Close

Tania pralka do 1000 zł? Ranking najlepszych pralek do 1000 zł

Tania pralka nie wyrządzi dziury w budżecie, a uchroni nas od prania ręcznego. Poszukiwania nowej pralki przy ograniczonym budżecie mogą stanowić nie lada problem. Dopasowana idealnie do naszych potrzeb jest zazwyczaj za droga, a tańsza wersja to model za mało pojemny lub niewydajny. Dlatego aby ułatwić poszukiwania budżetowej pralki, przygotowaliśmy ranking: tania pralka do 1000 zł.

Aktualizacja: Lipiec 2024

Jakie są rodzaje pralek?

PRALKA ŁADOWANA OD FRONTU PRALKA ŁADOWANA OD FRONTU
+ duży wybór modeli
+ większa ładowność
+ łatwy dostęp do każdego zakamarka bębna
+ możliwość ustawienia pod blatem
- konieczna wolna przestrzeń przed pralką
PRALKA ŁADOWANA OD GÓRY PRALKA ŁADOWANA OD GÓRY
+ małe wymiary
+ możliwość ustawienia pomiędzy różnymi meblami i elementami wyposażenia pomieszczenia
- mniejsza obciążalność
- gorszy dostęp do zakamarków bębna

Jak kupić dobrą pralkę do 1000 zł? Na co zwrócić uwagę?

Urządzenia w tym przedziale cenowym to zwykle podstawowe modele.  Znajdziemy jednak wśród nich pojedyncze egzemplarze mogące się pochwalić usprawnieniami lub lepszymi parametrami niż znaczna większość produktów. Mogą być to obciążalność, prędkość wirowania czy dodatkowe funkcje takie jak możliwość dołożenia ubrań w trakcie prania. System automatycznego czyszczenia bębna oraz opcja skrócenia czasu programu piorącego także są mile widziane. Wiele modeli posiada wyświetlacze, które dostarczają cennych informacji takich jak czas pozostały do zakończenia prania. Istotnym parametrem jest również klasa efektywności energetycznej. 

WKŁAD
WKŁAD

Ten parametr często nazywany jest także pojemnością czy maksymalną obciążalnością. Określa w kilogramach, jaką ilość ubrań możemy włożyć do wnętrza pralki. W przedziale do 1000zł zwykle jest to 5-7kg. Taka wartość wystarczy w rzeczywistości większości użytkownikom. Jeśli preferujemy robić pranie rzadziej, a w większych ilościach, to lepiej jest wybrać pralkę o wkładzie co najmniej 7kg. Do regularnego korzystania wystarczy jednak 5-6kg.

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ OBROTOWA
MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ OBROTOWA

Jej wartość wpływa na skuteczność osuszenia prania pod koniec działania programu. Im szybsze są obroty, tym lepiej wyżymane będą ubrania. Większość pralek z przedziału cenowego do 1000zł oferuje obroty do 1000 na minutę, jednak znajdziemy także modele zdolne rozpędzić się do ok. 1200obr.min. Jeśli rozważamy pomiędzy modelami różniącymi się tym parametrem, to lepiej jest postawić na ten o większej szybkości obrotowej.

KLASA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ
KLASA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

Od niej zależy, jaką ilość energii pobierze pralka podczas wykonywania prania. Najlepsze urządzenia cechują się klasą A+++. Znajdziemy kilka modeli pralek z tą klasą właśnie w przedziale cenowym do 1000zł, jednak nie warto skreślać modeli z klasą A+ czy A++. Oczywiście efektywność energetyczna będzie miała coraz większe znaczenie z upływem czasu – im dłużej korzystamy z danej pralki, tym różnica w oszczędności energii będzie coraz większa. Warto jednak wziąć pod uwagę także funkcjonalność danego urządzenia. Być może obecność np. funkcji szybkiego prania pozwoli nam zaoszczędzić więcej energii niż tradycyjne pranie w bardziej energooszczędnym urządzeniu.

PROGRAMY PIORĄCE
PROGRAMY PIORĄCE

Każda pralka posiada co najmniej kilka programów, a wiele modeli dysponuje kilkunastoma, czy nawet kilkudziesięcioma z nich. Wyróżniamy zwykle programy przystosowane do prania bawełny, syntetyków, płukania z wirowaniem, standardowy program codzienny czy program szybki. Ten ostatni zajmuje najczęściej od 15 do 30 minut. To przydatna funkcja umożliwiająca szybkie wyczyszczenie naszych tkanin w ciągu przerwy pomiędzy ważnymi zajęciami. Miłym dodatkiem jest możliwość dodawania ubrań podczas trwającego już programu piorącego. Niektóre modele pralek do 1000zł oferują tę funkcję przy niektórych lub wszystkich swoich programach.

BEZPIECZEŃSTWO I ESTETYKA
BEZPIECZEŃSTWO I ESTETYKA

Konstrukcja każdej pralki jest zaprojektowana w taki sposób, aby urządzenie dobrze się prezentowało, ale i było funkcjonalne. Efektowne panele sterujące z wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi, przyciemniane szkła drzwiczek czy podświetlane elementy wnętrza i zewnętrznej powierzchni pralki to tylko jeden aspekt konstrukcyjny. Równie, a nawet bardziej istotne od wyglądu są zabezpieczenia pralek. Podstawowym zabezpieczeniem jest np. blokada otwarcia drzwiczek podczas działającego prania. Zabezpieczenie przed dziećmi dodatkowo blokuje możliwość zmiany ustawień czy przerwania pracy pralki bez naciśnięcia specjalnej kombinacji klawiszy.

Najlepsza pralka do 1000 zł - ranking

Pralka BEKO WRE6511 6KG 1000 obr A+++

Pralka do 1000 zł BEKO WRE6511

Pralka Beko została wyposażona w technologię AquaFusionTM. Polega ona na blokowaniu odpływu, dzięki czemu zmniejszane są straty proszku do prania. Urządzenie posiada wiele trybów prania, z których szczególnie przydatny okaże się Daily Xpress, który przygotowano z myślą o czyszczeniu lekko zabrudzonych tkanin. Pomimo iż jest to model z dość niskiej półki cenowej, wyposażono go w bardzo energooszczędne podzespoły. Pralka Beko posiada klasę energetyczną A+++. Klasa prania to A, a efektywność wirowania oceniono klasą C. Ładowność to 6kg. Ta pralka to dobre urządzenie do średniej wielkości łazienek. Głębokość obudowy to 55cm. 

Zalety
wysoka klasa energetyczna
czytelny wyświetlacz
wiele programów piorących
Wady
niezbyt efektowny design
brak sygnału zakończenia prania

Pralka BEKO SWRE7512XWW2 BabyProtect 7KG A+++

Pralka do 1000 zł BabyProtect BEKO SWRE7512XWW2

Ta niewielka pralka Beko o małych wymiarach wyróżnia się możliwością umieszczenia wsadu aż do 7kg, co przewyższa średnie parametry modeli pralek do 1000zł na rynku.  Dobrej jakości komponenty zapewniły uzyskanie klasy energetycznej A+++. Obsługę ułatwia duży i czytelny wyświetlacz, który wskazuje najważniejsze parametry przed oraz w trakcie prania. Wśród 15 programów piorących znajdziemy także takie stworzone z myślą o czyszczeniu odzieży, która weszła w kontakt z sierścią. Najkrótszy tryb trwa natomiast 28 minut. 

Zalety
obciążalność do 7kg
duże drzwi o średnicy 34cm
niewielkie wymiary
Wady
dość głośna praca pralki

Pralka ładowana od góry Indesit BTWA 51052 PL A++

To drugi model pralki ładowanej od góry w naszym rankingu. To bliźniaczy model opisywanego poprzednio urządzenia firmy Indesit. Istotną różnicą jest jednak wyższa klasa efektywności energetycznej A++. Bez zmian pozostają wymiary oraz sposób sterowania. To dobry wybór do mniejszych łazienek w domach letniskowych lub mieszkaniach osób starszych. Ładowanie z góry nie wymaga od użytkownika schylania się i może być dla niektórych osób wygodniejsze. 

Zalety
łatwość obsługi
klasa A++
małe wymiary
Wady
dość głośna
niezbyt elegancki design

 Pralka Candy Smart CST 360L

To bardzo solidna i energooszczędna pralka ładowana od góry. Decydując się na nią, korzystamy z zalet niewielkich rozmiarów urządzeń. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ pozwoli nam zaoszczędzić zużywanie energii elektrycznej. Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość zdalnej kontroli urządzenia z poziomu aplikacji mobilnej na naszym smartfonie. Maksymalne obciążenie bębna to 6kg, a najwyższa możliwa prędkość obrotowa wynosi 1000obr/min. Skuteczne działanie pralki zostało potwierdzone wysoką klasą skuteczności prania – A oraz klasą wirowania C. To dobre parametry dla urządzeń w tym przedziale cenowym. Na pokładzie tej pralki Candy znajdziemy m.in. kontrolę piany czy wskaźnik przebiegu programu.

Zalety
niewielkie wymiary
łatwość obsługi
możliwość kontroli pracy z poziomu smartfona
klasa A+++
Wady
brak blokady rodzicielskiej dla panelu sterowania

INDESIT 61052 W PL 1000 obr A++ - najlepsza pralka do 1000 zł

Pralka do 1000 zł INDESIT EWD 61052

Ten model pralki Indesit to absolutny bestseller w kategorii pralek do 1000zł. Zmieści się on do znacznej większości łazienek. Głębokość obudowy wynosi ok. 52cm. Ładowność to 6kg, a maksymalna prędkość wirowania to 1000obr/min. Produkt ten, kosztując ok. 750zł, nie odbiega parametrami od droższych konstrukcji.  Na obudowie pralki znalazło się pokrętło służące do ustawienia jednego z 16 trybów pracy. Przydatny jest także wyświetlacz wyświetlający pozostały czas prania. Klasa energetyczna to A++.

Zalety
bardzo atrakcyjna cena - ok. 750zł
parametry na poziomie droższych modeli
16 trybów prania
Wady
niezbyt efektowny design

Amica DAWD6102LCW - energooszczędna, efektywna i tania pralka A++

Amica DAWD6102LCW jaka pralka do 1000zł


DAWD 6102 LCW firmy Amica to pralka ładowana od frontu, o pojemności wsadu aż 6 kg i wysokiej klasie efektywności energetycznej A++. Urządzenie jest więc ekonomiczne i ekologiczne. Można ją znaleźć w bardzo przystępnej cenie już od 900 zł.

Pralka marki Amica wyposażona jest w czujnik poziomu wody – AutoSensor. Funkcja automatycznie dobiera ilość potrzebnej wody do wielkości wsadu oraz rodzaju rzeczy w bębnie urządzenia, a także wybranego programu prania. Pranie w pralce DAWD 6102 LCW okaże się maksymalnie efektywne przy jednoczesnym minimalnym zużyciu wody. Teraz nie musisz wybierać, czy zależy ci bardziej na oszczędności czy jakości prania – wszystko masz w komplecie!

Ciekawe funkcjonalności pralki

Pralka Amica jest bardzo wygodna w eksploatacji dzięki funkcji Autoczyszczenia bębna. Dzięki niej, bęben pralki jest nie tylko lśniąco czysty, ale także wolny od niebezpiecznych grzybów, bakterii, pleśni i alergenów. Tym sposobem Twoje ubrania zawsze będą świeże, delikatne dla skóry i bezpieczne dla zdrowia. Rozwiązanie to sprawia, że pralka polecana jest zwłaszcza dla alergików i rodziców małych dzieci. A także wszystkich, dla których koniecznością są pozbawione alergenów i bakterii ubrania.

Jeśli często zapominasz o praniu i potem potrzebujesz na szybko odświeżyć daną rzecz, pralka DAWD 6102 LCW jest wręcz stworzona z myślą o Tobie! Dzięki programowi szybkiego prania ubrania lekko zabrudzone zostaną wyprane w ciągu zaledwie 15 minut. Tym sposobem zaoszczędzisz nie tylko czas, ale również pieniądze, gdyż w tak krótkim czasie urządzenie pobierze mniej energii niż w ciągu pełnego cyklu prania.

DAWD 6102 LCW firmy Amica to pralka, która dopasowuje się do Ciebie, a nie odwrotnie. Wybierając dany program prania, wcale nie musisz czekać na pranie dokładnie tyle, ile zakłada producent. Kiedy ustawisz daną godzinę, o której chcesz, by pranie było gotowe, urządzenie automatycznie dopasuje wszystkie cykle wybranego programu prania. Wszystko jest gotowe właśnie wtedy, gdy ty tego oczekujesz!

Dzięki sporej pojemności i funkcjonalności urządzenie DAWD 6102 LCW marki Amica jest polecaną pralką dla dużych rodzin z dziećmi. Korzystna cena z pewnością nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu rodziny.

Zalety
niewielka głębokośc: program autoczyszczenia
wymienne łożyska bębna
Wady
brak wyświetlacza
niezbyt konkurencyjny design

Czego brakuje pralkom w cenie do 1000 zł? - co otrzymamy, dopłacając do droższych modeli?

Droższe pralki zwykle posiadają nieco lepsze parametry takie jak maksymalna waga wkładu czy prędkość wirowania. Istnieją jednak także dodatkowe funkcje, których zadaniem jest poprawienie wydajności oraz jakości prania. Może być to np. kontrola piany. System ten wykrywa zbyt dużą ilość proszku i uruchamia dodatkowy tryb płukania. Znajdziemy także większa ilość programów prania. Droższe modele pralek mogą się pochwalić udoskonalonym designem bębna, który stwarza lepsze warunki np. do prania delikatnych materiałów. 

Dla kogo pralka do 1000 zł? 

Urządzenia w tym przedziale cenowym kojarzone są zazwyczaj z modelami podstawowymi, o niezbyt wygórowanych parametrach. W rzeczywistości bez trudu znajdziemy w tej kategorii solidne pralki, które mogą się pochwalić klasa efektywności energetycznej nawet A+++. Obciążalność wynosi zazwyczaj do 6kg, a prędkość wirowania osiąga do 1000obr/min. Parametry te wystarczą do wykonania dobrej jakości prania. Urządzenia te obecnie niewiele odbiegają od urządzeń kosztujących ok. 1500zł. Pralka do 1000zł może z powodzeniem być użyta w każdym domu zamieszkiwanym przez średniej wielkości rodzinę.

Jakie są opinie o pralkach do 1000 zł? - czy są to urządzenia zawodne lub mało jakościowe?

Powszechna jest opinia zakładająca, że najtańsze produkty są niskiej jakości. Niekoniecznie ma to odzwierciedlenie w przypadku taniej pralki. Modele kosztujące poniżej 1000zł należą do najniższej półki cenowej, a mimo to w internecie natkniemy się na tysiące pozytywnych opinii skierowanych pod ich adresem. Sprzedawane komercyjnie produkty AGD konkurują ze sobą pod wieloma względami. Dzięki temu w obecnych czasach bez trudu zakupimy dobrej jakości tanią pralkę do 1000 zł, która posłuży nam przez wiele lat. 

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

Tania pralka INDESIT BTWA 51051 - ładowana od góry A+

W segmencie pralek do 1000zł znajdziemy również modele ładowane od góry. Ich zaletami są niewielkie wymiary oraz dla niektórych wygodniejszy sposób ładowania ubrań do bębna. Elektroniczne sterowanie odbywa się przy pomocy pokrętła i przycisków. Parametry wskazywane są za pomocą diod. Nie znajdziemy tu wyświetlacza LCD. Wkład może mieć maksymalne obciążenie 5kg, a prędkość wirowania może wynieść do 1000obr/min. Pralka posiada 14 programów, z których najkrótszy może trwać 30min. 

Tania pralka INDESIT IWSC 51252 C ECO PL 5kg A++

To kolejny model pralki firmy Indesit w naszym rankingu. Ta pralka do 1000 zł to podstawowy model nierzucający się w oczy swoim designem. Sterowanie odbywa się przy pomocy kilku pokręteł i przycisków. Nie znajdziemy tu wyświetlacza. Szczególnymi cechami tej pralki są jednak podwyższona maksymalna prędkość wirowania - 1200obr/min, a także niewielka głębokość - jedyne 42cm. To zatem świetny model do umieszczenia w małej łazience w domku letniskowym lub innym lokum, z którego nieco rzadziej korzystamy. Pralka nieco gorzej sprawdzi się jako urządzenia służące całej rodzinie za sprawą mniejszej niż w przypadku modeli konkurencyjnych obciążalności - 5kg. 

Indesit IWSC 51052 C ECO - tania pralka o wielu funkcjach

Pralka Indesit IWSC 51052 C ECO to budżetowa pralka o pojemności wsadu do 5 kg, z funkcją ładowania od frontu. Dostaniesz ją w cenie już od 800 zł. Dzięki wysokiej klasie efektywności energetycznej A++ zapewnia ekonomiczne pranie.

Indesit IWSC 51052 C ECO PL dobra pralka do 1000 zł

Biegacze, kolarze, bywalcy siłowni – to świetna pralka dla Was! Program specjalnie przeznaczony do prania obuwia sportowego uwalnia od ręcznego czyszczenia zabłoconych butów po treningu. Buty sportowe bez obaw możesz wrzucić do pralki, oczekując świetnego rezultatu prania i jednocześnie ochrony obuwia przed zniszczeniem.

Technologia WaterBalancePlus w pralce Indesit to zdecydowanie innowacyjne rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić zarówno Twój czas, jak i pieniądze. Czas prania, potrzebną ilość wody do wyprania odzieży i zużycie prądu dopasowuje automatycznie do wielkości załadunku urządzenia. Nie musisz się już martwić, że w przypadku małej ilości ubrań nie ma sensu prać ich w pralce.

Pralka Indesit oferuje najlepsze rozwiązanie dla ubranek dziecięcych - delikatne i jednocześnie skuteczne pranie. Ponadto urządzenie dzięki specjalnemu programowi do ubrań dziecięcych, które często są pokryte trudnymi do czyszczenia zaschniętymi plamami, pozbędzie się zabrudzeń bez konieczności wcześniejszego namaczania. Do tego pralka Indesit zadba również o to, by detergent wypłukał się w całości i nie drażnił wrażliwej skóry maluchów.

Pralka Indesit IWSC 51052 C ECO PL ze względu na wysoką klasę efektywności energetycznej i ekonomicznej technologii WaterBalancePlus będzie świetnym rozwiązaniem dla oszczędnych.

Tania pralka Electrolux EWS11252NDU - funkcjonalność i prostota

Electrolux EWS11252NDU najlepsza pralka do 1000zł

EWS11252NDU marki Electrolux to tania pralka ładowana od przodu w cenie 1000 zł. Oferuje duże możliwości dopasowania pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb. Funkcja opóźnienia startu umożliwia pranie dokładnie wtedy, kiedy chcesz. Możesz zaprogramować urządzenie, aby program prania rozpoczął się po 3, 6 lub 9 godzinach. Takie rozwiązanie jest nie tylko komfortowe, ale również gwarantuje oszczędności. Wystarczy zaprogramować pranie na godziny, kiedy taryfa za energię elektryczną jest najniższa. Kolejną zaletą jest wysoka klasa efektywności energetycznej - A++.

Pralka Electrolux to świetna pralka dla zabieganych! Dzięki programowi prania Mini lekko zabrudzone ubrania zostaną wyprane już w ciągu 20 minut. Program ten okaże się nieoceniony zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujesz na szybko jakąś rzecz odświeżyć.

Pralka Electrolux EWS11252NDU charakteryzuje się innowacyjnymi rozwiązaniami. Dzięki technologii usuwającej nadmiar piany w cyklu prania urządzenie gwarantuje wysoką efektywność pracy. Z kolei specjalny program do jedwabiu zapewnia delikatny cykl piorący i łagodne wirowanie dla ubrań z tego materiału. Twoje rzeczy z jedwabiu będą dłużej jak nowe.

Technologia Fuzzy Logic w pralce Electrolux sprawia, że nie musisz czekać z praniem aż do całkowitego zapełnienia bębna pralki. Z niepełnym wsadem urządzenia nie stracisz na wodzie i prądzie, gdyż Fuzzy Logic dopasowuje parametry pracy pralki do ilości rzeczy do wyprania.
EWS11252NDU marki Electrolux to pralka w przystępnej cenie, ciesząca się dobrymi opiniami użytkowników, a jednocześnie bardzo funkcjonalna. Z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych konsumentów.

Zobacz także: Najlepsza pralka - Beko czy Samsung?

Pralka Indesit EWD 61083 W PL - najlepsza tania pralka

Pralka Indesit EWD 61083 W PL


Pralka Indesit EWD 61083 W to tania pralka o pojemności 6 kg o najwyższej klasie efektywności energetycznej A+++. Dlatego jest gwarancją niskich rachunków za energię elektryczną. Ten budżetowy i ekonomiczny model znajdziesz już w cenie od 950 zł.

Pralka Indesit posiada certyfikat Woolmark. Oznacza on, że delikatne ubrania z wełny bez obaw możesz wrzucić do pralki, zapominając o żmudnym obowiązku ręcznego prania. Urządzenie wypierze wełniane rzeczy w sposób bardzo delikatny, dzięki czemu będą świeże i zachowają dobry wygląd na dłużej.

Pralka Indesit cieszy się bardzo dobrą opinią użytkowników. Konsumenci, którzy wybrali model EWD 61083 W PL chwalą sobie przede wszystkim jego łatwość użytkowania. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi, dużą funkcjonalnością i sporą pojemnością bębna, jest jednym z najpopularniejszych modeli budżetowych. Przede wszystkim cenią możliwość dowolnego ustawienia temperatury i prędkości wirowania podczas każdego programu prania. Przydatną funkcją według użytkowników jest też możliwość opóźnienia startu prania.

Pralka Indesit EWD 61083 W to wyraz najlepszego stosunku jakości do ceny. Będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób wiele wymagających od sprzętów AGD i jednocześnie oszczędnych.


W naszym rankingu najlepszych budżetowych pralek znalazły się urządzenia różnych producentów oferujące innowacyjne rozwiązania i przydatne w codziennym użytkowaniu funkcje. Dużą zaletą wymienionych modeli jest oczywiście cena, która w żadnym wypadku nie przekracza 1000 zł. Dzięki niej zakup nowej pralki nie okaże się dużym obciążeniem dla budżetu rodziny czy singla. Jak widać, tania pralka może mieć ogrom funkcji. Każdy znajdzie coś dla siebie.


ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY RANKING PRALEK DO 2000ZŁ!


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomasz.niemasz
tomasz.niemasz
5 lat temu

Nic tak nie uratuje mojego budżetu, jak ten ranking!! ;D dzięki!

Zamknij