Close

Ranking zmywarek – najlepsze zmywarki do 1500 zł

Zmywarki już na dobre stały się elementem wyposażenia naszych kuchni. Wyręczając nas ze żmudnego obowiązku zmywania, pozwalają cieszyć się wolnym czasem. Co powinna mieć optymalna zmywarka do 1500 zł i jak ją znaleźć? Wyjaśniamy w naszym rankingu.

Aktualizacja: Maj 2024

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki?

POJEMNOŚĆ
POJEMNOŚĆ

Ten parametr jest zwykle określany w postaci ilości kompletów naczyń, które zmieścimy w środku zmywarki. Mniejsze modele tych urządzeń o szerokości 45cm zwykle pomieszczą od 7 do 11 kompletów. Standardowe zmywarki o szerokości 60cm dysponują przestrzenią już na 11-15 kompletów. Nie oznacza to jednak, że za każdym razem musimy ładować zmywarkę do pełna. Wiele modeli (zwłaszcza tych o większej pojemności) oferuje tryb „Half Load”, który dostosowuje parametry pracy do wypełnionego w połowie urządzenia. Oszczędza to energię i wodę.

KLASA ENERGETYCZNA
KLASA ENERGETYCZNA

W przypadku urządzeń AGD klasa energetyczna jest jednym z ważniejszych parametrów. Z racji, że zmywarka jest sprzętem, który jest często i regularnie używany, to nawet niewielkie różnice w poborze prądu z czasem przerodzą się w wymierny zysk lub stratę na rachunkach za energię. Z tego powodu zalecamy zakup zmywarki o klasie energetycznej A+ lub lepszej. Wiele modeli oferuje nawet klasy A++, a czasem i A+++, która jest najwyższym przedziałem.

ZUŻYCIE WODY
ZUŻYCIE WODY

Kolejnym parametrem przekładającym się na późniejsze oszczędności lub dodatkowe wydatki jest ilość zużywanej wody podczas pojedynczego cyklu mycia. Najlepsze zmywarki zużywają jedynie 6-7 litrów wody podczas takiego cyklu, jednak w niskim przedziale cenowym do 1500zł raczej nie powinniśmy spodziewać się aż tak dobrych wyników. Z pewnością znajdziemy jednak modele zmywarek zużywające poniżej 10 litrów, co i tak jest o wiele lepszą wartością niż gdybyśmy myli daną ilość naczyń ręcznie.

SZEROKOŚĆ
SZEROKOŚĆ

Dopasowanie zmywarki do dostępnego miejsca w naszej kuchni to podstawa. W sprzedaży znajdziemy kilka dostępnych szerokości. Najczęściej spotykane są 60 oraz 45cm. Dzięki uniwersalnym standardom nie musimy obawiać się o dopasowanie urządzenia do szafki. Czołowi producenci mebli posiadają w swoich ofertach szafki zaprojektowane z myślą właśnie o zmywarkach, a także piekarnikach, kuchenkach, mikrofalach czy nawet ekspresach do kawy. Jeśli dysponujemy wystarczającą przestrzenią, to polecamy wybrać zmywarkę o szerokości 60cm. Zwykle oferują one podobne funkcje i cenę przy większej maksymalnej pojemności.

DOSTĘPNE FUNKCJE, PROGRAMY I ZABEZPIECZENIA
DOSTĘPNE FUNKCJE, PROGRAMY I ZABEZPIECZENIA

Nowoczesne zmywarki mogą pochwalić się ogromną ilością nowoczesnych rozwiązań. Należą do nich np. system zabezpieczający przed nieoczekiwanym wypływem wody. Dzięki niemu unikniemy zalania. Przydatne są także czujniki sprawdzające ilość soli i detergentów czy przyjazny dla użytkownika system sterowania. Producenci wyposażają swoje maszyny w liczne tryby pracy, które przystosowują parametry do ściśle określonych żądań. W niektórych przypadkach spotkamy także możliwość połączenia zmywarki z siecią i sterowania nią z poziomu telefonu czy komputera.

Jakie są rodzaje zmywarek?

ZMYWARKI WOLNOSTOJĄCE ZMYWARKI WOLNOSTOJĄCE
+ możliwość ustawienia w dowolnym miejscu
+ wiele różnych designów frontów
+ łatwy dostęp do panelu sterowania
- brak możliwość idealnego zgrania wyglądu zmywarki z meblami
- nie przylega tak dobrze do zabudowy
ZMYWARKI DO ZABUDOWY ZMYWARKI DO ZABUDOWY
+ idealnie zgrywa się z zabudową meblową
+ doskonale dopasowuje się wymiarowo
+ idealne do minimalistycznych pomieszczeń
- gorszy dostęp do panelu informacyjnego i sterującego

Jaką kupić zmywarkę? Ranking zmywarek do 1500zł

ZMYWARKA 45cm BEKO DFS26024W 

Zmywarka Beko to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o klasę energetyczną. Zmywarka Beko 45 zużywają o 40% mniej energii niż urządzenia klasy A. Czujnik zanieczyszczenia określa stopień zanieczyszczenia naczyń i wybiera optymalny program. Program Quick & Shine to unikalny program zmywarek Beko. Jest to najszybszy (tylko 58 minut) pełny program zużycia energii klasy A, który jest idealny do codziennego czyszczenia.

Zmywarka 45cm BEKO DFS26024W

Zastosowana tutaj stal nierdzewna gwarantuje znacznie większą trwałość i wyższy poziom higieny wewnątrz urządzenia. Zmywarka Beko gwarantuje, że nieprzyjemne zapachy nie wydobędą się ze wnętrza urządzenia. Funkcja Fast + przydaje się, gdy masz mało czasu. Po włączeniu proces prania będzie znacznie szybszy, zmniejszając go prawie 3 razy, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wydajności.

Zmywarka jest wyposażona w technologię GlassShield, która została stworzona do szklanych naczyń. Dzięki tej technologii wszystkie szklane naczynia są skutecznie chronione, a ich trwałość przedłużona. System suszenia gorącym powietrzem wykorzystuje podgrzane powietrze po umyciu do całkowitego wysuszenia naczyń. Wystarczy, że po zakończeniu zmywania pozostawisz naczynia w urządzeniu, a po chwili uzyskasz idealnie czyste i suche naczynia.

Dowolna dystrybucja naczyń z możliwością mycia pół partii pozwala rozłożyć naczynia na górnym lub dolnym koszu. Trójwarstwowy system Acrobat ułatwia dostosowanie wnętrza zmywarki do zestawu naczyń, które chcesz umyć.

Zalety
Błyskawiczny program czyszczenia
Wysoka klasa energetyczna
Wady
-

Zmywarka Whirlpool WFC 3C26 X

Whirlpool wfc 3c26 x to niezależne urządzenie instalacyjne, które może myć naczynia i sztućce w 14 zestawach, ponieważ jego wewnętrzny układ pozwala na czyszczenie nieco większej pojemności. Zmywarka Whirlpool wfc 3c26 x to model ze stali nierdzewnej. Ma szerokość: 60 centymetrów. Klasa A ++ zajmuje drugie miejsce w rankingu etykiet energetycznych. Jeśli chodzi o poziom hałasu, model ten emituje 46 dB, co jest standardowym poziomem zmywarek tego typu.

Zmywarka Whirlpool WFC 3C26 X

Zmywarka Whirlpool oferuje miejsce do czyszczenia wielu naczyń jednocześnie. Górny kosz ma regulowaną wysokość, dzięki czemu większe przedmioty łatwo mieszczą się w zmywarce. Wskaźnik pokazuje pozostały czas czyszczenia naczyń. Możesz wybierać spośród 8 programów, w tym programu nocnego, który powoduje, że zmywarka pracuje przy bardzo cichym poziomie hałasu 39 decybeli. Zabezpieczenie węża wodnego automatycznie odcina wodę w przypadku usterki.

Technologia 6TH SENSE automatycznie wykrywa stopień zabrudzenia naczyń i odpowiednio dostosowuje czas cyklu i ciśnienie wody. Zapewnia doskonałe wyniki czyszczenia, do 50% oszczędności wody i czasu. Program mycia strefowego jest przeznaczony do mycia naczyń w jednym z koszy zmywarki, dolnym lub górnym.

Zalety
Bardzo wysoka klasa energetyczna A++
Bardziej ładowna niż większość w zestawieniu
Wady
-

BEKO DFN28423X

BEKO DFN28423X to urządzenie wolnostojące oferujące wiele przydatnych funkcji podczas czyszczenia naczyń. Zestaw czujników w zmywarce automatycznie wykrywa poziom zabrudzenia i wybiera odpowiedni cykl zmywania. Naczynia są myte przy minimalnym zużyciu energii i wody. Ciśnienie wody w dolnym i górnym koszu jest inne. Mocno zabrudzone naczynia w dolnym koszu myją silnym strumieniem wody, a lekko zabrudzone i delikatne naczynia w górnym koszu są myte z mniejszą intensywnością.

Wybrane modele są wyposażone w regał na sztućce z własnym ramieniem myjącym. Nadaje się do mycia sztućców, małych pojemników, a nawet filiżanek do espresso. WaterSafe + Chroni przed możliwym zalaniem zmywarki. W przypadku wycieku wody do zmywarki urządzenie wyłącza się automatycznie.

Zalety
Możliwość regulacji górnego kosza
Bardzo wysoka klasa energetyczna A++
Wady
Duże zużycie wody
Mała liczba programów

Jaką zmywarkę kupić?

TE PRODUKTY NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

SHARP QW-GX12F472S-EU

SHARP QW-GX12F472S-EU

Zmywarka Sharp o szerokości 60cm to dobry wybór dla osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania. Już za ok. 1000zł. nabędziemy to urządzenie o klasie energetycznej A++ i pojemności do 13kpl. Niska cena i wysoka oszczędność prądu i wody to nie jedyne zalety tego modelu. Producent wyposażył to urządzenie w prosty u czytelny panel kontrolny wraz z wyświetlaczem. Zaletą jest bardzo niski poziom generowanego hałasu – 47dB oraz system aktywnego suszenia. Zwiększa to wydajność osuszania w porównaniu do klasycznych rozwiązań. Zmywarka wolnostojąca posiada blat, który możemy zdjąć. Oznacza to, że w przyszłości będziemy mogli zabudować to urządzenie od górnej strony blatem kuchennym. W zmywarce Sharp znajdziemy także przydatne funkcje takie jak wskaźnik braku soli czy nabłyszczacza, a także funkcjonalności zapewniające bezpieczeństwo m.in. zabezpieczenie przed dziećmi czy przed zalaniem.

BEKO DIS25013 zmywarka

BEKO DIS25013

Zmywarka marki Beko o pojemności 10kpl i szerokości 45cm to dobry wybór do mniejszych kuchni. Urządzenie to posiada kilka programów pracy, wśród których wyróżnić należy program krótki o czasie 30min. Przy wybraniu programu standardowego ta zmywarka pobierze 10,5 litra wody, co jest przyzwoitym wynikiem. Dobrej jakości podzespoły zapewniły niewielkie straty energii, co przełożyło się na uzyskanie przez tę zmywarkę klasy energetycznej A+. Klasa zmywania to natomiast A, podobnie jak klasa suszenia. Podczas pracy urządzenie wydaje do 49dB hałasu, a po zakończeniu działania automatycznie przechodzi w tryb wyłączenia. We wnętrzu znajdziemy m.in. regulowane półeczki na kubki, a na górnej krawędzi drzwi – panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem LCD. Zmywarkę Beko kupimy już w cenie ok. 1000zł.

Bosch SMS46GI05E

Bosch SMS46GI05E

Zmywarka Bosch o szerokości 60cm wyróżnia się prostym i eleganckim designem, a także intuicyjnym panelem sterowania umieszczonym na froncie. To istotne parametry w przypadku tego modelu, gdyż urządzenie nie jest przeznaczone pod zabudowę frontu. Będzie ono jednak świetną ozdobą kuchni i doskonale wkomponuje się wśród srebrnych innych elementów takich jak lodówki, zlewozmywaka czy kuchenki i płyty. Zmywarka Bosch pomieści do 12 kompletów naczyń i może pochwalić się klasą efektywności A++. Znajdziemy w niej 6 programów w tym cichy, eco czy automatyczny. Wyposażono ją w 3 dodatkowe funkcjonalności. Są nimi dodatkowe suszenie, tryb zwiększonej higieny czy VarioSpeed Plus – przyspieszenie mycia nawet o 50%. Do wyboru mamy 5 temperatur, które wpływają na efektywność działania kapsułek myjących. Firma Bosch wprowadziła do tego modelu zmywarki ciekawy system koszy. Jest on 3-poziomowy, a w koszach dolnym i górnym znajdziemy składane półki. Jest też osobny kosz na sztućce. Zmywarka Bosch kosztuje w sklepach około 1500zł.

Zmywarka Bosch SPS25FI03E

Model SPS25FI03E ma 45 cm, to zmywarka kompaktowa sprawdzi się w niewielkich kuchniach oraz aneksach. Mimo niedużych rozmiarów, w środku znajdzie się miejsce dla 10 kompletów naczyń, z kolei sztućce wygodnie rozłożymy w szufladzie. Sterowanie odbywa się przy pomocy pokrętła, natomiast guzikami uruchomimy dodatkowe funkcje, takie jak ekstra suszenie lub opóźnienie startu urządzenia. Znajdziemy też duży wybór trybów pracy: automatyczny, ekonomiczny, intensywny, godzinny lub przeznaczony specjalnie do szkła.

Zmywarka Bosch SPS25FI03E

Maksymalna temperatura zmywania to 70oC, co docenią zwłaszcza młodzi rodzice dbający o higienę buteleczek dla dziecka. Wyświetlacz LED wskazuje ile czasu pozostało do zakończenia pracy zmywarki. Kiedy szukamy sprzętu do niedużych mieszkań, zawsze ważny będzie poziom hałasu. 46 dB w Boschu nie powinno zakłócać spokojnego wieczoru. SPS25FI03E jest ergonomiczna, ale mogłaby być nieco bardziej ekonomiczna. Klasa energetyczna A+ oraz zużycie 9,5 l wody na cykl nie stawiają tego modelu w pierwszym szeregu oszczędności.

BOSCH SPS 25CI07E A+ INOX

Zmywarka Bosch to nowoczesne urządzenie, które gwarantuje nam niskie zużycie wody i energii oraz zapewnia zmywanie o każdej porze. Zmywarka bosch sps25ci07e jest wyposażona w innowacyjną technologię ActiveWater, która zapewnia dużą wydajność oraz ekologiczne mycie. Oszczędność wody i energii wynika z precyzyjnie zaprojektowanego systemu. Wszystkie te czynniki wpływają na sprawniejszy przepływ wody.

Zmywarka BOSCH SPS 25CI07E A+ INOX

Opatentowany napęd EcoSilence Drive gwarantuje wyjątkowo cichą i energooszczędną pracę zmywarki. W odróżnieniu od silników konwencjonalnych EcoSilence Drive pracuje bez szczotek, redukując tarcie.Bez względu na wybrany program zmywarka z tym silnikiem zapewnia uzyskanie najlepszego rezultatu najmniejszym kosztem.

Wyjątkowy system VarioFlex pozwala korzystniej wykorzystać przestrzeń w zmywarce. Górny kosz został zaprojektowany tak aby mieć cztery ruchome elementy. W dolnym koszu może znaleźć się 6 elementów ruchomych. Wszystko to sprawia, że łatwiej nam umieścić duże garnki. Powierzchnia drzwi zmywarek ze stali szlachetnej pokryta jest specjalną powłoką AntiFinger Print. Dzięki niej na urządzeniu nie zostają odciski palców, a front jest znacznie łatwiejszy w czyszczeniu.

ZMYWARKA BEKO DFS26024X

Beko zmywarka do naczyń DFS26024X może obsłużyć do 10 zestawów do mycia naczyń na cykl zmywania, co pozwala nam zarządzać czasem w zależności od potrzeb. Wąska zmywarka nadaje się do dwuosobowego gospodarstwa domowego, dzięki swoim rozmiarom można ją umieścić w mniejszych kuchniach. Wolnostojąca zmywarka Beko 60 może być ustawiona zgodnie z Twoimi potrzebami. Dzięki temu urządzeniu nie musisz się stresować z powodu nieproporcjonalnych kosztów finansowych, ponieważ należy ono do klasy energetycznej A ++.

Zmywarka SHARP QW-GX12F472S-EU

Zmywarka Sharp zaprojektowana w kolorze srebrnym, ma szerokość 59,8 cm i ocenę energetyczną A ++. Oferuje 5 programów. Jeśli cicha praca jest dla Ciebie ważnym kryterium, pamiętaj, że urządzenie wytwarza hałas o wartości 57 dB. Zmywarka została wyposażona we wskaźnik soli, regulacje górnego kosza, a także różne programy prania takie jak intensywne, ekonomiczne czy szybkie pranie. Zużycie wody na cykl - 12 litrów.

Zmywarka BEKO DFS26024X

Głośność urządzenia wynosi 47 dB. Kolor stali nierdzewnej Beko DFS26024X pasuje do każdej nowoczesnej Twojej kuchni. Ma możliwość regulacji koszy według ilości użytych elementów. Oferuje następujące programy: opóźniony start, czujnik wody, regulowane kosze i wyświetlacz. Zmywarka została wyposażona w funkcję opóźnionego startu, dzięki której zmywarka uruchomi się o wybranej godzinie. Specjalny czujnik służy do wykrywania poziomu wody, a następnie decydowania o odpowiedniej dawce wody i temperaturze. Dzięki wyświetlaczowi będziesz informowany o wszystkich programach. Zmywarka zmywa do 10 zestawów naczyń.

Roczne zużycie energii wynosi 211 kWh rocznie. Roczne zużycie wody wynosi 2660 litrów. Silnik tej zmywarki ma następujące zalety: cichszą pracę, większą niezawodność, odporność na uszkodzenia mechaniczne, lepszy moment obrotowy i większą prędkość. Zmywarka Beko automatycznie określi, czy używasz detergentu, w takim przypadku urządzenie automatycznie wydłuży czas cyklu, aby w pełni wykorzystać możliwości zastosowanego detergentu.

Zmywarka Sharp QW-HX12F472S

Drugi model, który dostępny jest w cenie ok. 1000 zł, to Sharp QW-HX12F472S. W tej cenie Japończycy proponują 60-centymetrową zmywarkę w klasie energetycznej A++. Przewagą w stosunku do zaprezentowanego wcześniej MPM-a jest głośność na poziomie 47 dB. Sharp QW-HX12F472S to nowy model, w którym istotną rolę odgrywa estetyka. Postawiono na modny minimalizm, umieszczając po bokach urządzenia nieduży wyświetlacz oraz zgrabne pokrętło ustawień.

Zmywarka Sharp QW-HX12F472S

Kolejny atut to możliwość wyboru między trzema najważniejszymi programami. Poza ekonomicznym i ekspresowym, zmywarka może również pozbyć się większych zabrudzeń w trybie intensywnym, w temperaturze 65oC. Zamiast szuflady na sztućce w Sharpie mamy tradycyjny koszyk, przez co w środku zmieścimy maksymalnie 12 kompletów naczyń. Całość zmywarki wykonano jest ze stali nierdzewnej. Po stronie wad użytkownicy najczęściej wskazują na dość długi czas pracy, nawet w trybie ekspresowym.

Zmywarka Bosch SPS46II07E

Alternatywą dla sklasyfikowanego na piątym miejscu Boscha jest… Bosch. Konkretnie model SPS46II07E, zatem również mała zmywarka 45-centymetrowa. Oba urządzenia bazują na tej samej technologii, więc w wielu kwestiach są niemal identyczne. Niemniej ten model znalazł się wyżej ze względu na bycie bardziej ekonomicznym. Silnik posiada klasę energetyczną A++, a cykl zmywania potrzebuje 8,5 l wody.

Zmywarka Bosch SPS46II07E

Ciekawym rozwiązaniem, który znacznie ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości jest pokrycie zewnętrznej obudowy powłoką AntiFingerprint. W ten sposób zmywarka jest łatwiejsza w czyszczeniu oraz trudniejsza do zarysowania. Bosch SPS46II07E jest też jednym z najcichszych egzemplarzy, generuje bowiem zaledwie 44 dB. Poza tym znajdziemy tu znaną z wielu innych produktów Boscha funkcję VarioSpeed, która znacząco skraca czas płukania. Podobnie jak w poprzednim modelu, tutaj również bardzo przemyślane zostały oba poziomy załadunku. Sztućce umieszczane są w koszyku.

Zmywarka Whirlpool ADP 402 IX

Na najniższym stopniu podium znalazł się Whirlpool z 45-centymetrowym modelem ADP 402 IX, który od kilku lat ugruntował sobie solidną pozycję w czołówce zmywarek. Zawdzięcza to bardzo dobrej technologii Szósty Zmysł, która stawia na ekonomiczność zmywania, dobierając do zabrudzenia ilość wody i temperaturę. Otrzymujemy więc nie tylko możliwość dokładnego doboru jednego z siedmiu dostępnych programów, ale również pomoc urządzenia w doborze ilości wody i czasu trwania zmywania.

Zmywarka Whirlpool ADP 402 IX

Zużycie wody wynosi 9 litrów, a niski pobór energii elektrycznej gwarantuje klasa A++. Przy rocznym zużyciu prądu na poziomie 211 kWh, koszt to zaledwie ok. 116 zł przez 12 miesięcy. Dwa poziomy załadunku zaprojektowano z dbałością o szczegóły, więc mimo niedużych gabarytów, powinniśmy zmieścić w środku 10 kompletów naczyń. Sztućce wrzucamy do koszyka. Dość cicha praca na poziomie 45 dB nie powinna nam przeszkadzać. Zmywarki o szerokości 45 cm wykorzystywane są najczęściej w małych mieszkaniach oraz kawalerkach. Whirlpool pomyślał o użytkowaniu przez jedną lub dwie osoby, umożliwiając wybór poziomu załadunku, który będzie zmywany. W ten sposób zapełniając jedynie połowę urządzenia, nie marnujemy środków i wody na czyszczenie dwóch poziomów.

Zmywarka AMICA ZWM 468IED

Na drugim miejscu kolejny reprezentant rodzimego przemysłu, czyli
AMICA ZWM 468IED . Ta 45-centymetrowa zmywarka osiągi ma zbliżone do ekonomicznych rekordzistów, czyli Whirlpoola. Cykl zmywania pochłania zaledwie 8,5 l wody, a zużycie energii dzięki klasie A++ to podobnie jak w poprzednim modelu 211 kWh rocznie. Wśród ciekawych funkcji wyróżniających Amicę trzeba wskazać funkcję namaczania.

Inżynierowie z Wronek obrali nieco inną strategię do konkurencji i zamiast traktować poważne zabrudzenia wysoką temperaturą, wykorzystują namaczanie naczyń, by potem łatwiej pozbyć się zaschniętych resztek jedzenia.

AMICA ZWM 468IED

Na osobne słowa zasługuje wyświetlacz, który w przeciwieństwie do pozostałych zmywarek wolnostojących, umiejscowiony jest na górnej krawędzi urządzenia. Dzięki temu wybierzemy program i uruchomimy sprzęt bez schylania się do bocznego panelu. Bardzo przydatny może okazać się system Up&Down, dzięki któremu możemy przesunąć górny kosz wyżej lub niżej, w zależności od tego, jak duże naczynia chcemy umyć. Podobnie jak w Whirlpoolu, możemy wybrać strefę zmywania, przez co nie trzeba czekać, aż zmywarka zapełni się w całości.

Niewątpliwie największym atutem zmywarki pozostaje jednak design, elegancka, minimalistyczna linia urządzenia świetnie wpasuje się do nowoczesnych kuchni.

Zmywarka Bosch SPS46II07E

Alternatywą dla sklasyfikowanego na piątym miejscu Boscha jest… Bosch. Konkretnie model SPS46II07E, zatem również mała zmywarka 45-centymetrowa. Oba urządzenia bazują na tej samej technologii, więc w wielu kwestiach są niemal identyczne. Niemniej ten model znalazł się wyżej ze względu na bycie bardziej ekonomicznym. Silnik posiada klasę energetyczną A++, a cykl zmywania potrzebuje 8,5 l wody.

Zmywarka Bosch SPS46II07E

Ciekawym rozwiązaniem, który znacznie ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości jest pokrycie zewnętrznej obudowy powłoką AntiFingerprint. W ten sposób zmywarka jest łatwiejsza w czyszczeniu oraz trudniejsza do zarysowania. Bosch SPS46II07E jest też jednym z najcichszych egzemplarzy, generuje bowiem zaledwie 44 dB. Poza tym znajdziemy tu znaną z wielu innych produktów Boscha funkcję VarioSpeed, która znacząco skraca czas płukania. Podobnie jak w poprzednim modelu, tutaj również bardzo przemyślane zostały oba poziomy załadunku. Sztućce umieszczane są w koszyku.

Whirlpool WFO 3C23 6 X

Najlepszą w naszej opinii zmywarką do 1500 zł jest Whirlpool WFO 3C23 6 X. Przewodzi bowiem we wszystkich najistotniejszych kryteriach wyboru optymalnego sprzętu. Zmywarka do naczyń od Whirlpoola ma 60 cm szerokości, a sztućce chowane są w koszyku. Mimo tak dużej pojemności, w najbardziej ekonomicznym trybie urządzenie pobiera zaledwie 6 l wody! To zasługa niezwodnej technologii Szósty Zmysł, umożliwiającej umycie 14 kompletów średnio zabrudzonych naczyń w tak niewielkiej ilości wody.

Whirlpool WFO 3C23 6 X

Do tego pobór energii elektrycznej również jest nieduży, o czym świadczy klasa A++. Podobnie jak w swoim mniejszym odpowiedniku, do dyspozycji mamy system Multizone, dający wybór poziomu załadunku, który będzie zmywany. Możemy też regulować wysokość górnego kosza. Kilka słów trzeba poświęcić silnikowi. Whirlpool wykorzystał technologie inwerterową, redukując poziom wibracji urządzenia. Efektem tego jest najcichszy tryb pracy ze wszystkich opisywanych modeli, zaledwie 43 dB.

Klasyczny srebrny wygląd zmywarki przełamany jest czarnym paskiem, w którym ukryty został cyfrowy wyświetlacz oraz przyciski sterowania. Za ich pomocą uruchomimy aż osiem trybów zmywania w temperaturze od 40 do 65oC.


Podsumowując, nie wydając kroci za zmywarkę, możemy wyposażyć kuchnię w praktyczny, cichy i elegancki sprzęt, który posłuży nam latami. Sprawdzone technologie wykorzystane w prezentowanych modelach to gwarancja zadowolenia. Najnowsze rozwiązania spodobają się zwłaszcza osobom, które w pojedynkę używają zmywarki lub nie lubią, kiedy brudne naczynia długo czekają na zmywanie. Wreszcie coraz bardziej ekonomiczne rozwiązania wpływają korzystnie na nasz domowy budżet, tanie zmywarki to sprzęt, który coraz częściej gości w naszych domach.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Violet87
Violet87
5 lat temu

Amica to zdecydowanie dobra zmywarka do 1500 zł, sama mam ją już 3 rok i jestem przekonana że posłuży jeszcze dobrych kilka lat.

polecammm
polecammm
5 lat temu

@Violet87 też mam i sobie chwalę 😉

Zamknij