Close

Jaki regał magazynowy wybrać? Porady i ranking

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oraz wariantów regałów magazynowych do wyboru. Poszczególne modele różnią się od siebie między innymi wielkością, konstrukcją, jakością, a także ilością dostępnej przestrzeni do zagospodarowania. Jakie rodzaje regałów magazynowych cieszą się obecnie największą popularnością? Czym różnią się regały półkowe od regałów typu drive-in? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zawarte w poniższym poradniku oraz rankingu najchętniej kupowanych regałów magazynowych. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych potrzeb i wymagań.

Aktualizacja: Maj 2024

Regał magazynowy - do czego może się przydać?

Regały magazynowe to jedne z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych elementów wyposażenia różnorodnych obiektów magazynowych. Ich głównym zadaniem jest przechowywanie towarów w opakowaniach jednostkowych, zbiorczych lub transportowych.

Możliwe zastosowania regałów magazynowych nie ograniczają się wyłącznie do magazynów. Są one również powszechnie wykorzystywane w warsztatach, garażach, firmach oraz instytucjach użytku publicznego. Zdecydowaną zaletą regałów magazynowych jest to, że umożliwiają one układanie wybranych towarów w sposób wielopoziomowy, oszczędzając przy tym ilość zagospodarowanej przestrzeni w danym pomieszczeniu.

Jakie są rodzaje regałów magazynowych?

REGAŁY PÓŁKOWE REGAŁY PÓŁKOWE
+ Duży wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych
+ Uniwersalne zastosowanie
+ Odpowiednie do przechowywania ładunków jednostkowych i zbiorczych
- Nieodpowiednie do przechowywania długich elementów o niestandardowych wymiarach
REGAŁY PALETOWE REGAŁY PALETOWE
+ Odpowiednie do przechowywania towarów umieszczonych na paletach
+ Prosta konstrukcja
+ Przystępna cena
+ Uniwersalne zastosowanie
- Stosunkowo niski poziom wykorzystania przestrzeni magazynowej
REGAŁY MAGAZYNOWE NAROŻNE REGAŁY MAGAZYNOWE NAROŻNE
+ Oszczędność miejsca
+ Funkcjonalny wybór
+ Odpowiednie do mniejszych pomieszczeń
- Mogą być problematyczne w przypadku remontu lub przemeblowania
REGAŁY W SYSTEMIE SAMODZIELNYM (REGAŁ Z CZTEREMA NOGAMI) REGAŁY W SYSTEMIE SAMODZIELNYM (REGAŁ Z CZTEREMA NOGAMI)
+ Samodzielny system
+ Łatwe do zamontowania
+ Zajmują stosunkowo mało miejsca
+ Przystępna cena
- Nie sprawdzą się w przypadku ładunków transportowych
REGAŁY W SYSTEMIE DOSTAWNYM (REGAŁ WSPORNIKOWY) REGAŁY W SYSTEMIE DOSTAWNYM (REGAŁ WSPORNIKOWY)
+ Odpowiednie do przechowywania podłużnych elementów
+ Nadają się do magazynowania rur, belek i mebli
+ Modułowa konstrukcja
+ Możliwość regulacji wysokości poszczególnych poziomów
- Brak
REGAŁY WJEZDNE (DRIVE-IN / DRIVE-THROUGH) REGAŁY WJEZDNE (DRIVE-IN / DRIVE-THROUGH)
+ Maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej
+ Odpowiednie do magazynów, w których przechowywane są towary długookresowego składowania
+ Nie wymagają specjalistycznych urządzeń transportowych
- Brak dostępu do pojedynczych palet
REGAŁY PRZEPŁYWOWE (GRAWITACYJNE) REGAŁY PRZEPŁYWOWE (GRAWITACYJNE)
+ Dzielą magazyn na strefę odbiorczą i załadowczą
+ Odpowiednie do składowania towarów, które szybko się psują
+ Wysoki poziom wykorzystania powierzchni magazynowej
+ Duża oszczędność czasu
- Rozbudowana konstrukcja zwiększa ryzyko wystąpienia usterek
REGAŁY WSUWNE (PUSH-BACK) REGAŁY WSUWNE (PUSH-BACK)
+ Nie wymagają specjalistycznych urządzeń służących do transportu wewnętrznego
+ Ograniczenie ilości ciągów komunikacyjnych
+ Wysoki poziom wykorzystania dostępnych powierzchni magazynowych
- Brak dostępu do pojedynczych palet
REGAŁY SATELITARNE (WAHADŁOWE) REGAŁY SATELITARNE (WAHADŁOWE)
+ Alternatywa dla regałów drive-in
+ Nie wymagają specjalistycznych urządzeń transportu wewnętrznego
+ Niewielkie ryzyko uszkodzenia składowanych towarów
- Kosztowny proces instalacji regału
REGAŁY PRZESUWNE (DYNAMICZNE/MOBILNE) REGAŁY PRZESUWNE (DYNAMICZNE/MOBILNE)
+ Wykorzystywane w chłodniach
+ Minimalna ilość ciągów komunikacyjnych
+ Znaczna oszczędność przestrzeni magazynowej
+ Dostęp do pojedynczych palet
- Wysoka cena

Jak wybrać regał magazynowy? Na co zwrócić uwagę?

Rodzaj i przeznaczenie
Rodzaj i przeznaczenie

Pierwszym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przed zakupem regału magazynowego jest jego rodzaj oraz planowane przeznaczenie. W zależności od miejsca, w którym regał będzie wykorzystywany oraz ilości i jakości towarów, jakie będą na nim przechowywane, można dokonać wyboru pomiędzy standardowymi regałami półkowymi, belkowymi, paletowymi, satelitarnymi, przesuwnymi, wsuwnymi, wspornikowymi oraz przepływowymi.

Sposób montażu
Sposób montażu

Kolejnym istotnym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przed zakupem regału magazynowego jest zastosowany w nim system montażu. Obecnie na rynku dostępne są regały mocowane na zaczepy oraz skręcane na śruby. Modele mocowane na zaczepy cechują się większą mobilnością oraz łatwością w montażu, natomiast modele skręcane na śruby wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością oraz wysoką odpornością na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych.

Możliwość kotwienia w podłożu
Możliwość kotwienia w podłożu

Niektóre rozbudowane modele regałów magazynowych posiadają funkcje umożliwiające kotwienie całej konstrukcji w podłożu. Możliwość przytwierdzenia regału do posadzki w magazynie wpływa na zwiększenie stabilności całej konstrukcji, co zapobiega ewentualnemu przewróceniu się regału oraz zniszczeniu produktów, które się na nim znajdują. Aby upewnić się, czy konkretny regał nadaje się do kotwienia w podłożu, warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi w dokumentacji technicznej wybranego modelu.

Wysokość regałów
Wysokość regałów

Planując zakup regału do magazynu, warsztatu, garażu lub jakiegokolwiek innego pomieszczenia, warto na początku zorientować się, jaką maksymalną wysokość może mieć nowy mebel i jaka wielkość regału będzie odpowiadała ilości towarów, jakie chcemy w nim przechowywać. Warto wspomnieć, że niektóre, dostępne na rynku modele regałów są skonstruowane w taki sposób, że można samodzielnie regulować ich wysokość poprzez dostawienie lub ściągnięcie poszczególnych poziomów.

Wysokość półek i opcja regulacji ich ilości i wysokości
Wysokość półek i opcja regulacji ich ilości i wysokości

Dobrze dobrany regał magazynowy powinien składać się z odpowiedniej ilości półek, na których będzie można rozmieścić magazynowane towary. Oczywiście nie bez znaczenia jest również wysokość poszczególnych półek, która powinna być dostosowana do wymiarów przechowywanych ładunków. Niektóre, dostępne na rynku regały magazynowe posiadają funkcję umożliwiającą regulację ilości oraz wysokości poszczególnych poziomów. Takie rozwiązanie może okazać się znacznym ułatwieniem dla osób, które nie znają dokładnych wymiarów magazynowanych towarów lub regularnie zmieniają ich rodzaj oraz ilość.

Możliwość integracji w większe systemy regałowe
Możliwość integracji w większe systemy regałowe

Większość dostępnych na rynku regałów magazynowych nadaje się do integracji w większe systemy regałowe. Takie modele stanowią świetne rozwiązanie w przypadku dużych magazynów oraz sklepów, którym zależy na standaryzacji i ujednoliceniu wykorzystywanych sprzętów. W sklepach stacjonarnych i internetowych są również dostępne modele pojedyncze, które nie nadają się do rozbudowy. Takie modele mogą stanowić doskonały wybór dla osób poszukujących uniwersalnego regału do piwnicy, warsztatu lub garażu.

Sposób zabudowy regału
Sposób zabudowy regału

Sposób zabudowy regału wpływa na możliwość lub brak możliwości powiększenia powierzchni użytkowej w pomieszczeniu magazynowym. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy dokonać wyboru pomiędzy regałami z zabudową jednopoziomową lub wielopoziomową. Zabudowy wielopoziomowe stanowią świetne rozwiązanie w przypadku osób, którym zależy na ograniczeniu kosztów magazynowania towarów, natomiast modele zabudowane jednopoziomowo mogą stanowić świetny wybór dla osób, które potrzebują regału do użytku domowego lub do garażu.

Wsparcie dla rodzaju magazynowanych przedmiotów
Wsparcie dla rodzaju magazynowanych przedmiotów

Odpowiednio dobrany regał magazynowy powinien być dopasowany do rodzaju przechowywanych na nim przedmiotów. Modele przeznaczone do użytku profesjonalnego są kompatybilne z różnymi towarami oraz różnymi sposobami ich przechowywania. Na rynku możemy znaleźć obecnie regały przystosowane do magazynowania między innymi palet, beczek, a także produktów chemicznych czy farmaceutycznych.

Wygoda przy załadunku i rozładunku
Wygoda przy załadunku i rozładunku

Przed zakupem regału magazynowego, warto również zwrócić uwagę na to czy wybrany model będzie dla nas funkcjonalny i wygodny przy załadunku oraz rozładunku wybranych towarów. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup regału mobilnego lub dynamicznego. Takie modele wyposażone są w dodatkowe szyny, które umożliwiają dostęp do każdej magazynowanej jednostki, co znacznie ułatwia proces przedostania się do poszczególnych towarów w razie potrzeby.

Ranking regałów magazynowych

Humberg

★★★★★
Humberg
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 180 cm
SZEROKOŚĆ: 90 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 40 cm
Sprawdź cenę

Funkcjonalny wybór

Regał magazynowy Humberg o wymiarach 180x90x40 cm to świetny wybór dla osób poszukujących solidnego regału do spiżarni, garażu lub do warsztatu. Model składa się z pięciu półek wykonanych z płyty MDF. Cała konstrukcja regału zajmuje mało miejsca, więc bez przeszkód zmieści się on w piwnicy, korytarzu oraz innych pomieszczeniach o bardzo ograniczonej ilości wolnej przestrzeni do zagospodarowania.

Praktyczne rozwiązanie

Konstrukcja regału Humberg jest regulowana, dzięki czemu można rozłożyć go na dwie mniejsze części. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne w urządzonych pomieszczeniach o małej ilości wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Regał składa się z pięciu półek, które zostały umieszczone na stabilnej, metalowej konstrukcji. Wszystkie metalowe elementy posiadają bezpieczne, zaokrąglone krawędzie, które znacznie zmniejszają ryzyko skaleczenia się w trakcie przechodzenia obok regału czy zdejmowania z niego wybranych produktów.

ZALETY
WADY
+ Stabilna konstrukcja
+ 5 półek
+ Możliwość rozłożenia regału na dwie części
+ Szybki montaż
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Regał jest prosty w montażu i bardzo funkcjonalny. Super wybór.” - Ewa, Miastko
“Jakość regału jest adekwatna do ceny. Dobry, solidnie wykonany produkt. Polecam” - Kamil, Wrocław

Severno Home&Office

★★★★★
Severno Home&Office
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 180 cm
SZEROKOŚĆ: 90 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 40 cm
Sprawdź cenę

Szerokie zastosowanie

Regał Severno Home&Office składa się z pięciu półek wykonanych z płyty MDF. Maksymalne obciążenie każdej półki wynosi 200 kilogramów, więc bez przeszkód można przechowywać na nich różnorodne towary, takie jak produkty spożywcze, narzędzia czy akcesoria papiernicze i budowlane. Producent regału podkreśla, że może on znaleźć zastosowanie między innymi w garażach, warsztatach, sklepach oraz w spiżarniach.

Stabilna konstrukcja

Konstrukcja regału Severno jest lekka i mobilna. Po złożeniu regał waży jedynie 15 kilogramów, więc wniesienie go po schodach czy przeniesienie do innego pomieszczenia nie powinno stanowić problemu dla przeciętnej dorosłej osoby. Cała konstrukcja regału jest regulowana, więc w razie potrzeby można rozłożyć go na mniejsze części oraz zmienić wysokość poszczególnych poziomów.

ZALETY
WADY
+ Regulowana konstrukcja
+ 8 nakładek ochronnych w zestawie
+ Łatwy montaż
+ Solidne wykonanie
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Regał bardzo stabilny. Został zakupiony tymczasowo do spiżarki, ale chyba zagości u nas na stałe.” - Rafał, Międzyrzecze
“Bardzo dobra jakość, polecam serdecznie.” - Łukasz, Myślibórz

Garden Line

★★★★★
Garden Line
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 180 cm
SZEROKOŚĆ: 90 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 30 cm
Sprawdź cenę

Ekonomiczny wybór

Zestaw dwóch regałów magazynowych Garden Line to świetny wybór do sklepu, garażu, warsztatu oraz domowego biura. Zakup zestawu składającego się z dwóch regałów jest znacznie bardziej opłacalny od zakupu dwóch pojedynczych modeli w tych samych wymiarach. Przy zastosowaniu reguły dotyczącej równomiernego rozłożenia ciężarów na półkach, maksymalne obciążenie każdego z regałów wynosi aż 875 kilogramów, więc są one w stanie pomieścić duże ilości różnorodnych towarów.

Solidne wykonanie

Cała konstrukcja regałów Garden Line składa się z solidnych, metalowych profili oraz wytrzymałych półek wykonanych z płyty MDF. Proces montowania regałów jest bardzo prosty i nie zajmuje dłużej niż 15 minut. Zdecydowaną zaletą modeli Garden Line jest możliwość regulacji odległości pomiędzy poszczególnymi półkami. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo pomocne w przypadku osób magazynujących towary różniące się od siebie kształtem oraz wielkością.

ZALETY
WADY
+ 2 regały w zestawie
+ Stabilna konstrukcja
+ Ekonomiczny wybór
+ Łatwe do złożenia
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Regały spełniają swoją funkcję. Świetnie sprawdzają się w garażu. Polecam.” - Bartek, Piaseczno
“Super wybór. Montaż szybki, prosty, bezproblemowy.” - Mateusz, Kielce

Baulich

★★★★★
Baulich
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 205 cm
SZEROKOŚĆ: 121 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 46 cm
Sprawdź cenę

Praktyczny wybór

Ocynkowany regał magazynowy Baulich o wymiarach 205x121x46 cm to świetny wybór dla osób poszukujących solidnego regału do garażu, warsztatu lub do piwnicy. Konstrukcja regału składa się z 5 półek wykonanych z tworzywa MDF o grubości wynoszącej od 6 do 7,3 mm. Maksymalne obciążenie każdej półki wynosi 200 kilogramów, więc bez przeszkód można przechowywać na nich różnorodne małogabarytowe towary i sprzęty.

Wytrzymała konstrukcja

Regał magazynowy Baulich został wykonany z solidnych materiałów, które cechują się wysoką odpornością na działanie wilgoci, chłodu oraz innych czynników zewnętrznych. Dzięki temu konstrukcja regału jest przystosowana do użytku w pomieszczeniach, takich jak spiżarnie czy piwnice. Model marki Baulich został wyposażony w 4 dodatkowe stopki wykonane z tworzywa sztucznego. Ich zadaniem jest ochrona powierzchni na której umieszczony jest regał oraz zmniejszenie ryzyka zarysowania lub zniszczenia podłoża.

ZALETY
WADY
+ Wysoka konstrukcja
+ Komplet śrub w zestawie
+ 5 półek
+ Maksymalne obciążenie półki wynosi 200 kg
- Ostre krawędzie
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Regał stabilny i prosty w montażu. Polecam.” - Adam, Wrocław
“Świetny wybór do garażu. Regał spełnia swoje zadanie.” - Norbert, Police

Humberg HR-811

★★★★★
Humberg HR-811
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 150 cm
SZEROKOŚĆ: 75 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 30 cm
Sprawdź cenę

Do mniejszych pomieszczeń

Regał magazynowy Humberg to świetny wybór dla osób poszukujących solidnego regału do schowka, garażu, piwnicy oraz innych pomieszczeń o ograniczonej ilości wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Wysokość regału wynosi 150 cm, a jego szerokość jedynie 75 cm, więc nie zajmuje on wiele miejsca, a jednocześnie jest w stanie pochować znaczne ilości różnorodnych towarów małogabarytowych.

Regulowana konstrukcja

Model marki Humberg został zaprojektowany z myślą o osobach poszukujących praktycznych rozwiązań do mieszkań, warsztatów lub domowych spiżarni. Konstrukcja regału jest regulowana, dzięki czemu w razie potrzeby można rozłożyć go na mniejsze części oraz dostosować wysokość poszczególnych półek do własnych potrzeb i rodzaju towarów, które chcemy na nich przechowywać. Producent produktu podkreśla, że może być on wykorzystywany nie tylko jako regał, ale również jako praktyczny stół warsztatowy.

ZALETY
WADY
+ Przystępna cena
+ Łatwy w montażu
+ 5 półek
+ Możliwość rozłożenia na mniejsze części
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Warto kupić, regał jest porządny i łatwy do złożenia.” - Jan, Toruń
“Polecam. Świetny produkt w rozsądnej cenie.” - Piotr, Zielona Góra

Severno

★★★★★
Severno
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 180 cm
SZEROKOŚĆ: 90 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 40 cm
Sprawdź cenę

Solidne wykonanie

Regał magazynowy Severno został wykonany z ocynkowanej stali oraz płyty MDF. Wysoka jakość zastosowanych materiałów sprawia, że konstrukcja regału jest bardzo stabilna i odporna na działanie wilgoci oraz innych czynników zewnętrznych. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta, maksymalne obciążenie całego regału wynosi około 875 kilogramów, więc może on stanowić świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem z utrzymaniem porządku w piwnicach, garażach czy przydomowych schowkach.

Praktyczna konstrukcja

Regał marki Severno jest modelem narożnym, dzięki czemu z łatwością dopasuje się do pomieszczeń, w których umiejscowienie standardowych regałów półkowych mogłoby być dość niewygodne i niepraktyczne. Narożna konstrukcja regału umożliwia maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni w ciasnych pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach. Regał Severno może być wykorzystywany jako pojedynczy mebel lub jako praktyczne uzupełnienie innych regałów znajdujących się w piwnicy, garażu czy spiżarni.

ZALETY
WADY
+ Narożna konstrukcja
+ Wysoka jakość wykonania
+ Całkowite obciążenie regału wynosi 875 kg
+ Praktyczny wybór
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Regał duży, stabilny, bez problemów ze składaniem. Polecam serdecznie.” - Marek, Opole
“Produkt spełnia swoje zadanie. Świetnie sprawdza się w naszym garażu. Wszystko zgodne z opisem.” - Cezary, Ełk

Garden Line metalowy

★★★★☆
Garden Line metalowy
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 180 cm
SZEROKOŚĆ: 90 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 30 cm
Sprawdź cenę

Solidne wykonanie

Metalowy regał magazynowy Garden Line o wymiarach 180x90x30 cm to model składający się z solidnych, galwanizowanych profili oraz wytrzymałych półek wykonanych z płyt MDF. Konstrukcja regału składa się z pięciu półek, a maksymalne obciążenie każdej z nich wynosi 175 kilogramów. Model jest bardzo łatwy do złożenia, a sam proces montażu nie zajmuje dłużej niż 15 minut.

Wytrzymała konstrukcja

Maksymalne obciążenie całego regału wynosi 875 kilogramów, więc może on służyć do przechowywania różnorodnych produktów spożywczych, farmaceutycznych oraz innych towarów małogabarytowych. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie korzystania z regału, wszystkie metalowe elementy wchodzące w skład konstrukcji zostały wyposażone w plastikowe zaślepki, chroniące przed ewentualnym skaleczeniem się w trakcie układania lub zdejmowania poszczególnych towarów z jego powierzchni.

ZALETY
WADY
+ Przystępna cena
+ Stabilna konstrukcja
+ Łatwy do złożenia
+ Wysoka jakość wykonania
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Regał jest stabilny, obszerny i wytrzymały. Świetny produkt w przystępnej cenie.” - Adrian, Mińsk Mazowiecki
“Wszystko zgodne z opisem. Regał jest solidny i prosty w montażu. Polecam.” - Joanna, Karpacz

Regał Gockowiak

★★★★☆
Regał Gockowiak
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 180 cm
SZEROKOŚĆ: 90 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 40 cm
Sprawdź cenę

Ekonomiczny wybór

Funkcjonalny regał magazynowy Gockowiak to świetny wybór dla osób o ograniczonym budżecie. Maksymalne obciążenie całego regału wynosi 500 kilogramów, więc świetnie sprawdzi się on do przechowywania artykułów spożywczych, akcesoriów papierniczych, środków chemicznych oraz innych produktów małogabarytowych. Konstrukcja regału składa się z pięciu półek, a maksymalne obciążenie każdej z nich wynosi 100 kilogramów.

Ułatwia utrzymanie porządku

Regał magazynowy Gockowiak może stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają trudności z utrzymaniem porządku w garażu, spiżarni czy piwnicy. Metalowa konstrukcja jest bardzo łatwa do złożenia i nie wymaga użycia śrub oraz innych dodatkowych narzędzi. Na całej długości regału zostały rozmieszczone otwory montażowe, które umożliwiają regulowanie wysokości oraz ilości poszczególnych poziomów wchodzących w skład całej konstrukcji.

ZALETY
WADY
+ Odpowiedni do garażu i piwnicy
+ Solidne wykonanie
+ Niska cena
+ Łatwy montaż
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Estetyczny, funkcjonalny regał. Polecam.” - Maciej, Kostrzyn
“Prosty, beznarzędziowy montaż. Świetny wybór w niskiej cenie.” - Michał, Szczecin

Ekspand

★★★★☆
Ekspand
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 180 cm
SZEROKOŚĆ: 90 cm
GŁĘBOKOŚĆ: 40 cm
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Funkcjonalny, metalowy regał magazynowy marki Ekspand o standardowych wymiarach wynoszących 180x90x40 cm. Konstrukcja regału składa się z pięciu półek wykonanych z płyty MDF. Maksymalne obciążenie każdej z nich wynosi 175 kilogramów, więc bez przeszkód można przechowywać na ich powierzchni różnorodne towary małogabarytowe, takie jak artykuły spożywcze, farmaceutyczne czy wyroby papiernicze.

Praktyczne rozwiązanie

Zdecydowaną zaletą regału Ekspand jest stosunkowo prosta konstrukcja gwarantująca szybki i łatwy montaż. Warto dodać również, że regał Ekspand jest regulowany i można rozdzielić go na dwie mniejsze części. Otwory montażowe, które rozmieszczone są na całej długości regału umożliwiają regulację wysokości poszczególnych poziomów, dzięki czemu można dostosować ich głębokość do rodzaju oraz wielkości przechowywanych towarów.

ZALETY
WADY
+ Rękawice w zestawie
+ Przystępna cena
+ Prosty montaż
+ Wzmocniona konstrukcja
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny regał. Sprawdził się w gospodarczym pomieszczeniu nawet po małej modyfikacji. Polecam.” - Wiktor, Goleniów
“Dobry regał w rozsądnej cenie. Produkt godny polecenia.” - Miłosz, Kraków

Z jakich materiałów mogą być wykonane regały magazynowe?

Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na jakość oraz trwałość regału magazynowego jest materiał, z jakiego został on wykonany. Obecnie największą popularnością cieszą się metalowe regały magazynowe, natomiast w sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć również modele wykonane z płyty MDF, drewna oraz kraty metalowej. 

Regały magazynowe metalowe

Spośród wszystkich dostępnych na rynku regałów magazynowych największą popularnością cieszą się obecnie regały wykonane z metalu. Cechują się one ponadprzeciętną wytrzymałością oraz wysoką odpornością na działanie wilgoci i innych czynników zewnętrznych. Regały metalowe są również stosunkowo łatwe w montażu i nie sprawiają problemów w utrzymaniu czystości.

Regały z płyty MDF

Regały wykonane z płyty MDF wykorzystywane są najczęściej do przechowywania narzędzi oraz różnorodnych artykułów budowlanych. Z tego względu często widuje się je w warsztatach, garażach, a także w mniejszych sklepach ze sprzętem budowlanym. Regały wykonane z płyty MDF cechują się mniejszą wytrzymałością od regałów metalowych, natomiast świetnie sprawdzają się do przechowywania towarów małogabarytowych.

Regały z kraty metalowej

Kolejnym rodzajem metalowych regałów magazynowych są regały wyposażone w półki wykonane z kraty metalowej. Takie modele cechują się stosunkowo wysoką odpornością na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych, natomiast są nieco mniej trwałe od standardowych regałów metalowych. Ze względu na konstrukcję półek nie powinny być wykorzystywane do przechowywania drobnych produktów oraz towarów o szczególnie dużej wartości.

Regały drewniane

Drewniane regały magazynowe są wykorzystywane powszechnie w garażach, warsztatach oraz sklepach. Najczęściej wykonane są w całości z drewna pochodzącego z różnorodnych drzew iglastych lub liściastych. Stopień wytrzymałości oraz trwałości konkretnego regału będzie zależał od rodzaju surowca, z jakiego został wykonany, a także od miejsca, w jakim będzie przechowywany. Aby uniknąć zniszczenia powierzchni regału, nie należy przechowywać go w pomieszczeniach narażonych na stały dopływ chłodu oraz wilgoci. 

Jakie są rodzaje montażu regałów magazynowych?

Regały magazynowe, które są obecnie dostępne na rynku dzielą się na modele montowane za pomocą śrub oraz na te, które są montowane z wykorzystaniem zaczepów. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego przy wyborze regału magazynowego warto wziąć pod uwagę również jego sposób montażu. 

Montaż śrubowy, regały skręcane

Regały magazynowe, które są montowane przy użyciu śrub cechują się bardzo dużą stabilnością oraz wytrzymałością. Ich montaż zajmuje z reguły znacznie więcej czasu niż w przypadku modeli mocowanych na zaczepy, natomiast warto wziąć pod uwagę, że są one również bardziej trwałe i stabilne. Przed rozpoczęciem składania regału skręcanego, warto pamiętać o przygotowaniu niezbędnych narzędzi, takich jak kołki rozporowe, płaski klucz czy wiertarka.

Montaż zaczepowy

Regały zaczepowe są znacznie łatwiejsze do złożenia od standardowych regałów skręcanych i nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi, takich jak śrubokręt czy wiertarka. Przed dokonaniem zakupu, warto wziąć pod uwagę, że modele montowane z wykorzystaniem zaczepów są mniej stabilne i trwałe od tych, które mocowane są przy użyciu śrub. Z tego względu nie powinny być wykorzystywane na dużych powierzchniach magazynowych, natomiast świetnie sprawdzają do przechowywania różnorodnych produktów w domach, garażach oraz na balkonach.

Regały magazynowe do domu i mieszkania - idealny sposób na zagospodarowanie garażu lub komórki lokatorskiej

Regały magazynowe wykorzystywane są powszechnie w biurach, sklepach, restauracjach oraz wielu innych miejscach użytku publicznego. Warto pamiętać jednak, że mogą być one z powodzeniem wykorzystywane także w mieszkaniach, garażach, przydomowych altanach oraz na balkonach. Odpowiednio dobrany regał magazynowy może również znacznie ułatwić zagospodarowanie przestrzeni w spiżarni czy komórce lokatorskiej.

Decydując się na zakup regału przeznaczonego do użytkowania w warunkach domowych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wymiary. Regał powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia, w którym będzie przechowywany. W tym celu najlepiej sprawdzają się standardowe regały półkowe, które bardzo często skonstruowane są w sposób umożliwiający regulację ilości oraz wysokości poszczególnych poziomów.

Jaki regał magazynowy wybrać? Podsumowanie

Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń magazynowa może wpłynąć bardzo korzystnie na funkcjonowanie firmy, warsztatu lub sklepu. Jednym z najistotniejszych elementów jakie mogą wpłynąć na jakość przechowywania magazynowanych towarów jest regał magazynowy. Aby ułatwić wybór odpowiedniego sprzętu stworzyliśmy powyższy poradnik oraz ranking najchętniej kupowanych i cieszących się najlepszymi opiniami regałów magazynowych. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij