Aktualizacja: Listopad 2024
Co to jest naleśnikarka?
Naleśnikarka to innowacyjne urządzenie, które powstało w celu ułatwienia oraz przyspieszenia procesu smażenia naleśników. Ten sprzęt AGD jest bardzo prosty w obsłudze i został stworzony w taki sposób, aby nawet amatorzy mogli sprawnie się nim posługiwać.
Jakie są rodzaje naleśnikarek?
Jak wybrać naleśnikarkę? Na co zwrócić uwagę?
W zależności od tego, czy naleśnikarka będzie używana raz na jakiś czas w warunkach domowych, czy może każdego dnia w lokalu gastronomicznym, należy wybrać taki rodzaj naleśnikarki, która odpowie na oczekiwania użytkowników. Do rodzinnego domu najlepiej sprawdzi się elektryczna patelnia bądź gazowa, natomiast automatyczne i gastronomiczne naleśnikarki są dedykowane przy częstej produkcji.
Istotnym elementem naleśnikarki jest jej płyta grzewcza. Musi być przede wszystkim odpowiednio przystosowana do smażenia naleśników, aby ciasto nie przywierało do jej powierzchni. Ważne jest również, aby ciepło było równomiernie rozłożone na całej płycie, co ułatwia smażenie.
Moc naleśnikarki wpływa na to, jak prędko się ona rozgrzewa, a także jak prędko usmażone zostaną naleśniki. Zazwyczaj urządzenia te mają moc około 1000 W, jednakże można się spotkać również z wyższymi wartościami.
Możliwość regulowania temperatury jest bardzo przydatną funkcją - szczególnie gdy zależy nam na zmniejszeniu poziomu nagrzania płyty, aby naleśniki się nie przypaliły. Naleśnikarki często oferują kilku stopniową opcję regulacji.
Od średnicy płyty grzewczej zależy, jak wielkie naleśniki będziemy w stanie otrzymać. Istnieją naleśnikarki o różnej wielkości - zarówno poręczne, niewielkie urządzenia, które wyprodukują placki o średnicy 20 cm, jak i większe, masywniejsze, dzięki którym naleśniki osiągną średnicę 30 cm.
Materiał, z jakiego wykonano naleśnikarkę, powinien być odporny na wysokie temperatury oraz posiadać części, które nie przewodzą ciepła. Takie zastosowanie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i minimalizuje ryzyko poparzenia.
Wybierając naleśnikarkę, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Zależy na tym, aby sprzęt działał bez przeszkód jak najdłużej, dlatego powinien być solidny oraz odporny na uszkodzenia.
Jaką naleśnikarkę wybrać? Ranking naleśnikarek
Naleśnikarka Transa Electronics o mocy 1500 W
Najwyższa moc
Moc urządzenia o wartości 1500 W gwarantuje niezwykłą prędkość w nagrzewaniu się płyty grzewczej oraz w smażeniu naleśników. Dzięki temu korzystanie z naleśnikarki jest nie tylko wygodne, ale i bardzo satysfakcjonujące ze względu na szybkość wypieków.
Podwyższone krawędzie
Podobnie jak patelnie naleśnikarka została wyposażona w podniesione krawędzie na płycie, co jest ułatwieniem dla rozsmarowywania ciasta, ale również zapobiega jego spływaniu w dół sprzętu.
Patelnia elektryczna naleśnikarka Lund
Długi przewód
Model tej naleśnikarki zapewnia szczególną wygodę użytkowania w różnych miejscach dzięki kablowi elektrycznego o długości 80 cm. Nie trzeba zatem martwić się niekorzystnym położeniem gniazdka czy brakiem przedłużacza - przy takim przewodzie nie będzie to stanowić problemu.
Łatwe rozprowadzanie ciasta
W zestawie z naleśnikarką dołączony został specjalny wałek na drążku, który równomiernie rozprowadza ciasto na płycie grzewczej, a tym samym sprawia, iż manewrowanie urządzeniem dla całkowitego przykrycia powierzchni patelni stało się przeszłością.
Elektryczna naleśnikarka Delimano 20 cm
Kompaktowe urządzenie
Niewielka masa oraz poręczność sprzętu sprawiają, że można śmiało wykorzystać go zarówno w warunkach domowych, jak i na wyjeździe, aby cieszyć się pysznymi naleśnikami na śniadanie, obiad czy kolację.
Proste użytkowanie
W przeciwieństwie do pozostałych naleśnikarek ta charakteryzuje się nieco innym sposobem użytkowania. Dzięki osobnej podstawie grzewczej można wygodnie obrócić patelnię i rozgrzaną zanurzyć w cieście, a następnie odwrócić i smażyć. Takie użytkowanie to zupełnie innowacyjna formuła, która pozwala na jak najprostszą obsługę urządzenia.
Naleśnikarka elektryczna Russell
Regulacja temperatury
Urządzenie posiada możliwość regulacji poziomu nagrzewania płyty grzewczej, co sprawdzi się dobrze w zależności od indywidualnych preferencji użytkowników co do czasu i stopnia wypiekania placków.
Szpatułka do naleśników
Naleśnikarka w zestawie posiada między innymi łopatkę do obracania ciasta. Została ona specjalnie dostosowana do powłoki płyty grzewczej, aby jej nie rysować, a jednocześnie spełniać swoją funkcję zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.
Elektryczna naleśnikarka Severin 30 cm
Nóżki antypoślizgowe
Naleśnikarka jest urządzeniem bardzo stabilnym - nie tylko dzięki odpowiedniej masie, ale również dzięki nóżkom antypoślizgowym, w które została wyposażona. Zapewniają tym samym bezpieczeństwo i wysoki komfort użytkowania.
Nieprzywierająca powłoka
Właściwość ta jest właściwie warunkiem koniecznym do spełnienia przez sprzęt, aby został on uznany za warty zakupu. Nieprzywierająca powłoka gwarantuje, że smażenie naleśników nie będzie wiązało się z przepaleniami czy przyklejaniem się placków do powierzchni płyty.
Elektryczna patelnia do naleśników First Austria
Schowek na przewód
Naleśnikarka ta posiada możliwość schowania przewodu wewnątrz urządzenia, co jest niezwykle komfortowe i wygodne, szczególnie przy pakowaniu sprzętu do kartonu czy przenoszeniu go. Dzięki temu nie trzeba się martwić o zwisający kabel, który może się zaczepić o inne meble.
Szeroka powierzchnia
Duża powierzchnia smażenia jest bardzo ważnym atutem naleśnikarek. Zapewnia ona możliwość wypiekania placków o różnej szerokości - i tych wielkich naleśników, które sprawdzą się do składania krokietów, i tych mniejszych, jak pancakes śniadaniowe.
Jak działa naleśnikarka?
Naleśnikarka działa jak patelnia specjalnie przystosowana do wypiekania placków, z tym że jest bardziej stabilna oraz pozwala na większe pole do manewru regulacji temperatury. Dzięki równomiernemu rozłożeniu ciepła na płycie grzewczej łatwiejsze jest usmażenie naleśników z obu stron, a specjalne wałki pomagają w dokładnym rozprowadzeniu ciasta.
Naleśniki w naleśnikarce czy na patelni? Które będą smaczniejsze?
Zasadniczą różnicą pomiędzy plackami wypiekanymi na tych dwóch sprzętach jest poziom tłuszczu. Naleśniki smażone na patelni zawierają go znacznie więcej ze względu na to, iż jest on konieczny do rozsmarowania, aby placki nie przywierały do płyty. Naleśnikarki natomiast dzięki wprowadzonym innowacjom umożliwiają smażenie bez użycia oleju, co wpływa również na lepsze walory smakowe.
Jaka naleśnikarka najlepiej sprawdzi się do domu?
W domowych warunkach nie potrzebna jest naleśnikarka profesjonalna - wystarczy urządzenie, które będzie proste a zarazem skuteczne w użyciu. Najlepiej zatem wybierać naleśnikarki elektryczne, które oferują szybkie efekty, a jednocześnie są przystosowane do domu. Mają wysoki poziom mocy oraz długi przewód umożliwiający podłączenie sprzętu w kuchni bądź na stole.
Najlepsza naleśnikarka - jaka powinna być?
Dobra naleśnikarka charakteryzuje się przede wszystkim wygodą i prostotą użytkowania - urządzenie powinno mieć zatem jasno określone kontrolki wskazujące gotowość sprzętu do smażenia, a także być wyposażone w kilku stopniową regulację temperatury. Ważne, aby posiadała także podniesione brzegi, które ułatwią smażenie i późniejsze czyszczenie, oraz nóżki antypoślizgowe i zabezpieczenie przed nagrzewaniem naleśnikarki dla zachowania ostrożności i bezpieczeństwa w użyciu.
Jaką naleśnikarkę wybrać? Podsumowanie
Wybór naleśnikarki powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami użytkowników oraz przeznaczeniem sprzętu. Na dalsze wyjazdy z pewnością lepiej zaopatrzyć się w mniejszą i praktyczniejszą wersję naleśnikarki Delimano, jednakże jeśli naleśniki stanowią codzienny element śniadania znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór większego i bardziej funkcjonalnego urządzenia, jakim jest na przykład naleśnikarka elektryczna Transa Electronics.