Aktualizacja: Wrzesień 2024
- Jakie są rodzaje baterii?
- Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
- Ranking baterii prysznicowych
- Ranking baterii umywalkowych
- Baterie łazienkowe dwuuchwytowe czy jednouchwytowe?
- Baterie prysznicowe bez termostatu czy z baterie prysznicowe z termostatem?
- Baterie prysznicowe z hydromasażem
- Bateria prysznicowa podtynkowa czy ścienna?
- Baterie łazienkowe czym czyścić?
Jakie baterie łazienkowe wybrać? Jakie są rodzaje?
Podział baterii łazienkowych ze względu na przeznaczenie:
Podział baterii łazienkowych ze względu na rodzaj uchwytu:
Podział baterii łazienkowych ze względu na funkcjonalność:
Podział baterii łazienkowych ze względu na formę montażu:
Jakie baterie łazienkowe wybrać? Na co zwrócić uwagę?
Rodzaje baterii możemy podzielić ze względu na przeznaczenie; sposób montażu, budowę, a także dodatkowe funkcje. Na początku wyboru baterii określ, czy szukasz modelu z deszczownicą, montowanego pod tynkiem, a może dwuuchwytowego modelu w stylu retro.
Bateria umywalkowa czy prysznicowa? Kupując baterię łazienkową, musisz wziąć pod uwagę jej przeznaczenie. Modele do umywalek nie posiadają dodatkowego węża i słuchawki prysznicowej.
Najpopularniejsze materiały stosowane do produkcji armatury jest mosiądz. Baterie łazienkowe z dodatkiem mosiądzu są odporne na uszkodzenia i temperatury. Zewnętrzne warstwy baterii są natomiast wykonane z połączenia stali i tworzywa sztucznego. Do popularnych należą także modele chromowane.
Spośród dostępnych sposobów montażu wyróżniamy mocowanie na ścianie, do otworu w umywalce lub na blacie, a także montaż podtynkowy. Sposób montowania baterii wpływa na ostateczny wygląd łazienki, łatwość montażu, a także dostęp do armatury w przypadku jej uszkodzenia.
Baterie łazienkowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i fakturach. Do najpopularniejszych modeli należą klasyczne, chromowane baterie o błyszczącym wykończeniu. Znajdziesz jednak też matowe modele. Inne dostępne kolory to czerń, odcienie złota i miedzi.
Jakie baterie prysznicowe są najlepsze? Ranking
Bateria prysznicowa czarna - deszczownica, natrysk
Ta bateria prysznicowa cechuje się nowoczesnym designem, czarnym, matowym kolorem oraz wykonaniem ze stali nierdzewnej i tworzywa ABS. Elegancka deszczownica z tworzywa PCV wraz z montowaną do niej słuchawką na wężu o długości 150cm doskonale wpasują się designem do każdej, nowoczesnej łazienki. Jeden, wygodny uchwyt pozwala na szybkie i dokładne dobranie odpowiedniego strumienia i temperatury wody. Cena wynosi niewiele ponad 300zł.
Bateria prysznicowa termostatyczna + deszczownica SQUARE SLIM Z1
Ta bateria prysznicowa z termostatem to doskonały zestaw natryskowy z deszczownicą. Prosty, nowoczesny design idealnie wpasuje się do eleganckich łazienek, a chromowane wykończenie jest łatwe w czyszczeniu i nadaje efektu świeżości. Wykonanie z mosiądzu oraz gruba warstwa niklu cechują się odpornością na korozję oraz trwałością. Baterie prysznicowe z termostatem utrzymują stałą temperaturę wody niezależnie od parametrów cieczy dostarczanej z instalacji. Ta bateria prysznicowa kosztuje ok 300zł.
Bateria wannowa ścienna, dwuuchwytowa - kran do wanny
Ta bateria łazienkowa idealnie nadaje się do wanny z prysznicem. Montowana jest do ściany, posiada długą wylewkę z perlatorem, a także wąż o długości 145cm i słuchawkę odkładaną na poziomym uchwycie nad zaworami. Klasyczny, wymyślny design i chromowane wykończenie będą dobrą ozdobą w każdej łazience pełnej różnych stylistycznych detali. Komplet składa się z baterii, uszczelek, rozetki, węża, słuchawki i krzywki. Nie ma zatem konieczności kupowania dodatkowych części. Cena to jedyne 100zł.
Bateria prysznicowa Luccio CUBE 3500-5 - kwadratowa deszczownica
Ta bateria prysznicowa z deszczownicą stworzona została z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Kanciasty design i proste linie, wykończenie w chromie oraz solidna, ceramiczna głowica zapewniają dobrą prezencję, trwałość i wygodną obsługę przez wiele lat. Zewnętrzne elementy wykonane są ze stali i plastiku, co jest typowe dla produktów z przedziału cenowego do 300zł.
Bateria prysznicowa termostatyczna Royal Sanitary RSA0000001486 + deszczownica
Bateria prysznicowa z termostatem i deszczownicą firmy Royal Sanitary to produkt wysokiej jakości. Elementy korpusu oraz baterii termostatycznej wykonane zostały z mosiądzu. Słuchawka z zawieszeniem stworzone zostały natomiast z tworzywa. Atutem jest bardzo elegancki design oraz przywiązanie do detali. Warto wspomnieć o aż 10 latach gwarancji na korpus, 5 latom na powłokę oraz 2 na głowicę. Wadą jest natomiast wysoka cena - ok. 750zł.
Bateria prysznicowa termostatyczna Deante Joko (bateria Omnires MI1546 + deszczownica Deante NBJ 051K)
Ta bateria z termostatem wraz z zestawem natryskowym wyposażonym w deszczownicę to świetny produkt w przedziale cenowym do 300zł. Pochwalić należy nieprzeciętny design, doskonale wkomponowane pokrętła sterujące strumieniem i temperaturą oraz estetyczne opisanie ich funkcji. Nie ma tu rozpraszających, kolorowych emblematów. To zatem produkt dla estetów. Gwarancja trwa aż 10 lat na baterię oraz 2 lata na cały zestaw.
Bateria prysznicowa Optima + deszczownica ULTRA SLIM 2mm
Bateria prysznicowa z deszczownicą Ultra Slim posiada bardzo ciekawe rozwiązanie, którym jest możliwość złożenia wylewki. Dzięki temu może ona zajmować mniej miejsca niż jakakolwiek inna bateria. Istotnym elementem designerskim jest cienka, 2mm deszczownica. Warto wskazać także dobrze zaprojektowane otworzy słuchawki i deszczownicy z systemem Anti Calc, który ułatwia czyszczenie otworów natrysku. Co ciekawe, istnieje możliwość dokupienia przedłużki do deszczownicy, która zwiększy jej wysokość o 25cm. To zatem bardzo dobra czarna bateria prysznicowa dla wysokich osób. Jej cena wynosi ok. 600zł.
Bateria prysznicowa Royal Sanitary ORB + deszczownica - piękny złoty połysk
Ten zestaw baterii prysznicowej firmy Royal Sanitary charakteryzuje się nietypowym, złotym kolorem. Powłoka zewnętrzna jest odporna na przebarwienia, zarysowania, uderzenia, a także łatwo się ją czyści. Elegancki design w połączeniu z połyskującym kolorem wzbogacą wygląd każdej łazienki, a mosiężne wykonanie korpusu, elementów montażowych oraz zawieszenia słuchawki zapewni trwałość przez wiele lat. Gwarancja na wybrane elementy trwa nawet 10 lat. Cena jednak jest wysoka – to aż ponad 1000zł.
Jaka bateria umywalkowa będzie najlepsza? Ranking
Bateria umywalkowa bezdotykowa - wbudowany sensor bezdotykowy
Baterie łazienkowe automatyczne pozwalają na bezdotykową obsługę, co jest bardzo higieniczne i wygodne. Pozwala także oszczędzić wodę – nawet do 70%! Zasilana jest za pomocą baterii AA, które łatwo się wymienia. Wykonanie z mosiądzu i gruba warstwa chromu zapewnią długotrwałość, a także atrakcyjny wygląd. Cena to ok. 300zł.
Bateria umywalkowa Alfa - ścienna bateria umywalkowa
Ta bateria umywalkowa ścienna to niedrogi, solidny i trwały produkt. Obrotowa wylewka pozwala dostosować miejsce prowadzenia strumienia wody, a jeden, wygodny uchwyt umożliwia szybkie i dokładne dostosowanie parametrów natrysku. W zestawie znajduje się perlator, krzywki, rozetki i uszczelki, czyli wszystko potrzebne do montażu. Cena to jedynie ok. 50zł.
Bateria umywalkowa Rea Lungo Black REA-B4103 - czarna bateria umywalkowa
Czarna bateria umywalkowa firmy Rea charakteryzuje się nowoczesnym, modnym designem. Proste kształty i głęboki, matowy, czarny kolor sprawią, że ta bateria będzie stanowić mocny element estetyczny każdej łazienki. Strumień wody jest podawany pod kątem. Wbudowany perlator z sitkiem pozwoli zaoszczędzić nawet 50 % wody, a ceramiczna głowica zapewni bezawaryjność przez wiele lat. Cena to mniej niż 200zł.
Bateria umywalkowa MEXEN ELBA 74110-70 - czarna bateria umywalkowa
To kolejna czarna bateria umywalkowa w naszym zestawieniu. Design jej podstawy oraz uchwytu są podobne do poprzednio omawianego modelu. W tym przypadku jednak wylewka jest znacznie dłuższa (21,5cm), a strumień wody podawany jest całkiem w pionie. Ten produkt dostępny jest także w kolorze grafitowym, chromie, białym, złotym oraz różanym złocie. Cena to nieco ponad 150zł.
Bateria umywalkowa bezdotykowa Royal Sanitary RSA8805
Baterie łazienkowe do umywalek z czujnikiem zyskują na popularności. Jednym z często wybieranych modeli jest ten model firmy Royal Sanitary. Ta bateria do umywalki charakteryzuje się prostym designem oraz eleganckim, chromowanym wykończeniem. W zestawie otrzymujemy wężyki oraz wszystkie inne elementy montażowe. Konstrukcja baterii jest trwała, odporna na uderzenia, zarysowania czy przebarwienia, a także bardzo łatwa do czyszczenia. Cena to ok. 350zł.
Bateria umywalkowa Granitan Tony
Ten kran do umywalki montowany jest na blacie obok zlewu. Dzięki wylewce umieszczonej na wysokości ponad 20cm tę baterię możemy umieścić przy umywalce o wysokich ścianach bocznych. Nietypowe, obłe kształty całej konstrukcji oraz chromowane wykończenie będą stanowić istotny element wykończenia naszej łazienki. W komplecie otrzymujemy wszystko, co będzie potrzebne do montażu. Ten produkt dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych. Cena to ok. 320zł.
Baterie łazienkowe dwuuchwytowe czy jednouchwytowe?
Baterie łazienkowe występują najczęściej z jednym lub dwoma uchwytami. Te drugie to rozwiązanie klasyczne, które pozwala bardzo dokładnie dostosować natężenie każdego ze źródeł cieczy. Baterie z jednym uchwytem są jednak znacznie szybsze w obsłudze, a dzięki dokładnemu spasowaniu konstrukcji pozwalają również na precyzyjne ustawienie parametrów wody. Trudniej się w ich przypadku także poparzyć, co może mieć miejsce w przypadku baterii dwuuchwytowych.
Baterie łazienkowe z deszczownicą - pełna opcja dla pryszniców
Baterie prysznicowe do kabiny często są wyposażone w deszczownicę. Jest to element pozwalający równomiernie rozproszyć strumień wody na większej powierzchni i wypuścić go ponad nami. Daje to bardzo przyjemne warunki do kąpieli.
Baterie łazienkowe z perlatorem - o co właściwie chodzi?
Baterie łazienkowe z perlatorem wyposażone są w nakładkę, która doprowadza powietrze do strumienia wodnego, dzięki czemu ten jest optycznie większy. W efekcie my zużywamy mniej wody, zmniejszając także nasze rachunki. Perlator to częsty element wyposażenia dobrych, nowoczesnych kranów.
Baterie łazienkowe automatyczne - czyli czas zapomnieć o zbędnych uchwytach
Baterie łazienkowe automatyczne sterowane są za pomocą czujnika np. fotokomórki. Wykrywa on obecność podłożenia rąk pod wylewkę, co powoduje automatyczne uruchomienie natrysku. Takie baterie pomagają zaoszczędzić zużycie wody, gdyż ta nie leje się, gdy w danym momencie nie ma rąk pod wylewką. Zaletą jest także brak kontaktu naszej skóry z bakteriami na kranie. To zatem idealne baterie do restauracji czy firm.
Baterie prysznicowe bez termostatu czy z baterie prysznicowe z termostatem?
Bateria prysznicowa z termostatem zabezpiecza przed raptownymi zmianami temperatury wody, co chroni nas przed poparzeniem się po przypadkowym, szybkim przekręceniu regulatora. Termostat ochrania także przed popłynięciem wody o temperaturze wyższej niż 38 stopni Celsjusza. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest krótszy czas potrzebny na ustawienie pożądanej temperatury wody. Baterie prysznicowe z termostatem sprawiają zatem, że krócej korzystamy z prysznica i w efekcie zmniejszamy zużycie wody. Nic zatem dziwnego, że rozwiązania te stają się coraz popularniejsze.
Baterie prysznicowe z hydromasażem - odrobina luksusu pod prysznicem
Baterie prysznicowe z hydromasażem posiadają dodatkowe dysze znajdujące się na ścianie pionowej panelu prysznicowego. Ich użycie pozwala się nieco zrelaksować podczas kąpieli i skorzystać z masażu mięśni po obu stronach kręgosłupa. Zwykle dostępnych jest kilka rodzajów masaży o różnym rodzaju i nasileniu strumienia wody. Panele prysznicowe z hydromasażem nie tylko są funkcjonalne, ale i zwykle bardzo elegancko wyglądają.
Bateria prysznicowa podtynkowa czy ścienna? Która lepsza?
Baterie prysznicowe ścienne to rozwiązania towarzyszące nam od lat. Są łatwe w montażu, a w razie potrzeby bez większych przeszkód powinniśmy być w stanie wymienić taką baterię na inny model. Często posiadają regulację wysokości uchwytu na słuchawkę. Nowym rozwiązaniem są baterie podtynkowe. Ich elementy dystrybucji wody znajdują się pod wykończeniem ściany, a na zewnątrz wystają osobno deszczownica, kran czy wąż ze słuchawką. Ich estetyka jest niezrównana, jednakże montaż jest trudniejszy. Prysznic podtynkowy nie posiada także regulacji wysokości uchwytu na słuchawkę.
Bateria łazienkowa dla niepełnosprawnych - nie tylko wygląd, ale i bezpieczeństwo w łazience to istotna sprawa
Tego rodzaju baterie posiadają zwykle długi, wystający uchwyt, który jest łatwiejszy w operowaniu przez osoby niepełnosprawne. Do tego zastosowania mogą się również sprawdzić baterie łazienkowe automatyczne. Nie wymagają one w ogóle uruchamiania natrysku za pomocą uchwytu, a jedynie podłożenia ręki pod wylewkę. Strumień zostanie zatrzymany automatycznie po zabraniu rąk z okolic kranu.
Baterie łazienkowe czym czyścić - krótkie wskazówki odnośnie do czyszczenia armatury łazienkowej
Baterie prysznicowe i umywalkowe czyści się dość łatwo. Warto do tego użyć np. płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie naniesionego na wilgotną szmatkę. W tym zastosowaniu powinien się sprawdzić każdy płyn czy mleczko o odczynie neutralnym lub lekko zasadowym. Nie stosujmy proszków do czyszczenia, gdyż te mogą uszkodzić zewnętrzną powłokę baterii łazienkowych.
Czarna bateria prysznicowa i czarna bateria umywalkowa - głęboka czerń do łazienki
Jedną z najmodniejszych obecnie barw armatury łazienkowej jest czerń – szczególnie matowa. W połączeniu z prostymi, minimalistycznymi kształtami konstrukcji, takie baterie łazienkowe wyglądają bardzo nowocześnie i świeżo. Czarne baterie do umywalek i pryszniców to zatem doskonałe rozwiązania na odświeżenie wnętrza. Dobrym pomysłem jest połączenie ich z elementami drewnianymi np. blatem, do którego mocujemy kran.
Jakie baterie łazienkowe wybrać? Podsumowanie
Wybór odpowiedniej dla nas baterii łazienkowej uzależniony jest od pozostałych elementów wystroju wnętrza. Umywalka umieszczona na drewnianym blacie wygląda nowocześnie, szczególnie gdy bateria umieszczona jest obok, a wysoka podstawa elegancko sięga ponad zlew. Ilość różnych produktów dostępnych w sprzedaży umożliwia nam jednak dobranie takiej konfiguracji, jaką tylko jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Podobnie jest z bateriami prysznicowymi. Niezliczone kształty, kolory, funkcje i style. Z pewnością każdy wybierze produkt idealny dla siebie.
Czarna bateria łazienkowa jest przepiękna <3
Nie polecam CZARNEJ baterii firmy Royal. Farba zaczęła schodzić już po miesiącu, a po pół roku wygląda na 10 letnią łaciatą tandetę.
Firmę ROYAL omijać już będę szerokim łukiem !!