Close

Jakie kino domowe wybrać? Poradnik i ranking

Kino domowe jest coraz częstszym elementem w naszym domu. Okazuje się, że większość z nas przywiązuje dużą uwagę do tego, jakiej jakości dźwięku słucha. Ważne jest dla nas również to, by odtwarzana ścieżka potrafiła wzbudzić emocje i przenieść nas do innego świata. Daje to poczucie wewnętrznego spokoju i możliwość oderwania się od rzeczywistości. W końcu każdy z nas chce czasem od niej „odpocząć”.

Ranking kin domowych 2019

Najlepsze kino domowe 2019
DENON AVR-X250BT + WILSON
Kino domowe DENON AVR-X250BT + WILSON

Moc amplitunera

130W

Forma

5.1/5.2

Funkcje

DVD,Blu-ray,Bluetooth,

Cena

1899PLN

Jakość i styl
DENON AVR-X550BT + ELTAX
Kino Domowe DENON AVR-X550BT + ELTAX

Moc amplitunera

130W

Forma

5.1

Funkcje

Bluetooth,4K UHD

Cena

2199PLN

Mały i skuteczny
SONY BDV-E4100
Kino domowe SONY BDV-E4100

Moc amplitunera

bd

Forma

5.1

Funkcje

CD, DVD, BLU-RAY 3D, WiFi, Bluetooth

Cena

1499PLN

Najlepsza alternatywa
SONY BDV-E6100
Kino domowe SONY BDV-E6100

Moc

bd

Forma

5.1

Funkcje

DVD, BLU-RAY DISC, BLU-RAY 3D

Cena

1799PLN

Aby sprostać oczekiwaniom, producenci sprzętu audio bardzo prężnie pracują nad udoskonaleniem i opracowaniem coraz to nowszych technologii. Pojawia się ona w różnego rodzaju słuchawkach i urządzeniach domowych. Powstają też nowe sprzęty, takie jak soundbary. Praktycznie wszystkie z nich są dostępne nawet dla pojedynczego użytkownika. Różnią się między sobą przede wszystkim ceną. I tu dochodzimy do tego, co dla większości z nas jest istotne - cena.

Dzięki postępowi technologicznemu, mamy ogromne możliwości jako konsumenci. Zarówno co do jakości, jak i wartości nabywanego sprzętu. Rozrost branży audio doprowadził do dostępności niemal dla każdego. I tak, dzisiaj możemy sobie pozwolić nawet na odwzorowanie efektów kinowych w domu. Trzeba tylko trochę zagłębić się w temat…

jakie kino domowe
źródło: hfc.com.pl

Poniższy ranking kin domowych naprowadzi Cię na ważne informacje, niezbędne funkcje i dodatkowe możliwości. Przeczytaj go uważnie i dobierz rodzaj oraz funkcjonalność swojego nowego kina domowego do swoich indywidualnych potrzeb.

Dobre kino domowe - co jest istotne

Najlepsze domowe kino to takie, które nas przede wszystkim usatysfakcjonuje. Na początku ważne jest, by ustalić ile możemy na nie wydać. Następnie możemy zająć się doborem odpowiedniego sprzętu i dodatkowych funkcji. Istotnymi kwestiami na starcie są:

1. Możliwości wysokości inwestycji.

2. Dopuszczalna najniższa, jak i najwyższa jakość dźwięku.

3. Zmierzenie powierzchni posiadanego pomieszczenia, w którym ma znaleźć się zestaw kina domowego (zależeć będzie od tego dobór odpowiedniej mocy urządzeń).

4. Odpowiedzenie sobie na pytanie, do czego ma nam służyć kino domowe. Podstawowym i póki co wystarczającym jest wybór pomiędzy filmami, a muzyką. Warto też określić, czy będziemy chcieli korzystać z Internetu lub przenośnych dysków.

5. Zastanowienie się, ile chcemy mieć głośników w pokoju. Aktualnie, najbardziej popularny jest wybór systemu 7.1. Mamy jednak dużo więcej możliwości, np. 3.1, 5.1, 11.2, a przy bardzo dużych zestawach nawet więcej. Zweryfikować to można przy pomocy wielkości pomieszczenia. Im więcej sprzętu, tym potrzebne jest więcej miejsca.

jakie kino domowe
źródło: elitstroiinvest.ru

Zestaw kina domowego - z czego się składa

Wydawać by się mogło, że aby zaopatrzyć się w nowy i lepszy sprzęt audio do naszego mieszkania, będzie to trudne. Jest to rodzaj utartego schematu. Oczywiście - jest to opcja. Czytanie, poszukiwanie i dobieranie poszczególnych elementów. Jednak w tym przypadku producenci zdecydowali się nam pomóc. Wiele firm posiada w swojej ofercie już gotowe zestawy kina domowego. Może zdarzyć się tak, że będą miały gorsze i uśrednione parametry w stosunku do osobistej kompozycji. Jednak nie każdy chce i może pozwolić sobie na prywatne szaleństwa.

Z czego składa się kino domowe

Odtwarzacz cd, dvd lub Blu Ray

Podstawą każdego kina domowego jest odtwarzacz cd, dvd lub Blu Ray. Rozsyła on sygnał do pozostałych urządzeń. Odpowiada za obraz i dźwięk. Ważne jest więc dobranie takiego, który zrobi to conajmniej dobrze. Obecnie, coraz większą sławę zyskuje odtwarzacz Blu Ray. Dlaczego? Obsługuje najwyższą dostępną jakość, czyli full HD i format SACD. Jeżeli masz już telewizor full HD, nie warto schodzić poniżej tego poziomu dobierając nośnik. Na półce niżej znajduje się znany wszystkim odtwarzacz DVD. Pozwala on na słuchanie muzyki, odtwarzanie zdęć i filmów. Dostępne są takie, które obsługują dużo różnych formatów, a to jest nieodłączną cechą dającą szerokie spektrum podwyższania jakości odtwarzania.

Nie chcąc korzystać z napędu, możemy zdecydować się na odtwarzacz sieciowy. Przechowuje on wszelkie dane na dysku. Niemal automatycznie posiadają opcję podłączenia kabla Ethernet, łączności przez Wi Fi i kilka portów USB. Używając go, możemy śmiało zapisywać na wewnętrznym dysku wideo i utwory muzyczne. Odtwarzacze sieciowe stają się hitem rynku.

Amplituner

Urządzeniem uzupełniającym jest amplituner, czyli kompilacja wzmacniacza elektroakustycznego z odbiornikiem radiowym. Odpowiada on za dekodowanie dźwięku oraz przekształcanie cyfrowej ścieżki na analogową i przekazywanie jej dalej w formie przestrzennej, na poszczególne głośniki. Dodatkowo lepszej klasy amplitunery współpracują również z komputerami i smartfonami oraz konsolami do gier. Na tym etapie powinniśmy już wiedzieć, ile głośników planujemy zawrzeć w naszym zestawie.

Od tego zależy pożądana ilość gniazd wyjściowych. Jak już wspomnieliśmy, najczęściej wybierany jest system 7.1, ale dostępne są różne konfiguracje, np. 3.1, 5.1, 9.1, 11.2 i wiele więcej. Pierwsza wartość oznacza właśnie ilość głośników, druga informuje o możliwościach podłączenia dodatkowego, specjalnego przetwornika do niskich tonów, czyli subwoofera.

Przy poszukiwaniach odpowiedniego amplitunera trzeba zwrócić uwagę na jego moc. Powinna rozpoczynać się od 100-150W / jeden kanał. Uważaj na niektóre zestawy kina domowego - producenci często podają łączną moc dla wszystkich kanałów. W tym przypadku wystarczy tylko podzielić ją na ilość dostępnych kanałów. Czysta teoria mówi o tym, że im wyższa moc wyjściowa / kanał, tym lepsza jakość dźwięku. Posiadając jednak niezbyt duże pomieszczenie, może się okazać, że nie potrzebujemy zbyt dużej mocy, a nawet zbyt duża może dać efekt nieznośnego dźwięku. Dlatego tak ważna jest informacja o powierzchni pokoju, w którym ma znaleźć się kino domowe.

Formaty dźwiękowe

Kolejną techniczną sprawą jest ilość formatów dźwiękowych, które amplituner może dekodować. Im więcej, tym lepiej, ponieważ zwiększy się szansa na prawidłowe odczytanie ścieżki audio, co bezpośrednio przełoży się na dalszą jakość odsłuchu. Najbardziej popularne formaty, to na przykład Dolby Digital, Dolby, Digital Plus, Dolby Digital EX, Dolby Pro Logic, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIz, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Virtual Speaker, Dolby TrueHD, DTS, DTS Surround Sensation, DTS Neo:6, DTS-HD Master Audio, DTS 96/24, DTS-ES, Audyssey’s DSX, DTS Neo: X.

Trochę mniej istotną kwestią, aczkolwiek powinniśmy na nią zwrócić uwagę (dotyczy to głównie osób, które po raz pierwszy inwestują w dodatkowy sprzęt audio w swoim domu), jest wielkość amplitunera. Standardowo, są ciut większe, niż 2x kartka A4 i są wysokie na min. 15 cm. Spowodować to może konieczność znalezienia dla niego innego miejsca, niż pod telewizorem. Urządzenie to jest rownież dość ciężkie, jego waga kształtuje się w okolicach 10 kg.

Głośniki - jakie wybrać?

Najwyższy czas na głośniki. Żadne kino domowe nie obędzie się bez nich. Jak je wybrać spośród tak wielu dostępnych modeli? Skup się na kilku najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że to głośniki odpowiadają ostatecznie za jakość dźwięku. Jest to ważne zarówno dla filmowych maniaków, jak  osób wsłuchujących się w utwory muzyczne. Parametrami, o których warto jest się dowiedzieć więcej jest moc oraz pasmo przenoszenia, jakie posiadają głośniki do kina domowego. Bardzo istotny jest również materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepiej, żeby były drewniane. Plastik, a nawet sklejka odpadają, jeżeli mówimy o dobrej i bardzo dobrej jakości. Postaraj się tak dobrać kolumny, by były w tych samych rozmiarach. Ewentualnie, zastosuj mniejsze głośniki tylne.

Zakładając najbardziej popularny system 7.1, będziesz potrzebował przetworników:

- głównego (centralnego), który umieszcza się bezpośrednio pod lub nad telewizorem. Odpowiada on za większość dialogów;
- przednich - prawego i lewego, wspierających odtwarzanie dialogów i większości ścieżki muzycznej;
- efektowych przednich, mających za zadanie nadanie nastroju, czyli obsługę dźwięków otoczenia i niektórych efektów;
- efektowych tylnych, zwiększających efekt wielowymiarowości, pozwalając przemieszczać się efektom po całym pomieszczeniu;
- subwoofera (zależy to od wybranego systemu obsługiwanego przez amplituner), który zajmuje się tylko i wyłącznie niskimi tonami, zwiększając moc, głębię i dynamikę ścieżki dźwiękowej.

Dobre okablowanie to podstawa

Teraz trzeba to wszystko ze sobą połączyć. Rozejrzyjmy się za kablami. Wydawałoby się, że są one jedynie „łącznikiem” pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Zależy od nich jednak o wiele więcej. Bardziej wyraziste soprany i mocniejsze basy. Mając dobre okablowanie, realniej oddane zostaną wszystkie dźwięki, a dialogi będą krystaliczne.

Najbardziej dostępnymi są te wykonane z miedzi. Już tutaj rozróżniamy poszczególne klasy w zależności od czystości użytego materiału. Symbole jakościowe przewodów, to 3N, 4N, LGC, OCC i 6N. Najtańsze są 3N, a najlepsze 6N. Do wyboru mamy również kable ze srebra, złota i platyny. Są to jednak wersje bardziej „bogate”. Rzutują oczywiście na jakość odsłuchu, aczkolwiek są odpowiednio droższe. Zasadą, jaką warto kierować się przy wyborze okablowania jest nie przekraczanie 20% wartości całego zestawu kina domowego.

Musimy wspomnieć też o długości kabli. Im dłuższy - tym gorzej. W związku z tym, nie zostawiajmy zbyt dużego zapasu. Nie tak łatwo zawsze zastosować krótkie okablowanie, np. przy tylnych głośnikach. Powstały więc głośniki bezprzewodowe, z którymi połączyć można się za pomocą Bluetooth. Należy pamiętać, że niestety jakość przekazywanego dźwięku będzie pogorszona w stosunku do tego przekazywanego przewodowo.

źródło: smartech.pl

Które kino domowe wybrać - czyli na co zwrócić szczególną uwagę

Posiadając już dobrze dobrany sprzęt, możemy zacząć zastanawiać się nad jego rozmieszczeniem. Istnieje kilka opracowanych zasad. Mogą one być bazą wyjściową do własnej aranżacji.

Głośnik centralny ustawiamy w głównym miejscu pod ekranem lub tuż nad nim. Umieszczając go powyżej, dobrym wyjściem jest pochylenie go trochę w dół tak, by był skierowany na wprost odbiorców. Przetworniki przednie, powinny stać pod kątem około 30 st. w stosunku do słuchacza. Oba umieśćmy w równej odległości od telewizora, min. 30 cm oraz min. 50 cm od bocznych ścian. Nie stawiajmy ich w rogu! Zaburzy to płynność ścieżki dźwiękowej.

Głośniki efektowe (przednie i tylne) rozłóżmy po dwóch stronach pokoju lekko z przodu i za plecami odbiorców. Przednie 90-110 st., tylne 135-150 st.. Powinny znajdować się około 50 cm nad głowami. Subwoofer jest najprostszy i najmniej wymagający do ustawienia. Nie przeszkadzają mu bliskie ściany, rogi, ani meble. Postawienie go pomiędzy elementami wnętrza podbija natężenie efektów, jednak niestety delikatnie zmniejsza ich precyzję. Jedyne na co zwrócić uwagę przy subwooferze, to żeby umieścić go poza okręgiem reszty przetworników.

źródło: rad-sat.com.pl

Jakie kino domowe do 1500 - ranking tanich kin domowych

Dla łatwiejszego porównania, przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw kina domowego - ranking.

1. DENON AVR-X250BT + WILSON ESTRADA

Kino domowe DENON AVR-X250BT

Denon AVR-X250BT to 5.1 kanałowy odbiornik o mocy 130 watów na kanał. Odbiornik może kontrolować konfigurację 5.1 / 2-kanałową. Denon x250bt obsługuje Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Urządzenie jest wyposażone w pięć wejść HDMI z obsługą HDCP 2.2 (na trzech wejściach) i obsługą 4K Ultra HD na 60 Hz, HDR (HDR10 i HLG), ARC i HDMI CEC. Ponadto kino domowe denon jest wyposażone w dobrze znanego asystenta ustawień i znany tryb Intelligent ECO, który sprawia, że zużycie energii jest nieco mniejsze. Choć zestaw kina domowego denon ma wiele funkcji, to sama instalacja jest niezwykle prosta. Menu i asystent konfiguracji są dobrze skonstruowane i łatwe w obsłudze. Wszystko jest kontrolowane wyłącznie i wyłącznie za pomocą dołączonego pilota. Ten pozwala szybko i łatwo wybrać żądane wejście, wyregulować głośność i uzyskać dostęp do menu. Denon kino domowe można podłączyć do pięciu głośników i subwoofera. Za pośrednictwem samego odbiornika nie masz dostępu, na przykład, do NAS lub usług takich jak Spotify, ale wszystko, co możesz odtwarzać na urządzeniach mobilnych, można odtwarzać przez Bluetooth za pośrednictwem odbiornika.

Zalety
Elegancki, ponadczasowy wygląd
Łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia
Obsługa HDR10, Hybrid Log Gamma
Transmisja 4K i bluetooth
Wady
Brak połączenia Ethernet, Wi-Fi, wejścia phono oraz analogowego wejścia wielokanałowego

2. DENON AVR-X550BT ELTAX

Kino domowe Denon AVR charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrymi możliwościami audio oraz zastosowanymi funkcjonalnościami. Dołączony do zestawu amplituner Denon jest kompatybilny z 4K, Dolby Vision, HDR (High Dynamic Range), HLG (Hybrid Log-Gamma), ARC (Audio Return Channel). Ma wbudowany moduł Bluetooth pozwalający streaming ścieżki z dowolnego urządzenia mobilnego oraz sterowanie nim za pomocą dedykowanej aplikacji 500 Series. Jego podłączenie odbywa się za pośrednictwem kabla HDMI, a konfiguracja jest wspierana dzięki przewodnikowi Setup Assistant oraz graficznego interfejsu użytkownika.

jakie kino domowe

Denon wyposażył amplituner w wysokoprądowe wzmacniacze dostarczające moc wyjściową na poziomie 130 W /kanał. Systemy TrueHD oraz DTS-HD Master Audio wspierają odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości, co może być wspierane przez dodatkowe 2 subwoofery (praca w systemie 5.2) Denon. Głośniki przednie podłogowe obsługują wysokie tony (1”) oraz niskie i średnie tony (5” + 6,5” z boku). Kolumny podstawkowe zawierają głośnik nisko- i średniotonowy 5” oraz wysokotonowy głośnik Denon. Centralny posiada 2 głośniki nisko-średniotonowe 5” i wysokotonowy. Rekomendowane jest zastosowanie dodatkowego wzmacniacza o mocy 30-130 W.

Systemy TrueHD oraz DTS-HD Master Audio wspierają odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości, co może być wspierane przez dodatkowe 2 subwoofery (praca w systemie 5.2) Denon. Głośniki przednie podłogowe obsługują wysokie tony (1”) oraz niskie i średnie tony (5” + 6,5” z boku). Kolumny podstawkowe zawierają też głośnik nisko- i średniotonowy 5” oraz wysokotonowy głośnik Denon. Centralny posiada 2 głośniki nisko-średniotonowe 5” i wysokotonowy. Rekomendowane jest zastosowanie dodatkowego wzmacniacza o mocy 30-130 W.

Kino domowe denon AVRX550BT ma opinie bardzo wysokie, a jako ewentualne wady wskazywane są tylko i wyłącznie niewielkie szczegóły. Jakość dźwięku i wykonania sprzętu bez zarzutu. Użytkownicy cenią sobie również możliwość podłączenia 2 subwooferów, tak więc Denon stanął na wysokości zadania, a jego kino domowe jest godne polecenia.

Zalety
Wysoka jakość odtwarzanego obrazu
HDR10, Dolby Vision, Hybrid Log Gamma
Zapewniona transmisja 4K i bluetooth
Wady
Brak połączenia Ethernet Wi-Fi, bez wejścia phono, analogowych wyjść wstępnych, radia internetowego.

3. SONY BDV-E4100

SONY BDV-E4100

Sony bdv e4100 łączy odtwarzacze Blu-ray, wzmacniacze AV i tunery FM w jednej obudowie. Sony 4100 jest wyposażony w dwa przednie głośniki o wysokości 120 cm. Może się też pochwalić dwoma tylnymi głośnikami o wysokości 20,5 cm. Zestaw kina domowego sony ma dekodery wszystkich popularnych formatów dźwięku, w tym formatów Dolby TrueHD i DTS-HD używanych w filmach Blu-ray. Napęd optyczny, w jaki jest wyposażone kino domowe sony 5.1, odczytuje dyski CD audio, DVD wideo, filmy Blu-ray w 2D i 3D, a także nagrane dyski ze skompresowanymi plikami wideo, zdjęciami i muzyką. Sony e 4100 odczytuje pliki nie tylko za pomocą napędu optycznego, ale także przez USB z pamięci zewnętrznej, którą można sformatować za pomocą FAT32 lub NTFS.

Alternatywnie, pliki są dostępne przez LAN lub WLAN (zintegrowane) z serwera obsługującego DLNA w sieci domowej, tj. Z komputera lub systemu NAS. Możesz także uzyskać dostęp do materiałów BD-Live dla włożonego Blu-ray, treści dostarczanych w Sony Entertainment Network (filmy, muzyka) oraz usług online. Sony 4100 pozwala korzystać z mediów społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter, przez LAN lub WLAN. Kino domowe sony to też specjalna funkcja dźwięku. Sony kino domowe reklamuje tryb dźwiękowy „Piłka nożna”, który ma eliminować komentarze z meczów piłki nożnej. Sony kino domowe 5.1 jest zatem doskonałym wyborem dla wielbicieli oglądania wydarzeń sportowych w komfortowych warunkach.

Zalety
Obsługa Bluetoth, NFC
Wi-Fi
Pełna kompatybilność z telewizorem Sony, smartfonem Sony Xperia
Stylowy wygląd
Jakość dźwięku
Obsługa DLNA
Wady
Brak ręcznego korektora, tylko zaprogramowane ustawienia
Nie ma automatycznego systemu regulacji dźwięku (odległości i mocy) za pomocą mikrofonu, jak w najlepszych systemach

4. Denon AVR-S950H + Wilson Movix

Kino Domowe Denon AVR-S950H

Denon AVR S950H ma wzmacniacz 7-kanałowy i zapewnia moc 90 W (8 Ω, 20 Hz - 20 kHz, sterowane 2 kanałami). Zestaw kina domowego denon ma stabilną wydajność przy obciążeniu 4 Ω. Kino domowe denon obsługuje Dolby Atmos dzięki upmixerowi Dolby Surround. Można go skonfigurować do konfiguracji kanałów 5.1.2 za pomocą wewnętrznych wzmacniaczy. Kino domowe denon pozwala zatem uzyskać nam tutaj najwyższą jakość dźwięku. Dolby Atmos to pierwszy filmowy format audio, w którym dźwięki istnieją jako pojedyncze byty, zwane obiektami audio. W Dolby Atmos każdy dźwięk - helikopter, samochód piszczący za rogiem, melodyjny zew ptaków - może istnieć jako niezależny obiekt audio, wolny od ograniczeń kanałów. Można je precyzyjnie umieszczać i przenosić w dowolnym miejscu pokoju, w tym nad głową, aby przepływać nad i wokół ciebie w trójwymiarowej przestrzeni. Denon AVR-S950H obsługuje DTS: X dzięki upmixerowi Neural: X. Można go skonfigurować do konfiguracji kanałów 5.1.2 za pomocą wewnętrznych wzmacniaczy. Denon AVR-S950H jest też wyposażony w Audyssey Dynamic EQ i Audyssey Dynamic Volume .

Zalety
Obsługa Dolby Atmos, DTS: X, HDR10, Dolby Vision, Hybrid Log Gamma, przekazywanie 4K, skalowanie do 4K
Obsługa DLNA 1.5, HEOS, Amazon Alexa
Połączenie Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth
Wejście gramofonowe, radio internetowe, Pandora, Spotify, Tidal, Deezer, Napster i SiriusXM.
Wady
Brak obsługi Auro3D
Brak ChromeCast, brak DTS Play-Fi, brak SONOS, brak analogowego wejścia wielokanałowego i brak analogowych wyjść wstępnych.

5. SONY BDV-E6100 - Najlepsze kino domowe

Kino domowe Sony SONY BDV-E6100 możemy dostać przede wszystkim w przystępnej cenie. Pracuje on w systemie 5.1, czyli posiada 6 głośników (włączając w to subwoofer). Posiada dobrą moc wyjściową dla każdego z kanałów. W zestawie znajdziemy odtwarzacz Blu Ray z dekoderami dźwięku: Dolby Digital Dolby Digital Plus Dolby Prologic Dolby TrueHD DTS DTS 96kHz/24bity DTS Discrete 6.1 DTS Matrix 6.1 DTS-HD DTS-HD High Resolution Audio DTS-NEO:6 . Odnajdziemy również wzmacniacz S-MASTER, który korzysta z technologii TRILUMINOS Colour od Sony.

TRILUMINOS Colour jest ulepszoną generacją ekranów LED, polegająca na zastosowaniu oddzielnych diod dla światła czerwonego, zielonego i niebieskiego. Odpowiednio dobrane głośniki do tego telewizora Sony z pewnością dadzą świetny końcowy efekt.

Ten zestaw kina domowego posiada Bluetooth, ma możliwość podłączenia kabla Ethernet oraz dołączony jest do niego dodatkowy pilot, chociaż można nim sterować za pomocą pilota od telewizora.

Kino domowe SONY BDV-E6100 - opinie. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że jest to świetny sprzęt w tym przedziale cenowym (porównując m.in. do Samsunga). To, co wydaje się być trochę uciążliwe, to konieczność poczekania około 30 sek. na dźwięk po włączeniu. Poza tym dość głośny dźwięk wentylatora w momencie pracy subwoofera na wyższych obrotach. To, co go wyróżnia spośród konkurencji, to możliwość korzystania z przeglądarki internetowej.

Co lepsze kino domowe czy soundbar?

W związku z tym, że kino domowe jest już dość sporym wydatkiem, dobrą alternatywą stał się soundbar. To, co możemy dodatkowo zyskać dzięki inwestycji w soundbar, jest kompaktowość tego sprzętu. Zaoszczędzimy bardzo dużo miejsca pod telewizorem, jak i w całym pomieszczeniu. Opcją pośrednią jest mini kino, czyli bardzo mały zestaw kina domowego w systemie 2.1, zawierającego np. tylko 2 głośniki.

jakie kino domowe

Odpowiadając jednak na pytanie: kino domowe czy soundbar, możemy odpowiedzieć wiedząc, czego oczekujemy. Cechą, która przemawia za kinem domowym jest przede wszystkim jakość i przestrzenność dźwięku oraz większe możliwości dostosowania go do swoich preferencji. Bardzo możliwe, że w niższej cenie będziemy mogli dokonać również wyboru - czarny czy biały sprzęt.

Jakie kino domowe do 3000?

Mając trochę większy budżet i chcąc się zdecydować kino domowe do 3000 zł, nasze możliwości znacznie się poszerzają. Przede wszystkim mamy dużo większą możliwość i prawdopodobieństwo w wyborze kolumn z drewna. A jak wiesz już w powyższego artykułu - jest to najbardziej zalecany materiał, z którego powinny być wykonane głośniki. Wiąże się to również z lepszą jakością wykonania i wyglądem zestawu kina domowego. Droższe modele mają większą powierzchnię samych głośników, co bezpośrednio przedkłada się na jakość brzmienia. Cena przekłada się też na moc urządzeń i dodatkowe funkcje, które są jednak dobierane dowolnie przez każdego z producentów.

Jakie kino domowe do 2000?

Mniejszy budżet niż 3000 zł, spowodować może konieczność zrezygnowania z których dodatkowych cech. Przede wszystkim postaw bardziej na rezygnację z wyglądu, na rzecz utrzymania jak najlepszej jakości dźwięku i obrazu. W ramach funkcjonalności zastanów się, jakie są Ci niezbędne i będą wykorzystywane najczęściej, a z jakich możesz zrezygnować. Może to być na przykład: kieszeń na płyty CD, ograniczona ilość wejść USB, opcjonalne dokupienie wzmacniacza lub subwoofer ’a.

jakie kino domowe
źródło: soltysbuduje.pl

Tanie kino domowe

Nawet stosunkowo tanie kino domowe może również sprawić nam wiele przyjemności i radości. Bardzo dobrą informacją jest to, że każdy zestaw kina domowego polepszy jakość dźwięku w stosunku do tego, który wydobywa się z naszego tv. Zastanówmy się też, jakie akcesoria są nam niezbędne. Pamiętajmy, że nie musimy inwestować bardzo dużo pieniędzy w sprzęt, by nas zadowalał. Szczególnie w przypadku mniejszych mieszkań - nie musi być to sprzęt z najwyższej póki.

Kino domowe porady - TOP wskazówki

  • warto zdecydować się na taki zestaw kina domowego, który ma możliwość rozbudowy o kolejne głośniki. Da Ci to ciekawą podstawę do dalszych eksperymentów;
  • zintegrowany zestaw ułatwia wybór i skraca czas podjęcia decyzji;
  • wybierz odtwarzacz, który pozwala na dekodowanie wielu formatów dźwięków - przełoży się to bezpośrednio na jakość ścieżki audio;
  • nie wybieraj jak największych głośników. Jakość całego sprzętu powinna być w miarę równomierna, inaczej możemy uzyskać odwrotny efekt do zamierzonego;
  • nie zaniedbuj doboru dobrych kabli;
  • zwróć uwagę na ilość i różnorodność złącz w amplitunerze;

Gdzie kupić?

W kino domowe prawdopodobnie najlepiej jest zaopatrzyć się odwiedzając sklep internetowy. To w nim można spotkać wiele korzystnych promocji i nowości. Na oficjalnych stronach producentów dowiesz się także o okazjach w stacjonarnych sklepach. Koniecznie skorzystaj z porównywarek cen produktów - nie przepłacaj! Przeczytaj również ranking kin domowych, ranking kolumn głośnikowych, ranking głośników, ranking amplitunerów - powinno Ci to pomóc w ogólnym rozeznaniu w tych urządzeniach.

Zobacz także: telewizor do 1500 zł - ranking.

Dbając o aspekt wizualny i jakość wykonania, jeżeli masz możliwość obejrzenia wybranego zestawu na żywo - u znajomych lub w pobliskim sklepie - zrób to. Życzymy Ci trafnego wyboru!

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

LG LHB625

Zestaw kina domowego LG LHB625 tak samo jak poprzednie, sprzedawany jest jako pracujący w systemie 5.1, jednak jest możliwość rozszerzenia go o kolejne 2 przetworniki do systemu 7.1. Znajdziemy w nim również odtwarzacz Blu Ray w technologii 3D. Możliwe jest dekodowanie dźwięku Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD High Resolution Audio oraz DTS-HD Master Audio.

Wbudowany Bluetooth oraz protokół DLNA pozwala na odtwarzanie multimediów z urządzeń mobilnych na zestawie kinowym Lg. Głośniki posiadają kodowanie Dolby® TrueHD , co ma zagwarantować nam „niezrównane brzmienie i bezstratny dźwięk” przy odtwarzaniu zarówno filmów, jak i muzyki. Kino domowe Lg LHB625 pracuje w standardzie DTS-HD Master Audio, co daje odsłuch realnego, rzeczywistego dźwięku zarejestrowanego na oryginalnym nośniku. Mają moc 5x 167 W + 165 W.

Kino domowe LG LHB625 dostaje opinie bardzo dobre. Szczególnie ważna jest jakość sprzętu do ceny.

YAMAHA HTR2071B

Kino domowe Yamaha jest bardzo dobrym zestawem dla osób, które cenią sobie przede wszystkim bardzo wysoką jakość podczas oglądania filmów. Zestaw ten obsługuje najnowsze standardy HDMI. Posiada świetną przepustowość obrazu 4K przy szybkości 60 kl/sek. Jest zgodny ze standardem ochrony praw autorskich HDCP2.2, niezbędnym przy transmisji wideo 4K. Obsługuje również HDR Video (High Dynamic Range), co pozwala na znaczną poprawę jakości obrazu w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach obrazu.

Nie zaniedbuje także szarości dzięki przepustowości BT.2020. Amplituner Yamaha korzysta z opracowanych programów dźwięku, co pozwala na uzyskanie świetnych i zaskakujących efektów! Pomimo niewielkiej mocy głośników, Yamaha kino domowe spisuje się świetnie, pracując w systemie 5.1, obsługując dekodery DTS-HD High Resolution Audio oraz Dolby Pro Logic IIx. Uwaga: ten zestaw Yamaha audio nie posiada subwoofera.

Yamaha HTR2071B posiada opinie bardzo dobre.

Nie potrzebując i nie chcą korzystać z technologii strumieniowego przesyłu ścieżki przez urządzenia mobilne kino domowe YAMAHA HTR2071B + ONYX200B będzie świetnym wyborem.

LG LHA755

Kino domowe Lg również pracuje w systemie 5.1. Posiada 4 kolumny 1,1m oraz subwoofer slim, posiadający wzmacniający efekty tryb BASS BLAST. Zestaw kina domowego Lg zawiera odtwarzacz Blu Ray z opcją 3D. Zestaw Lg kino domowe LG LHA755 umożliwia dekodowanie dźwięku w formatach: Dolby Digital, DTS-HD, DTS, Dolby Digital Plus i Dolby True HD. Posiada również wbudowany moduł Bluetooth oraz tuner FM.

Wyjście HDMI z kanałem ARC daje możliwość odtwarzania filmów z płyt DVD w jakości FULL HD. Aby w pełni zadowolić użytkowników, producent ułatwił ustawienie najbardziej odpowiadającego nam trybu odtwarzanej ścieżki dźwiękowej. Wybierz 1 z 10 zaproponowanych konfiguracji dzięki zaawansowanemu procesorowi dźwięku przestrzennego, dołączonego do zestawu Lg. Głośniki LG Smart Hi-Fi Music Flow pozwalają na strumieniowy przesył muzyki do innych pomieszczeń (Multiroom). Co interesujące - tryb Private Sound umożliwia przesył odtwarzanej ścieżki z kina domowego na aplikację Lg remote app na urządzenia mobilne. Dzięki temu możesz oglądać filmy lub słuchać muzyki nie przeszkadzając innym domownikom.

Kino domowe LG LHA755 ma opinie niestety nie najlepsze. Może warto jednak przetestować ten zestaw samemu?

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Erra Mood
Erra Mood
1 rok temu

Kiedys myślałam nad kinem domowym, może kiedyś do tego wrócę 🙂

ruiz
ruiz
11 miesięcy temu

Kino domowe to już nie może być byle co, a wydaje mi się że “moda” na sprzedawanie badziewia się już dawno skończyła, a na rynku zostały porządne produkty. Ja kupuję kino domowe z TopHiFi, ale mam jeszcze wątpliwości czy nie lepsze będzie dla mnie wybranie systemu/zestawu stereo

Zamknij