Close

Jaki fotel masujący wybrać? Ranking foteli masujących

Szybkie tempo życia, nadmiar stresu oraz przebodźcowanie to tylko niektóre z czynników, zwiększających ryzyko występowania dolegliwości bólowych w różnych partiach ciała. Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na złagodzenie odczuwanego bólu i dyskomfortu jest zainwestowanie w wygodny fotel masujący, który pomoże zmniejszyć odczuwane dolegliwości bólowe i poprawić nasze funkcjonowanie w życiu codziennym. Jakie fotele masujące cieszą się obecnie największą popularnością? O czym warto pamiętać przy wyborze fotelu do masażu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Aktualizacja: Czerwiec 2024

Fotel masujący - pozwól sobie na pełny relaks w domu

Fotel do masażu to doskonały sposób na rozluźnienie spiętych mięśni i zrelaksowanie się po całym dniu pracy lub nauki. Ze względu na to, że coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia, niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiednie działania profilaktyczne, które zmniejszą ryzyko wystąpienia w przyszłości dolegliwości bólowych w obrębie nóg, ramion oraz kręgosłupa, gdzie z reguły zbiera się najwięcej napięć wynikających z codziennego stresu i przebodźcowania.

Zakup wygodnego i odpowiednio wyprofilowanego fotelu do masażu może przyczynić się do rozluźnienia napiętych partii ciała, a w efekcie wpłynąć korzystnie na nasze samopoczucie w życiu codziennym. Biorąc pod uwagę rosnące ceny wizyt u masażystów i fizjoterapeutów, zainwestowanie w solidny fotel masujący może dla części osób okazać się również korzystne pod względem ekonomicznym.

Fotel do masażu - jakie są rodzaje?

FOTEL MASUJĄCY ROZKŁADANY FOTEL MASUJĄCY ROZKŁADANY
+ Rozkładana konstrukcja
+ Praktyczne rozwiązanie
+ Łatwy w użyciu
+ Możliwość dopasowania konstrukcji fotela do wzrostu i wagi
- Wymaga montażu
FOTEL MASUJĄCY OBROTOWY FOTEL MASUJĄCY OBROTOWY
+ Obrotowa konstrukcja
+ Łatwy montaż
+ Podłokietniki
+ Przystępna cena
- Brak
FOTEL MASUJĄCY Z PODNÓŻKIEM FOTEL MASUJĄCY Z PODNÓŻKIEM
+ Wygodne rozwiązanie
+ Wbudowany podnóżek
+ Możliwość wykonania masażu w pozycji leżącej
+ Regulowana konstrukcja
- Zajmuje więcej miejsca
FOTEL MASUJĄCY ZERO GRAVITY FOTEL MASUJĄCY ZERO GRAVITY
+ Wielofunkcyjny wybór
+ Wysoka jakość wykonania
+ Wygodne siedzisko
+ Różne programy i tryby pracy do wyboru
- Wysoka cena
FOTEL DO MASAŻU REHABILITACYJNY FOTEL DO MASAŻU REHABILITACYJNY
+ Odpowiedni dla osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami i jednostkami chorobowymi
+ Wysoka jakość wykonania
+ Stabilne siedzisko
+ Regulowana konstrukcja
- Wyższa cena

Jak wybrać fotel masujący? Najważniejsze parametry

Rodzaj fotela do masażu
Rodzaj fotela do masażu

Pierwszym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przy wyborze fotela masującego jest jego rodzaj, który powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji, a także do rodzaju i stopnia występujących objawów lub dolegliwości bólowych. W zależności od potrzeb można dokonać wyboru pomiędzy fotelami rozkładanymi, obrotowymi, rehabilitacyjnymi, wyposażonymi w podnóżek oraz nowoczesnymi modelami typu zero gravity.

Oferowane rodzaje masażu
Oferowane rodzaje masażu

Poszczególne modele foteli masujących różnią się od siebie ilością oraz intensywnością oferowanych rodzajów masażu. Większość standardowych foteli posiada około pięciu różnych programów lub trybów pracy, umożliwiających wykonanie masażu lekkiego, relaksacyjnego, rozluźniającego, umiarkowanego i głębokiego, natomiast w sklepach można znaleźć również o wiele bardziej zaawansowane modele, oferujące kilkanaście trybów pracy o różnej intensywności.

Wymiary - dopasowanie do wzrostu i wagi
Wymiary - dopasowanie do wzrostu i wagi

Dobry fotel masujący powinien być dostosowany do wzrostu, wagi oraz sylwetki osoby, która będzie z niego korzystała. Ten parametr ma bardzo duże znaczenie, ponieważ w poszczególnych częściach fotela znajdują się elementy odpowiadające za masowanie określonych obszarów ciała. Z tego względu wzrost i waga osób korzystających z fotela powinny być zgodne z jego wymiarami i konstrukcją.

Zakres masażu
Zakres masażu

Większość foteli masujących posiada kilka różnych zakresów masażu, umożliwiających rozluźnianie kilku partii ciała jednocześnie. Przed zakupem, warto upewnić się, na jakich obszarach fotela poruszają się elementy odpowiadające za wykonywanie masażu i czy są one zgodne z naszymi potrzebami oraz odczuwanymi napięciami lub dolegliwościami bólowymi. W przypadku wątpliwości, najlepiej wybierać spośród modeli wyposażonych w jak największy zakres masażu. Takie rozwiązanie zmniejszy ryzyko tego, że zakupiony fotel nie będzie spełniał naszych oczekiwań.

Opcja rozkładania i dostosowania pozycji
Opcja rozkładania i dostosowania pozycji

Fotele masujące o regulowanej i rozkładanej konstrukcji cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Zdecydowaną zaletą takich modeli jest możliwość dopasowania ich konstrukcji do swojego wzrostu, wagi, sylwetki i aktualnych potrzeb. Większość regulowanych foteli posiada możliwość zmiany ułożenia oparcia, siedziska oraz podnóżka, co przyczynia się nie tylko do zwiększenia naszego komfortu ale również skuteczności samego masażu.

Wbudowany podnóżek
Wbudowany podnóżek

Fotele do masażu, posiadające wbudowane lub rozkładane podnóżki stanowią świetny wybór dla osób, które chcą korzystać z fotela głównie w celu odprężenia i relaksacji. Obecność podnóżka umożliwia wykonywanie masażu w wygodnej pozycji leżącej i ułatwia dotarcie do trudno dostępnych partii ciała. Modele wyposażone w podnóżki cieszą się dużą popularnością wśród osób pracujących fizycznie, a także wśród pracowników biurowych, odczuwających dolegliwości bólowe wynikające z długotrwałego przebywania w jednej pozycji.

Materiał wykonania
Materiał wykonania

Dobry fotel do masażu powinien być wykonany z solidnych, trwałych i łatwych do wyczyszczenia materiałów. Tapicerka fotelu powinna być przyjemna w dotyku i odporna na działanie głowic masujących. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele wykonane z eko skóry, natomiast w sklepach można znaleźć również wiele modeli wykonanych ze skóry naturalnej oraz różnorodnych tworzyw sztucznych.

Jakość wykonania i posiadane certyfikaty
Jakość wykonania i posiadane certyfikaty

Fotel masujący to dla większości osób zakup na długie lata. Z tego względu, w wielu przypadkach lepszych rozwiązaniem będzie zakup nieco droższego i solidnego modelu niż wybór taniego fotela, który będzie mniej odporny na zniszczenia i uszkodzenia. W przypadku wątpliwości, warto upewnić się, czy wybrany model posiada gwarancję i możliwość jej przedłużenia, a także czy został oznaczony atestami i certyfikatami, potwierdzającymi zgodność z wymogami technicznymi i normami bezpieczeństwa.

Ranking foteli masujących

Fotel obrotowy Halmar

★★★★★
Fotel obrotowy Halmar
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 106 cm
WAGA: 29 kg
LICZBA PROGRAMÓW AUTOMATYCZNYCH: 9
Sprawdź cenę

Rozkładana konstrukcja

Nowoczesny fotel masujący Halmar został wyposażony w wygodne, rozkładane oparcie, które umożliwia korzystanie z masażu w pozycji leżącej. Takie rozwiązanie stanowi świetny wybór dla osób, które chcą korzystać z fotela głównie w celach relaksacyjnych. Model posiada również komfortowy, rozkładany podnóżek, który można dopasować do ułożenia oparcia fotela oraz do wybranego programu masażu.

Obrotowa podstawa

Model marki Halmar wyróżnia się ergonomiczną, obrotową podstawą, która umożliwia obrót fotela o 360°. Takie rozwiązanie pozwala na zmianę pozycji i ułożenia fotela, bez konieczności przenoszenia całej konstrukcji w inne miejsce. Model został wyposażony w dwa solidne podłokietniki, które umożliwiają ułożenie się w wygodnej i komfortowej pozycji w trakcie masażu.

ZALETY
WADY
+ Obrotowa podstawa
+ Funkcja masażu
+ Miękkie obicie
+ Wysoka jakość wykonania
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Solidny i bardzo wygodny fotel. Świetne wykonanie!” - Anna, Katowice
“Fotel jest duży, wygodny i stabilny, a ilość wbudowanych programów jest naprawdę zadowalająca.” - Mateusz, Pisz

Fotel Halmar Agustin

★★★★★
Fotel Halmar Agustin
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 107 cm
WAGA: 30 kg
LICZBA PROGRAMÓW AUTOMATYCZNYCH: 5
Sprawdź cenę

Korzyści zdrowotne

Fotel masujący Agustin to świetny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim treningu lub stresującym dniu pracy. Korzystanie z masażu może wpłynąć korzystnie na ukrwienie organizmu, w efekcie przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka rozwoju żylaków, pajączków i innych dolegliwości powiązanych z zaburzonym funkcjonowaniem układu krążenia. Ponadto regularne masaże mogą wpłynąć na redukcję odczuwanego stresu i zmniejszenie odczuwanych dolegliwości bólowych.

Komfort i wygoda

Podgrzewany fotel masujący marki Halmar to klasyczny model, który z łatwością dopasuje się do większości nowoczesnych wnętrz. Fotel został wyposażony w funkcjonalny, rozkładany podnóżek, który umożliwia korzystanie z masażu w wygodnej pozycji leżącej. Tapicerka została wykonana z miękkiej i solidnej tkaniny, wyróżniającej się wysoką odpornością na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne.

ZALETY
WADY
+ Solidne wykonanie
+ Rozkładany podnóżek
+ Wygodne oparcie
+ Sterowany pilotem
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Doskonały sposób na zrelaksowanie się po całym dniu pracy. Polecam!” - Martyna, Poznań
“Fotel spełnia swoje zadanie, jest duży, solidny i ładnie prezentuje się w salonie. Świetny wybór.” - Anita, Szczecin

Fotel Mebel Elite

★★★★★
Fotel Mebel Elite
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 100 cm
WAGA: 45 kg
LICZBA PROGRAMÓW AUTOMATYCZNYCH: 5
Sprawdź cenę

Rozkładana konstrukcja

Fotel do masażu marki Mebel Elite o wysokości 100 cm, wyróżniający się stabilną, rozkładaną konstrukcją, umożliwiającą dostosowanie ułożenia poszczególnych części fotela do własnych potrzeb oraz wybranych programów masażu. Model został wykonany z solidnej ekoskóry, dzięki czemu jest trwały i odporny na uszkodzenia. Tapicerka fotelu jest przyjemna w dotyku i łatwa do samodzielnego oczyszczenia.

Wygodne rozwiązanie

Funkcjonalny fotel masujący Mebel Elite został wyposażony w 5 trybów pracy, przeznaczonych do masowania 4 partii ciała. Model posiada funkcję kołyski, umożliwiającą bujanie się w fotelu w wygodnej pozycji leżącej. Takie rozwiązanie może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zrelaksować się w trakcie czytania książki lub oglądania ulubionych filmów i seriali.

ZALETY
WADY
+ Wysoka jakość wykonania
+ Obrotowa podstawa
+ Miękkie obicie
+ Solidne wykonanie
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny fotel! Polecam.” - Kamil, Wrocław
“Fotel jest wygodny i solidnie wykończony. Świetny wybór.” - Joanna, Ełk

Fotel Mebel Elite Box

★★★★★
Fotel Mebel Elite Box
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 102 cm
WAGA: Brak informacji
LICZBA PROGRAMÓW AUTOMATYCZNYCH: 5
Sprawdź cenę

Obrotowa konstrukcja

Wypoczynkowy fotel masujący marki Mebel Elite to doskonały wybór dla osób, poszukujących nowoczesnego i solidnego sprzętu, zapewniającego najwyższy komfort i wygodę. Model wyróżnia się stabilną, obrotową konstrukcją, umożliwiającą zmianę ułożenia fotela, bez konieczności przenoszenia go w inne miejsce. Fotel posiada 5 trybów pracy, przeznaczonych do rozmasowywania 4 różnych partii ciała.

Redukcja napięć mięśniowych

Model marki Mebel Elite do świetny wybór dla osób, które potrzebują zrelaksować się po intensywnym treningu lub ciężkim dniu pracy. Regularne masaże mogą przyczynić się do rozluźnienia spiętych mięśni i złagodzenia odczuwanych napięć oraz dolegliwości bólowych, w efekcie przyczyniając się do poprawy naszego samopoczucia. Fotel został również wyposażony w funkcję kołyski, umożliwiającej bujanie się w fotelu w wygodnej pozycji leżącej.

ZALETY
WADY
+ Pojemne kieszenie
+ Łatwy do wyczyszczenia
+ Wysoka jakość wykonania
+ Stabilna konstrukcja
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny wybór dla osób pracujących przy biurku. Fotel doskonale odpręża po całym dniu pracy. Polecam!” - Maciej, Olsztyn
“Bardzo wygodny i solidnie wykonany fotel do masażu. Wszystko zgodne z opisem.” - Weronika, Gorzów Wielkopolski

Fotel VidaXL

★★★★☆
Fotel VidaXL
SPECYFIKACJA
WYSOKOŚĆ: 98 cm
WAGA: 27,6 kg
LICZBA PROGRAMÓW AUTOMATYCZNYCH: Brak informacji
Sprawdź cenę

Stabilna konstrukcja

Model marki VidaXL został wykonany z solidnej tkaniny poliestrowej. Materiał jest odporny na przetarcia i bardzo łatwy do wyczyszczenia, dzięki czemu stanowi wygodne i praktyczne rozwiązanie. Konstrukcja fotela składa się ze sklejki oraz żelaznej ramy wypełnionej pianką i bawełną. Takie rozwiązanie sprawia, że fotel jest nie tylko stabilny, ale również miękki, elastyczny i bardzo wygodny.

Wielofunkcyjny wybór

Fotel masujący VidaXL posiada 6 punktów masażu, rozmieszczonych na siedzisku i oparciu. W bocznej części fotela znajduje się pojemna kieszeń, w której można umieścić dołączonego do zestawu pilota, który służy do uruchamiania poszczególnych programów i trybów pracy, a także do włączenia funkcji podgrzewania siedziska. Model posiada regulowane oparcie i podnóżek, umożliwiające dostosowanie konstrukcji fotela do własnych potrzeb i odczuwanych dolegliwości bólowych.

ZALETY
WADY
+ Przystępna cena
+ Solidne wykonanie
+ Klasyczny design
+ Funkcja ogrzewania
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo solidny fotel w rozsądnej cenie. Polecam!” - Magdalena, Myślibórz
“Wybór tego modelu okazał się strzałem w dziesiątkę! Fotel jest wygodny i estetycznie wykończony. Polecam.” - Karolina, Dębno

Jakie są rodzaje masażu dostępne w fotelach masujących?

Wybór foteli do masażu jest obecnie naprawdę duży. Poszczególne modele oferują różnorodne programy i tryby pracy, dzięki czemu są w stanie zadowolić osoby o różnych potrzebach i dolegliwościach. Wśród najpopularniejszych i najchętniej wybieranych rodzajów masażu można wyróżnić masaż rozciągający, regeneracyjny, a także masaż pleców i kręgosłupa.

Masaż regeneracyjny

Tryb masażu regeneracyjnego może odpowiadać osobom, które potrzebują rozluźnienia i zrelaksowania się po ciężkim dniu pracy lub po intensywnym wysiłku fizycznym Masaże regeneracyjne rozluźniają napięcia mięsniowe i pobudzają krążenie krwi w organizmie, zmniejszając intensywność odczuwanych napięć i dolegliwości bólowych.

Masaż ramion i karku

Szybkie tempo życia, stres i przebodźcowanie bardzo często gromadzą się na naszych ramionach i karku. Wiele osób, mających problemy z przewlekłym stresem lub prowadzących siedzących tryb życia skarży się na odczuwanie napięcia i bólu w obrębie tych partii ciała. Dla takich osób świetny rozwiązaniem może okazać się wybranie masażu obejmującego szyję, kark i ramiona.

Masaż pleców, talii i kręgosłupa

Bóle pleców i kręgosłupa to niewątpliwie jedne z najczęściej występujących rodzajów dolegliwości bólowych, związanych z siedzącym trybem życia, pracowaniem w nieodpowiedniej pozycji ciała oraz odczuwaniem przewlekłego stresu. Masaż w obrębie pleców, talii i kręgosłupa może wpłynąć korzystnie na zredukowanie odczuwanego bólu, a w efekcie przyczynić się do poprawy samopoczucia w życiu codziennym.

Masaż rozciągający

Tryb masażu rozciągającego może stanowić świetny wybór dla osób, które borykają się z problemem nawracających napięć mięśniowych w obrębie karku, pleców i kręgosłupa. Masaż rozciągający to również doskonała opcja dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia i nie mają możliwości wprowadzić do codziennego życia odpowiedniej ilości aktywności fizycznej.

Masaż wspomagający odchudzanie

Niektóre fotele do masażu posiadają funkcję wspomagającą proces odchudzania. Działanie głowic masujących przyspiesza cyrkulację krwi i limfy w organizmie, przyczyniając się do przyspieszenia metabolizmu, stanowiącej jeden z najważniejszych czynników skutecznego procesu odchudzania.

Czy fotel masujący jest zdrowy? Jak często można z niego korzystać?

Korzystanie z fotela masującego jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Regularny i umiarkowany pod względem intensywności masaż może rozluźnić napięte mięśnie i zmniejszyć dolegliwości bólowe odczuwane w obrębie ramion, karku, kręgosłupa i innych partii ciała. Systematyczne korzystanie z fotela do masażu może wpłynąć korzystnie na cyrkulację krwi i limfy w organizmie, zmniejszając ryzyko rozwoju chorób układu krążenia.

Warto podkreślić jednak, że istnieją choroby, zaburzenia i dolegliwości, które mogą wykluczać nie tylko korzystanie z fotela masującego, ale również innych form masażu. Osoby, które zmagają się z nowotworami, stanami gorączkowymi, urazami kręgosłupa, ostrymi stanami zapalnymi oraz problemami dermatologicznymi nie powinny korzystać z takich form relaksacji, ponieważ mogłoby to nasilać odczuwane dolegliwości bólowe, w efekcie przyczyniając się do pogorszenia stanu zdrowia.

Jakie są rodzaje materiałów wykonania foteli do masażu?

Dobry fotel do masażu powinien być wykonany z wytrzymałych, przyjemnych w dotyku i łatwych do wyczyszczenia materiałów. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się modele wykonane z eko skóry, natomiast w sklepach można znaleźć również modele wykonane ze skóry naturalnej oraz różnorodnych tkanin i tworzyw sztucznych.

Skóra ekologiczna

Modele wykonane ze skóry ekologicznej są trwałe, solidne i przyjazne dla środowiska. Zdecydowaną zaletą foteli ze ekoskóry jest ich ponadprzeciętna wytrzymałość i odporność na uszkodzenia chemiczne oraz mechaniczne. Warto dodać również, że w przeciwieństwie do modeli wykonanych ze skóry naturalnej, fotele z ekoskóry nie ulegają przebarwieniom i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Skóra naturalna

Tapicerki wykonane ze skóry naturalnej wyróżniają się dużą wytrzymałością i przez wiele osób uznawane są za synonim bogactwa i luksusu. Warto podkreślić jednak, że fotele wykonane ze skóry mogą z czasem ulec naprężeniu i przegrzaniu, zwłaszcza jeśli chcemy zakupić fotel z funkcją podgrzewania. Warto dodać również, że modele wykonane ze skóry naturalnej są droższe od foteli wykonany z ekoskóry i innych tworzyw sztucznych.

Inne materiały i tkaniny

Poza modelami wykonanymi ze skóry sztucznej i naturalnej, w sklepach można znaleźć również fotele wykonane z poliestru, bawełny i innych tkanin, różniących się od siebie jakością, trwałością i łatwością w czyszczeniu. Niezależnie od tego, na jaki materiał się zdecydujemy, to przy wyborze, warto zwrócić uwagę na to, czy tapicerka fotela jest miła w dotyku i łatwa pielęgnacji, a także czy jest odporna na działanie wysokich temperatur i wilgoci.

Fotele masujące zero gravity - nowy trend na rynku foteli masujących

Fotele masujące typu zero gravity to najnowszy trend na rynku foteli masujących. Takie modele wyróżniają się ergonomiczną, regulowaną konstrukcją, pozwalającą na odchylanie siedziska do tyłu, dzięki czemu umożliwiają masowanie całego ciała w wygodnej pozycji leżącej. Takie rozwiązanie pozwala na pozbycie się wszelkich napięć mięśniowych oraz zredukowanie odczuwanych dolegliwości bólowych. Warto podkreślić jednak, że cena modeli zero gravity wynosi najczęściej od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a same fotele zajmują z reguły dużo miejsca, dlatego najczęściej spotykane są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i salonach SPA.

Jaki fotel masujący wybrać? Podsumowanie

Fotel masujący to doskonały sposób na rozluźnienie napiętych mięśni, zmniejszenie odczuwanych dolegliwości bólowych oraz zrelaksowanie się po całym dniu pracy. W sklepach można znaleźć wiele modeli i wariantów foteli do masażu, różniących się od siebie wielkością, konstrukcją, ceną oraz jakością i materiałem wykonania. W zależności od indywidualnych potrzeb można dokonać wyboru pomiędzy fotelami rozkładanymi, obrotowymi, rehabilitacyjnymi oraz bardziej zaawansowanymi modelami typu zero gravity. W powyższym rankingu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane modele foteli masujących. W zestawieniu znalazły się produkty w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij