Aktualizacja: Listopad 2024
Jaki parasol ogrodowy wybrać? Porady przy wyborze
Zarówno parasol balkonowy kwadratowy, jak i parasol ogrodowy prostokątny to duże modele, które zapewniają dużo cienia. Nie inaczej jest z parasolem okrągłym o dużej czasze - da Ci skuteczną ochronę przed słońcem. Parasole półokrągłe nadają się do ustawienia pod ścianą lub do zamontowania na balkonowe barierce. Wszystko ze względu na ścięty kształt. Tylko pamiętaj - taki parasol może nie nadawać się do dużego ogrodu. Zwyczajnie będzie do niego za mały i będzie to wyglądało nieproporcjonalnie. Decydując się na określony kształt, weź pod uwagę rozmiar swojego ogrodu, tarasu lub balkonu. Twój wybór powinien opierać się przede wszystkim o symetrię i zachowanie wrażenia ładu i porządku w przestrzeni. Masz okrągły stół na dużym tarasie? Zdecyduj się na duży, okrągły parasol. Z kolei jeśli masz w ogrodzie meble o ostrych liniach, całości świetnie dopełni nowoczesny, prostokątny parasol.
Słońce w ciągu dnia wędruje po niebie. Z tego powodu idealny parasol ogrodowy będzie zmieniał kąt nachylenia, aby cały dzień odbijać szkodliwe promieniowanie słoneczne. Właśnie na to pozwala parasol balkonowy, łamany. Gdy tylko słońce przemieści się po niebie, a parasol przestanie spełniać swoją rolę, wystarczy wyłamać go w określonym miejscu osłonić się czaszą od słońca. Takie parasole są świetne nie tylko na balkon, ale także na plażę czy do ogródka.
To bardziej zaawansowany parasol, idealnie nadający się do przestrzeni wypoczynkowej ogrodu lub tarasu. Posiadają bardzo dużą powierzchnię czaszy, dzięki czemu dają dużo cienia. O co chodzi więc z tą całą boczną nogą? Tego typu parasole posiadają wysięgnik umiejscowiony z boku, a nie pod czaszą jak tradycyjne parasole. Jeżeli więc nie posiadasz stołu z otworem na parasol, zainwestuj w parasol z boczną nogą. Parasol na bocznym wysięgniku pozwala na praktycznie dowolne ustawienie czaszy względem słońca, ponieważ wiele modeli pozwala na regulację kąta nachylenia. Droższe modele możesz obracać nawet o 360 stopni wokół ich własnej osi.
Po pierwsze - parasol musi być zrobiony z odpornego na promieniowanie słoneczne materiału. W tym wypadku sprawdza się jak najbardziej gruby poliester. Nie dość, że chroni on przed promieniowaniem to też jest wodoodporny - sprawdzi się bardzo dobrze trzymany na otwartym tarasie. Zwróć uwagę także c zy parasol ogrodowy posiada filtr UV. Będziesz mieć pewność, że zapewni Ci prawdziwą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem.
Sam materiał czaszy nie wystarczy, jeśli chcesz porządny parasol ogrodowy. Koniecznie zwróć uwagę na stelaż. Ten może być aluminiowy, stalowy a czasami nawet drewniany. Drewniane stelaże nadają się jedynie do ozdoby. Wystawione na wielogodzinne promieniowanie, a czasami deszcz czy wiatr nie są tak trwałe jak stelaże aluminiowe i stalowe. Świetnie natomiast wyglądają jako dodatek boho na balkon. Chcesz trwałego stelaża, odpornego na rdzę, a przy tym na tyle lekkiego, że bez niczyjej pomocy złożysz parasol? Wybierz stelaż aluminiowy. Aluminium jest wytrzymałe i mało waży. Stelaże ze stali są też niesamowicie wytrzymałe i stabilne, ale ważą naprawdę sporo. Niewykluczone, że przy dużych parasolach potrzebne będą dwie osoby do jego montażu.
Jakie są rodzaje parasoli balkonowych i ogrodowych?
Jaki parasol ogrodowy i balkonowy wybrać? Ranking parasoli na balkon i do ogrodu
1. Sternhoff SDH080
Najlepszy do przestronnych miejsc
Małe parasole nie zapewniają odpowiedniej ilości cienia na dużych tarasach czy balkonach. Z pomocą przyjdzie Ci parasol ogrodowy w rozmiarze XXL, czy model z czaszą o rozpiętości 3 m. Parasol sprawdzi się zatem wszędzie tam, gdzie potrzebujesz dużo cienia: nad basenem, jacuzzi, zestawem mebli ogrodowych, a nawet na dużym balkonie.
Wygodne i szybkie ustawienie parasola
Ten parasol ogrodowy swoją popularność zawdzięcza dużej możliwości regulacji. Możesz dopasować nie tylko wysokość czaszy, ale także jej kąt nachylenia. Nie musisz martwić się zatem, że parasol w ciągu dnia przestanie dostarczać Ci cienia. Za każdym razem dopasujesz go tak, aby parasol chronił przed słońcem domowników.
2. Sternhoff SDH199
Lekki i przenośny
Sternhoff SDH199 to idealny wybór, jeśli szukasz przenośnego parasola ogrodowego i plażowego. Dlaczego? Jego waga wynosi jedynie parę kilogramów, dlatego bez problemu możesz zabrać go ze sobą na plażę lub na kemping. Po złożeniu parasol zajmuje bardzo mało miejsca, więc bez problemu zmieści się w samochodzie.
Bez czasochłonnego montażu
Wybierając parasol Sternhoff nie musisz martwić się o czasochłonny montaż. Jak już wiesz parasol jest przenośny, a więc nie wymaga przyczepienia go na stałe do stelaża. Zaostrzony koniec sprawia, że możesz go wbić po prostu w ziemię, piasek na plaży lub w głęboką doniczkę. W zestawie otrzymasz także dodatkowy świder, który dodaje parasolowi stabilności.
3. Springos BU0020
Banalnie prosty w użyciu
Springos BU0020 to parasol bez podstawy w zestawie. Jak zatem się go montuje? Końcówka o kształcie szpica umożliwia wbicie parasola w ziemię. Następnie wystarczy, że rozłożysz go za pomocą jednego przycisku i skierujesz w odpowiednią stronę. Nie musisz rozkładać ciężkiego stelaża ani montować go do barierki.
Nie tylko na słońce
Parasol Springos przyda Ci się, gdy na zewnątrz słońce i upał, ale również deszcz. Wszystko za sprawą sporej czasz o średnicy prawie 2 m, która jest wykonana z wytrzymałego poszycia z poliestru. Parasol odbija szkodliwe promieniowanie UV, a dodatkowo nie przepuszcza wody.
4. Bestif BLP01
Parasol i namiot w jednym
Bestif BLP01 to bardzo ciekawy parasol, który pełni wiele funkcji. Na pierwszy rzut oka wygląda jak każdy inny model, ale, co odróżnia go od innych parasoli, to przedłużane boki oraz wbudowane okienka z moskitierą. Dzięki temu możesz używać go jako tradycyjnego parasola, jak i parawanu lub namiotu chroniącego przed wiatrem.
Z dbałością o szczegóły
Bestif BLP01 wyróżnia się również wysoką jakością wykonania i przemyślanymi rozwiązaniami, które uprzyjemniają korzystanie z parasola. O czym mowa? To dwa okienka z moskitierą, dwie kieszenie i specjalna warstwa wewnątrz parasolu, która odbija światło. Wewnątrz kieszonek możesz przechowywać akcesoria i napoje, a okienka pozwalają zadbać o cyrkulację powietrza.
5. Malatec 10194
Ochrona przed deszczem i słońcem
Parasol od firmy Malatec jest wykonany z wytrzymałego, syntetycznego materiału, który posiada również filtr UV. Dzięki temu parasol chroni świetnie przed promieniowaniem słonecznym, dlatego wypoczynek na słońcu staje się o wiele zdrowszy dla skóry. Co więcej, taka powłoka nie przepuszcza również wilgoci, więc chroni świetnie także przed deszczem.
W zestawie z pokrowcem
Parasol Malatec jest świetnym modelem również na wyjazdy. Ma małe rozmiary po złożeniu i nie waży dużo. Dodatkowym udogodnieniem jest pokrowiec w zestawie, który ułatwia nie tylko przechowywanie parasola, ale również jego transport, gdy zechcesz go wziąć ze sobą na plażę.
6. Sternhoff SDH195
Idealny na balkon
Parasol Sternhoff SDH195 to propozycja idealna na wszystkie balkony — również te wąskie i nieustawne. Wszystko za sprawą nietuzinkowego kształtu parasola. Nie jest on okrągły tak jak inne modele w naszym zestawieniu. Jest prostokątny. Dzięki temu zapewnia cień na większej powierzchni, a ponadto nie wystaje znacznie poza barierkę balkonu.
Skuteczna ochrona przed słońcem
Ten model zapewni Ci ochronę przed najmocniejszym słońcem niezależnie od pory dnia. Czasza parasola jest poszyta jasnym materiałem, który świetnie odbija promieniowanie i nie nagrzewa się tak jak modele w ciemnej tonacji. Co więcej, parasol ma wbudowane kolanko, dzięki któremu szybko przechylisz czaszę bez użycia siły.
7. Orlando Boston
Wygodna regulacja
Parasol Orlando Boston to model łamany z regulowaną wysokością. Jednym ruchem możesz “złamać” parasol, aby dopasować kąt nachylenia czaszy do położenia słońca na niebie. Z kolei długość stelaża reguluje się w zakresie od 1,9 do 2,5 m, dzięki czemu ustawisz parasol tak jak Ci wygodnie.
3 kolory do wyboru
Orlando Boston występuje w trzech wariantach kolorystycznych. Masz do wyboru ciemny szary, jasny szary oraz delikatny beż. Stosunkowo jasna kolorystyka sprawia, że parasol nie przyciąga promieniowania słonecznego i nie nagrzewa się tak mocno jak bardzo ciemne modele.
8. Italform Luna
Błyskawiczne i wygodne rozkładanie
Ogromnym atutem tego modelu jest rozkładanie i składanie, które nie wymaga w ogóle wysiłku. Parasol jest wyposażony w specjalną korbkę, którą wystarczy parokrotnie przekręcić, aby rozłożyć lub złożyć parasol. Dzięki temu niezawodnemu mechanizmowi każdy poradzi sobie z rozłożeniem parasola.
Stabilny i solidny
Italform Luna to parasol, który zaspokoi nawet najbardziej wymagających. Wszystko za sprawą wysokiej jakości wykonania. Podstawa i stelaż są wykonane ze stali malowanej proszkowo, a czasza z wytrzymałego poliestru. Dzięki temu produkt jest odporny na wiatr, deszcz i mocne promieniowanie słoneczne.
9. Modernhome
Idealny parasol do stołu
Model od firmy Modernhome został tak zaprojektowany, aby idealnie pasował do stołu z otworem na parasol. Dzięki temu zapewnia idealne zacienienie nad stołem w ogrodzie lub na tarasie. Niestety w zestawie nie ma podstawy, dlatego musisz dokupić ją osobno.
Wygodne rozkładanie
Parasol Modernhome to model z mechanizmem na korbkę. Rozkładanie i składanie parasola nie wymaga żadnej siły i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy, że parokrotnie przekręcisz rączkę od korbki i już możesz się cieszyć cudownym cieniem w upalne dni.
10. Parasol Podświetlany Vixadal
Ochrona za dnia, podświetlenie w nocy
Czasza z 100% poliestru za dnia chroni przed promieniowaniem, zaś w nocy parasol jest podświetlany dzięki 24 diodom. Parasol posiada panel solarny, który ładuje się w ciągu dnia. Przy niedostatecznej ilości światła możesz użyć baterii. Dzięki temu parasol świetnie chroni przed upałem w ciągu dnia, a w nocy wprowadza piękną atmosferę do ogrodu.
Mocny i wytrzymały
Parasol Vixadal nie należy do najtańszych modeli. Jednak wysoka cena w tym wypadku oznacza również wysoką jakość. Stelaż został wykonany z aluminium, dlatego jest lekki, ale i wytrzymały. Z kolei czasza z wytrzymałego poliestru nie przepuszcza promieniowania, a do tego nie blaknie pod wpływem słońca.
Ten parasol boczny to świetny wybór zarówno na taras jak i do ogrodu. Czasza zrobiona w 100% z poliestru jest wodoszczelna i przeciwsłoneczna - ochroni Cię zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem. Natomiast stelaż wykonano z rur stalowych, zabezpieczonych farbą proszkową przed korozja. Średnica czaszy to 3 m, co daje naprawdę dużo cienia w ciągu dnia.
Półokrągły parasol balkonowy IKEA BRAMSÖN / FLISÖ
Parasol, dzięki swojemu pół okrągłemu kształtowi, nada się idealnie na mały balkon. Poliestrowa czasza chroni przed promieniowanie co dodatkowo jest potwierdzone wskaźnikiem UPF o wysokości 25+. Parasol posiada regulowaną wysokość, jednak nie posiada regulowanego kąta nachylenia. Wymiary parasola to 1,6 x 1 m.
Parasol balkonowy kwadratowy czy prostokątny? A może okrągły?
Tak jak wspomnieliśmy w artykule, na rynku dostaniesz parasole o następujących kształtach:
- parasol kwadratowy
- parasol prostokątny
- parasol okrągły
- parasol półokrągły
Zarówno parasol balkonowy kwadratowy, jak i parasol ogrodowy prostokątny to duże modele, które zapewniają dużo cienia. Nie inaczej jest z parasolem okrągłym o dużej czasze - da Ci skuteczną ochronę przed słońcem.Parasole półokrągle nadają się do ustawienia pod ścianą lub do zamontowania na balkonowe barierce. Wszystko ze względu na ścięty kształt. Tylko pamiętaj - taki parasol może nie nadawać się do dużego ogrodu. Zwyczajnie będzie do niego za mały i będzie to wyglądało nieproporcjonalnie.
Decydując się na określony kształt, weź pod uwagę rozmiar swojego ogrodu, tarasu lub balkonu. Twój wybór powinien opierać się przede wszystkim o symetrię i zachowanie wrażenia ładu i porządku w przestrzeni. Masz okrągły stół na dużym tarasie? Zdecyduj się na duży, okrągły parasol. Z kolei jeśli masz w ogrodzie meble o ostrych liniach, całości świetnie dopełni nowoczesny, prostokątny parasol.
To samo tyczy się małych balkonów - duży parasol po prostu będzie wyglądał komicznie. :)
Jak zamocować parasol ogrodowy?
Z parasolami stojącymi, które posiadają w zestawie podstawę, nie ma problemu. Wystarczy umieścić słup w podstawie zgodnie z instrukcjami producenta. Nie potrzebujesz dodatkowych uchwytów - od razu po złożeniu możesz cieszyć się cieniem.Parasole ogrodowe, które są montowane do ściany lub barierki, wymagają specjalnych uchwytów. I tak w przypadku montażu na barierce będziesz potrzebować na przykład uchwytu imadłowego.
Możesz kupić parasol, który posiada taki uchwyt w zestawie, ale możesz go kupić także oddzielnie za niewielkie pieniądze. I nstalacja uchwytu imadłowego jest prosta i nie wymaga żadnych wiertarek czy wkrętarek. Tak zamontowany parasol będzie stabilny i nie podda się silnemu wiatrowi.Montaż parasola do ściany wymaga zastosowania najczęściej dybli. Będziesz potrzebować wiertarki oraz wkrętarki (jeśli nie masz wkrętarki możesz też użyć śrubokręta). Pierwszym krokiem będzie wywiercenie w ścianie otworów na dyble. Drugim krokiem umieszczenie dybli w otworach i wkręcenie ich razem z uchwytem. Takie uchwyty są bardzo trwałe a odpowiednio zamontowane wytrzymają wiele, wiele lat.
Parasol balkonowy mocowany do barierki - czy to dobre rozwiązanie?
O mocowaniu parasola ogrodowego do barierki już wiesz praktycznie wszystko. Pozostaje zastanowić się nam, czy to dobre wyjście?
Montaż parasola na balustradzie to świetne rozwiązanie dla tych, których balkony nie mają dużej powierzchni. Modele parasoli na barierkę nie posiadają obszernej podstawy, która podtrzymuje czaszę parasola. Nie zajmują więc one miejsca na podłodze. Po co zabierać sobie przestrzeń na balkonie, jeśli możesz ją wykorzystać na stolik kawowy? Parasol balkonowy montowany do barierki to bezpieczne wyjście. Nie musisz się martwić, że parasol porwie silniejszy wiatr, bo uchwyty imadłowe trzymają parasol z dużą siłą. Zupełnie jak w imadle. :)
Parasol balkonowy łamany i boczny - czyli dodatkowa swoboda w ustawieniu parasola
Łamany parasol na balkon
Słońce w ciągu dnia wędruje po niebie. Z tego powodu idealny parasol ogrodowy będzie zmieniał kąt nachylenia, aby cały dzień odbijać szkodliwe promieniowanie słoneczne. Właśnie na to pozwala parasol balkonowy, łamany. Gdy tylko słońce przemieści się po niebie, a parasol przestanie spełniać swoją rolę, wystarczy wyłamać go w określonym miejscu osłonić się czaszą od słońca. Takie parasole są świetne nie tylko na balkon, ale także na plażę czy do ogródka.
Parasol ogrodowy z boczną nogą
To bardziej zaawansowany parasol, idealnie nadający się do przestrzeni wypoczynkowej ogrodu lub tarasu. Posiadają bardzo dużą powierzchnię czaszy, dzięki czemu dają dużo cienia. O co chodzi więc z tą całą boczną nogą? Tego typu parasole posiadają wysięgnik umiejscowiony z boku, a nie pod czaszą jak tradycyjne parasole. Jeżeli więc nie posiadasz stołu z otworem na parasol, zainwestuj w parasol z boczną nogą.
Parasol na bocznym wysięgniku pozwala na praktycznie dowolne ustawienie czaszy względem słońca, ponieważ wiele modeli pozwala na regulację kąta nachylenia. Droższe modele możesz obracać nawet o 360 stopni wokół ich własnej osi.
Jaki parasol ogrodowy do dużego ogrodu?
Stoisz przed wyborem parasola do dużego ogrodu? Możemy śmiało założyć, że szukasz dużego parasola ogrodowego, który wytrzyma dłużej niż jeden sezon. Na dużym metrażu najlepiej odnajdą się parasole o dużych czaszach, czyli tych powyżej trzech metrów średnicy. Szukasz naprawdę dużego parasola ogrodowego? N ajwiększe modele to cztery a nawet pięć metrów średnicy. Taka wielkość z całą pewnością ochroni przed słońcem duży stół lub cały komplet mebli wypoczynkowych w ogrodzie. I słońce już nie straszne :)
Parasol ogrodowy z podstawą czy parasol ogrodowy z boczną nogą? Które rozwiązanie będzie najlepsze?
Najpopularniejsze modele parasoli to te z boczną nogą umiejscowioną obok i parasole klasyczne, które posiadają stelaż pod czaszą. Która opcja będzie dla Ciebie najlepsza?
Boczne parasole to strzał w dziesiątkę, jeśli masz duży taras, ale nie masz żadnego stołu z otworem na parasol. Wymiana mebli ogrodowych nie zawsze jest możliwa, dlatego wybierz parasol, który nie potrzebuje specjalnych modeli. Możesz postawić go w zasadzie wszędzie i dzięki temu osłonić choćby leżaki ogrodowe lub rattanową kanapę.
Wolisz jednak klasyczny parasol z podstawą? Nic nie szkodzi. Zanim jednak go zamówisz, weź pod uwagę, że podstawa takiego parasola też zabiera miejsce. W takim wypadku możesz zapomnieć o ustawieniu stolika kawowego centralnie pod parasolem. Właśnie dlatego rekomendujemy dobranie odpowiedniego stołu z funkcją umieszczenia parasola na środku.
Parasol ogrodowy wiszący - czy to dobry pomysł?
Od naszych Czytelników dostajemy wiele pytań na temat tego, czym różnią się parasole do ogrodu wiszące od parasoli na bocznym wysięgniku? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, dlatego rozwińmy wszystkie wątpliwości raz na zawsze. Niczym się one nie różnią. :) Obydwie nazwy jak najbardziej odnoszą się do parasoli bocznych, których noga znajduje się nie pod czaszą, a obok niej.
Znudziło Ci się poszycie parasola? Wybierz parasol ogrodowy bez stelaża
Co jeśli po paru sezonach Twój parasol wyblakł, zrobił się dziurawy lub już nie pasuje do nowo zakupionych mebli ogrodowych? Jeśli tylko stelaż jest w dobrym stanie - nie musisz kupować nowego parasola ze stelażem!! Wystarczy, że wyposażysz się w nowe poszycie do Twojego parasola ogrodowego.
Wymiana poszycia nie jest skomplikowanym zadaniem a wiele wskazówek i filmów instruktażowych znajdziesz w internecie. Jedyne czego potrzebujesz to śrubokręt lub wkrętarka, parasol ogrodowy bez stelaża i drabina, jeśli Twój parasol jest naprawdę wysoki. Brzmi nadal jak czarna magia? Sprawdź przykładowy filmik instruktażowy od Litex Garden
Parasol ogrodowy profesjonalny - jaki musi być, aby posłużył długo?
Najlepsze parasole ogrodowe nie należą do najtańszych. A umówmy się - nikt z nas nie lubi, gdy wydane pieniądze okazują się być wyrzucone w błoto. Jaki powinien być dobry parasol ogrodowy, żeby szybko się nie zniszczył?
Poliestrowa czasza - wytrzymała ochrona przed UV
Po pierwsze - parasol musi być zrobiony z odpornego na promieniowanie słoneczne materiału. W tym wypadku sprawdza się jak najbardziej gruby poliester. Nie dość, że chroni on przed promieniowaniem to też jest wodoodporny - sprawdzi się bardzo dobrze trzymany na otwartym tarasie. Zwróć uwagę także c zy parasol ogrodowy posiada filtr UV. Będziesz mieć pewność, że zapewni Ci prawdziwą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem.
Stelaż - aluminiowy czy stalowy?
Sam materiał czaszy nie wystarczy, jeśli chcesz porządny parasol ogrodowy. Koniecznie zwróć uwagę na stelaż. Ten może być aluminiowy, stalowy a czasami nawet drewniany.
Drewniane stelaże nadają się jedynie do ozdoby. Wystawione na wielogodzinne promieniowanie, a czasami deszcz czy wiatr nie są tak trwałe jak stelaże aluminiowe i stalowe. Świetnie natomiast wyglądają jako dodatek boho na balkon.
Chcesz trwałego stelaża, odpornego na rdzę, a przy tym na tyle lekkiego, że bez niczyjej pomocy złożysz parasol? Wybierz stelaż aluminiowy. Aluminium jest wytrzymałe i mało waży. Stelaże ze stali są też niesamowicie wytrzymałe i stabilne, ale ważą naprawdę sporo. Niewykluczone, że przy dużych parasolach potrzebne będą dwie osoby do jego montażu.
Parasol ogrodowy przeciwdeszczowy - czy parasol na balkon i do ogrodu jest w stanie uchronić nas przed deszczem?
Czy parasole przeciwsłoneczne mogą służyć też za parasole przeciwdeszczowe? Tak, ale nie wszystkie modele się do tego nadają. Te wykonane z poliestru o dużej gramaturze ochronią Cię przed deszczem. Pamiętaj, żeby upewnić się czy dany parasol ogrodowy może być stosowany na deszczu. Producent powinien umieścić taką informację w specyfikacji parasola. W innym wypadku - ryzykujesz niepotrzebnie, że niedawno kupiony parasol szybko się zniszczy, gdyż nie będzie przeciwdeszczowy.
Parasol ogrodowy z oświetleniem - czyli nieco dodatkowych gadżetów
Parasol ogrodowy podświetlany to coś czego potrzebujesz, żeby stworzyć klimatyczny taras... nocą! Okazuje się, że parasole ogrodowe mogą świetnie sprawdzić się też wieczorami, zapewniając delikatne, romantyczne oświetlenie wieczorami. A przy okazji za dnia nadal spełniają swoją rolę - chronią przed słońce lub deszczem.
Parasole ogrodowe LED podświetlane są dzięki bateriom lub dzięki panelowi słonecznemu ulokowanemu na samym górze czaszy. Panel solarny ładuje się w ciągu dnia, dlatego wieczorem możesz cieszyć się podświetlanym parasolem ogrodowym i cudowną atmosferą.
Parasol ogrodowy czy markiza? Które rozwiązanie będzie lepsze?
Jeśli nie parasol, to co wybrać do ogrodu? Oprócz parasoli ogrodowych popularnym rodzaje zadaszenia są także markizy i żagle. Najprostszym i najłatwiejszym, ale nadal świetnie chroniącym przed słońcem i stylowym wyborem jest parasol ogrodowy.
Wybierając markizę albo żagiel, musisz dokładnie zaplanować, gdzie je zainstalujesz. Ponadto do żagla potrzebne są stabilne punkty w ogrodzietakie jak elementy elewacji, drzewa czy nawet specjalnych słupów, które będą podtrzymywać żagiel. Montaż nie jest tak prosty jak postawienie i rozłożenie parasola ogrodowego.
Nadal rozważasz markizę lub żagiel zamiast parasola do ogrodu?Przeczytaj najnowszy ranking markiz oraz ranking żagli przeciwsłonecznych do ogrodu. Rozwiejemy Twoje wątpliwości. :)
Jaki parasol balkonowy i do ogrodu wybrać? Podsumowanie
Mamy nadzieję, że teraz ogromny wybór rodzajów parasoli ogrodowych i balkonowych nie będzie dla Ciebie wyzwaniem. Niezależnie od tego czy decydujesz się na mały balkonowy parasol czy dużą ochronę przed słońcem i deszczem z dużym parasolem ogrodowym - postaw na jakość! Upewnij się, że kupujesz trwały i solidny produkt odporny na humorzastą pogodę. Będąc już przy parasolu, może warto też zainwestować w basen do ogrodu? :) Daj znać w komentarzach, jakie parasole wpadły Ci w oko i na który model się zdecydujesz.
haha dobry pomysł z tym parasolem z oświetleniem led
chyba się skuszę 😉