Close

Soundbar – Ranking najlepszych modeli w stosunku ceny do jakości

Soundbar, czyli zintegrowany system audio coraz bardziej podbija świat. Mówiąc prosto - jest to urządzenie poszerzające skalę i ulepszające dźwięk wydobywający się z telewizora. Nie trzeba być audiofilem, żeby słyszeć różnicę między płaskim dźwiękiem wydobywającym się z wbudowanych głośników w telewizorze, a dźwiękiem przestrzennym. Jak najprościej uzyskać bardziej przestrzenny dźwięk? Inwestując w zintegrowaną listwę audio. Poniższy soundbar ranking oraz opinie pomogą Ci w dowiedzeniu się, jakie są najważniejsze cechy i funkcje tych sprzętów. A przede wszystkim - jaki soundbar kupić?

Ranking soundbarów 2019

Najlepszy soundbar 2019
JBL Bar 5.1
soundbar jbl bar 5.1

Moc wyjściowa

550W

Liczba kanałów

5.1

Funkcje

WiFi,Bluetooth,AirPlay2

Cena

2599PLN

Drugi wybór
JBL BAR 3.1
soundbar jbl bar 3.1

Moc wyjściowa

450W

Liczba kanałów

3.1

Funkcje

Bluetooth

Cena

1899PLN

Jakość ponad wszystko
SAMSUNG HW-Q60R
Soundbar SAMSUNG HW-Q60R

Moc wyjściowa

360W

Liczba kanałów

3.1

Funkcje

Bluetooth

Cena

1439PLN

Najlepsza alternatywa
Sonos Beam
soundbar sonos beam

Moc wyjściowa

brak danych

Liczba kanałów

2.0

Funkcje

Ethernet,WiFi,AirPlay2

Cena

1809PLN

Soundbar - co warto wiedzieć?

Istotną informacją na samym początku jest to, że prawdopodobnie żaden soundbar nie zastąpi dobrego kina domowego. Jeżeli jednak nasze możliwości finansowe są ograniczone, rozważmy to urządzenie. Innym powodem, dla którego warto się nad nim zastanowić jest potrzeba mniejszej przestrzeni do wygospodarowania oraz brak plączących się kabli. Również sama konfiguracja i ustawienie jest o wiele prostsze.

 kino domowe
źródło: currys.co.uk

Najpierw kupujemy telewizory. Wieszamy, podłączamy, siadamy wygodnie na kanapie, włączamy film pełen efektów specjalnych i… przeżywamy rozczarowanie. Obraz wydaje nam się być piękny. Jest nasycony, bardzo ostry i dynamiczny. Jednak dźwięk wydaje się być płaski, zupełnie nie pasujący do wizualnej strony. Takie odczucie jest pierwszym objawem, by zastąpić głośniki do telewizora soundbar ’em. Jest to przede wszystkim tańsza alternatywa od standardowego kina domowego.

Soundbary, to proste w budowie jak i obsłudze urządzenia. Celem jest umożliwienie wysokiej jakości dźwięku, przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Wewnątrz listwy znajdziemy od 2 do 12 i więcej głośników. Są one ustawione pod różnymi kątami w celu uzyskania większej przestrzenności rozchodzonego się po mieszkaniu dźwięku. Głośniki te gwarantują krystalicznie czysty dźwięk, który jest wspomagany cyfrowymi systemami korekcji fal. Najlepsze soundbary na rynku współpracują nawet już z systemami 9.1. Jednak najbardziej popularne są 2.1 i 5.1. Już one dostarczają dźwięku na bardzo dobrym poziomie. Dla łatwej obsługi, listwy dźwiękowe wyposażone są w różne złącza audio, między innymi wejście optyczne (TOSLINK), HDMI, USB, HDMI, WiFi, moduł Bluetooth, NFC. Mają też możliwość obsługi tunera FM oraz radia internetowego.

kino domowe jakie kupić
źródło: currys.co.uk

Który soundbar wybrać?

Zastanawiając się jaki soundbar kupić, na początku dowiedz się, jakie dekodery wspiera Twój telewizor. Dzięki ich kompatybilności będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał nowego sprzętu. Bardzo istotną kwestią jest także dobór tego urządzenia do posiadanego rodzaju ekranu. Prawdopodobnie już wszyscy wiedzą, że na rynku dostępne są telewizora z płaskim ekranem (i są coraz cieńsze!) oraz te z zakrzywionym. Ważne jest też dopasowanie do przekątnej. Jeżeli interesuje nas podłączenie innych urządzeń do naszego nowego soundbaru, sprawdźmy, czy posiada on takie możliwości. Streaming muzyki z laptopa i smartfona, radio internetowe i funkcja FM nie są zawsze w standardzie. Najlepsze soundbary na rynku mają dołączane piloty sterujące, jednak tani soundbar może go nie posiadać. W takim przypadku będziemy zmuszeni do ręcznego sterowania.

W sferze dodatkowych funkcji jest także subwoofer. Dodatkowy głośnik wydobywający z niskich tonów to, co najlepsze, zadowoli koneserów dźwięków. Przede wszystkim zwiększa on moc niskich uderzeń, podkreślając napięcie i emocje przy efektach specjalnych. Decydując się na taką opcję, zwróć uwagę na na działanie subwoofera. Aktywny nie wymaga żadnych dodatkowych podłączeń, takich jak wzmacniacz. Po wyjęciu z pudełka jest całkowicie gotowy do instalacji i użytkowania. Pasywny zaś potrzebuje dodatkowego zakupu wzmacniacza. Cały zestaw będzie zajmował więcej miejsca. Jest jednak tańszy, niż pierwszy.

W momencie dobrania preferowanych przez Ciebie funkcji nowego sprzętu, sprawdź również, w jaki sposób możesz zamontować dany soundbar. Zazwyczaj opcji jest kilka. Możesz go postawić na szafce przed telewizorem, poniżej lub powiesić nad ekranem. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz i jakie masz możliwości.

Soundbar - jak ustawić, czyli gdzie postawić subwoofer?

Subwoofer jest specjalistycznym głośnikiem zajmującym się tylko niskimi dźwiękami. W pierwszej kolejności zdajmy sobie sprawę z tego, jakie są nasze preferencje odnośnie tych tonów. Większości z nas sprawia przyjemność mocna, niska fala dźwięku. Szczególnie w przypadku efektów specjalnych w filmach oraz bębna i kontrabasu w muzyce. Moc niskich dźwięków zależy jednak od naszych indywidualnych oczekiwań i upodobań.

Soundbar - jak ustawić
źródło: hifistation.pl

Subwoofer ma za zadanie zadbać przede wszystkim o najniższe tony na ścieżce dźwiękowej. Powinniśmy więc zdać sobie sprawę z tego, że niezbędna jest jego poprawna konfiguracja i dostosowanie pracy. Zacznijmy od prób. Umieśćmy subwoofer w różnych miejscach naszego pokoju. Na środku, blisko ściany, a następnie w rogu. Każde z nich powinno dawać zupełnie inny efekt. Pierwsze - sprawi, że dźwięki będą bardzo precyzyjne, jednak ich poziom głośności będzie raczej niski. Pod ścianą - zwiększy się głośność, a precyzja wciąż pozostanie jeszcze na przyzwoitym poziomie. Róg podbije efekt, a dodatkowo obniży precyzyjność dźwięków. Co dalej?

 1. Umieszczony w wybranym przez siebie miejscu subwoofer włączamy i ustawiamy minimalną głośność. Częstotliwość zaś odcinamy na 50 Hz.
 2. Siadamy w miejscu, z którego będziemy słuchać muzyki i oglądać filmy. Zwiększamy głośność do momentu wyrównania się jej z resztą głośników. Zwróćmy uwagę na to, że bas nie powinien wybijać się ponad resztę dźwięków.
 3. Czas na regulację częstotliwości. Kręcimy pokrętłem do momentu, w którym - po prostu - nie uzyskamy satysfakcjonującego nas odsłuchu. Jest to kwestia indywidualna, ciężko jest więc sugerować to, co jest najlepsze.

Pamiętajmy, że urządzenie mocno zgrywa się z miejscem, w którym stoi oraz z całym pomieszczeniem. W związku z tym przy każdej zmianie lokalizacji powinniśmy nastroić go na nowo.

Soundbar czy kino domowe - co jest lepsze?

Jak już wspomnieliśmy, przewagą kina domowego jest jeszcze lepsza jakość dźwięku, niż w przypadku soundbar ’u. Opinie jednak są podzielone. Oczywiście zależeć to może od kilku kwestii, jednak porównując tanie zestawy kina domowego z coraz lepszymi listwami audio możemy czuć się zawiedzeni. Jeżeli chcemy je porównać, powinniśmy brać te z jednej półki jakościowej lub cenowej. Wtedy dopiero mamy szansę na racjonalną ocenę i wybór. Możemy znaleźć tani, dobry soundbar, jak również drogi i nie spełniający naszych oczekiwań (choć tutaj jest mniejsze prawdopodobieństwo). Tak samo znajdziemy tańszy i droższy zestaw kina domowego. Ciężko jest więc porównać niskokosztowe kino domowe z soundbarem o dużej wartości.

soundbar czy kino domowe
źródło: hifistation.pl

Skupiając się jednak na samym porównaniu zestawów w takiej samej klasie, warto wspomnieć, że kino domowe zawsze będzie droższą opcją niż soundbar. Dodatkowo, będzie zajmowało znacznie więcej miejsca. Jeżeli więc posiadasz małe mieszkanie - warto zwrócić swoją uwagę na jak najlepszy soundbar. Zdecydowaną zaletą dużego kina domowego jest lepsza przestrzeń dźwięku. Istnieje też możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb użytkowników, a tego nie posiada żaden, nawet bardzo dobry soundbar.

Jaki soundbar kupić - ranking najlepszych soundbarów

Każdy z dostępnych rankingów soundbarów może dotyczyć innych sprzętów, nowości lub porównania grupy cenowej. My proponujemy Wam właśnie to trzecie kryterium. Jeżeli chcesz znacznie polepszyć muzyczne doznania w swoim mieszkaniu, a do tego nie wydawać fortuny, przeczytaj, jakie przygotowaliśmy propozycje do 2000 zł. Ta cena pozwoli Ci już nabyć bardzo dobry soundbar. Ranking ten pomoże Ci wybrać najlepszy sprzęt, który idealnie wpisze się w Twoją przestrzeń.

1. Soundbar JBL Bar 5.1 

Soundbar JBL Bar 5.1

Listwa dźwiękowa JBL Bar 5.1 ma bardzo unikalną konstrukcję, która wyraźnie pokazuje, że JBL starał się myśleć nieszablonowo, aby zaoferować to, co najlepsze ze swoich poprzednich projektów. Po podłączeniu głośników surround jbl bar 5.1 czarny w jednostce głównej ma długość 1148 mm (45 ″), dlatego należy się upewnić, że pasuje do miejsca, w którym chcesz ją umieścić. Jego wysokość wynosi 58 mm (2,3 ″), co oznacza, że będzie pasować wygodnie pod większość telewizorów, ale daje również możliwość montażu na ścianie. JBL soundbar zapewnia osobne wsporniki dla jednostki głównej i głośników surround, dzięki czemu masz swobodę wyboru tego, co chcesz zrobić. Jbl 5.1 ma korpus wykonany z perforowanej siatki z tworzywa sztucznego, ozdobionej chromowanymi metalowymi wykończeniami. Na górze listwy dźwiękowej znajdują się cztery okrągłe przyciski sterowania do wyboru mocy, głośności i źródła, podczas gdy z przodu po prawej stronie logo znajduje się ukryty wyświetlacz, który pokazuje podstawowe wskazówki nawigacyjne.

JBL zdecydował się na pełną bezprzewodowość z głośnikami. Przejście na pełną sieć bezprzewodową oznacza, że nie musisz w ogóle męczyć się z żadnymi przewodami. Oznacza to, że głośniki działają na bateriach i będą musiały być ładowane co kilka godzin. I jest to główna cecha jbl soundbar 5.1. Cena dostosowana jest do urządzenia tej klasy.

Zalety
Bardzo łatwa konfiguracja
Korzystna cena w stosunku do jakości
Modułowa konstrukcja od 2.1 do 5.1
Wady
Głośniki surround wymagają naładowania

2. Soundbar JBL BAR 3.1

Jest to jeden z najnowszych modeli soundbarów JBL. Pracuje w systemie 3.1 oraz kodowaniem Dolby Digital. W JBL soundbar wbudowano w niego 6 przetworników 2,25” i 3 1,25”. Dedykowany wzmacniacz podbija czystość dialogów. Do sounbar ’u JBL 3.1, dołączony subwoofer posiada bardzo dobry przetwornik niskotonowy skierowany w dół, co pozwala mu na „oddech” przez duży tunel Bass Reflex znajdujący się w tylnej części obudowy.

JBL BAR 3.1 Soundbar + subwoofer

JBL bar posiada prosty sposób łączenia się z innymi urządzeniami za pomocą parowania przez Bluetooth. Dodatkowo, możemy podłączyć aż trzy sprzęty 4K, używając kabla HDMI. Zastosowane systemy JBL SoundShift przyspieszają przełączenie dźwięku pomiędzy telewizorem, a smartfonem lub tabletem. Bardziej standardowe sterowanie możliwe jest dzięki kompatybilności z pilotem od tv.

Wymiary sound bar JBL, to 1018 x 58 x 78 mm.

Zalety
bardzo dobrej jakości dźwięk
silne wzmocnienie niskich tonów
połączenie przez Bluetooth
3 wejścia HDMI
Dolby Digital Harman Virtual Surround
Wady
brak aplikacji

3. Soundbar SAMSUNG HW-Q60R Harman Kardon

Soundbar SAMSUNG HW-Q60R

Soundbar Samsung HW Q60R pochodzi z najnowszej flagowej linii Samsunga z 2019 roku. Co najistotniejsze, Soundbar HW Q60R powstał we współpracy firmy Samsung z legendarnym Harman Kardon. Współpraca ta pozwoliła na wyciśnięcie maksimum jakości z tego urządzenia. Samsung soundbar tej linii przypomina Samsung HW-N450, ale jest szerszy. Z przodu i na górze ma metalowe wykończenie, a reszta jest wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego i daje wrażenie najwyższej jakości. Istnieją cztery przyciski do sterowania paskiem po prawej stronie. Listwa dźwiękowa Samsung HW-Q60R jest dobrze chroniona, w tym subwoofer w wytrzymałej obudowie. Po uwolnieniu systemu dźwiękowego z pudełka można również zamontować dostarczone nóżki lub wspornik ścienny. Świetnie prezentuje się w nowych telewizorach Samsung Q60R QLED. Starsze telewizory bez obsługi bezprzewodowej Bluetooth można również używać z kablem HDMI lub alternatywnie z kablem optycznym TosLink.

Samsung HW-Q60R Soundbar to 5.1-kanałowy system dźwiękowy o mocy muzycznej 360 watów. Wewnątrz listwy dźwiękowej znajduje się 8 potężnych głośników, które wykorzystują technologię wiązki akustycznej, aby nie tylko emitować dźwięk z przodu, ale także z boku i z tyłu, i odbijać dźwięk na powierzchni ekranu, a także na ścianach. Dźwięk jest analizowany w czasie rzeczywistym i odtwarzany w optymalny sposób. Na przykład głosy i dialogi są automatycznie rozpoznawane i wyświetlane krystalicznie czyste i łatwe do zrozumienia, nawet przy niskim poziomie głośności.

Zalety
Przyzwoity profil dźwięku stereo
Bardzo dobry design
Przyzwoita jakość przy dużej głośności
Wady
Nieco zawyżona cena

4. Sonos Beam Soundbar - inteligentny soundbar

Soundbar Sonos Beam jest elementem dużej rodziny sprzętu audio firmy Sonos. Informacja ta jest o tyle istotna, że daje bardzo szerokie możliwości przy rozbudowie i wzmocnieniu dźwięku w całym domu. Co to oznacza? Posiadając więc minimum dwa głośniki Sonos, możemy je sparować za pomocą WiFi. Pozwala to na zintegrowanie wszystkich lub wybranych pomieszczeń pod względem odtwarzanej muzyki. Możliwe jest również rozdzielenie zestawu Sonos, a głośniki nadadzą każdemu pokojowi innego nastroju i klimatu. Inwestując więc w soundbar Sonos Beam spodziewajmy się ogromnych dodatkowych możliwości i dostosowywania całego zestawu do naszych preferencji.

 Kino domowe Sonos Beam Soundbar

Sama listwa posiada cztery pełnopasmowe głośniki niskotonowe i głośnik wysokotonowy. Pozwala to na głębokie i bogate basy. Idealnie odwzorowuje dźwięki o średniej częstotliwości oraz zapewnia krystalicznie czyste dialogi. Swobodnie wyregulujemy więc wszystkie tony w bardzo prosty sposób. System ten został precyzyjnie dostrojony przez nagrodzonych Oscarem inżynierów dźwięku. Dodatkowo w Sonos Beam zostało wmontowanych pięć cyfrowych wzmacniaczy impulsowych i trzy pasywne radiatory. Powoduje to podbicie jakości dźwięków, a basom dodają przyjaznych, ciepłych tonów.

Soundbar Sonos Beam obsługiwać możemy z poziomu smartfona przez aplikację lub za pomocą Amazon Alexa do sterowania głosowego (póki co jednak zależne jest to od regionu). Pozwala to na zwolnienie rąk z pracy i głosowe odtwarzanie muzyki, sprawdzanie wiadomości, ustawienie alarmów i zadawanie pytań oraz uzyskiwanie odpowiedzi. Funkcja wzmocnienia mowy nadaje wyrazistości dialogom, a tryb nocny daje możliwości oglądania filmów oraz słuchania muzyki bez budzenia domowników.

 Kino domowe Sonos Beam Soundbar

Sonos wyposażył soundbar w wejście optyczne, HDMI ARC oraz gniazdo Ethernet. Obsługuje 62 serwisy muzyczne i jest także zgodny z funkcją AirPlay, czyli w pełni kompatybilny z urządzeniami obsługującymi system iOS. Konfiguracja tego sprzętu jest banalnie prosta - po rozpakowaniu, podłączasz dwa przewody i czekasz na automatyczne wykrycie pilota. Dostępny jest w dwóch kolorach: białym i czarnym.

Soundbar Sonos Beam ma bardzo korzystne opinie. Uznawany jest za najnowocześniejszy, inteligentny soundbar.

Zalety
multiroom
ciekawy design
precyzyjna regulacja tonów
krystalicznie czysty dźwięk
aplikacja mobilna
AirPlay
Wady
wysoka cena - 2400 zł

5. Soundbar Polk Audio Mafnifi Mini 2.1

Kolejną propozycją, jaką przedstawiamy jest Soundbar Polk Audio MAGNIFI. Urządzenie to jest przede wszystkim bardzo kompaktowe. Jego wymiary, to 341mm x 79mm x 108mm. Pomimo niewielkiego rozmiaru, wbudowanych ma 6 głośników (2x 0,5”, 4x 2,25”). Dają one krystaliczne brzmienie dialogów oraz realistyczny dźwięk. Dołączony aktywny subwoofer bezprzewodowy ( wym. 188mm x 368mm x 366mm) uzupełnia skalę dźwięków i dba o niskie tony. Zastosowana technologia Full Complement Deep Bass da uczucie pełnego i mocnego uderzenia.

Soundbar Polk Audio Mafnifi Mini 2.1

Zaletą tego zestawu audio jest prostota instalacji i użytkowania. Wyciągamy go z pudełka, podłączamy do telewizora dołączonym kablem HDMI i gotowe. Interesujące jest również zastosowanie technologii Goole Home. Pozwala ona na połączenie się z praktycznie dowolnym urządzeniem obsługującym Chromecast audio. Dzięki temu może stać się częścią nagłośnienia całego domu, jak i multiroom. Urządzenie może również łączyć się za pomocą Bluetooth i WiFi - bez problemu połączymy się z nim z każdym urządzeniem mobilnym. Współpracuje portem podczerwieni prawie każdego telewizora, można go obsługiwać posługując się jednym pilotem.

Świetną funkcją jest możliwość wyboru trybu pracy soundbaru. Ta niepozorna listwa audio posiada predefiniowane ustawienia dla filmów, muzyki, sportu oraz tryb nocny. Night Mode pozwala na zmniejszenie basu oraz zwiększenie poziomu VoiceAdjust (pozwala on na wyczyszczenie dialogów bez zwiększania głośności) jednym przyciskiem - podczas wieczornych i nocnych seansów nie obudzisz więc śpiącej już rodziny lub sąsiadów.

Soundbar Polk Audio Mafnifi Mini 2.1

Soundbar Polk Audio MAGNIFI posiada opinie mieszane. Wielu użytkowników jest zadowolonych z polepszonej jakości dźwięku w ich mieszkaniu. Niektórzy jednak spodziewali się po tym sprzęcie dużo więcej. Zwracając uwagę na to, że wartość urządzenia to niewiele ponad 1000 zł, ciężko oczekiwać po nim najwyższej jakości dźwięku.

Zalety
6 głośników w zestawie
kompaktowe rozmiary
prostota użytkowania i instalacji
funkcja multiroom
połączenie poprzez Bluetooth i WiFi
różne tryby pracy
Wady
dość wysoka cena - 1500 zł

6. Denon DHT-S316 Soundbar

Denon soundbar jest kolejnym urządzeniem, do którego dołączany jest bezprzewodowy subwoofer. Dzięki temu od razu mamy poszerzony zakres niskich tonów i uzyskujemy większą głębię ścieżki dźwiękowej filmów oraz muzyki. Do tego soundbaru wbudowane zostały dwa przetworniki średniotonowe, szczegółowe przetworniki wysokotonowe oraz dedykowane Dolby DTS, gwarantujące dźwięk o wysokim realizmie. Zastosowane zaawansowane algorytmy psychoakustyczne symulują wielokanałowy zestaw kina domowego. Technologia Dialogue Enhancer pozwala na odsłuchiwanie krystalicznych dialogów na każdym poziomie głośności.

Kino domowe Denon DHT-S316 Soundbar

Denon DHT S-316 soundbar połączysz z telewizorem za pomocą dołączonego do zestawu kabla HDMI. Dodatkowe optyczne wejście sprawia, że kolejne urządzenia cyfrowe mogą zostać podłączone lub sparowane go za pomocą Bluetooth. Ta funkcja zdecydowanie ułatwia korzystanie z sounbaru. Konfiguracja sprzętu jest dość łatwa. Robi się to przez kabel HDMI, a steruje się nim za pomocą pilota od telewizora.

Wizualnie, Denon DHT-S316 został zaprojektowany przede wszystkim tak, by można było go umieścić pod telewizorem, bez blokowania dolnej części ekranu. Jest bardzo smukły, ma mniej niż 5 cm wysokości, a całościowe wymiary, to 900 x 82 x 55 mm. Można go jednak również zamontować na ścianie dzięki dołączonemu szablonowi montażowemu.

Kino domowe Denon DHT-S316 Soundbar

Soundbar denon ma opinie świetne. To, na co warto zwrócić jednak uwagę, to wielkość pomieszczenia, w którym chcemy go umieścić. Najlepiej spisuje się w pokojach do 30m2.

Zalety
krystalicznie czysty dźwięk
połączenie Bluetooth
małe rozmiary
minimalistyczny design
Wady
wysoka cena - 2400 zł

7. Soundbar 4.1 Samsung HW-J7500R

Ostatnią propozycją jest urządzenie różniące się od pozostałych przede wszystkim kształtem. Samsung HW J7500R dedykowany jest przede wszystkim do telewizorów zakrzywionych. Pracuje on w systemie 4.1. Posiada 5 trybów DSP przetwarzania dźwięku (muzyka, kino, głos, sport, tryb nocny). A jego wymiary, to 1 230 x 47,5 x 170 mm.

Soundbar 4.1 Samsung HW-J7500R

Za pomocą TV SoundConnect, połączysz się bezprzewodowo ze swoim telewizorem oraz z innymi głośnikami Samsung Multiroom, umieszczonymi z tyłu pomieszczenia. Uzyskasz w ten sposób jeszcze pełniejszy efekt przestrzennego dźwięku. Z samym zaś soundbar ’em Samsung połączysz się w bardzo prosty sposób parując urządzenie ze swoim smartfonem za pomocą Bluetooth. Aplikacja Samsung Multiroom daje też możliwość odtwarzania muzyki z różnych serwisów i urządzeń mobilnych. Poza tym połączysz się z nim za pomocą HDMI-CEC, portu USB, ARC oraz analogowego.

Samsung soundbar HW - J7500R ma wbudowanych 8 głośników i dedykowane wzmacniacze, które są efektem pracy inżynierów z laboratorium Samsung Audio Lab. Dwa głośniki lub kolumny zostały umieszczone po bokach listwy audio, a to powoduje wrażenie jeszcze bardziej przestrzennego dźwięku. Soundbary Samsung zachowują ścieżki dźwiękowe w jakości HD dając bogactwo oryginału, poprzez próbkowanie 192 kHz/24-bit.

Zalety
8 głośników w zestawie
niska cena
bardzo dobrej jakości dźwięk
połączenie przez Bluetooth
multiroom
aplikacja mobilna
5 trybów przetwarzania dźwięków
Wady
brak wejścia HDMI

8. Soundbar CREATIVE STAGE - dla minimalistów

Soundbar Creative Stage Air został zaprojektowany do pracy pod monitorem i jest naprawdę lekki i można go łatwo nosić jedną ręką. Możesz z łatwością zabrać go ze sobą na przykład do domu przyjaciela lub na imprezę dzięki wbudowanej baterii. Moc wyjściowa dźwięku, jaką zapewnia creative stage nie jest wystarczająca dla dużego zgromadzenia, ale jeśli chcesz trochę dodatkowej mocy podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki z przyjaciółmi, to ten soundbar jest dobrym wyborem. Soundbar jest subtelny i łatwo wtapia się w inne urządzenia.

Creative Stage Air ma trzy fizyczne dane wejściowe. Istnieje złącze USB-A do podłączania dysku flash w celu natychmiastowego odtwarzania. Po podłączeniu dysku USB po prostu zaczyna odtwarzać wszystkie pliki w kolejności, w jakiej pojawiają się na dysku flash - nie ma możliwości pomijania, cofania się ani sterowania odtwarzaniem muzyki za pomocą aplikacji towarzyszącej lub czegokolwiek. Ponadto istnieje wejście 3,5 mm, które jest przydatne do podłączania wielu rzeczy. Następnie jest gniazdo micro-USB, które służy do ładowania baterii. Pojemność baterii wynosi 2200 mAh, więc maksymalny czas pracy baterii wynosi około 6 godzin, jeśli chodzi o creative stage. Cena jest całkowicie dostosowana do możliwości urządzenia i w tej klasie należy ją uznać za odpowiednią.

Zalety
Doskonale nadaje się do słuchania na komputerze, a także dobrze sprawdza się przy muzyce rockowej lub tanecznej
Idealny dla osób z ograniczonym budżetem
Zrównoważona cena
Wady
Ma ograniczone możliwości jeśli chodzi o głośność dźwięku
Zniekształca basy przy wysokim poziomie głośności

Ranking soundbarów

Jak widzisz, to jaki soundbar wybrać zależy od naszych priorytetów. Nawet najlepsze soundbary na rynku często nie mają wbodowanych wszystkich funkcji. Pojawia się więc pytanie o soundbar - czy warto? Jeżeli mamy ograniczone fundusze lub zależy nam na zaoszczędzeniu powierzchni zajmowanej przez sprzęt - warto.

Na początku powinniśmy określić te funkcje, na których zależy nam najbardziej. Może być to bezprzewodowy sposób podłączenia soundbar ’u do telewizora. Jest to dość wygodne. Może nam zależeć na opcji rozbudowywania systemu kina domowego. Dobre jest również zastanowienie się nad sterowaniem dodatkowym urządzeniem. W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej wszelkich maszyn i aparatów w swoich domach, także wybór najbardziej optymalnej dla nas sterowności, to ważny element. Pamiętajmy, że ranking soundbarów ma być jedynie podpowiedzią i zwróceniem uwagi na najważniejsze informacje.

ranking soundbarów
źródło: jbl.com

...do telewizora i muzyki!

Czy istnieje najlepszy do filmów i muzyki soundbar? Ranking pokazuje, że praktycznie każdy z nich nadaje się do różnego typu ścieżek dźwiękowych. Przede wszystkim zależy to od naszych indywidualnych preferencji. Tak naprawdę warto więc przetestować każdy sprzęt audio, zanim zdecydujemy na się zakup. Nie kierujmy się tylko i wyłącznie ceną, ponieważ nawet tani soundbar może okazać się wystarczający do naszych potrzeb. Po co więc przepłacać?

Nie da się zdefiniować jednoznacznej różnicy pomiędzy dźwiękiem z tv i muzyki. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podszedł do tego producent. Możemy spotkać się ze spłaszczoną linią melodyczną np. w filmie. W takim przypadku będziemy mogli jedynie delikatnie podbić i pogłębić niektóre dźwięki. Taka sama kwestia może powstać przy odtwarzaniu muzyki. Chociaż tutaj znacznie częściej znajdziemy zadbanie i dopracowanie dźwięku. Analizując temat od tej strony - utwory muzyczne są bardziej wymagające. Podczas testowania sprzętu warto więc skupić się na odtwarzaniu muzyki, do tego wymagającej dla sprzętu audio. Będziemy mogli w ten sposób lepiej dobrać oraz dostroić nasze głośniki.

Soundbar - jak podłączyć do telewizora?

Soundbar jak podłączyć do telewizora?
źródło: zoom.com.br

Kwestia podłączenia soundbaru do telewizora to indywidualne możliwości sprzętu. Zamieszczone powyżej soundbary i ranking ukazują wiele różnych sposobów. Zdecydujmy o tym jeszcze przed zakupem. Jeżeli interesuje nas bezprzewodowa łączność, wybierzmy JBL 3.1. Reszta zaproponowanych modeli wymaga podłączenia za pomocą dołączonego kabla HDMI lub innego. Nie jest to jednak w żaden sposób uciążliwe, ponieważ z założenia soundbar powinien znajdować się nad lub pod telewizorem. Po połączeniu urządzeń, następuje automatyczne wykrycie i przekazanie ścieżki dźwiękowej. Zakup soundbaru jest więc dobrą opcją nawet dla osób, które nie znają się na elektronice i kablach. Większość z nich wystarczy wyjąć z pudełka, podłączyć i… gotowe!

Dodatkową opcją w niektórych modelach jest dołączenie pilota sterującego (jak w przypadku Polk Audio MAGNIFI MINI). Dzięki temu możemy mieć po prostu oddzielny pilot do kolejnego sprzętu. Aczkowiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby głośnik soundbar był sterowany za pomocą pilota od telewizora. Jest to powszechnie stosowana praktyka, ponieważ każdy soundbar posiada odbiornik IR.

Jaki wybrać?

Odpowiedź na pytanie jaki soundbar wybrać nie jest taka prosta. Jednak jeżeli już zastanawialiśmy się nad dodatkowym sprzętem audio do naszego mieszkania, koniecznie wprowadźmy te zmiany. Praktycznie każdy z dostępnych mniejszych i większych głośników znacząco już podniosą jakość dźwięków. Czasami wystarczy je tylko wzmocnić zaopatrując się w soundbar z subooferem. Oczywiście, znajdziemy suboofery, które możemy dokupić oddzielnie, ale po co narażać się na kolejne testy, dostrajanie i poszukiwania, jeżeli nie musimy mieć na to ochoty? W tym przypadku producenci wyszli nam na przeciw. Najczęściej łączenie urządzeń w zestawy znacznie ułatwia zakup i wybór.

kino domowe
źródło: next.gazeta.pl


Zobacz także: 6 najlepszych piekarników do zabudowy - ranking.

Gdzie kupić soundbar tanio?

Pierwszym wyjściem jest sklep z rtv. To tam możemy zobaczyć na żywo sprzęt, dotknąć go i wstępnie przetestować. Oczywiście najlepsze testy wykonuje się w pomieszczeniu, w którym docelowo ma się on znaleźć. Prawdopodobnie lepsze cenowo oferty i promocje znajdziemy w Internecie. Jeżeli jednak chcesz zobaczyć wybrany przez siebie soundbar na żywo, po dokonanej wyselekcjonowaniu konkretnych modeli, znajdź je w pobliskim sklepie stacjonarnym.

Według nas, zaproponowaliśmy Ci najlepsze soundbary na rynku. Każdy czymś się różni, a wszystkie są w podobnej cenie. Oczywiście, możesz znaleźć również:

 • soundbar panasonic,
 • soundbar sony ht rt3,
 • soundbar yamaha,
 • soundbar panasonic sc,
 • soundbar lg,
 • soundbar sharp ht,
 • soundbar philips,
 • soundbar lenco.

Trzeba się jednak w nie wszystkie dobrze wczytać. Wierzymy jednak, że nasze opinie pomogą Ci dobrać sprzęt, który sprosta Twoim oczekiwaniom!

Sugerowane rankingi szczegółowe:
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lukaku
Lukaku
1 rok temu

Dobra recenzja. Ja zastanawiam się nad soundbarem marki Philips. Możesz napisać recenzję któregoś z modeli do 1000 zł? Słyszałem dobre opinie, ale chciałbym poznać zdanie fachowca.

Witek
Witek
1 rok temu
Reply to  Lukaku

Sprzęt OK. Poniżej tysiaka można kupić soundbar, który naprawdę wzmocni telewizor pod względem dźwięku

Dammn
Dammn
11 miesięcy temu

Ja teraz bardzo intensywnie myślę nad soundbarem dla siebie. Pierwszy raz słyszałem ile to daje jak byłem u kolegi na oglądaniu jednego z ostatnich meczów La Liga :/ W Media Expert są całe alejki przecenionych soundbarów, więc chyba wykonam zakup zanim pandemia całkiem nas wybije :v Oczywiście ironizuję

Fil
Fil
11 miesięcy temu

Ja mam duży problem ze sprzętem audio mając wrodzony słuch absolutny a na soundbary jest spora moda. Ogólnie można to ująć tak, że mając do czynienia ze sprzętem najwyższej jakości w mojej pracy zwyczajnie nie wyrabiam wewnętrznie jak słyszę dźwięki dalekie od perfekcji. Stoją u mnie w szafie 2 soundbary z koncernów, które widzimy non-stop w telewizji, to nie jest sprzęt specjalistyczny, który dostajemy w renomowanych sklepach. Bez żadnego profitu z tego mogę w tej sprawie polecić TopHiFi, które zawsze dostarcza dobrego sprzętu + wbrew pozorom nie kosztuje nie wiadomo ile. Lepiej już kupić coś dedykowanego od niszowego producenta niż… Czytaj więcej »

Wioleta Stępniewska
Wioleta Stępniewska
1 miesiąc temu
Reply to  Fil

nie kupuj sound bara bo sie zrazisz. lepszy starszy sprzęt dobry wzmacniacz i dwa fronty w drewnie zrobią lepszą robotę

fiki
fiki
3 miesięcy temu

Nie mam słuchu absolutnego, ale ten JBL Bar Studio mi przypadł do gustu. W turbo niskiej cenie fajny sprzęcik!

Wioleta Stępniewska
Wioleta Stępniewska
1 miesiąc temu

mam soundbar samsunga za 3000zł. Masakra mój stary sprzęt creativa za 400 zł grał lepiej. porażka totalna, plastik, bas pierdzi, dźwięk płaski , bez polotu, nie polecam!!!

Zamknij