaki ekspres do kawy wybrać?

W sytuacji gdy naprawdę zależy nam na komforcie w domowym zaciszu, idealnym sprzętem jest ekspres do kawy automatyczny. Niegdyś urządzenie spotykane rzadko, obecnie – bardzo powszechne i coraz chętniej kupowane. Skąd ta rosnąca popularność? Ekspres do kawy automatyczny zrobi za nas wszystko. Dosłownie. Nasze zadanie polega na dostarczeniu mu surowca – ziaren kawy oraz wody – po czym wciśnięciu guzika. Po chwili dom wypełnia charakterystyczny aromat świeżo parzonej kawy ze świeżo zmielonych ziaren, a naszym zadaniem jest już tylko cieszyć się chwilą z filiżanką pysznego płynu.Czym się różnią poszczególne ekspresy? Jaki ekspres do kawy będzie dobry dla mnie?

Na rynku jest wiele ekspresów ciśnieniowych. W tym artykule postaramy się Ci pomóc wybrać ekspres idealny dla Twoich potrzeb. Pośród ekspresów do kawy znajdziemy ekspresy przelewowe, ekspresy ciśnieniowe, a także ekspresy kolbowe. Różne rodzaje ekspresów mogą spowodować mętlik w głowie. Czym się różnią? Już spieszymy z wyjaśnieniem!

Ekspresy przelewowe

źródło: radoscodkrywania.tchibo.pl

Mają najprostszą budowę. Składają się z pojemnika z filtrem, do którego wsypuje się kawę mieloną oraz dzbanka, do którego nalewana jest kawa. Filtr ten może występować w postaci siatki zintegrowanej z urządzeniem lub są to filtry wymienne, jednorazowego użytku. System parzenia kawy polega na tym, że przez zmielone ziarna kawy przesącza się gorąca woda, która zbiera się w dzbanku.

Niektóre modele posiadają płytę grzewczą pod dzbankiem, by utrzymać wysoką temperaturę czarnego napoju na dłużej. Ekspres przelewowy jest bardzo efektywny, bo w ciągu kilku chwil można zaparzyć nawet kilkanaście filiżanek kawy. Do ekspresów przelewowych potrzebne są jednak dodatkowe narzędzia, jak młynek do kawy i spieniacz do mleka, jeśli pijamy cappuccino, latte czy flat white.

Zalety i wady ekspresów przelewowych to z pewnością:

Zalety ekspresów przelewowych
Niska Cena

Takie ekspresy są zdecydowanie tańsze niż automatyczne.Prosta obsługa urządzenia

Często nie wymagają żadnej dodatkowej ingerencji.

Wygodny dzbanek w zestawie

Kawa zaparzana jest do dzbanka, z którego w każdej chwili można nalać kawę.

Szybkie przygotowanie dużej ilości kawy

Niektóre ekspresy przelewowe jednym kliknięciem mogą przygotować nawet 1.5 litra kawy do rozlania na wiele filiżanek.

Można wykorzystywać również do parzenia herbat

Nie przepadasz za kawą? Ekspres przelewowy można wykorzystać jako zaparzacz do herbaty.Wady ekspresów przelewowych
Brak wbudowanego młynka

Ekspresy przelewowe nie posiadają w zdecydowanej większości wbudowanego młynka

Brak wbudowanego spieniacza do mleka

Ekspresy przelewowe w zdecydowanej większości nie posiadają także wbudowanego spieniacza mleka.

Pozwala przyrządzić tylko kawę mieloną

Ekspresy przelewowe przez fakt braku posiadania młynka, mogą korzystać wyłącznie z mielonej kawy.

Konieczność kupowania filtrów papierowych

Ekspresy przelewowe wymagają korzystania z wymiennych filtrów papierowych.Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

źródło: kb.pl

Są najbardziej zaawansowaną technologicznie opcją. Zawierają udogodnienia takie, jak: system spieniania mleka, system automatycznego czyszczenia, wbudowany młynek, a nawet możliwość sterowania urządzeniem poprzez aplikację mobilną. Ekspres ciśnieniowy pozwala na przygotowanie wielu różnych kaw, o różnej mocy, poprzez wybór grubości zmielonego ziarna. Część z nich posiada wbudowany spieniacz mleka – wtedy należy jedynie pamiętać o jego uzupełnianiu lub występuje zewnętrzna dysza do spieniania mleka – w tej sytuacji należy wykrzesać w sobie baristyczne umiejętności i samemu zrobić spienione mleko do naszego cappucino.

W ekspresach ciśnieniowych najważniejszy jest jednak sam proces przygotowania kawy. Zakres ciśnienia, jaki powinien posiadać Twój ciśnieniowy ekspres to optymalnie 9-15 barów. Jego wysokość wpływa na aromat oraz smak kawy, gdyż jest to wartość wskazująca na siłę, z jaką przepływa gorąca woda przez zmielone ziarna kawy. Dla ekspresu ciśnieniowego niemieszczącego się w tym zakresie nie wróżymy świetlanej przyszłości, gdyż do zaparzenia dobrego espresso potrzebne jest minimum 9 barów.

Ekspresy automatyczne znajdą się na liście życzeń tych najbardziej wygodnych, gdyż do przygotowania kawy dzieli nas jedynie kliknięcie. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to dosypywanie ziaren kawy do pojemnika i uzupełnianie wody, jeśli jest to rodzaj ekspresu wolnostojącego i nie posiada stałego podłączenia do wody.

Należy również zwrócić uwagę na moc urządzenia, gdyż będzie to parametr służący między innymi szybkiemu podgrzewaniu wody. W domowych ekspresach ciśnieniowych zazwyczaj spotyka się moc o wartości 1000 W, lepsze i większe modele posiadają nawet 2000 W.
Większość ekspresów posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,5-2 litry. Jest to wystarczająca ilość do użytku domowego ekspresu do kawy. Podobną pojemność powinien zawierać zbiornik na fusy.Ekspresy na kapsułki

źródło: czterykaty.pl

Automatyczne ekspresy mają jednak w swoich szeregach także kapsułkowe ekspresy do kawy (produkują je min. De Longhi, Tchibo Cafissimo i Nescafe Dolce Gusto). Ekspresy na kapsułki cechują się niższą ceną, mniejszymi gabarytami (zmieszczą się w każdej kuchni), szybszym i prostszym przygotowaniem kawy. Jedynym zadaniem, jakie musimy wykonać, jest włożenie kapsułki do ekspresu… i voila! Ulubiona, pyszna i aromatyczna kawa gotowa. Warto nadmienić, że do wyboru mamy całą gamę smakową. Zmniejsza się również czas poświęcony pielęgnacji, gdyż bardzo rzadko wymaga on czyszczenia. Niestety pomimo niskiej ceny, jego koszty eksploatacji wyglądają trochę inaczej, gdyż kapsułki z ulubioną kawą w środku trzeba systematycznie dokupywać. Jest to niewątpliwie opcja dla wygodnych.

Zalety i wady ekspresów automatycznych:

Zalety ekspresów auomatycznych
Prosta obsługa urządzenia

W przypadku ekspresów automatycznych do dyspozycji mamy łatwość przyrządzania kawy (zazwyczaj za pomocą przycisków lub paneli dotykowych)

Wbudowane elementy mielące i spieniające

Ekspresy automatyczne w zdecydowanej większosci posiadają wbudowany młynek i spieniacz do mleka.

Dodatkowa funkcjonalność

Ekspres automatyczny to duża ilość programów i funkcji, dzięki czemu sprosta każdym wymaganiom.Wady ekspresów automatycznych
Konieczność uzupełniania wody

Jeśli ekspres nie jest podłączony do wody, należy uzupełniać zbiornik i wymieniać wodę w przypadku dłuższego przestoju w użytkowaniu ekspresu.

Konieczność uzupełniania kawy i czyszczenia

W przypadku ekspresu automatycznego niezbędne jest uzupełnianie kawy w zbiorniku i usuwanie zawartości pojemnika na fusy.

Wysoka cena

W przypadku ekspresu automatycznego, cena jest stosunkowo wysoka.

Ekspresy kolbowe

źródło: mrkaffeino.com

Ciśnieniowy ekspres kolbowy. Nazwa długa i kręta, jednak zasada działania bardzo prosta. W rodzinie ekspresów od swoich młodszych, automatycznych braci różnią się tym, że wymagają więcej uwagi i zaangażowania. Są przeznaczone dla osób znających się na zasadach obowiązujących w świecie kawy, ale przede wszystkim dla profesjonalistów i pasjonatów. Ekspres ręczny wyposażony jest w kolbę z sitkiem, które napełnia się zmieloną (najczęściej przez młynek żarnowy) kawę, a następnie mocuję się ją w urządzeniu. Zazwyczaj wyposażony jest w dwa sitka – jedno pojedyncze i jedno podwójne, w zależności czy robimy jedną czy dwie kawy naraz.Niektóre zostały dodatkowo wyposażone w dyszę, dzięki której można spieniać mleko, otrzymując ulubioną kawę z mlekiem. Działanie polega na tym, że woda przepływając pod odpowiednim ciśnieniem przez zmieloną kawę w sitku, wyciska jej maksymalny smak i aromat.

Zalety i wady ekspresów kolbowych:

Zalety ekspresów kolbowych
Wyjątkowy smak kawy

Dobry ekspres kolbowy z odpowiednim ciśnieniem parzenia, pozwala uzyskać wyjątkowy smak i aromat kawy. W dodatku przygotowana w ekspresie kolbowym kawa posiada unikalną piankę z substancji oleistych, cenioną przez koneserów.

Wbudowana dysza do spieniania

W konstrukcji ekspresu kolbowego zazwyczaj występuje dysza, by samodzielnie spienić mleko.

Wady ekspresów automatycznych
Konieczność uzupełniania wody

Jeśli ekspres nie jest podłączony do wody, należy uzupełniać zbiornik i wymieniać wodę w przypadku dłuższego przestoju w użytkowaniu ekspresu.Konieczność czyszczenia

W przypadku ekspresu kolbowego niezbędne jest kłopotliwe czyszczenie i pielęgnacja.

Brak wbudowanego młynka

Ekspresy kolbowe zazwyczaj nie posiadają wbudowanego młynka do mielenia kawy.

Wymagane umiejętności zaparzania kawy

Aby przyrządzić dobrą kawę, należy znać się na podstawowych zasadach, jakimi włada barista. Mowa tutaj o odpowiednim stopniu zmielenia kawy, a następnie doborze odpowiedniej ilości kawy, adekwatnej do rodzaju pożądanej kawy, czy rozmiaru filiżanki.

kolba z kawą
źródło: gazetakrakowska.pl

Zobacz także: Lodówka dwudrzwiowa klasy premium – rankingZanim spytamy jaki ekspres do kawy wybrać, najpierw zacznijmy od… młynka!

W kwestii ekspresów kolbowych nie można pominąć tematu młynka do kawy. Bez tego nasz czarny napój niestety nie osiągnie wyżyn smakowych. Bariści zgadzają się, że młynek jest ważniejszy niż sam ekspres! A dlaczego? Jest kilka poważnych powodów. Okazuje się, że kawa w ciągu kilkunastu minut traci ponad połowę swoich drogocennych właściwości, takich jak zapach i smak. Zatem kawa mielona fabrycznie nie będzie odpowiadać jakości tej zmielonej na świeżo. Co więcej, posiada ona jednakową grubość, która nie sprawdzi się do każdego rodzaju urządzenia, a także do każdego rodzaju kawy. Przykładowo, by wydobyć jak najwięcej esencji z espresso, by było gęste i aromatyczne, kawa nie może być zbyt grubo zmielona. Jeśli z kolei jest zbyt drobno zmielona, a Twoim urządzeniem do przyrządzania kawy jest kawiarka, to z łatwością stworzymy warunki do zapchania filtra.

Istnieje również teoria, że kawa przeznaczona do mielenia jest nieco gorszej jakości… Próżno tam przecież dopatrzyć się pożądanych cech wyglądu, jakie powinno posiadać dobre jakościowo ziarno kawy. Nie dajmy się również zwieść informacjom, że opakowania próżniowe czy zamykane na plastikowy suwak skutecznie ochronią naszą zmieloną kawę. Niestety, proces utleniania będzie trwał w najlepsze. Podsumowując, jeśli chcesz w swoim domu posiadać kawę, rodem z ulubionej kawiarni, musisz zainwestować w dobry młynek i mielić ją tuż przed.

zmielona kawa
źródło: przyjacielekawy.pl

Rodzaje młynków do kawy

Młynek żarnowy

Proces polega na tym, że ziarna są mielone przez dwa żarna. Ziarna są precyzyjnie rozgniatane i rozdrabniane, niwelując powstawanie pyłu. Młynek żarnowy ręczny raczej te ziarna miażdzy i rozciera niż dokładnie mieli, ale to rzecz jasna zależy od modelu i zwłaszcza… od wielkości żaren. Należy pamiętać, że im większa ich średnica, tym większa szybkość mielenia i równiejsze cząsteczki kawy. Skuteczniej również uniemożliwia powstawanie pyłu, który odpowiada za gorzki smak.

Żarna mogą być płaskie lub stożkowe, elektryczne lub ręczne. Mogą być ceramiczne lub zrobione ze stali. Stożkowe żarna są spotykane w młynkach ręcznych czy też elektrycznych z wysokiej półki. Płaskie również spotyka się w klasie średniej, jak i wysokiej. Młynki ceramiczne są cichsze, jednak nieco mniej wytrzymałe niż odpowiednik stalowy. Ziarna kawy nie tracą tu na jakości i jest to jedynie kwestia osobistych upodobań. Nie musimy się także obawiać, iż jest to element, który często należy wymieniać, gdyż wystarczy, że zrobimy to… raz na kilka lat!po lewej żarna płaskie, a po prawej żarna stożkowe
źródło: strefa-zakupowa.pl

W kwestii młynków żarnowych jest jeszcze do rozpatrzenia moc, szybkość, a także posiadane funkcje. Im większa moc młynka, tym większą ilość kawy można zmielić za jednym razem. Za stosunkowo odpowiednią moc uchodzi 150 V. Szybkość nie jest aż tak punktowanym elementem. Gdyż im wolniejsze mielenie, tym mniej pyłu się wytworzy, temperatura będzie niższa, a żarna zużywać się będą wolniej. Jeśli chodzi o funkcje to do wyboru mamy: system automatycznego wyłączenia, licznik kaw i oczywiście funkcję regulacji grubości mielenia.

Młynek ostrzowy (udarowy)

Ich elementem mielącym jest nóż, który tnie ziarna na odpowiednią grubość. Jednak w tym procesie wytwarzana jest wysoka temperatura, która w późniejszym czasie niekorzystnie wpływa na właściwości kawy, w tym smak. Dodatkowo warto zaznaczyć, że często efekt pracy młynków ostrzowych jest nierównomierny.

Młynek do espresso

Jeśli chcemy pić aromatyczne, idealnie gęste, lekko słodkawe espresso, bariści polecają, aby przyłożyć do niego większą uwagę niż nawet do samego ekspresu. Młynek do espresso rozpatrujemy jako osobny przypadek. Dlaczego? Gdyż ten rodzaj kawy wymaga od nas największego zaangażowania. A jak wiemy, to od młynka zależy w większości smak kawy – czy zmielone ziarno zawiera pył i czy jest odpowiednio drobne. Ma to szczególne znaczenie w przyrządzaniu espresso.

Jaki wybrać ekspres do kawy? Teraz już wiecie, jaki będzie odpowiadał waszym potrzebom.Ponieważ popularność ekspresów rośnie, rośnie też wybór modeli dostępnych na rynku. Obecne są różne marki, prym na chwilę obecną wiodą DeLonghi oraz Krups – ich oferta jest największa i najbardziej różnorodna. Aby pomóc wam się rozeznać w możliwościach jakie oferują współczesne ekspresy, poniżej prezentujemy top5 najlepszych i najciekawszych ekspresów z młynkiem, jakie można sobie obecnie sprawić. Zapraszamy!5. Ekspres Krups Roma EA8108


Zestawienie otwiera ekspres do kawy automatyczny Krupsa z serii Roma. Co uznajemy za niezbędne, aby móc mówić o dobrym ekspresie? Musi automatycznie zmielić ziarna jakie do niego wsypiemy oraz zaparzyć je przy użyciu odpowiedniego ciśnienia.

 Ekspres Krups Roma EA8108

Standardem w przypadku wszystkich ekspresów, z modelami z najwyższej półki włącznie, jest moc 1450W i ciśnienie 15 barów. Ekspres do kawy automatyczny Roma EA8108 może się poszczycić obydwoma. Dodatkowo, posiada dyszę spieniającą mleko, co pozwala na zrobienie wybornego capuccino. Pojemność pojemnika na wodę to 1,6 litra, nie trzeba go uzupełniać za każdym razem. Możemy też regulować ilość wody na filiżankę, oraz stopień zmielenia ziaren. Dzięki temu dowolnie dopasujemy moc i smak kawy do naszych upodobań.

dobry i tani Ekspres: Krups Roma EA8108

Sprzęt został też zaopatrzony w podstawowe zabezpieczenia. Funkcja Thermoblock nie pozwoli na jego przegrzanie, nawet robiąc kawę za kawą. Z kolej automatyczny program czyszczenia i odkamieniania pomoże nam utrzymać ekspres sprawnym przez długi czas. Wszystkie powyższe funkcje są uznawane za standard w przypadku dobrych współczesnych ekspresów automatycznych.

Ekspres do kawy automatyczny Roma EA8108 nie jest sprzętem zaopatrzonym we wszystkie techniczne nowinki, lecz za to – jest to idealny kompromis między jakością zaparzonej kawy oraz ceną – model ten dostaniemy już za połowę ceny innych dostępnych na rynku. To idealne urządzenie dla amatorów aromatycznego espresso, czy gorącej americany do śniadania.
4. Ekspres do kawy automatyczny: DeLonghi Magnifica ESAM 3000 B


Kolejny na liście pojawia się ekspres do kawy automatyczny od Delonghi – ESAM 3000 B. Podobnie jak Krups, pozwoli na automatyczne wykonanie espresso przy użyciu ciśnienia 15 bar i mocy 1450W. Pojawiają się w nim jednak możliwości nieobecne u poprzednika.

najlepszy ekspres do kawy Ekspres: DeLonghi Magnifica ESAM 3000 B

Obydwa modele wyposażono w dyszę do manualnego spieniania mleka. Dysza emituje parę, w przypadku Delonghi mamy opcję regulacji jej emisji – zależnie od tego, na jak mocne spienienie mleka mamy ochotę. Przy codziennym użytkowaniu docenimy też nieco większy pojemnik na wodę – 1,8 litra. Kolejnym niestandardowym atutem jest możliwość wykorzystania dwóch rodzajów kawy. W przypadku większości ekspresów możemy używać wyłącznie ziaren, dla Delonghi ESAM 3000 B bezproblemowa jest zarówno kawa ziarnista, jak i już wcześniej zmielona.

Ziarna są tym typem kawy dla którego kupujemy ekspresy z młynkiem. Może się jednak zdarzyć, że zapragniemy użyć już kawy zmielonej – z dowolnego powodu, na przykład otrzymawszy ją w prezencie. Przy tym sprzęcie nie będzie to problemem. Regulacja mocy lub ilości zaparzanej kawy? Bez problemu. Ten automatyczny ekspres do kawy jest to kolejnym atrakcyjnym cenowo sprzętem, który można śmiało polecić miłośnikom klasycznego espresso.
3. Ekspres do kawy automatyczny: Krups Roma EA8160


Pierwszy na podium pojawia się model mający parę cech wspólnych z poprzednikami, jednak ze względu na kilka innych funkcji, znajdujący się już półkę wyżej. Co łączy go z Krupsem Roma EA8108 i Delonghi Magnifica ESAM 3000 B? Podstawowe cechy – moc, ciśnienie, obecność manualnej dyszy spieniającej mleko, funkcje regulacji mocy i stopnia zmielenia kawy.

jaki ekspres do kawy najlepszy Krups Roma EA8160

Co go odróżnia? Przede wszystkim, coś co jest nieodzowne dla miłośników kawy z mlekiem. Na wyposażeniu urządzenia znajdziemy dostawiany pojemnik na mleko, który można podłączyć do dyszy, oraz program pozwalający na jego automatyczne wykorzystanie. Nie musimy, jak w przypadku poprzedników, mozolnie spieniać mleka samodzielnie. System Auto Capuccino/Cafe Latte wyręczy nas w przygotowaniu mlecznej pianki.

Ekspres: Krups Roma EA8160 dobry ekspres do kawy

System automatycznego odkamieniania i czyszczenia wyręczy nas z kolei w czynnościach konserwacyjnych. Co ważne ekspres do kawy automatyczny Krups Roma EA8160 został uzupełniony o płukanie ekspresu po każdym włączeniu urządzenia. To szalenie funkcjonalna opcja – wewnątrz przewodów, którymi kawa płynie do naszej filiżanki nie pozostają dzięki temu żadne fusy czy zacieki. Raz że zwiększa to trwałość sprzętu i ogranicza ryzyko awarii a dwa – ma wpływ na smak kolejnych kaw.Kolejną innowacją jest funkcja „moja kawa” – możemy zapisać ustawienia typu i mocy kawy która lubimy najbardziej. Zamiast ustawiać wszystko od nowa za każdym razem, wystarczy jedno wciśnięcie guzika i ekspres już będzie parzył naszą ulubioną kawę, tą idealną.

Choć wcześniejsze modele z listy również bez zastrzeżeń pozwalały na przygotowanie pysznej kawy, ten, z racji na ilość i przydatność funkcji jakie oferuje, jest pierwszym, który w pełni zasługuje na miano ekspresu automatycznego.


2. Ekspres DeLonghi ECAM 23.460S


Na drugim miejscu zestawienia bardzo dobry i bardzo popularny ekspres do kawy automatyczny od Delonghi – ECAM 23.460S. Ową popularność zawdzięcza dwóm kwestiom. Po pierwsze, mamy do czynienia z pełną automatyzacją wszystkich możliwych funkcji. Po drugie – tam gdzie konieczna jest nasza ingerencja, przy dobieraniu kawy czy opróżnianiu pojemnika na fusy, producent zadbał o ergonomię.ekspres do kawy do 2000zł Ekspres DeLonghi ECAM 23.460S

Konstrukcja jest przemyślana w każdym calu, tak by używanie ekspresu było wygodne i intuicyjne. Wszystkie elementy, z pojemnikiem na wodę włącznie, dostępne są od frontu urządzenia. Blok zaparzający jest wyjmowalny, dodatkowo – można go myć pod bieżącą wodą, co znacząco wpływa na łatwość konserwacji. To oznacza że przy minimum wysiłku z naszej strony sprzęt będzie nam służył długo i bezawaryjnie.

Przy włączaniu i wyłączaniu ekspresu następuje automatyczne płukanie przewodów. W celu oszczędzania energii, sprzęt wyłącza się automatycznie, możemy zaprogramować kiedy. Dopijamy kawę i wybiegamy z domu – chwilę później ekspres wyłączy się i przepłucze sam, już bez naszej fatygi.

Ekspres DeLonghi ECAM 23.460S najlepszy ekspres do kawy

Tyle o urządzeniu, co z samą kawą, co może nam ów sprzęt zaoferować? Nie tylko espresso. Regulacja ilości wody czy stopnia zmielenia kawy (13 poziomów!) jest już oczywistością, ale na tym nie koniec. Po wciśnięciu przycisku ekspres automatycznie zaparzy nam capuccino lub latte, korzystając z autorskiego systemu Delonghi LatteCrema. Dobieramy stopień spienienia mleka, a ekspres sam dopasowuje jego ilość i temperaturę, tak aby puszysta pianka idealnie spełniała nasze oczekiwania. To wciąż nie wszystko. Z wielu innych przemyślanych drobiazgów warto napomknąć jeszcze o funkcji „moja kawa”, regulacji wysokości adaptera, a nawet opcji, która pozwala ustawić działanie ekspresu pod to, jak twardą wodę mamy w domu.

I to właśnie to, owa elastyczność, decyduje o popularności modelu ECAM 23.460 S. To automatyczny ekspres do kawy, łatwy w użyciu, który dopasowuje się do indywidualnych potrzeb jakże różnych użytkowników.
1. Najlepszy ekspres automatyczny: DeLonghi ECAM 350.55.B


Na podium zestawienia model, z którego producent jest słusznie dumny – DeLonghi ECAM 350.55.B. Rynek ekspresów jest podzielony na ekspresy do użytku profesjonalnego – wielkie, kosztowne maszyny zdolne do ciągłej pracy, oraz te do użytku domowego – bardziej kompaktowe, lżejsze, tańsze, ale oczywiście zarazem parzące identycznie pyszną kawę.

najlepszy domowy Ekspres: DeLonghi ECAM 350.55.B

W kategorii ekspresów domowych – jest to jeden z najlepszych modeli jakie istnieją. Nie ma tu miejsca na żadne kompromisy. Menu zaprojektowano tak, aby bez gimnastyki z naszej strony, dostępne były wszystkie włoskie kawowe klasyki – jak na włoską firmę przystało. Od espresso, przez doppio, po latte macchiato – 10 różnych opcji dostępnych za jednym dotknięciem. Dotknięciem, gdyż w tym nowoczesnym sprzęcie mamy już do czynienia z dotykowym menu, oraz dodatkowo z wyświetlaczem, informującym nas o wszystkim co się dzieje w wybranym przez nas języku – dostępny jest oczywiście język polski.

W praktyce oznacza to minimum ingerencji z naszej strony. Automatyczne płukanie przy każdym włączeniu i wyłączeniu, automatyczne czyszczenie i odkamienianie, samodzielne spienianie mleka. Ekspres zrobi wszystko za nas, jeśli nie jesteśmy fanami obcowania z technologią, lub zwyczajnie goni nas czas. Ale jeśli lubimy robić kawę „po swojemu”, taką możliwość też oczywiście mamy – regulacja mocy, stopnia zmielenia ziaren, ilości wykorzystanej wody, spienienia mleka i na końcu – zapisanie swoich ulubionych ustawień dzięki funkcji „moja kawa”.Ponownie, jak w przypadku poprzedniego modelu, mamy do czynienia ze sprzętem elastycznym, dopasowującym się do użytkownika. W przypadku ECAM 350.55.B – nie tylko elastycznym, ale także możliwie udoskonalonym i nowoczesnym . A wszystko po to by domowe parzenie kawy było już tylko i wyłącznie przyjemnością.


Jaki ekspres do kawy kupić?


Podsumowując, wybór jest ogromny. Możemy postawić na prostotę, jaką oferuje nam ekspres do kawy automatyczny Krups Roma EA8108 lub Delonghi Magnifica ESAM 3000 B. Smak samego espresso, esencja tego w jakim celu kupujemy ekspres, będzie porównywalny, jak na Top5 przystało.

Skoro już decydujemy się na ekspres automatyczny, możemy sięgnąć po więcej możliwości. Warto przyjrzeć się modelom z automatycznymi systemami oczyszczania czy automatycznym spienianiem mleka. Taki wybór prawdopodobnie docenimy wraz z upływem czasu. Ostatecznie, o to przy zakupie automatycznego ekspresu chodzi – ma nas wyręczyć. W mieleniu kawy, w jej parzeniu, dalej – w spienianiu mleka, w konserwacji i myciu urządzenia.Im więcej ekspres zrobi za nas, tym lepiej, tak więc jeśli nie skupimy się wyłącznie na tym że ma zaparzyć kawę, lecz dobrze przemyślimy swoje potrzeby, będzie to inwestycja która będzie cieszyć i ułatwiać życie przez lata.


ZOBACZ: EKSPRES PRZELEWOWY-TAŃSZA ALTERNATYWA. 5 NAJLEPSZYCH MODELI.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wojtek.wojtek
wojtek.wojtek
1 rok temu

Kawka z rana musi być! Automatyczny ekspres do kawy też! Zastanawiam się nad kupnem DeLonghi ECAM 350.55.B lub Krups Roma EA8160. Ktoś posiada i poleca?

Verta
Verta
1 rok temu
Reply to  wojtek.wojtek

Moja znajoma ma wspomniany przez Ciebie DeLonghi 350.55b i bardzo sobie chwali. Myślę, że warto rozważyć ten sprzęt, bo mnie też smakowała kawa zrobiona przy jego udziale. Samo delonghi opinie ma dość dobre wśród użytkowników i to nie tylko w Polsce.

Marek
Marek
8 miesięcy temu
Reply to  Verta

Widzę, że świat kawoszy taki mały 🙂 Sam również jak Panie posiadam wspomniany włoski ekspres do kawy od DeLonghi i jestem nim zachwycony. Zachęciły mnie do jego zakupu przeczytane opinie i nie żałuję

Zuza
Zuza
8 miesięcy temu
Reply to  wojtek.wojtek

Zdecydowanie DeLonghi. Nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać.

Haneczka99
Haneczka99
8 miesięcy temu

Ja dochodzę do siebie po długim wybieraniu ekspresu do kawy. Lubię dobrą kawę, dlatego wybór ten był dla mnie niezwykle ważny.

Roksana
Roksana
7 miesięcy temu

Delonghi ECAM to bardzo dobry ekspres do kawy z młynkiem, warto zauważyć, że ma młynek żarnowy ze stali, który przetrwa wszystko. 🙂

Anita
Anita
3 miesięcy temu

A gdzie ekspresy pozostałych marek takich, jak chociażby Melitta, czy Nivona? Na chwilę dostępne są też ekspresy przelewowe posiadające wbudowane młynki, co rozwiązuje problem kupna samego młynka.

Close