Close

Jaka deska do prasowania i pod generator pary?

Czy Tobie też prasowanie kojarzy się z żmudną i pracochłonną czynnością? Nigdy nie możesz doprasować tego rękawa idealnie, a prasowanie pościeli zajmuje Ci większość wieczoru? Z nową deską do prasowania zaoszczędzisz energię i czas. Odpowiednio dobrana potrafi uprzyjemnić prasowanie i sprawić, że od tej pory prasowanie będzie dla Ciebie relaksujące. Na co zwrócić uwagę przy wyborze deski do prasowania? Jaka deska do prasowania będzie idealna pod generator pary?

Aktualizacja: Czerwiec 2024

Jakie są rodzaje desek do prasowania?

Rozwój technologiczny nie ominął desek do prasowania. Obecnie dostępne deski oferują o wiele więcej niż sam stelaż i blat do prasowania. Spójrz, jakie znajdziesz rodzaje desek do prasowania w ofercie sklepów.

DESKA DO PRASOWANIA STANDARDOWA DESKA DO PRASOWANIA STANDARDOWA
+ kompaktowa
+ łatwa w przechowywaniu
+ niska cena
- brak dodatkowych udogodnień
DESKA DO PRASOWANIA ELEKTRYCZNA DESKA DO PRASOWANIA ELEKTRYCZNA
+ ułatwia pracę z krótkim przewodem
+ pozwala prasować w wygodnej odległości od gniazdka w ścianie
- wyższa cena
- większa waga deski
DESKA DO PRASOWANIA Z GENERATOREM PARY DESKA DO PRASOWANIA Z GENERATOREM PARY
+ znacznie ułatwia i przyspiesza prasowanie
- bardzo wysoka cena
DESKA DO PRASOWANIA DO STACJI PAROWEJ DESKA DO PRASOWANIA DO STACJI PAROWEJ
+ wygodne miejsce na stację parową
+ nie pozwala na skraplanie się wody
- posiada metalową siatkę, która w przypadku niskiej jakości wykonania może korodować
DESKA DO PRASOWANIA Z RĘKAWNIKIEM DESKA DO PRASOWANIA Z RĘKAWNIKIEM
+ wygodniejsze prasowanie rękawów i mniejszych elementów, np. ubrań dziecięcych
- więcej elementów do przechowywania

Opracowano na podstawie: https://rankingi.net/agd/drobne/deski-do-prasowania/

Deska do prasowania jak wybrać?

POKROWIEC NA DESKĘ DO PRASOWANIA
POKROWIEC NA DESKĘ DO PRASOWANIA

Najtańsze modele posiadają pokrowce z czystej bawełny. Jednak czy to najlepszy materiał do prasowania? Jest coś lepszego, a mianowicie połączenie bawełny z włóknem metalicznym. Włókno metaliczne świetnie odbija temperaturę i parę wodną, dzięki czemu prasowanie stanie się o wiele szybsze. Nie musisz już prasować wszystkich ubrań z obu stron, bo takie włókno wykona połowę pracy za Ciebie.

FUNKCJA DMUCHANIA I ZASYSANIA POWIETRZA
FUNKCJA DMUCHANIA I ZASYSANIA POWIETRZA

Tę funkcję posiadają bardziej zaawansowane deski do prasowania, szczególnie te do generatorów pary czy całych inteligentnych systemów do prasowania. Funkcja dmuchania umożliwia idealne rozłożenie tkaniny na powierzchni. Deska wówczas przybiera kształt balonu. Natomiast zasysanie zapobiega ześlizgiwaniu się tkanin z jej powierzchni, dzięki czemu nie musisz nieustannie przytrzymywać prasowanej odzieży.

KSZTAŁT I ROZMIAR DESKI
KSZTAŁT I ROZMIAR DESKI

Przed zakupem upewnij się, że deska nie jest ani za mała, ani za duża. Tak, jak wspominaliśmy wyżej, rozmiar dobierz do swojego trybu życia i przestrzeni, jaką dysponujesz. Sprawdź też, czy dziób deski jest zwężany. To detal, który stanie się istotny podczas prasowania. Ułatwi Ci wygładzenie rękawów, ramion czy kołnierzyków.

ANTENA NA KABEL, RĘKAWNIK LUB PÓŁKA NA BIELIZNĘ
ANTENA NA KABEL, RĘKAWNIK LUB PÓŁKA NA BIELIZNĘ

…czyli inne akcesoria, które oferują w zestawie deski do prasowania. Antena na kabel to już praktycznie podstawowe wyposażenie desek. Nic dziwnego, bo dzięki niemu kabel od żelazka nie przeszkadza Ci podczas prasowania.

Jaka deska do prasowania będzie najlepsza? Ranking

Vileda Deska do prasowania Total Reflect Plus pod generator pary

Vileda Deska do prasowania Total Reflect Plus pod generator pary

Kolejna propozycja od popularnej firmy Vileda. Elektryczna deska do prasowania z gniazdkiem oraz miejscem na żelazko lub stację parową. Blat wykonany z metalowej siatki ma posiada wymiary 130 x 44 cm, zaś wysokość deski można regulować do 96 cm. W zestawie posiada także antenkę i pokrowiec podszyty metalicznym włóknem, przyspieszającym prasowanie.

Zalety
pokrowiec z metalicznym włóknem
duży blat do prasowania
posiada miejsce na stację parową
Wady
deska choć ma duży blat komfortowy do prasowania może zajmować nieco więcej miejsca

Vileda Deska do prasowania Viva Express Smart Plus

Vileda Deska do prasowania Viva Express Smart Plus

Bestseller, jeśli chodzi o deski do prasowania. Ta kompaktowa deska od Viledy została zrobiona a metalowej siatki pokrytej bawełnianym pokrowcem. Wymiary blatu do prasowania to 114 x 42 cm a wysokość regulowana jest do 95 cm. Co ważniejsze - posiada wbudowane gniazdko elektryczne, antenkę na kabel oraz miejsce na żelazko.

Zalety
wbudowane gniazdko oraz antenka podtrzymująca kabel
nóżki zabezpieczone antypoślizgowym materiałem
blat z siatki metalowej
Wady
pokrowiec jest zrobiony z bawełny, która chłonie wilgoć

Deska do prasowania z rękawnikiem i półką na bieliznę Eurogold Chevron

Eurogold Chevron deska do prasowania

Elegancka deska o białym stelażu. Wymiary blatu do prasowania to 120 x 38 cm, zaś wysokość możesz regulować w zakresie od 78 do 94 cm. Jest to deska jak najbardziej elektryczna, ponieważ posiada gniazdko. Z dodatkowych udogodnień posiada antenkę na kabel oraz półkę na bieliznę i rękawnik.

Zalety
blat zrobiony z siatki metalowej
posiada antenę na kabel, półkę na bieliznę i rękawnik
Wady
pokrowiec jest zrobiony z bawełny, która chłonie wilgoć

Deska do prasowania z anteną na kabel Eurogold Morocco

Deska do prasowania z anteną na kabel Eurogold Morocco

Klasyczna deska do prasowania z białym, stabilnym stelażem. Wymiary blatu deski to 120 x 38 cm, zaś regulacja jest możliwa od od 78 do 94 cm. W zestawie znajdziesz wbudowane gniazdko, rękawnik i antenkę podtrzymującą kabel. Sam blat wykonano z siatki metalowej, dzięki czemu nie musisz martwić się o nadmiar wilgoci.

Zalety
posiada udogodnienia tj. antenka, rękawnik, gniazdko
blat wykonano z metalowej siatki
Wady
pokrowiec wykonano z bawełny, która może chłonąć wilgoć

Deska do prasowania IKEA - DÄNKA

Deska do prasowania IKEA - DÄNKA

IKEA w swojej ofercie posiada klasyczną deskę do prasowania z białym stelażem i miejscem na żelazko. Deska jest nieelektryczna, czyli nie posiada wbudowanego gniazdka. Wymiary blatu to 120 x 37 cm i posiada regulowaną wysokość, jednak producent nie podaje dokładnych informacji na temat zakresu.

Zalety
stelaż zabezpieczony przed korozją
deska jest lekka i łatwa do rozłożenia
Wady
brak dodatkowych udogodnień tj. gniazdko czy rękawnik
nieco wyższa cena

Kompaktowa deska do prasowania Rorets SCALA Limited Edition

Deska do prasowania Rorets SCALA Limited Edition

Model deski do prasowania firmy Rorets idealny dla singla lub osoby z małym mieszkaniem. Wymiary blatu do prasowania to niecałe 112 x 32 cm a waga to jedynie 4,9 kg. Deska posiada gniazdko elektryczne i czterostopniową regulację wysokości.

Zalety
lekka i łatwa w przechowywaniu
niska cena
Wady
jedynie czterostopniowa regulacja wysokości
pokrowiec wykonany z bawełny, która może chłonąć wilgoć

Deska do prasowania Tefal Pro Elegance IB5100E0

Deska do prasowania Tefal Pro Elegance IB5100E0

Elegancka deska Tefal z blatem z siatki metalowej. Deska posiada podstawkę na tyle dużą, że zmieści stację parową, jednak nie posiada gniazdka ani zintegrowanego przedłużacza. Blat posiada wymiary 130 x 47 cm, więc jest dość duży. Na uwagę zasługuje mocno zwężany blat, który przyda się podczas prasowania rękawów.

Zalety
deska jest bardzo stabilna
składanie i rozkładanie jest szybkie i nie sprawia problemów
Wady
wysoka cena
brak wbudowanego gniazdka

Jaka deska do prasowania pod generator pary? Co jest istotne?

Posiadacze generatora pary lub osoby rozważające jego zakup często zastanawiają się - czy do stacji parowej potrzebna jest specjalna deska? Odpowiedź jest prosta - tak. Czy zwykła deska do prasowania nadaje się do stacji parowej? Najzwyklejsze deski, które są zrobione z płyty wiórowej nie nadają się do stacji parowej. Po pierwsze - większość model nie posiada odpowiedniego miejsca na umieszczenie całego generatora. Po drugie - generator wytwarza parę pod ogromnym ciśnieniem i o wysokiej temperaturze, która z czasem zniszczy deskę. Przyjemność używania stacji parowej na najzwyklejszej desce jest żadna i na pewno nie skróci czasu prasowania.

Deska do stacji parowej - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Duże znaczenie ma materiał użyty do produkcji blatu do prasowania. Deski do prasowania dedykowane stacjom z reguły są wykonane z metalowej siatki, która nie absorbuje pary wodnej, jak to się dzieje w przypadku desek zrobionych z płyty wiórowej. Dodatkowo większość modeli jest pokryta materiałem z włóknem metalicznym, który odbija parę z generatora. Dzięki temu prasowanie stanie się błyskawiczne - w przypadku cieńszych tkanin wystarczy, że wyprasujesz je z jednej strony. Ma to też inną zaletę - pod twoją deską nie znajdziesz plamy wody, bo para nie będzie się pod nią skraplała.

Deska do prasowania z rękawnikiem - czy taki dodatek jest przydatny?

Nie masz rękawnika w swojej desce do prasowania i zastanawiasz się czy ten gadżet jest dla Ciebie? Rękawnik do prasowania jest strzałem w dziesiątkę, jeśli Ty i Twoja rodzina często ubieracie eleganckie koszule wymagające prasowania. Rękawnik przyspiesza prasowanie mankietów i trudno dostępnych zakamarków.

Deska do prasowania z gniazdkiem - praktycznie i bezpiecznie

Elektryczne deski do prasowania, które posiadają wbudowane gniazdo elektryczne i zintegrowany przedłużacz to strzał w dziesiątkę. Uważamy, że są niesamowicie praktyczne. Dlaczego? Nie musisz rozkładać deski tylko tam, gdzie posiadasz łatwy dostęp do gniazdka. Możesz deskę do prasowania tam gdzie TOBIE jest wygodnie. Wbudowane gniazdko to bezpieczne rozwiązanie, które podwyższy komfort Twojego prasowania. Bez ryzyka, że zaplączesz się w kabel lub nieuważnie za niego pociągniesz i upuścisz rozgrzane żelazko na swoją stopę.

Jak ukryć deskę do prasowania? Czyli deska do prasowania do zabudowy

Przechowywanie deski do prasowania może sprawić trochę kłopotów. Nieustanne wyciąganie deski, rozkładanie jej i ponowne złożenie po zakończonym prasowaniu. A gdyby tak ukryć deskę do prasowania w szafie i w każdej chwili móc ją rozłożyć jednym, łatwym ruchem? Z pomocą przychodzi deska do prasowania chowana do zabudowy. Montaż deski do prasowania w zabudowie Deski, które można zamontować w szafie lub garderobie to modele, które posiadają w zestawie metalowe ramię oraz śruby i wkręty do stabilnego przymocowania deski do prasowania. Z kolei deski wysuwane i chowane do szuflady posiadają prowadnicę, szynę, którą także trzeba zamontować stabilnie w szafie.

deski do prasowania jaką wybrać

Jaka deska do prasowania będzie najlepsza? Duża czy mała?

Rozmiar deski do prasowania ma znaczenie. Duża deska do prasowania przyda się osobom, które prasują regularnie dużą ilość pościeli, zasłon i prześcieradeł. Z deską o dużej powierzchni prasowanie nawet prześcieradła na łoże małżeńskie przebiegnie szybko i sprawnie. Pozwoli też na większą kontrolę prasowania - na pewno nie ominiesz żadnego zagniecenia. Świetny wybór dla dużej rodziny. Małe deski do prasowania będą lepszym wyborem dla osób, które prasują sporadycznie a także mają mniej miejsca na rozłożenie deski i na jej przechowywanie. Idealnie nadadzą się dla młodych osób, które mieszkają w niewielkim mieszkaniu, kawalerce czy w wynajmowanym pokoju.

Deska do prasowania Rorets czy Vileda? A może inna firma? Czy marka ma znaczenie?

Dostajemy wiele zapytań od naszych czytelników, gdzie kupić deskę do prasowania i jaka firma będzie dobra? W desce do prasowania najważniejsze są materiały wykonane do jej budowy. Popularne firmy, które posiadają wyrobioną renomę takie jak Vileda czy Tefal nie tworzą tandetnych produktów, które bardzo szybko się rozlatują. Chociaż zapewne znajdzie się wyjątek potwierdzający tę regułę… ;) Od siebie możemy polecić deski do prasowania Vileda, ponieważ ich cena idzie w parze z funkcjonalnością i jakością. Deski do prasowania Rorets czy Tefal to także bardzo dobry pomysł, jednak większość modeli jest o wiele droższa a przy tym oferuje mniej akcesoriów i bajerów.

Jak wybrać deskę do prasowania - podsumowanie

Kto by pomyślał, że deski do prasowania to tak głęboki temat? :) Zastanów się czy Twoja stara i zużyta deska nie potrzebuje wymiany na nowszy model. Może tak się złoży, że prasowanie stanie się Twoją ulubioną czynnością w ciągu dnia? Dajcie znać w komentarzach czy Waszym zdaniem odpowiednia deska do prasowania robi różnicę. A może są tu właściciele stacji parowych i mogą polecić deskę idealną pod tego typu generatory? Zostaw po sobie ślad w komentarzu!

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olaS
olaS
3 lat temu

jak deska do prasowania to tylko tefal naprawdę 😀

MrsMaadziusiaaaa
MrsMaadziusiaaaa
3 lat temu

Wow super wpis 😀 cieszę się, że ktoś w końcu docenił deski do pracowania z rękawem. Sama odkąd zakupiłam jedną z nich nie chce zmieniać jej na inną, ale myślę na zakupem dodatkowej, może tym razem z innej firmy 🙂 Pozdrawiam

Natalia90
Natalia90
2 lat temu

Fajne zestawienie. Ja własnie jestem po zakupie laurastar . Mam system S+. Polecam bo rewelacyjny system

Zamknij