Close

Jaka bateria kuchenna będzie najlepsza? Jak wybrać? Ranking

Zakup baterii kuchennej jest koniecznością przy urządzaniu nowej kuchni lub remontowaniu tego pomieszczenia. Bateria kuchenna jest wprawdzie niewielkim elementem, jednak często przyciągającym uwagę. Korzystamy z niej co najmniej kilka razy dziennie, wykonując typowe domowe zajęcia takie jak mycie naczyń, opłukiwanie owoców czy choćby mycie rąk. Ważne jest zatem, aby wybrać baterię, która uprzyjemni nam codzienne życie. W niniejszym artykule opisujemy wszelkie cechy i parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Wskazujemy także najciekawsze krany kuchenne. 

Aktualizacja: Maj 2024

Jaka bateria kuchenna będzie najlepsza? Jakie są rodzaje?

BATERIA KUCHENNA DWUOBIEGOWA BATERIA KUCHENNA DWUOBIEGOWA
+ możliwość podłączenia dwóch niezależnych obwodów wody
+ brak konieczności montowania drugiej wylewki z wodą z filtra
- skomplikowany montaż
- wyższa cena
BATERIA KUCHENNA JEDNOOBIEGOWA BATERIA KUCHENNA JEDNOOBIEGOWA
+ klasyczny rodzaj baterii
+ prostota obsługi
+ intuicyjność
- nie pozwala na podłączenie dwóch obwodów wody
BATERIA KUCHENNA JEDNOUCHWYTOWA BATERIA KUCHENNA JEDNOUCHWYTOWA
+ konstrukcja składająca się z jednego zawora
+ szybka obsługa
+ intuicyjność
- mniejsza dokładność w dostosowywaniu temperatury
BATERIA KUCHENNA DWUUCHWYTOWA BATERIA KUCHENNA DWUUCHWYTOWA
+ dokładniejsza regulacja temperatury
+ dokładna regulacja ciśnienia wody
- trudniejsza obsługa
- mniej intuicyjna
BATERIA KUCHENNA BEZ WYLEWKI BATERIA KUCHENNA BEZ WYLEWKI
+ ciekawy design
+ innowacyjna konstrukcja
- niewielka dostępność
- woda nie sięga w głąb zlewu
BATERIA KUCHENNA Z WYCIĄGANĄ WYLEWKĄ BATERIA KUCHENNA Z WYCIĄGANĄ WYLEWKĄ
+ wygoda użytkowania
+ łatwość czyszczenia zlewu
+ możliwość skierowania strumienia wody w dowolną stronę
- konieczność wyciągania i montowania elementu wyciąganego za każdym razem
BATERIA KUCHENNA Z ELASTYCZNĄ WYLEWKĄ BATERIA KUCHENNA Z ELASTYCZNĄ WYLEWKĄ
+ ergonomiczność
+ wygoda stosowania
+ możliwość skierowania strumienia wody w dowolną stronę
- przy braku uchwytu ciężko ustawić wąż w tym samym miejscu za każdym razem
BATERIA KUCHENNA DO ŚCIANY BATERIA KUCHENNA DO ŚCIANY
+ idealna, jeśli wyprowadzenie wody znajduje się bezpośrednio w ścianie
+ możliwość kupienia zlewozmywaka bez otworu na kran
- mniej wygodne rozwiązanie
- zwiększa ryzyko moczenia i brudzenia ściany
BATERIA KUCHENNA SZTORCOWA BATERIA KUCHENNA SZTORCOWA
+ montowana na zlewozmywaku
+ łatwiejsza w serwisowaniu
+ brak konieczności ingerencji w strukturę ściany
- bateria zajmuje miejsce w szafce pod zlewozmywakiem
BATERIA KUCHENNA BEZDOTYKOWA BATERIA KUCHENNA BEZDOTYKOWA
+ wysoka higiena
+ idealna do gastronomii
- mało intuicyjna obsługa, wysokie ryzyko przypadkowego uruchomienia
- wysoka cena

Jak wybrać baterię kuchenną? Na co zwrócić uwagę?

RODZAJ BATERII I WYLEWKI
RODZAJ BATERII I WYLEWKI

Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim kształt, wymiary, sposób obsługi (1 lub 2 uchwyty), jedno- lub dwuobiegowa – na te parametry musimy zwrócić szczególną uwagę, gdyż od nich zależy kompatybilność baterii z naszą instalacją wodną, a także wygoda obsługi.

TYP MONTAŻU KRANU KUCHENNEGO
TYP MONTAŻU KRANU KUCHENNEGO

Do wyboru mamy montaż do ściany bądź na zlewozmywaku. Istnieje także jeszcze inne ciekawe rozwiązanie – baterie podtynkowe. Najbezpieczniejszym wyborem jest bateria mocowana na zlewie, gdyż daje ona łatwy i pełni dostęp do instalacji wodnej. Bateria mocowana na ścianę wymaga nieco więcej pracy. Rozwiązania podtynkowe wymagałyby natomiast znacznych ingerencji wewnątrz ściany w celu naprawy.

MECHANIZM PODŁĄCZENIA WODY
MECHANIZM PODŁĄCZENIA WODY

W przypadku najpopularniejszych, czyli pionowych baterii mamy do czynienia z dość prostym sposobem przyłączenia wody. Służą do tego dwa wężem, które przykręcamy z jednej strony do wyjścia wody w naszej kuchni, a z drugiej strony – do kranu.

MATERIAŁ WYKONANIA GŁOWICY BATERII KUCHENNEJ
MATERIAŁ WYKONANIA GŁOWICY BATERII KUCHENNEJ

Głowica to jeden z najważniejszych elementów baterii kuchennej. Dobrej jakości głowica wykonana jest np. z ceramiki. Zapobiega ona wszelkim przeciekom i nie zużywa się z czasem tak jak głowica wykonane z innych materiałów.

POWŁOKA BATERII KUCHENNEJ
POWŁOKA BATERII KUCHENNEJ

W sprzedaży znajdziemy baterie wykończone w kilku różnych wariantach. Popularnym z nich jest wykończenie granitowe. Jest ono wytrzymałe i całkiem elegancko się prezentuje. Powłoka chromowana pięknie połyskuje, jednak łatwo dostrzec na niej zabrudzenia. Dobrym wyborem będzie powłoka ceramiczna, która jest wytrzymałą i świetnie się prezentuje.

PERLATOR
PERLATOR

To zakończenie wylewki w postaci sitka. Sprawia on, że wydobywający się z kranu strumień wody zawiera w sobie pęcherze powietrza, dzięki czemu zdaje się on być większy. W efekcie my zużywamy mniej wody i oszczędzamy na tym pieniądze.

FUNKCJA BEZDOTYKOWA
FUNKCJA BEZDOTYKOWA

Baterie kuchenne z czujnikiem obecności dłoni są wygodne, gdyż nie musimy w żaden sposób dotykać ani poruszać fizycznym elementem kranu, aby uruchomić przepływ wody. To także bardzo higieniczne rozwiązanie. Nie daje ono jednak wysokiej dokładności regulacji strumienia – to ustawiamy zwykle pokrętłem na tylnej części baterii.

INNE FUNKCJE ELEKTRONICZNE
INNE FUNKCJE ELEKTRONICZNE

Nowoczesne baterie mogą oferować ciekawe funkcje takie jak wyświetlanie informacji o temperaturze na małym wyświetlaczu. Znajdziemy także modele z podgrzewaczem wody.

Jaką baterię kuchenną wybrać? Ranking baterii kuchennych

Bateria kuchenna Granitan - chromowana

Bateria kuchenna Granitan - chromowana

Ta bateria kuchenna o łagodnym i eleganckim kształcie sprawdzi się w nowoczesnej kuchni. Wysoka i długa wylewka łagodnie wygięta zapewnia cichą pracę.  Ceramiczna głowica jest wytrzymała i trwała. Możemy zatem zapomnieć o przeciekach czy awariach przez wiele lat. Wylewkę możemy obrócić w dowolnym kierunku, gdyż jej podstawa jest obrotowa. Należy także zwrócić uwagę na powłokę odporną na przebarwienia i wysoką temperaturę. Powinna ona zatem wytrzymać ostrzejsze środki czyszczące, a także nie zużyć się przez wiele lat. Chromowana bateria zlewozmywakowa dobrze wpasuje się do praktycznie każdego wnętrza, a do tego jest niedroga – jej cena wynosi ok. 70zł.

Zalety
dobry stosunek jakość/cena
prosty, elegancki design
ceramiczna głowica
Wady
standardowy wygląd

Bateria kuchenna Alfa chromowana 

Bateria kuchenna Alfa chromowana

Ta bateria kuchenna do ściany to dobry produkt w niskiej cenie. Sprawdzi się dobrze w każdej niewielkiej kuchni, w której staramy się zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Montowana bezpośrednio do ściany bateria zlewozmywakowa Alfa nie zajmuje w ogóle miejsca przy samym zlewie. Ruchomą wylewkę możemy zawsze odchylić w dowolnym kierunku, dzięki czemu bateria będzie zajmowała minimalną ilość miejsca. Ceramiczna głowica 35mm zapobiegnie przeciekom, a długa na 22cm wylewka dosięgnie do niemal każdego miejsca niewielkiego zlewu. W komplecie otrzymujemy wszystkie elementy potrzebne do montażu. To wszystko już za ok. 50zł.

Zalety
niska cena
ceramiczna głowica
wyposażenie w perlator
Wady
niezbyt atrakcyjny design
bateria kuchenna z elastyczną główką EKO

Kran kuchenny Yoka BZ.AGNES-BLK

Kran kuchenny Yoka BZ.AGNES-BLK

Bateria kuchenna marki Yoka to doskonały wybór do każdej kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym, w której znajdują się matowe, czarne akcenty. Wylewka kranu jest niemal  cała pomalowana na czarno, a podstawa, uchwyt oraz końcówka lśnią połyskującym chromem. Nadaje to temu produktowi atrakcyjnego, przyciągającego uwagę wyglądu. Wysoka, łagodnie zaokrąglona wylewka sprawia, że urządzenie jest ciche. Co ciekawe, czarna część wylewki jest elastyczna i giętka. W razie potrzeby możemy zatem skierować strumień wody w dowolny kierunku. Bateria kuchenna z elastyczną wylewką została wyceniona na ok. 90zł. 

Zalety
elegancki wygląd
elastyczna wylewka
atrakcyjna cena
Wady
wylewka okazuje się niekiedy być nieco zbyt giętka

Kran kuchenny Beta - czarny

 Kran kuchenny Beta - czarny

Ten kran kuchenny jest czarny i doskonale wpasuje się w nowoczesnych kuchniach, podobnie jak poprzednio przedstawiony model. Ten produkt jest jednak czarna w większej ilości miejsc, a chromowane akcenty stanowią jedynie delikatne uzupełnienie konstrukcji. Całości dopełnia elegancka, prosta rączka, która nadaje produktowi minimalistycznego wyglądu. Stabilna wylewka jest obrotowa. Całkowita wysokość baterii to 30cm, natomiast sitko z perlatorem znajduje się na wysokości 23cm. Dzięki łagodnemu zaokrągleniu wylewki, podczas używania natrysku hałas nie jest uciążliwy dla naszych uszu.  Cena to ok. 90zł.

Zalety
elegancki design
ciekawe połączenie czerni z chromem
ciche działanie
Wady
niezbyt dokładnie działający uchwyt

Bateria kuchenna Spiral Duo Black

Bateria kuchenna z elastyczną wylewką Spiral Duo Black wyróżnia się wyjątkowo nietypowym wyglądem. Całkowicie czarna konstrukcja składa się dwóch wylewek, z których jedna umocowana jest stabilnie i całkowicie poziomo, a druga jest w pełni giętka i wisi na spiralnym rusztowaniu. Rozwiązanie to nie tylko wyróżnia się swoim wyglądem, ale jest też praktyczne. W zależności od sytuacji użytkownik może decydować o aktualnie używanej wylewce. Ta bateria kuchenna czarna jest nietypowa także pod względem sowich wymiarów – jej wysokość to aż ponad 50cm. 

Zalety
dwie wylewki
dobra jakość wykonania
solidny uchwyt
Wady
design nie każdemu przypadnie do gustu

Kran kuchenny Franke Pola - bateria kuchenna stojąca

Kran kuchenny Franke Pola - bateria kuchenna stojąca

Szwajcarska bateria marki Franke wykonana jest z mosiądzu. Głowica jest natomiast ceramiczna. Model ten ma aż 35cm wysokości, natomiast zakończenie wylewki znajduje się 265mm nad powierzchnią montażową. Model ten dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: Chrom oraz Beż. Ten drugi przypomina swoim wzorem elementy wykonane z konglomeratu, a drobne detale takie jak perlator czy obręcz podstawy wykończono chromem. Wylewka jest stabilna i sztywna, możemy jednak obracać ją w pełnym zakresie 360 stopni. Firmowa bateria kuchenna franke kosztuje ok. 270zł.

Zalety
świetna jakość wykonania
elegancki design
dobra płynność działania uchwytu
Wady
dość wysoka cena

Bateria kuchenna Zorro Yoka - czarna

Bateria kuchenna Zopro - czarna

Ten model baterii kuchennej wyróżnia się swoim kształtem, detalami, a także kolorem. W pełni czarna konstrukcja ma płaską wylewkę zagięta pod kątem 90 stopni. Perlator umieszczono natomiast prostopadle względem kierunku przepływu wody. Sitko skierowano całkiem pionowo, toteż strumień wody kierowany jest prosto w dół. Wszystkie detale takie jak krawędzie wylewki, rączki, podstawy czy ramka wokół podstawy zakończono ostrymi kątami. Jedynym i okrągłymi kształtami tej konstrukcji są sitko oraz kształt łączenia wylewki z podstawą, dzięki czemu możliwe jest dowolne obracanie górnej części kranu. Bateria kuchenna czarna wyceniona jest na ok. 100zł.

Zalety
nietypowy design
solidna, ceramiczna głowica
dobra jakość wykonania
Wady
nietypowy kształt powoduje zawirowania i możliwe chlapanie wody na boki

Kran kuchenny NEXO - chromowany z wyciąganą wylewką

Kran kuchenny NEXO - chromowany z wyciąganą wylewką

Kran kuchenny z wyciąganą wylewką Nexo to elegancki i jednocześnie nietypowy pod względem estetyki produkt. Giętka wylewka poprowadzona jest pionowo od głowicy, a następnie delikatnie zakręca o ok. 180 stopni. Poniżej wylewki znajduje się jednak dodatkowe ramię, którego zadaniem jest nadawanie większej stabilności konstrukcji. Pełni ono rolę uchwytu, do którego wkładamy wylewkę. Ciekawe w przypadku tej baterii jest również połączenie barw. Sama wylewka wykończona jest w czarnym macie, natomiast głowica wraz z ramieniem i słuchawką są chromowane. Produkt ten wyceniono na ok. 200zł.

Zalety
elegancki wygląd
wyjmowana, giętka wylewka
dobra jakość wykonania
Wady
ramię stabilizujące może utrudniać manewrowanie wylewką

Bateria kuchenna jak zamontować

Montaż baterii kuchennej jest stosunkowo prosty, jednak wymaga kilku narzędzi. Przydadzą się nam klucze płaskie lub nasadowe, kombinerki czy śrubokręty. Przed przystąpieniem do montażu sprawdźmy stan rur i węży. Jeśli zauważymy jakieś nieszczelności, konieczna będzie wymiana dodatkowych elementów. Do baterii kuchennych zwykle dołączane są dwa wężyki do podłączenia wody zimnej i ciepłej. Upewnijmy się, że te węże pasują do naszych rur. W przeciwnym razie będziemy musieli zakupić inny zestaw wężyków. Bez obaw – jest to niewielki wydatek. Wężyki przykręcamy do odpowiednich otworów pod spodem baterii, a z drugiej strony nakręcamy je na rury instalacji wodnej.

Sam montaż baterii kuchennej zwykle ogranicza się do umieszczenia kranu w otworze w zlewozmywaku lub blacie, a następnie przykręceniu go z dużą siłą za pomocą dołączonej do zestawu nakrętki i nakładki. Pamiętajmy jeszcze o umieszczeniu uszczelki i ustawieniu baterii pod odpowiednim kątem.   

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Wyjmowana wylewka to bardzo praktyczne rozwiązanie. Bateria w standardowym ustawieniu nie zajmuje wiele miejsca i stanowi stabilną i zwartą konstrukcję. Możliwość wyjęcia końcówki wylewki i dowolnego manewrowania nią sprawiają jednak, że dużo skuteczniej zmyjemy większe naczynia, których nie możemy wygodnie zbliżyć do kranu. Wyjmowana wylewka ułatwia także mycie samego zlewu. Alternatywą dla tego rozwiązania jest giętka, niechowana wylewka. Jest ona jednak nieco mniej praktyczna, gdyż giętki wąż cały czas zajmuje znaczną ilość miejsca nad zlewozmywakiem, co może nieco ograniczać naszą przestrzeń roboczą.

Bateria kuchenna do ściany

Zamocowana na ścianie ponad zlewem bateria jest wygodnym rozwiązaniem. Jej zaletą jest pozostawienie całkiem nieograniczonej przestrzeni przy samym zlewie. Jej przewaga nad baterią mocowaną na zlewie czy blacie nie jest jednak oczywista. Krany przymocowane do ściany oznaczają zwykle trudniejsze sprzątanie. Kamień łatwiej usuniemy ze zlewu niż płytek. W razie awarii wymiana baterii naściennej będzie bardziej problematyczna, gdyż musimy dobrać kolejny model, który będzie kompatybilny z wykonanymi wcześniej otworami w ścianie. Co więcej, wylewka baterii naściennej nie sięga tak dobrze do wnętrza zlewu, jak wylewka baterii nablatowej lub mocowanej na zlewie. 

Baterie kuchenne z filtrem

To tzw. baterie dwuobiegowe. Jeden z niezależnych podłączonych obiegów wody jest filtrowany, a drugi nie. Możemy więc wykorzystywać filtr tylko wtedy, gdy zamierzamy spożywać nalewana wodę.  Wydłuża to wielokrotnie czas użyteczności filtra.

Baterie z filtrem usuwają z wody wszelkie substancje, które negatywnie wpływają na jej zapach i smak. Wkład filtra wystarcza zazwyczaj na kilkaset litrów płynu. Rozwiązanie to gwarantuje zdatność wody do picia, gdyż usuwa z niej wszelkie metale ciężkie, kamień i chlor. 

Jakie jeszcze funkcje baterii kuchennych można spotkać?

funkcje baterii kuchennych

Funkcje elektroniczne

Elektronika instalowana w bateriach kuchennych zwiększa bezpieczeństwo, a także maksymalizuje oszczędność wody. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest możliwość wyłączenia poboru wody przy użyciu zdalnego przycisku. Inteligentne modele baterii z wyjmowaną wylewką automatycznie wyłączą natrysk w momencie odłożenia końcówki natryskowej na miejsce. Baterie wyposażone w podgrzewacz mogą natomiast dostarczyć nam wrzątek.

Funkcje bezdotykowego włączania przepływu wody

Wbudowany czujnik obecności dłoni automatycznie uruchamia natrysk. Brak zauważalnego ruchu spowoduje natomiast po kilku sekundach wyłączenie poboru wody. Znacznie poprawia to oszczędność wody.

Wbudowany termostat i wyświetlacz temperatury

Zintegrowany termostat dba o odpowiednią temperaturę, a wyświetlacz LED może informować nas o aktualnej temperaturze wody.  Zapobiegnie to poparzeniom, a także przyspieszy ustawianie parametrów natrysku.

Baterie zlewozmywakowe do kuchni to też ważny element estetyczny

Na wystrój naszej kuchni składa się kilka elementów. Bez wątpienia największą powierzchnię zabierają meble, których fronty nie przyciągają jednak szczególnie wzroku. Ich zadaniem jest wypełnienie przestrzeni i nadanie odpowiedniego klimatu miejscu. Sprzęt AGD kuchenny w nowoczesnym wydaniu wygląda minimalistycznie. Często spotkamy w nim powierzchnie metalowe i szklane, niewielkie pokrętła czy wyświetlacze. Bateria kuchenna może zatem nawiązywać swoją barwą czy materiałem, z którego jest wykonana, do urządzeń AGD. Jej charakterystyczny kształt, szczególnie w większym wydaniu, sprawia jednak, że jest ona jedną z najważniejszych elementów estetycznych w kuchni. 

Jak dobrać baterię kuchenną do stylu twojej kuchni? Jakie są rozwiązania?

Jak dobrać baterię kuchenną do stylu twojej kuchni?

Kolorowe baterie kuchenne

Niektóre modele baterii kuchennych dostępne są w różnych, żywych kolorach takich jak czerwony czy zielony. Taki produkt z łatwością wybije się estetycznie w każdym pomieszczeniu i nada naszej kuchni nietypowego, przyjemnego klimatu. Trzeba jednak przyznać, że żywe kolory na bateriach są jeszcze dość rzadko spotykane. Najczęściej znajdziemy baterie pomalowane w kolorze czarnym i złotym:

  • czarne baterie kuchenne – baterie kuchenne do zlewu czarne świetnie sprawdzą się w każdej nowoczesnej kuchni wyposażonej już w inne czarne elementy takie jak lodówka czy piekarnik. Czarna barwa, szczególnie w wersji matowej, jest obecnie trendem nie tylko w kuchniach, ale i w łazienkach. 
  • pozłacane baterie kuchenne – złote elementy wyposażenia nadają każdemu pomieszczeniu przepychu. Pozłacane baterie kuchenne przyciągają uwagę i nie są zbyt trudne w czyszczeniu. To doskonały wybór do pomieszczenia urządzonego w stylu glamour. 

Stylizowane baterie kuchenne

Baterie stylizowane, o ciekawych kształtach stworzone są z myślą o kuchniach urządzonych w stylu Retro, Vintage, loftowym czy Glamour. Niewielkie i delikatne detale, różnobarwne malowanie, zagięcia wylewki w wymyślnych kształtach idealnie nadadzą naszej kuchni niepowtarzalnego charakteru. Koniecznie jednak musimy do takiej baterii dobrać inne elementy wystroju, które nawiążą stylem.

Baterie kuchenne czym czyścić

Czyszczenie baterii kuchennej jest bardzo łatwe, o ile wykonujemy je regularnie. Częste przeczyszczenie powierzchni baterii zapobiegnie osadzaniu się mocnego brudu, który byłby trudny do usunięcia. Pielęgnacja co 2-4 dni zapewni nam długotrwałe utrzymanie kranu kuchennego w czystości. Do tej czynności najlepiej jest wyposażyć się w środki przeznaczone do mycia armatury kuchennej i łazienkowej. Zamiast nich możemy użyć mydła w płynie, które da podobny efekt, jednak konieczne będzie dłuższe przecieranie. Grubsze osady i trudne do usunięcia brudy usunie natomiast ocet. Nasączoną nim szmatką przecieramy kran i pozostawiamy na kilka godzin. Po upływie tego czasu wszelkie brudy usuniemy z dużą łatwością. 

Jakie są najpopularniejsze firmy produkujące baterie kuchenne?

Baterie kuchenne Grohe

Niemiecka firma Grohe należy obecnie do ogromnej, japońskiej grupy Lixii. Grohe w dużej większości skupia się na produkcji baterii kuchennych, umywalkowych i prysznicowych. Produkty charakteryzują się doskonałą jakością wykonania i praktycznie bezawaryjną pracą przez wiele lat. 

Baterie kuchenne franke

Szwajcarskie baterie kuchenne Franke cechują się ciekawym designem i nierzadko także nietypowymi, dodatkowymi funkcjami. Idealnie pasują do zlewozmywaków produkowanych także przez szwajcarską firmę. 

Baterie kuchenne ferro

Produkty firmy Ferro cieszą się całkiem dużą popularnością w naszym kraju. Rodzina firma zajmuje się dystrybucją urządzeń sanitarnych i grzewczych w kilku krajach Europy. Produkty spod znaku Ferro produkowane są w Czechach oraz Chinach. Charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. 

Bateria kuchenna IKEA? Czy to dobry pomysł?

Baterie kuchenne sprzedawane w sklepach IKEA charakteryzują się ciekawym, przykuwającym uwagę designem oraz świetną jakością wykonania. Do wyboru mamy kilkanaście modeli baterii kuchennych w cenach od ok. 130zł do aż 1200zł. Są one zatem stosunkowo drogie, jednak w parze z wysoką ceną idzie doskonała jakość wykonania i niezawodność. IKEA zawiedzie jedynie fanów baterii dwuobiegowych – tych nie znajdziemy w sklepie szwedzkiej firmy. 

Jaka bateria kuchenna będzie najlepsza? Podsumowanie

Zakup baterii kuchennej jest z pozoru łatwym zadaniem. Ogromna ilość produktów, ich funkcji, kształtów i barw może jednak nas przytłoczyć, wprawiając nas w zakłopotanie. Na początek warto ustalić nasze wymagania, a także oczekiwania dotyczące funkcjonalności. Pójście do sklepu z konkretnym celem znacznie przyspieszy zakup. Zapobiegnie to także licznym spędzonym w markecie godzinom, które moglibyśmy spożytkować lepiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij